Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Albania - Albania 2017

Ryszard.S - 2017-03-18, 11:24
Temat postu: Albania 2017
Witam
Czy ktoś wybiera się do Albanii w czerwcu ?

MAREKH - 2017-03-18, 13:29

Może my............. :haha:
arexseven - 2017-03-18, 18:50

Skoro mowa o planowanych wyjazdach do Albani, to my z żoną wybieramy się w maju.
Ma to być pierwsza podróż kamperem i pewnie też rażniej byłoby dołączyć do kogoś.

WojtekRTB - 2017-03-18, 20:36

W lipcu będziemy tam prawdopodobnie przez kilka dni ;)
bond - 2017-03-18, 21:48

My może będziemy pod koniec lipca
mały kazio - 2017-03-19, 00:12

My ruszamy 14 czerwca na dwa i pól tygodnia
Ryszard.S - 2017-03-19, 00:17

My 3 czerwca ,ale powoli.
Czy macie plan?

mały kazio - 2017-03-19, 00:50

My bez planu,spokojnie bez wyscigow.
Camperownikowie - 2017-03-20, 08:57
Temat postu: Albania 2017
Witajcie ,

Planujemy podróż do Albanii.
Wyjazd 15 lub 16 .07.2017
Ekipa 2 dorosłych +2 dzieci 11 lat.

Jeśli ktoś też planuje w tym czasie to zapraszam do kontaktu :)
Wspólnie raźniej :)

ASIAAREK - 2017-03-20, 20:56
Temat postu: albania maj czerwiec 2017
Witam . Wybieramy się w maju -czerwcu do Albanii pierwszy raz .Możemy się do kogoś przyłączyć.
Donat - 2017-03-20, 21:09

Byłem w Albanii już trzy razy i uważam (to jest moje zdanie) że wyjazd do tego kraju w lipcu i sierpniu to straszny hardkor ze względu na panujące tam w tym czasie upały. Za to polecam wrzesień lub czerwiec.
rjas - 2017-03-20, 21:34

U nas Albania też jest na wakacyjnej trasie, niestety sierpień.
Ja osobiście nie jestem wielkim miłośnikiem upałów, ale cóż... tak to jest jak się ma dzieciaki w wieku szkolnym. Wybór terminów mocno ograniczony :(

Ryszard.S - 2017-03-21, 00:17
Temat postu: Albania 2017
Nareszcie widzę chętnych na czerwiec.
Jest więc szansa spotkania , albo nawet wspólnej podróży
w jakimś zakresie. Nasz plan zakłada wyjazd 3.06.
Czy ktoś z "czerwcowych " podróżników ma już ustalony termin ?

Tadeusz - 2017-03-21, 00:27

Ryszard.S napisał/a:
Jest więc szansa spotkania , albo nawet wspólnej podróży


Szkoda, Rysiu, że mogę gylko czytać o Waszych planach i marzyć...marzyć...marzyć.
Mam nadzieję, że w tym roku jeszcze stanę na nogi i marzenia zaczną się urzeczywistniać.

Albania jest w moich planach...narazie jednak tylko w tych dalszych. :spoko

krzysmoc - 2017-03-21, 14:40

Donat masz troszkę racji ale też sporo przesadzasz. Jest gorąco ale da się przeżyć - na szczęście jest morze w którym się można schłodzić i płyny którymi można sobie pomóc. Sporo miejscówek jest klimatycznych w cieniu ale nawet w tych nieosłoniętych daje się przeżyć. Niektórzy mają klimatyzacje inni wentylatory a jeszcze inni maja chęć poznania świata i zero innych możliwości czasowych (uziemieni przez kalendarz szkolny). Piszę bo przeżyłem na własnej skórze wszystkiego po trosze.
Ryszard.S - 2017-03-21, 15:46

Tadeusz , bardzo współczujemy Tobie. zdajemy sobie sprawę z tego jak ciężko jest nie móc realizować swoich marzeń. Miej jednak nadzieję na ich spełnienie. Nie takie przeszkody pewnie w życiu pokonywałeś. A jeśli chodzi o plany to powiem , że Danka tyle godzin poświęciła na ułożenie tej marszruty ,że nie wypadało by się teraz wycofać.
Pozdrawiamy
Danka i Ryszard

DAREW - 2017-03-22, 00:24

Witam pieknie! My wyjezdzamy ok.3 lipca do konca miesiaca! Bedziemy sie przemieszczac to tu to tam ! :lol: zaloga Darek i Ewa! I nasz kamperek,...
Andrut - 2017-03-22, 09:27

My się szykujemy na koniec lipca. Albania i Chorwacja :)
yeti33 - 2017-03-23, 12:38

Witam. Widze, ze sporo ludzi wybiera w tym roku Albanie. My wybieramy się w dwie osoby prawdopodobnie ok 11 czerwca. Mamy zamiar zatrzymać się na 2 noclegi w Chorwacji (bo mamy do niej sentyment), no i z 3 noclegi w Czarnogórze. Dokładnie nie wiemy. Cos tam mamy zaplanowane ale zawsze plany nam sie zmienają. Pozdrawiam wszystkich.
jaszkovip - 2017-03-25, 20:13

Planuje Albanie z początkiem lipca na trzy tygodnie. Oczywiście zwiedzanie atrakcji po drodze, ale planowanie na razie pobieżne .
emek - 2017-03-28, 15:26

To i ja się wpiszę kierunek Albania 2017, ale u mnie to już taka tradycja ;)
wyjazd 13 lipiec, tym razem skład osobowy 3 os. + 3 dzieci 9lat 9lat 15lat

attenkaa74 - 2017-04-09, 20:12

Andrut napisał/a:
My się szykujemy na koniec lipca. Albania i Chorwacja :)



czesc Andrut
MY jeszcze myślimy czy daleko czy blisko.
Hiszpania czy coś bliżej.....chyba losy pociągniemy

boskiWiatrZodbytu - 2017-04-15, 23:46

witam ostatni tydzień maja wyjazd do Chorwacji .planowaliśmy parę dni spędzić w al bani ale każdy Albańczyk z którym rozmawiałem mi to bardzo odradzał .ostatnio pani z cukierni która jest Albanką jak jej powiedziałem ze tam jedziemy tez nam bardzo odradziła wyjazd ,a jak już bardzo chcemy tam jechać to w grupie i bardzo radziła trzymać się turystycznych tras . w skrócie z tych rozmów wyszło tyle ze w al bani bardzo dużo ludzi znika . i jak już dojdzie do czegoś poważniejszego to policja trzyma stronę tubylców .
z tego co ludzie piszą na forach jest spoko a jak się pytam Albańczyków co do roboty przyjechali
to mówią ze tam jest jedna wielka rzeźnia.
Ostatnio w zeszłym miesiącu Albania podpisała muzułmańską Kartę prawa szariatu
,. pojadę do albani w grupie

bond - 2017-04-16, 00:12

Witam boskiwiatrzodbytu siejesz zamęt .Byli tam i przyjechali cało i zdrowo .Dlaczego tak piszesz ???
fiba56 - 2017-04-16, 00:36

Dokładnie tak było z polskimi gastarbatitrami od nas;trzeba pojechać i sprawdzić organoleptycznie.Byłem cztery lata pod rząd w Albani i zawsze bezpiecznie,bez przygód.Kraj przyjazny turystom i niezkomercjonizowany.Zachęcam.
MILUŚ - 2017-04-16, 00:40

boskiWiatrZodbytu napisał/a:
witam ostatni tydzień maja wyjazd do Chorwacji .planowaliśmy parę dni spędzić w al bani ale każdy Albańczyk z którym rozmawiałem mi to bardzo odradzał .ostatnio pani z cukierni która jest Albanką jak jej powiedziałem ze tam jedziemy tez nam bardzo odradziła wyjazd ,a jak już bardzo chcemy tam jechać to w grupie i bardzo radziła trzymać się turystycznych tras . w skrócie z tych rozmów wyszło tyle ze w al bani bardzo dużo ludzi znika . i jak już dojdzie do czegoś poważniejszego to policja trzyma stronę tubylców .
z tego co ludzie piszą na forach jest spoko a jak się pytam Albańczyków co do roboty przyjechali
to mówią ze tam jest jedna wielka rzeźnia.
Ostatnio w zeszłym miesiącu Albania podpisała muzułmańską Kartę prawa szariatu
,. pojadę do albani w grupie


Pieprzysz jak potłuczony :chory :chory :chory

Przestań siać ferment...........jedna baba drugiej babie............ :gwm
Dwa dni temu wróciłem z pracy z Albanii . Pracowałem z Albańczykami przez dwa tygodnie ....
Byłem w kilku miejscach pod Tiraną sam.............i żyję . Ba ; jak bym mógł bym tam wrócił .
Oni są bardzo sympatycznymi ludźmi . O jakich zniknięciach ty piszesz ? Jakim szariacie ? Też myslałem ,że to muzułmański kraj ale to bzdura . W ciągu tych dwóch tygodni widziałem może z dwie kobiety/ muzułmanki na ulicy .
Tak więc polecam .........to przyjazny ; proeuropejski kraj . Ludzie bezkonfliktowi a ceny.......bardziej niż przystępne :mrgreen:

tolo61 - 2017-04-16, 03:26

Hej
Byliśmy w Albanii parę razy..
Moja druga połowa jest trochę zachowawcza jeżeli chodzi o nieznane kraje
Po wyjeździe z Albanii była zachwycona , przede wszystkim ludźmi.
Jak dla nas jest super pod każdym względem... no może już z cenami nie jest tak jak kiedyś ale za to reszta godna polecenia / włóczyliśmy się sami, dwa lata temu spaliśmy dwa razy na kempingu reszta tak jak lubimy , na dziko /
Tak że jak to mówią, strach ma wielkie oczy ..a my nie dajmy się ogłupić
Jaki szariat.. prawie połowa aut ma włoskie tablice druga szwajcarskie .
Luzik po pełnym programie , Począwszy od policjantów a skończywszy na włóczęgach.
:spoko

jedrek49 - 2017-04-16, 11:11

witam
bylismy kilka razy w Albani,bylo super,bylismy w duzych miejscowosciach i na zadupiach ,wszystko bylo ok ,jest na CT garstka ludzi ,ktorzy boja sie wlasnego cienia ,opowiadaja bajki takie ze jedna baba ,drugiej babie wsadzila do d....grabie,.W kazdym kraju sa ludzie dobrzy i znajda sie przestepcy ,ale taki jest swiat ,BOSKI WIATR -jak sie boisz to wykop sobie ziemianke ,kup armate i siedz w niej ,bo niedlugo przyjda z zaswiatow i ciebie zaatakuja zaatakuja
W tym roku jade do Grecji ale i tez podjade do Al;bani ,bo to kraj fajny i duzych kontrastow

Bim - 2017-04-16, 12:17

Boski mówisz ,że w al bani jest do bani?

Musisz wziąć coś na na te wiatry twoje

bo wiesz jak się zatka ujście to te boskie wiatry do muzgu docierają i wtedy takie pos rane myśli masz na temat al bani
Jak już pojedziesz w tej grupie do tej do bani to uważaj żebyś do studzienki nie wpadl :spoko

Bo oni też kradną dekle :diabelski_usmiech

rakro1 - 2017-04-16, 14:54

A,w ogóle to nick masz jakby obrażający nas na Forum.Chyba niecelowo ale niesmaczny bardzo :?:
mich007 - 2017-04-16, 15:05

Pan boski pomyślał zapewne że wystraszy wszystkich to nikt nie pojedzie do Albanii i wtedy odpali żagle i pchany boskim wiatrem bedzie mial całą Albanie dla siebie bez tłoku...
boskiWiatrZodbytu - 2017-04-16, 15:18

zaraz zamęt siej :stop: e . Wyluzujcie . napisałem co wiedziałem . . Bardzo podoba mi się ten kraj z waszych opisów wszystko super .i z chęcią bym tam pojechał nawet jutro .ale jako ze mam kontakt od czasu do czasu z Albańczykami to się popytałem co jak i co mnie wielce zdziwiło ze mi odradzi wyjazd tam . :shock:
kolega Chorwat wytłumaczył mi ze Albania ma problem z zaginionymi turystami. Też się zdziwiłem bo na Forach pięknie wszystko opisane. .
bardzo zbiło mnie to z tropu dlatego napisałem tu .CHyba o to tu chodzi.
Pozdrawiam :spoko

Bim - 2017-04-16, 15:52

Może przed rozmową rozłóż mapę i zapytaj z gdzie mieszka twój informator bo może się okazać że mieszkał w górach gdzie widok turysty to rzadkość była parę lat temu :diabelski_usmiech

Wielu biednych albanczykow wyemigrowała za lepszym życiem jak pojedziesz to się przekonasz ile samochodów jest na obcych rejestracja do.

Ci co nie zaznali jeszcze smaku. Emigracji są naprawdę mili pomcni i bezinteresownie w kontaktach z turystami :spoko

ARUŚ - 2017-04-20, 19:44
Temat postu: Re: Albania 2017
Ryszard.S napisał/a:
Witam
Czy ktoś wybiera się do Albanii w czerwcu ?
WITAM. Ja bym sie pisal .
Aran-70 - 2017-04-20, 20:12

My chyba tez się wybieramy pod koniec czerwca do Albanii.
Arek

janus - 2017-05-07, 07:53

Żeby uspokoić, tych którzy się wybierają na Bałkany kilka informacji :spoko

Wlasnie wróciliśmy z podróży przez Węgry, Chorwację BiH, MN i Albanię.
Wszytko spokojnie - tylko zwiedzać.
Tłumów nie ma, no może poza przereklamowanym Dubrovnikiem.
Żadnych problemów typu opresyjnego lub represyjnego.
Przejechane wspaniałymi trasami 3 tys km, przekroczone 11 granic (nie licząc strefy Scheng.) ze szczegółową kontrolą paszportów i dokumentów autka. ( tutaj widzę jedyne zagożenie dla podróżnych - nie wyobrazam sobie tych kolejek na granicach w sezonie turystycznym już teraz bywalo długawo :-/ )

Szerokiej drogi ( to życzenie się miejscami przydaje) :spoko

waldirs - 2017-05-17, 00:36

WITAM
Wybieramy się na początku września do Albanii, Chorwacji i szukamy towarzystwa. Do kogo można dołączyć?
Pozdrawiam

tripowany - 2017-05-22, 00:54

Witam w połowie lipca wybieramy się do Albani. Ci którzy będą wcześniej prosimy o opinie!!
janus - 2017-05-22, 10:29

Masz powyżej i w wielu innych wątkach :lol:
sebabach - 2017-05-28, 10:32
Temat postu: Albania 2017
Witam my w tym roku 2017 w Sierpniu zaliczamy Albanię tym razem od strony Grecji co byście proponowali zwiedzić od strony Grecji w Albanii. W tamtym roku 2016 wjeżdżaliśmy od strony Czarnogóry my zwiedzaliśmy miejscowości Szkodra, Duress, Kruja w górach i Polecam Kamping Pa Emer Miejscowość Karpen nad samym morzem :) Super miejscówka.
W Sierpniu jedziemy na Trzy tygodnie prawdopodobnie trzy ekipy 10 osób Plan Węgry wody termalne 3 dni. Serbia zwiedzanie Belgradu.Lub zamiast Serbii pojedziemy Rumunia Bułgaria tam pozwiedzamy coś fajnego np. trasa Transylwania itp. Grecja przynajmniej z 1.5 tygodnia poświecimy. Albania po Albanii zobaczy się co dalej gdzie pojedziemy.

waldirs - 2017-05-28, 12:29

W Grecji od strony Alani proponuję zwiedzić Janinę miejsce spoczynku Ali Paszy oraz jeden z największych na świecie wąwozów Wikos-Wojsa, na wschód Olimp a także Meteory czyli zawieszone w powietrzu k/Kastraki. Niesamowite!

W dalszym ciągu szukam towarzystwa na wrzesień do Albanii przez węgierskie termy na 2-3 tygodnie i ew. do Chorwacji.
Pozdrawiam

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-05-28, 12:37

Donat napisał/a:
Byłem w Albanii już trzy razy i uważam (to jest moje zdanie) że wyjazd do tego kraju w lipcu i sierpniu to straszny hardkor ze względu na panujące tam w tym czasie upały. Za to polecam wrzesień lub czerwiec.
nawet Ci ze szkolnymi dziećmi,lepiej jechać zaraz po zakończeniu roku wtedy jeszcze nie ma tłumów.Donat Ty chyba tez masz dziweci w wieku szkolnym,czy mi się zdaje,ale cos od ciebie podgapiłam chyba kanion rzeki Langrice.Albania już jest z komercjalizowana,najwyzszy czas tam tam jechać,bo zaraz to będzie druga Horwacja. :stop: Od strony Grecji nowa droga do Sarandy-Błękitne oko/jeziora Srrii i Katler/,wrócić się do Ksamil. :bukiet: Potem jechać głowną droga wzdłuż Riwery i wg nowych tablic z fotkami zaglądać do każdej plazy.Polecam plaza i wąwóz Gjipe,do plazy pieszo 10 minut ale warto,chyba ,że zrobili nowy zjazd o czym nie wiem bo tam byliśmy w 2015 roku.w 2016 jechaliśmy inna droga. :stop: Jest to przepiekny kraj,ale turyści go zepsuli,dlatego euro wymiencie gdzies na granicy kurs ok.140 leków za 1 euro.Jak dadza 135 też dobrze.Nauczyli się już oszukiwać,czego nie było w 2009 roku.wtedy były śmieci,ale ludzie byli wspaniali :!: :!: Barbara Muzyk :haha to samo może potwierzić Bim, bo byliśmy tam w 2011 roku.Jak pisze Jarek 49 nie ma śladu z naszej dyskoteki.Wszystkie samowolki zostały zburzona. :stop: pisałam temat jak zmieniła się Albania,nawet nie zostawili żadnego bunkra by go pokazywać potomnym.a było ich ok.700 000.prosze mnie poprawić pisze z pamieci ps. :roll: Przez Rumunie polecamy most na elektrowni na Dunaju za Orsowia,jest bezpłatny przejazd,kawalek Serbii i kto woli do Bułgarii.Rylski Monastyr magiczne miejsce. :!: :!:
yahoda - 2017-05-31, 20:52

No to żeście mnie skusili. W zasadzie planujemy Rumunię i Bułgarię, ale plany można zmienić lub rozszerzyć. Ruszamy po 16 lipca z siedmiolatkiem. Tułać się będziemy przez miesiąc, może tydzień dłużej. Kto śmiga z dzieciakami w zbliżonym wieku?
Małgorzata Plawgo - 2017-06-10, 17:27

Witam,
Może planuje ktoś Albanię w sierpniu :spoko
Chętnie dołączymy 2 dorosłe osoby :roll:

Ryszard.S - 2017-06-10, 17:33

No i przez przejście za Gusinje w Czarnogórze widokową, ale stromą i krętą drogą wjechaliśmy do Albanii. Przez Shkoder , Golem , Rrogozhine , Elbasan do Macedonii do Ohridu i dalej przez Św.Naum ,Korce , Radanj , źródła termalne przy Permet , Darandy dotarliśmy w końcu do Ksamil. Stąd wypad do Butrint. Woda w Ksamil bardzo przyjemna , ale dostęp do wody utrudniony przez rząd plażowych barów z leżakami lub skały. Wracamy więc wybrzeżem do Czarnogóry i będziemy szukać wygodniejszego dostępu do wody i plaży . Może kogoś spotkamy ?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-06-10, 18:04

Czrnogóra tez kiepsko wąskie zjazdy brak parkingów.Jeżeli zobaczysz ten post,to najlepiej jaszcze za Budwa =Jazz ,no i plaza Utjeha z 2 kempingami :!: :!:
Skorpion - 2017-06-10, 18:10

Podobno tak było i może jest .

PFCC informuje o warunkach noclegu we własnych przyczepach lub motocaravanach poza campingami, w różnych krajach Europy
kraj dozwolone noclegi we własnych przyczepach lub motocaravanach Uwagi
na ulicy na parkingu
AUSTRIA tak tak max. 24 godziny
BELGIA nie nie
CHORWACJA nie nie
CZECHY nie nie
DANIA nie nie
FINLANDIA tak tak
FRANCJA nie tak max. 1 noc
GRECJA tak tak max. 1 noc, zabronione przy plaży
HISZPANIA nie tak max. 1 noc
HOLANDIA tak tak po uzyskaniu pozwolenia z policji
IRLANDIA tak tak
LUKSEMBURG nie nie
NIEMCY tak tak max. 1 noc
NORWEGIA nie tak max. 1 noc
POLSKA* zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami samorządowymi
PORTUGALIA nie nie
RUMUNIA nie tak max. 1 noc
SŁOWACJA nie nie
SŁOWENIA nie nie
SZWECJA nie tak max. 1 noc
TURCJA nie tak max. 1 noc
WĘGRY nie nie
WIELKA BRYTANIA nie nie
WŁOCHY tak tak max. 1 noc

Stanek - 2017-06-11, 08:42

Skorpion napisał/a:
Podobno tak było i może jest .


PORTUGALIA nie nie
HOLANDIA tak tak

Mam zupełnie odwrotne doświadczenia. Cała ta lista nie za bardzo odzwierciedla stan faktyczny.

antwad - 2017-06-11, 09:03

Ryszard.S napisał/a:
No i przez przejście za Gusinje w Czarnogórze widokową, ale stromą i krętą drogą wjechaliśmy do Albanii. Przez Shkoder , Golem , Rrogozhine , Elbasan do Macedonii do Ohridu i dalej przez Św.Naum ,Korce , Radanj , źródła termalne przy Permet , Darandy dotarliśmy w końcu do Ksamil. Stąd wypad do Butrint. Woda w Ksamil bardzo przyjemna , ale dostęp do wody utrudniony przez rząd plażowych barów z leżakami lub skały. Wracamy więc wybrzeżem do Czarnogóry i będziemy szukać wygodniejszego dostępu do wody i plaży . Może kogoś spotkamy ?

Jesteśmy aktualnie koło Himare - kamping Kranea. Plaża i dostęp do wody na wyciągnięcie ręki i pusto. Jeszcze pusto :)
Będziemy tu jeszcze kilka dni - może się znów spotkamy :spoko

CORONAVIRUS - 2017-06-11, 09:12

Ile przed sezonem kasują za kampa + powiedzmy 2 osoby na dobę?
antwad - 2017-06-11, 09:21

BIORCA napisał/a:
Ile przed sezonem kasują za kampa + powiedzmy 2 osoby na dobę?

Od 14 do 17 EU. Dwie osoby, kamper, prąd (dość drogi, bo często jest to 3 EU)

joko - 2017-06-11, 09:58

Stanek napisał/a:
Skorpion napisał/a:
Podobno tak było i może jest .


PORTUGALIA nie nie
HOLANDIA tak tak

Mam zupełnie odwrotne doświadczenia. Cała ta lista nie za bardzo odzwierciedla stan faktyczny.


Faktycznie ta lista bez sensu jest. Czechy NIE, Słowacja NIE ? ......... kto to pisał ?
Na Słowacji spędziłem kamperem więcej czasu niż w Polsce , nocuję gdzie padnie i nigdy nikt nawet się nie zająknął .......

Co do Albanii, to mam pytanie do bywalców, czy w drugiej połowie sierpnia jest tam szansa znaleźć trochę spokoju w jakimś ładnym miejscu, czy tak jak wszędzie pełno "turystów" z I na rejestracji ?

Tadeusz - 2017-06-11, 10:14

Kochani, wtrącę tylko słówko o Slowacji i Czechach - ostatnio tu najczęściej podróżujemy zafascynowani pięknem krajobrazu i mnogością obiektów do zwiedzania. Czujemy się tu jak w domu, swobodnie i bezpiecznie. :spoko
CORONAVIRUS - 2017-06-11, 10:21

antwad napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Ile przed sezonem kasują za kampa + powiedzmy 2 osoby na dobę?

Od 14 do 17 EU. Dwie osoby, kamper, prąd (dość drogi, bo często jest to 3 EU)



dziękuję ....

obejrzałem w goglach to miejsce , sądzisz ,że gdyby gdzieś tam przytulić się do czegoś za free to własciciele kempingów czy inne stwory narobiłyby jakiś kłopotów ?

antwad - 2017-06-11, 12:19

Kłopotów to pewnie nie, zależy jakie mieliby obłożenie na swoim kampingu. Ale jak byś np korzystał z barku, restauracji to byłoby to na pewno dobrze widziane.
romanden - 2017-06-15, 11:38

Kto jedzie do Albanii - polecam odwiedzić 2 rzeczy - Blue Eye (nie daleko od Ksamił) i jęzioro Komani.

wszystkie moje zdjęcia z Albanii na Google Maps można zobaczyć tu:

https://www.google.com/ma...kNw&usp=sharing

(w każdym punkcie są linki do zdjęć)
to są zdjęcia z 2016 roku

romanden - 2017-06-15, 11:42

BIORCA napisał/a:
Ile przed sezonem kasują za kampa + powiedzmy 2 osoby na dobę?

byliśmy obok Kranea - camping Livadh w zeszłym roku. 10 euro za 2 osoby w sierpniu z prądem

https://goo.gl/1EDMtE

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-06-15, 20:21

romanden napisał/a:
wszystkie moje zdjęcia z Albanii na Google Maps można zobaczyć tu:
super jeziora nie znamy,ale czy tam dojedzie kamperem dużym wy byliście busem? my kochamy Albanie.barbara :pifko
kubryk1 - 2017-06-15, 20:25

Skorpion! Skąd wytrzasnąłes tą listę? Na Słowacji, na Węgrzech, w Hiszpanii, Portugalii i w Czechach praktycznie nie nocowałem na kempingach i jakos nigdy nikt (a policja odwiedzała nasze miejscówki) nie miał żadnych pretensji.
romanden - 2017-06-15, 21:53

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
super jeziora nie znamy,ale czy tam dojedzie kamperem dużym wy byliście busem? my kochamy Albanie.barbara :pifko


Do Komani -nie... swoim samochodem nie trzeba! drogi niema od Szkoder do Komani.
Trzeba kupić bilet w Szkoder zrana i jechać.
http://www.komanilake.com/


A do Blue Eye zwykła droga.

gryz3k - 2017-06-15, 22:14

Właśnie pomyślałem o Albanii. Tak w drugiej połowie lipca. Trasa raczej przez Chorwację nad morzem. 2 dorosłych i dziewczynka 9 lat.
romanden - 2017-06-16, 07:52

gryz3k napisał/a:
Właśnie pomyślałem o Albanii. Tak w drugiej połowie lipca. Trasa raczej przez Chorwację nad morzem. 2 dorosłych i dziewczynka 9 lat.


Ale jeżeli prez Chorwację - to Komani będzie po drodze ;)

Widziałem że ktoś jedzie nad morze do Durres - Durres brudne miasto i brudne morże. Lepiej nie jechać do Albanii w ogóle niż zostać w Durres. Moim zdaniem Durres - to nie Albania dla odpoczynku. Albania dla odpoczynku - to Morze Jońskie w Albanii ;)
Nad morze trzeba jechać do Vlore albo poniżej. :roller:

W Szkoder jest fajny kemping (jeżeli ktoś będę jechać do Komani albo ze strony Chorwacji) Legjenda
https://goo.gl/zBrx7B

http://www.campinglegjenda.com/

pagand - 2017-06-16, 08:59

Cytat:
Widziałem że ktoś jedzie nad morze do Durres - Durres brudne miasto i brudne morże.


Durres to dość duży port przeładunkowy wykorzystywany m.in. przez NATO. Miałem okazję tam pracować w latach 2008/2009.
Warto jednak wjechać do Durres przejazdem, zobaczyć kilka ciekawych meczetów i ruin starożytnego amfiteatru, zjeść coś dobrego...

erikson - 2017-06-22, 12:17

my od 22.07 na 3 tygodnie, miejscówki na dziko przy morzu,moze ktos jedzie?,ew. Rumunia w tym terminie.
DAREW - 2017-06-30, 14:04

witam :spoko jedziemy 7.07 .... WĘGRY baseny potem ok 10.07 dalej serbia Czarnogóra i ok.15.07 Albania ......może do zobaczenia ? Pozdrowienia!
xbartman - 2017-06-30, 15:58

My też się wybieramy w tym kierunku. Termin 24.07-20.08. Generalnie Bałkany a konkretniej Bośnia, Macedonia, Kosowo, Albania i Grecja (kolejność jeszcze nie ustalona). Trasę dopiero opracowujemy ale myślę że 10-14 dni spędzimy w Grecji a pozostały czas rozbijemy na pozostałe miejscówki. Albania raczej wyrywkowo bo już ją dokładnie objechaliśmy kilka lat temu. Teraz tylko kilka miejsc których wówczas nie zaliczyliśmy. Generalnie jedziemy na spokojnie, raczej poza kempingami. Wszystko będzie też zależało od tego jak nasze psisko będzie znosić podróż (to jego pierwsza).
Naszą Albanię z 2010 r opisałem tutaj: http://www.w4stronyswiata...ze/albania-2010 . Jak ktoś ma ochotę to zapraszam. Wprawdzie wyjazd był terenówką ale kilka miejsc można spokojnie odwiedzić kamperkiem.

DamianKorzybski - 2017-07-03, 09:23

erikson, Hejka, my wybieramy się do Rumunii, od 13-stego do końca m-ca. Jak nam nie podejdzie Rumunia to jedziemy przez Bułgarię do północnej Grecji i do południowej Albanii. Więc moglibyśmy gdzieś się spotkać. Albanię gruntownie zwiedziliśmy w 2015. Zjechaliśmy wybrzeże od Ksamil po Durres + Skoder, Alpy Albańskie. Jakbyś potrzebował jakiegoś info - pytaj, Jak będę mógł pomogę.
erikson - 2017-07-03, 11:09

my ruszamy około 21 wieczorem lub rano 22-07, zahaczamy o Balaton,potem Sarajewo,Mostar w kierunku morza ,wybrzeżem do Czarnogóry,tam parę dni na dziko,w tym u znajomego Serba w okolicach bar , następnie wybrzeże albami,droga powrotna podobna.Mailem jechać nad czarne,ale ten kierunek narazie poczeka. Jak ktos ma ochote sie podczepić to zapraszam,założenie-plaze i slonce .
CORONAVIRUS - 2017-07-03, 11:16

widzę,że Albania w tym roku ma powodzenie ... my też , 3 kampery , lecimy tam właśnie od piątku :)
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-03, 12:59

BIORCA napisał/a:
widzę,że Albania w tym roku ma powodzenie ... my też , 3 kampery , lecimy tam właśnie od piątku :)
, no to będę na jesień miała dużo relacji i tras z Albani,bo stale mamy te same miejsca :?: :?: :?: :?:
CORONAVIRUS - 2017-07-03, 14:16

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
BIORCA napisał/a:
widzę,że Albania w tym roku ma powodzenie ... my też , 3 kampery , lecimy tam właśnie od piątku :)
, no to będę na jesień miała dużo relacji i tras z Albani,bo stale mamy te same miejsca :?: :?: :?: :?:


kto wie , kto wie :) dotkniemy to opowiemy :)

wojtek0 - 2017-07-03, 20:31

Start z Łodzi 07.07- Hajduszoboszlo ,potem przejazd Transfogarską ,Durmitor i już prościutko do Albanii .Może komuś pasuje ? W Serbii dołączy jedna załoga
CORONAVIRUS - 2017-07-03, 21:05

w najbliższy weekend w Egerze festival wina :) może warto nie omijać :)
Comsio - 2017-07-03, 22:24

Było by grzechem taki Festiwal ominąć. :spoko
wojtek0 - 2017-07-04, 07:54

COMSIO napisał/a:
Było by grzechem taki Festiwal ominąć. :spoko


Popełnię ten grzech ,ale w Tokaju się za to zatrzymam na chwilkę :spoko

frykas1 - 2017-07-05, 09:04

wojtek0 napisał/a:
Start z Łodzi 07.07- Hajduszoboszlo ,potem przejazd Transfogarską ,Durmitor i już prościutko do Albanii .Może komuś pasuje ? W Serbii dołączy jedna załoga

Siemka .Ja i jeszcze jedna załoga ruszamy 08,07 z wawy ,plan jest taki . Węgry Cerkoszolo potem zwiedzanie Belgradu jedna noc ,Grecja meteory ,dalej do ustalenia :spoko może się spotkamy .

123 - 2017-07-10, 16:21

my do Szkodry wyruszamy 25 lipca
spanko nad Balatonem i międzylądowanie w Sarajewie

później na odpoczynek nad Jeziorem Szkoderskim 2-3 dni

a następnie do Czarnogóry śladami kempów od Ulcinj przez Budvę i Kotor aż do Herzeg-Novi

może wystarczy czasu i kasy na Dubrovnik ... ale boje sie tłumów

erikson - 2017-07-10, 17:07

123 my podobny mamy plan,ruszamy 22 lub 23.07
123 - 2017-07-11, 17:15

erikson napisał/a:
123 my podobny mamy plan,ruszamy 22 lub 23.07


jesli mamy wspólny kierunek podróży..... :bajer

to może poczekacie gdzieś na trasie na nas... :ok

musimy być jeszcze w domu 24.07 .... :oops:

sqbik - 2017-07-16, 17:21

Witam
Planujemy wyjazd do Albanii 14-30 sierpnia, startujemy z Lublina, pierwszy raz na bałkany więc chętnie dołączymy do bardziej doświadczonych kamperowiczów :spoko

Bim - 2017-07-16, 17:40

Chyba musisz zacząć jeszcze raz w dziale , powitaniami

No się, nr koszuli rozmiar butów itp
😁

sebabach - 2017-07-19, 00:01

frykas1 napisał/a:
wojtek0 napisał/a:
Start z Łodzi 07.07- Hajduszoboszlo ,potem przejazd Transfogarską ,Durmitor i już prościutko do Albanii .Może komuś pasuje ? W Serbii dołączy jedna załoga

Siemka .Ja i jeszcze jedna załoga ruszamy 08,07 z wawy ,plan jest taki . Węgry Cerkoszolo potem zwiedzanie Belgradu jedna noc ,Grecja meteory ,dalej do ustalenia :spoko może się spotkamy .

Super My się spotkamy gdzieś po drodze Pozdrawiam :)

CORONAVIRUS - 2017-07-29, 21:17

Albania zaliczona... jest bezpiecznie jak by ktoś miał takie rozterki ... nie polecam jeździć w nocy a za dnia mieć oczy dookoła głowy bo nie znasz tam chwili gdy ktoś pod prąd albo wlezie pod koła ... Policji pełno ale kierowanie ruchem rozwali każdego z unii , są niepowtarzalni :) tak jak i stan ich niektórych radiowozów , zresztą tam nie trzeba mieć pieknego auta , stacji benzynowych multum a jeszcze więcej myjni bo jeszcze 2 lata temu obowiązywał zakaz wjazdu do miasta autem zakurzonym... teraz ważna uwaga dla tych co maja wyobraźnię i luz wewnętrzny w sobie ... jak zapytasz o kałacha czy worek maryśki to za chwile ktoś towar przyniesie i nie będzie odwrotu , musisz to kupić . Nowy w skrzynce z nabojami KAŁASZNIKOW kosztuje 1000 euro , o cenę worka trawy nie pytałem ale przebitka w europie jest dziesięciokrotna :) O ile skrzynkę łatwo przewieźć w kamperze to z trawą problem bo na granicach psy maja sporo roboty ... jak wracaliśmy to albańska policja rozkręcała druga już osobówke z Polski w poszukiwaniu zielska , widocznie rodacy tam sie raczyli ziołem i swąd pozostał :)

Jadła dają dużo za fajna kasę , można się roztyć w mig ... trunki najlepiej na wsi bo w miastach mieszają , pieczywo kiepskie ale na wsi u chłopa super , trzeba tez uważać by nikomu nic nie zabić , psa komuś czy kurę rozjedziesz to życie za życie dalej obowiązuje , nieważne jakie :) Proponuję zbaczać ze szlaków turystycznych by zobaczyć prawdę , już mniej ale bywają miasteczka gdzie wszystko wywala się na drogę , co jakiś czas spychacz przesuwa to rzeki i czekamy na ulewy ... Grecy chyba jeszcze mają od granicy 10 km płotu w morzu by syf z Albanii nie wpływał na ich tereny ... no niestety edukacja śmieciowa działa pomału ale stali bywalcy twierdzą,że postep jest i to odczuwalny , szczególnie tam gdzie turysta ma być a ,że będzie to juz przesądzone . Setki rozpoczętych budów hoteli i hotelików , od połowy Albanii na południe tam gdzie plaże najfajniejsze betoniarki sa wszędzie , za kilka lat znalezienie dzikiej miejscówki będzie bardzo trudne na wybrzeżu ... paliwo w Albanii na litrze droższe o 20 centów niz w Montenegro gdzie litr kosztuje 1,07 euro/litr .

Polecam Albanię juz teraz nawet w upały 37 z odczuwalna 44 stopnie , da się wytrzymać ale jak w górach było 17 to biały człowiek zaczyna żyć ponownie :)

piotr1 - 2017-07-29, 21:20

Adaś już 2 lata temu było super. Polecamy ALBANIĘ :) :spoko :spoko
tom-cio - 2017-07-30, 11:34

Adam,napisz cos wiecej o swojej podrozy,przyda sie ,pioro masz lekkie,fajnie sie czyta a ja np za 4 tygodnie ruszam do rumunii i pomimo zebylem ,to kilka miejsc z Twojej relacji wykorzystam.Takze zakladaj temat i pisz :ok
MAREKH - 2017-07-31, 21:50

tom-cio napisał/a:
Adam,napisz cos wiecej o swojej podrozy,przyda sie


Za nim Adaś to zrobi proponuję obejrzeć mój klip z przejazdu przez góry Albanii z załogą która ten temat zainspirowała, czyli z Ryszardem S.
Dodam że my nie chcieliśmy tamtędy jechać, ale nawigacja nas tam wyprowadziła.


Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-31, 22:27

znalazłam samo 22 prowadzi do drogi 5,a w druga strone do granicy z Kosowem :?: :? :czy to ta droga :?: no gratulacje ale GPS,jakim sposobem,musieliscie chcieć tam jechać,troche już liznęliśmy Albanię :?: :?:
MAREKH - 2017-08-01, 16:38

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
znalazłam samo 22 prowadzi do drogi 5,a w druga strone do granicy z Kosowem :?: :? :czy to ta droga :?: no gratulacje ale GPS,jakim sposobem,musieliscie chcieć tam jechać,troche już liznęliśmy Albanię :?: :?:


Błąd był prosty :roll: nie wpisaliśmy, że przez Podgoricę i GPS wyprowadził nas najkrótszą drogą :gwm , właśnie SH20 . :lol:
Najzabawniejsze było to, że trzy nawigacje pokazywały to samo. :)


Po minięciu granicy Czarnogóry - po stronie Albanii skończył się asfalt i kilka kilometrów jechaliśmy polną drogą, a na mostkach deski podnosiły się pod kołami :gwm , to już powinno dać nam do myślenia, żeby tam się nie pchać! :stop:
Ale rosnąca adrenalina :roll: zrobiła swoje i z okrzykiem Hej Przygodo :haha: ruszyliśmy dalej. :diabelski_usmiech

Bim - 2017-08-01, 17:07

Droga jak stół widoki super a ,że trochę szutru to norma jak się jedzie na skrót górami :lol:

To trzeba wkalkulowac w przygodę.
Następnym razem proponuje drogę z Macedonii z Ochrydu wzdłuż granicy po albańskiej stronie z Grecją na skrót ciekawa droga krajobrazowa .
Dla tych co nie lubią monotonii podczas jazdy

tom-cio - 2017-08-02, 13:36

Piekna,cudowna wrecz.U mnie zostaje wpisana jako atrakcja do zaliczenia :mrgreen: .Robią konkurencje Transfogarskiej?
gryz3k - 2017-08-02, 17:04

A my cały czas w Albanii. Dzisiaj na kempingu w Ksamil. Zeszła noc przy Blue eye po dramatycznej przygodzie. Nad samym oczkiem wśród grupy turystów runęło drzewo. Ok pół metra od mojej żony. Uderzyło jednego Albańczyka, który nieprzytomny został zabrany do szpitala. Pół min wcześniej stałem w tym miejscu z moim dzieckiem przez dłuższy czas. :shock:
Kotek - 2017-08-03, 06:34

Uff, całe szczęście... czyli Wam się nic nie stało. Powodzenia i dalej szczęścia. :kwiatki:
gryz3k - 2017-08-03, 14:54

:bukiet:
relabi - 2017-08-03, 19:57

Opatrzność jest z wami ,szczęśliwego pobytu i powrotu :spoko
CORONAVIRUS - 2017-08-03, 20:56

gryz3k napisał/a:
A my cały czas w Albanii. Dzisiaj na kempingu w Ksamil. Zeszła noc przy Blue eye po dramatycznej przygodzie. Nad samym oczkiem wśród grupy turystów runęło drzewo. Ok pół metra od mojej żony. Uderzyło jednego Albańczyka, który nieprzytomny został zabrany do szpitala. Pół min wcześniej stałem w tym miejscu z moim dzieckiem przez dłuższy czas. :shock:


gdzie to drzewo spadło ? woda kilka stopni , no z 11 :)


wczoraj w Ksamil jakiś POLAK wjechał oplem w ogrodzenie i zawisł na murku silnikiem.... zła passa dla Polaków w tym mieście , gdzie tam stoicie ?

Bim - 2017-08-03, 22:12

Przecieram oczy ze zdumienia ,ale tłok
wrzesień jest optymalny na wyjazd.
Temperatury spadają do 30 stopni natłok turystów mniejszy .
Już wiem ,że czasami w polecanych miejscach w sezonie stanąć to utopia ,ale nie wszyscy moga przedłużyć dzieciom wakacje :spoko

Milano - 2017-08-05, 03:29

Kolego"Bim"kuma te klimaty, dlatego my wybieramy się tam we wrześniu i dalej też. :spoko
gryz3k - 2017-08-05, 23:06

BIORCA napisał/a:
gryz3k napisał/a:
A my cały czas w Albanii. Dzisiaj na kempingu w Ksamil. Zeszła noc przy Blue eye po dramatycznej przygodzie. Nad samym oczkiem wśród grupy turystów runęło drzewo. Ok pół metra od mojej żony. Uderzyło jednego Albańczyka, który nieprzytomny został zabrany do szpitala. Pół min wcześniej stałem w tym miejscu z moim dzieckiem przez dłuższy czas. :shock:


gdzie to drzewo spadło ? woda kilka stopni , no z 11 :)


wczoraj w Ksamil jakiś POLAK wjechał oplem w ogrodzenie i zawisł na murku silnikiem.... zła passa dla Polaków w tym mieście , gdzie tam stoicie ?


Drzewo upadło dokładnie w to miejsce, które jest na Twoim zdjęciu. Tam gdzie barierka nie ma górnej poprzeczki. Drzewo stało przy namiocie z pamiątkami. Stoimy na kempingu Sunset. Przeplatamy dzikusa z kempingami.

waldek7 - 2017-08-09, 14:14

Wybieram sie do Czarnogóry i Albani po 16.08 moze ktoś tez ma podobne plany mozna sie gdzies spotkac :spoko :lol:
tom-cio - 2018-02-06, 20:03

Panowie,pomysl Albanii (Saranda,Ksamil)wraca na weekend majowy przedluzony.Ma ktos wiedze jaka realnie wtedy na przelomie kwietnia-maja jest pogoda i temperatura morza?Co do bałkanow typu cro,montenegro to miewalem przyjemnosc bywac i raz bywalo super cieplo ale mialem tez taki tydzien w czarnogorze,ze normalnke w kurtkach ocieplanych chchodzilismy.A jak spodziewac sie w Albanii?no i drugie pytanie,dolacza sie ktos do wyjazdu?
KASZUB - 2018-02-07, 06:07

Siemka tom-cio. Ja planuje wybrac się w tamte strony w maju. Chorwacja, Grecja i może jak się uda Stambuł i spowrotem. Jednak to zależy czy uda mi się skończyć kamperka... Będziemy w kontakcie jak wypali. W dużej mierze zależy to też od mojej pracy. Więc ciężko mi się umówić na dokładny dzień. Ale jak już się uda to chętnie podjadę tam gdzie będziesz bo raczej nic nie planujemy konkretnie.
tom-cio - 2018-02-09, 21:01

No nasz plan wiele krotszy,pierwszy dzien piatek 28 dojechac do belgradu,drugi gdzies nocleg nad szkodra,trzeci vlore,czwarty saranda lub ksamil i tam posiedziec ze 4 dni i powrot w kierunku domu,caly wyjazd 10 do 12 dni max.Jakby co to dawaj znac ,albo polecimy razem,albo gdzie na kiejscu sie albanskiego koniaczku naoijemy
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-09, 22:58

tom-cio napisał/a:
ze 4 dni i powrot w kierunku domu
,no jak nie będzie pogody/,w maju róznie bywa/,to macie ciepłe źródla koło Permentu,przy przełomie rzeki Langrice.Teraz tam zrobili parking /jak my byliśmy to była tam przebudowa/.W 2017 koło 10 lutego byliśmy w Barcelonie,padał deszcz i wiało ,a teraz pokazywali spadl snieg.Może Wy będziecie mieć szczęście do pogody :haha: Za 9 lat/tyle jeździmy do Albani/bardzo dużo się zmienło,oby nie zabudowano jej tak jak Horwacje :haha:
tom-cio - 2018-02-10, 21:43

Dziekuje,Basiu,i wlasnie dlatego jedziemy teraz ,bo to juz ostatni moment,a pomimo ze cale balkany zjezdzilem,to do Albanii nie dotarlem.W weekend majowy zawsze jestem na Balkanach - wiec zmiennosc pogody znam,np 2009 w Trogirze upal,2011 w Budvie zimno i sztorm,w 2014 znowu bylo cieplo,w 2016 najzimniejsza wiosna na Hvarze,zimno jak diabli.Dlatego docelowo Ksamil albo Sarande,zeby jak najnizej
tobo - 2018-02-24, 10:01
Temat postu: pytanko do Dnata
Donat napisał/a:
Byłem w Albanii już trzy razy i uważam (to jest moje zdanie) że wyjazd do tego kraju w lipcu i sierpniu to straszny hardkor ze względu na panujące tam w tym czasie upały. Za to polecam wrzesień lub czerwiec.

Cześć!
A powiedz jaka temperatura wody we wrześniu? Można się kąpać?

Bim - 2018-02-24, 15:20

Srednia temp wody we wrześniu to 22 stopnie a w lipcu 23
kubryk1 - 2018-02-28, 16:46

My mamy zamiar przez termy węgierskie pojechać do Albanii i potem do Grecji. Planujemy start z Łodzi ok. 6 kwietnia, potem 12-14 dni w Harkany na Węgrzech i dalej przez BIH, Czarnogórę do Albanii. Dalej się zobaczy... Powrót do kraju planujemy na drugą połowę czerwca
GraKo - 2018-03-03, 16:05

Ponieważ też wybieramy się do Albanii interesuje mnie temat używania tam internetu i tel.komórkowego.Jak przedstawia się tam sprawa kosztów?
GraKo - 2018-03-27, 06:27

Drodzy podróżnicy 😃,blisko miesiąc temu zapytałam o sprawy kosztów internetu i tel.🗼Cisza.A może ktoś podpowie gdzie można znaleźć info 🌐😄 Dzięki .
KASZUB - 2018-03-27, 07:37

A proszę bardzo...

https://mojalbania.com/2017/05/22/telefony-w-albanii/#more-8944

3.26zl za 100 lek

sqbik - 2018-03-27, 09:59

GraKo napisał/a:
Drodzy podróżnicy 😃,blisko miesiąc temu zapytałam o sprawy kosztów internetu i tel.🗼Cisza.A może ktoś podpowie gdzie można znaleźć info 🌐😄 Dzięki .

My kupiliśmy kartę na SIm na granicy, nie pamiętam dokładnie kosztów ale wyszło ok 40zł za miesiąc

gryz3k - 2018-03-28, 08:21

sqbik napisał/a:
GraKo napisał/a:
Drodzy podróżnicy 😃,blisko miesiąc temu zapytałam o sprawy kosztów internetu i tel.🗼Cisza.A może ktoś podpowie gdzie można znaleźć info 🌐😄 Dzięki .

My kupiliśmy kartę na SIm na granicy, nie pamiętam dokładnie kosztów ale wyszło ok 40zł za miesiąc


Różne są oferty u różnych operatorów. Koszt faktycznie kilkadziesiąt zł. Punkty z telefonami są praktycznie wszędzie.

GraKo - 2018-03-31, 21:45

Dzięki za informacje,z pewnością będą przydatne GR.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group