Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Porady dla kupujących kampera - Nowe stawki akcyzowe. Od 2017 roku

Cykada - 2016-10-28, 20:30
Temat postu: Nowe stawki akcyzowe. Od 2017 roku
http://motoryzacja.interi...ace,nId,2297567
czyli dostawczaki do AKCYZY !!!!! BACZNOŚĆ !!!!!

Ahmed - 2016-10-28, 20:32

Dobra zmiana :bigok
CORONAVIRUS - 2016-10-29, 08:44

jeśli to wejdzie w takiej formie to koniec z importem wszelakim na który stać KOWALSKIEGO .

czas zrobić zapasy jak przed każdym kataklizmem :zimno

Darek Szczecin - 2016-10-29, 09:00

A ja widziałem wczoraj wypasioną furkę z nakleką [sfinansowane z 500+] :spoko
Ahmed - 2016-10-29, 09:10

Darek Szczecin napisał/a:
A ja widziałem wczoraj wypasioną furkę z nakleką [sfinansowane z 500+] :spoko


Pracuję przy salonie sprzedaży Fiata , nowe samochody kupują wyłącznie z 500+
Jak widzę w salonie rodzinkę 2 + 4. to miewam odruch wymiotny

Ps. Najlepiej schodzi Fiat. 500. :haha:

rosomak - 2016-10-29, 10:26

....ja mam pewne nieprzyjemne odruchy na tych którzy tak myślą i jeszcze opisują,
czy ten serwis jest gdzieś daleko w głuszy....

krimar - 2016-10-29, 20:21

oskp napisał/a:

Pracuję przy salonie sprzedaży Fiata , nowe samochody kupują wyłącznie z 500+
Jak widzę w salonie rodzinkę 2 + 4. to miewam odruch wymiotny

Ps. Najlepiej schodzi Fiat. 500. :haha:


ale 500-tka, to chyba nawet dla rodziny 2+2 za małe (a co dopiero dla 2+4)

Ahmed - 2016-10-29, 21:17

500 L w sam raz :spoko
jarek73 - 2016-10-30, 07:52

oskp napisał/a:
Darek Szczecin napisał/a:
A ja widziałem wczoraj wypasioną furkę z nakleką [sfinansowane z 500+] :spoko


Pracuję przy salonie sprzedaży Fiata , nowe samochody kupują wyłącznie z 500+
Jak widzę w salonie rodzinkę 2 + 4. to miewam odruch wymiotny

Ps. Najlepiej schodzi Fiat. 500. :haha:


Ja rozumiem, że obecna sytuacja w kraju Cię przeraża ( mnie też ) , ale żeby takie brednie pisać to przesada . Więcej pracy i też sobie nowego Fiata kupisz i przestaną Cię odrzucać rodzice z dziećmi.

amples - 2016-10-30, 08:27

jarek73 napisał/a:
Więcej pracy i też sobie nowego Fiata kupisz i przestaną Cię odrzucać rodzice z dziećmi.
I będę miał większy udział w tym Fiacie za 500+.
Gdy byś nie wiedział to te Fiaty kupowane są za nasze pieniądze (legalnie skradzione i rozdawane na prawo i lewo , kupując poparcie cudzą forsą)
A sytuacja przerosła tych u żłobu jak za pierwszym razem tak i teraz i kroczą po równi pochyłej ku swemu końcowi , oby jak najszybciej ,niestety niszcząc przy okazji Polskę.

koko - 2016-10-30, 15:51

a co z camperami powyżej 3.5t
Ahmed - 2016-10-30, 17:26

Zapłacą 3.5 razy :haha:
siruba - 2016-10-30, 18:03

Informacja, jak wiele ostatnio, prosta jak konstrukcja cepa. Cel? Utrwalić przekaz, że jak 500 to piją i tanie samochody i na dodatek rzucają robotę :)
Wehikuł czasu, cytat z MENDium, będącego wzorcem rzetelności
http://wyborcza.biz/bizne...la-starych.html

„Przypomnijmy: w grudniu 2008 r. premier Donald Tusk ogłosił podwyżkę akcyzy z 13,6 proc. do 18,6 proc. dla samochodów z silnikami o pojemności dwóch litrów i większej. Miało to dać 120 mln zł rocznie, które rząd obiecał przeznaczyć na "szczytne społeczne cele", jak tworzona na czas finansowego kryzysu Rezerwa Solidarności Społecznej, dożywianie dzieci w szkołach i pomoc najbiedniejszym rodzinom. W przypadku aut o pojemności mniejszej niż dwa litry akcyzę pozostawiono bez zmian - na poziomie 3,1 proc.

Tamta decyzja zapadła nagle - nie przewidziano jej w uchwalonej dwa tygodnie wcześniej przez Sejm ustawie o podatku akcyzowym. Nie wiadomo ile podwyżka akcyzy przyniosła pieniędzy i na co one poszły.”

Nie było żadnych marszów ani czarnych ani tęczowych, nie było darcia szat w MENDiach, gdy wkładano rękę po wasze pieniądze z tytułu OFE czy rezerwy demograficznej, czy z powodu podwyższenia akcyzy. A były to niesamowicie grube miliardy. I lista tego rodzaju „okazji” nie jest tymi ww przykładami wyczerpana.

Na dzień dzisiejszy wiemy tylko tyle:
„Termin na przygotowanie sprawozdania połączonych komisji w sprawie nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym to 31 października 2016 r.”
http://www.pzpm.org.pl/Pu...y-od-samochodow


Wielkim śledczym być nie trzeba, by wpaść na to, że obecna ekipa nie może sobie pozwolić na dorżnięcie elektotatu. Przez osiem ostatnich lat ludzie uciekali z Polski nie z powodu „pisuarów” tylko mitu zielonej wyspy, na której to się okazało, że „tylko idiota będzie pracował za 6000”-ostatni cytat z ośmiorniczkowej uczty za pieniądze...... wiadomo czyje.

A wszystkim „zniesmaczonym” widokiem dużej ilości dzieci przypomnę, że bez wzgędu na to, czy harujecie na etacie, czy prowadzicie firmę pod stołem czy legalnie to właśnie TE dzieci dołożą do waszego gara. Nawet wtedy, gdy będziecie żyć z procentów. Bo i procenty w banku nie biorą się z powietrza tylko są pochodą sytuacji gospodarczej, która jest nierozerwalnie związana z sytuacją demograficzną oraz perspektywą jaką te „małe skutki” polityki demograficznej mają przed sobą. Emeryci nie mają takiej siły nabywczej, no chyba, że mają wnuki ;)

Nie czarujmy się kampery nie miały takiego lobby jak developerzy. Przedstawiciel tych drugich zasiadał nawet w poprzednim rządzie i być może dlatego „wsparcie dla młodych” szło po cenie uwzględniającej tłuste marże.
Szkoda, bo widać po efektach, że w przypadku camperów, polskie rączki są wyjątkowo uzdolnione a głowy bardzo pomysłowe i przy odpowiednim wsparciu można by znaleźć miejsce dla polskiej marki gdzieś pomiędzy Chińczykami i resztą tego tortu. To ostatnie to tak odnośnie planowanych zmmian przepisów odnośnie zmian w pojazdach.

joko - 2016-10-30, 21:21

Kurcze Koledzy co się z Nami dzieje ? Powyższa wymiona "mądrości" to modelowy wręcz przykład postępującego w tempie lawinowym zdurnienia narodu.
Czy naprawdę nikomu nie przyjdzie nawet do głowy , ta prosta myśl, że jak barany poddajemy się sprytnie przygotowanej manipulacji ?
"Divide et impera" - znacie to ? - "Dziel i rządź" , to stara zasada , która sprawdzała się wieki temu i jak widać nadal ma się dobrze ..... a coraz to rusz nowi "włodarze" tego świata , stosują ją niezmiennie z coraz lepszym skutkiem.
Wybacz Oskp, ale pomimo tego, że w kwestii poglądów na aktualną sytuację stoimy zapewne po tej samej stronie, to nie jestem w stanie zrozumieć , dlaczego swoje frustracje kierujesz na ludzi, którzy za ten stan rzeczy nie są odpowiedzialni, a stali się jedynie narzędziem w czyichś rękach ...... i jak się zapewne można spodziewać , pierwsi odczują tego skutki .....
Po jednej i drugiej stronie tego sztucznego sporu nie brakuje ludzi mądrych i głupich, biednych i bogatych , wierzących i ateistów, wielodzietnych ,samotnych, homo, hetero i co tam jeszcze ...... a my zamiast jak na istoty rozumne przystało , zorientować się kto i w jakim celu nam to robi, skaczemy sobie nawzajem do gardeł :-/

Co do tematu wątku, czyli możliwych zmian stawek akcyzy , to na pewno będą i zadowolenie i niezadowoleni, zależnie od tego jakie skutki te zmiany wywołają personalnie dla każdego, bo to tak już jest , że każdy swego interesu patrzy w pierwszej kolejności ......
Jak dla mnie zmiana pozytywna, bo jako kupujący nowe (będą tańsze) i odsprzedający je dalej po kilku latach użytkowania (będą droższe), na pewno na tym tylko zyskam .
Jeżeli dodatkowo , w sposób bezpośredni lub pośredni z tego powodu będzie na drogach więcej nowszych i bezpieczniejszych pojazdów to , również jestem za ............ ale ponieważ kij ma dwa końce i świadomy jestem tego, że wielu ludziom taka zmiana utrudni posiadanie własnych czterech kółek , to uczucia mam mieszane.
Mam tylko nadzieję , że wiele osobom , jak sobie to wszystko spokojnie policzą , otworzą się oczka na to o co tu tak naprawdę chodzi :spoko

Rav - 2016-10-30, 21:26

Siurba

Czy jedynym argumentem jakiego potrafisz użyć jest argument w stylu: "A u Was biją Murzynów!"?

Mnie(i innych także) nie interesuje to jak było za innej władzy, a to jak rządzi obecna. Jeżeli ktoś zachował się jak złamas, to nie znaczy, że Ty masz przyzwolenie być jeszcze większym.

Teraz zaczekam z zaciekawieniem na rzeczową argumentację z Twojej strony.

CORONAVIRUS - 2016-10-30, 21:32

Jeśli te stawki wejdą w co nie bardzo wierzę to nic innego jak skłócenie Polski z Unią ciąg dalszy .... ponowne dyplomatyczne konflikty bo gdzie swobodny przepływ towarów i usług jak to nie akcyza tylko mur nie do przejścia ... kolejne monity , kolejna przepychanka by pokazać kto ma być górą ... realnie to większej kasy z tego nie będzie bo ja osobiście oleję import na takich warunkach... ceny w Polsce się nie podniosą na stare auta . Bedą dalej jechały z zachodu auta na części , będzie więcej remontów gratów zamiast je zezłomować i podstawić fajne auto z zachodu będzie klejenie , spawanie i często popylina ...

KTO KU....A GŁOSOWAŁ NA TYCH BANDYTÓW ??? :shock: :shock: :shock: Nikt na CT juz się nie przyzna bo nie ma jaj :-P

tom-cio - 2016-10-30, 21:41

Eee tam ,nie ma sie co martwic.Za rok,moze dwa rynek zaleje fala tanich fiatow 500,jak juz 500+ wyplacac z czego nie bedzie.Z drugiej strony trzeba byc naprawde odpowiedzialnym rodzicem ,zeby dosatajac 500 na dziecko od razu poleciec wziac auto na raty...

u nas na slasku przerabialismy to kilka lat temu jak gornikom odprawy dawali.Nowe auta szly jak woda a potem lombardy po kilku miesiacach mialy uzywanie...

Tylko ze do wyborow to jeszcze chyba 4 lata zostaly,ciekawe co zdążą z nas jeszcze złupic,aby innym oddac

Ahmed - 2016-10-30, 22:20

[quote="tom-cio"]
Tylko ze do wyborow to jeszcze chyba 4 lata zostaly,/quote]

3 lata , ale kaczor już kombinuje jak to obejść , dzisiaj w Starym Sączu wystawił snajperów na dachach :spoko

siruba - 2016-10-30, 23:32

Rav napisał/a:
Siurba

Czy jedynym argumentem jakiego potrafisz użyć jest argument w stylu: "A u Was biją Murzynów!"?

Mnie(i innych także) nie interesuje to jak było za innej władzy, a to jak rządzi obecna. Jeżeli ktoś zachował się jak złamas, to nie znaczy, że Ty masz przyzwolenie być jeszcze większym.

Teraz zaczekam z zaciekawieniem na rzeczową argumentację z Twojej strony.


Złamas? To też o mnie? :) No widzisz..... "konstrukcja cepa" zadziałała... ja nie pisałem ani o Murzynach ani o biciu. Tylko pokazuję, że choć powodów było o "kilka" miliardów więcej, to nie było takich rewolucyjnych nastrojów jak dziś. I choć jakieś śladowe informacje się pojawiały, to do dobrego tonu należało przymykać oko i straszyć powrotem Darth Vadera :)
Akcyza ma to do siebie, że się zmienia i zacytowany artykuł przypominał, że takie ruchy miały miejsce też wcześniej. Nie występowałem i nie występuje jako czyjś rzecznik. Bo decyzji nie znam.
A jak już poczujesz, że twój słownik się skraca, to przynajmniej sam przytocz choć cień argumentu za tym, że to jest absolutnie uzasadnione, lub przynajmniej przeczytaj 10 razy, a potem coś pisz.
Tak to działa. Jednemu wystarczy tytuł na stronie by bez cienia krytycznej oceny mianować kogoś złodziejem, ale są i też tacy którym to za mało.
Do głowy niewielu nie przyjdzie, że koszt "pińcet" to pikuś w stosunku do obłsugi długu, jaki liberałowie po sobie zostawili. I na dodatek ci sami liberałowie, po kilku miesiącach, podbijają stawkę do 1000! :)
Trzeba jescze brać pod uwagę zysk z takiego wydatku. Jakby nie patrzeć to nawet jeżeli pójdzie na przepicie to i tak wróci do budżetu a w przypadku ośmiorniczek, to budżet dużej korzyści z ich konsumpcji nie miał.
Jeden z najbardziej znanych redaktorów naczelnych, pewnej gazety, którą podobno pis zorał (serio! taka wersja już żyje własnym życiem), publicznie oznajmił, że robił wszystko, by pis przegrał....
Czego się spodziewać, po jego czytelnikach? Pytanie czysto retoryczne.
Dalej idąc tropem kosztów, złodziejstwa, czy czego tam jeszcze.... pojawiło się coś takiego jak prognoza budżetu na lata kolejne. To było jeszcze przed tą straszną datą, jesień 2015, gdy działania ww redaktora naczelnego nie odniosły skutków. A więc w tejże prognozie pojawiły się cyfry, które nie stoją w sprzeczności z tym co dzieje się obecnie. To tak w skrócie i nie dotyczy akcyzy, bo to już są szczegóły, które jak było widać po tym, co wcześniej zacytowałem, to nawet najwspanialsza opcja nie panowała :)
I teraz..... nastała "zmiana" i nagle okazało się, że jednak jest źle, choć zmienił się tylko "szyld" :)
Jak pójdziesz do banku i usłyszysz propozycję "depozyt, 12 m-cy....0%" Też ich nazwiesz złodziejem/złamasami itd?
Akurat w obecnie wałkowanym przypadku, nikt nie soli głupot, że to na "głodne dzieci", tylko wali prosto w oczy, że w celu zniechęcenia do ściągania starych gratów. I głupotą jest sądzić, że to złodziejstwo, bo skoro faktycznie import się zmniejszy, to siłą rzeczy dochód z akcyzy też, prawda? A nawet jeżeli będzie to jednak "dobra zmiana", czyli kosmetyczna, to niestety jest to koszt wcześniejszego braku reakcji na rekordowe zadłużenie, na którego pokrycie było za mało OFE i rezerwy demograficznej...
Inną sprawą jest jak ja to oceniam. Bo z mojego punktu widzenia byłoby to niefajne a z punktu widzenia sondaży istna głupota.
Przypomnę tylko, że pierwsza plotka była taka, że będzie "kolejny podatek dla użytkowników staroci".
Wszystko co piszemy dzisiaj jest bujaniem w plotkach, które mają na celu utrwalić jakieś paranoiczne przekazy takiego czy innego rozżalonego redaktora naczelnego.

siruba - 2016-10-30, 23:33

Rav napisał/a:
Siurba

Czy jedynym argumentem jakiego potrafisz użyć jest argument w stylu: "A u Was biją Murzynów!"?

Mnie(i innych także) nie interesuje to jak było za innej władzy, a to jak rządzi obecna. Jeżeli ktoś zachował się jak złamas, to nie znaczy, że Ty masz przyzwolenie być jeszcze większym.

Teraz zaczekam z zaciekawieniem na rzeczową argumentację z Twojej strony.


Złamas? To też o mnie? :) No widzisz..... "konstrukcja cepa" zadziałała... ja nie pisałem ani o Murzynach ani o biciu. Tylko pokazuję, że choć powodów było o "kilka" miliardów więcej, to nie było takich rewolucyjnych nastrojów jak dziś. I choć jakieś śladowe informacje się pojawiały, to do dobrego tonu należało przymykać oko i straszyć powrotem Darth Vadera :)
Akcyza ma to do siebie, że się zmienia i zacytowany artykuł przypominał, że takie ruchy miały miejsce też wcześniej. Nie występowałem i nie występuje jako czyjś rzecznik. Bo decyzji nie znam.
A jak już poczujesz, że twój słownik się skraca, to przynajmniej sam przytocz choć cień argumentu za tym, że to jest absolutnie uzasadnione, lub przynajmniej przeczytaj 10 razy, a potem coś pisz.
Tak to działa. Jednemu wystarczy tytuł na stronie by bez cienia krytycznej oceny mianować kogoś złodziejem, ale są i też tacy którym to za mało.
Do głowy niewielu nie przyjdzie, że koszt "pińcet" to pikuś w stosunku do obłsugi długu, jaki liberałowie po sobie zostawili. I na dodatek ci sami liberałowie, po kilku miesiącach, podbijają stawkę do 1000! :)
Trzeba jescze brać pod uwagę zysk z takiego wydatku. Jakby nie patrzeć to nawet jeżeli pójdzie na przepicie to i tak wróci do budżetu a w przypadku ośmiorniczek, to budżet dużej korzyści z ich konsumpcji nie miał.
Jeden z najbardziej znanych redaktorów naczelnych, pewnej gazety, którą podobno pis zorał (serio! taka wersja już żyje własnym życiem), publicznie oznajmił, że robił wszystko, by pis przegrał....
Czego się spodziewać, po jego czytelnikach? Pytanie czysto retoryczne.
Dalej idąc tropem kosztów, złodziejstwa, czy czego tam jeszcze.... pojawiło się coś takiego jak prognoza budżetu na lata kolejne. To było jeszcze przed tą straszną datą, jesień 2015, gdy działania ww redaktora naczelnego nie odniosły skutków. A więc w tejże prognozie pojawiły się cyfry, które nie stoją w sprzeczności z tym co dzieje się obecnie. To tak w skrócie i nie dotyczy akcyzy, bo to już są szczegóły, które jak było widać po tym, co wcześniej zacytowałem, to nawet najwspanialsza opcja nie panowała :)
I teraz..... nastała "zmiana" i nagle okazało się, że jednak jest źle, choć zmienił się tylko "szyld" :)
Jak pójdziesz do banku i usłyszysz propozycję "depozyt, 12 m-cy....0%" Też ich nazwiesz złodziejem/złamasami itd?
Akurat w obecnie wałkowanym przypadku, nikt nie soli głupot, że to na "głodne dzieci", tylko wali prosto w oczy, że w celu zniechęcenia do ściągania starych gratów. I głupotą jest sądzić, że to złodziejstwo, bo skoro faktycznie import się zmniejszy, to siłą rzeczy dochód z akcyzy też, prawda? A nawet jeżeli będzie to jednak "dobra zmiana", czyli kosmetyczna, to niestety jest to koszt wcześniejszego braku reakcji na rekordowe zadłużenie, na którego pokrycie było za mało OFE i rezerwy demograficznej...
Inną sprawą jest jak ja to oceniam. Bo z mojego punktu widzenia byłoby to niefajne a z punktu widzenia sondaży istna głupota.
Przypomnę tylko, że pierwsza plotka była taka, że będzie "kolejny podatek dla użytkowników staroci".
Wszystko co piszemy dzisiaj jest bujaniem w plotkach, które mają na celu utrwalić jakieś paranoiczne przekazy takiego czy innego rozżalonego redaktora naczelnego.

siruba - 2016-10-31, 00:07

BIORCA napisał/a:
Jeśli te stawki wejdą w co nie bardzo wierzę to nic innego jak skłócenie Polski z Unią ciąg dalszy .... ponowne dyplomatyczne konflikty bo gdzie swobodny przepływ towarów i usług jak to nie akcyza tylko mur nie do przejścia ... kolejne monity , kolejna przepychanka by pokazać kto ma być górą ... realnie to większej kasy z tego nie będzie bo ja osobiście oleję import na takich warunkach... ceny w Polsce się nie podniosą na stare auta . Bedą dalej jechały z zachodu auta na części , będzie więcej remontów gratów zamiast je zezłomować i podstawić fajne auto z zachodu będzie klejenie , spawanie i często popylina ...

KTO KU....A GŁOSOWAŁ NA TYCH BANDYTÓW ??? :shock: :shock: :shock: Nikt na CT juz się nie przyzna bo nie ma jaj :-P


A o których bandytach mowa ? I po co się chwalić? Jeden Cyba już za kratami siedzi. Poza tym, akurat mi, nikt nie płaci za reklamę. I jescze jedno "poza tym". Nie można winić wyborców. Bo kto np się spodziewał, że np Aleksander skłamie w sprawie wykształcenia a na dodatek będzie chlał w pracy i w stanie upojenia będzie występował publcznie? Lub z innej beczki, kto się spodziewał, że najwyższy przedstawiciel RP, w Japonii, gdzie nawet parzenie herbaty jest rytuałem, będzię beztrosko skakał po krzesłach, lub podważał wierność żony innego prezydenta i to w trakcie spotkania twarzą w twarz?? Gdyby każdy wiedział co otrzyma za swój głos to wiele lat wstydu mielibyśmy z głowy, prawda? No, przynajmniej frekwencja nie byłaby tak duża jak ostatnio ;)

Andrzej 73 - 2016-10-31, 03:18

BIORCA napisał/a:
Bedą dalej jechały z zachodu auta na części , będzie więcej remontów gratów zamiast je zezłomować i podstawić fajne auto z zachodu będzie klejenie , spawanie i często popylina ...

Tu masz absolutną rację.

Jest jeszcze jedna opcja , będą kupować nowe na raty i cierpieć spłacając kredyt.

siruba, Kolego , ciężko czytać mi tego typu posty. Zwyczajna propaganda polityczna. Affffeee....
Polityka , to nie w tym dziale.
:spoko

Cykada - 2016-10-31, 08:57

Andrzej ma racje. Polityka nie w tym dziale. Siruba i Rav : przejdzcie na inny kanał :)
CORONAVIRUS - 2016-10-31, 09:09

Wracam z urzędu celnego ... tam już wiedzą ,że od stycznia mają plażę :) będą niepotrzebni .
Rav - 2016-10-31, 10:03

Cykada, Biorca: Proszę mi tu uprawiania polityki nie imputować. Poprosiłem jedynie o rzeczową argumentację i się jej nie doczekałem. Kolega Siurba konstrukcji przenośni także nie zrozumiał pisząc obszerny pamflet ... o niczym.
CORONAVIRUS - 2016-10-31, 10:45

Rav napisał/a:
Cykada, Biorca: Proszę mi tu uprawiania polityki nie imputować. Poprosiłem jedynie o rzeczową argumentację i się jej nie doczekałem..


a bo czytać nie potrafisz .... i chyba składać faktów .

jedyna rzeczową argumentacja podniesienia stawek jest POJ....A polityka PISIORÓW by Polakowi DOP....Ć i z Unia się poróżnić . Jak tego nie widzisz i czekasz na jakieś argumenty logiczniejsze to musisz się mamić sam ... powiedz jak się doczekasz . :diabelski_usmiech

siruba - 2016-10-31, 10:48

Rav napisał/a:
Cykada, Biorca: Proszę mi tu uprawiania polityki nie imputować. Poprosiłem jedynie o rzeczową argumentację i się jej nie doczekałem. Kolega Siurba konstrukcji przenośni także nie zrozumiał pisząc obszerny pamflet ... o niczym.


Rzeczową argumentację czego? Twojego odbioru? Siruba konstrukcję pojął. Argumentować można jakieś stanowisko w dyskusji.A ja tylko wskazuję na aboslutny brak symetrii w reakcjach na identyczne sytuacje.
Nie wspierałem się jakimiś majakami snajperów na dachach tylko tym co media produkowały.
A skoro ktoś usilnie twierdzi, że interesuje go "aktualna władza", to mam nadzieję, że i wtedy równie obdzielał otoczenie "złamasami".

siruba - 2016-10-31, 10:54

Andrzej 73 napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Bedą dalej jechały z zachodu auta na części , będzie więcej remontów gratów zamiast je zezłomować i podstawić fajne auto z zachodu będzie klejenie , spawanie i często popylina ...

Tu masz absolutną rację.

Jest jeszcze jedna opcja , będą kupować nowe na raty i cierpieć spłacając kredyt.

siruba, Kolego , ciężko czytać mi tego typu posty. Zwyczajna propaganda polityczna. Affffeee....
Polityka , to nie w tym dziale.
:spoko


A dyskusja na "złodzieje, bandyci" oczywiście polityką a w szczególności propagandą nie jest. Spoko :)
Jeżeli w którmyś miejscu przytoczyłem coś co nie miało miejsca, lub zacytowany link jest fałszywy to proszę o informację. Wtedy posypię głowę popiołem i pójdę na kolanach do Brukseli prosić o przebaczenie króla Europy :)
Temat wątku jest typowo polityczny, bo nikt inny tylko politycy zmieniają stawki akcyzy.

Strzelec - 2016-10-31, 10:58

Jestem na tym forum stosunkowo krótko, ale nie rozumiem trollowania i dlaczego moderatorzy pozwalają niektórym pisać delikatnie mówiąc nie w temacie, a nawet obrażać czy to heide park ?
Na innych forach osoba zaśmiecająca wątek uznawana jest za persona non grata.
Jakiś porządek powinien obowiązywać, bycie forumowiczem, klubowiczem to kwestia pewnych zasad i wzajemnej TOLERANCJI, a jeżeli chodzi o poglądy polityczne to wydaje mi się że to forum kamperowców i to nas powinno łączyć.
Szanujmy się wzajemnie, to świadczy o naszym wychowaniu i kulturze osobistej :spoko

siruba - 2016-10-31, 11:24

BIORCA napisał/a:
Rav napisał/a:
Cykada, Biorca: Proszę mi tu uprawiania polityki nie imputować. Poprosiłem jedynie o rzeczową argumentację i się jej nie doczekałem..


a bo czytać nie potrafisz .... i chyba składać faktów .

jedyna rzeczową argumentacja podniesienia stawek jest POJ....A polityka PISIORÓW by Polakowi DOP....Ć i z Unia się poróżnić . Jak tego nie widzisz i czekasz na jakieś argumenty logiczniejsze to musisz się mamić sam ... powiedz jak się doczekasz . :diabelski_usmiech


Poróżnic? W zakresie dążenia do oczyszczania powietrza? Przecież ten temat jest na europejskim topie.
Co do stawek akcyzy to Unia nie określa ich poziomu w poszczególnych krajach członkowskich. Określa jedynie poziomy minimalne, czyli to co najmniej można złupić.
http://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy
Czyli sky is the limit...
Polska wstępowała do UE jako partner a nie jako lennik. Jeżeli kogoś interesuje realizacja "robienia łaski", to może to realizować we własnym zakresie.
Jak jesteśmy zmuszani do spełniania zachcianek zapisanych w unijnych dyrektyw, to też źle i też winny wiadomo kto (przpyadek zmian w pojazdach, owszem propozycje absurdalne)

CORONAVIRUS - 2016-10-31, 12:42

Strzelec napisał/a:

Na innych forach osoba zaśmiecająca wątek uznawana jest za persona non grata.
o


młodyś tu , zatem i zrozumiałe Twe rozterki ...:) uwierz, tu jest inaczej i jeśli by zastosować Twój wzorzec to juz dawno sam właściciel forum by wyleciał :haha: :haha: :haha: ale sam siebie nie potrafi banować najwyraźniej , nie za takie hece ... :) przywykniesz , zobaczysz...daj sobie szanse :spoko

Bronek - 2016-10-31, 13:42

A ja w tym roku nie kąpałem się w Wełtawie.
:mrgreen:

Do połowy kadencji idzie wszystko na konto porzedników.
Potem wszyscy zapominają, kto kiedy, po co i dlaczego itp.

Generalnie po zniesieniu ceł wew. unijnych, akcyza jest kurestwem w świetle prawa.
Jak "co łaska" , jednak nie mniej jak pińcset.
Jedno i dtugie bez uzasadnienia.

Mnie to wisi, ale tych co na tym tracą rozumiem.

Nie pojmuję tych co chwalą takie wg. uważania zasady poboru opłat. Prawdopodobnie to ci co dają co łaska i kupują odpusty. Kierując się magicznym myśleniem, życzeniowym. Skoro nasz Pan, Ojciec, Władca, itp. tak twierdzi, to ja się zgadzam.

A na zasadzie odwetu tym bardziej.

Uczcie więc dzieci języków, by było im łatwiej.

Ps. Forum się przez to pieprzy, jak już zauważono.... w innym wątku :bigok

Wszystko przez Tuska, no i Admina

Andrzej 73 - 2016-10-31, 14:56

Cytat:
Jeżeli w którmyś miejscu przytoczyłem coś co nie miało miejsca, lub zacytowany link jest fałszywy to proszę o informację.


Poruszasz temat polityczny , a nie dotyczący akcyzy.

Piszemy tu o skutkach jakie odczują ludzie po wprowadzeniu nowych stawek.
Wywody na temat polityki przenieś do innego działu. :bicsie

Zmiana stawek spowoduje jeszcze większe krętactwo i kombinowanie na wartościach pojazdów.
Nic dobrego nie zrobią , wręcz przeciwnie. :box

kaimar - 2016-10-31, 17:54

Widzę kolejny problem. Stawka akcyzy będzie ma zależeć od rocznika pojazdu. A rocznik pojazdu nie jest podawny w zagranicznych dokumentach pojazdu. Tylko w Polsce rok produkcji ma znaczenie magiczne. Mało tego - ja jako sprzedawca fabrycznie nowych kamperów nie dostaję dokumentów z fabryki z taką informacją. Numer vin w przypadku kampera ma zakodowany rok produkcji ale podwozia a produktem końcowym jest kamper wyprodukowany po jakimś czasie od wyprodukowania podwozia. Różnica może wynosić czasem i rok. A rok produkcji będzie pewnie jak do tej pory określał diagnosta na podstawie numeru vin. Czyli kupisz sobie za granicą kampera wyprodukowanego na przyklad w marcu, a według Pana Diagnosty podwozie było wyprodukowane w grudniu poprzedniego roku. I wtedy parę tysięcy w d..... bo akurat wskoczyła wyższa stawka akcyzy.
grzegorz_wol - 2016-10-31, 18:26

Oj tam koledzy może będą też plusy podwyżki... np te autka które mamy na polskim

( zwłaszcza starsze) rynku będą łatwiejsze w zbyciu. :ok

Ja juz przeglądam posiadaczy nowszych sprzętów na forum może sobie jakie zaklepie i za 5 lat będzie

jak znalazł :wyszczerzony:

p.s.

Cieżko jest zrobić w przyrodzie coś co by było albo tylko pozytywne albo negatywne taki układ jest niestabilny i się sam wyrówna ... poczekajmy.

Rav - 2016-10-31, 19:44

Problem polega na tym, że w Polsce głównie sprzedają się auta starsze. Dzieje się tak - co jest oczywiste - nie ze względu na zamiłowanie do starszych aut, a z uwagi na to, że rodaków na nowe pojazdy po prostu nie stać. Poza tym zaradność jest naszym sportem narodowym i dlatego każdy kombinuje jak to zrobić, aby uzyskać optymalną jakość do ceny – stąd zakup np. zamiast nowej Pandy kilkuletniej Astry itp. Dodatkowo mamy wiele „złotych rączek”, które potrafią usprawnić pojazd, którego naprawa za granicą jest nieopłacalna.

Splot powyższych sprawia, że w imporcie dominują auta starsze, a znaczna część z nich jest sprowadzana jako uszkodzona. Naliczana dotychczas akcyza od wartości rynkowej pojazdu pozwalała na zneutralizowanie zawyżonej stawki dla większych pojemności przy takich pojazdach. Teraz się to skończy, bowiem bezmyślna ekipa przybije wszystkim równo taką samą kwotę – zarówno do auta za 10 tysięcy, jak i do auta za 500 tysięcy. Gdzie tu sens i logika? To wygodne rozwiązanie dla skarbu państwa, bo nikt niczego nie będzie musiał weryfikować. Opłata zostanie naliczona „na sztywno” z tabelki, wpływy wzrosną, a ciemnemu ludowi powiedzą, że to dla ich dobra, w imię szeroko rozumianej ekologii.

oli - 2016-10-31, 20:26

Z tą sztywnoscią z tabelki to odnosnie kamperków tez nie będzie takie proste .Wiele kamperków nie występuje w tabelach ,albo śą takie nazwy że nawet trudno znalesc podobne w internecie ,albo np kamperki typu sam w której tabeli je umiescić ?
siruba - 2016-11-01, 00:22

Andrzej 73 napisał/a:
Cytat:
Jeżeli w którmyś miejscu przytoczyłem coś co nie miało miejsca, lub zacytowany link jest fałszywy to proszę o informację.


Poruszasz temat polityczny , a nie dotyczący akcyzy.

Piszemy tu o skutkach jakie odczują ludzie po wprowadzeniu nowych stawek.


Jasne. Pierwsza strona i zanim ten moher nie zabrał głosu, to aż 3 z 12 postów nawiązywało do tematu reszta... wiadomo.... nawet był popis wyjątkowego prostactwa z chwaleniem się sposobem reakcji na.... dzieci..... ale rozumiem, co "po lini" tego czepiać się nie trzeba :) Dalej nie było jakoś lepiej. Zasada prosta im większy forumowy celebryta tym margines swobody wypowiedzi większy. Ostatnia uwaga z dedykacją dla początkujących forumowiczów.
No, ale skoro nakazałeś tylko o skutkach....
Sam projekt dotyczy obniżki akcyzy, a efekt "środowiskowy" pojawił się z doskoku. No i środowisko camperteam, tak myślę, akurat ta sprawa powinna zainteresować i wskazać kierunek na przyszłość
Po jakimś czasie, od momentu ogłoszenia planów obniżki akcyzy, pojawiła się plotka o podatku ekologicznym. Od samego początku, bez cienia wątpliwości było wiadomo, kto był jego pomysłodawcą. Nie napiszę kto bo wiadomo, więc się nie rozpisuję, bo będzie "politycznie"
A tak realnie to:
http://www.zds.org.pl/pli..._Ewa_Kopacz.pdf
Ciekawy autor pisma i jeszcze ciekawsze nazwisko w linku....
A tym piśmie taki oto punkt:
4.
Likwidacja podatku akcyzowego od pojazdów osobowych i wprowadzenie w zamian podatku
uzależnionego od parametrów ekologicznych pojazdu.


To pomysł biznesu :haha:
I tutaj zaczyna się ciekawostka dla camperteam. Jak widać jedno pisemko skutek odniosło. Bo początkowo planowana obniżka (kto kogo doi?) została wzbogacona o aspekt ekologiczny.
A co z kamperami? Czy to osobowy, czy ciężarowy??? Nasz pojazd już dwukrotnie został rozpoznany jako karetka....Faktycznie klasyczna buda z wodogłowiem to nie jest, ale nie jest wykonana w technologii stealth.
I to nie miało miejsca gdzieś w samym środku wycinki Puszczy Białowieskiej tylko w okolicach Pajęczna, czyli tam gdzie nawet kamperowe zloty miały miejsce.
Sytuacja jest taka, że z tematyką kamperową niewiele osób jest zapoznanych. Chodz o stronę "tabelek", technologii wytwarzania i całej formalnej otoczki. Przecież nawet z OC trzeba się bujać pomiędzy agentami tej samej firmy, by trafić na takiego, który bedzie wiedział co i gdzie wpisać....
Brakuje lobbingu i tyle. No, ale ja, skoro moher, to pewnie się mylę.
Co do skutków. To nadal bujamy w obłokach, więc siłą rzeczy nie można pisać nic konkretnego. Ale pierwotny cel obniżenia akcyzy (kto kogo doi) wraz zapowiedziami pozostawienia pozostałych stawek bez większych zmian pozwala mieć nadzieję, że może być nawet taniej.

O! Tak to się robi:
http://www.zds.org.pl/pliki/raport/raport.pdf
Tak się przepycha swoje interesy. Lata PRLu zrobiły swoje i to co jest najzwyklejszym oszustwem nazywane jest np "zaradnością Polaka". Sposoby zaradności zostały już opisane w tym wątku jak i w projekcie obniżenia akcyzy (kto kogo doi).
Nadal jest to tylko projekt i jedynie słuszni POsłowie jak i senatorowie wypowiedzieć się jeszcze mogą.
Będą mogli nawet zagłosować. Tylko będzie wielki dylemat, czy być opozycją totalną czy iść ramię w ramię z biznesem :haha:

grzegorz_wol - 2016-11-01, 10:36

Za wikipedią:

"Wprowadzenie podatku akcyzowego ma zadanie restrykcyjne. Dodatkowe obłożenie podatkiem ma za zadanie zmniejszyć popyt na wybrane przez państwo produkty najczęściej wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, wyroby ropopochodne[1]. W niektórych przypadkach, kiedy produkt składa się z względnie tanich surowców a jego szkodliwość dla zdrowia jest wysoka, akcyza może stanowić bardzo wysoką część ceny końcowej. W wielu państwach europejskich akcyza na produkty tytoniowe dochodzi do 75% ceny końcowej[2]."

Może potraktują kampery jako używkę.... Tak czy siak mamy przewalone :wyszczerzony:

Rav - 2016-11-01, 17:25

siruba napisał/a:

Po jakimś czasie, od momentu ogłoszenia planów obniżki akcyzy, pojawiła się plotka o podatku ekologicznym. Od samego początku, bez cienia wątpliwości było wiadomo, kto był jego pomysłodawcą. Nie napiszę kto bo wiadomo, więc się nie rozpisuję, bo będzie "politycznie"
A tak realnie to:
http://www.zds.org.pl/pli..._Ewa_Kopacz.pdf
Ciekawy autor pisma i jeszcze ciekawsze nazwisko w linku....
A tym piśmie taki oto punkt:
4.
Likwidacja podatku akcyzowego od pojazdów osobowych i wprowadzenie w zamian podatku
uzależnionego od parametrów ekologicznych pojazdu.


No i po co te niedomówienia? Napisz, że autorem jest Związek Dealerów Samochodowych, a pismo jest kierowane do Beaty Szydło! Po co to zasłona z Ewą Kopacz? Zresztą zacytuj całość, wtedy intencja zostanie wyraźnie wskazana:

cyt. Formuła „podatku ekologicznego” wyklucza możliwość zaniżania wysokości tego podatku w przypadku sprowadzania z zagranicy samochodów używanych, poprzez podanie na fakturze niższej kwoty sprzedaży niż rzeczywista wartość pojazdu, tak jak ma to miejsce obecnie w przypadku akcyzy, liczonej od „wartości” pojazdu."

Intencją nie jest bowiem dbałość o środowisko naturalne, a zawyżenie wartości pojazdów sprowadzanych - ma to zwiększyć przychody dealerów.


siruba napisał/a:

Lata PRLu zrobiły swoje i to co jest najzwyklejszym oszustwem nazywane jest np "zaradnością Polaka".


Co nazywasz oszustwem zrównując to z "zaradnością"?

krimar - 2016-11-01, 18:06

BIORCA napisał/a:
bo gdzie swobodny przepływ towarów


elektrycznych i elektronicznych się skończył wraz z wdrożeniem WEEE (tylko nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą i handlują transgranicznie narażając siebie i swoich kontrahentów na wysokie kary)

Cykada - 2016-11-01, 19:00

już jak ma być ta akcyza (złodziejstwo) , to czy nie prościej byłoby płacić tyle ile silnik ma pojemności minus powiedzmy 0% euro1 , 10% euro2 itd...?
OMEGA - 2016-11-01, 19:02

Bądź tak miły i napisz kilka słów co to jest ten WEEE
CORONAVIRUS - 2016-11-02, 19:37

W TVN już trąbią o nowej akcyzie .... :-/
Andrut - 2016-11-02, 20:22

Ja nic nie powiem bo mnie :banan strzela :evil: Rok temu zapłaciłem za swojego grzecznie 18,6%, a że auto praktycznie było nowe to do dziś mnie trzęsie na kwotę jaką im oddałem :box A według nowych stawek tylko 1772 Pln bym zapłacił. Ech... Może mi zwrócą różnicę? :zastrzelic
krimar - 2016-11-03, 01:07

OMEGA napisał/a:
Bądź tak miły i napisz kilka słów co to jest ten WEEE


https://pl.wikipedia.org/wiki/WEEE

Pokrótce - sprzedajesz coś objętego dyrektywą WEEE do innego kraju EU to musisz się tam zarejestrować i zgłaszać ilość wprowadzanego sprzętu (i oczywiście płacić za to). Aby się zarejestrować musisz w danym kraju otworzyć przedstawicielstwo lub ustanowić pełnomocnika. Kara w Niemczech za wprowadzenie na rynek czegoś bez zgłoszenia to 100 000€.
Czyli koniec handlu ponadgranicznego (w tym też internetowego i przez ebay) w wykonaniu małych firm. Zostaną tylko koncerny i będą ustanawiać różne ceny w rożnych krajach.

Cykada - 2016-11-03, 10:56

16% podatku . Wiek emerytalny 57 lat , zarobki 10tys.zł , ZERO AKCYZY na auta.
zero szarej strefy.
Tak jest w Luxemburgu......
Polska:
podatek 23% , WIEK EMERYTALNY 65 lat. i 1200zł Szara strefa 40%. dlaczego? ta akcyza??????

Andrzej 73 - 2016-11-03, 11:03

Polska jest jedynym krajem UE który posiada akcyzę na samochody. :chytry
CORONAVIRUS - 2016-11-03, 11:50

Andrzej 73 napisał/a:
Polska jest jedynym krajem UE który posiada akcyzę na samochody. :chytry


dlatego będzie z tego DYM :(

Ahmed - 2016-11-06, 19:26

http://www.polskieradio.p...wiekszy-podatek

Kto zapłaci za 500 + ?

Pan zapłaci ,pan zapłaci i pani także zapłaci ...... :spoko

CORONAVIRUS - 2016-11-06, 20:01

no to juz można sobie zaplanować zakupy w 2017 :spoko


wiecie ile tysięcy samochodów stoi w PL z nieopłacona akcyzą ? w szopach , komisach , podwórkach .... teraz na gwałt wszyscy zapłacą za te auta i zasilą 500+ na miesiąc :mikolaj pis czesze rynek i wyłuskuje kasę która i tak by wpłynęła .

tom-cio - 2016-11-06, 20:30

No i h... bombki strzelil.A mialem se beemke x5 w przyszlym roku dla zony sciagnac,marzyla mi sie 4,4 litra.Toc to jakas paranoja auto z 2002 warte ze 25 tysi a 18 bylo by akcyzy.Uzywane krajowe tez skocza

E tam,powiem zonie, ze moze poszukamy jakiegos Tate mobila nowego,szyby na korbki,poduszek zero,systemow bezpieczenstwa tez nie bedzie.Oczywiscie,cala sytuacjamhipotetyczna,Stara smiechem by mnie zabila,jak bym sie jej z 250 konnej e39 i 180 konnego audi quattro kazal na Popierdolke przesiasc.Co to kurna jest,czy ci debile naprawde nie widza co robia?Do tej pory za te moje 4,4 litra zaplacilbym 5 kola akcyzy,no moze 4 ,bo wiadomo,wszyscy wartosc obnizali.Teraz nie zaplace nic,bo nie sprowadze.Nikt nie sprowadzi,chyba ze cos niszowego jak kamper.Ale w rezultacie wplynie im mniej.Co tam same glaby siedza?

Endi - 2016-11-06, 20:35

Jeśli te plany się urzeczywistnią to moja "LaLunia 2" dostanie polskie blachy :)
Bronek - 2016-11-06, 20:46

A i ja gdybym zmieniał, to w końcu w automacie kupię bez bólu.

Jak zwykle pkt. od pkt.

OMEGA - 2016-11-06, 21:17

To ile zapłacimy za kampera z 2016 roku wartości ok 200 tysięcy ???
z tego co widzę z Adama postu wynika ok 1800zł. :spoko

W czym jest problem , ???

Bronek - 2016-11-06, 21:27

Problem, że starsze auta na które stać przeciętnego Polaka, czy przedsiębiorcę zdrożeją.

Ale moim zdaniem, to krok w dobrym kierunku.
Kombinacje z fakturami z wartością itd.

Ma to przynajmniej jakieś uzasadnienie.

Pewnie, że swojego SSR`a z 2004 z silnikiem 5,3 l i przy dzisiejszym kursie Dolara, bym nie kupił.

Poprzednie kryteria były idiotyczne totalnie.

Ciekawe, czy wrócą czasy np. montażu z części, coś nasi wymyślą.

Ale jak dla mnie to OK. Dobra zmiana

OMEGA - 2016-11-06, 21:31

Ale w pośpiechu wyczyszczą się wszelakie komisy i ceny pójdą w dół by nie stracić w przyszłym roku.
CORONAVIRUS - 2016-11-06, 21:33

Sądzicie ,że od nowego roku nówka ducato z salonu w wersji osobowej 2,3 150 KM , częściowo przeszklony , taki bez grodzi i z nadmiarem foteli czyli idealny by go przerobić na kampera stanieje o jakieś 18 % ??? czyli koło 17 tyś PLN netto ???
OMEGA - 2016-11-06, 21:36

Ale to wynika z twojej tabelki. :-P

Poczekamy zobaczymy

CORONAVIRUS - 2016-11-06, 21:45

Bronek napisał/a:


Poprzednie kryteria były idiotyczne totalnie.



idiotyczne są uzasadnienia zmian , podobno "dobra zmiana" uniemożliwi zaniżanie faktur zakupu ...koń by się uśmiał . Od dawna już przy wycenie jest brany oficjalny cennik aut używanych w PL , jeśli cena z faktury , umowy pomniejszona o polski VAT odbiega więcej niż 10% od tabelek to tabelka jest święta . Gdzie tu zaniżanie ?????? To ja kupując auto w Niemczech proszę by napisać cenę większą niż płacę by w celnym nie patrzyli na mnie jak na spekulanta ... Niemcy tego nie rozumieją ale oni wielu spraw nie są w stanie ogarnąć ... po nowym roku jeszcze bardziej się zakręcą .

A i przez myśl przeszło mi jeszcze takie coś , potrzebują na 500+ to i sobie wykombinowali by przez 2 miesiące wyciągnąć od ludzi zaległą kasę , oczywiście dostaną bo postraszyli ... teraz , powiedzmy w marcu ludzie zaczną się burzyć a oni wspaniałomyślnie wrócą do starych zasad bo sami zobaczą ,że żyli z tych starych aut a teraz one nie dają im już nic a na dodatek za nowsze nie dostają tyle co dostawali tylko dużo mniej ....

Gdybym miał kupować nowe auto albo chciał skorzystać sprowadzając nowsze to zrobiłbym to szybciutko po nowym roku bo w tym NASZYM KRAJU nie ma nic pewnego ...

SlawekEwa - 2016-11-06, 21:47

BIORCA napisał/a:
Od dawna już przy wycenie jest brany oficjalny cennik aut używanych w PL

Kampery też?

CORONAVIRUS - 2016-11-06, 21:51

OMEGA napisał/a:
Ale to wynika z twojej tabelki. :-P

Poczekamy zobaczymy


poczekamy ale i sprawdzimy a dla potomności i by nie zniknęło to aktualny cennik wklejam by powrócić w styczniu do przeliczenia .

CORONAVIRUS - 2016-11-06, 21:52

SlawekEwa napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Od dawna już przy wycenie jest brany oficjalny cennik aut używanych w PL

Kampery też?


zależy czy są w tabeli czy w kartonowym opakowaniu :chytry

Bronek - 2016-11-06, 21:54

Kwestia "szukania kasy" jest oczywista i niezależna od opcji.

To jak z 500+, zagorzali przeciwnicy obecnej władzy bez żenady biorą, bo dają.

Tak mamy.

Z mojego pkt. widzenia, to korzystna zmiana i tyle.

Pewnie, że gdy piekarz kupi droższe stare auto dostawcze , to mi cenę chleba podniesie itd....

Ale tak to można snuć dywagacje w nieskończoność.

Ta akurat zmiana w mojej ocenie, o ile będzie to takie proste, jest dla mnie korzystna.

No chyba, że zapragnę Corvetty z ub. stulecia :bigok o

Ale znając pazerność firm, ceny raczej nie spadną :( Dodadzą ledy, i dwa gniazdka usb, plus wieszak na klieliszki.......

SlawekEwa - 2016-11-06, 21:55

BIORCA napisał/a:
zależy czy

Zima jednak nie odpuszcza :paly

Endi - 2016-11-06, 22:10

BIORCA napisał/a:
....Gdybym miał kupować nowe auto albo chciał skorzystać sprowadzając nowsze to zrobiłbym to szybciutko po nowym roku bo w tym NASZYM KRAJU nie ma nic pewnego ...


Obyś miał rację Adamie, zaraz po Nowym Roku, nie będę zwlekał :spoko

Trzymaj rękę na pulsie ;)

BiG Team - 2016-11-06, 22:10

ja z zakupem czekam na "dobrą zmianę", byle to uchwalili :spoko
Andrzej 73 - 2016-11-06, 22:35

Jeśli te stawki wejdą w życie , w co bardzo wątpię to na Polskich drogach może będzie mniej pojazdów za to nowszych.
Mówiąc prawdę mnie te stawki leżą.
Jednak biorąc pod uwagę dobro społeczeństwa to biedniejsi zapłacą więcej. :(

siruba - 2016-11-06, 22:42

Rav napisał/a:

No i po co te niedomówienia? Napisz, że autorem jest Związek Dealerów Samochodowych, a pismo jest kierowane do Beaty Szydło! Po co to zasłona z Ewą Kopacz? Zresztą zacytuj całość, wtedy intencja zostanie wyraźnie wskazana


Ja nie stosowałem żadnych „zasłon”. To dzieło autorów strony, na której ono wisi. Być może pierwsze przymiarki były kierowane do pani Kopacz. I z powodów przed wyborczych odbiło się to od ściany. Dlatego pozostał taki a nie inny link. No, jak na razie, nie mam takiej mocy sprawczej by ustawiać cudze serwery :) Być może to była hurtowa korespondencja z nadzieją, że jedna z ówcześnie najważniejszych kobiet zainteresuje się obywatelskim głosem ;) stąd takie a nie inne nazwisko w adresie strony. Oba dokumenty są rozwlekłe i nie sposób zacytować a link umożliwia zerknięcie każdemu by przekonać się jakie łamańce można zastosować by forsować korzystne dla siebie pomysły.

Aboslutnie nie mam żadych wątpliwości co do intencji dilerów. Z tą „ekologią” to tylko wybieg mający na celu uzasadnienie prób ratowania zapewne mocno nadwyrężonych biznesów.
Temat modny i jak sami wykazali w swojej analizie, podobnie rozwiązany w reszcie Europy.
A więc będziemy coraz bardziej Europejczykami. Europa będzie na nas mniej obrażona! I bardziej na nas.....zarobiona. Mam takie przeczucie, że ktoś komuś posmarował, dlatego ten piękny pierwotny projekt, czyli wyłącznie obniżka akcyzy, został tak spartolony.....
Stare i niebezpieczne auta można wykluczyć obecnie obowiązującymi metodami....
Temat jeszcze otwarty. Lokalizacje siedzib ulubionych POsłów są powszechnie znane. Brakuje lobbingu i samoorganizacji grona użytkowników pojazdów specjalnych. Jest okazja, by temat poruszyć i uporządkować, ale skończy się jak zwykle, czyli na soleniu o złodziejach. Problemem też jest to, że za bardzo nie ma się do kogo z tym udać. Opozycja jest totalna. Totalnie skłócona a jej spora część nie podejmie tematu, który może ją jeszcze bardziej skompromitować a nawet powodować pytania o dyscyplinę budżetową, jeżeli środki z podwyżki akcyzy były zaszufladkowane w budżecie. A naruszenie tej dyscypliny to kłopoty nie tylko wizerunkowe. Pozostaje jedna grupa pana Pawła, gdzie można by przekonywać, że eliminacja staroci i utrzymanie naszych norm emisji nie wymaga takich zmian. A nasze normy emisji, o ile dobrze pamiętam, wcale nie są niższej jakości niż te europejskie. A utrzymanie tego pomysłu wraz z wprowadzeniem innych absurdów blokujących zmiany w pojazdach powoduje b. poważne utrudnienia dla polskich firm, ale i osób prywatnych, które z pomocą wyspecjalizowanych firm realizują świetne pomysły w cenach dostępnych dla szerszej publiczności. Cena kampera, czy innego pojazdu specjalnego, to nie to samo co osobówka i przyłożenie tych zmian może spowodować kompletny brak dostępu do nich dla budżetów, których nie stać na prawie nówki. To też może mieć wpływ na koszty prowadzenia działalności firm, które będą zmuszone takie zakupy przeprowadzać, Kolejne argumenty można mnożyć.

Rav napisał/a:

Co nazywasz oszustwem zrównując to z "zaradnością"?


Bardziej chyba, od strony słownikowej, pasowałoby słowo kłamstwo. Ten cały cyrk z demontażem czy przekładką tego czy owego w celu wykazania, że wprowadzany na tereren RP samochód jest kompletnym wrakiem i takie tam. Nie będę wchodził w szczegóły. Ten temat jest zdaje się również poruszony w projekcie zmian jako jeden z powodów propozycji zmian.
To nas odrónia od wielu cywilizowanych krajów, że np. zapłacanie państwową kartą za prywatną balangę, lub unikanie podatków nie jest czymś co dyskwalifikuje. Nie brnę w szczegóły bo będzie, że „politycznie”.... To nic innego jak spuścizna PRLu, gdzie było państwo i my, czyli dwa odrębne, najczęściej wrogie sobie byty. Szczegóły u Bareji.

Rav - 2016-11-07, 00:01

siruba napisał/a:
Rav napisał/a:

No i po co te niedomówienia? Napisz, że autorem jest Związek Dealerów Samochodowych, a pismo jest kierowane do Beaty Szydło! Po co to zasłona z Ewą Kopacz? Zresztą zacytuj całość, wtedy intencja zostanie wyraźnie wskazana


Ja nie stosowałem żadnych „zasłon”.


Cóż, zerknij w treść swojego posta, gdzie wskazałeś autora i "ciekawe nazwisko w linku", a o adresacie jakoś nie wspomniałeś:

siruba napisał/a:


A tak realnie to:
http://www.zds.org.pl/pli..._Ewa_Kopacz.pdf
Ciekawy autor pisma i jeszcze ciekawsze nazwisko w linku....


Następnie podajesz sporo treści i wplatasz jakieś wątki o płaceniu służbową kartą. Po co? Nie wiem. Nie chce mi się już drążyć tematu.

joko - 2016-11-07, 00:15

siruba napisał/a:
To nic innego jak spuścizna PRLu, gdzie było państwo i my, czyli dwa odrębne, najczęściej wrogie sobie byty. Szczegóły u Bareji.


No właśnie , nieboszczka ludowa jeszcze do końca nie ostygła , jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć , że opierała się o system ekonomiczny zwany centralnym rozdzielnictwem, polegający na tym, że łupiło się wszystkich, a w szczególności tych których było z czego, pod hasłem pomocy i wyrównywania szans tych maluczkich, budowania nowego lepszego państwa .. co w praktyce oznaczało , że cała kasa szła do jednego wora , z którego potem jedna nie omylna władza dawała komu chciała i ile chciała wedle własnego widzi mi się . Ludzie uzależnieni pod każdym względem od władzy, również tym ekonomicznym, brali kasę , traktując ją jako hojny dar od państwa, bo po pewnym czasie zapomnieli nawet że sami na nią tyrali.
W tym kontekście , rzucane przez twardy elektorat , przy okazji przeróżnych zgromadzeń hasła pt. "precz z komuną" , brzmią jak głupi żart .....
Ja pier..... nawet retoryka jest wypisz wymaluj jak ta z czterdziestego piątego.
Czyżby deja vu ? :chytry

siruba - 2016-11-07, 08:42

joko napisał/a:
siruba napisał/a:
To nic innego jak spuścizna PRLu, gdzie było państwo i my, czyli dwa odrębne, najczęściej wrogie sobie byty. Szczegóły u Bareji.



Ja pier..... nawet retoryka jest wypisz wymaluj jak ta z czterdziestego piątego.
Czyżby deja vu ? :chytry


Czyja retoryka? Czyżby tych, którzy projekt zmian opisują "po swojemu"? Bo projekt zmian od początku zakłada zrobienie dobrze bogatym a nie tym biedniejszym, którzy są zmuszeni do zakupu staroci.
A skoro skutek taki, że bogatemu lepiej to przecież nijak to nie przystaje do retoryki antyburżuazyjnej z lat minionych. Ponadto idziemy w kierunku Zachodu, czyli tam gdzie szaleje ekoterroryzm, a nie Wschodu. To w Europie przecież łupi się podatki od starych aut, jak to przedstawiali pomysłodawcy zmian, czyli dilerzy.
No i w końcu to nie organ partyjny przepycha zmiany tylko biznes klass. A stawki są na takim poziomie, że można się spodziewać znikomych wpływów z tytułu zakupów samochodów, które są przeznaczone do wyeliminowania z dróg. Tym bardziej, że wcześniejsze kłamliwe uzasadnienie podwyższenia akcyzy i jawnie przeznaczone na rozdawnictwo, obecnie zostanie obniżone.
Więc to nie są rozwiązania nakierowane na rozdawnictwo, bo rozdawać nie za bardzo będzie z czego-krzywa laffera

siruba - 2016-11-07, 08:51

Rav napisał/a:

Cóż, zerknij w treść swojego posta, gdzie wskazałeś autora i "ciekawe nazwisko w linku", a o adresacie jakoś nie wspomniałeś:

Następnie podajesz sporo treści i wplatasz jakieś wątki o płaceniu służbową kartą. Po co? Nie wiem. Nie chce mi się już drążyć tematu.


A w jakim celu miałbym podawać adresata, skoro obecnie, jest on oczywisty?!
Ciekawe, w tym przypadku było to, że z treści linku wynika, że okres przygotowania i przepychania tego pomysłu jest znacznie dłuższy niż okres rządzenia obecnej i jakże okropnej ekipy. Tym bardzie, że przygotowanie analizy skutków wprowadzenia zmian nie zostało zrobione na kolanie. I to wyjaśniłem w poprzednim wpisie. Tyle i tylko tyle. I nikt wcześniej, żadna obiektywna gazeta nic nie słyszała nic nie widziała?! Żaden diler pewnie też tu nei jest obecny, więc nie miał kto się pochwalić jak wspaniale będą nas integrować z Europą.
I faktycznie nie drąż dalej, bo jak tak dalej pójdzie to wyjdzie ci, że Kopernik jednak była kobietą :)

Bronek - 2016-11-07, 09:13

siruba napisał/a:
krzywa laffera



U nas raczej stawki powyżej maksimum dochodu dla państwa . Bo logika jest DOWALIĆ !!! ile się da.

Optimum trudno ustalić , ale łatwiej działać na części spadkowej krzywej , bo wtedy "dajemy popalić bogatym " A to słuszne politycznie jest .

siruba - 2016-11-07, 09:35

Bronek napisał/a:
siruba napisał/a:
krzywa laffera



U nas raczej stawki powyżej maksimum dochodu dla państwa . Bo logika jest DOWALIĆ !!! ile się da.

Optimum trudno ustalić , ale łatwiej działać na części spadkowej krzywej , bo wtedy "dajemy popalić bogatym " A to słuszne politycznie jest .


OK, a tak konkretnie? Bo skoro dowalili wcześniej podwyższając akcyzę to na czym dowalanie polega przy obniżce? Maksimum dochodu dla państwa? Przecież dilerzy nie ukrywają, że chodzi o wyeliminowanie starych aut, tych co szkodzą..... ich kieszeni.
To tak jak z usługą, która nie może być wyeliminowana z działalności, np Bank. Stawki depozytów mogą być takie, by zniechęcić klientów. Czyli antydziałanie.
"Wprowadzenie podatku akcyzowego ma zadanie restrykcyjne. Dodatkowe obłożenie podatkiem ma za zadanie zmniejszyć popyt na wybrane przez państwo produkty" I tak się dzieje obecnie. Nikt nie pieprzy głupot o głodnych dzieciach, jak za nieodżałowanych czasów.
Chyba jednak jest się z czego cieszyć, bo gdyby weszły w życie propozycje dilerów to by było dowalanie! Co roczny podatek to jednak nie to samo co akcyza płatna przy imporcie.

CORONAVIRUS - 2016-11-07, 10:33

siruba napisał/a:

Chyba jednak jest się z czego cieszyć, bo gdyby weszły w życie propozycje dilerów to by było dowalanie! Co roczny podatek to jednak nie to samo co akcyza płatna przy imporcie.


jest się z czego cieszyć ???? Jesteśmy w Unii czy nie ? Jesteśmy ale dlaczego znów tymi gorszego sortu ? Gdzie w Unii mają akcyzę na import samochodów ? Swobodny przepływ towarów i usług to się nazywa ?


Takie stanowisko ,że jest się z czego cieszyć odpowiada idealnie idei ,że jesteśmy w czarnej dupie i zaczynamy się w niej urządzać ... naprawdę jest się z czego cieszyć ? :chytry

Bronek - 2016-11-07, 10:33

Co Ty kurcze z tymi Dillerami ??/ Zwolnili Cie , czy sprzedali wadliwe auto ?? :mrgreen:

Jak wyznawcy pewnej religii o transfuzji i sztucznej krwi ..

Mam to w :dupa , kto i dlaczego .
Akurat mi te zmiany pasują .
A ,że wina Tuska iż tak późno weszła , to oczywiste dla jednych, dla innych raczej brata złodzieja księżyca.

:spoko I tyle

Akcyza to kurestwo i czysty rozbój . Fakt . To wynika już z ponadpartyjnych inklinacji.

Porozmawiajmy o abonamencie RTV :bigok

moskit - 2016-11-07, 14:09

Ekonomicznie to nowy projekt jest uzasadniony dla wszystkich kupujących, społeczeństwo się bogaci to zdrowe i prawidłowe i już powinniśmy zaprzestać wyzwalania całej Europy ze złomu i innego wycofanego z ruchu badziewia.
siruba - 2016-11-07, 15:39

BIORCA napisał/a:
siruba napisał/a:

Chyba jednak jest się z czego cieszyć, bo gdyby weszły w życie propozycje dilerów to by było dowalanie! Co roczny podatek to jednak nie to samo co akcyza płatna przy imporcie.


jest się z czego cieszyć ???? Jesteśmy w Unii czy nie ? Jesteśmy ale dlaczego znów tymi gorszego sortu ? Gdzie w Unii mają akcyzę na import samochodów ? Swobodny przepływ towarów i usług to się nazywa ?


Takie stanowisko ,że jest się z czego cieszyć odpowiada idealnie idei ,że jesteśmy w czarnej dupie i zaczynamy się w niej urządzać ... naprawdę jest się z czego cieszyć ? :chytry


No niee..... to był taki żarcik z tym cieszeniem. Choć trochę mi lżej, że nikt nie stawia mnie pod ścianą i nie każe bulić za sympatię dla staroci.
Oczywiście ja również jestem za zniesieniem akcyzy. Czemu nie? Jeżeli już pojawiają się pomysły jej obniżenia to już blisko do zniesienia. Tylko jeżeli jej nie będzie to zatamowanie wraków będzie się musiało odbyć poprzez podatek.

siruba - 2016-11-07, 15:54

Bronek napisał/a:
Co Ty kurcze z tymi Dillerami ??/ Zwolnili Cie , czy sprzedali wadliwe auto ?? :mrgreen:



He, he, nie nie sprzedali. Nie znajduje ekonomicznego uzasadnienia dla zakupu nowych aut :) a fiat 500 za 500 to dla nas za mało przestrzeni.
Przecież ten rząd nie jest taki mądry by obdarowywać ich autorstwem tak skomplikowanej tabeli, prawda? Więc poszukałem źródła i się go trzymam.
Poza tym, szkoda jednak, że kamerowcy nie mają swojego "org.pl", które mogłoby się postarać o specjalne potraktowanie pojazdów specjalnych w tym i w innym przypadku walącym w posiadaczy/budowniczych kamperów. Dobrze życzę dilerom, bo ja wogóle taki PISmejker jestem (CapsLock przypadkowy), więc niech się dorabiają byle nie moim kosztem.

W temacie abonamentu podtrzymuję interpretację jedynie słusznej władzy. Tym bardziej, że TV w końcu się psuje i nie planuję kolejnego zakupu. Technika poszła do przodu. Szkodliwego promieniowania brak, ale TV dalej szkodzi.

CORONAVIRUS - 2016-11-07, 18:00

moskit napisał/a:
Ekonomicznie to nowy projekt jest uzasadniony dla wszystkich kupujących, społeczeństwo się bogaci to zdrowe i prawidłowe i już powinniśmy zaprzestać wyzwalania całej Europy ze złomu i innego wycofanego z ruchu badziewia.


moskit ...nie masz pojęcia o czym piszesz ...sorki .

nie słuchaj pierdół z TV tylko patrz na statystyki sprowadzanych aut , przedział 10-15 lat to potęga w tym bogacącym się społeczeństwie ...jeśli wcześniejsze przedziały były 15-20 lat to faktycznie mamy powód do zadowolenia .

Bronek - 2016-11-07, 18:59

Nie wiem ile w ogólnej statystyce jest takich osób, które znam osobiście.
Które stać na nowsze bezpieczniejsze, komfortowe i "zdrowsze" auta, ale ze skąpstwa wrodzonego czy nabytego w ubiegłym systemie kupują dymiące rupcie.


A te autobusy lokalne i prywatne? Smród i głód.

Znam przynajmniej kilka takich osób.
Może to ich zmusi do zakupu czegoś za czym da się jechać? Lub zakupią rowerki.

A mam w nosie ekologiczne podejście itp. Ale smrodu nie lubię i dupowatych kierowców w VW passatach 2,0 na gazie. :mrgreen: co rozpędzić sie nie potrafią.
O wstydzie za brudne zardzewiałe dostawczaki nie wspomnę., które zahaczają mnie lusterkiem :spoko

I racja, że jeśli wpływy spadną, to zaraz pojawi się nowelizacja ustawy, jedynie słuszna.
Czyli co SzP Adam Biorca stwierdził , trza się będzie streszczać... Jak ktoś planuje zakup na ewentualnie nowych zasadach.

Rav - 2016-11-07, 19:50

siruba napisał/a:

I faktycznie nie drąż dalej, bo jak tak dalej pójdzie to wyjdzie ci, że Kopernik jednak była kobietą :)


Chciałoby się powiedzieć: wyszło jak zwykle - bicie piany bez merytoryki.

moskit - 2016-11-07, 19:57

Kolego Biorco
Tak bo statystykę tłuką pazerni handlarze którzy "tylko odkupują samochody od niemieckiej emerytki która tylko jeździła w niedzielę do kościoła" a samochód jest odmłodzony o 200 000 km
Jak klient zapłaci zaliczkę, a zobaczy pojazd po sprowadzeniu dopiero w kraju to chociaż chce uratować zaliczkę,
Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć że 80% sprowadzanych do PL pojazdów są picowane, jak nie w Niemczech przez Rumunów, Turków, Bułgarów, czy Polaków , kolejność obojętna to już w kraju. Dobrze że już jest możliwość sprawdzenia pojazdu ale niestety tylko nowsze.
Średnio handlarz, przepraszam "grzecznościowy, bezinteresowny pośrednik" zarabia na sprowadzeniu od 3k do ....k na ile da radę walnąć frajera.
Pojazd niemieckiego właściciela który dokładnie wie że za rok nie ma możliwości przejścia badań kontrolnych woli sprzedać za 200 €, zaoszczędzi na utylizacji (zwłaszcza samochody z dużych miast) a pośrednik weźmie 2000€ ze słowami Panie okazja i dla tego jest taka statystyka.
Możesz pisać co chcesz ale tak jest a akcyza 2017 jest zdecydowanie łagodniejsza niż dotychczasowa.
Chyba że interesują Ciebie tylko tyfusy w wieku geriatrycznym , jesteś biały, dorosły człowiek wiesz co robisz
Miłego wieczoru
Moskit

CORONAVIRUS - 2016-11-07, 20:44

Moskit ... ja sprowadzam auta z Niemiec , od początku Unii trochę się tego nazbierało i ręczę ci ,że patrząc mi w oczy nie wypowiedziałbyś tych słów bo odwaga w internecie jest potężna , w realu maleje i to znacznie .
ale ... gdybyś jednak był na tyle bezczelny by się na to zdecydować to ja zdecydowałbym się dać ci w pysk ... po kilku głębszych byłbym jeszcze odważniejszy i to powtórzył kilka razy .
powiesz CHAM I PROSTAK
A ja ci powiem ,że GÓWNO wiesz o samochodach wiekowych ściąganych z zachodu ale nie dziwię się jak patrzysz na nie z pozycji CARTHAGO CHIC-C LINE . Ta pozycja strasznie zawęża ci horyzonty i spłaszcza wypowiedzi do minimalnie merytorycznych . Nie sprowadziłem nigdy auta w Twoim wieku , sporo młodsze ale nazywane przez ciebie tyfusami geriatrycznymi ... zastanów się .
Nikt w Niemczech nie sprzeda ci za 200 euro auta które możesz puścić za 2000 euro , masz jakieś obłąkane wiadomości , Niemcy nie są idiotami jak do nich podchodzisz , tez potrafią liczyć, maja internet, tabelki i wiedzę , nie pisz banialuk i lepiej w sprawie sprowadzania starych samochodów już nic nie pisz bo się ośmieszasz .

By nie było dla ciebie tak tragicznie ... wszędzie są ch...je , w policji , wśród lekarzy , księży , urzędnikach państwowych itp , są też i wśród handlarzy starymi samochodami ale to procent od porządnych i uczciwych ludzi , mały procent . Jak odwrócisz proporcje swojego wywodu ściągając z 20 % jakieś 15 to będziesz blisko prawdy ...
A teraz zapakuj tyłek w autolawetę z przyczepą lawetą i dylaj na zachód robiąc w dwie strony czasami i 5000 km by przywieźć 2 auta , martw się o sprzęt , opłaty ,policję , paliwo i zdrowie , śpij na parkingach w syfie i wróć za tydzień a potem jeszcze znajdź tych jak to nazwałeś FRAJERÓW , którzy na niczym się nie znają, nie mają internetu i zapłacą górę pieniędzy bo na polskim rynku nie ma żadnego wyboru i tylko te z zagramanicy są dobre a reszta beee. Potem policz od 3 k w górę co na stole zostało po opłaceniu następnych , już w Polsce haraczy podatkowych , dochodowych itp.... jak juz odetchniesz to sprawdź co w ostatnim transporcie w taborze się rozleciało , napraw i ...dylaj po następne dwa bo jako pazerny handlarz nie podarujesz emerytce niemieckiej co to do kościoła jeździła ...
aaaa i bym zapomniał , w którymś momencie musisz te 200 000 km zdjąć z licznika ale ten moment wybierasz sobie sam wg upodobań .

skończyłem z tobą tą rozmowę , i tak nic nie zrozumiałeś i będziesz dalej pierdzielił same bzdury i oklepane na ryneczku slogany ... rób se co chcesz . Dalej nic nie wiesz ... i nigdy nie będziesz wiedział , to zabawa nie dla takich jak ty . :chacha2

tom-cio - 2016-11-07, 20:51

Moskit,pier......dolisz.
Sprowadzania dymiacych 2.0 na gazie 12 letnich to pewnie nie wstrzyma,bo to sie da jeszcze przezyc akcyzowo.Natomiast wszystkie z duzym silnikiem(a tylko takie auta to auta bezpieczne,bo majace moc)dostaly taka akcyze ,ze szkoda gadac.
Ja niczym(oprocz kampera)ponizej 180 koni nie jezdze.I sa to auta klasy premium,co z tego,ze starsze,np12 letnie.Tych stref zgniotu,ilosci poduszek ,systemow bezpieczenstwa nie znajdziesz w aucie segmentu A.A powyzsza akcyza obetnie import tych aut do zera.A ekologie sobie moga w d... wsadzic,bzdura,moje auta spelnialy i spelniaja wyzsze normy niz 5 letnie segmentu A

tom-cio - 2016-11-07, 20:53

Kogut,nie zawsze sie z Toba zgadzam,ale teraz :pifko
Ahmed - 2016-11-07, 21:25

moskit napisał/a:
Ekonomicznie to nowy projekt jest uzasadniony dla wszystkich kupujących, społeczeństwo się bogaci to zdrowe i prawidłowe i już powinniśmy zaprzestać wyzwalania całej Europy ze złomu i innego wycofanego z ruchu badziewia.


Piekarzu , ciastkarzu , tynkarzu , nie wiem :bajer

Znasz się na tym jak ja na ginekologii :haha:

qdlaty_78 - 2016-11-07, 21:28

"Aleś go Pan rugnął --------bezlitośnie"
moskit - 2016-11-07, 21:59

Jeżeli uważasz że jesteś wśród tych 80 % to wcale się nie dziwię za twoje oburzenie , myślałem że jest inaczej , ale jeżeli sam tak twierdzisz , jak tak to tak.
Socale - 2016-11-07, 22:06

Domyślam się o czym Moskit pisze i potwierdzam, że sprowadza(ło) się złom do celów rozbiórkowych w szokujących ilościach.
Nie wiem jak w kraju, ale tu u mnie w mieście, na przestrzeni kilku lat pootwierało się mnóstwo firm rozbierających auta, chłopaki pobogacili się, w 2 lata chaty stawiają o ich autach nie wspominam. To bardzo dochodowy interes, ale już nie teraz.
Skończyła się dotacja 500+ za każde auto. Graty zwoziło się z Niemiec w ogromnych ilościach, silniki w lawetowcach nie stygły, zwoziły złom non stop, żadnego rejestrowania czy akcyzy.
Brief wystarczał.
Stąd niewiarygodne statystyki, wszak Państwo wie ile musiało wypłacać za "podarty Brief"
Fakt, chłopaki się bogacili ale i pracę dawali, niepokojące tylko były widoki gór złomu, szczególnie w niedyskretnych miejscach.

CORONAVIRUS - 2016-11-07, 22:09

Socale napisał/a:
Domyślam się o czym Moskit pisze i potwierdzam, .


import na części nie wymaga cofania liczników czyli moskit pisał o czymś innym 8-)

Rav - 2016-11-07, 22:17

I na części dalej będą ciągnąć. Nie rejestrują pojazdu, to i akcyzy nie opłacą.
Socale - 2016-11-07, 22:18

Ach... no tak :)
Ja odniosłem się do pojazdów w "wieku geriatrycznym" które ostatnim tchem jeszcze przynosiły niezły dochód.

Comsio - 2016-11-07, 22:23

Tak se czytam, i tak szczerze, już od paru ładnych lat Polaka powinno stać na nowsze auta.Tym bardziej że mamy coraz więcej lepszych dróg.Te starsze nie spełniają odpowiedniego bezpieczęstwa, są po przejsciach itd.
A dlaczego nie, :( każdy sobie podpowie i bardzo dobrze wie.

Siedzę w transporcie 30 wiosen :wyszczerzony: Stare to dobre Wino i Skrzypce. :pifko :spoko

SlawekEwa - 2016-11-07, 22:30

COMSIO napisał/a:
Te starsze nie spełniają odpowiedniego bezpieczęstwa, są po przejsciach itd.

To raczej te nowsze są po "przejściach", robota taka sama, a zysk większy.

Ahmed - 2016-11-07, 22:33

COMSIO napisał/a:
Stare to dobre Wino i Skrzypce. :pifko :spoko


I diesel bez dwumasy i DPF -a :haha:

Comsio - 2016-11-07, 22:41

:haha: :haha: :pifko
Rav - 2016-11-08, 09:07

Dokładnie jak pisze Sławek - najwięcej zarobisz na klepanym świeżym aucie. Po zmianach okazać się może, iż zaniżanie wartości auta na podstawie opinii rzeczoznawcy już nie będzie potrzebne (lub nawet możliwe), bo z nowej tabeli i tak wyjdzie taniej. tym samym zamiast ściągnąć starsze auto w dobrym stanie będziemy holować sklepane świeżaki + auto dawca do rozbiórki. Znów ćwiartki aut staną się gorącym towarem.

Rynek nie znosi próżni.

Cykada - 2016-11-11, 10:10

Laweta za lawetą. Wczoraj jechałem A4 od Luxemburga , jeszcze tyle lawet nie widziałem. Jedna za drugą. Polacy wykupią wszystkie auta od Niemcow do nowego roku 2017.
Wyścig szczurów rozpoczęty.

mischka - 2016-11-12, 00:20

Cykada napisał/a:
Laweta za lawetą. Wczoraj jechałem A4 od Luxemburga , jeszcze tyle lawet nie widziałem.

A4 zawsze była pełna lawet

joko - 2016-11-12, 09:29

Cykada napisał/a:
Laweta za lawetą.


Bo tu jeszcze we wprowadzaniu tych nowych przepisów brakuje jednego detalu.
Nowe stawki mają wejść z nowym rokiem, ale teraz i od zaraz urzędy załatwiające temat akcyzy, powinny dostać wytyczne i zalecenia, że do załatwienia formalności potrzebna jest np. jakaś pieczątka lub zaświadczenie ........ na które dajmy na to trzeba czekać 60dni :-P

A tak to nawiozą tego śmierdzącego badziewia bez DPF'ów , zapełnią te place złomowe zwane dumnie komisami samochodowymi i będziemy na to patrzeć i wąchać te smrody przez następne naście lat, zanim Matka Ziemia pochłonie je ostatecznie :szeroki_usmiech

zbyszekwoj - 2016-11-12, 09:34

joko napisał/a:
A tak to nawiozą tego śmierdzącego badziewia bez DPF'ów , zapełnią te place złomowe zwane dumnie komisami samochodowymi i będziemy na to patrzeć i wąchać te smrody przez następne naście lat, zanim Matka Ziemia pochłonie je ostatecznie


No chyba że będą to zapleśniałe i zgniłe kampery, wtedy będą szły jako "suche jak pieprz" w idealnym stanie. :diabelski_usmiech

Cykada - 2016-11-12, 18:33

mischka napisał/a:
Cykada napisał/a:
Laweta za lawetą. Wczoraj jechałem A4 od Luxemburga , jeszcze tyle lawet nie widziałem.

A4 zawsze była pełna lawet

nie tak jak teraz. Laweta za lawetą , lawete pogania...dosłownie....

CORONAVIRUS - 2016-11-15, 23:16

Dziś odbyło sie pierwsze czytanie nowej tabelki akcyzowej w senacie ... podobno cosik poszło nie tak :szeroki_usmiech , następne głosowanie pod koniec miesiąca :kawka:
miciurin - 2016-11-15, 23:26

BIORCA napisał/a:
Dziś odbyło sie pierwsze czytanie nowej tabelki akcyzowej w senacie ... podobno cosik poszło nie tak :szeroki_usmiech , następne głosowanie pod koniec miesiąca :kawka:


A dokładniej o co poszło ?

CORONAVIRUS - 2016-11-15, 23:45

miciurin napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Dziś odbyło sie pierwsze czytanie nowej tabelki akcyzowej w senacie ... podobno cosik poszło nie tak :szeroki_usmiech , następne głosowanie pod koniec miesiąca :kawka:


A dokładniej o co poszło ?


dopiero to znalazłem, więc sam jestem ciekaw ...miłego ogladania show :)

http://av8.senat.pl/9KBFP57KI60KU1121

Cykada - 2016-11-16, 08:15

no to jest nowy projekt:
CORONAVIRUS - 2016-11-16, 08:24

Cykada napisał/a:
no to jest nowy projekt:


to jakaś kosmiczna bzdura :szeroki_usmiech

wracając do wczorajszych obrad komisji ... jeśli przedstawiciel dilerki opowiada coś o PRZEBIJANIU NUMERÓW SILNIKA , mówi to w 2016 roku , to ja się poddaję :oops:

argument zaniżania kwot przy weryfikacji celników zgodnie z katalogiem też padł jako naciągany ...

Cykada - 2016-11-16, 09:01

może nie projekt ale pomysł :evil:
moskit - 2016-11-16, 12:40

no to pięć razy będzie trzeba się zastanowić nad kupnem kamperka leciwego.
Rocznik 2005 to max tak wychodzi z tabeli 4-5 lat jazdy i do ludzi bo później ....... to tylko ostatnia kolumna
Jestem ciekaw jaki będzie zapis zmieniający- rozpoczynający rok produkcji, aby ta ustawa była zgodna zmieniamy rocznik tj. obecnie jest ; od 2016 roku
za rok będzie ; od 2017 roku

zbyszekwoj - 2016-11-16, 13:52

A zapowiadało się tak dobrze. :gwm
Spax - 2016-11-16, 13:54

Wojować można.
http://podatki.gazetapraw...-prawem-ue.html

joko - 2016-11-16, 15:03

Spax The Dog napisał/a:
Wojować można.
http://podatki.gazetapraw...-prawem-ue.html


Już widzę jak się rząd przejmuje trybunałem europejskim :haha:
W kwestii fundamentalnej dotyczącej TK mają głęboko, a w sprawie akcyzy będą się obcyngalać .... chciałbym to zobaczyć :-P
Komentarz będzie taki , że to są wewnętrzne ustalenia rządu , jest to wewnętrzna sprawa państwowa i nikt nie ma prawa się im wtrącać ...... i tyle będzie gadki .
Jak sobie już obmyślili i do budżetu zaliczyli to zapomnijta , że odpuszczą.

Cykada - 2016-11-16, 17:14

jeszcze mogą zmienić te stawki ze złotych na euro :!: co to dla nich przestawić walutę w ostatniej chwili.....
A tak na poważnie to niedługo nie będzie miał kto płacic im tych akcyz, podatków itd.
Czechy powoli stają się atrakcyjne do zamieszkania , Rumunia też robi wszystko , żeby biznes się kręcił.
Tylko w Polsce kłody pod nogi. :gwm

Mirekl61 - 2016-11-16, 17:41

Z tą Rumunią to pojechałeś
Oni od dawna taką akcyzę mają

zbyszekwoj - 2016-11-16, 18:29

Cykada napisał/a:
Tylko w Polsce kłody pod nogi.


Na własne życzenie. :rip

RIVOLT - 2016-11-16, 18:53

Jak to wszystko wejdzie w życie i OC jeszcze pod windują to następne auta rejestruje u Niemców.
I rzeczywiście zarobi Państwo na mnie. :spoko
Niemcy dostaną ode mnie pieniążki z podatku i OC a ja będę miał auto taniej zarejestrowane i lepiej ubezpieczone jak w Polsce - paranoja jakaś
Zaczynają mi się przypominać czasy składaków :roll: :(

mischka - 2016-11-16, 19:26

RIVOLT napisał/a:
jak to wszystko wejdzie w życie i OC jeszcze pod windują to następne auta rejestruje u Niemców.

głupie to nie jest, ja tak zrobiłem i wyszło taniej niż w pl

CORONAVIRUS - 2016-11-16, 19:49

mischka napisał/a:
RIVOLT napisał/a:
jak to wszystko wejdzie w życie i OC jeszcze pod windują to następne auta rejestruje u Niemców.

głupie to nie jest, ja tak zrobiłem i wyszło taniej niż w pl


poproszę szczegóły bo inaczej to tylko dobra rada bez rady :)

Edward - 2016-11-16, 19:57

Ją też jeżdżę na niemieckich numerach i tam ubezpieczam. Ale wnerwia mnie bo jak jestem na różnych kempingach to zawsze znajdzie się jakiś Niemiec,ktory jest ciekaw co tam słychać w Berlinie,kiedy mówię mu że jestem z Polski to zaraz pyta ile kosztuje mnie wypożyczenie kampera, jak to słyszy moja żona to zaraz mocno trzyma mnie za obie ręce. Poniżej tłumaczę mu jak krowie na rowie że to mój kamper że zapłaciłem własnymi pieniędzmi. Oni zawsze odchodzą z niedowierzaniem.
mischka - 2016-11-16, 20:05

BIORCA napisał/a:
poproszę szczegóły bo inaczej to tylko dobra rada bez rady :)


Już się robi

Chciałem autokasko ale kamper ma ponad 10lat i problem był. PZU się zgodziło ale wyszło ok 2500zl rocznie (dokładnej kwoty nie pamiętam)

W de ubezpieczyłem kampera na sezon (od kwietnia do października) i bez zniżek kosztowało mnie to 291,29€ oczywiście autokasko.
Doliczyć trzeba też koszt podatku drogowego co w moim przypadku wynosi 181€ rocznie.

Łącznie 472,29€ bez akcyz itp.

Edward - 2016-11-16, 20:14

Nie tak do końca, Polak mieszkający w Polsce i tutaj pracujący nie może zarejestrować sobie ot tak samochodu w Niemczech.
Spax - 2016-11-16, 20:26

mischka napisał/a:
BIORCA napisał/a:
poproszę szczegóły bo inaczej to tylko dobra rada bez rady :)


Już się robi

Chciałem autokasko ale kamper ma ponad 10lat i problem był. PZU się zgodziło ale wyszło ok 2500zl rocznie (dokładnej kwoty nie pamiętam)

W de ubezpieczyłem kampera na sezon (od kwietnia do października) i bez zniżek kosztowało mnie to 291,29€ oczywiście autokasko.
Doliczyć trzeba też koszt podatku drogowego co w moim przypadku wynosi 181€ rocznie.

Łącznie 472,29€ bez akcyz itp.


Adam - masz meldunek (albo filę firmy) w Niemczech i se auto ubezpieczasz i rejestrujesz. Nie masz meldunku - potrzebujesz słupa, ale ze słupami to różnie bywa. Innych opcji nie ma.
Pomijam już inne jazdy, które są związane z meldunkiem w Niemczech. Duuuużo tego :diabelski_usmiech

CORONAVIRUS - 2016-11-16, 20:33

mischka napisał/a:
BIORCA napisał/a:
poproszę szczegóły bo inaczej to tylko dobra rada bez rady :)


Już się robi

Chciałem autokasko ale kamper ma ponad 10lat i problem był. PZU się zgodziło ale wyszło ok 2500zl rocznie (dokładnej kwoty nie pamiętam)

W de ubezpieczyłem kampera na sezon (od kwietnia do października) i bez zniżek kosztowało mnie to 291,29€ oczywiście autokasko.
Doliczyć trzeba też koszt podatku drogowego co w moim przypadku wynosi 181€ rocznie.

Łącznie 472,29€ bez akcyz itp.

a przegląd ? tablice ?

RIVOLT - 2016-11-16, 20:55

Przegląd jak wiadomo co dwa lata 70 euro,rejestracja 50 euro z tablicami.
Nie jest to oczywiście rozwiązanie tematu dla każdego ale jedna z opcji dla kogoś kto ma meldunek w DE. lub kogoś u kogo może się zameldować czasowo.
Lata bezwypadkowej jazdy honorują bezproblemowo.
Szarpnęło mnie już w lipcu jak rejestracja auta wyszła mnie 10000 zł.

mischka - 2016-11-16, 21:03

BIORCA napisał/a:
a przegląd ? tablice ?

Przegląd co dwa lata ceny nie pamiętam, a co ci chodzi z tymi tablicami???
RIVOLT napisał/a:
Nie jest to oczywiście rozwiązanie tematu dla każdego

Tu się zgodzę, ale w poszczególnych przypadkach ciekawa alternatywa

Trochę schodzimy z tematu

CORONAVIRUS - 2016-11-16, 21:10

mischka napisał/a:


Trochę schodzimy z tematu


schodzimy bo do 29 listopada nie dowiemy sie niczego więcej aż szanowna komisja senacka sie nie zbierze i czymś nie zaskoczy ... minister dostał zadanie domowe by wyliczyć koszty zmian bo się nie przygotował na wczoraj ... zmiany od pierwszego stycznia są coraz bardziej słabe do realizacji :)

Spax - 2016-11-16, 21:18

BIORCA napisał/a:
a przegląd ? tablice ?

No dobra jeszcze raz:

    1. Auto musi mieć niemieckie papiery (Fahrzeugbrief i Fahrzeugschein);
    2. Musisz być zameldowany w Niemczech (tylko tzw. "Erster Wohnsitz" jest ważny) lub mieć tam firmę lub filię (polskiej);
    3. Musisz mieć potwierdzenie nabycia ubezpieczenia przed zarejestrowaniem auta (OC);
    4. Tablice dostajesz w urzędzie lub firmie, która z nim współpracuje w trakcie rejestracji. Koszt około 20 €;
    5. Przegląd co dwa lata (nowe dopiero po 3 roku). Koszt około 80 € ;
    6. Koszt ubezpieczenia zależny podobnie jak u nas od wielu czynników;
    EDIT
    7. Podatek od kamperów (KFz-Steuer) 240-480 € ;

Nie ma innej możliwości zarejestrownia samochodu w Niemczech. No chyba, że masz możliwość zarejestrowania na kogoś innego. Tyle, że w tym przypadku w karcie pojazdu (Fahrzeugbrief) będzie widniało nazwisko nie faktycznego właściciela a tego co rejestruje, co jest według niemieckiego prawa potwierdzeniem własności pojazdu.

Koniec i kropka.

Argo - 2016-11-16, 22:07

Najłatwiej zarejestrować auto jest w Czechach. Nie podam szczegółów, dla ciekawskich pozostaje Google. l
joko - 2016-11-16, 22:57

Spax The Dog napisał/a:


5. Przegląd co dwa lata (nowe dopiero po 3 roku). Koszt około 80 € ;



Przy starszych to jeszcze do tych 80 eurasków trzeba jeszcze sporo dodać, bo niemiaszki bardzo skrupulatne są przy kontroli stanu technicznego i wiele tematów , które u nas przechodzą u nich zapomnij :szeroki_usmiech

oli - 2016-11-16, 22:58

Poczekajmy może nie będzie tak żle .Z tabelek które sa publikowane akcyza na młodsze kamperki będzie o wiele nizsza i mysle że do przyjęcia .naibardziej interesujący przedział 2015 --2010 do poj 2,5 litra to nie jest dużo .W porównaniu do dotychczas obowiązującej która wacha się miedzy 20 000 i więcej ,bo to jest około 18 procent wartosci samochodu .Gorzej sprawa wygląda ze starszymi kamperkami gdzie srednio do ceny zakupu trzeba będzie doliczyc okolo 4000zl .Ale jeżeli było by tak jak proponują wg tabeli ,to przynajmniej było by jasne ,warto kupic czy nie ,bo kazdy od razu by wiedział ile miał by akcyzy zapłacić.Myśle że kierunek mają dobry ,nie ważne czy lubisz Pis czy nie ,ale czy go na koncu nie spieprzą to juz inna sprawa .takie jest moje zdanie i nie musicie sie z nim zgodzic Pozdrawiam Oli
Spax - 2016-11-16, 23:03

joko napisał/a:
Spax The Dog napisał/a:


5. Przegląd co dwa lata (nowe dopiero po 3 roku). Koszt około 80 € ;



Przy starszych to jeszcze do tych 80 eurasków trzeba jeszcze sporo dodać, bo niemiaszki bardzo skrupulatne są przy kontroli stanu technicznego i wiele tematów , które u nas przechodzą u nich zapomnij :szeroki_usmiech


Masz rację - pisałem o pierwszym podejściu.

joko - 2016-11-16, 23:08

BIORCA napisał/a:
... zmiany od pierwszego stycznia są coraz bardziej słabe do realizacji :)


Buu, to złe wieści . Pierwszy pomysł dobrej zmiany, pod którym bym się podpisał obiema ręcyma , a tu masz :-/
Jest nadzieja, że może z miesiąc dwa później, ale może jeszcze coś poprawią i dodadzą ...... może zakaz pierwszej rejestracji w kraju autek powyżej 10 lat, albo chociaż zakaz rejestracji pojazdów po dzwonach :bigok

miciurin - 2016-11-16, 23:24

Są kolejne informacje w sprawie obliczania wysokości akcyzy.
Jej kwota będzie obliczana według wzoru oraz będzie brany pod uwagę współczynnik deprecjacji.

Więcej informacji tutaj :

http://dailydriver.pl/now...o-jej-liczenia/

CORONAVIRUS - 2016-11-16, 23:46

miciurin napisał/a:
Są kolejne informacje w sprawie obliczania wysokości akcyzy.
Jej kwota będzie obliczana według wzoru oraz będzie brany pod uwagę współczynnik deprecjacji.

Więcej informacji tutaj :

http://dailydriver.pl/now...o-jej-liczenia/



to w życiu nie przejdzie ... i to kolejny wyciek kolejnego tajnego planu ... oni teraz mają taki system kontrolowanych wycieków , mówili wczoraj o tym na komisji infrastruktury . Pokazują niby przypadkiem i czekają na reakcję i opinię rynku nim oficjalnie zagłosują nad tym czy innym projektem . A pismaki łykają wszystko jak pisklaki by mieć newsa ... do 29 listopada nikt nic nie wie a cała reszta to pitolenie i straszenie / dla nich testowanie :) /

RIVOLT - 2016-11-17, 07:09

Co by nie weszło to miodu nie będzie,zarys zmian już jest.
Będzie jak na Ukrainie albo masz forsę i kupisz nowy tanio a jak nie masz forsy na nowy to nie będziesz miał nic.
Nie mogę się doczekać końca listopada.

CORONAVIRUS - 2016-11-17, 09:57

http://motofocus.pl/specj...darz+Inter+Cars

ciekawe dane tam podają w nawiązaniu do naszego tematu :)

Bronek - 2016-11-17, 10:11

Ciekawe ale kliknąłem i takie mi tam jeszcze kwiatki wyszły
Cytat:
Niemcy do 2030 roku chcą zakazać sprzedaży aut z silnikami spalinowymi. To efekt zobowiązania naszych zachodnich sąsiadów, którzy do 2050 roku chcą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 80-95 proc.


Nie nie , musi być wojna , ja rozumiem fantazje , innowacje , ewolucja czy rewolucja itd.
Ale nakazami ????????, to będzie tak, jak z Merkelowej uchodźcami . G ... z tego .

CORONAVIRUS - 2016-11-17, 11:09

nie słuchałeś obrad zacnej komisji naszej... perspektywę zakazów niemieckich też podali jako argument :-P
Bronek - 2016-11-17, 14:20

Grochówka, kapusta.... a i ja jeszcze po słodkim gazy mam.

Zakazać...

Zaprawdę powiadam Wam , nie ma się co dziwić, że do władzy dochdzą ci co dochodzą i u nas i za oceanem.

Ludzie już wolą oszołomów od idiotów.

Endi - 2016-11-17, 15:27

Edward napisał/a:
Ją też jeżdżę na niemieckich numerach i tam ubezpieczam. Ale wnerwia mnie bo jak jestem na różnych kempingach to zawsze znajdzie się jakiś Niemiec,ktory jest ciekaw co tam słychać w Berlinie,kiedy mówię mu że jestem z Polski to zaraz pyta ile kosztuje mnie wypożyczenie kampera, jak to słyszy moja żona to zaraz mocno trzyma mnie za obie ręce. Poniżej tłumaczę mu jak krowie na rowie że to mój kamper że zapłaciłem własnymi pieniędzmi. Oni zawsze odchodzą z niedowierzaniem.


W moim przypadku było podobnie. Też pytają ile kosztuje wynajęcie. Nie ma co tłumaczyć, mówię od razu ,... tak wynająłem na 3 m-ce za 150 Euro dziennie i mam spokój.
To, pytający ma śmieszną minę :haha:

Pomijając ubezpieczenia, podatek drogowy itd , ja odnotowałem jeszcze jeden przypadek in +.

W zeszłym sezonie, przejazdem przez Austrię, zatrzymałem się w kolejce na wagę. Przepuszczali campery, miedzy innymi na niemieckich numerach ( lewy rajek) no i mnie też przepuścili :) ( kogo brali na prawy rajek to już Świstak o tym pisał )
Ale z góry przestrzegam, że takie praktyki u Austriaków nie są regułą. Oni bywają wredni dla wszystkich europejczyków.

Jakieś 100 kg na pewno byłem przeważony ale tym razem udało mi się :szeroki_usmiech

slawwoj - 2016-11-17, 16:18

W którym miejscu to było ?
Endi - 2016-11-17, 16:41

slawwoj napisał/a:
W którym miejscu to było ?


Sprawdzasz mnie ? :mrgreen:

A4 Wiedeń - Gyor, leciałem na termy.

slawwoj - 2016-11-17, 17:05

Nie sprawdzam :-/ chcę widzieć aby to miejsce omijać
Endi - 2016-11-17, 17:10

slawwoj napisał/a:
Nie sprawdzam :-/ chcę widzieć aby to miejsce omijać


OK :spoko

Tak naprawdę to było w drodze powrotnej z Gyor na Wiedeń , Bruck an der... coś tam :spoko

Odniosłem wrażenie, że bardziej chodziło im o "ciapaty"

Andrzej 73 - 2016-11-17, 20:10

Ja miałem ciekawą historię w Italii , jak Czech mówił do mnie po czesku a ja nie bardzo reagowałem.
Patrzył kilka , razy to na mnie, raz to na rejestracje.
Potem mi powiedział : "myślałem , że za dużo wina wypiłem i nie rozpoznaje rejestracji"
Był w totalnej konsternacji
:haha:

CORONAVIRUS - 2016-11-17, 21:01

a co to wszystko ma wspólnego z akcyzą ? przecież temat o ważeniu kamperów już jest ... halo ludki nie śmiećmy sobie w pokojach :-P
Andrzej 73 - 2016-11-17, 22:10

A to Adam , że jak kraj chory to trzeba stosować dla siebie antybiotyki.
Endi - 2016-11-17, 22:36

Fruwasz Adasiu po całym 'kurniku'''' i straciłeś wątek. :-P
CORONAVIRUS - 2016-11-21, 13:16

Wracam z celnego ... państwo mundurowi są wk...ni . Mają nawał roboty , zawsze się opierdzielali a tu nagle dzis ja mam numer sprawy którego w tamtym roku nigdy nie widzieli a do końca roku jeszcze ho ho ... Tak sobie policzyli,że jak tak dalej pójdzie to w 2016 roku będą mieli jakieś 15-16 miesięcy do obrobienia . Najważniejsze w tym,że nic nie wiedzą co i jak będzie co nie jest czymś dziwnym bo nikt w Polsce nie wie co będzie ... ale mają przecieki odnośnie terminów jakichkolwiek zmian , wróżą ichni analitycy doświadczeni w bojach z centralną dyktaturą :) Twierdzą,że zmiany wejdą w życie najszybciej marzec-kwiecień 2017 , wcześniej zwyczajnie nie da rady tego przeprowadzić prawnie ... może maja rację choć w drugim zdaniu zawsze jest asekuracja ,że teraz to w nocy sie dzieje na Wiejskiej , więc nie ma pewniaków .

Najważniejszy cel jest osiągany ... dodatkowa kasa na 500+ wpływa łatając dziury w budżecie... :lol:

a i pierwszy raz weryfikował cenę auta z... uwaga ... ALLEGRO :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Parametry fury , w filtrowaniu odznaczenie najczęściej oglądanych , 5 sztuk z listy sprzedaży , suma cen dzielona przez 5 minus 23% vat i jest cena jaką powinienem zapłacić w Niemczech by nie wyjść na oszusta i naciągacza ... taka profeska teraz jest stosowana czyli sprawdzają się metody i sposoby obliczania aut nietypowych .

Wystarczy przed wizytą w UC nadać kilka lipnych ogłoszeń z małymi cenami , konkretnie tego nietypowego jaki masz ... celnik podpisze się pod twoimi ogłoszeniami i zapłacisz mniejsza akcyzę , sposób prosty jak cep w stodole .

Nie dziwcie się nigdy jak w necie zobaczycie niska cenę za kampera , to nie na sprzedaż , to potrzebne by celnik mógł wykonać należycie swoja pracę :haha:

Bronek - 2016-11-21, 13:26

Cytat:
pierwszy raz weryfikował cenę auta z... uwaga ... ALLEGRO

:bylo już w tym dziwnym kraju


Kiedyś sprowadziłem z Niemiec dwa BXy rozłożone, tak wtedy było. Już nie pamiętam , ale chyba zawieszenie i silnik trzeba było wyjąć .

Jeden potraktowano jak części i Ok US Pyrzyce, tak jak powinno być w tych czasach. Opłata niska

W Kołobrzegu cenę wzięli z ogłoszenia w prasie lokalnej?
Ja po konsultacjach, nadałem stosowne w Kurierze Szczecińskim. Przewidując. :mrgreen:

Krakowskim targiem w Kołobrzeskim US wyszła średnia z ich i mojej gazety.

Tu nie chcieli rozmontowanego citroena potraktować jako części. :idea: Cło od całego.

Był to początek "wolności"

Wraca stare nie tylko w edukacji.

CORONAVIRUS - 2016-11-21, 20:17


Spax - 2016-11-21, 23:59

Adam! Co Ty? Chcesz nam garnki sprzedać?
Proponuję oglądać ten kawałek podesłany przez BIORCA na wyciszonym odtwarzaniu. :diabelski_usmiech

Adamnowa - 2016-11-23, 15:14

jak by ktoś chcial kupic nowiuskie auto to czytalem gdzies ostatnio ze adria ma juz w sprzedaży kampery z obniżona o 50 tysiecy akcyza.
CORONAVIRUS - 2016-11-23, 15:44

Adamnowa napisał/a:
jak by ktoś chcial kupic nowiuskie auto to czytalem gdzies ostatnio ze adria ma juz w sprzedaży kampery z obniżona o 50 tysiecy akcyza.


news na miarę radia maryja ...

może jakieś linki , szczegóły by było o czym rozmawiać a tak to ... niestety forma plotki , nic nie wnosi do rozważań :(

slawwoj - 2016-11-23, 15:57

W Nadarzynie mieli taka ofertę.

Wielkimi bykami napis na szybie.

Nie pytałem bo czy z akcyza czy bez to poza moim zasiegiem.

Bronek - 2016-11-23, 16:26

Dwie poproszę , takie SLS na wagę razem 7ton .
To na prezent ma być , więc ładnie zapakować i proszę z kokardką . :mrgreen:

Nie chce mi się wierzyć. Gdyby tak się stało , to ... :shock: pozytywnie

Janusszr - 2016-11-23, 17:17

Adamnowa napisał/a:
jak by ktoś chcial kupic nowiuskie auto to czytalem gdzies ostatnio ze adria ma juz w sprzedaży kampery z obniżona o 50 tysiecy akcyza.

Poproszę o link do tej rewelacji. Może uda mi się dozbierać. Wszakże zawsze są dwa uda. :diabelski_usmiech

slawwoj - 2016-11-23, 19:08

Bronek napisał/a:
Dwie poproszę , takie SLS na wagę razem 7ton .
To na prezent ma być , więc ładnie zapakować i proszę z kokardką . :mrgreen:

Nie chce mi się wierzyć. Gdyby tak się stało , to ... :shock: pozytywnie


A widzisz trzeba jeździć na zloty.

To był wrzesień (?) a oni chcieli przyciągnąć klienta ?

marcincin - 2016-11-23, 22:15

Przedstawiane propozycje akcyzy obejmują roczniki 2016 i starsze - mowimy o projekcie nowej akcyzy na rok 2017. Jak bedzie naliczana akcyza na całkiem nowe maszyny - takie prosto od producenta/dilera? Ile akcyzy zapłacimy od kamera powiedzmy z silnikiem 2.3?
CORONAVIRUS - 2016-11-23, 22:23

marcincin napisał/a:
Przedstawiane propozycje akcyzy obejmują roczniki 2016 i starsze - mowimy o projekcie nowej akcyzy na rok 2017. Jak bedzie naliczana akcyza na całkiem nowe maszyny - takie prosto od producenta/dilera? Ile akcyzy zapłacimy od kamera powiedzmy z silnikiem 2.3?


może 29 listopada coś będzie wiadomo ...dziś nikt nie wie .

Cykada - 2016-11-24, 18:24

Jak pisiory wprowadzą nowe stawki to strzelą sobie w kolano, a dlaczego?
po pierwsze drastycznie spadnie sprowadzanie aut a co za tym idzie opłaty akcyzy , ludzie przeczekają.
Po drugie:
przy następnych wyborach partia kandydująca obieca:
1-obniżenie akcyz
2- utrzymanie 500+ a nawet 600+
i ma wygraną....
po drugie:
jak obecny rząd zapłaci karę za akcyzy? jak będzie z tego tytułu deficyt?
Jak wiadomo słono Polska płaci za nielegalne akcyzy.
i po 3:
KTO WZIĄŁ W ŁapĘ? i ILE ?

Viero - 2016-11-24, 18:58

Cykada napisał/a:
Jak pisiory wprowadzą nowe stawki to strzelą sobie w kolano, a dlaczego?
po pierwsze drastycznie spadnie sprowadzanie aut a co za tym idzie opłaty akcyzy , ludzie przeczekają.
Po drugie:
przy następnych wyborach partia kandydująca obieca:
1-obniżenie akcyz
2- utrzymanie 500+ a nawet 600+
i ma wygraną....
po drugie:
jak obecny rząd zapłaci karę za akcyzy? jak będzie z tego tytułu deficyt?
Jak wiadomo słono Polska płaci za nielegalne akcyzy.
i po 3:
KTO WZIĄŁ W ŁapĘ? i ILE ?
Wątpie żeby ktoś czekał 12 lat
amples - 2016-11-24, 19:28

Viero napisał/a:
Wątpie żeby ktoś czekał 12 lat

To ty liczysz że te oszołomy utrzymają się u władzy aż tyle?

Viero - 2016-11-24, 19:31

amples napisał/a:
Viero napisał/a:
Wątpie żeby ktoś czekał 12 lat

To ty liczysz że te oszołomy utrzymają się u władzy aż tyle?
a ty liczysz ze złodzieje kiedykolwiek wrócą do władzy ?
RIVOLT - 2016-11-24, 19:41

Viero napisał/a:
amples napisał/a:
Viero napisał/a:
Wątpie żeby ktoś czekał 12 lat

To ty liczysz że te oszołomy utrzymają się u władzy aż tyle?
a ty liczysz ze złodzieje kiedykolwiek wrócą do władzy ?


To chyba ja wystartuje w następnych wyborach. :spoko Bedziecie na mnie głosować :?: :mrgreen:

CORONAVIRUS - 2016-11-24, 19:43

Viero napisał/a:
amples napisał/a:
Viero napisał/a:
Wątpie żeby ktoś czekał 12 lat

To ty liczysz że te oszołomy utrzymają się u władzy aż tyle?
a ty liczysz ze złodzieje kiedykolwiek wrócą do władzy ?



sio z takim shitem z tematu proszę :szeroki_usmiech macie inne szamba do pławienia się :spoko

arexseven - 2016-11-25, 17:04

]news na miarę radia maryja ...


Chyba gazety wyborczej.(nowoczesny człowiek tylko to czyta)
Uległość propagandzie jest typowa. To nie obecny rząd wprowadził akcyzę na samochody.
Od zawsze sprowadzałem sobie samochody z zagranicy i zawsze były obłożone wielkimi opłatami.To akurat nic nowego.
Powinien być zatrzymany import starych wraków. Jak ktoś chce tanie auto to rynek wewnętrzny jest ogromny.
Mowa tu oczywiście o zwykłych autach.
Kampery są wyjątkiem, ale nie tylko u nas są drogie.

Cykada - 2016-11-25, 17:09

arexseven napisał/a:
]news na miarę radia maryja ...


Chyba gazety wyborczej.(nowoczesny człowiek tylko to czyta)
Uległość propagandzie jest typowa. To nie obecny rząd wprowadził akcyzę na samochody.
Od zawsze sprowadzałem sobie samochody z zagranicy i zawsze były obłożone wielkimi opłatami.To akurat nic nowego.
Powinien być zatrzymany import starych wraków. Jak ktoś chce tanie auto to rynek wewnętrzny jest ogromny.
Mowa tu oczywiście o zwykłych autach.
Kampery są wyjątkiem, ale nie tylko u nas są drogie.

to po co unia? jak ktoś chce sobie drogie auto sprowadzić to niech ciągnie z USA. A Polska jest w UNI EUROPEJSKIEJ.

CORONAVIRUS - 2016-11-25, 19:17

za chwilę z Kanady będzie bez cła :) tylko co z tego jak dolar =euro :) się nie opyla kontenerków opłacać . Jak dolar był po 2 PLN to w jednym kontenerze były prawie na sztorc powciskane po 3 auta , co mysmy się z kumplami namęczyli by taki kontener rozładować bez strat ... masakra ... do dziś nie wiem jak oni tam to pakowali , prawdziwi fachowcy :)
Socale - 2016-11-25, 22:07

BIORCA napisał/a:
...
Jak dolar był po 2 PLN to w jednym kontenerze były prawie na sztorc powciskane po 3 auta , co mysmy się z kumplami namęczyli by taki kontener rozładować bez strat ... masakra ... do dziś nie wiem jak oni tam to pakowali , prawdziwi fachowcy :)

Tak było! Wówczas.
Z Chicago przypłynął do mnie Chry T&C 3,8 AWD nadany przez mojego szwagra tambędącego wtedy gdy ja tu w Gdyni patriotycznie i bezproblemowo odbierałem.
Fura giteśna, oj jo joj... Bez szkody wyładunek, ale klocki się przylepiły i ruszyć nie chciał - z kontenera wyrwali go siłą równie perfekcyjnie.

Janusszr - 2016-11-25, 23:25

A mówią, że szwagier to nie rodzina. Złośliwcy jedni :diabelski_usmiech
CORONAVIRUS - 2016-11-25, 23:42

Janusszr napisał/a:
A mówią, że szwagier to nie rodzina. Złośliwcy jedni :diabelski_usmiech


a od kiedy żona to rodzina ??? 8-)

joko - 2016-11-26, 00:35

Wczoraj przy wyjeździe z Warszawy , jadąc A2 z prędkością 60km/h z powodu zapchanych obu pasów po horyzont , słyszę w radio informację , że "prze 10 miesięcy , bieżącego roku, handlarze przytargali do kraju rekordowe 800 tys sztuk motoryzacyjnego złomu ....... pomyślałem sobie "Noż k....a , może już dość !"
To mniej więcej tak jakby przynosić i wysypywać na swoim trawniku, śmieci sąsiada, któremu się jeszcze płaci za to , że pozwolił nam je zabrać ...... a to wszystko w sytuacji , kiedy swoich mamy pełne kubły.
Kibicuję nowym projektom pomimo, że drużyna nie moja ...... ja bym jeszcze wprowadził zakaz pierwszej rejestracji w kraju pojazdów starszych niż np. 10 lat ,a ten nowsze rejestrował pod warunkiem, że były dopuszczone do ruchu w dniu ich zakupu.

Bronek - 2016-11-26, 06:42

Obawiam się, że te ruchy ustawowe miały jednak na celu ściągnięcie kasy a nie poprawę rynku używanych samochodów..
A już na pewno nie promowanie, tych bagatszych, co stać ich na nowsze.

Oni postępują teraz za przyzwoleniem narodowym to jak dawnie wobec j kułaka i badylarza.

Akcyza to swoisty "domiar"

Cała obecna polityjka opiera się na bidocie, pechowcach i nietobach. Czyli jak za Stalina.

zbyszekwoj - 2016-11-26, 08:52

Bronek napisał/a:
że te ruchy ustawowe miały jednak na celu ściągnięcie kasy a


Po to pieprzy się o tym od miesięcy. Jakby chodziło tylko o nowe stawki, to wprowadzili by przez jedną noc. :gwm

joko - 2016-11-26, 09:12

Panowie to oczywista oczywistość, złudzeń nie mam i nie o to mi chodzi ........ raczej o to że jak się nawet przez przypadek i niechcący zrobi coś co może mieć pozytywny skutek, to zawsze lepiej niż jak się tylko psuje i niszczy.
Janusszr - 2016-11-26, 09:27

BIORCA napisał/a:
Janusszr napisał/a:
A mówią, że szwagier to nie rodzina. Złośliwcy jedni :diabelski_usmiech


a od kiedy żona to rodzina ??? 8-)

Jeszcze tego brakowało, żeby żona była rodziną :diabelski_usmiech

Flag - 2016-11-26, 09:43

joko napisał/a:
Wczoraj przy wyjeździe z Warszawy , jadąc A2 z prędkością 60km/h z powodu zapchanych obu pasów po horyzont , słyszę w radio informację , że "prze 10 miesięcy , bieżącego roku, handlarze przytargali do kraju rekordowe 800 tys sztuk motoryzacyjnego złomu ....... pomyślałem sobie "Noż k....a , może już dość !"
To mniej więcej tak jakby przynosić i wysypywać na swoim trawniku, śmieci sąsiada, któremu się jeszcze płaci za to , że pozwolił nam je zabrać ...... a to wszystko w sytuacji , kiedy swoich mamy pełne kubły.
Kibicuję nowym projektom pomimo, że drużyna nie moja ...... ja bym jeszcze wprowadził zakaz pierwszej rejestracji w kraju pojazdów starszych niż np. 10 lat ,a ten nowsze rejestrował pod warunkiem, że były dopuszczone do ruchu w dniu ich zakupu.


Ja mieszkam we Wrocławiu i często jezdze autostradą A4 od Zgorzelca do Katowic i tak sobie obserwuję co tam się wozi na lawetach, pomiajam coś z czego dopiero się bedzie klepać jakieś auto, ale z takich aut niebitych to gosc na lewecie miał : Corsa A, Astra F, Golf III.Kazde z tych aut było warte tyle ile paliwo w baku, nawet u nas te auta nie są nic warte! Sam mam Astre F bo jest jezdzi, nie jest zardzewiala a sprzedać sie nie da. Jaki oni maja interes zeby zwozić AŻ taki złom? Czy naprawde ktoś zapłaci za te auta tyle żeby handlarzowi sie zwrócił transport i jeszcze coś zarobił? Nawet na części się nie opłaca, bo nowe cześci do starych opli sa jakieś grosze.

zbyszekwoj - 2016-11-26, 10:55

Flag napisał/a:
się nie opłaca,


Może liczą, że po wprowadzeniu nowych stawek, sie opłaci? :roll:

tom-cio - 2016-11-26, 11:26

nie oplaci sie,teraz sie oplaci sciagac jakies landrovery discovery,bmw z silnikami 4.4,merole amg ,i inne monstery z przed 2004r..Zaplacic akcyzowke 18% i poczekac az wejdzie akcyza i starsze auta klasy premium nawet te krajowe poszybuja w gore.i sam sie waham,czy z jednej lory tego nie zwlec,nawet z anglii.Tylko ze jesli akcyza nie wejdzie.......
Mirekl61 - 2016-11-26, 16:33

Tam za wywieziono śmieci płacą
U nas nikt za nie akcyzy nie będzie płacił, ani teraz ani potem
Zasilą wysypiska a metal wróci do Indii
Akcyza jest przeciwko słabiej uposarzonym i nie ma na celu powstrzymania "szrotu"
A ci którzy uważają że im się należy nie współczuję tym co na nich pracują

oli - 2016-11-26, 16:45

Zakazy przywozu i sprowadzania juz przerabialismy .przeszczepy ,kombinacje itd .Wg mnie jedynym logicznym kryterium powinno byc rygorystyczne badanie techniczne samochodu ,tak jak jest na zachodzie,chociaż i tam zdarzają się przekręty .To kryterium w krótkim czasie wyeliminowalo by jezdżace po naszym kraju wraki i nie tylko te stare samochody ,jak równiez te nowsze z przebiegami 500tys i więcej nieraz gorsze niz te starsze .Wiek samochodu powinien miec mniejsze znaczenie niż stan techniczny .Mam samochód z 2002 roku z przebiegiem 23 tys jest jak nowy i co z tego ze jest stary .Ale to jest tylko moje zdanie i niekonieczne musicie sie z nim się zgodzic Pozdrawiam wszystkich serdecznie Oli
Flag - 2016-11-26, 17:35

oli napisał/a:
Zakazy przywozu i sprowadzania juz przerabialismy .przeszczepy ,kombinacje itd .Wg mnie jedynym logicznym kryterium powinno byc rygorystyczne badanie techniczne samochodu ,tak jak jest na zachodzie,chociaż i tam zdarzają się przekręty .To kryterium w krótkim czasie wyeliminowalo by jezdżace po naszym kraju wraki i nie tylko te stare samochody ,jak równiez te nowsze z przebiegami 500tys i więcej nieraz gorsze niz te starsze .Wiek samochodu powinien miec mniejsze znaczenie niż stan techniczny .Mam samochód z 2002 roku z przebiegiem 23 tys jest jak nowy i co z tego ze jest stary .Ale to jest tylko moje zdanie i niekonieczne musicie sie z nim się zgodzic Pozdrawiam wszystkich serdecznie Oli


umowmy się że u nas badanie techniczne jest formalnością, i dalej częśto robione bez oglądania auta.

SlawekEwa - 2016-11-26, 20:03

Flag napisał/a:

umowmy się że u nas badanie techniczne jest formalnością,

Ci co tak pitolą tutaj na temat stanu technicznego naszych aut niech podadzą które miejsce w statystyce wypadków drogowych rzeczony zajmuje :chytry

nercedes - 2016-11-26, 20:23

Ja nie słyszałem żeby przyczyną wypadku był zły stan techniczny auta Najlepszy przykład o przeglądach jest przegląd w USA https://www.youtube.com/watch?v=y-ejbWGOLoU :kawka:
CORONAVIRUS - 2016-11-26, 20:26

Flag napisał/a:
częśto robione bez oglądania auta.




często to znaczy ile ?
jak sądzisz?

mamy w Polsce ok 30 milionów zarejestrowanych pojazdów :)

Flag - 2016-11-26, 20:39

BIORCA napisał/a:
Flag napisał/a:
częśto robione bez oglądania auta.




często to znaczy ile ?
jak sądzisz?

mamy w Polsce ok 30 milionów zarejestrowanych pojazdów :)


Myśle ze wiekszosc z tych ktore nie nadają sie do pokazania :)

CORONAVIRUS - 2016-11-26, 20:43

fusy fusy ... a gdzie domniemanie niewinności ?
Flag - 2016-11-26, 21:09

BIORCA napisał/a:
fusy fusy ... a gdzie domniemanie niewinności ?


Piszę na podstawie osobistych obserwacji.

CORONAVIRUS - 2016-11-26, 21:20

kręcę się w tym sosie od 30 prawie lat na tym samym terenie ... stacji przybyło w okolicy , znam wielu diagnostów , którzy pracując w różnych firmach nie pozwolą sobie na lewotę bez oglądania samochodu ... na dziś nie mam możliwości załatwienia takiego przeglądu .

... natomiast wiem o gościu , który nie pracując na żadnej stacji ma lewą pieczątkę i podbijał dowody za kasę ... policjant na drodze nie zweryfikuje sprawy . Jeśli takich oszustów będziemy wliczać do tych lewych przeglądów na stacjach bez oglądania auta to nie jest to miarodajne i chyba prawdziwe ... to jak podrobiona kasa na rynku , lewe L4 albo bilety na koncert wydrukowane na dobrej drukarce... to nie są przeglądy bez oglądania auta , to nie są żadne przeglądy . Dziwię się ludziom , ojcom , matkom , którzy do auta z lewa pieczątką w dowodzie pakują swoje dzieci i są zadowoleni ... masakra jakaś . :box

Janusszr - 2016-11-26, 21:36

Obecnie to są marginalne sprawy. Tak było. Potwierdzam, ale co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr, jak mówiła moja babcia.
Ja jak jadę na przegląd, to mam nadzieję, że diagnosta mi podpowie co mam ewentualnie wymienić, naprawić, nie mówiąc oczywiście o tym, że stan techniczny musi oki. Mówię o stanie technicznym decydującym o bezpieczeństwie.
Ostatnio zaprosił mnie do kanału i pokazał pogryzione przez kuny osłony przegubów. Pewnie gdyby nie przegląd, to musiałbym oprócz osłon wymieniać również przeguby.

joko - 2016-11-26, 23:25

Robienie przeglądów w ciemno to już raczej marginalna sprawa i nie to jest problemem ,,,,,, raczej sposób ich przeprowadzania.
To , że samochód ma wbity w legalny sposób przegląd nie oznacza automatycznie, że jest 100% sprawny i bezpieczny, a jedynie że hamulce mieszczą się w dopuszczalnej normie, światła świecą , zawieszenie nie ma większych luzów i VIN pasuje do tego w dowodzie rejestracyjnym
To co było z samochodem robione celem uczynienia go zdolnym do sprzedaży pozostaje dla diagnosty w większości przypadków nie odgadnioną tajemnicą.

Flag - 2016-11-26, 23:30

kupowałem rok temu przyczepę kempingową, byłem poogladac, zaakceptowałem stan techniczny :) poniewaz byl adekwatny do ceny ale przyczepa stałą na ogrodzie od 2 lat, dzieci własciciela miały domek. Oczywiscie nie miała przeglądu, umowilem sie na odbiór za parę dni, własciciel obiecał przegląd, byłem zadowolony bo przynajmniej ruszy przyczepe z podwórka, i co? przyjechalem , przegląd wbity a przyczepa stała na swoim starym miejscu nie ruszana od 2 lat:)

Miesiac temu z ta sama przyczepa pojechalem na przeglad, zostawilem zestaw przed wjazdem i ide zapytac czy przyczepy tez sprawdzaja, pokazuje DR , gosc bierze kase i wbija pieczatke, musialem go PROSIC zeby mnie wpuścil na hale z przyczepa bo chce ja sprawdzić, pozwolił , ale nawet z biura nie wyszedł, sam poogladałem.

Tydzien temu kupowalem busa do firmy, uzywka ale VAT 1 nie był wbity a spelnia warunki, pojechalem na stację ( inna tym razem po nie milej przygodzie z przyczepą), zostawiłem auto na parkingu, i mowie do goscia ze przyjechalem po zaswiadczenie VAT1, gosc mowi ze 50zł i DR. Wydrukował, podbił, nawet nie zobaczył czy spelnia warunki (a spełnia)

Znam kilka stacji diagnostycznych gdzie moglbym przyjechac ROWEREM i dostaniesz pieczatke na przeglad czego chcesz.

Kupiłem osobówkę z hakiem ktory nie byl wbity w DR, w drodze do domu wstapilem na stacje diagnostyczna (400km od domu) zeby odrazu mi dali wpis o haku, pan zobaczył hak, kazał zaplacic 50 zł i odrazu dal zaswiadczenie o pozytywnym przegladzie technicznym samochodu, nie sprawdzajac NIC!

Zeby nie było wątpliwości, UWAZAM ZE TO PATOLOGIA!! I nie popieram tego.

Osobiscie jezdze swoimi samochodami na stacje gdzie wiem że mi sprawdzą i po 6 miesiacach jade powtórnie aby sprawdzić auto na szarpakach (20zł)

Wiec nie mówcie ze to sporadyczne przypadki! Zmojego doswiadczenia to ciezko o stacje gdzie by chcieli sprawdzic auto.

PS. Raz mi sie dowalili na przegladzie, nie podobala im sie czerwona maska w białym samochodzie :D


W województwie Dolnośląskim chcą żeby przyjechać z samochodem o tych samych numerach bo ponoć ciagle 3 losowo wybrane stacje sa monitorowane.

Ahmed - 2016-11-26, 23:34

joko napisał/a:

To , że samochód ma wbity w legalny sposób przegląd nie oznacza automatycznie, że jest 100% sprawny i bezpieczny


Zgadza się

Ahmed - 2016-11-26, 23:42

Flag napisał/a:



W województwie Dolnośląskim


Zapraszam po pierwszego negatywa do województwa śląskiego :spoko

Flag - 2016-11-26, 23:47

oskp napisał/a:
Flag napisał/a:



W województwie Dolnośląskim


Zapraszam po pierwszego negatywa do województwa śląskiego :spoko


ostatnio tu mieszkam i korzystam :) .... 3 powyzsze wypadki we Wrocławiu i okolicy :)
Jak chce porządnie sprawdzić to jadę do Gliwic

Ahmed - 2016-11-26, 23:55

Flag napisał/a:

Jak chce porządnie sprawdzić to jadę do Gliwic


Czyli do śląskiego , najlepsi diagności tylko i wyłącznie województwo śląskie :spoko

Flag - 2016-11-27, 00:25

oskp napisał/a:
Flag napisał/a:

Jak chce porządnie sprawdzić to jadę do Gliwic


Czyli do śląskiego , najlepsi diagności tylko i wyłącznie województwo śląskie :spoko


Nie mam pojecia czy najlepsi :) wiem że dobrzy, zawsze chca zobaczyc samochod, zawsze powiedzą ze cos sie bedzie konczyło, zawsze pokaza, zapytaja czy bylo robione.. naprawde im zależy. Mysle ze nie tylko tam tak mają, ale ja tylko tam takich znalazłem :)

Andrzej 73 - 2016-11-27, 01:30

Mnie przedwczoraj nie podbił przeglądu ze względu na mały luz w końcówce drążka kierownicy.
Szybka wymiana i usterka usunięta oraz przegląd podbity. Tak powinno to wyglądać. :spoko

silny - 2016-11-27, 07:40

a w temacie akcyzy i bezpieczeństwa staroci,.

czy na pewno wierzycie że wpakują te akcyze ?

połowa komisów , połowa warsztatów , 3/4 blacharzy i lakierników leży i kwiczy z braku pracy.

faktem jest że wiele pojazdów nie powinno wracać na drogi ale właśnie klepie sie Nowsze Roczniki a nie stare zgnioty bo to nie opłacalne a cały dobry wóz na bmw 7 bedzie kosztował 18 tyś wieej mimo 15 lat na karku :roll: :!:

no ciekawe w czym ten wymyślający ustawe idiota chciałby mieć wypadek - w tym nowym punto czy w starym nie klepanym bmw :gwm

Janusszr - 2016-11-27, 09:36

silny napisał/a:

no ciekawe w czym ten wymyślający ustawe idiota chciałby mieć wypadek - w tym nowym punto czy w starym nie klepanym bmw :gwm

Nie sądzę, aby w którymkolwiek chciałby mieć wypadek :diabelski_usmiech

Również myślę, że to wszystko patykiem na wodzie pisane.

SlawekEwa - 2016-11-27, 10:27

Andrzej 73 napisał/a:
Szybka wymiana i usterka usunięta oraz przegląd podbity.

Geometria zawieszenia sprawdzona czy dopiero jak oponki zaczną lecieć?
silny napisał/a:
połowa warsztatów , 3/4 blacharzy i lakierników leży i kwiczy z braku pracy.

Nie bój, nie bój tyle tego lata w kraju, że roboty starczy na ćwierć wieku :bigok
To gazownikom raczej skończy się montaż instalacji :chytry

Andrzej 73 - 2016-11-27, 11:38

SlawekEwa napisał/a:
Geometria zawieszenia sprawdzona czy dopiero jak oponki zaczną lecieć?

Sprawdzona :ok
A i tak za dwa miechy robię całe przednie zawieszenie aby mieć spokój przez najbliższe lata.
Pomimo że wszystko jest OK.
Ale mam swoje zasady i nie ważne czy jest dobre zawieszenie czy nie ma swój przebieg i trzeba wymienić.
O bezpieczeństwo trza dbać.
:spoko

Ahmed - 2016-11-27, 13:15

Andrzej 73 napisał/a:

A i tak za dwa miechy robię całe przednie zawieszenie aby mieć spokój przez najbliższe lata.
Pomimo że wszystko jest OK.
Ale mam swoje zasady i nie ważne czy jest dobre zawieszenie czy nie ma swój przebieg i trzeba wymienić.


Możesz mieć takie zasady jeśli użyjesz oryginalnych części zamiennych , jeśli chcesz to zrobić na zamiennikach to lepiej zostaw dobre stare :bajer

Andrzej 73 - 2016-11-27, 14:20

Zamiennik? Jarku tylko w ostateczności. :spoko
CORONAVIRUS - 2016-11-27, 16:52

Andrzej 73 napisał/a:
Zamiennik? Jarku tylko w ostateczności. :spoko


hahaha ... jedna linia i różne kartoniki i ceny ... trzeba mieć samozaparcie by nawet w serwisie / ASO / dostać część identyczną z linii produkcyjnej . Zresztą od paru lat ASO nie muszą do napraw używać części z linii produkcyjnej . Ale kto bogatemu zabroni przepłacać dla własnego , lepszego , samopoczucia :)

mischka - 2016-11-27, 17:11

BIORCA napisał/a:
hahaha ... jedna linia i różne kartoniki i ceny

niestety masz rację, pracuję w tej branży od lat i widziałem rzeczy w które większość z was by nie uwierzyła.

Janusszr - 2016-11-27, 17:17

mischka napisał/a:
BIORCA napisał/a:
hahaha ... jedna linia i różne kartoniki i ceny

niestety masz rację, pracuję w tej branży od lat i widziałem rzeczy w które większość z was by nie uwierzyła.

Ja uwierzę we wszystko. Nie tylko w części zamienne, ale i jakość usług :mrgreen:

Andrzej 73 - 2016-11-27, 17:29

Nie chcę ciągnąć OFFa , wiem że z tymi oryginałami to różnie bywa więc przyjmijmy , że wybieram dobrej jakości.
Ach końcówka drążka była identyczna co oryginał , ale pewnie na tym się skończy. :haha: :spoko

Co do akcyz , w dalszym ciągu nie ma przedstawionej konkretnej propozycji.
To tak jak z nauczycielami z gimnazjów , jeszcze nic pewnego nie wiedzą.
Konkrety podadzą do końca listopada , to już kilka dni...

zbyszekwoj - 2016-11-27, 17:44

Andrzej 73 napisał/a:
Ach końcówka drążka była identyczna co oryginał , ale pewnie na tym się skończy.


To jak mechanik policzy obroty, to nie trzeba ustawiac zbiezności ? :roll:

CORONAVIRUS - 2016-11-27, 17:55

zbyszekwoj napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Ach końcówka drążka była identyczna co oryginał , ale pewnie na tym się skończy.


To jak mechanik policzy obroty, to nie trzeba ustawiac zbiezności ? :roll:


JAK TO NIE TRZEBA ... a inne elementy to się nie zużywają ? trzeba trzeba co i tak po pierwszej dziurze w asfalcie się pierdzieli i można tak w kółko :szeroki_usmiech

Ahmed - 2016-11-27, 18:20

BIORCA napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Zamiennik? Jarku tylko w ostateczności. :spoko


hahaha ... jedna linia i różne kartoniki i ceny ... trzeba mieć samozaparcie by nawet w serwisie / ASO / dostać część identyczną z linii produkcyjnej . Zresztą od paru lat ASO nie muszą do napraw używać części z linii produkcyjnej . Ale kto bogatemu zabroni przepłacać dla własnego , lepszego , samopoczucia :)


Adam są zamienniki i zamienniki . Niedawno klient nie wytrzymał i po przejechaniu 100 000. wymienił orginały / sworznie i koñcówki / na zamienniki .

Z dumą gdy. wchodziłem do kanału mówi mi że niepotrzebnie schodzę bo on ma'wszystko nowe . Miał wszystko wybite po przejechaniu 8000 km.

Rekordzista miał wywalony sworzeń wahacza. po przebiegu 2000 km. :spoko

SlawekEwa - 2016-11-27, 19:59

zbyszekwoj napisał/a:
To jak mechanik policzy obroty, to nie trzeba ustawiac zbiezności ?

a wiadomo to czy wcześniej dobra była? :chytry

CORONAVIRUS - 2016-11-27, 20:40

Ta zasada o wkręcaniu końcówki tyle ile się wykręciło to stara PRL-owska szkoła oparta na jednej matrycy z jednej fabryki do jednego auta ... zapomnijcie o takich praktykach w dobie wielu producentów do jednego modelu samochodu ... nie zgadzają się długości końcówek , długości gwintów , początki gwintów na pręcie ... nic się nie zgadza oprócz tego,że pasuje i da się zamontować ... stara szkoła przegrała już dawno .
Andrzej 73 - 2016-11-27, 22:21

SlawekEwa napisał/a:
Geometria zawieszenia sprawdzona czy dopiero jak oponki zaczną lecieć?


Andrzej73 napisał/a:

Sprawdzona


Coście się przyczepili tej końcówki drążka :haha:

SlawekEwa - 2016-11-27, 22:25

Andrzej 73 napisał/a:

Coście się przyczepili tej końcówki drążka

Czekamy na nowe stawki :bajer

joko - 2016-11-28, 00:13

BIORCA napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Zamiennik? Jarku tylko w ostateczności. :spoko


hahaha ... jedna linia i różne kartoniki i ceny ... trzeba mieć samozaparcie by nawet w serwisie / ASO / dostać część identyczną z linii produkcyjnej . Zresztą od paru lat ASO nie muszą do napraw używać części z linii produkcyjnej . Ale kto bogatemu zabroni przepłacać dla własnego , lepszego , samopoczucia :)


Części z których składa się samochody w fabryce , a te które są przez ASO sprzedawane i wymieniane na gwarancji to dwie różne bajki. Może i one są produkowane na tych samych liniach, ale coś mi się zdaje że są segregowane na etapie kontroli jakości na te co do samochodów i te co do sklepu :spoko
Przy 45 tyś przebiegu w GT3 klękły mi przednie amorki w taki sposób , że dostały luzu na tłoczysku. Nie ciekły , w sumie na testach były ok, ale samochód zaczął groźnie myszkować przy większych prędkościach. ASO Porsche po negocjacjach wymieniło mi na gwarancji całe McPhersony ...... które w podobny sposób poddały się po 7 tys :gwm
W międzyczasie od znajomego odkupiłem całe praktycznie nowe kolumny z samochodu w którym po odbiorze z salonu wymienił całe zawieszenie na tuningowe.
Po założeniu części zdemontowanych z nowego samochodu zrobiłem do tej pory jakieś 25tys i najmniejszych śladów zużycia ...... a latam tym czasem grubo i w warunkach w których zawieszenie nie ma lekko .
Zarówno zamontowane w fabryce amortyzatory , jak również te wymienione na gwarancji i te zdemontowane z innego nowego samochodu , pracowały w podobnych warunkach , więc kilkukrotnie wyższa żywotność tych z pierwszego montażu w stosunku do wymienionych na gwarancji w oczywisty sposób daje obraz sprawy.
Ta różnica jest również bardzo wyraźnie widoczna w przypadku wszelkiej maści gałek i przegubów zawieszenia, gdzie pierwsza awaria następuje przy przebiegach czasami grubo ponad 100tys km ..... a po wymianie to już leci szybciutko :spoko
Używana, ale w dobrym stanie cześć może być lepszą alternatywą od części z serwisu czy innego sklepu , o zamiennikach już nawet nie mówię. . Problem polega tylko na tym, że zazwyczaj nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić stopnia zużycia takiej używki, bo nie wiemy po jakim przebiegu u jakiej eksploatacji ona jest.
Ja wiedziałem , że te kolumny były z samochodu , których zrobił na nich tylko 700km, więc poszedłem w ciemno, ale bez takiej wiedzy to bym pewnie się nie zdecydował.

miciurin - 2016-11-28, 10:07

A tym czasem o nowych stawkach akcyzy nadal nie wiadomo :(
Endi - 2016-11-28, 10:42

miciurin napisał/a:
A tym czasem o nowych stawkach akcyzy nadal nie wiadomo :(


Jutro czyli 29go jest drugie posiedzenie komisji senatu w sprawie akcyzy.

BIORCA czuwa :spoko

Janusszr - 2016-11-28, 11:37

Ukazują się ogłoszenia dotyczące sprzedaży kamperów sprowadzanych, "nieopłaconych", w których jedną z przesłanek zachęcających do zakupu jest to, że od przyszłego roku drastycznie spadnie wysokość akcyzy. :confused
CORONAVIRUS - 2016-11-28, 18:47

Endi napisał/a:
miciurin napisał/a:
A tym czasem o nowych stawkach akcyzy nadal nie wiadomo :(


Jutro czyli 29go jest drugie posiedzenie komisji senatu w sprawie akcyzy.

BIORCA czuwa :spoko


czuwa czuwa bo to moje być albo być inaczej ale warto wiedzieć jak inaczej :)

W Senacie trwają konsultacje społeczne i wpłynęła jedna uwaga obywatelska , zacytuję w całości i oryginale :szeroki_usmiech

"Szanowni Państwo Senatorowie,
Pozwalam sobie sformułować poniższe uwagi do projektu ustawy o zmianie kwot podatku akcyzowego oraz
sposobów jego wyznaczania. Zwiększenie Kosztów akcyzy na podstawie pojemości silnika oraz roku produkcji
pojazdu jest nie adekwatne do stanu pojazdu, jego bezpieczeństwa oraz jego emisji zanieczyszczeń, jak i również
nie jest stosowne aby pojazdy z silnikiem diesla były traktowane jak silniki benzynowe i odwrotnie. Senatorowie
pragną odmłodzić park samochodowy znajdujący się na terenie Polski jak i również zwiększyć wpływy gotówki do
skarbu Państwa oraz zapewnić większe bezpieczeństwo na drogach-zła droga. Prowadzę firmę od 5 lat od
urodzenia zajmuje się samochodami wraz z moim Ojcem, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w tej
dziedzinie. Czas ten dał nam ogromną wiedzę i śmiało możemy stwierdzić iż samochód wyprodukowany w 2003
roku z silnikiem diesla o pojemności 2000cm/3 jest bardziej bezpieczny i ekonomiczny niż samochód z 2007 roku
z silnikiem benzynowym o tej samej pojemności? Samochód marki citroen c5 2003 rok 2.0 HDI ma mniejsze
spalanie niż Honda Civic z roku 2007 o tej samej pojemności silnika i citroen przy prędkości 130km/h ma ponad 2
tyś obrotów gdzie honda ma ponad 3 tyś obrotów jak nie 4 tyś a im większe obroty silnika tym wyższe spalanie
lecz akcyza za citroena jest wyższa niż za hondę jedno auto będzie miało spalanie 7l/100km a drugie około 9-
10l/100km. Nie ma wzorca mówiącego iż auto młodsze jest ekonomiczniejsze nie zawsze nowe oznacza lepsze i
bezpieczniejsze, audi a6 c6 z 2005 roku i opel astra z 2012 roku??? Akcyza za opla mniejsza niż za audi lecz
prezencja i bezpieczeństwo ma się nijak do roku dlaczego musze kupić opla za 35tyś zł a nie mogę kupić audi za
40tyś? Tak dramatyczne zwiększenie wielkości akcyzy wcale nie odmłodzi parku samochodowego ani nie
zwiększy dochodu ponieważ ludzie nadal będą robić wałki tak jak robią to dzisiaj, byłem nie raz świadkiem jak
handlarze i właściciele aut dokonują oszustw w postaci emulowania sond lambda wycinaniu katalizatorów itp.
Czemu to robią? Ponieważ te części do tych nowych aut są kilku krotnie droższe od części dla starszych
pojazdów, handlarz nie kupi do opla z 2012 roku sondy za 900zł on pojedzie aby wyeliminować kontrolkę błędu
silnika i zrobi to za 50zł u każdego elektromechanika, a nabywca tego auta nigdy się o tym nie dowie ponieważ
nie będzie miał błędu na zegarach oraz nikt mu o tym nie powie auto będzie paliło więcej benzyny i jego spaliny
będą 3 razy bardziej szkodliwe niż w dieslu z 2000 roku ale czemu on się tego nie dowie? Bo nikt mu tego nie
powie nawet jak pojedzie na przegląd to się tego nie dowie i tu jest cały problem. Największym problemem jest
stan techniczny auta nie rok i pojemość silnika. Teraz najważniejsze sedno sprawy, mają być większe wpływy do
skarbu państwa mają być auta młodsze na drogach, ma być większe bezpieczeństwo, ma być mniejsza
degradacja środowiska??? Do tego wystarczy kilka prostych ruchów, pierwszy najważniejszy ruch to przeglądy
pojazdów, każda stacja diagnostyczna ma na wyposażeniu analizator spalin, który stoi odłogiem bo skład spalin
nie jest obowiązkowy, a to błąd i to wielki obowiązkowe badanie emisji spalin wyeliminuje samo większość
starych aut, proszę się przyjrzeć wymogami w innych krajach UE, nawet za brak sprawnych wycieraczek auto nie
otrzymuje prawa do dopuszczenia w ruchu drogowym u nas dostaje przegląd nawet auto które nie ma hamulca z
tyłu ponieważ rurki hamulcowe są zaspawane, takie auto hamuje tylko na jedną oś i w momencie hamowania na
łuku samochód ląduje na drzewie lub poboczu, i analiza spalin nie wyklucza starszych aut ponieważ Kowalski
kupi auto z 2014 roku za 40 tyś i ma wszystko w normie i przechodzi przegląd wzorowo ale Nowak kupi auto z
2003 roku za 20 tyś lecz aby móc tym autem jeździć będzie musiał w nie zainwestować z 15 tyś i wie że jeśli tego
nie zrobi auto nie dostanie przeglądu ze względu na stan techniczny, ale Nowak chce mieć takie auto i chce w nie
zainwestować co za tym idzie kupuje części, układ hamulcowy, układ zawieszenia nowy układ wydechowy
napędza gospodarkę sprzedawca części jak i mechanik który je montuje ma za to płacone i odnosi od tej
zarobionej kwoty podatek a dla diagnosty, który da przegląd pojazdowi na lewo bez sprawdzenia go powinien
dostać karę do 15 lat pozbawiania wolności a rzeczą normalną jest to iż wiele stacji diagnostycznych tak robi na
stacje przyjeżdża 15 samochodów na dzień pracy a diagnosta dał 20 przeglądów bo tyle nabił na kasę fiskalną, a
gdzie jest tamte 5 pojazdów? Mam znajomych w straży pożarnej i sami mi mówią o takich pojazdach które
powodują wypadki i kolizje i ewidentnie widać bo jego stanie że nigdy nie otrzymał by przeglądu w żądnym kraju
UE z wyjątkiem Polski, w której je otrzymał i jeździł i spowodował wypadek, kolejna zmian to sposób opłacania
akcyzy, każdy wie co to znaczy ubrać samochód, czyli kupuje się całe auto następnie po sprowadzeniu go do
Polski montuje się uszkodzone podzespoły w postaci połamanego zderzaka, zbitych lamp itp. Później płaci się za
niego akcyzę która na jego obecny stan jest nawet o 10 razy mniejsza, następnie montuje się jego dobre
podzespoły z powrotem i sprzedaje, akcyza powinna być uiszczona dopiero po przeglądzie zerowym auta z
zamieszczonymi jego fotografiami obecnie zrobienie i wydrukowanie zdjęcia to nie jest żaden problem, takie auto
na stacji otrzymuje przegląd po wcześniejszym szczegółowym sprawdzeniu jego stanu wizualnego blacharskiego
mechanicznego jego stanu układu zawieszenia układu hamulcowego i jego emisji spalin, dokonać tego może
handlarz lub nabywca i w tedy nikt nie zaniży wartości auta a cała kwota i tak zostanie wpłacona do skarbu
państwa i w tedy obecny właściciel auta będzie zmuszony kupić sondę za 900zł lub naprawić układ hamulcowy
za 1200zł nie będzie innej możliwości aby auto mogło zostać zarejestrowane w kraju a większość wypadków jest
spowodowane stanem pojazdów, i po takich zmianach nikt nie będzie miał narzucane to jakie auto ma kupić
ponieważ jak ktoś się uprze to i tak zapłaci te akcyzę i nadal będzie miał auto w fatalnym stanie technicznym ale
po wprowadzeniu tych nowych opłat akcyzy ceny starszych aut diametralnie się obniżą i auto co kosztuje 6 tyś
będzie kosztowało 3 tyś ktoś je kupi zapłaci akcyzę 2 tyś zł i nadal tym autem będzie jeździł chociaż jego stan
techniczny będzie fatalny to i tak dostanie przegląd na lewo i de-facto zmiana żadna. Podsumowując 3 zmiany
zaostrzyć wymogi na stacjach diagnostycznych tak jak na zachodzie Europy, emisja spalin obowiązkowa dla
wszystkich, w przypadku zakupu auta uszkodzonego tj. auto po kolizji, spaleniu powodzi itp. Sprzedawca w
momencie sprzedaży auta w Polsce musi posiadać przegląd zerowy ( nikt już nie będzie sprowadzał takich
pojazdów bo koszt przywrócenia je do stanu fabrycznego przedroży jego wartość), jeśli auto zostanie kupione
jako nie uszkodzone i na chodzie akcyzę opłaca nabywca który chce te auto zarejestrować w Polsce a warunkiem
opłaty akcyzy będzie przegląd zerowy który wypadnie pozytywnie po rygorystycznym sprawdzeniu jego stanu a
jak wyliczyć jego wartość? Na podstawie jego średniej wartości rynkowej i już nie można napisać na umowie
500euro ponieważ w dniu przeglądu auto jest warte 1500euro i od tej kwoty jest płacona akcyza a do rejestracji
jest nie zbędne potwierdzenie uiszczenia owej opłaty oraz przegląd zerowy następnie kara pozbawiania wolności
do lat 15-stu dla diagnosty dającego przegląd na lewo oraz utrata uprawnień dożywotnio.
A. P."



przewodniczący Komisji Infrastruktury Stanisław Kogut jutro poprowadzi obrady ...jak Bóg da oczywiście :)

Ahmed - 2016-11-28, 19:01

Andrzej 73 napisał/a:


Coście się przyczepili tej końcówki drążka :haha:


A widzisz , tutaj genderu nie widzą :haha: :bajer

Andrzej 73 - 2016-11-28, 20:30

Czytajcie są nowe propozycje.
http://moto.wp.pl/kat,551...l?ticaid=1182b5

Flag - 2016-11-28, 20:42



To przewodniczący tej komisji ktora bedzie to ogarniac :) Trzeba sie modlić :)

CORONAVIRUS - 2016-11-28, 21:00

Andrzej 73 napisał/a:
Czytajcie są nowe propozycje.
http://moto.wp.pl/kat,551...l?ticaid=1182b5


to już czwarta wersja przecieków kontrolowanych :)

Andrzej 73 - 2016-11-28, 21:27

Tak czy inaczej , dalej uważam , że akcyza jest chora.
Jesteśmy w tej Unii czy nie?
Niech debile zarabiają kasę , a nie rozdają.
:spoko

Ahmed - 2016-11-28, 21:32

Andrzej 73 napisał/a:

Jesteśmy w tej Unii czy nie?
Niech debile zarabiają kasę , a nie rozdają.
:spoko


Chyba już nie jesteśmy , raczej na pewno już nie jesteśmy :spoko :bajer

yuras - 2016-11-28, 21:46

Jak Kogut jest w komisji to..,.Jezus Chrystus matka boska kura jego mać koniec świata koniec unii!!!!
Janusszr - 2016-11-28, 22:44

Czasowo mogą nie wyrobić. Podejrzewam, że puścili zasłonę dymną.
I z innej beczki. Również podatki.
Powolutku, małymi kroczkami (kropla drąży skały) zbliżamy się do końca dobrej zmiany.
http://warszawa.onet.pl/w...o-miasto/t7bjwn Nie doceniamy Morawieckiego.
Niedługo będzie obowiązywał podatek, za spacer chodnikiem po mieście, nie mówiąc o oddychaniu. Stawka w zależności od pojemności płuc. Za każdy kilometr spaceru-5 zł, za powietrze 1 zł/h od litra. Pojemności płuc.

Bronek - 2016-11-29, 06:38

Czas było przywyknąć.

Po prostu ze względu na cudowny klimat polityczny wzorem np. Kołobrzegu, "opłata klimatyczna" obejmie Całe Królestwo.

Janusszr - 2016-11-29, 07:35

Bronek napisał/a:
Czas było przywyknąć.

Po prostu ze względu na cudowny klimat polityczny wzorem np. Kołobrzegu, "opłata klimatyczna" obejmie Całe Królestwo.

Byli tacy co przywykli. Np. do PRLu.
Jestem jakiś odporny, na te cudowne antybiotyki.

Janusszr - 2016-11-29, 20:07

Cicho wszędzie, głucho wszędzie, .............
Endi - 2016-11-29, 20:18

Obrady rozpoczęli od 16stej. Nic więcej nie wiem.
RIVOLT - 2016-11-29, 20:31

Poczekajcie tylko jak w przyszłym roku zaczniemy płacić za odprowadzenie wody deszczowej za m2 dachu i + m2 kostki brukowej.
Janusszr - 2016-11-29, 20:41

Za dach kampera i markizę także będzie podatek? :szeroki_usmiech
RIVOLT - 2016-11-29, 20:49

Janusszr napisał/a:
Za dach kampera i markizę także będzie podatek? :szeroki_usmiech


A dałbys sobie coś obciąć ze czasem tak nie będzie :szeroki_usmiech Bo.... ja nie :szeroki_usmiech

miciurin - 2016-11-29, 20:51

RIVOLT napisał/a:
Poczekajcie tylko jak w przyszłym roku zaczniemy płacić za odprowadzenie wody deszczowej za m2 dachu i + m2 kostki brukowej.

W naszym rejonie to od kilku lat są opłaty za wody opadowe dachu, nawet była u mnie komisja ale ja mam odprowadzoną na podlewanie trawnika :)
A co akcyzy to nigdzie nie piszą co ustalili :/

Janusszr - 2016-11-29, 20:52

RIVOLT napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Za dach kampera i markizę także będzie podatek? :szeroki_usmiech


A dałbys sobie coś obciąć ze czasem tak nie będzie :szeroki_usmiech Bo.... ja nie :szeroki_usmiech

Dałbym, bo nie ma już co obcinać :diabelski_usmiech

RIVOLT - 2016-11-29, 20:55

:spoko
CORONAVIRUS - 2016-11-29, 20:57

Janusszr napisał/a:
Cicho wszędzie, głucho wszędzie, .............


sprawdzam co 15 minut stronę senatu ale nic nie wklejają nowego ... jak się coś pojawi to zaraz nadam ... ostatnio oni w nocy lubią się bawić w rządzenie to i mogą w każdej chwili coś naskrobać :)

Viero - 2016-11-29, 21:12

PAP przed chwila podał ze komisja dziś zatwierdziła stawki akcyzy podane przez MF , wchodzą od 1-go stycznia 2017
CORONAVIRUS - 2016-11-29, 21:27

jest show ... ogladamy :oops:

http://av8.senat.pl/9KBFP61KI61KU1161

Mirekl61 - 2016-11-29, 21:34

BIORCA napisał/a:
jest show ... ogladamy :oops:

http://av8.senat.pl/9KBFP61KI61KU1161

Poproszę o sentencje :diabelski_usmiech

CORONAVIRUS - 2016-11-29, 22:11

Mirekl61 napisał/a:
BIORCA napisał/a:
jest show ... ogladamy :oops:

http://av8.senat.pl/9KBFP61KI61KU1161

Poproszę o sentencje :diabelski_usmiech



p i e r d o l e n i e za naszą kasę . to tyle .


merytoryczne zero ministerstwa , zero przykładów , zero profeski ... wykonano zamówienie na jakąś zmianę .

stare auta maja przerąbane , jutro jadę do Niemiec :evil:


dostawczaki do akcyzy

pipka z ministerstwa na pytanie co zrobi Polak mający powiedzmy 5 tyś zł na auto z 2004 roku odpowiada ,że będzie musiał kupić 2006 za 8 tysięcy ... musi się zmusić do poszukania 3 tysięcy w skarpecie albo rower .

CORONAVIRUS - 2016-11-29, 22:17

Viero napisał/a:
PAP przed chwila podał ze komisja dziś zatwierdziła stawki akcyzy podane przez MF , wchodzą od 1-go stycznia 2017


datę to z jakiegoś sufitu wyskrobali w tym PAP-ie :shock:

Mirekl61 - 2016-11-29, 22:21

Cytat:
jutro jadę do Niemiec

Taniej raczej nie będzie

Endi - 2016-11-29, 22:29

U S T AWA
z dnia
o zmianie ustawy o podatku akcyzowym

cytat:

Wysoka wartość akcyzy na pojazdy z silnikami powyżej 2000 cm3
nie znajduje odzwierciedlenia w dochodach budżetowych Państwa Polskiego od sprowadzanych z zagranicy samochodów. Dobry obraz obecnej sytuacji daje porównanie stawek deklarowanej wartości sprowadzanego pojazdu przyjmowane do naliczania akcyzy (danes łużby celnej) z ich faktyczną wartością (tabele międzynarodowych towarzystw
motoryzacyjnych). Kupujący, sprowadzający pojazdy o pojemności silnika większej niż
2000 cm3 z zagranicy deklaruje ich wartość wielokrotnie mniejszą od wartości rynkowej.
W przypadku wątpliwości urzędu celnego auto zazwyczaj poddawane jest przez
zainteresowaną stronę zabiegom obniżającym chwilowo (w sposób odwracalny) jego wartość i wyceniane w takim stanie przez rzeczoznawcę.
– 3 –
Obniżenie wartości podatku akcyzowego pozwoli obywatelom na swobodniejszy dostęp
do pojazdów oferowanych na rynkach europejskich. Obowiązujące obecnie obostrzenie
w postacie wysokiej stawki dla wybranej grupy pojazdów nie ma uzasadnienia i jest jedną
z wielu przykrych przeszkód stawianych przed obywatelami przez Państwo Polskie.
Przeszkód, które część nieuczciwych podatników omija obniżając wartość pojazdu.
Zmniejszenie akcyzy dla samochodów z silnikami powyżej 2000 cm3
będzie naprawą zaistniałej sytuacji i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom obywateli....
koniec cyt.

A więc projekt z poprawkami przyjęto. Ja się cieszę. Dobra zmiana. Po dwóch latach założymy polskie blachy :mrgreen:

Dalej proceduje Senat i Sejm

Strzelec - 2016-11-29, 22:42

Szału nie ma, jest dobrze :-P
http://biznes.interia.pl/...ut,2430915,4211

marcincin - 2016-11-29, 23:26

Z tego co rozumiem to za nowego kamera z silnikiem 2.3 zapłacimy:

9000*0.97 = 8730

co stanowi 3,49% przy wartości kamepra 250000
lub 2,91% przy wartości kampera 300000

Dla mnie ok.

zbyszekwoj - 2016-11-30, 10:35

Dobrze , że prezes nie ma pojęcia o samochodach, bo jeden telefon wszystko by zmienił. :diabelski_usmiech
Janusszr - 2016-11-30, 10:49

Może zwiększy się ilość kamperów np. na allegro.
Andrzej 73 - 2016-11-30, 14:23

Janusszr napisał/a:
Może zwiększy się ilość kamperów np. na allegro.

Raczej zmniejszy. :haha:

CORONAVIRUS - 2016-11-30, 14:41

Strzelec napisał/a:
Szału nie ma, jest dobrze :-P
http://biznes.interia.pl/...ut,2430915,4211


ostatnie dwie pozycje z ostatniej tabelki ... zera im /pismakom/ pouciekały :)

zbyszekwoj - 2016-11-30, 15:47

I znowu stawki dla bogatych niższe a dla biednych zabójcze. :placz

Dobra zmiana. :haha:

StasioiJola - 2016-11-30, 16:04

Zapomnijcie o starszych kamperach poniżej 2010r - A ceny młodszych /nie bitych/ zaczynaja się na zachodzie od 20 ooo Euro!! Fajna zmiana - na korzyść dla ,,ubogich,, :shock:
Janusszr - 2016-11-30, 16:27

Najwyżej będę jeszcze rok zbierał kasiorę :)
marcincin - 2016-11-30, 16:28

BIORCA napisał/a:
Strzelec napisał/a:
Szału nie ma, jest dobrze :-P
http://biznes.interia.pl/...ut,2430915,4211


ostatnie dwie pozycje z ostatniej tabelki ... zera im /pismakom/ pouciekały :)


Chyba jednak nie:

Toyota Yaris, poj 998 cm, wiek 17 lat:

stawka bazowa akcyzy 3500, współczynnik deprecjacji wynosi 0.9, czyli akcyza =

3500*(1-0.9) = 350 PLN

marcincin - 2016-11-30, 16:52

StasioiJola napisał/a:
Zapomnijcie o starszych kamperach poniżej 2010r - A ceny młodszych /nie bitych/ zaczynaja się na zachodzie od 20 ooo Euro!! Fajna zmiana - na korzyść dla ,,ubogich,, :shock:


Wg mnie będzie taniej niż było nawet dla starych kamperów. Przykład:

Kamper 10 letni, silnik 2,5 (2.49) - wartość 60000.

Akcyza bazowa 29000, współczynnik deprecjacji 0,82

29000*(1-0.82) = 5220 co stanowi 8,7% ceny - obecnie za takiego kampera trzeba zapłacić 18,6% akcyzy

Endi - 2016-11-30, 17:10

marcincin napisał/a:
StasioiJola napisał/a:
Zapomnijcie o starszych kamperach poniżej 2010r - A ceny młodszych /nie bitych/ zaczynaja się na zachodzie od 20 ooo Euro!! Fajna zmiana - na korzyść dla ,,ubogich,, :shock:


Wg mnie będzie taniej niż było nawet dla starych kamperów. Przykład:

Kamper 10 letni, silnik 2,5 (2.49) - wartość 60000.

Akcyza bazowa 29000, współczynnik deprecjacji 0,82

29000*(1-0.82) = 5220 co stanowi 8,7% ceny - obecnie za takiego kampera trzeba zapłacić 18,6% akcyzy


A wiec 60 000,- x 18,6% = 11 160,- Czy obecna tak wysoka akcyza jest do zaakceptowania ? Tylko dlatego, że silnik jest o 0,1 lub 0,5 większy od 2,0 to jest w porządku ? Pomijam emisję spalin.

miciurin - 2016-11-30, 20:26

marcincin napisał/a:
Kamper 10 letni, silnik 2,5 (2.49) - wartość 60000.


10 letniego kampera to nie jesteś wstanie kupić za 60 tysi :mrgreen:

CORONAVIRUS - 2016-11-30, 21:42

marcincin napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Strzelec napisał/a:
Szału nie ma, jest dobrze :-P
http://biznes.interia.pl/...ut,2430915,4211


ostatnie dwie pozycje z ostatniej tabelki ... zera im /pismakom/ pouciekały :)


Chyba jednak nie:

Toyota Yaris, poj 998 cm, wiek 17 lat:

stawka bazowa akcyzy 3500, współczynnik deprecjacji wynosi 0.9, czyli akcyza =

3500*(1-0.9) = 350 PLN



o czym zatem cała awantura i pitolenie o ochronie Polski przed napływem złomu z dymiącymi silnikami ??? gdzie jakaś logika ?

marcincin - 2016-11-30, 21:51

miciurin napisał/a:
marcincin napisał/a:
Kamper 10 letni, silnik 2,5 (2.49) - wartość 60000.


10 letniego kampera to nie jesteś wstanie kupić za 60 tysi :mrgreen:


ok - będąc bardziej precyzyjnym - kamper ma 10 lat i 1 miesiąc - 121 miesięcy - wtedy wpada w mormę EURO4 gdzie podstawa akcyzy wynosi 20700. Załóżmy cenę 10 letniego kampera na 85000

Akcyza = 20700*(1-.82) = 3726 => 4,3%
Akcyza obecna = 85000*0.186 = 15810

Dla starszych maszyn obecna wartość akcyzy zrównuje się z nową akcyzą (dla silników > 2.0, kampery powyżej 14 lat) przy kwocie 15591. Nowa akcyza będzie niższa dla każdego kampera o pojemności w przedziale 2.0 do 2.499 droższego od 15591 - ja nie widzę podstaw do stwierdzeń typu "Zapomnijcie o starszych kamperach poniżej 2010r"

Endi - 2016-11-30, 22:22

marcincin napisał/a:
Akcyza = 20700*(1-.82) = 3726 => 4,3%
Akcyza obecna = 85000*0.186 = 15810


Dzisiejsze stawki są po prostu chore, tak jak i cały system :gwm

Nie ma się co dziwić , kto może kombinuje i rejestruje za granicą :( proste.

nercedes - 2016-12-01, 12:00

Panowie my po prostu za mało zarabiamy .Jak nasze wypłaty były by no możne nie razy cztery ale choć razy dwa taki dziesięcioletni camper byłby do akceptowania W UE Polacy uchodzą za tanią siłę roboczą, bo trzeba im zapłacić tylko 8,6 euro za godzinę, podczas gdy takiemu Duńczykowi już 41,3 euro A ze jesteśmy tak biedni to widać jak się nasze campery remontuje czasami remont więcej wart od auta Po prostu dopiero naród zmądrzał i :kawka: poprzedni system Był do d..y
CORONAVIRUS - 2016-12-01, 12:05

proszę matematyków o obliczenie akcyzy za forda KA z 2002 roku silnik 1,3 według nowych planów ... zapłaciłem 2 tygodnie temu 87 PLN :idea ciekawym bardzo :)
marcincin - 2016-12-01, 12:32

BIORCA napisał/a:
proszę matematyków o obliczenie akcyzy za forda KA z 2002 roku silnik 1,3 według nowych planów ... zapłaciłem 2 tygodnie temu 87 PLN :idea ciekawym bardzo :)


Akcyza bazowa 8000, współczynnik deprecjacji 0.9 =
8000×(1-0.9)=800 PLN

erikson - 2016-12-01, 12:39

BIORCA napisał/a:
proszę matematyków o obliczenie akcyzy za forda KA z 2002 roku silnik 1,3 według nowych planów ... zapłaciłem 2 tygodnie temu 87 PLN :idea ciekawym bardzo :)



a ile miales na fakturze,znaczy-jaka sume przedstawiłeś urzędowi do obliczenia z umowy?

CORONAVIRUS - 2016-12-01, 13:28

erikson napisał/a:
BIORCA napisał/a:
proszę matematyków o obliczenie akcyzy za forda KA z 2002 roku silnik 1,3 według nowych planów ... zapłaciłem 2 tygodnie temu 87 PLN :idea ciekawym bardzo :)



a ile miales na fakturze,znaczy-jaka sume przedstawiłeś urzędowi do obliczenia z umowy?


ile miałem to nie ma znaczenia choć nie ukrywam,że 650 euro i w trakcie weryfikacji cenę zaakceptowano jako mieszczącą się w widełkach wartości auta wg info experta .:)

IAAN - 2016-12-01, 18:43

To ja bym prosił o wyliczenie akcyzy za kampera z silnikiem 2495 cm3 z 1990 roku produkcji
pawel-m - 2016-12-01, 19:04

to chyba 2900 pln bedzie
ABCkamp.pl - 2016-12-01, 19:31

:spoko
:?: czy są juz znane kwoty ale nowych kamperków :roll:

marcincin - 2016-12-02, 09:56

ABCkamp.pl napisał/a:

czy są juz znane kwoty ale nowych kamperków


Nie jest to jasno nigdzie określone. W tabeli deprecjacji jest napisane:

Czas liczony od pierwszej rejestracji | współczynnik deprecjacji
2 i poniżej | 0,03
od 3 do 4 | 0,08
...

Ja interpretuję to tak, że dla nowego pojazdu czas od pierwszej rejestracji = 0, czyli stwierdzenie 2 i poniżej jest prawdziwe i współczynnik wynosi 0,03.

Ale być może moja interpretacja nie jest właściwa i dla nowych pojazdów współczynnik deprecjacji będzie wynosił 0.

Zakładając moją interpretację akcyza będzie wynosić:
poj 1,5-1.999 -> 1950 *(1-0.03) = 1891.5
poj 2.0-2.499 -> 9000 *(1-0.03) = 8730
poj 2.5-2.999 -> 14000 * (1-0.03) = 13580

pozostałych pojemności chyba nie ma sensu rozpatrywać dla kamperów

Jeżeli współczynnik deprecjacji nie będzie uwzględniany dla nowych pojazdów to:
poj 1,5-1.999 -> 1950
poj 2.0-2.499 -> 9000
poj 2.5-2.999 -> 14000

joko - 2016-12-02, 10:43

Ponieważ jest napisane "czas od pierwszej rejestracji" , to obstawiam, że współczynnik deprecjacji nie będzie brany pod uwagę jeżeli ta pierwsza rejestracja następuje dopiero po kupnie, czyli dla samochodów nowych z salonu lub innego brokera.
Pierwszy próg deprecjacji dla 2 i poniżej będzie zapewne dotyczył tych które przed sprowadzeniem do kraju już były chociaż raz zarejestrowane.
Ten przypadek może wystąpić np. przy zakupie nowego ale już zarejestrowanego pojazdu u zagranicznego dilera (np.demówka), lub młodego powypadka.

Czyli, jeżeli kupimy nowego kamperka w polsce lub za granicą i będziemy mu robić pierwszą rejestrację, to bez deprecjacji a jak kupimy już zarejestrowanego to deprecjacja zgodnie z tabelą.

Tak przypuszczam , pewny nie jestem :spoko

Stawki bazowe określają w taki sposób punkt wyjścia do obliczeń , aby akcyza była tym wyższa im starszy rocznik, natomiast współczynnik deprecjacji uwzględnia utratę wartości spowodowaną okresem eksploatacji.
Pojazd zarejestrowany , nawet jak nowy , jest traktowany jako ten , który "wyjechał z salonu" i jego wartość rynkowa jest już na dzień dobry niższa od tego co jeszcze na salonie stoi bez tablic. Podobnie ten pojazd który np. dwa lata stał na salonie i nie był używany i dopiero po tym czasie został zarejestrowany i wprowadzony do eksploatacji będzie droższy od tego co te dwa lata już jeździł pomimo tego samego rocznika produkcji.
Wszystkie te kwestie ma regulować właśnie współczynnik deprecjacji , bo gdyby użyć tylko stawki bazowej zależnej jedynie od rocznika, to takie przypadki różnic wartości rynkowej nie były by uwzględniane.

CORONAVIRUS - 2016-12-04, 23:49

uzasadnienie zmian :idea

http://www.polskiautohand...rojektu-ustawy/

Koziołki - 2016-12-05, 11:30

Czyli kampery >3.5t nie będą podlegały akcyzie?
Strzelec - 2016-12-05, 13:04

Istny forumowy Heide-Park :box2
:kawka:

koko - 2016-12-05, 14:20

oskp napisał/a:
Zapłacą 3.5 razy :haha:


x3,5 :haha: :haha: :mikolaj

Grzesiek29 - 2016-12-15, 12:00

Kalkulator nowych, proponowanych stawek akcyzy na rok 2017
Janusszr - 2016-12-15, 14:17

Wciąż proponowanych?
Grzesiek29 - 2016-12-16, 10:24

Janusszr napisał/a:
Wciąż proponowanych?

Tak, ponieważ istnieje szansa na wniesienie poprawek. Już w senacie miała być poprawka o zwolnieniu samochodów dostawczych z akcyzy, ale ktoś zaspał i ustawa poszła dalej.

CORONAVIRUS - 2016-12-16, 11:09

Grzesiek29 napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Wciąż proponowanych?

Tak, ponieważ istnieje szansa na wniesienie poprawek. Już w senacie miała być poprawka o zwolnieniu samochodów dostawczych z akcyzy, ale ktoś zaspał i ustawa poszła dalej.


nie zaspał bo zgłaszano problem nowych , małych firm , których nie stać na nowego dostawczaka .... olali jak zwykle głos fachowców , chyba nikt zdziwiony nie jest ?

wg tych propozycji za mojego iveco musiałbym zamiast NIC zapłacić 4000 PLN akcyzy .

bert - 2016-12-16, 12:14

BIORCA napisał/a:
Grzesiek29 napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Wciąż proponowanych?

Tak, ponieważ istnieje szansa na wniesienie poprawek. Już w senacie miała być poprawka o zwolnieniu samochodów dostawczych z akcyzy, ale ktoś zaspał i ustawa poszła dalej.


nie zaspał bo zgłaszano problem nowych , małych firm , których nie stać na nowego dostawczaka .... olali jak zwykle głos fachowców , chyba nikt zdziwiony nie jest ?

wg tych propozycji za mojego iveco musiałbym zamiast NIC zapłacić 4000 PLN akcyzy .


dlaczegóż okupant miałby się przejmować losem okupowanych
na serio liczycie na to, ze jakakolwiek władza w najjaśniejszej będzie pierwej miała nad inne, interes obywatela?
NIEMOŻLIWE

jarko_66 - 2016-12-16, 19:56

no to będziemy mieli drugą Kubę .
piotr1 - 2016-12-18, 00:11

jarko_66 napisał/a:
no to będziemy mieli drugą Kubę .


Jaro Polak potrafi........... :lol: :spoko

Janusszr - 2016-12-18, 09:39

jarko_66 napisał/a:
no to będziemy mieli drugą Kubę .

Bardzo lubimy umartwiać się psychicznie.
Jeszcze cielę w d....., już mu chomąto szyją - powiedzenie mojej Babci.

oli - 2016-12-18, 11:19

Akcyza na stare auta niech sobie bedzie wyzsza no bo żadne panstwo nie chce napływu staroci .ale przedzial 2000-2500 akcyza jest za wysoka .np kamper czy samochod ciezarowy rok 2015 to wydatek rzędu 13,5 tys zł .moze kamper to luksus ale ciezarówka? ,ktos bedzie musiał za to zaplacic czyli my wszyscy ,ale może sie myle w obliczeniach ?
amples - 2016-12-18, 12:00

oli napisał/a:
żadne panstwo nie chce napływu staroci

A biedniejsi mogą chodzić piechotką ? bo ich nie stać na nowsze (droższe)
oli napisał/a:
ale przedzial 2000-2500 akcyza jest za wysoka .np kamper
Co dotyczy ciebie to już złe?
Przy tych stawkach dopiero będą złomy jeździły po drogach , będą wiązali drutem , panikowali-szpachlowali dziury i dalej jeździli , dopóty dopóki koła nie odpadną . bo nie wymieni na lepszy importowany ze względu na chroniczny brak $$$$$.

ferguson - 2016-12-18, 14:45

Rynek wtórny w kraju się ożywi i podatek od umowy cywilno-prawnej do budżetu częściej będzie wpływał. Będziemy drugą Kubą z zabytkami. Poczekajmy jak zaczną podnosić podatek od umów cywilno-prawnych i czym się wtedy będą tłumaczyli. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę, nie na plus tylko na minus. :hehe
jarko_66 - 2016-12-18, 15:28

Cytat:
Janusszr napisał/a:
Bardzo lubimy umartwiać się psychicznie.
Chyba to nie o umartwianie chodzi ,tylko o fakty. kilka dni temu ubezpieczałem samochód ,Stawka podskoczyła o 80 %, Zastrzegam iż nie miałem żadnej kolizji . Od nowego roku idzie w górę akcyza . Od wejścia do Unii , środki do mojej produkcji poszły w górę od 300 do 400% ,Gdzie moje produkty pozostały na starym poziomie.
Cytat:
Janusszr napisał/a:
Jeszcze cielę w d....., już mu chomąto szyją - powiedzenie mojej Babci.
To powiedzenie teraz nie ma się do niczego ,ponieważ ciele nie może być w chomącie . A nie daj .... abyś pomyślał o uboju cielaka lub świniaka .PROKURATOR i najniższa kara 5000. Taki mamy klimat :haha: :gwm Jeżeli chodzi o akcyzę to uważam ,że samochody do 5 lat powinny być zwolnione . :spoko
oli - 2016-12-18, 15:46

amples napisał .Co dotyczy ciebie to już złe?


Dotyczy nas wszystkich.. Cały sredni biznes opiera się na samochodach dostawczych do 3,5 tony które w większosci wyposażone są w silniki 2-3 litry pojemnosci .Z osobówki o większej pojemnosci możesz zrezygnowac ale z dostawczaka którego potrzebujesz z racji wykonywanego zawodu juz nie.Cena zakupionego samochodu dostawczego zostanie wliczona w koszty co wiązac będzie sie z podwyżką uslug i produktów. Wniosek z tego taki że samochody dostawcze staną się droższe ,i bedą dłużej eksplatowane przez firmy ,bo na nowe nie będzie ich stać. Wg mnie akcyza na nowe samochody powinna byc o wiele niższa ,aby za kilka lat ten biedniejszy nie musiał jechac na zachód po kupno używki ,ale skorzystac z oferty naszego rynku ,i było by to normalne .Ale to jest moje zdanie i nie musicie sie z tym zgodzic

amples - 2016-12-18, 16:03

jarko_66 napisał/a:
A nie daj .... abyś pomyślał o uboju cielaka lub świniaka .PROKURATOR i najniższa kara 5000.

Właśnie jestem na działce a w lodówce i na talerzu świeże wiejskie wyroby (po sąsiedzku było świniobicie) i proroka ani kary nie było.

mischka - 2016-12-18, 16:21

amples, nie tak głośno bo kto usłyszy... :roll:
zbyszekwoj - 2016-12-18, 19:02

jarko_66 napisał/a:
,Stawka podskoczyła o 80 %


PZU kupiło, a raczej odbiło polski bank. To skąd mają wziąć pieniądze. Na tak szczytny cel warto chyba dołożyć i nie podskakiwać. :haha: :haha: :haha:

grzegorz_wol - 2016-12-18, 19:09

Trudno dogodzić wszystkim... Podejrzewam że część kolegów ( bardziej zamożnych ) zaciera ręce na te zmiany. Ci co kupili z wyższą akcyzą pewnie liczą ile by zyskali czekając chwile.

Jeżeli dobrze patrzę w tabelę akcyzy na 2017 to za auto ok 10 letnie do 3l pojemności akcyza wynosi 5388,00. Akcyza powiększy wartość początkową auta. Przy zastosowaniu stawki amortyzacji powiedzmy 20% ( można szybciej amortyzować) daje to miesięczny koszt pośredni 89,80.

Jeżeli się nie pierdyknełem w obliczeniach w to niedzielne popołudnie to ja tam wyraźnych podstaw do znaczącego wzrostu cen usług i produktów z powodu akcyzy jak twierdzi Kolega Oli to nie widzę.

Oni skubią nas po trochu.... :(

CORONAVIRUS - 2016-12-18, 19:53

Ciekawe czy w sali kolumnowej razem z budżetem przegłosowali w pakiecie i nowe stawki akcyzowe ... głosowali hurtowo zatem... :shock:
BiG Team - 2016-12-18, 20:03

czekamy na oficjalne ogłoszenie i ruszamy do germanii po :kamp
CORONAVIRUS - 2016-12-18, 20:11

BiG Team napisał/a:
czekamy na oficjalne ogłoszenie i ruszamy do germanii po :kamp


może zdążę wszystko przytargać co zarezerwowane i czeka :)

jarko_66 - 2016-12-18, 20:52

Cytat:
Cytat:
Właśnie jestem na działce a w lodówce i na talerzu świeże wiejskie wyroby (po sąsiedzku było świniobicie) i proroka ani kary nie było.
Cytat:
Cytat:
amples, nie tak głośno bo kto usłyszy...
_________________
amples wiem co piszę i lepiej tego głośno nie mów .Ale to nie miejsce ,na ten temat :spoko
amples - 2016-12-18, 21:06

Nie wszędzie są życzliwi (donosiciele).
Janusszr - 2016-12-18, 23:51

Jest taki kamper: https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8
Zaciekawiło mnie jedno zdanie z opisu, cytat: "UWAGA - kupuj do konca roku przed zmiana przepisów , rejestracja takiego kampera w styczniu to wydatek 5 0 0 0 zl"
Śmiać się, włosy rwać? :diabelski_usmiech

zbyszekwoj - 2016-12-19, 08:21

Janusszr napisał/a:
Jest taki kamper: https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8
Zaciekawiło mnie jedno zdanie z opisu, cytat: "UWAGA - kupuj do konca roku przed zmiana przepisów , rejestracja takiego kampera w styczniu to wydatek 5 0 0 0 zl"
Śmiać się, włosy rwać? :diabelski_usmiech


Przepraszam , a dzisiaj ile by wyniósł koszt rejestracji. Mógłby ktos wyliczyć?

CORONAVIRUS - 2016-12-19, 09:06

zbyszekwoj napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Jest taki kamper: https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8
Zaciekawiło mnie jedno zdanie z opisu, cytat: "UWAGA - kupuj do konca roku przed zmiana przepisów , rejestracja takiego kampera w styczniu to wydatek 5 0 0 0 zl"
Śmiać się, włosy rwać? :diabelski_usmiech


Przepraszam , a dzisiaj ile by wyniósł koszt rejestracji. Mógłby ktos wyliczyć?



wg kalkulatora 2900 PLN :szeroki_usmiech

Janusszr - 2016-12-19, 09:12

Wg kalkulatora "po nowemu"-2900.
A dzisiejsza, bo chyba o to Zbyszkowi chodzi. Nie 250-260 ?

zbyszekwoj - 2016-12-19, 10:08

Janusszr napisał/a:
A dzisiejsza, bo chyba o to Zbyszkowi chodzi. Nie 250-260 ?


No nie, akcyza od wartości to juz ok 5 000 + rej i złom.

Janusszr - 2016-12-19, 10:26

Sądziłem, że chodzi tylko i wyłącznie o koszty samej rejestracji. No bo akcyza, to nie rejestracja. Chociaż bez jej opłacenia, nie ma mowy o rejestracji.
Takie małe nieporozumienie :szeroki_usmiech

zbyszekwoj - 2016-12-19, 12:21

Nowe stawki to dopiero inicjatywa senatu. Teraz przejdzie do sejmu a w sejmie :zastrzelic . No i potem obarot. Nie mówiąc o tym że prezydent :haha: może nie podpisać. :niemasprawy
CORONAVIRUS - 2016-12-19, 16:50

zbyszekwoj napisał/a:
:haha: może nie podpisać. :niemasprawy



kto ? co ? jak? napisz to zdanie jeszcze raz by więcej w nim prawdy było bo teraz prawdziwy jest tylko długopis a to co go trzyma lub nie to juz bajeczka dla beretów. :szeroki_usmiech

miciurin - 2016-12-20, 12:15

Informacja z dzisiaj bezpośrednio otrzymana z Urzędu Celnego, nowe stawki akcyzy wchodzą w marcu 2017 !
Janusszr - 2016-12-20, 13:10

To już celnicy tworzą prawo?
CORONAVIRUS - 2016-12-20, 19:09

Janusszr napisał/a:
To już celnicy tworzą prawo?


nie tak odczytałeś/ zrozumiałeś post informujący o tym co wiedzą a nie tworzą , celnicy . :gwm

Janusszr - 2016-12-20, 19:51

A niby skąd mają wiedzieć?
Może czegoś nie wiem, ale nie słyszałem, aby było coś uchwalone w tej sprawie. Same propozycje.
Stary już jestem. Słuch nie taki jak powinien być :( Ale jak powiedziałem-może czegoś nie wiem i to Wy macie rację. Oraz celnicy :)

tom-cio - 2016-12-20, 20:12

no wlasnie chyba o to chodzi,nic nie uchwalone z dniem 01.01 nie wejdzie. :mrgreen:
Janusszr - 2016-12-20, 22:14

A miało być inaczej?
Jeszcze przecież nie kupiłem kampera :diabelski_usmiech
I nie tylko ja. Jest tutaj kilku w podobnej sytuacji :wyszczerzony:
Kilka razy mnie straszono. Kupuj teraz, bo w 2017 będzie taka drożyzna, że ho,ho.
Może ceny pójdą w górę, ale wiek kamperów również. Wyjdzie na zero, jeżeli nie na minus, czyli plus dla kupującego.

SlawekEwa - 2017-01-02, 17:53
Temat postu: Re: Nowe stawki akcyzowe. Od 2017 roku
Cykada napisał/a:
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-nawet-18-tys-zl-akcyzy-za-sprowadzony-samochod-szokujace,nId,2297567
czyli dostawczaki do AKCYZY !!!!! BACZNOŚĆ !!!!!

Może jednak nie !!!
http://moto.wp.pl/kat,551...l?ticaid=1185fa

Spax - 2017-01-11, 15:11

Związek Dealerów Samochodów i dealerzy samochodów z całej Polski rozpoczęli akcję wysyłania listów do posłów, mającą na celu przekonanie ich do poparcia projektu zmian opodatkowania akcyzą samochodów osobowych.

»»» Związek Dealerów Samochod...miany,11679908/

wirefree - 2017-01-21, 22:23

Bylem w wydziale komunikacji ostatnio i juz przyklepane w senacie ciezarowki tez sie zalapaly na akcyze.



zbychu - 2017-01-23, 13:01

Czy już obowiązuje ta nowa akcyza?
Ahmed - 2017-01-23, 13:32

I kto odda tą nielegalnie zagarniętą kasę która pójdzie na 500 + :bajer

Ten , kto wygra następne wybory :bigok

Rav - 2017-01-23, 22:31

oskp napisał/a:
I kto odda tą nielegalnie zagarniętą kasę która pójdzie na 500 + :bajer

Ten , kto wygra następne wybory :bigok


Tu się jednak mylisz. Nie oddadzą Ci, którzy wygrają następne wybory. Oddadzą Ci, którzy pracują (tj. szeroka masa osób uczciwie pracujących) na rzecz "suwerena" - kimkolwiek on jest.

Ahmed - 2017-01-24, 13:27

Rav napisał/a:
oskp napisał/a:
I kto odda tą nielegalnie zagarniętą kasę która pójdzie na 500 + :bajer

Ten , kto wygra następne wybory :bigok


Tu się jednak mylisz. Nie oddadzą Ci, którzy wygrają następne wybory. Oddadzą Ci, którzy pracują (tj. szeroka masa osób uczciwie pracujących) na rzecz "suwerena" - kimkolwiek on jest.


Fakt , źle to sformuowałem , oddadzą podatnicy czyli my :gwm

Rząd, jaki by nie był , nie posiada swoich pieniędzy , dysponuje naszą kasą zagarniętą w mniej lub bardziej nieuczciwy sposób :gwm

Andrzej 73 - 2017-01-24, 13:41

Zdoją zarówno osoby fizyczne jaki firmy , bo na dostawczaki i ciężarówki powyżej 3,5T też będzie akcyza.
mischka - 2017-01-24, 15:32

czyli w lutym jeszcze na starych zasadach?
orientuje się ktoś ile trzeba zapłacić haraczu za kampera kupionego za 3500€?

major_pna - 2017-01-24, 17:03

Andrzej 73 napisał/a:
Zdoją zarówno osoby fizyczne jaki firmy , bo na dostawczaki i ciężarówki powyżej 3,5T też będzie akcyza.


a skąd informacja, że powyżej 3,5 T również jest akcyza ? Wszędzie w tabelkach w nagłówku jest napisane do 3,5T. Bardzo mnie zastanawia ta kwestia - bo jak będą traktowane kampery z DMC powyżej 3,5T ?

eler1 - 2017-01-24, 18:13

major_pna napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Zdoją zarówno osoby fizyczne jaki firmy , bo na dostawczaki i ciężarówki powyżej 3,5T też będzie akcyza.


a skąd informacja, że powyżej 3,5 T również jest akcyza ? Wszędzie w tabelkach w nagłówku jest napisane do 3,5T. Bardzo mnie zastanawia ta kwestia - bo jak będą traktowane kampery z DMC powyżej 3,5T ?
tak samo jak do 3,5T
Ahmed - 2017-01-24, 18:27

Nie ważne tony , ważne żeby rodzice dzieci z 500+ mieli na ,, podstawowe potrzeby wyborcze " :spoko
eler1 - 2017-01-24, 18:52

oskp napisał/a:
Nie ważne tony , ważne żeby rodzice dzieci z 500+ mieli na ,, podstawowe potrzeby wyborcze " :spoko
co ty piszesz kamper dla UC zawsze był jako osobowy bez wpływu na wagę . oskp mniej jadu więcej optymizmu albo placebo :-P
CORONAVIRUS - 2017-01-24, 19:41

jak ktoś bierze 500+ to ma z czego akcyze płacić , więc ... wychodzi na zero :-P
wirefree - 2017-01-24, 19:48

Ja nie rozumiem tego halo z 500 plus. Kazde cywilizowane panstwo wspomaga rodziny, matki maja zajac sie wychowywaniem dzieci i to jest czesciowa rekompensata i pomoc panstwa. Ja sam dostaje od panstwa niemieckiego co miesiac 194 eur i nie musze nikomu niczego udowadniac.
OMEGA - 2017-01-24, 19:50

wirefree napisał/a:
Ja sam dostaje od panstwa niemieckiego co miesiac 194 eur i nie musze nikomu niczego udowadniac


oj , to jakoś cię mizernie potraktowali,

dukat - 2017-01-24, 19:58

wirefree napisał/a:
Ja nie rozumiem tego halo z 500 plus. Kazde cywilizowane panstwo wspomaga rodziny, matki maja zajac sie wychowywaniem dzieci i to jest czesciowa rekompensata i pomoc panstwa. Ja sam dostaje od panstwa niemieckiego co miesiac 194 eur i nie musze nikomu niczego udowadniac.


To napisz jeszcze jakie płacisz podatki i ile .
I te 194 euro jaki to jest procent twoich miesięcznych zarobków. :spoko

wirefree - 2017-01-24, 20:18

Place skladki od wynagrodzenia tak jak kazdy w sumie to jest tego troche, dodatkowo dochodzi abonament radiowotelewizyjny i codziennie przy dowolnych zakupach VAT akcyzy itp.
czyli cale mnostwo. A ten dodatek na dziecko to cos kolo 7 procent moich miesiecznych zarobkow.

Andrzej 73 - 2017-01-24, 20:37

Było tyle projektów , że gdzieś to doczytałem że również akcyza powyżej 3,5 T , ale jak będzie to się dowiemy niebawem.,
:spoko

moskit - 2017-01-24, 20:39

Temat raczej do innego działu
Ale my jesteśmy tu i teraz a 500+ :gwm to jest 19% średniej pensji ,nawet sprzyjający dobrej zmianie k...mać ekonomiści ostrzegali że Polski nie stać na taki wydatek to teraz mamy idiotyczne pomysły do szukania kasy

Edward - 2017-01-24, 21:32

Panowie dajcie spokój z tym 500+, to już jest i nicht już tego nie cofnie . W tym dziale piszemy na temat akcyzy , która nas bardzo interesuje.
wirefree - 2017-01-24, 21:54

Pewnie niedługo też wejdzie w życie zakaz używania aut z emisja wieksza niz EURo 4 w wiekszych miastach, z tego co widać już sa przymiarki do tego. W niemczech też trabili o smogu w telewizji i w końcu wprowadzili zakazy tak że nas to nie ominie mozecie być pewni.
Na szczescie kamperów zarejestrowanych jako historyczne to nie obowiazuje.

:)

CORONAVIRUS - 2017-01-24, 22:45

moskit napisał/a:
Temat raczej do innego działu
Ale my jesteśmy tu i teraz a 500+ :gwm to jest 19% średniej pensji ,nawet sprzyjający dobrej zmianie k...mać ekonomiści ostrzegali że Polski nie stać na taki wydatek to teraz mamy idiotyczne pomysły do szukania kasy


moskit ... od dawna nie czytałem czegoś z sensem co byś napisał i teraz się doczekałem ...gratuluję :spoko

moskit - 2017-01-25, 09:00

i wice wersal
Wszystko zależy od tego czy czytający chce przeczytać to co napisał piszący
bez odbioru

siruba - 2017-01-25, 09:13

moskit napisał/a:
Temat raczej do innego działu
Ale my jesteśmy tu i teraz a 500+ :gwm to jest 19% średniej pensji ,nawet sprzyjający dobrej zmianie k...mać ekonomiści ostrzegali że Polski nie stać na taki wydatek to teraz mamy idiotyczne pomysły do szukania kasy


Jeżeli ktoś chce się "bawić w ekonomię", to niech się ekonomicznie wyraża.
Opinia ekonomistów "zaprzyjaźnionych" z jedynie słuszną władzą, czyli agencja ratingowa Fitch (ostatnia, ok 13.01.17):
"Analitycy agencji oczekują przyspieszenia tempa wzrostu gospodarczego wskutek wzrostu wykorzystania środków unijnych, spadku stopy bezrobocia oraz wsparcia finansowego dla rodzin (Program Rodzina 500+)"
To opinia. Najważniejsze co robi kapitał. Ostatnia aukcja obligacji: podaż 9mld, popyt....... 19mld! *.Trupa nikt nie kupuje.
Koszt 500+, to 17mld. Przychody ze zmian zw. z akcyzą (tutaj opisywaną): max 1,5mld..... wiele brakuje do co najmniej 17mld PLN
Lewe faktury Vat: 20-30mld PLN! (dla jasności, to realna strata, 500 wraca do gospodarki, polskiej gospodarki) Jest za czym płakać!
A opozycja totalna, zamiast punktować merytorycznie rząd, zżera samą siebie. Wczoraj nawet członek "gabinetu cieni" nie potrafił podać ani jednego konkretnego sukcesu w tym temacie. A ze zmianami w akcyzie pewnie się zgadzają, skoro nie ma absolutnie żadnej inicjatywy z ich strony.
Gdyby ktoś miał wątpliwości to proszę "Za przyjęciem projektu głosowało 81 senatorów PiS, PO i senator niezależny Grzegorz Napieralski. Przeciw był senator PiS Jerzy Czerwiński. "-ostatni projekt w Senacie
Bardzo mnie wzruszyła akcja laweciarzy you toube'rów, też gdzieś w tym wątku umieszczona-link, ale warto też pamiętać, że "Szacuje się, że straty z zaniżania wartości samochodu dla budżetu państwa wynoszą od 460 do 480 milionów złotych rocznie."
Wracając do wyliczanek. Wg oficjalnych, czyli GUSowskich informacji, przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, w III kwartale 2016r wyniosło 4 251PLN.
500 zł z tej kwoty to 11%. Może chodziło o "średnią pensję" w markecie, którego reklamowała (gratis) była pani premier? Jeżeli 500 to aż 19% średniej, to tylko pokazuje z jakim cudem zielonej wyspy ludzie muszą się borykać.
Proszę również pamiętać, że emerytura nie spada z sufitu i nikt sobie w ZUSie na nią nie "nauzbierał" ktoś ją szanownym emerytom wypłaca. Były członek rady nadzorczej tej instytucji (prof Gwiazdowski)powtarza "ZUS zbankrutował". Na pewno wie co mówi. A fundusz demograficzny, stworzony za czasów Buzka, zeżarł rachunek z knajpy, za ośmiorniczki.
Czy dostawczaki będą objęte zmianami? Nie wiadomo. Podobno "Pomysłodawcy dostrzegli swój błąd i prawdopodobnie się z tego wycofają." http://www.polskieradio.p...-projekt-ustawy
Ale konkretów nie widać. Wszystko zostało przekazane do Sejmu i leży. Wiadomo, na Wiejskiej była ostatnio szopka noworoczna...."spontaniczna" z przygotowaną pod sejmem wcześniej sceną (bogaty sponsor tego spontanu musiał być).
Najważniejsze! Pojawił się przedstawiciel budowniczych kamperów! Gdzie się pojawił? Ano na liście konsultacji społecznych jako "uwaga obywatelska"! I tak to powinno wyglądać. Zamiast blokowania Warszawy lawetami, czy cyrku na you toubie konkret! Tylko niestety mało liczny.
http://www.senat.gov.pl/p...cjatywa,14.html
Ja w każdym razie dopiero teraz zauważyłem.

* Edytuję bo pojawiły się wątpliwości (nie moje).Jest tam napisane gdzie popyt, gdzie podaż. Jakie serie, jaka rentowność itd.:
http://www.msn.com/pl-pl/...8EdN?li=BBr5CAr

Bronek - 2017-01-25, 13:23

Może i nie do końca się z tym zgadzam i wiele mam za złe obecnej prawie już absolutnej uzurpatorskiej władzy.

A sprawności rządzenia i skuteczności nie można im odmówić.

Gorzka prawda z postu i słuszna wynika, iż PO było tak już nijakie, biurokratycznie niesprawne, że cholerę zmieniono na dżumę i ta choroba jest bardziej agresywna w przebiegu.

Jeśli chodzi o rupcie sprowadzane, to się cieszę, że cokolwiek zrobiono.

A reszta to polityka i pkt widzenia zależy kto jaką TV ogląda, gdzie idzie w niedzielę i czy myśli tak czy siak.
Póki co ja, były zwolennik PO, zazdroszczę PIS. I czasem podziwiam. KIEDYŚ tak pidziwiano Hitlera i Stalina. Potem się ich bano.

Choć niech ich szlag trafi jak najszybciej, ale przynajmniej może ktoś się czegoś nauczy?

O ile jeszcze będziemy mieli możliwość wyboru :?:

:spoko :?

siruba - 2017-01-25, 15:34

Bronek napisał/a:
[....] i wiele mam za złe obecnej prawie już absolutnej uzurpatorskiej władzy.

Gorzka prawda z postu i słuszna wynika, iż PO było tak już nijakie, biurokratycznie niesprawne, że cholerę zmieniono na dżumę i ta choroba jest bardziej agresywna w przebiegu.

:spoko :?


Na politologi się słabo znam. Wolę konkrety, więc reżimu i uzurpatorskiej władzy doszukiwałbym się nie za pomocą odczuć z sufitu wziętych tylko faktów. A więc zdarzeń np takich jak podsłuchy i inwigilacja dziennikarzy, którzy mają wiele do powiedzenia co władza robi a nawet z kim się spotyka pod śmietnikiem a nawet z kim pije za publiczne pieniądze. Czy może tam gdzie wymuszanie zeznań-akcja "Widelec". Czy też ministerialne zlecenie podgrzania listopadowej atmosfery z użyciem "ruskiej budki" jako paliwa. Fakt, by o tym się dowiedzieć, trzeba było przełączyć kanał....
Więc taki nokaut, jakiego nie widziano od 1989r. nie sposób wytłumaczyć "nijakością" czy "niesprawnością", bo obecny cyrk wyrzeźbienia paraliżu, jakiego nie widziano też od 1989r.-brak budżetu.... to nie pasuje do "ciamajdanu". A skok na TK jest kolejnym tego potwierdzeniem. Tu nie ma przypadku, czy zmęczenia materiału.....
Wracając do tematów akcyzy to wszystko w rękach opozycji.... jeżeli będzie chciała tylko brać kasę, to zmiany szybko nie wejdą w życie. Jeżeli, łaskawie, podejmą decyzję o pracy, to zmiany od marca, podobno. I mam nadzieję, że dostawcze jednak zostaną rozsądnie potraktowane, bo jeżeli nie, to rypnie się cały plan "uproszczeń dla biznesu".....
Wracając do "nieporadności", to może zlocik z okazji otwarcia tunelu do Świnoujścia? Okazało się to możliwe, bo pamiętam, gdy przebywał tam "nieodżałowany" skoczek krzesłowy, to wyraził się jasno: Świnoujście musi se samo sfinansować. Perspektywa kilku lat, więc będzie co podsumowywać konkretnie.....

Edward - 2017-01-25, 16:52

Może Ty Bronku nie do końca się z tym zgadzasz, ale to co piszesz, to ja się zgadzam,w 100%.
Bronek - 2017-01-25, 18:12

Ważne, by różnić się z klasą.

Może być gimnazjalna, podstawowa lub społeczna
:mrgreen:
Jakąkolwiek.... :kwiatki: byleby z klasą.

siruba - 2017-01-25, 18:32

Bronek napisał/a:
Ważne, by różnić się z klasą.

Może być gimnazjalna, podstawowa lub społeczna
:mrgreen:
Jakąkolwiek.... :kwiatki: byleby z klasą.


Pełna zgoda. Ważna też jest kwestia podparcia argumentami. Nie jestem medium, więc nie widziałem ani nie słyszałem Hitlera ani Stalina. Pojawił się tylko Belzebub (serio!)*, ale to w kontekście Sześciu Króli. Taki niestety jest obraz opozycji.... Nowoczesnej.
* Jako jeden z Króli. Autora można odnaleźć w sieci... :spoko

Bronek - 2017-01-25, 18:50

O ile Belzebub z innymi upadłymi aniołami to postacie fikcyjne.
O tyle drogi karier dyktatorów, są już udokumentowanie nie tylko w zbiorach powiastek typu Biblia itp.

Na ogół mieli też dobre intencje.


The End.

koko - 2017-01-25, 21:11

My pożyczamy na ponad 3% a Niemcy na 0,6% tym się mierzy wiarygodność-ryzyko tego który musi pożyczać .Nasza wiarygodność jest pięć razy mniejsza.Nie cieszy mnie większy popyt bo nie sprzedaliśmy im obligacji na ich warunkach gdyż żądali jeszcze więcej.Wystawiliśmy do sprzedaży 16mld
nie sprzedaliśmy bo chcieli rentowności ok5%
NIE MA SIĘ Z CZEGO CIESZYĆ ŻE MUSIMY DROGO POŻYCZAĆ.--LEPIEJ GDY BYŚMY MY ZARABIALI NA ODSETKACH :stop:

moskit - 2017-01-26, 10:01

Był kiedyś dowcip po 11 września o rozbitym o pałac kultury w Warszawie paralotniarzu finał
Jaki kraj tacy terroryści
do wypowiedzi KoKo dodam
Jacy ekonomiści takie interesy

siruba - 2017-01-26, 14:24

koko napisał/a:
My pożyczamy na ponad 3% a Niemcy na 0,6% tym się mierzy wiarygodność-ryzyko tego który musi pożyczać .Nasza wiarygodność jest pięć razy mniejsza.Nie cieszy mnie większy popyt bo nie sprzedaliśmy im obligacji na ich warunkach gdyż żądali jeszcze więcej.Wystawiliśmy do sprzedaży 16mld
nie sprzedaliśmy bo chcieli rentowności ok5%
NIE MA SIĘ Z CZEGO CIESZYĆ ŻE MUSIMY DROGO POŻYCZAĆ.--LEPIEJ GDY BYŚMY MY ZARABIALI NA ODSETKACH :stop:


Racja racja. Warto też pamiętać np. o ocenach agencji ratingowych. Inny rating inna rentowność. A to tylko jeden z czynników mających wpływ i na rentowność i na popyt.
W podanym powyżej przypadku to porównanie dywanu do roweru, albowiem:
China 3,30%, Indonezja ok 7,4%, Węgry pow 3%, Włochy ok 2,5%, Polska pow 3,5%, Portugalia pow 5%, Rumunia 3,8%, Japonia 0,04%, Niemcy wg powyższej informacji 0,6%. Czy w takim razie Niemcy nie są aż tak "bezpieczne"?
Pisałem "ok", bo odczytywałem w z wykresu, zbiorówka na np stooq.pl.

W szerszej perspektywie, rok 2012 Włochy 7, Polska 5,99-cud zielonej wyspy!.... no ale skoro obecnie 3,5, to chyba jednak niekoniecznie. Nie piszę więcej, bo ani nie miejsce ani, co najważniejsze, nie jestem posiadaczem licencji doradcy

I jeszcze jedno, wobec powyższego: pożyczamy "drogo", czy taniej?! Pytanie czysto retoryczne.
I odnośnie "chcieli 5%"-każda tabela popytu i podaży tak będzie wyglądać, czyli popyt będzie większy tam, gdzie potencjalny zysk dla niego większy. To dotyczy każdego dobra wystawionego na sprzedaż. Obecnie obligacje (pożyczka) rządowe to nic nadzwyczajnego, jak widać w przypadku b. wielu krajów. Nawet Japonii. Popyt wyniósł 19mld, czyli więcej niż "twoje" 16mld. I to zostało opisane w linku w poprzednim poście. Nawet dostałeś go na priv. To opisywała Agora, więc na pewno nie kłamie. Wystarczyło przeczytać.....

siruba - 2017-01-26, 14:35

Bronek napisał/a:
O ile Belzebub z innymi upadłymi aniołami to postacie fikcyjne.
O tyle drogi karier dyktatorów, są już udokumentowanie nie tylko w zbiorach powiastek typu Biblia itp.

Na ogół mieli też dobre intencje.


The End.


Ciepło coraz cieplej.... więc proszę się zapoznać z tą literaturą i mieć miarę mocium panie. Odsyłam do właściwej literatury bo ani pan S ani pan H nie ukrywali swoich "intencji"...
A skoro już padają takie nazwiska to co dalej? Czarna dziura? Antymateria?

joko - 2017-01-26, 21:43

Bronek napisał/a:


A sprawności rządzenia i skuteczności nie można im odmówić.



Podobnie jak napadającym na banki trudno odmówić skuteczności w zdobywaniu gotówki :haha:

Bronek - 2017-01-26, 21:59

joko napisał/a:
Bronek napisał/a:


A sprawności rządzenia i skuteczności nie można im odmówić.



Podobnie jak napadającym na banki trudno odmówić skuteczności w zdobywaniu gotówki :haha:


O ile napad się, uda :mrgreen:

Jest mała różnica

Pierwsi nie będą siedzieć, a nawet ich niewylegitumują. :spoko

kaimar - 2017-02-07, 11:49

Wczoraj zasłyszałem informację , podobno z pochodzącą z wysokich kręgów, że na razie temat akcyzy na samochody, z powodu ważniejszych spraw, został odłożony na półkę. Czy ktoś ma informację potwierdzającą lub zaprzeczającą ?
Janusszr - 2017-02-07, 12:36

Ja w kolejce w aptece słyszałem to samo :diabelski_usmiech
Edward - 2017-02-07, 13:57

Jeśli tak, to nadal będę zmuszony kupować w Niemczech i tam rejestrować.
Janusszr - 2017-02-07, 14:08

Na dzień dzisiejszy, to jedna baba, drugiej babie......... :)
JacekL - 2017-02-07, 21:00

A ja byłem wczoraj na serwisie u Wadowskich w Krakowie i pracownik który mnie obsługiwał mówił, że dzisiaj wydawał nowego kampera sprzedanego po nowej akcyzie za około 270 tyś. a taki sam po starej kosztuje dobrze ponad 300 tyś. i mają problem bo zostało im kilka sztuk kupionych w zeszłym roku na starych zasadach.
CORONAVIRUS - 2017-02-07, 22:40

JacekL napisał/a:
A ja byłem wczoraj na serwisie u Wadowskich w Krakowie i pracownik który mnie obsługiwał mówił, że dzisiaj wydawał nowego kampera sprzedanego po nowej akcyzie za około 270 tyś. a taki sam po starej kosztuje dobrze ponad 300 tyś. i mają problem bo zostało im kilka sztuk kupionych w zeszłym roku na starych zasadach.


trzeźwy był ?

Janusszr - 2017-02-07, 22:45

BIORCA napisał/a:
JacekL napisał/a:
A ja byłem wczoraj na serwisie u Wadowskich w Krakowie i pracownik który mnie obsługiwał mówił, że dzisiaj wydawał nowego kampera sprzedanego po nowej akcyzie za około 270 tyś. a taki sam po starej kosztuje dobrze ponad 300 tyś. i mają problem bo zostało im kilka sztuk kupionych w zeszłym roku na starych zasadach.


trzeźwy był ?

To zależy o której Jacek rozmawiał z gościem. Jak z samego rana......... :diabelski_usmiech

Edward - 2017-02-07, 22:46

Wątpię.
JacekL - 2017-02-07, 22:52

Siedziałem tam od rana do 16.00. Stanu trzezwosci nie badałem
Wysłuchałem co mówił i tyle. :spoko

arboooz - 2017-02-15, 14:42

Odnośnie akcyzy za:

https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8

zbyszekwoj napisał/a:
Janusszr napisał/a:
A dzisiejsza, bo chyba o to Zbyszkowi chodzi. Nie 250-260 ?


No nie, akcyza od wartości to juz ok 5 000 + rej i złom.


Za samochód tego typu, o pojemności powyżej 2l, zakładając że wartość na fakturze wyniesie 37 900, póki co obowiązuje akcyza 18%? Czyli 6800 zl?

kaimar - 2017-02-15, 15:42

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu w dniu 22.02.2017 w porządku obrad na pozycji 10 widnieje pierwsze czytanie senackiej ustawy dotyczącej nowych stawek akcyzy.
WadowscyCampery - 2017-02-16, 22:54

JacekL napisał/a:
A ja byłem wczoraj na serwisie u Wadowskich w Krakowie i pracownik który mnie obsługiwał mówił, że dzisiaj wydawał nowego kampera sprzedanego po nowej akcyzie za około 270 tyś. a taki sam po starej kosztuje dobrze ponad 300 tyś. i mają problem bo zostało im kilka sztuk kupionych w zeszłym roku na starych zasadach.


JacekL napisał/a:
Siedziałem tam od rana do 16.00. Stanu trzezwosci nie badałem
Wysłuchałem co mówił i tyle. :spoko


Szanowny Panie Jacku,

Uprzejmie chciałbym sprostować przekazane przez Pana informacje na temat wydania pojazdu z nową akcyzą.
Nic takiego naszej firmie nie miało miejsca, fakt jest taki że klient zamawiając u nas nowy samochód z terminem odbioru w kwietniu/maju 2017 roku otrzymuje wycenę pojazdu z uwzględnieniem nowej korzystnej dla klientów akcyzy. I Fakt zyskuje na tym 20-30 tysięcy złotych.

Problemu z sprzedażą nie mamy, jedynie zaznaczyłem że wielu klientów czeka na nowe warunki akcyzowe biorąc pod uwagę korzystniejsze warunki zakupu nowych pojazdów.

Pozdrawiam

Piotr Radwan
Wadowscy Campery

Rawic - 2017-02-17, 16:55

WadowscyCampery napisał/a:
klient zamawiając u nas nowy samochód z terminem odbioru w kwietniu/maju 2017 roku otrzymuje wycenę pojazdu z uwzględnieniem nowej korzystnej dla klientów akcyzy. I Fakt zyskuje na tym 20-30 tysięcy złotych.
to ja już nic nie rozumię, czy to jest "dobra zmiana" czy "zła zmiana"
Widzę, że niektórzy koledzy woleliby zapłacić 60 tys. więcej byleby wyszło na złą zmianę, ja ich rozumiem, więc niech się pospieszą, może jeszcze uda się im kupić po starej cenie, to postawią na swoim. :ok

bert - 2017-02-17, 17:42

och jej, dobra! :mrgreen:
JacekL - 2017-02-17, 18:06

WadowscyCampery napisał/a:
Uprzejmie chciałbym sprostować przekazane przez Pana informacje na temat wydania pojazdu z nową akcyzą.


Szanowny Panie Piotrze

Najuprzejmiej chciałbym sprostować Pańskie sprostowanie - wiem co słyszałem, i doskonale pamiętam Pańskie słowa: "Dzisiaj wydawałem kampera" a nie "przygotowywałem klientowi wycenę na maj".

Zakładam, że nie miał Pan w obowiązku informować mnie o szczegółach tamtej transakcji, co zrozumiałe, zakładam również, że sprzedał Pan samochód na obecnie obowiązujących zasadach z odpowiednio dużym upustem który mógł zrekompensować klientowi różnicę w cenie po wprowadzeniu nowej akcyzy. I tego również nie musiał mi Pan ujawiać.

Nie rozumiem tylko dlaczego wtedy mówił Pan co innego a na forum pisze co innego zarzucając mi konfabulację?

Pozdrawiam, miłego dnia.

WadowscyCampery - 2017-02-17, 19:34

Panie Jacku,

W przesłanym przez Pana poście pojawiają się dwa istotne fakty:

" wydawałem samochód "
" przygotowałem klientowi wycenę na maj "

W tym dniu wydawałem klientowi, nowo zakupionego używanego kampera z rocznika 2016.
W momencie gdy czekał Pan na odbiór samochodu, rozmawialiśmy o ofertach na nowe samochody z realizacją na kwiecień/maj 2017 z uwzględnieniem nowych warunków akcyzowych.

Proszę nie łączyć tych dwóch faktów, ponieważ może to wprowadzać w błąd potencjalnych klientów. Prowadzimy sprzedaż opartą o stalą politykę sprzedaży i warunki akcyzowe.

Nie mamy nic do ukrycia, wręcz przeciwnie. Zapraszamy serdecznie na naszą stronę otomoto.pl

https://campery.otomoto.pl/

Pozdrawiam

Piotr Radwan

kaimar - 2017-02-22, 09:40

Sprawa zmiany stawek akcyzowych jednak przerosła rządzących. Ustawa spadła z harmonogramu obrad sejmu. Wygląda że będzie po staremu.
miciurin - 2017-02-22, 12:16

kaimar napisał/a:
Sprawa zmiany stawek akcyzowych jednak przerosła rządzących. Ustawa spadła z harmonogramu obrad sejmu. Wygląda że będzie po staremu.


Ustalono datę kolejnego czytania ? Jestem ciekaw co dalej będzie się działo.

kaimar - 2017-02-22, 15:00

Nic nie ustalono - po prostu zniknęło z harmonogramu.
piotr1 - 2017-02-22, 21:51

kaimar napisał/a:
Nic nie ustalono - po prostu zniknęło z harmonogramu.


Ciekawe kiedy wróci :spoko

zbyszekwoj - 2017-02-23, 08:30

piotr1 napisał/a:
kaimar napisał/a:
Nic nie ustalono - po prostu zniknęło z harmonogramu.


Ciekawe kiedy wróci :spoko


Po wycince drzew i sędziów. :haha:

Viero - 2017-02-23, 16:13

''Po wycince drzew i sędziów ''. Dobry gospodarz zawsze chwasty wycina.
CORONAVIRUS - 2017-03-01, 11:59

coś gmerają ale sami nie wiedzą jak i co :)

http://prostozmostu.pl/pi...lquot,4648.html

miciurin - 2017-03-01, 13:49

BIORCA napisał/a:
coś gmerają ale sami nie wiedzą jak i co :)

http://prostozmostu.pl/pi...lquot,4648.html


Projekt już jest złożony przez Kukiz15 i widoczny na stronie sejmu pod linkiem :
http://www.sejm.gov.pl/Se...8&Kol=D&Typ=UST

mischka - 2017-03-01, 14:52

to się nie uda :(
kaimar - 2017-03-01, 16:58

Najpierw mielili temat prawie rok, Minister Finansów podgrzał ponad dwukrotnie stawki i aby ktoś nie naciągał na ciężarowe to chcieli od wszystkich do 3,5 tony kasować - teraz nagle mieli by całkowicie zlikwidować?????? Zagranie Kukiza pod publiczkę bez szans powodzenia. A Senat już wysmażył swoją ustawę , którą PIS kopnął pod szafę. A Karczewski może chcieć - ważne że inni nie chcą.
CORONAVIRUS - 2017-03-01, 18:20

wystarczy jedna noc głosowań i będzie ok :) takie czasy ,że wszystko możliwe ...
CORONAVIRUS - 2017-03-20, 00:13

ktoś może coś słyszał nowego bo trochę wyleciałem z tematu obserwowania postępów w zmianach :)
Rawic - 2017-03-20, 08:20

BIORCA napisał/a:
wyleciałem z tematu obserwowania postępów w zmianach
co się martwisz co się smucisz ......jest dobra zmiana i do dobrobytu wrócisz. Czego Tobie i sobie życzę i nie ważne który rząd, byleby dobrze rządził. :ok Myślę, że na przyszłość przydałby się taki rząd, który zaakceptowało by większość Polaków, żeby nie było kłótni i podziałów, żeby wszyscy w zespół razem dobrze pracowali. Nawet mam kandydatkę na przyszłego premiera, Pani Magdalena Ogórek kiedyś była kandydatką lewicy na prezydenta, teraz potrafi współpracować z socjalną prawicą, taka reprezentantka Polski czy Europy gdyby pojechała do USA to prezydent Trump, nie tylko chętnie podałby jej rękę ale jeszcze przytulił. :ok
zbyszekwoj - 2017-03-20, 08:29

Rawic napisał/a:
gdyby pojechała do USA


A kto by ją tam zaprosił? :?:

Janusszr - 2017-03-20, 08:34

zbyszekwoj napisał/a:
Rawic napisał/a:
gdyby pojechała do USA


A kto by ją tam zaprosił? :?:

No jak to kto? Osobiście Trump :)

Rawic - 2017-03-20, 09:09

zbyszekwoj napisał/a:
A kto by ją tam zaprosił?
oj zobaczysz, ona jeszcze zrobi karierę, ma przyjemną aparycję a do tego jest starannie wykształcona. Leszek dobrze wiedział kogo wystawia, tylko było to za wcześnie,
Janusszr napisał/a:
No jak to kto? Osobiście Trump
tak a on zna się na kobietach :ok
mischka - 2017-03-20, 20:07

Trump by chętnie ogóra zakisił :-P
Rawic - 2017-03-21, 06:53

Na jej widok esesmani (potomkowie) oddają Polsce skradzione dzieła sztuki. :spoko
moskit - 2017-03-21, 08:10

A miało być o akcyze
Andrzej 73 - 2017-03-21, 08:13

A jest o dupie Ogórkowej. :spoko
Rawic - 2017-03-22, 12:00

moskit napisał/a:
A miało być o akcyze
i było ale się skończyło :ok PIS zamroził ustawę, a Kukiz chce całkowitego zniesienia. :spoko
Andrzej 73 napisał/a:
A jest o dupie Ogórkowej.
no tak to jest, "głodnemu chleb na myśli" :ok
siruba - 2017-03-24, 13:16

Kukiz nie otrzymał poparcia. Również od jedynie słusznej opcji. Inercja zadziałała. Jak totalnie nie, to nie!

http://wgospodarce.pl/inf...edzie-zniesiona

siruba - 2017-04-06, 14:37

"Wiceminister przyznał, że rząd nie planuje wprowadzenia zmian w tym podatku. "Na dzień dzisiejszy rząd nie ma stanowiska co do tego w jaki sposób modyfikować ten podatek, uznając że dochody do budżetu państwa z tego tytułu są dość stabilne i rosnące" - stwierdził."

http://www.bankier.pl/wia...ch-3676188.html

Tera będzie źle bo nie zmienili.... :haha: albo, że nie równamy do standardów eurokołchozu...

WINNICZKI - 2017-04-06, 16:37

Ależ skąd , żeby zrobił sie " ruch w interesie" to najlepiej pod przykrywką troski o społeczeństwo i ekologię w kraju wprowadzić popłoch wśród sprowadzających tzw. złomy. To ,że sprowadzili cały chłam bo nowy podatek miał to ukrócić to nic. to ,że jeszcze więcej staroci będzie jeździć po naszych drogach to też nikogo z rządu tak na prawde nie obchodzi. Waźne ,że interes zaczął sie kręcić lepiej i wpływy z podatku sie poprawiły.Cała reszta ,jest nie istotna. Znowy naiwny Polak uwierzył co rząd planuje ,i dał sie nabić w butelkę. Czekamy na nowe " usprawnienia w naszym życiu codziennym" może znowu uwierzymy w obiecanki.
SlawekEwa - 2017-04-06, 22:30

WINNICZKI napisał/a:
Znowy naiwny Polak uwierzył co rząd planuje ,i

metodami "garażowymi" naprzerabiał setki "blaszanek" na kampery :haha:

Pawcio - 2017-04-07, 14:32

siruba, proponuję meliskę.
Jak nie pomoże poproś Gina o dostęp do działu Dyskusje społeczno polityczne :spoko

siruba - 2017-04-07, 15:10

Pawcio napisał/a:
siruba, proponuję meliskę.
Jak nie pomoże poproś Gina o dostęp do działu Dyskusje społeczno polityczne :spoko


spoko, widzę że faktycznie swoboda wypowiedzi jest reglamentowana, a niepoprawność to domena tylko jednych, biegnę się zapisać do KODu :haha:

Pawcio - 2017-04-07, 15:30

siruba napisał/a:
Pawcio napisał/a:
siruba, proponuję meliskę.
Jak nie pomoże poproś Gina o dostęp do działu Dyskusje społeczno polityczne :spoko


spoko, widzę że faktycznie swoboda wypowiedzi jest reglamentowana, a niepoprawność to domena tylko jednych, biegnę się zapisać do KODu :haha:


Mylisz się.. po prostu dyskusje o polityce na forum nie prowadzą do niczego innego jak tylko do wrzenia pod deklem oponentów. Na szczęście mamy taki dział, gdzie każdy może obnażać się ze swoimi preferencjami politycznymi doprowadzając się nawet do zawału serca.
Każdy może to mieć.. za darmo! -> http://www.camperteam.pl/forum/groupcp.php?g=9763 :spoko

mischka - 2017-04-08, 11:32

i co z tą akcyzą?
zbyszekwoj - 2017-04-08, 16:46

mischka napisał/a:
i co z tą akcyzą?


Ciebie nie obowiązuje. :ok

mischka - 2017-04-08, 17:31

zbyszekwoj, to nie do końca tak :lol:
Janusszr - 2017-05-10, 13:43

Jak wygląda sprawa akcyzy dla pojazdów (kamperów) o DMC powyżej 3,5 tony? Czy tak samo jak dla tych do 3,5 tony ? Czyli silnik do 2 litrów to 3 z kawałkiem % i powyżej 2 litrów to 18 z kawałkiem %?
koko - 2017-05-10, 19:55

Nie ważna waga liczy się przeznaczenie
Janusszr - 2017-05-10, 19:57

koko napisał/a:
Nie ważna waga liczy się przeznaczenie

Możesz to rozwinąć?

Endi - 2017-05-10, 21:02

Janusszr napisał/a:
Jak wygląda sprawa akcyzy dla pojazdów (kamperów) o DMC powyżej 3,5 tony? Czy tak samo jak dla tych do 3,5 tony ? Czyli silnik do 2 litrów to 3 z kawałkiem % i powyżej 2 litrów to 18 z kawałkiem %?


Kampery powyżej 3,5 DMC również zasadniczo zaliczają się do przewozu ludzi ( pasażerów ) a więc podlegają akcyzie. Wysokość zależy o poj. silnika.

Janusszr - 2017-05-10, 21:57

Czyli nie ma znaczenia DMC? Liczy się tylko poj. silnika?
Endi - 2017-05-11, 11:45

Tak.
CORONAVIRUS - 2017-10-06, 11:39

a jednak udupiają ludzi te pisowskie mendy ...

Rząd wprowadza wyższą akcyzę tylnymi drzwiami

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interi...campaign=chrome

zbyszekwoj - 2017-10-06, 15:02

Zaczyna brakować pieniązków. Broszka pójdzie do odstrzału. :zastrzelic Pisiorom znowu skoczą słupki bo przy okazji dopieprzyli bogatszym.
OMEGA - 2017-10-06, 17:46

Ci bogatsi będą rejestrowali po za PL. gorzej z tymi co grosza trochę dociułali a teraz jeszcze im dodatkowo dowalą no chyba że biorą 500+ to jeszcze są do przodu.
DC - 2017-10-06, 18:06

500+ to jeszcze są do przodu

Oj są,są :wyszczerzony:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group