Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Mapy, e-mapy, przewodniki foldery - Ograniczona ilość punktów na Google mapach

mudmania4x4 - 2016-11-01, 23:02
Temat postu: Ograniczona ilość punktów na Google mapach
Chcę wyznaczyć trasę ewentualnego wyjazdu wakacyjnego (2017) ,tak tak już planuję. Google mapy zezwalają na zaznaczenie 10 punktów/miejsc a potrzebuję 41 wyznaczyć. Jaki program/mapy w formie elektronicznej do rozwiązania trasy zastosować ?? Opcja 10 x 4 mapy odpada bo ciężko jest przesuwać trasę a i sama trasa na 4 mapach się dubluje.Potem oczywiście zaznaczenia idą na papierową. Można niby od razu zaznaczać na papierowej ale nie wszystkie punkty są do odszukania.
Szukając różne różności trafiłem na taką wirtualną podróż po Europie. Może przyda się komuś ? :lol: http://navtur.pl/

dulare - 2016-11-02, 10:28

Polecam takie rozwiązanie jeśli nie straszne Ci że jest po angielsku:

http://gebweb.net/optimap/

W górnej części strony klikasz Bulk Add By Address i wpisujesz w każdej linijce kolejne miejsca. Można też dodawać pojedynczo lub namiary geograficzne.

Przyciski "Calculate Fastest Roundtrip" oraz "Calculate Fastest A-Z Trip" wyliczają Ci trasę odpowiednio - z powrotem do miejsca startu lub od pierwszego do ostatniego punkut trasy.

Kolejność miejsc na trasie można zmieniać w Edit Route.

Gotową trasę można wyeksportować do Google Maps (zakładka Export).

izola - 2016-11-02, 13:14

Dulare dzięki , niezła opcja na szybkie szukanie :spoko
mudmania4x4 - 2016-11-02, 16:51

Cytat:
Polecam takie rozwiązanie jeśli nie straszne Ci że jest po angielsku:
:idea dulare Wielkie dzięki :) Dzięki Twojej instrukcji obsługi nie powinno to nastręczyć kłopotów :pifko
Comsio - 2016-12-04, 13:14

Mam przewodnik plus atlas, Polska niezwykła, XXL Oczywiście książka. (Są obrazki :mikolaj )
Jest wszystko czego dusza zapragnie, dla globtrotera :ok :mikolaj

Victus - 2016-12-04, 17:04

Miałem kupić sobie nawigację igo prmio truck, ale odpalam nawigację i telefon, jadę na nawigacji a w telefonie zerkam pozostałe punkty , jak któryś mam bliżej to skręcam i jadę do niego a potem wracam i jadę dalej
toscaner - 2016-12-04, 17:41

Może i ja kiedyś skorzystam, więc stawiam już piwko na zapas :pifko :spoko
eMKa - 2016-12-04, 20:56

mudmania4x4 napisał/a:
Google mapy zezwalają na zaznaczenie 10 punktów/miejsc a potrzebuję 41 wyznaczyć


Otwierasz nową warstwe i zaznaczasz nastepne 10 punktów itd :)

izola - 2016-12-05, 11:14

http://www.motoplaner.de/
jest szybki, prosty w obsłudze i można bez końca planować - aż pamięci braknie :mrgreen:

andrzej627 - 2018-03-07, 15:06
Temat postu: BaseCamp
Wychodzę z założenia, że trzeba planować na mapie, która będzie używana w nawigacji. Mapy Google'a traktuję jako dodatkowe źródło danych i nośnik do prezentowania planów. Jako użytkownik nawigacji Garmina do planowania wyjazdów używam bezpłatnego programu BaseCamp dostępnego tutaj. Zachęcam do używania tego programu nawet tych, którzy nie mają nawigacji Garmina. Można w nim zainstalować darmowe mapy (stąd) i trzymać w nim swoją bazę danych ciekawych miejscówek.

Na komputerze mam więc dokładnie taką samą mapę jak GPSie. Zwykle całość wyprawy dzielę na trasy dające się przejechać w ciągu jednego dnia. Oczywiście nie zawsze tak da się zaplanować. Podział na trasy może być też zrobiony według innej logiki. Przygotowuję również trasy alternatywne.

W Garminie pojedyncza trasa może się składać maksymalnie z 30 punktów. Wszystkich punktów w nawigacji może być najwyżej 1000, co staje się niewygodnym ograniczeniem w niektórych długich i skomplikowanych wyjazdach. Przygotowane na komputerze trasy wraz z dodatkowymi punktami przesyłam kablem USB do nawigacji. Mogę też mój plan przenieść do map Google'a, aby poddać go pod ocenę innych. Przykładowo tak zrobiłem z moim planem na Grecję.

onionskin - 2018-03-07, 16:58

A po co tak kombinować, ja proponuję zarejestrować się na OpenStreetMap i po prosu nanosić na nie co się da: punty, drogi, ścieżki itp/itd
Robisz wówczas dobrze sobie i innym :spoko

andrzej627 - 2018-03-07, 18:45

onionskin napisał/a:
A po co tak kombinować

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Opisałem po prostu swój sposób planowania wyjazdu jak inni w tym temacie. Nie ma tam dużych kombinacji. :lol:

onionskin napisał/a:
ja proponuję zarejestrować się na OpenStreetMap i po prosu nanosić na nie co się da: punty, drogi, ścieżki itp/itd
Robisz wówczas dobrze sobie i innym :spoko

Do planowania tras używam też map OSM. W wielu przypadkach znajduję tam przydatne miejsca (np. parkingi, punkty widokowe ...), których nie ma na mapie Garmina.

Robię dobrze sobie i innym w inny sposób. Google śledzi moje podróże i od pewnego czasu umieszcza moje zdjęcia na swoich mapach. Zostałem w ten sposób Google Local Guide. Na dzień dzisiejszy jest tam 87 moich zdjęć. Uczestniczę też w tworzeniu mapy miejsc biwakowych tutaj. :spoko

Spax - 2018-03-07, 20:00

Tak przy okazji, cobyście się nie zdziwili co google sobie zapisuje »»» https://myaccount.google....%3D0%26pb&pli=1
toscaner - 2018-03-07, 20:24

Spax The Dog napisał/a:
Tak przy okazji, cobyście się nie zdziwili co google sobie zapisuje »»» https://myaccount.google....%3D0%26pb&pli=1


Hmmm, za wiele nie widać. Pewnie trzymają dla siebie :mrgreen:

Spax - 2018-03-07, 20:59

Robert, i oto właśnie chodzi aby wyłączyć. Z zasady googla jest to włączone i większość ludzików o tym nie wie. :diabelski_usmiech
toscaner - 2018-03-07, 21:03

Tak naprawdę my sobie możemy wyłączać co tam chcemy, a i Apple i Google i inne firmy śledzą i zapisują każdą literkę, każdy krok i każdy ruch telefonu, a teraz wraz z danymi biometrycznymi od momentu wyjęcia z pudełka.
To całe wyłączanie to tak tylko dla nas, taka zabawa, że "ty sobie wyłącz, a my cię już nie będziemy śledzić" :haha:

tom-cio - 2018-03-07, 21:16

Google to pryszcz.Jak macie aplikacje fakebukana telefonie to pomimo wylaczonego wasz glos jest odczytywany.sprawdzcie sobie,przez kilka dni nie wlaczajcie,i gadajcie intensywnie o czyms,np o hotelu w budwie.po kilku dniach na wszystkich reklamach wyswietlanych podczas przegladania stron bedziecie mieli reklamy hoteli wlasnie w budwie.

I uwaga-nie wiadomo kto jeszcze slucha....

Bronek - 2018-03-07, 21:45

Ja nie mam nic do ukrycia , dlatego zabieram tablet nawet do kibla. :spoko

Potem dodaję to miejsce do ulubionych :kwiatek2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group