Klub mi³o¶ników turystyki kamperowej - CamperTeam

Skandynawia - Karlskrona - miejscówki?

adamer - 2016-07-17, 23:38
Temat postu: Karlskrona - miejscówki?
Niestety tak wysz³o, ¿e bêdziemy p³yn±æ dziennym promem. Po dotarciu wypada³oby gdzie¶ zanocowaæ.
park4night znalaz³o mi 2 miejsca, jedno p³atne przy centrum, a drugie przy jakie¶ pla¿y.
Mo¿ecie poleciæ jak±¶ darmow± miejscówkê?
Mam przy okazji jeszcze 2 pytania do bywalców Szwecji.
Gdzie i jakiej sieci karê do internetu mo¿na kupiæ? Mo¿e sprzedaj± ju¿ na promie?
Jak z wymian± waluty? Oczywicie mogê wyp³aciæ z bankomatu, czy w tamtejszych bankach jest to op³acalne, czy tez mo¿e najlepiej kupiæ korony w kraju?

Fordek - 2016-07-17, 23:40

Po wyje¼dzie z promu masz wielki parking na którym mo¿esz przenocowaæ.
ZEUS - 2016-07-17, 23:55

je¿eli nic nie znalaz³e¶ to wpisz do nawigacji adres (wspó³rzêdnych nie zapisa³em):
2, Heliumgatan, 371 42 Karlskrona, jest to stacja paliw a obok bardzo du¿y plac na którym zatrzyma³em siê i nocowa³em w oczekiwaniu na poranny prom, ³±cznie sta³y tam trzy kampery

adamer - 2016-07-18, 08:25

Dziêkujê namiary przydadz± siê, a co¶ bli¿ej centrum ¿eby po³aziæ troche po mie¶cie nastêpnego dnia?
Misio - 2016-07-18, 08:35

adamer napisa³/a:
Dziêkujê namiary przydadz± siê, a co¶ bli¿ej centrum ¿eby po³aziæ troche po mie¶cie nastêpnego dnia?


Mo¿na te¿ zatrzymaæ siê na parkingu Lidla, z tym ¿e - jak to jeszcze obowiazuje - na trzy godziny. :spoko

adamer - 2016-07-18, 19:57

3 godziny to trochê za ma³o na sen ;-)
A co z wymian± pieniêdzy i kart± SIM ?

Gewehr - 2016-07-18, 20:19

My tu stali¶my: https://goo.gl/maps/ieXbtSs5pXM2

Sporo kamperów i przyczep. Jak jest teraz, to nie wiem.

Poddajê siê :( Trzy razy wklejam link i ca³y czas jest ¼le :oops:

Mo¿e teraz bêdzie ok :haha:

ZEUS - 2016-07-18, 20:28

adamer napisa³/a:
co¶ bli¿ej centrum ¿eby po³aziæ troche po mie¶cie nastêpnego dnia

z miejsca które wskaza³em spacer do centrum zaj±³ nam nie wiêcej ni¿ 20 minut, ze znalezieniem bezp³atnego miejsca jest problem, s± fajne miejsca ale z zakazem "kamperowania" :(

kisielak - 2016-07-18, 21:56

Dzienny prom przyp³ywa do Karskrony o m³odej godzinie. Ja po zje¼dzie z promu pojecha³em dalej ( ponad 100 km) i nocowa³em na fajnym, nowym parkingu ze wszelakimi udogodnieniami : 56.90417, 14.43991 . Natomiast wracaj±c równie¿ dziennym promem z Karskrony -ustawi³em siê na wprost zamkniêtej bramy do odprawy i przez nikogo niepokojony przespa³em do rañca. By³em pierwszy w kolejce :)
adamer - 2016-07-18, 22:52

Dziêkujê Panowie za pomoc, mam ju¿ jaki¶ wybór :-) Opcja na Heliumgatan2 bli¿ej centrum.
Miejsce Gewehra te¿ wygl±da nie¼le. Jak ju¿ bêdê mia³ dostêp do "prawdziwego " internetu to podejrzyê na streat view.
Opcja podjechania dalej te¿ do przyjêcia, ¿ona ju¿ byla w Karlskronie, a zwiedziæ mo¿emy razem w drodze powrotnej jak starczy czasu. Wola³bym jednak do po³udnia sie tam poszwêdaæ i kupiæ kartê do internetu o ile nie uda mi siê tego zrobiæ na promie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group