Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Mapy, e-mapy, przewodniki foldery - Filmy z naszych rejestratorów

stef - 2017-02-10, 18:25
Temat postu: Filmy z naszych rejestratorów
Witam.
Jeżdżąc kamperem czy osobówką kręcimy filmy i czasami chcemy je komus pokazać.
Polecam stronę : https://mojatrasa.eu

Fajnie można wrzucić tam film z youtube ale dodatkowo pokazać też tą trasę na mapie. Jak mamy rejestrator z GPS'em to przerabiamy ścieżkę na plik kml i wrzucamy, a jak nie mamy to można z "palca" wrzucić zarys trasy.
Całkiem fajnie to wygląda.
Strona chyba jeszcze jest w powijakach ale widzę, że się rozwija. Pierwszy film jaki wrzuciłem widzę, że admin chyba musiał przerobić bo jest na jego kącie, ale nie o to chodzi, ważne, że jest.

moje trasy:
Autostrada i lokale drogi - Trecin (Słowacja) - Cieszyn (Polska) : https://mojatrasa.eu/video/50/
Z Podlasia do Druskiennik na kemping Dainava :https://mojatrasa.eu/video/14/

Ja jeszcze zamierzam wrzucić tam moje filmy z wjazdów na kempingi w CRO i w Polsce, tak byśmy mogli widzieć jak taki kemping wygląda.

andrzej627 - 2018-03-05, 09:16

Moja produkcja:
Norwegia 2016 okiem kamery samochodowej

orys - 2018-03-05, 13:59

Ja sobie powrzucałem takie ścinki z mojej kamerki z ciężarówek, którymi jeżdże po Szkocji, i zrobiłem z nich listę "widoki z biura": https://www.youtube.com/w...GcY6KcfCwVPa03m

Właśnie trochę tam porządkuję parę rzeczy, dopycham jakś stockową muzykę itd, to przy okazji Wam mogę powrzucać. Trochę krótkich momentów, trochę timelapse.

Jak kto ciekaw to tutaj jest filmik o tym, jak się w Szkocji mijają ciężarówki:


Tutaj mostek dla odważnych:


Tu godziny szczytu i powrót owieczek z pastwiska:


Tutaj jakaś sprzeczka ptaków drapieżnych:


Tutaj timelapse z szosy na półwysep Kintyre:

(jedna z moich ulubionych okolic w Szkocji, bardzo niedoceniana w przewodnikach).

Transport wiatraków:


Letni dzień na Hebrydach Zewnętrznych - North Uist, Benbecula, South Uist, Eriskay i ponownie South Uist:


Przejazd groblą między wyspami Eriskay i South Uist:


A tu z kolei na półwyspie Ardnamurchan (kolejna niedoceniona perełka Szkocji)


Sarna latająca po mieście w środku dnia:


Wyjazd z farmy nieopodal Mull of Kintyre:


Czasem nawrotka 11 metrową osiemnastotonówką to nie taka prosta sprawa:

(a ludzie tu na forum mówią, że siedmiometrowy kamper to problem ;-) )

Przejazd przez most na wyspę Skye - jeden z napiękniejszych widoków w Szkocji:


Droga do małego promu na wyspę Skye:


Powrót z pewnej farmy "za siedmioma górami, za siedmioma lasami":


Ciężarówką nad morze :)


Jedna z moich ulubionych dróg:


Parowy pociąg w Malaig:


Plażowanie wagi ciężkiej:


Na półwyspie Applecross:


Zimowy przejazd przez Bealach Na Ba:


Gęsty ruch na wyspie Raasay:


Owca, która ma wszystko w dupie:

piotr.sto - 2018-03-05, 16:24

To i ja wrzucę jeden filmik, na którym zobaczycie, jak nawigacja Garmin z wprowadzonymi prawidłowo gabarytami kampera, radośnie prowadziła mnie przez Neapol :haha:


HENRYCZEK - 2018-03-05, 16:40

piotr.sto napisał/a:
To i ja wrzucę jeden filmik, na którym zobaczycie, jak nawigacja Garmin z wprowadzonymi prawidłowo gabarytami kampera, radośnie prowadziła mnie przez Neapol :haha:





Nie zatrzymałeś się na STOP-ie, 2x :haha:

piotr.sto - 2018-03-05, 16:49

Za pierwszym razem - mea culpa (chociaż to było tylko 1 km/h :wyszczerzony: ), natomiast drugi STOP jest usprawiedliwiony - jak tylko zobaczyłem wyjazd z tej szczurzej nory, chciałem się jak najszybciej wydostać :szeroki_usmiech .
YAN - 2018-03-05, 17:58

Jakiego programu używacie do złożenia jednego filmu z kilku innych poprzycinanych ?
orys - 2018-03-05, 23:35

YAN napisał/a:
Jakiego programu używacie do złożenia jednego filmu z kilku innych poprzycinanych ?


Ja to robie w Open Shot Video Editor. Taki sobie, ale stosunek jakosci do ceny (jest za darmo!) byl bardzo korzystny :)

Powsinogi - 2018-03-05, 23:45

Dzięki za filmy!
Na Skye kiedyś jechaliśmy - wypożyczonym fiatem punto :) Wiatr był taki, że drzwi chciało wyrwać :)

zbyszekwoj - 2018-03-06, 09:36

HENRYCZEK napisał/a:
Nie zatrzymałeś się na STOP-ie, 2x


Dobrze ,ze jechałeś osobowym, bo był zakaz dla ciężarowych. :ok

piotr.sto - 2018-03-06, 15:39

Widziałem, ale u mnie - póki co - poniżej 3,5 t :lol:
SlawekEwa - 2018-03-06, 15:43

orys dlaczego niektóre Twoje filmiki są w przyśpieszonym tempie . Jak to normalnie obejrzeć?
ZEUS - 2018-03-06, 16:54

SlawekEwa napisał/a:
orys dlaczego niektóre Twoje filmiki są w przyśpieszonym tempie

może tak jeździ... wzorując się na Hołowczycu?... :-P :spoko

orys - 2018-03-07, 00:50

SlawekEwa napisał/a:
orys dlaczego niektóre Twoje filmiki są w przyśpieszonym tempie . Jak to normalnie obejrzeć?


Są w przyśpieszonym tempie, bo w normalnym by były nudne jak cholera :) Jak sie coś "ciekawego" dzieje, to zostawiam normalnie, resztę robię w Timelapse. W ustawieniach odtwarzania (Koło zębate po prawej) możesz sobie troszkę zwolnić.

Robię tak też dlatego, że jakbym je wszystkie normalnie wpychał, to bym miał łącze zapchane do przyszłego Bożego Narodzenia :-)

No, ale może faktycznie masz rację, na przyszłość będę przyśpieszał mniej niż o osiem razy może :)

Tymczasem jak pogrzebiesz w moich starszych, to znajdziesz kilka dłuższych w normalnym tempie:

Tu jeden z moich ulubionych, kiedy pracowałem w tej samej firmie co teraz 11 lat temu... Już nie ma tych wąskich grobli...


Tu przejazd na Eriskay (kręcone z ręki przez pasażerkę):


Tu wieczorny przejazd do półkoła wyspy Barra:


A tu jedna z moich najulubieńszych tras na wyspach: droga do Cheese Bay. Zupełnie niepozorna, ale coś w tym jest:


Jak masz chęć pogrzeb sobie po tym moim kanale, na pewno coś znajdziesz, w większości to są po prostu gołe filmiki prosto z kamerki czy aparatu.

Pozdrawiam i zapraszam do Szkocji :)

P.S. Jest w dziale linków, ale jakbyś miał ochotę też trochę poczytać, to tutaj taki mój mini-przewodnik (powoli rozbudowywany): http://orynski.eu/zwiedzamy-szkocje/

SlawekEwa - 2018-03-07, 08:04

orys napisał/a:
W ustawieniach odtwarzania (Koło zębate po prawej) możesz sobie troszkę zwolnić.

Jak zwalniam to" szarpie " filmem.
Na Twoim kanale to już oglądałem część nagrań. Sam nagrywam swoje całe trasy podróży i dlatego lubię oglądać inne nawet te "nie interesujące"
Dziękuję za zaproszenie do Szkocji która wydaje mi się trochę zimna , ponura, tajemnicze i grożna, ale może naoglądałem się za dużo filmów kostiumowych z epoki zamków i rycerzy :haha:

emeryl - 2018-03-07, 08:16

Jakiej pojemności kartę pamięci zastosować do rejestratora.Pozdrawiam i życzę miłego dnia
drwoy - 2018-03-07, 08:38

Szczerze polecam Szkocję. Może jest zimna, ale można trafić na piękne słońce. Przepiękne krajobrazy ze stadami, owiec no i Edynburg - nieduży. ale jakże atrakcyjny turystycznie.

Zachęcam.

MAREKH - 2018-03-07, 09:27

Ten jest co prawda z ręcznej kamery, ale wydaje się ciekawy.

Witold47 - 2018-03-07, 09:44

emeryl napisał/a:
Jakiej pojemności kartę pamięci zastosować do rejestratora.Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Dzień dobry, w zasadzie pojemność karty zależy od rejestratora, te nowsze mogą zapisywać 32 GB, 64 GB i więcej. Duża pojemność przydaje się jeżeli chcemy zachować ładną trasę, lub coś ciekawego. Jeżeli rejestrator jest z GPS, to można odczytać położenie na mapie i prędkość. Zapis prędkości może być pomocny przy ,,udowodnieniu" nie przekroczenia ograniczenia, ale każdy kij ma dwa końce. Jeżdżąc rozsądnie nie należy się tego obawiać.
Pozdrawiam

MAREKH - 2018-03-07, 10:15

A tak zjeżdża kamperem mój kolega Zbysiu z Granicy Hiszpańskiej do Francji
UWAGA!!! może się zawrócić w głowie


emeryl - 2018-03-07, 12:47

Dziękuję za informację :pifko
zbyszekwoj - 2018-03-07, 15:47

MAREKH napisał/a:
tak zjeżdża kamperem mój kolega Zbysiu z Granicy Hiszpańskiej do Francji
UWAGA!!! może się zawrócić w głowie


A ten co za nim filmuje, to tak samo zasuwa. :haha:

SlawekEwa - 2018-03-07, 15:52

Osobówka też nieżle nagina :haha:
stander - 2018-03-07, 20:04

Cytat:

A tak zjeżdża kamperem mój kolega Zbysiu z Granicy Hiszpańskiej do Francji

Zbysiu :?: To nie może być Zbysiu jest ostrożny ;) :spoko

Mirekl61 - 2018-03-07, 20:51

Tak ciepło było !

orys - 2018-03-07, 23:29

SlawekEwa napisał/a:
Dziękuję za zaproszenie do Szkocji która wydaje mi się trochę zimna , ponura, tajemnicze i grożna, ale może naoglądałem się za dużo filmów kostiumowych z epoki zamków i rycerzy :haha:


To zależy...

Zima faktycznie jest ponura, ale z drugiej strony Szkocja jest wtedy w dużej mierze bezludna - w ostatni piątek wieczorem jechałem na Skye i z powrotem, ani jednego kampera czy przyczepy, momentami to przez 20 minut nie wyłączałem długich bo nikt nie jechał... No i te wiatry, czasem nawet w domu jak siedzę i słyszę, jak wiatr wyje w załomach muru za oknem, to się czuję tak, jak sobie wyobrażałem to kiedy czytałem np. jakiś "Tajemniczy Ogród" w dzieciństwie...

Muszę powiedziec, że lubię taki klimat. Rok temu na przykład przed Bożym Narodzeniem utknąłem na kilka dni na Hebrydach Zewnętrznych (był sztorm i przez kilka dni nie pływały promy).

Spędziłem ze dwa dni jeżdżąc cięzarowką między jedyną kafejką otwartą rano, biblioteką, basenem a pubem :-) Zero turystów, miejscowi też nosów z domów nie wyściubują, absolutnie nic się nie dzieje, drogi puste, pogoda nie taka zła, choć wiało srodze...



Coś takiego można polubić.

W lecie zaś pogoda w kratkę, wszystko tętni, na Skye to się wręcz w korkach kamperowych stoi...

Jeśli mnie ktoś pyta o to, kiedy przyjechać do Szkocji to polecam kwiecień, ewentualnie wczesny maj - nie ma jeszcze turystów, wszystko rozkwita, a jednoczesnie są jeszcze kontrasty (np śnieg w górach), dodatkowo kwiecień, maj, czerwiec to zwykle najpogodniejsze miesiące w roku... Więc jest słońce, a jak jest odrobina słońca to już wiele nie potrzeba.

Mam takie galerie od lat na Facebooku, "widoki z biura" je nazywam, mozesz sobie przeglądnąc, zdjęcia są zwykle chronologicznie, to bedziesz miał pojęcie o tym, jak wygląda przyroda w którym miesiącu:

https://www.facebook.com/...45529209&type=3

Powsinogi - 2018-03-18, 21:57

Młodsze dziecko jedzie na wycieczkę klasową do Szkocji na początku maja :)
dzięki za info, ze pogoda wtedy fajna :D

orys - 2018-03-19, 01:30

No, ale jak będzie padac, to się proszę na mnie nie powoływać :)
orys - 2018-11-27, 20:58

Wrzuciłem parę nowych filmików.

Z ciekawostek: zjazd z promu o pojemności pół kampera lub jednego samochodu (ew. dwóch matizów, jak się dobrze popieści):



Jazda w miasteczku Gardenstown



Włochate krowy na półwyspie Applecross:



Harry Potter w drodze do szkoły:



Plażowanie wagi cięzkiej:



Spotkanie z owcą, ktora ma wyj*bane na ciężarówki:



Spotkanie z jednorożcem. Albo z Szatanem, nie jestem pewien:


orys - 2018-11-27, 21:19



A to może coś przypomnieć miłośnikom kina z lat 80-tych :)

Bim - 2018-11-27, 21:56

orys z
super filmiki pokazujące coś innego samo życie na wyspach nie poprzestawaj :spoko

Comsio - 2018-11-27, 23:06

A może poranny szczyt w Stolicy,rekordy bije poniedziałek i popołudniowy piątek :ok
orys - 2018-11-28, 20:42

Bim napisał/a:
orys z
super filmiki pokazujące coś innego samo życie na wyspach nie poprzestawaj :spoko


Mówisz i masz :)

Te dwa są z niewielkiej wysepki Luing (polecam, mało znana perełka w Szkocji!)





To z północy, okolice Ullapool:



Tu podobnie, ale po bocznych drogach:



Tu są nawet jakieś kampery, wiec jest tematycznie! :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group