Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Płw. Iberyjski - Dwa miesiące na Półwyspie Iberyjskim.

MAREKH - 2017-01-31, 12:11
Temat postu: Dwa miesiące na Półwyspie Iberyjskim.
Dużo było wspaniałych opisów Hiszpanii z Portugalią i dużo przepięknych zdjęć. :brawo:
Za które dziękuję, :kwiatki: bo dużo wspomnień wywoływały. :roll:

Ja chciałem przedstawić Wam NASZĄ (czyli załóg RyszardaS-Class11 i MarkaH) wizję :bajer tych historycznie i kulturowo cudownych miejscowości.

Trasę prowadziła również przez historyczne miejsca ważne dla każdego Polaka. :heart:

A żeby nie nudziło się przy oglądaniu, dodałem podkład muzyczny :gitarra: stosowny do danego państwa lub okoliczności.

Wyjazd 15.04 2016 – do 15.06.2016

Zapraszam....................... :kamp2







Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-01-31, 17:36

Jak zwykle piekna oprawa :!: :!: nie mam czasu czytac,bo pakujemy się do Hiszpanii :!: :!: ,ale jak się trafi wifi to będziemy śledzić Barbara
@ndrzej - 2017-01-31, 18:55

Mareczku, dziękujemy pięknie za sentymentalną podróż do znajomych miejsc. :bukiet:

Avignon i Carcassonne zwiedzaliśmy kilka lat temu (jak ten czas leci!), a śladami Salvadora Dali przejechaliśmy kilka miesięcy po Was. Zrobiłem nawet filmy podobne do Twoich, ale przy długie są do prezentowania na forum....

Jeszcze raz wielkie dzięki i zasłużone piwko! :roza:

Joanna i Andrzej

MAREKH - 2017-02-01, 23:38

Do Klasztoru Montserrat mieliśmy wjechać kolejką. :oops:

Mgła sprawiła jednak, :bajer że prowadzący nie zauważył :gwm zjazdu na parking :roll: i wjechaliśmy na szczyt kamperami. :zimno






Tadeusz - 2017-02-02, 00:42

Marku, jak zwykle nie zawodzisz. Kiedy już moja tęsknota za relacjami turystycznymi na tym turystycznym forum osiąga apogeum, Ty znów ją zaspokajasz i jak ta pszczółka pracowita dajesz piękny materiał do oglądania, słuchania, podziwiania. :ok

Dziekuję. :bukiet:

juni - 2017-02-02, 10:33

Marku,bardzo dziekuję za piękne zdjecia,oraz pieknie dobrana muzykę.Zaczynam glówkować czy też nie wybrać się tą Waszą trasą w tym roku.Pozdrawiam serdecznie. :spoko :bukiet: Piwka poleciały.
alekug - 2017-02-02, 16:46
Temat postu: Gratulacje !
Gratuluję - przepiękna relacja ! Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :spoko
GraKo - 2017-02-02, 20:47

Świetna relacja,z przyjemnością się ją ogląda.Masz talent 😁 A swoją drogą to chyba pogoda była jakaś chłodna bo ciągle Was widzę ciepło ubranych?Proszę napisz coś na temat pogody kwiecień-maj,my też w tym okresie się wybieramy zobaczyć tą piękną Hiszpanię.Serdecznie pozdrawiam :spoko Grażyna
MAREKH - 2017-02-02, 22:52

Dziękuję wszystkim, za dobre słowo :bukiet:

GraKo napisał/a:
Proszę napisz coś na temat pogody kwiecień-maj,my też w tym okresie się wybieramy zobaczyć tą piękną Hiszpanię.


Tak jak widać, pogoda nas nie rozpieszczała, :gwm deszcz i bardzo silny wiatr towarzyszył nam prawie cały czas.

Ale nie ma reguły, w tym samym okresie 2015 roku w Maladze było około 40 stopni.

Ta pogoda do zwiedzania była odpowiednia, no może po za deszczem. :deszcz:

Życzę Wam wspaniałej podróży. :spoko

Spax - 2017-02-02, 23:00

Miunta 6:48 z filmu o Gaudim (Barcelona - Hiszpania) - spoglądacie na ulicę Baixada de la Glòria od strony metra. Mieszkałem tam pod 10 - piękne dzięki za wspomnienia :pifko poleciało.
MAREKH - 2017-02-02, 23:01

W Alicante pogoda nam sprzyjała, a nawet było goraco. :slinka:






Tadeusz - 2017-02-02, 23:04

:bigok :bukiet: :bukiet: :bukiet:
emeryl - 2017-02-03, 13:43

Roskosz dla ucha i oka :pifko
MAREKH - 2017-02-03, 19:41

Wchodzimy w klimaty arabskie :roll:






Piotruś - 2017-02-03, 20:37

Marku bardzo jesteśmy Ci wdzięczni za przeniesienie nas w miejsca które chcemy zobaczyć. :spoko
class11 - 2017-02-03, 21:14

TO CIEKAWE I WSPANIAŁE że mogę dzisiaj zacytować własne słowa napisane na tym forum przesunięte w czasie o dwa lata / 2015-01-14 godz 7:37 / zaręczam wszystkim ,że poniższe słowa nic a nic nie straciły z prawdziwości a tylko podkreśliły , że od 1981r dokonaliśmy z Terenią właściwego wyboru życiowej przygody o nazwie KAMPEROWANIE , można spotkać tylu wspaniałych, fascynujących, wzbudzających szacunek prowadzących barwny styl odpoczynku ludzi.
,, Przejechaliśmy wspólnie ok 6000km.
Był to przemiły czas również czas wzajemnego poznania.
Krysia i Marek są bardzo sympatycznymi ludźmi a dzięki dokładnemu przygotowaniu trasy przez Marka i relacjom ...... nie straciliśmy minuty na zbędne szukanie celu podróży.
Jesteśmy z Terenią Wam Krysiu i Marku........ niewypowiedzialnie wdzięczni za to , że w czasie tej podróży tworzyliście dla nas wszystkich wzór pięknej historii życia.
POECAM czytanie i oglądanie relacji naszego kolegi współtowarzysza podróży będzie wiele przydatnych informacji i ciekawych filmików.
Pozdrawiamy wszystkich

teraz dodam do tego cytatu różnicę z naszej ostatniej Hiszpańskiej wyprawy z 2016 r ;
nie 6000 km a teraz :bylo 10000 km
Jesteśmy z Terenią Wam Krysiu i Marku oraz.... :bukiet: Danusiu i Ryśku ..... niewypowiedzialnie wdzięczni
Pozdrawiam Wszystkich

MAREKH - 2017-02-05, 20:43



Gibraltar to miejsce o którym śniłem :spioch od lat młodzieńczych , miejsce śmierci Generała Sikorskiego - chciałem porównać je z opisem opowiadań wojennych, których tyle przeczytałem :roll:






MAREKH - 2017-02-09, 20:19

po Gibraltarze jedziemy do Kadyksu



i Sewilli, TU w cygańskiej dzielnicy Traiana narodziło się flamenco



Plac Hiszpański - video


zbyszekwoj - 2017-02-09, 21:42

Za sposób prezentacji :pifko . Fajnie się ogląda .
MAREKH - 2017-02-10, 22:17

zbyszekwoj napisał/a:
Fajnie się ogląda .

Dzięki Kolego :spoko
-------------------------------------------------------

Wjeżdżamy do Portugalii.




MAREKH - 2017-02-11, 20:50

Czas na Lizbonę, która okazała się bardzo pechowa dla mojej małżonki. :(

W dniu kiedy mieliśmy zwiedzać centrum Lizbony, przy schodzeniu z roweru, przed wejściem na prom, skręciła nogę. :gwm
Tu - podziękowania dla Rysia :bukiet: , który wrócił z małżonką na kemping.

I nikt by się nie spodziewał, że jedna z kosteczek została złamana. :chory jak wykazało prześwietlenie, ale w zrobione już w domu, czyli po trzech tygodniach.

Jak małżonka to wytrzymała, :roll: chodząc później z nami ? - nie wiem - cud :aniolek








Piotr71 - 2017-02-11, 21:41

Suuuper ralacja! Bardzo fajnie sie ogląda :ok
Juz się nie możemy doczekać naszej wyprawy na Plw. Iberyjski ;)

class11 - 2017-02-12, 13:56

RĘKA W KIESZENI
Jako uczestnik wyprawy chciałbym, żebyście filmik Marka o tyt.Lizbona - jedziemy tramwajem 28
zatrzymali na 3 minucie 33 sek. widać ładną dziewczynę w ciemnych okularach a za nią jej partner też w okularach.
Właśnie ta dziewczyna włożyła Markowi rękę głęboko do kieszeni , zobaczyłem bardzo duże zdziwione oczy ..... dalej pewnie Marek zdecyduje się opisać swoje doznania

Pozdrawiam
Zbyszek

zbyszekwoj - 2017-02-12, 18:07

[quote="class11"] dziewczyna włożyła Markowi rękę głęboko do kieszeni , zobaczyłem bardzo duże zdziwione oczy ..... dalej pewnie Marek zdecyduje się opisać swoje doznania

Wcale się nie dziwię, chłop wysoki, przystojny to i dziewczyny lecą. :haha:

Jechałem tym tramwajem kilka miesięcy później, żadna mnie nie podrywała, ale ja byłem z żoną a Marek swoją zostawił na kempingu. :spoko

class11 - 2017-02-12, 18:11

No co Ty to Marek był w szoku ale to On musi napisać dzisiaj niedziela chyba nie pracuje
MAREKH - 2017-02-12, 18:23

- tłok - w jednej ręce kamera, a drugą trzymałem się uchwytu.

zbyszekwoj napisał/a:
to i dziewczyny lecą.


tak na marginesie, to rzeczywiście gdyby ta kobieta miała inne zamiary, to niech sobie wkłada rękę do kieszeni :haha:

MAREKH - 2017-02-12, 18:40

Sintra i jej zamki - dzisiaj wypoczynkowa miejscowość dla Lizbończyków.



na Cabo da Roca był tak silny wiatr, że wyrywał mi kamerę z ręki.



niedaleko był pięknie położony parking, na którym spędziliśmy kilka dni.



i dwu minutowe video


zbyszekwoj - 2017-02-12, 19:01

MAREKH napisał/a:
to był tramwaj 28,


3 min. wcześniej poprawiłem.

class11 - 2017-02-13, 21:55

Bez apelacyjnie za każdy filmik należy się co najmniej jedno piwko a na pewno trzy.
Filmik drugi z tytułem GDZIEŚ NA KOŃCU PORTUGALI zawiera przepiękne zdjęcia oceanu niebywała,
bezkonkurencyjna ,mistrzowsko ujęta kolorystyka zdjęć oceanu.
Widać z jakim poświęceniem musiałeś się wdrapywać na wysokie wybrzeże by były takie ujęcia.
No cóż nie każdy jedzie aż na Gibraltar żeby w imię swojej pasji kupić taki sprzęt.
Rzekło się trzy piwka stawiam .
:spoko

MAREKH - 2017-02-14, 18:54

class11 napisał/a:
Rzekło się trzy piwka stawiam


Zbysiu nie szalej - trzeba jechać dalej, a ja po alkoholu nie prowadzę

MAREKH - 2017-02-14, 19:18

W drodze do Fatimy zaglądamy do zwycięskiej Batalhy



Fatima to sanktuarium Maryjne, bez żadnej nachalnej komercji, jaką widzi się w innych tego typu miejscach, do tego olbrzymie darmowe parkingi z prysznicami i toaletami.



video z procesji


MAREKH - 2017-02-19, 19:00

Żegnamy Portugalię.

Salamankę Hiszpanie nazywają Małym Rzymem,
Plaza Mayor - najpiękniejszy plac arkadowy Hiszpanii szczególnie nocą, kiedy o godz. 22.00 rozświetla się, co powoduje u niektórych wyraz zaskoczenia. .



Awilla to średniowieczne mury obronne i św. Teresa
.Była brunetką i miała wyraziste, zapadające w pamięć, oczy. Pisarka, podróżniczka, mistyczka oraz, jak byśmy dzisiaj powiedzieli, wybitna specjalistka od zarządzania zasobami ludzkimi.



Segowia -to jeden z najlepiej zachowanych Akweduktów z czasów rzymskich


class11 - 2017-02-19, 22:28

Taki piękny sposób masz na przechowywanie wspomnień z wakacji.
Tak to robisz by było łatwo do nich wrócić i przypomnieć sobie te miłe chwile
i przepiękne widoki, które cieszyły nasze oczy.

Zbyszki z Lublińca

:brawo :kamp

Spax - 2017-02-19, 22:28

Wcześniej już napisałem - "wspomnienia" - piknie, piknie proszę Pana :spoko
MAREKH - 2017-02-20, 18:18

Jedziemy do Madrytu na kemping Osuna, oddalonego o 15 km. od centrum.


Misio - 2017-02-20, 21:26

"Popatrzeć zawsze można..." patrzeć i cieszyć się. Mareczku pisz i wklejaj bo ładnie to robisz. Już Wam zazdrościmy. Tylko Ci w zacisznym miejscu :pifko brak. No to leci. :spoko
MAREKH - 2017-02-21, 16:57

Zbyszkowi z Lublińca :bukiet: - Spax The Dog :bukiet: - Misiowi :bukiet: - serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak słyszę Lamancza - to stają mi przed oczami wiatraki , a między nimi Don Kichot siedzący na koniu z piką, a obok Sancho Pansa – takie wspomnienie zostało mi z młodości.

I tak marzenia się spełniają - dzięki kamperkowi -

odbijamy w stronę morza i jedziemy do  Campo de Criptana
w Lamanczy.

Równina, - a od czasu do czasu wzniesienia, na których stoją piękne, białe ,walcowate wiatraki


mieliśmy szczęście, jeden z wiatraków uruchomili przy nas.


Krystian - 2017-02-21, 19:35

Ilość zdjęć jest niesamowita, a chyba to jeszcze nie wszystko.
Marek nie tylko podziwiam przebieg waszej wyprawy w trzy kampery ale też ogrom Twojej pracy i talent w przygotowaniu tej relacji.
Dziękuję, myślę że nie tylko w moim imieniu.
Leci piwko.

MAREKH - 2017-02-22, 13:17

Campo de Criptana

przywitało nas przygotowaniami do procesji Bożego Ciała, które tutaj obchodzone jest w niedzielę.

Od 8.00 rano, młodzi i starsi ubierali ulicę – układając piękne obrazy z kolorowych kamyczków oraz rozsypując mięte z lawendą na jezdni.

Podziwiałem :roll: zaangażowanie całej tutejszej społeczności!



tu jak kogoś zainteresuje jest video z samej procesji, robi wrażenie :shock: orkiestra około 100 osobowa, idąca z przodu, a druga nie mniejsza z tyłu.



MAREKH - 2017-02-23, 14:46

Krystian :bukiet:
----------------------------------

SAMOSIERRA [/b]- pomimo że leży na uboczu naszej wyprawy , nie mogła zostać pominięta. :roll:

zbaczając z drogi około[b] 250 km
, dla zobaczenia jakiejś nędznej kapliczki, równało się ( delikatnie mówiąc )z lekkim szaleństwem, :gwm jak to czułem u moich spół-towarzyszy.
Których TU JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM :roza: i dziękuje za spełnienie moich marzeń.

Ale przecież Szarża Samosierry była inspiracją naszych poetów - malarzy i kompozytorów.

Chciałem zsynchronizować obraz lat młodzieńczych z rzeczywistością - udało się - nie żałuję. :szeroki_usmiech



widok na przełęcz - video






wracając do nędznej kapliczki - jestem dumny, że coś takiego tam stoi, bo przecież razem z Francuzami byliśmy najeźdźcami, ale widać że Hiszpanie męstwo umieją cenić . :roll:

tu znalazłem 9-min. filmik z zarysem historycznym.


MAZUREK - 2017-02-24, 15:44

MarekH wielkie dzięki za Somosierrę. W naszej planowanej podróży do Hiszpanii (chyba nie w tym jeszcze roku :gwm ) będziemy tam na pewno.
MAREKH - 2017-02-24, 16:59

Leszek - to proponuję wtedy Calatayud :kwiatki:
--------------------------------------------------------

W centrum Gór Iberyjskich jest drugie co do wielkości miasto Calatayud, a największe w Aragonii.

Z ruinami ponad 1000-letniego zamku i z ciekawą  architekturą sakralną, pokazującą na wpływy arabskie.

Miasto które  cierpi na zapadliska, widoczne walące się domy, a na głównym placu, widać pokrzywione i opierające się o siebie kamienice.

Calatayud przypomina mi Bagnoregio we Włoszech

Temu klipowi towarzyszy popularna hiszpańska piosenka
„Jeśli pójdziesz do Calatayud poprosić o Dolores, to bardzo miła dziewczyna lubiąca zrobić przysługę" (tłumaczenie z hiszpańskiego)



Wracamy przez Pireneje, które zachwycają swoim widokiem, w jednym cudownym miejscu stajemy na posiłek.



Żegnamy Hiszpanie i zjeżdżamy do Lourdes


MAREKH - 2017-02-25, 15:44

Czas na odpoczynek, gdzieś w ciepłym miejscu :kamp
– do tej pory, albo było zimno, albo wiał wiatr z taką siłą, że uniemożliwiał otwierania drzwi w kamperze.

Zbysiu porównywał go do wiatru na dworcu w Kielcach, za co obrywało mu się ode mnie. :box

Wybraliśmy Morze Śródziemne w okolicach miejscowości Agde.



po drodze wstąpiliśmy do Orange, bo bardzo intrygowała mnie ściana sceniczna amfiteatru, która ponoć jest jedyną tak zachowaną w Europie




Postanowiliśmy zobaczyć w Hauterives - Zamek z Kamienia o którym czytałem na forum.





w Niemczech na nocleg zjechaliśmy z autostrady A 5 do miejscowości Teningen.



Jeszcze raz dziękujemy załogom RyszardaS i Class 11 za te dwa miesiące spędzone razem, :roza: podczas których przejechaliśmy 10 tys. km.

Na te załogi zawsze można liczyć. :brawo:


TU mam przyjemność podziękować wszystkim za dotrwanie do końca naszej wyprawy. :spoko :spoko :spoko

WODNIK - 2017-02-26, 12:39

Jechałem Marku z Wami.
Piękna wyprawa, super towarzystwo, opis trasy to mistrzostwo.
Dziękuję.
Zasłużone :pifko poleciało.

zbyszekwoj - 2017-02-26, 13:53

Bardzo fajny sposób przedstawienia relacji. Podoba nam się, że na fotkach sa przedstawieni uczestnicy wyprawy. Same obiekty można obejrzeć na google i poczytać przewodnik. Najciekawsi są ludzie i ich przeżycia. :ok
GraKo - 2017-02-26, 22:49

Super relacja,szkoda że to już koniec :spoko Gratuluję pomysłu na tak przedstawioną relację.Dużo z niej zaczerpnęłam dla siebie informacji.Piękne dzięki :roza: Życzę powodzenia w następnych podróżach. Grażyna
Spax - 2017-02-26, 22:51

MAREKH, :pifko to za mało :)
Tadeusz - 2017-02-26, 23:03

Drogi Marku, tak dawno nie upiłem się z Tobą, że postanowiłem to nadrobić. Tych pare piw powinno wystarczyć. Narazie. :bigok

Za taką fantastyczną robotę piwo to betka. Nadrobimy w realu. :spoko

antwad - 2017-02-27, 18:29

Wspaniała wyprawa, rewelacyjne jej opisanie.

Zapewne wielu kolegów podąży Waszym śladem.
Ja pewnie tak uczynię. :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group