Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Mapy, e-mapy, przewodniki foldery - nawigacja iGO z profilem kampera

Tamtam - 2017-02-09, 21:34
Temat postu: nawigacja iGO z profilem kampera
Dzień dobry

Na Androida pojawiła się wersja iGO dla kampera, wybiera się ostatni z listy pojazdów kampera (pojazd wypoczynkowy w Polskim tłumaczeniu) i mamy ustawienia dla kampera.
Można ściągnąć ze sklepu Goole Play i używać przez tydzień za darmo w ramach testów.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld&hl=pl

Pozdrawiam

MAWI - 2017-02-09, 21:39

Ciekawe ile kosztuje opłata za rok?
Tamtam - 2017-02-09, 23:06

MAWI napisał/a:
Ciekawe ile kosztuje opłata za rok?


Moja nawigacja jest w samochodzie teraz i nie mam jak sprawdzić, ale jak pamiętam to płaci się za mapy, nie za rok. Cała Europa to było 120 zł, ale sprawdź to po zainstalowaniu iGO, bo głowy sobie uciąć nie dam.
Kupuje się z poziomu aplikacji, wybierając mapy kontynentów które potrzebujesz.

Pozdrawiam

wirefree - 2017-02-09, 23:21

Czyli jakie sa te ustawienia dla kampera? Bo kazdy ma innego jeden wysokosc 2.5 metra inny 3.20m inny ma ponad 3.5 tony.
mrsulki - 2017-02-10, 06:18

wirefree napisał/a:
Czyli jakie sa te ustawienia dla kampera?

Ano takie jak wpiszesz w odpowiednich rubryczkach i zaznaczysz w odpowiednich okienkach. :bigok

Wojciechu - 2017-02-10, 08:29

Mój szwagier TIR-owiec wgrał mi na androida do tel. nawigacje - Nawitel. Przeznaczona jest dla samochodów ciężarowych ze wszystkimi danymi - szer., wys., masa, nacisk na osie itd. Mam nadzieję, że się sprawdzi.
Tamtam - 2017-02-10, 08:59

prof-os napisał/a:
Mój szwagier TIR-owiec wgrał mi na androida do tel. nawigacje - Nawitel. Przeznaczona jest dla samochodów ciężarowych ze wszystkimi danymi - szer., wys., masa, nacisk na osie itd. Mam nadzieję, że się sprawdzi.


Tak naprawdę to nie jest kwestia nawigacji a map które sa do nawigacji.
W iGO też tak jest, możesz podać te wszystkie dane (szer, nacis na osie itd) ale musisz mieć po prostu zainstalowane mapy dla ciężarówek, wtedy masz wysokość wiaduktów, promień skrętu na zakrętach itd...
Większość TIRowców używa właśnie iGO.
Teraz dołożyli oprócz ciężarówek ustawienia dla kampera.
Pozdrawiam

stef - 2017-02-11, 22:33

Czy jest wersja IGO dla Windows Phone?
Tamtam - 2017-02-11, 23:38

stef napisał/a:
Czy jest wersja IGO dla Windows Phone?


Była wersja8.3 dla Windows Mobile, jest najnowsza dla Widnows CE.

stef - 2017-02-11, 23:44

Dzięki za info. Będę szukał.
andi at - 2017-02-12, 21:30

Sciągasz na tydzień i musisz kupić do końca tygodnia .Po tym terminie tracisz możliwość kupna .Taka opcja
Najlepiej zaraz kupić

Nawigacja jest ściągana do pamięci wewnętrznej ,musimy mieć wolne miejsce około 5 GB
Europa kosztuje około 37 e (jakoś tak :spoko )

OMEGA - 2017-11-21, 19:36

Odświeżam temat już po wakacjach -

mam pytanie i proszę o odpowiedz jak wam się sprawdziły Wasze nawigacje
iGo Primo Truck Windosie CE 6.0.

Interesuje mnie czy warto sobie tym programem zawracać głowę albo polecacie coś innego , zależy mi na tym by można było podać parametry auta czyli do TIR-ów, na Ale.....wybór jest dosyć skromny ale ceny ok i można bezterminowo uaktualniać to też ważne.

onionskin - 2017-11-21, 22:27

Nie ma programu lepszego od iGO :mrgreen:
I nie ma czegoś takiego jak iGO Truck, każdy iGO Primo może obsługiwać wszelkie ograniczenia drogowe- to nie kwestia map a oddzielnego pliku z takimi ograniczeniami (rozszerzenie pliku to .ftr).
I co ważne- Primo chodzi na wszystkim co ma procesor :shock:

fan - 2017-11-22, 07:34

a co powiecie o tej ??
http://allegro.pl/nawigac...6827738796.html

szukam czegoś nowego - stara się kończy

koko - 2017-11-22, 08:00

Ponadto w IGO pokazuje campingi w okolicy gdzie jesteśmy,wzdłuż trasy i w miejscy docelowym
Bronek - 2017-11-22, 08:15

Już bym się szarpnął z rejestratorem http://allegro.pl/nawigac...6139887632.html

Ale w obecnej dobie tylko dla wygody. by była cały czas zainstalowana
Generalnie większość tabletów i smarfonów wystarczy by wgrać oprogramowanie.
Sam mam zawsze zgryz.
Na ogół jadę na telefonie smartfonie.
Wygoda jest taka, że aktualizuje się automatycznie itd..
Z drugiej strony, co jest do wszystkiego jest do niczego. Trzeba wyjąć, zainstalować....

Rejestrator, polecam ale niekoniecznie wbudowany.. 2x mi się przydał.

OMEGA - 2017-11-22, 13:09

którą polecacie na Androidze czy Windos ,
jeśli ktoś byłby tak miły i przybliżył różnicę.

amples - 2017-11-22, 13:15

OMEGA napisał/a:
którą polecacie na Androidze czy Windos

Pytanie co ?
program nawigacyjny Igo ?
jakiś sprzęt chińczyk z wgranym programem igo ?
Określ się

OMEGA - 2017-11-22, 13:33

Pewnie , nawigacja chińczk z iGO może taki:
http://allegro.pl/nawigac...6401333196.html
może być z Android lub Windos i tu jest problem który wybrać , do tej pory miałem zawsze z Win może raz spróbować z Andr, i dlatego pytam jaka różnica.

amples - 2017-11-22, 13:52

OMEGA napisał/a:
może taki:
http://allegro.pl/nawigac...6401333196.html

Procesor 800MHz
ram 256 MB
Jak na win ce środek mocny .
Minus wszystkich win ce dotyk oporowy jedno punktowy .
Chcesz sprawdzić na antku to zainstaluj sobie na jakimś tablecie czy szajs-fonie z gps .(poczytaj np. TU )

Bronek - 2017-11-22, 14:28

Do niedawna byłem fanem Windowsa ale On umiera w aplikacjach. Czas obecnie należy do Androida.
wlodo - 2017-11-22, 20:02

Tryby pracy: TIR, Autobus, Pojazd uprzywilejowany, TAXI, samochód osobowy, rower, pieszy.
To kamper pod żadne nie pasuje...

Altanka47 - 2017-11-22, 20:16

Używam Garmin camper 760lm ma wszystkie opcje ustawienia camper ale mam pewne uwagi co do wyboru profilu trasy mam pytanie czy ktoś używa tej nawigacji być może nie umiem ustawić pozdrawiam Andrzej
slawwoj - 2017-11-22, 20:32

Altanka47 napisał/a:
Używam Garmin camper 760lm ma wszystkie opcje ustawienia camper ale mam pewne uwagi co do wyboru profilu trasy mam pytanie czy ktoś używa tej nawigacji być może nie umiem ustawić pozdrawiam Andrzej


Pytaj

andi at - 2017-11-22, 22:21

[quote="Bronek"]Już bym się szarpnął z rejestratorem http://allegro.pl/nawigac...6139887632.html

Nie nawigacja ale geret to do :dupa mam to :spoko

wirefree - 2017-12-19, 12:39

OMEGA napisał/a:
którą polecacie na Androidze czy Windos ,
jeśli ktoś byłby tak miły i przybliżył różnicę.


Uzywam od lat automapy, wczesniej na stacjonarnej nawigacji a od 4 lat smartfon z androidem. W porownaniu do innych programow nawigacyjnych automapa jest moim zdaniem najlepsza profil mozna ustawic niestandardowy razem z wymiarami pojazdu i predkosciami. W razie korkow wlaczam google maps online i wtedy zamiast stac kilka godzin w korku jade bocznymi drogami. Zaleta tego rozwiazania to mozliwosc w kazdej chwili uzywania innego programu nawigacyjnego albo kilku na raz.

OMEGA - 2017-12-19, 15:38

Na święta córka mi sprezentowała taką nawigację http://www.ebay.pl/itm/7-...Sw-kdXzejA..... ciekawe jak się będzie sprawować , można na niej wiele funkcji ustawić , również ma BT i TMC , fizycznie jeszcze jej nie testowałem prezent dojdzie lada dzień.
amples - 2017-12-19, 15:58

OMEGA napisał/a:
ciekawe jak się będzie sprawować

Na plus przemawia że na 256 RAM i wejście AV- można podłączyć kamerę cofania .
Reszta to standard w win-ce.
Ale darowanemu :mikolaj koniowi nie zagląda się w zęby.

krzlac - 2017-12-19, 18:37

OMEGA napisał/a:
można na niej wiele funkcji ustawić


To maszyna z systemem. A jaki program nawigacyjny zaistalujesz?

OMEGA - 2017-12-19, 19:00

krzlac napisał/a:
A jaki program nawigacyjny zaistalujesz?


Tam już jest jakiś program nawigacyjny wgrany z dożywotnią aktualizacją , jeśli nie będzie mi odpowiadał to wgram iGO .
Tam jest 8GB wewnętrznej pamięci a dopiero jest połowa zajęta i można rozszerzyć do kolejnych 32 GB.

onionskin - 2017-12-19, 20:28

OMEGA napisał/a:

Tam już jest jakiś program nawigacyjny wgrany z dożywotnią aktualizacją , jeśli nie będzie mi odpowiadał to wgram iGO .
......

Ikony w programie navi wyglądają mi na te same jak w iGO Primo :mrgreen:

OMEGA - 2017-12-19, 20:42

onionskin napisał/a:

Ikony w programie navi wyglądają mi na te same jak w iGO Primo


Jeśli tak będzie to się już cieszę na iGo Primo

OMEGA - 2017-12-20, 13:22

Dzisiaj dostałem prezent , z tego co widzę to jest właśnie iGO Primo i z tego się cieszę , teraz muszę zagłębić się w temat i wszystkie parametry poustawiać .
fan - 2017-12-21, 06:35

a co powiecie o tej ?
http://allegro.pl/nawigac...6827738796.html

wirefree - 2017-12-21, 11:40

Jaki jest sens kupowania sprzetu ktory tak naprawde wart jest 100zl? Nawigacja to tylko program a w dzisiejszych czasach tylko google maps daje naprawde mozliwosc wyjscia z korkow i w miare sensownego planowania podrozy. Nie lepiej skorzystac lub kupic smartfona z internetem google maps i mozliwoscia instalacji kazdej innej mapy?
amples - 2017-12-21, 12:13

wirefree napisał/a:
Nie lepiej skorzystac lub kupic smartfona z internetem
Jeśli już to nie szajs-fona tylko tablet , dla młodzieży wystarczy ale starszyzna potrzebuje większego ekranu.
Np.ta nawi
fan napisał/a:
a co powiecie o tej ?
http://allegro.pl/nawigac...6827738796.html

To jest tablet , tylko na słabych podzespołach złożony jako nawi (512 Ram na antka to mało i dziadowski ekran)
Za 500 pln to można mieć już dobry tablecik a igo jest w necie za darmo , wystarczy ściągnąć i zainstalować .

fan - 2017-12-21, 18:22

a jak tablet to jaki co polecasz
amples - 2017-12-21, 20:08

fan napisał/a:
a jak tablet to jaki co polecasz

Np. 8cali, lte. http://allegro.pl/nowy-le...06.html#thumb/4 450pln
Mniejszy-tańszy-uboższy 7cali 3g http://allegro.pl/lenovo-...7041466580.html 330pln
Traktuj to jako przykład, równie dobrze może być innej firmy-marki.

fan - 2017-12-21, 20:26

a gdzie oprogramowanie i za ile ??
amples - 2017-12-21, 20:51

fan napisał/a:
a gdzie oprogramowanie i za ile
W rożnych miejscach i za friko , wystarczy się rozejrzeć . przyklad:

_____________________________________
usunąłem link do pirackiego oprogramowania.

dziwaczek - 2017-12-23, 14:04

amples napisał/a:
fan napisał/a:
a gdzie oprogramowanie i za ile
W rożnych miejscach i za friko , wystarczy się rozejrzeć . przyklad:


A kolega to moze by nie reklamował pirackiego oprogramowania - do moderatora proszę usunąć post :gwm :gwm

amples - 2017-12-23, 14:23

dziwaczek napisał/a:
by nie reklamował

Ktoś bawi się w sygnalistę :diabelski_usmiech

wirefree - 2017-12-23, 15:14

dziwaczek napisał/a:
amples napisał/a:
fan napisał/a:
a gdzie oprogramowanie i za ile
W rożnych miejscach i za friko , wystarczy się rozejrzeć . przyklad:


A kolega to moze by nie reklamował pirackiego oprogramowania - do moderatora proszę usunąć post :gwm :gwm

Na androida jest kilka dobrych programow za free i to nie wiem czy nie lepszych niz to dziadowskie IGO . Do tego oprogramowanie nie jest dozywotnie i za free na zadna nawigacje, aktualizacje sa platne. A to ze ktos sprzedaje z dozywotnimi mapami to jest tylko belkot marketingowy dla Naiwnych. Jak juz ktos chce bardzo oryginalnego dinozaura na windows CE to tani tablet i program od producenta tylko jaki to ma sens?

mischka - 2017-12-23, 15:35

wirefree napisał/a:
Do tego oprogramowanie nie jest dozywotnie i za free na zadna nawigacje, aktualizacje sa platne.
opowiedz o tym więcej
dziwaczek - 2017-12-23, 16:17

amples napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
by nie reklamował

Ktoś bawi się w sygnalistę :diabelski_usmiech


sie nie bawi w "sygnalistę" :szeroki_usmiech ale są pewne zasady na forum i trzeba ich przestrzegać, bo za publiczne umieszczenie tego typu linków "służby" mogą zamknąć Nasze forum a tobie narobić kłopotu.

amples - 2017-12-23, 17:22

dziwaczek napisał/a:
publiczne umieszczenie tego typu linków

Jakiego typu ?
To był link do forum WinClub ,
a że na tym forum ktoś zamieszcza jakieś linki: co mnie to , to ich problem .

zbyszekwoj - 2017-12-24, 13:48

amples napisał/a:
fan napisał/a:
a gdzie oprogramowanie i za ile
W rożnych miejscach i za friko , wystarczy się rozejrzeć . przyklad:

_____________________________________
usunąłem link do pirackiego oprogramowania.



K...a, nie zdążyłen przepisać. :gwm

Możesz podesłać na PW zanim " sygnalista" pobiegnie po gratyfikacje?

amples - 2017-12-24, 13:54

zbyszekwoj napisał/a:
nie zdążyłen przepisa

anples napisał/a:
forum WinClub

dziwaczek - 2018-01-06, 09:08

A ja wgrałem takie coś MapFactor GPS Navigation Maps i puki co testuję na razie oki, na początku się mapa gubiła ale potem poszło dobrze
Mapy są off-line i bardzo aktualne (aktualniejsze niż google - jest np. zarys finalny drogi S8 remontowanej obok mnie - już wiem gdzie będą zjazdy), informacje o korkach pobiera sobie online. Ustawić wielkości pojazdu w wersji darmowej się nie da ale można wybrać rodzaj pojazdu tj. "ciężarówka" do 3.5t i 4.5m wysokości (to mnie interesuje bo Dziwaczek II ma prawie 3.2m).
Rodzaj mapy wybramy a potem ściągamy - używam darmowe są jeszcze mapy Tom-Toma ale płatne.

Polecam potestować

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=pl

onionskin - 2018-01-06, 09:31

No i jest wersja na PC co jest przydatne dla wygodnego planowania- potem tylko export/import.
Mapy darmowe to OpenStreetMap, wg mnie lepsze od płatnych.

http://navigatorfree.mapfactor.com/en/

dziwaczek - 2018-01-06, 09:39

onionskin napisał/a:
No i jest wersja na PC co jest przydatne dla wygodnego planowania- potem tylko export/import.
Mapy darmowe to OpenStreetMap, wg mnie lepsze od płatnych.

http://navigatorfree.mapfactor.com/en/


Ja własnie korzystam z map OpenStreetMap - jak dla mnie to są super.

Janusszr - 2023-08-29, 20:08

Odświeżę temat.
Czy jest możliwość takiego ustawienia iGO, aby widzieć aktualną prędkość pojazdu? Korzystałem z Automapy i tam ta funkcja była. W iGO nie mogę tego ustawić.

AndyS - 2023-08-29, 20:57

Jeżeli chodzi o wyświetlanie prędkości na ekranie mapy to raczej tylko iGO Primo i starsze iGO8. Mam iOS (iPad) i tu prędkościomierz jest wyświetlany na innym ekranie (zakładce) niż mapa. :-/
Janusszr - 2023-08-29, 21:10

W gorącej wodzie jestem kąpany :)
Rozkminiłem to. Może ktoś skorzysta.
Ustawienia -> ustawienia nawigacji -> pole danych. Jest również opcja ograniczenie prędkości.

Zrezygnowałem z Automapy z dwóch powodów.
Często wieszała się.
Zakłócała pracę kamery cofania.

AndyS - 2023-08-29, 21:28

Na jakim urządzeniu używasz iGO?
Janusszr - 2023-08-29, 21:57

Zakupiłem Modecom. Poprzednio miałem Vordona. Automapa na obu się krzaczyła i zakłócała pracę kamery cofania.
Robold - 2023-09-04, 17:41

Janusszr napisał/a:

Zrezygnowałem z Automapy z dwóch powodów.
Często wieszała się.
Zakłócała pracę kamery cofania.

A czy ta nawigacja iGO, którą teraz używasz, jest dedykowana do kampera?

Janusszr - 2023-09-04, 20:00

Nie wiem na czym ta dedykacja miałaby polegać. Korzystałem do tej pory z automapy. Z Igo dopiero trzy dni w drodze do Włoch. Nie ma porównania Igo jest o wiele lepsza. Ani razu nie zawiesiła się. Pokazuje praktycznie to samo co google, a często nawet lepiej prowadzi.
Robold - 2023-09-04, 21:03
Temat postu: Re: nawigacja iGO z profilem kampera
Tamtam napisał/a:
Na Androida pojawiła się wersja iGO dla kampera, wybiera się ostatni z listy pojazdów kampera (pojazd wypoczynkowy w Polskim tłumaczeniu) i mamy ustawienia dla kampera.

AndyS - 2023-09-04, 21:07

Ja korzystam z iGO od czasu wycieczki do USA - chwalę i polecam. Co prawda było to już parę lat temu ale ta mapa sprawowała się lepiej niż załączony do wypożyczonego auta Garmin. Igo nie myliło się nawet na skrzyżowaniu dwóch ośmiopasmowych autostrad. Bez tego prowadzenia węzeł był nie do przejechania. :wyszczerzony:
Nadal używam iGO tyle że na iPadzie.

Janusszr - 2023-09-05, 15:43
Temat postu: Re: nawigacja iGO z profilem kampera
Robold napisał/a:
Tamtam napisał/a:
Na Androida pojawiła się wersja iGO dla kampera, wybiera się ostatni z listy pojazdów kampera (pojazd wypoczynkowy w Polskim tłumaczeniu) i mamy ustawienia dla kampera.
Jakie to daje konkretne korzyści?
SlawekEwa - 2023-09-05, 22:29

Ta nowa to nie IGO Elite ?
Robold - 2023-09-06, 20:54
Temat postu: Re: nawigacja iGO z profilem kampera
Janusszr napisał/a:
Jakie to daje konkretne korzyści?

Jeszcze jej nie używałem w kamperze ale ma to wyglądać tak, że wstawiam wymiary i wagę kampera ale dalej jadę po drogach jako samochód osobowy. W porównaniu do iGO Truck zmiana taka, że trasa wyznaczona dla kampera prowadzi również po drogach gdzie są zakazy wjazdu dla samochodów ciężarowych .

adaml61 - 2023-09-06, 21:37

Zawodowo jeżdżę na Tomku , bo firmy go używają bo ma opcję zarządzania flotą , prywatnie IGo , testowałem różne i igo prowadzi najlepiej . Kamperem ustawiam autobus , zbliżony czas przejazdu żadnych niespodzianek . Tomton w najnowszej wersi wyznacza 3 trasy , germin dwie , navitel 3 a igo pełno . Szybki , łatwe , ekonomiczne , krótkie i ekologiczne . Igo jak zjedziesz z trasy za chwilę wyznacz nową , inne zawracają do poprzedniej , chyba że zrobisz reset trasy , to wyznacza od nowa .Na wschodzie , bardzo dobrze spisuje się navitel .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group