Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

RENAULT - Renault Master przekładnia kierownicza

Mavv - 2017-01-06, 18:08
Temat postu: Renault Master przekładnia kierownicza
Echh, Renia.... Dziś, jak odjeżdżałem spod sklepu, to coś walnęło pod autem. Myślałęm, że na coś najechałem (cofałem na zapleczu składu budowlanego), ale auto jechało. Problem pojawił się, gdy chciałem skręcić. Nie mogłem obrócić kierownicą. Pomyślałem, że jednak na coś najechałem i to coś zablokowało mi koła. Pod autem jednak nic nie było. Otworzyłem maskę i sprawdziłem pasek od pompy wspomagania - pasek ok. Sprawdziłęm końcówki drążków - są ok.
Wsiadłem i ruszam - skręcam w lewo - lekko, bez problemów. Skręcam w prawo - brak wspomagania. Skręcam znów w lewo - pierwsze 90 stopni kierownicą opór potem lekko. Jak kulałem się do domu, to jeszcze zauważyłem, że po skręcie w lewo (gdzie wspomaganie działa) i gdy kierownica powraca na wypropstowane koła jest ok, lekko. Jak muszę skręcić w prawo, to opór.
Auto poszło na warsztat. Na podstawie objawów mechanik podejrzewa zawór, że się przyciął, ale powiedział, żebym się zorientował w cenie przekładni kierowniczej (steering rack?).

Mam się bać ogromu wydatków w nowym roku?

martini44 - 2017-01-06, 18:41

w Polsce regenerują przekładnie i czasem wytrzymują dłużej niż orginalne........ rok temu w audi a4 kosztowało mnie to 450 zł.... robocizna wyb/zab przekładni własna
Mavv - 2017-02-11, 05:19

No i auto działa. Kupiłem używkę (z wysyłką ok 100 funtów). Wymiana kosztowała mnie 180 euro... Czyli droga awaria - ponad 300 euro poszło... Ale za to MadMobile znowu skręca jak dawniej :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group