Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Podwozia - technika i eksploatacja - podpory hydrauliczne

mischka - 2016-07-26, 12:23
Temat postu: podpory hydrauliczne
Widziałem kilka razy takie rozwiązanie i wydaje mi się to całkiem fajne.
Pytanie brzmi, kto ma takie ustrojstwo i może podzielić się swoim doświadczeniem.
Koszt montażu dosyć wysoki i zastanawiam się czy warto? a może ktoś to potrafi założyć za przyzwoite pieniądze?

https://www.youtube.com/watch?v=XTampjQX1Ps

https://www.youtube.com/watch?v=1hqF7j7pVoc

joko - 2016-07-26, 13:20

Koko chyba takie coś robił samodzielnie, albo adaptował gotowe rozwiązanie , nie pamiętam dokładnie.
Czy warto ? . Według mnie warto, bo poza samym ułatwionym poziomowaniem , super zabezpieczenie na złodziei . Można zostawić kampera w centrum Rzymu i nie ukradną :haha:
Ważne , aby ukryć sterowanie i dobrze zabezpieczyć i schować przewody, aby z zewnątrz było trudno podać zasilanie.
Wada - waży to pewnie sporo.
U mnie trzeci rok leżą w piwnicy podpory AL-KO na korbkę i jeszcze ich nie zalożyłem ...... i już chyba nie założę, bo mnie nie przeszkadza ani krzywo ustawiony, ani bujający się kamper.
Kliny też wożę , ale nie używam :spoko

Bronek - 2016-07-26, 13:50

Używam tylnych, przy pomocy wiertarki.
Przednie to podnośniki eletryczne. Czasem kliny
Bo mi przeszkadzają spadki.
Staram się jak można wykorzystać teren, wiedząc że przód mi nurkuje.

Ważne dla pracy lodówki, ale bardziej dla spływu wody z brodzika itp.

Oczywiście bez przeginania. Postoje przelotowe, to inna bajka. Po prostu seksu nie uprawiam bez podpór, bo wstydliwy jestem i skromny. Poranne brawa i uśmiechy mnie krępują :oops:

:bigok

Te podpory to waga i miejsce. Odpada w DMC 3500, gdy mamy inny full wypas.


Koko podpory robił "sam" , tak sprytnie składane ale hydraulikę ze Stanów sprowadzał. Pisał o jakiś niewielkich problemach, ale wszystko w końcu działało. Z tym, że to do 4250kg.

andi at - 2016-07-26, 14:44

Jak masz auto DMC do 3500 to pomysl sobie ze fajno mieć to coś ale nie montuj ,klimy też bo tylko wozi się ją :spoko
Martin B - 2016-07-26, 16:55

Hallo! Podnosniki firmy H&p moge tylko polecic :ok w popezednim camperze mialem i bylem 100% zadowolony ,snieg ,deszcz ,pod gorki czy nie przyciskalem guzik i auto stalo prosto :-P to samo przy zmianie opon bez krecenia i lewarka....
obecnie :oops: :oops: :oops: kasa pusta :gwm ale jak bedzie ....to bedzie :spoko :spoko

zbyszekwoj - 2016-07-26, 17:31

Podpory fajne jak sie ma długiego ,bo wtedy bardziej buja. Kupuj jak cię stać, nawet jak cie nie stać. Bo jak cie będzie stać, to ci nie bedzie stać i wtedy już podpory zbędne. :oops: :chacha2
joko - 2016-07-26, 19:57

zbyszekwoj napisał/a:
Podpory fajne jak sie ma długiego ,bo wtedy bardziej buja


Co prawda to prawda :szeroki_usmiech
Ale widzisz że np. Bronka to trochę jednak krępuje :mrgreen:

Ja mam na ten przykład długiego i mnie to bujanie ani przeszkadza , ani krępuje :bigok
W razie czego to sobie poduszki z tyłu dobiję do 4 atmosfer i już tak nie buja.
Trzeba tylko pamiętać, aby nie zostawiać na ręcznym tylko na biegu, bo na ręcznym lubi przy bujaniu skrzypieć :haha:

MAWI - 2016-07-26, 20:17

Tez mam długiego i mi nie przeszkadza. :bigok
zbyszekwoj - 2016-07-26, 20:37

No to jeszcze dodam , że jak ktoś ma drzwi w tylnej części to przy wchodzeniu zabuja. Ja mam kręcone , ale używam tylko na dłuższym postoju.
Gregorio - 2016-07-26, 21:02

MAWI napisał/a:
Tez mam długiego i mi nie przeszkadza. :bigok


Podobno rozmiar nie jest ważny. Ważne, żeby był pracowity :szeroki_usmiech :spoko

Rodzinka Cztery Plus - 2016-07-26, 21:15

Nie pracowity, a figlarmy. Cytat ze Skrzyneckiej.
mischka - 2016-07-26, 23:47

Za rok, dwa będę chciał zmienić obecnego kamperka na coś większego i nie ukrywam że w następnym marzy mi się takie rozwiązanie. Lubię jak stoi prosto :bigok
Aran-70 - 2018-02-12, 22:08

Odświeżam temat,
Ktoś wie gdzie kupić w rozsądnej cenie zestaw do poziomowania kampera?
Arek

Bronek - 2018-02-12, 22:18

Nie ma rozsądnej ceny.

Drugi smutny fakt fakultatywny zależny od DMC , to waga zestawu.

Aran-70 - 2018-02-12, 22:23

Bronek napisał/a:


Drugi smutny fakt fakultatywny zależny od DMC , to waga zestawu.

To wiem, ale chciałbym spróbować
Arek

koko - 2018-02-13, 08:00

www.amplo.it Ja mam takie kupiłem w firmie bezpośrednio i "sam"zamontowałem działają bez zarzutu.
To moje drugie nie wyobrażam sobie użytkowania długiego bez podpór
W przypadku zakupu służę radą

Bronek - 2018-02-13, 08:40

Tak pobieżnie patrzę i nie widzę wagi poszczególnych zestawów .
Ten mój niedoszły to 7m ale podpory to fajna rzecz .

Wiem ,że gdzieś pisałeś o swoich ale nie moge znaleźć

Aran-70 - 2018-02-13, 08:51

koko,
Witaj.
Jeśli to nie tajemnica - ile dałeś za zestaw?
Arek

koko - 2018-02-13, 09:38
Temat postu: waga
Bronek napisał/a:
Tak pobieżnie patrzę i nie widzę wagi poszczególnych zestawów .
Ten mój niedoszły to 7m ale podpory to fajna rzecz .

Wiem ,że gdzieś pisałeś o swoich ale nie moge znaleźć

waga i cena zależy od indywidualnego dedykowanego do auta ramy

Bronek - 2018-02-13, 10:55

Dzięki . Rama będzie zwykła szeroka fiatowska .

Mnie tylko waga hamuje . Ale :oops: znam odpowiedź dlaczego :mrgreen:

Jeszcze walczę :spoko w ramach 3,5T DMC

OMEGA - 2018-02-13, 11:30

Bronek jak to wszystko zamontujesz plus bagaż i inne "przydaśie " i kto wie co jeszcz ..... to będziesz miał problem w 5T zmieścić , a gdzie DMC???
Trzeba było od razu zamówić konkretne auto i byś dzisiaj nie miał problemu.

elabaluch - 2018-02-13, 13:08

Bronku myślę że standartowo będziesz miał w Rapido podpory ja tak mam.
Bronek - 2018-02-13, 14:14

elabaluch napisał/a:
Bronku myślę że standartowo będziesz miał w Rapido podpory ja tak mam.


Nie mówimy o podporach na korbkę/wiertarkę, a o systemie poziomowania. (z podpór zrezygnowałem, bo mam takie... A każdy bajer montowany fabrycznie podnosi akcyzę. Zresztą myśląc o układzie hydraulicznym, nie kazałem montować.

Ad DMC. Racja jest blisko.. , dobżrze by było na styk?. Teraz mam 400kg z hakiem (masa gotowego to ok 3080 kg z automatem w papierach niby gotowy do jazdy... i ponoć to prawda.

Z pierdołami (klima, efoy, antena, markiza, solary, przetwornica, ekspress) - 100kg mniej jak nic.
Żywy inwentaż natępna stówa.
Reszta paliwa wody, ciuchy...

Przyjmuję przeładowanie w granicach 150 kg :!: tyle ile wody w zbiornikach.

Ad podpory... gdy mi się zachce, a DMC nie pozwoli, to homolgacja pozwala na podniesienie wagi, a ja na kurs PJ kat C
:oops:

Endi - 2018-02-13, 16:22

Bronek napisał/a:
.......

Ad podpory... gdy mi się zachce, a DMC nie pozwoli, to homolgacja pozwala na podniesienie wagi, a ja na kurs PJ kat C
:oops: ....


No Bronku, nareszcie kombinujesz jak ''Kombatant'' ...dużo więcej możliwości będzie :)

tom-cio - 2018-02-13, 16:34

Tylko z tym C to sie dowiedzcie,bo to teraz nie taka prosta sprawa.buduje dom instruktorowi nauki jazdy i gadalem z nim ze se C zrobie u niego a on mi na to ze samego c sie nie da ,ze trzeba swiadectwo kwalifikacji,ja mu ze mi psu na bude ,bo do kampera potrzebuje nie zarobkowym .A on mi na to,ze w nowych prawach jazdy wpisuja w tyle waznosc kwalifikacji i bez tego nie wydadza prawka a kazde nowo wydawane c jest terminowe na 5 lat.i nie wiem czy bzdury gada,ale kuzyn co wlasnie C zrobil pokazywal mi wlasnie tyl i tam w kazdej linijce jest wpisana data waznosci kwalifikacji

A swiadectwo kwalifikacji to kolejne 5 kola i dodatkowe egz

Matheus - 2018-02-13, 16:42

Samo prawko robisz normalnie ale badania ważne 5lat. Po 5 latach badania +zdjecie i owe prawko. Nie trzeba świadectwa jeśli nie jeździsz zawodowo.
Bronek - 2018-02-13, 16:47

Dzięki Andrzejku, poczekam, zobaczę na czym stoję, jak ten nowy kamper mi się "układa" w dłoni.
Czy te moje preferencje, to te właściwe? Jak się będziemy czuć w tej przestrzeni.

Yoko zrobił, Grzegorzalex robi, agregat... to z 40 kg.. i te podpory! To mi się we łbie roi!

Strasznie głupie prawo, tylko tusz w DR decyduje.. no cóż.

Przebujam się do końca sezonu. Zamontuje te swoje wydumki. Zważę i samo wyjdzie :?

koko - 2018-02-13, 18:13

Róbcie prawko C1
koko - 2018-02-13, 18:17

Ponieważ tutaj sporo fachowców
Jak traktować
Wg Vin auto jest z roku 2015wg Fiata
wg Firmy np Carthago z 2016
Z jakiego roku jest auto??

Flag - 2018-02-13, 18:27

koko napisał/a:
Ponieważ tutaj sporo fachowców
Jak traktować
Wg Vin auto jest z roku 2015wg Fiata
wg Firmy np Carthago z 2016
Z jakiego roku jest auto??


Podwozie i silnik z 2015 a zabudowa z 2016, w tym przypadku to 2 różne rzeczy robione w innym czasie. Producent podwozia napisał prawde, producent reszty też napisał prawde.

Aran-70 - 2018-02-13, 18:32

koko napisał/a:
Ponieważ tutaj sporo fachowców
Jak traktować
Wg Vin auto jest z roku 2015wg Fiata
wg Firmy np Carthago z 2016
Z jakiego roku jest auto??

Rok produkcji jest w dowodzie rejestracyjnym, a gdy samochód nowy, jeszcze nie zarejestrowany to producent (w tym wypadku zabudowy) decyduje o roku produkcji
Arek

Endi - 2018-02-13, 18:34

Auto jest z 2016 go.
koko - 2018-02-13, 20:13

Aran-70 napisał/a:
koko napisał/a:
Ponieważ tutaj sporo fachowców
Jak traktować
Wg Vin auto jest z roku 2015wg Fiata
wg Firmy np Carthago z 2016
Z jakiego roku jest auto??

Rok produkcji jest w dowodzie rejestracyjnym, a gdy samochód nowy, jeszcze nie zarejestrowany to producent (w tym wypadku zabudowy) decyduje o roku produkcji
Arek


a nr Vin wg którego diagnosta określił rok produkcji

LukF - 2018-02-13, 21:33

Nr VIN np. FIATA informuje o tym kiedy wyprodukowano kabinę, ramę i silnik. Diagnosta traktuje to jako rok produkcji. Ale jak koledzy wcześniej napisali, producent zabudowy też potrzebuje czasu na jej wykonanie. Stąd może wynikać rozbieżność w datach. Jeszcze inaczej sytuacja wygląda w samochodach sprowadzonych z zagranicy. Wtedy mamy datę pierwszej rejestracji która może być rocznikowo inna od daty produkcji wynikającej z VINu. Znaczy auto bywa wtedy młodsze... takie to czary 😁
zbyszekwoj - 2018-02-14, 11:42

Prawie każdy tak ma.
koko - 2018-02-14, 11:59

Dwa kraje w uni mają w swoich dowodach rok produkcji od czerwca ma to zniknąć i pierwsza rejestracja
będzie zasadniczą
Może ktoś ma foto podwozia pod integrala jakie wychodzi z fiata bez tylnej osi w UK nie wierzą że może fiat coś takiego sprzedawać

HENRYCZEK - 2018-06-27, 13:49

Wracając do podpór.
W blaszaku miałem miechy,po opuszczeniu nic nie bujało.
Teraz w długim ;) każdy głęboki oddech na kanapie wywołuje kołysanie wozidła.
Czy zatem wystarczą 2 szt na tyle?

Bronek - 2018-06-27, 15:06

Powinny. Ja na pewno zamontuję.
Mam i leżą. :spoko
Nie hydrauliczne, ale na śubę 19.. Uciąłem klucz kątowy z Brico wytoczyłem by wlazło w głowcę małej wkrętarki z Juli którą zawsze wożę.
Pod nogi mam plastikowe podkładki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group