Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Austria - Wiedeń kemping

shadow - 2008-07-17, 17:25
Temat postu: Wiedeń kemping
Witam
W drodze do Chorwacji mam zamiar zwiedzić Wiedeń, może ktoś poleciłby mi jakiś fajny kemping lub miejsce gdzie można spokojnie stanąć na 2 dni w Wiedniu lub bezpośredniej okolicy?
Będę wdzięczny:)
Pozdrawiam

eler1 - 2008-07-17, 18:25
Temat postu: Re: Wiedeń kemping
shadow napisał/a:
Witam
W drodze do Chorwacji mam zamiar zwiedzić Wiedeń, może ktoś poleciłby mi jakiś fajny kemping lub miejsce gdzie można spokojnie stanąć na 2 dni w Wiedniu lub bezpośredniej okolicy?
Będę wdzięczny:)
Pozdrawiam
to dubel :spoko
shadow - 2008-07-17, 18:40
Temat postu: Re: Wiedeń kemping
eler1 napisał/a:
shadow napisał/a:
Witam
W drodze do Chorwacji mam zamiar zwiedzić Wiedeń, może ktoś poleciłby mi jakiś fajny kemping lub miejsce gdzie można spokojnie stanąć na 2 dni w Wiedniu lub bezpośredniej okolicy?
Będę wdzięczny:)
Pozdrawiam
to dubel :spoko


wiem, dałem w dwóch mieejscach, w dziale Chorwacja i Austria, ale to chyba nie przestępstwo :)

wmich - 2008-07-18, 21:00

W Wiedniu kempingów jest kilka.
Nie polecam cempingu południowego - brzydkie łazienki

Kemping Zachodni duży w miere przyzwioty.
Bardzo sympatyczny jest cemping w Klosterneuburgu z dobrym dojazdem do Wiednia mimo przesiadki
Wiedeń jest piękny

shadow - 2008-07-19, 11:07

Dzięki za odpowiedź. Może jakieś szczegóły? Jak dojechać, ceny itp., może pamiętasz?
wmich - 2008-07-20, 07:58

zobacz tu i powiększ:

http://mapy.google.pl/map...5,0.411987&z=11

Jedziesz przez Mikulow na Wiedeń. Jak będzie przeprawa (duże rozjazdy) przez Dunaj to kieruj sie na Klosterneuburg Kilka kilometrów. W samym centrum miasteczka koło przystanków i dworca kolejowego autobusowych na światłach w prawo pod tory 300m do campngu.

http://www.tiscover.at/do....klosterneuburg

Według mnie ten jest przyjemny. A w samym miasteczku też jest wiele do zobaczenia. :ok
Zobacz też w googlu hasło wien camping.

Pozdrowienia i miłej zabawy

Jary70 - 2011-07-03, 20:58

Może ma ktoś namiary GPS na Klosterneuburg: Danube Park Camping Klosterneuburg.
tadek - 2011-07-04, 23:20

Zwiedzajac Wiedeń korzystałem z bezpłatnego,dużego, pustego i pięknie ocienionego parkingu przy parku Laaer Berg ulica Filmteichstrasse.Bezpośrednio przy nim jest przystanek autobusu jadącego do centrum. Bilet kupujesz u kierowcy. W nocy cicho i bezpiecznie, bo parking jest też miejscem postoju autobusu komunikacji miejskiej. Na końcu parkingu mila restauracja.
48.152087,16.400548

eler1 - 2011-07-05, 09:26

można zaparkować przy ulicy industriestraße 48.230716,16.439441 spokojna dzielnica jest też parking obok ale tylko dla osobówek chyba do 2,5T
andi at - 2011-07-23, 23:15
Temat postu: Re: Wiedeń kemping
shadow napisał/a:
Witam
W drodze do Chorwacji mam zamiar zwiedzić Wiedeń, może ktoś poleciłby mi jakiś fajny kemping lub miejsce gdzie można spokojnie stanąć na 2 dni w Wiedniu lub bezpośredniej okolicy?
Będę wdzięczny:)
Pozdrawiam

obok mnie masz parking za1 dzien 4,50-1 tydzien 13e i obok masz metro 1 plater, wyspe no i mnie N48133581 -E16241705
klosterneuburg to N48183866 -E16193757-www.campingklosterneuburg.at

@ndrzej - 2011-07-24, 21:46

andi at, wspaniale że podajesz tak wartościowe namiary na Wiedeń!!! :bigok
Podejrzewam jednak, że shadow odbył już tą podróż jakieś trzy lata temu... :-/ (spójrz na datę!)

andi at - 2011-07-25, 22:47

@ndrzej napisał/a:
andi at, wspaniale że podajesz tak wartościowe namiary na Wiedeń!!! :bigok
Podejrzewam jednak, że shadow odbył już tą podróż jakieś trzy lata temu... :-/ (spójrz na datę!)

niestety masz racje ale jak zobaczysz na Jery 70 z 03.07.2011
sorki ale takich odpowiedz jak twoje to nie powinno tu byc-tylko podziekowania ze ktos sie udziela i doradza--------bez dalszych odpowiedzi-----koniec ok
a jak bedziesz w okloicy to zapraszam na kawke

@ndrzej - 2011-07-25, 23:45

Nie chciałem Ci zrobić przykrości! :oops: Zresztą na wstępie podziękowałem za wartościowe namiary...

A za zaproszenie dziękuję! :bigok Może kiedyś wpadniemy przejazdem...

Jary70 - 2011-07-27, 22:47

Panowie dzięki serdeczne za namiary, Wiedeń palnuje jako pierwszy przystanek, wyjazd planuję we wrześniu. :spoko
tolo61 - 2011-07-28, 02:06

Witam
Prawdopodobnie też będziemy przejazdem pod koniec sierpnia .....
:spoko

vincent - 2011-07-31, 22:22
Temat postu: Re: Wiedeń kemping
andi at napisał/a:

obok mnie masz parking za1 dzien 4,50-1 tydzien 13e i obok masz metro 1 plater, wyspe no i mnie N48133581 -E16241705
klosterneuburg to N48183866 -E16193757-www.campingklosterneuburg.at


andi at, dzięki twoim poradom na forum trafiłem na parking niedaleko tego campingu klosterneuburg, miejsce bezpłatne - przynajmniej w weekend :) a tak w ogóle to dzięki za telefon (na skype) mimo że nie udało nam się pogadać (nie mogłem odebrać a później ty już nie odbierałeś). Byłem tam 17.07, trafiłem najpierw na camping ale chcieli chyba 26E więc poszukałem czegoś tańszego :) no i znaleźliśmy 300m dalej o 26E tańsze :) (zaznaczam że staliśmy tylko na noc). Miejsce bardzo spokojne i ciche (fot.), następnego dnia pojechaliśmy do dzielnicy Nussdorf i tam zaparkowałem na cały dzień (też za free) na ulicy Heiligenstadter Strasse mapka z tamtąd tramwajem lini D do przystanku Aussage i tam przesiadka do tramwaju D w kier Sudstadt.
p.s.
Jak bym wiedział że do Ciebie tak blisko to pewnie byśmy się spotkali :) , może następnym razem, pozdrawiam.

andi at - 2011-08-06, 10:07

[quote="vincent"]Jak bym wiedział że do Ciebie tak blisko to pewnie byśmy się spotkali , może następnym razem, pozdrawiam[/quote
dzieki za pozdrowienia a na skype jeste osiagalny codziennie (szukam camperka do siebie)]

Jary70 - 2011-09-04, 15:13

"Zwiedzajac Wiedeń korzystałem z bezpłatnego,dużego, pustego i pięknie ocienionego parkingu przy parku Laaer Berg ulica Filmteichstrasse.Bezpośrednio przy nim jest przystanek autobusu jadącego do centrum. Bilet kupujesz u kierowcy. W nocy cicho i bezpiecznie, bo parking jest też miejscem postoju autobusu komunikacji miejskiej. Na końcu parkingu mila restauracja.
48.152087,16.400548"

Tadek planuje skorzystać z twojego namiaru tylko będę w piątek i sobota, czy nie będzie tam gwarno, parking znajduje się przy parku i czy nie pogonią mnie z tamtąd, zamierzam być dwa dni? :-/

Jary70 - 2011-09-25, 12:06

Właśnie wróciliśmy z urlopu "tadek" dzięki za Filmteichstrasse w parku znajduje się też mini zoo i inne atrakcje dla dzieci. Autobusem jeździlismy na Reumannplatz 2,2E i metrem do centum 1,8 E i to cały koszt pobytu. Byliśmy tam dwa dni. Na placu stałymi lokatorami były dwa dzikie króliki :spoko
Standardowego zwiedzania zabytków polecam targ Naschmart na Mariahilfestrase w sobotę. Super jedzonko z całego świata świeże i tanie, targowisko ze wszystkim i super klimacik - miejsce bardzo popularne wśród turystów i Wiedeńczyków.

gucio - 2012-06-14, 20:00

Witam.
Jadę do Wiednia i bedę nocował na campingu Wiena West.Zarezerwowałem bungalow.Czy ktoś ma jakieś info odnośnie tego campingu?
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

andi at - 2012-06-14, 23:25

gucio napisał/a:
Witam.
Jadę do Wiednia i bedę nocował na campingu Wiena West.Zarezerwowałem bungalow.Czy ktoś ma jakieś info odnośnie tego campingu?
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.


tyle co sie orientuje to sa to male pomiezczenia
wejscie i jakis stolik,dalej to czesc sypialna
po prawej i lewej stronie lozka pietrowe i to wszystko
jak pamietam to wychodzilo to 40e za pomieszczenie (4 osoby)
sanitariaty ok
troche daleko do centrum
jak co to pytaj na skype andiat1

rysiol - 2012-10-17, 12:48

Szukając na forum informacji o tym co warto zobaczyć w Wiedniu trochę się zdziwiłem tym co znalazłem, lub raczej tym, czego nie znalazłem. Wiedeń, ponieważ taki bliski i położony na trasie wielu wyjazdów w kierunku ciepłego południa jest zapewne tak dobrze znany, że już nikomu nie chce się o nim pisać. Proponuję więc kilka zagadek z Wiednia.

Na środku placu Freyung (Ziemia azylu) wznosi się fontanna dzieło Ludwiga Schwanthalera. Fontanna ta to cztery posągi reprezentujące cztery wielkie rzeki cesarstwa: Pad, Łaba, Dunaj i Wisła, które otaczają piąty posąg: alegoryczną postać Austrii.
Który z posągów uosabia Wisłę, czyja postać posłużyła jako modelka do figury Austrii, jaka anegdota związana jest z wykonaniem tej fontanny? Może jeszcze pytanie uzupełniające skąd pochodzi nazwa placu "Ziemia azylu"?

rysiol - 2012-11-08, 08:56

Nie wiem czy to brak zainteresowania, czy zagadka była za trudna, spróbuje jednak jeszcze trochę pociągnąć temat. Zainteresowały mnie polskie elementy w Wiedniu i stąd pytanie o rzeźbę uosabiającą Wisłę. W stolicy cesarstwa można znaleźć jeszcze inne polskie akcenty, więc jeszcze kilka pytań. z których wiedeńskich kościołów pochodzą te zdjęcia?
rysiol - 2012-11-08, 09:00

W którym miejscu Wiednia można zasiąść na krześle przeznaczonym dla Polaka pośród innych obywateli Europy?
Ryszard.S - 2012-11-19, 17:20

Tak , bardzo przyjemnie jest spotykać po drodze polskie akcenty.
Dobrze , że o nich piszesz.
Namęczyłem się by ustalić co Wisła trzyma w ręku.
Niech będzie to podpowiedzią dla innych.
Szukajmy dalej.
Pozdrawiam
Ryszard

bartosz_b - 2014-12-09, 14:40

Widzę że w temacie Wiednia przestój jakiś :) Może nie teraz ale jakoś na wiosnę chciałbym wyrwać się na weekend właśnie do Wiednia, dlatego też mam pytanie, jak na dzień dzisiejszy wygląda kemping Wien West i jak jest skomunikowany z centrum? Jakieś metro, tramwaj w pobliżu? Z góry dzięki za wskazówki i info
Dana - 2015-01-23, 15:55

tadek napisał/a:
Zwiedzajac Wiedeń korzystałem z bezpłatnego,dużego, pustego i pięknie ocienionego parkingu przy parku Laaer Berg ulica Filmteichstrasse.Bezpośrednio przy nim jest przystanek autobusu jadącego do centrum. Bilet kupujesz u kierowcy. W nocy cicho i bezpiecznie, bo parking jest też miejscem postoju autobusu komunikacji miejskiej. Na końcu parkingu mila restauracja.
48.152087,16.400548


witam
Dzieki na info.Mysle ze tez skorzystam bo chce tez zwiedzic Wieden
Pozdrawiam
Dana

TEC6600 - 2015-03-26, 08:24
Temat postu: Camping w Wiedniu
Witajcie
A ja zawsze jak jadę na południe przez Wiedeń to zatrzymuje się na kempingu Neue Donau
http://www.campingwien.at/nd/en/lage.asp
Kemping jest położony "tuż" przy autostradzie A23 czyli prowadzącej z Mikulova na południe (Graz, Klagenfurt). "Tuż" nie oznacza , że "przy". Bardzo łatwo trafić , jest oznaczenie na znakach autostradowych. Na kempingu zupełnie nie słychać autostrady. Kemping jest bardzo podstawowy, niemniej jednak spełniający wszystkie potrzeby strudzonych drogą. Toalety i natryski bardzo czyste, regularnie sprzątane, parcele wystarczające, zaopatrzenie spożywcze - wystarczające.
100m poniżej kempingu znajduje się stacja paliw Shell na której można dokupić "resztę" , ze świeżo wypiekanym pieczywem włącznie. Ok. 250 m od kempingu przy samym Dunaju znajduje się stacja metra , którym to w ciągu kilku chwil można dojechać do centrum Wiednia.
Reasumując kemping świetnie pełni rolę bezpiecznego miejsca postojowego dla tych , których droga na południe Europy już zmęczyła lub dla tych co to chcą sobie w kilka dni pozwiedzać Wiedeń. O ile się nie mylę to na kempingu nie można dłużej przebywać niż tydzień.
Pozdrawiam

mwservice - 2015-03-26, 12:02

Czy oprócz opłaty za kampera, liczą także za każdą osobę? W szczycie sezonu dla kampera i załogi 2+2 wychodzi 15+2x7,5+2x5 = 40EUR i to bez prądu...
TEC6600 - 2015-03-26, 12:29

Tak, liczą. Jak i na każdym innym kempingu w Europie. Prąd jak najbardziej jest na każdej parceli płatny 4 euro/dzień.
No cóż....40 euro może i dużo, zawsze można popytać w hotelach w Wiedniu :wyszczerzony:
Byle incydent ze złodziejami na niestrzeżonym parkingu w Wiedniu czy innej tego typu aglomeracji nakazuje nie oszczędzać na dobrodziejstwach cywilizacji.
Ale co kto lubi.

Jacek999 - 2015-05-17, 15:51

Trochę więcej jak miesiąc temu byłem w Wiedniu, postój zaplanowałem przy Filmteichstrasse. Jest tak jak poprzednicy napisali, z tym, że pojawiła się tablica z zakazem kamperowania, zauważyłem ją dopiero podczas wyjazdu. Oprócz mnie nocowały jeszcze dwa kampery nie przejmując się tym zakazem. Zwiedzając Wiedeń warto wykupić bilety czasowe, ja np. korzystałem z 24 godzinnego. Alternatywą postoju jest parking niedaleko wieży Dunaj, z pięknym parkiem w stylu japońskim.
ivul - 2015-12-16, 13:39

Cześć,
Czy ta wierza o której piszesz znajduje się tutaj:
https://www.google.pl/map...cd0bab263e7514b
?
Wybieram się do Wiednia w okolicach świąt i sylwestra i szukam jakiegoś miejsca.

Jacek999 - 2015-12-16, 15:07

Tak
ivul - 2017-04-18, 10:12

Trochę odkopię temat.
Byliśmy w Wiedniu kamperem i spaliśmy na Filmteistrasse.
Pewnego dnia jak wysiadałem, jeden starszy pan pokazał nam gdzie jest toaleta ogólnodostępna, powiedział że możemy wziąć wodę i ogólnie był bardzo miły.
Jest cicho, dobre połączenie autobusem do metra.
Polecam miejsce!

andi at - 2017-04-18, 20:27

W nazwie ulicy zabrakło ci ch

https://www.google.pl/map...6.4019286?hl=pl

Stoją tam zakazy dla camperow ,ale ja je wszystkie olewam (zakazy )
Na basenach obok byłeś ?

ivul - 2017-04-19, 09:26

Nie widziałem znaków, może skutecznie na nie nie patrzyłem :)

Na basenach w wiedniu nie, ale wyjeżdżając pojechaliśmy "po drodze" do Podhajskiej i tam się wygrzaliśmy.

andi at - 2017-04-19, 19:08

ivul napisał/a:
Nie widziałem znaków, może skutecznie na nie nie patrzyłem :)

Na basenach w wiedniu nie, ale wyjeżdżając pojechaliśmy "po drodze" do Podhajskiej i tam się wygrzaliśmy.


I jak się podobało w Podhajskiej ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group