Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Indywidualne - Zieleniec 9-11 grudnia 2016

futro2606 - 2016-12-08, 10:41
Temat postu: Zieleniec 9-11 grudnia 2016
Witam ,wybieramy się na wypad weekendowy na narty do Zieleńca oczywiście kamperem. Będziemy stać na parkingu obok pomarańczowej lub niebieskiej kanapy. Może ktoś ma podobne plany -zapraszamy :wyszczerzony:
Jurek121175 - 2016-12-10, 08:32

Chcielibyśmy, ale nie możemy :-P Pokażcie chociaż jak biało w Zieleńcu :ski:
futro2606 - 2016-12-10, 18:36

Pozdrawiamy z Zieleńca...sezon rozpoczeliśmy :spoko
bond - 2016-12-10, 22:53

Witam futro2606 Pięknie spędzacie weekend . Zazdraszczam i życze dobrej pogody .
piotr1 - 2016-12-11, 00:54

Chętnie byśmy dojechali ale DALEKO. :lol: :spoko :spoko :spoko
futro2606 - 2016-12-12, 13:11

bond napisał/a:
Witam futro2606 Pięknie spędzacie weekend . Zazdraszczam i życze dobrej pogody .

Nie trzeba zazdraszczać tylko tak samo korzystać :wyszczerzony:

mischka - 2016-12-12, 19:08

futro2606 napisał/a:
Nie trzeba zazdraszczać tylko tak samo korzystać :wyszczerzony:

zmienię sprzęt na "zimowy" i pewnie tak będzie :ok

Jurek121175 - 2019-01-11, 11:41

Troszkę odświeżę temat :mrgreen:
Wybieramy się do Zieleńca w przyszłym tygodniu od 16-go stycznia b.r. na kilka dni :lol:
Jakby ktoś chciał dojechać to zapraszamy na :pifko

dziwaczek - 2019-01-11, 11:47

My byliśmy w zeszłym roku - polecamy :wyszczerzony:

Poczytać warto:
https://www.camperteam.pl...=narty&start=45

Jurek121175 - 2019-01-11, 11:55

Też byliśmy w zeszłym roku, ale w lutym :mrgreen:
Waszą relację czytałem :spoko

futro2606 - 2019-01-11, 15:26

Jurek my dziś jedziemy ale na biegówki do Jakuszyc :wyszczerzony:
Jurek121175 - 2019-01-11, 15:29

Ja w ten weekend jeszcze w pracy, więc dopiero od przyszłego tygodnia dopiero możemy wyskoczyć na kilka dni :ski:
Edward - 2019-01-11, 16:33

Ja mam do Zielenca zut beretem ale niestety przeczytalem wasze posty dopiero teraz i to jeszcze z nad morza gdzie musialem przyjechac zeby sie podleczyc przed wiosna. Gdybym wiedzial wczesniej to pewnie bym Was odwiedzil. A mgla sie nie przejmujcie ,ona tam jest prawie zawsze.
Jurek121175 - 2019-01-11, 16:50

Tak więc zdrówka życzymy :papa
Jurek121175 - 2019-01-22, 14:05

No i jak zawsze fajnie w tym Zieleńcu :mrgreen:
brams - 2019-01-22, 15:24

:kwiatek
Jurek121175 - 2019-01-22, 15:29

brams napisał/a:
:pifko

Mieliśmy też być w ten weekend, ale od 3 tygodni leczę kontuzję.


No to zdrówka życzymy ;) Szkoda, że nie udało się Wam dotrzeć :(

P.S. A ta kontuzja to po Sylwestrze w Zieleńcu :?:

brams - 2019-01-22, 15:47

:shock:
Jurek121175 - 2019-01-22, 15:50

brams napisał/a:
A kupiłem nawet na ten wyjazd agregat w Juli...


Z pewnością zdążysz go wypróbować w tym sezonie zimowym, śniegu aż za dużo miejscami :lol: :ski:

dziwaczek - 2019-01-22, 17:32

Jurek121175 napisał/a:
No i jak zawsze fajnie w tym Zieleńcu :mrgreen:


Widzę, że ustawiliście się w tym samym miejscu co my w zeszłym roku :wyszczerzony:
Zieleniec jest fajny i przyjazny kamperkom :wyszczerzony:

pagand - 2019-01-27, 10:33

To już bardziej przyjazne są Janskie Lazne po drugiej strony granicy, gdzie masz parking dla camperów/przyczep z możliwością podłączenia się pod prąd, toaletą czynną 24h i odpłatną możliwością skorzystania z prysznica...


Zieleniec ma swój klimat i to niezaprzeczalnie...ale aż tak przyjazne camperowiczom to nie jest.

dziwaczek - 2019-01-27, 17:43

pagand napisał/a:
To już bardziej przyjazne są Janskie Lazne po drugiej strony granicy, gdzie masz parking dla camperów/przyczep z możliwością podłączenia się pod prąd, toaletą czynną 24h i odpłatną możliwością skorzystania z prysznica...


Zieleniec ma swój klimat i to niezaprzeczalnie...ale aż tak przyjazne camperowiczom to nie jest.


Ale kampery mogą stać spokojnie i nikt ich nie goni - mi to wystarcza :szeroki_usmiech

Wieluniak_1 - 2019-01-27, 20:19

"To już bardziej przyjazne są Janskie Lazne po drugiej strony granicy, gdzie masz parking dla camperów/przyczep z możliwością podłączenia się pod prąd, toaletą czynną 24h i odpłatną możliwością skorzystania z prysznica... "


pagand a masz jakiś namiar na ten parking?

maga - 2019-01-27, 21:14

Tu są fajne opisy miejsc - kamperem na narty.
Może się komuś przyda ta strona :ok

dziwaczek - 2019-01-27, 21:28

maga- dzięki
pagand - 2019-01-28, 21:22

Wieluniak_1 napisał/a:
"To już bardziej przyjazne są Janskie Lazne po drugiej strony granicy, gdzie masz parking dla camperów/przyczep z możliwością podłączenia się pod prąd, toaletą czynną 24h i odpłatną możliwością skorzystania z prysznica... "


pagand a masz jakiś namiar na ten parking?


A proszę bardzo to ten parking [/quote]

pagand - 2019-02-01, 12:10

Jedziemy na cały tydzień na narty...biegówki w Jakuszycach, zjazdówki w Janskich La niach, Pecu po Snezkom i Carnym Dulu, a na koniec znów biegówki w Jakuszycach.
Jeżeli coś się pozminiało w kwestii parkingów to damy znać.

dziwaczek - 2019-02-03, 20:58

My już w Zieleńcu w miłym towarzystwie. Śnieg sypie bajkowo i zimowo. Dojazd ślisko ale daliśmy radę - nowe oponki. Od jutra nartki - zapraszamy.
pasza - 2019-02-04, 23:30

dziwaczek napisał/a:
My już w Zieleńcu w miłym towarzystwie. Śnieg sypie bajkowo i zimowo. Dojazd ślisko ale daliśmy radę

Do Zieleńca pamiętam jako dzieciak były co roku w zimę autobusy z OSiR za symboliczną cenę, byłem tam wiele razy, pamiętam że zawsze ktoś miał problemy z wjazdem i staliśmy w korku.
Muszę się kiedyś i ja wybrać wreszcie w zimę ale taką jak na fotkach z śniegiem i mrozem a nie jak na Vrsar:)
Tylko że ona na na nartach nie umie moje koty śniegu się boją, ale się nauczą a żonę na nartach też przyuczę.

Ile gazu ci poszło bo widzę że tam prądu raczej brak.

Edward - 2019-02-04, 23:48

Pozwol ze cos Ci powiem o Zielencu poniewaz to moje sasiedztwo. W Zielencu niestety ale pradu brak , droga dojazdowa jest super jesli pamietasz z dziecinstwa to dzisiaj Zielenca bys nie poznal.Niestety ale jak potrzebujesz prad to najblizej Zielenca okolo 60km sa Janskie Laznie ale w czechach,musze Ci powiedziec ze jest tam super ale to sa Czechy.
dziwaczek - 2019-02-05, 07:34

Prądu niema mówi się trudno, puki co jadę na akumulatorach (2x100Ah)+solar 100W. Stoimy od niedzieli wieczór i napięcie ok. 12.1V, oświetlenie ok 2h TV no i traumatic C3400- wentylator chodzi praktycznie cały czas, ładowanie komórek itp.
Na dworze dziś nocą było -5C w środku ok 20C butla z propanem pracuje ok 2 dni (ogrzewanie, gotowanie, grzanie wody) - właśnie się skończyła (dobrze że za dnia) mam trzy butle po 10kg propanu stalowe. Z doświadczenia butla starcza 2-3 dni.
W środę planujemy ruszyć do Czarnej Góry a tam podobno prąd jest.

KACPERKI 2 - 2019-02-06, 09:33

dziwaczek napisał/a:
W środę planujemy ruszyć do Czarnej Góry a tam podobno prąd jest.


Potwierdzam.
Prąd jest i to za darmo. Obowiązuje "dżentelmeńska umowa" aby nie był używany do celów grzewczych.

Jeśli będziesz jechał "z dołu" czyli od Stronia Śląskiego to w Siennej na krzyżówce skręcasz w prawo, jedziesz do samej góry parkingów które będziesz miał po swojej lewej stronie i tam na samej górze skręcasz w lewo na parking. Następnie trzeba "zjeżdżać parkingami w dół" i skręcasz na pierwszy po prawej za dużym budynkiem wypożyczalni... wjechać na tą pierwszą- najwyższą "półkę" parkingu przy wypożyczalniach i hotelu tam, gdzie jest krótki wyciąg kanapowy 4 osobowy. Na samym końcu parkingu ( czyli w jego głębi przy samym wyciągu ) po prawej stronie ( patrząc od wjazdu) przy ogrodzeniu wypożyczalni jest typowa skrzynka do podłączenia.
Gdybyś jechał z Zieleńca do Siennej (tak jak my w sylwestra) to prawdopodobnie wjedziesz do Siennej "z góry" więc od razu jak zobaczysz te ogromne parkingi skręcasz w prawo i... już :wyszczerzony:

Do tego masz w odległości 30m toalety w przyziemiu hotelu przy wypożyczalni ( w tunelu po prawej stronie ) gdzie Koledzy w stosowny i kulturalny sposób załatwiali też kota.

Moja rada - przyjedź tam późnym wieczorem gdy parking będzie pusty - w innym wypadku nie masz szans na zaparkowanie w obrębie prądu. Ale to już z pewnością wiesz :spoko

Tu masz opisane: https://polskicaravaning.pl/dzial/242-podroze/artykuly/kamperem-na-narty-gdzie-lista-miejsc,53536

dziwaczek - 2019-02-06, 09:55

bardzo dziękuje Agat - przyda się :bukiet:
radzik - 2019-03-14, 19:39

Witam,
planuję wybrać się w ten weekend kamperem do Zieleńca, i mam w pytanie do osób, które były tam w ostatnim czasie - jak wygląda sprawa dojazdu? którą drogą najlepiej? W ostatnich latach dojeżdżałem do Zieleńca od strony Bystrzycy Kłodzkiej osobówką, ale nie wiem jak wygląda droga od strony Dusznik i DK8. Pamiętam, że za dawnych czasów odbywały się tam dantejskie sceny. Czy zwykły kamper z napędem na przód da radę tam podjechać? Może trochę panikuje, bo śniegu na drogach raczej już nie ma.

Pozdrawiam
Maciek

dziwaczek - 2019-03-14, 21:30

Mam przetestowane obie drogi i tą od Dusznik i tą przy granicy 389. Osobiście polecam te od Dusznik powolutku pod górę się toczymy, jeden ostry zakręt pod koniec, niema ostro pod górę tylko jak jest dużo śniegu robi się wąsko i trzeba uważać na mijankach.
Zimówki - koniecznie i łańcuchy tez proponuje mieć bo Zieleniec bywa zdradliwy i lubi zaskakiwać :spoko

Edward - 2019-03-14, 22:00

Dziwaczek nie kombinuj z zadnymi lancuchami, o tej porze jedziesz droga nr osiem i za Dusznikami na Ludowej skrecasz w lewo na Zieleniec. Droga caly czas jest czarna i w super stanie.
emkacar - 2019-03-15, 06:42

Edward napisał/a:
Dziwaczek nie kombinuj z zadnymi lancuchami, o tej porze jedziesz droga nr osiem i za Dusznikami na Ludowej skrecasz w lewo na Zieleniec. Droga caly czas jest czarna i w super stanie.


Lekkie wprowadzanie w błąd :stop: Obecnie - na tę chwilę - droga jest bielutka i zasypana :spoko
Zdjęcia wkleiłam w drugim poście https://www.camperteam.pl...light=zieleniec

emkacar - 2019-03-15, 07:39

Edward napisał/a:
Dziwaczek nie kombinuj z zadnymi lancuchami, o tej porze jedziesz droga nr osiem i za Dusznikami na Ludowej skrecasz w lewo na Zieleniec. Droga caly czas jest czarna i w super stanie.


Może dla spokoju napisz Edwardzie kiedy ostatnio jechałeś do Zieleńca......
Ja jechałam tamtymi drogami wczoraj...... :spoko :spoko :spoko

dziwaczek - 2019-03-15, 09:04

Bywam w Zieleńcu i jak się trafi tak się ma, łańcuchy warto mieć i tyle. W Zieleńcu warunki są nieprzewidywalne i bardzo zmienne, a drogi dojazdowej nikt nie odśnieża.
emkacar - 2019-03-15, 09:07

dziwaczek napisał/a:
Bywam w Zieleńcu i jak się trafi tak się ma, łańcuchy warto mieć i tyle. W Zieleńcu warunki są nieprzewidywalne i bardzo zmienne, a drogi dojazdowej nikt nie odśnieża.

Dokładnie tak jak piszesz :spoko :spoko
Niejeden pewniak się wyłożył i zablokował drogę dojazdową, bo był pewien siebie i się nie udało bez łańcuchów czy na gorszych oponkach :szeroki_usmiech

radzik - 2019-03-18, 20:16

droga była czarniutka, także wjechaliśmy i zjechaliśmy bez problemu. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group