Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Polski Caravaning - Polski Caravaning - cytuje cudze teksty bez podania żródła

krimar - 2017-06-21, 22:05
Temat postu: Polski Caravaning - cytuje cudze teksty bez podania żródła
Natknąłem się na portal polskicaravaning.pl, tak sobie przeglądam, przeglądam i natykam się na tekst dziwnie mi znajomy, co więcej opisujący identyczne doświadczenia z moimi. Po chwili olśnienie - to przecież mój post przeniesiony metodą kopiuj-wklej z niekomercyjnego forum na którym go umieściłem na komercyjny portal. Czytam, czytam i nie widzę informacji, że tekst został skądś ściągnięty. Internet jest domeną publiczną i to co się tam wrzuci staje się niejako dostępne dla wszystkich, ale wypadałby poinformować, że dany tekst nie został napisany przez Goldman Press
Bim - 2017-06-21, 22:47

Wklej to i owo :lol:
krimar - 2017-06-21, 22:59

Nie wkleję, bo forum karawaningowe, gdzie to umieściłem padło i mimo zapowiedzi reaktywacji mamy
404 Not Found
The request / was not found on this server.

yans1 - 2017-06-22, 09:20

Masz racje. To jest nie fair żeby zrobić kopiuj wklej nie napracować się i mieć na portalu jako swoje :stop: . Wypadało by napisać od kogo jest tekst.
Wojciechu - 2017-06-22, 10:19

Noo - Goldman Press - robi sobie markę. GRATULACJE- a miało być tak pięknie - nowocześnie i naj, naj.
CORONAVIRUS - 2017-06-22, 11:32

Krimar , sprawa zgłoszona do dyrekcji PC , tak nie moze byc ale by zidentyfikowac problem o którym napisałes musisz podac więcej szczegółów tak więc prosze napisz co gdzie i jak , szybciutko dojdziemy prawdy :)
Bartek PolskiCaravaning - 2017-06-22, 11:57

Sprawdzamy i działamy. W razie gdyby słowa się potwierdziły, to wyciągniemy konsekwencje :)

PS. Podesłałem wiadomość na PRIV - proszę sprawdzić skrzynkę.

krimar - 2017-06-22, 17:46

https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-273-tarda-jezioro,4161
od akapitu "Przestrzegam przed dojazdem trasą wyznaczoną przez google maps i nawigacje" to mój post, który kiedyś napisałem na forum karawaningowiec.eu.
Jak zauważyłem opisy miejscówek na tej mapie to w większości "kopiuj wklej" z postów użytkowników tamtego forum scalone w jeden zgrabny opis miejscówki wyglądający jak tekst redakcyjny.
Aby nie było wątpliwości nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu tego co napisałem, ale wypadałoby poinformować skąd to się wzięło.
Za pierwszym razem jak jechałem do tej miejscówki padał deszcz i utknąłem na drodze przed którą przestrzegam przez co musiałem czekać do rana aż piaszczysta droga wyschnie, aby móc się wycofać.

CORONAVIRUS - 2017-06-22, 17:52

krimar napisał/a:
https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-273-tarda-jezioro,4161
od akapitu "Przestrzegam przed dojazdem trasą wyznaczoną przez google maps i nawigacje" to mój post, który kiedyś napisałem na forum karawaningowiec.eu.
Jak zauważyłem opisy miejscówek na tej mapie to w większości "kopiuj wklej" z postów użytkowników tamtego forum scalone w jeden zgrabny opis miejscówki wyglądający jak tekst redakcyjny.
Aby nie było wątpliwości nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu tego co napisałem, ale wypadałoby poinformować skąd to się wzięło.
Za pierwszym razem jak jechałem do tej miejscówki padał deszcz i utknąłem na drodze przed którą przestrzegam przez co musiałem czekać do rana aż piaszczysta droga wyschnie, aby móc się wycofać.



Krimar czy Ciebie pop...ło ? Chłopie . Najpierw nadajesz miejscówkę free, opisujesz dojazd doskonale wiedząc co się z tym stanie , nadajesz po to by umieścic na dzikiej mapce a potem się sadzisz,że Twoje zdania są kopiowane ? To ja mam redagować zgłoszenia , przecinki wstawiać i się jeszcze z tym cergolić by taki Krimar kiedys się nie przyp... ?

Teraz to mnie zjadowiłeś do siebie , jeszcze chwila i Twoje miejscówki wyleca z hukiem dla dobra spokojności wielu ludzi którym dzis podniosłeś cisnienie :gwm :gwm :gwm

krimar - 2017-06-22, 18:11

Chyba masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz, nie sadzę się, że moje teksty są kopiowane, lecz dziwnym mi się wydaje, że ktoś kto się na nie natknie na pc może sądzić, że to teksty redakcyjne, bo informacji, że to czyjś post brak.
(a tak na marginesie karawningowiec.eu jeszcze kiedyś wróci?)

CORONAVIRUS - 2017-06-22, 21:12

krimar napisał/a:
Chyba masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz, nie sadzę się, że moje teksty są kopiowane, lecz dziwnym mi się wydaje, że ktoś kto się na nie natknie na pc może sądzić, że to teksty redakcyjne, bo informacji, że to czyjś post brak.
(a tak na marginesie karawningowiec.eu jeszcze kiedyś wróci?)



z Toba to chyba trzeba jak z rozbestwionym dzieciakiem, najpierw w dupę a potem tłumaczyć .

Ktos kto sie natknie na opisy miejscówek na PC przeczyta je i tyle poezji , nikogo nie obchodzi kto to napisał za to dociekliwi i inteligentni doczytają co to takiego mapka free, jak powstaje i co najważniejsze KTO JEST AUTOREM WPISÓW , AUTORAMI SA NORMALNI LUDZIE KTÓRZY NIE ŻĄDAJĄ BY ICH TYTUŁOWAĆ I HOŁUBIĆ ...jesteś w stanie to zrozumieć ? nie sądzę .

Krimar nie drażnij mnie , jeszcze jedno zdanie o Twoich pragnieniach i podpisach Twoich miejscówek jako TWOJE to w 5 min je wywalam i tyle sadzenia się na aktywnego usera . NIKT , PODKREŚLAM NIKT NIE BĘDZIE NA TEJ MAPCE NAGRADZANY I TRAKTOWANY SPECJALNIE , ludzie dzielą sie tam bezinteresownie swoja wiedzą , bezinteresownie tą wiedzę weryfikują by inni mogli korzystać , dołożyć się lub tylko brać . NIKT nie czerpie z tego zysków bo to nigdy nie będzie komercją i tyle w temacie .

Uprzedzam , jedno głupie zdanie po tym poście , masz jeszcze szansę być współautorem , sam zadecydujesz czy dalej chcesz czy juz nie pasujesz do reszty ofiarodawców wiedzy kamperowej .

izola - 2017-06-22, 21:36

"ofiarodawca" :szeroki_usmiech
podoba mi sie to okreslenie...zawsze trzeba mieć w głowie, co piszę co wstawiam do netu jest juź nie nasze...i dobrze jest. źe NIE WSZYSCY są tak pazerni i dzielą sie w necie swoimi doświadczeniami . nawet bez oczekiwania na aplaus,,, ;)

krimar - 2017-06-22, 22:24

BIORCA napisał/a:
za to dociekliwi i inteligentni doczytają co to takiego mapka free, jak powstaje

a nie dociekliwi myślą, że to tekst redakcyjny komercyjnego portalu
BIORCA napisał/a:
najpierw w dupę a potem tłumaczyć

używaj takiego języka dalej to znowu Cię wywalą z CT
BIORCA napisał/a:
jeszcze jedno zdanie o Twoich pragnieniach i podpisach Twoich miejscówek jako TWOJE to w 5 min je wywalam i tyle sadzenia się na aktywnego usera

znowu nie jesteś w stanie zrozumieć tego co czytasz - gdzie żeś wyczytał o MOICH miejscówkach, wywalaj sobie co chcesz - Twoje fochy mało mnie obchodzą
BIORCA napisał/a:
NIKT nie czerpie z tego zysków bo to nigdy nie będzie komercją i tyle w temacie .

mapy komercją pewnie nie są, ale czy to samo można powiedzieć o reklamach, które przy okazji ogląda się odwiedzając portal
BIORCA napisał/a:
Uprzedzam , jedno głupie zdanie po tym poście

nie strasz nie strasz........

CORONAVIRUS - 2017-06-22, 22:44

krimar napisał/a:

używaj takiego języka dalej to znowu Cię wywalą z CT
.


Głąbie cos Ci wyjasnię bo mam dobry humor , jak wywala to wywalą , wlezę bokiem .

a teraz merytorycznie .

Miejscówka Tarda o której piszesz była na dzikiej mapce jak Ty jeszcze jadłeś papkę , była na pierwszej mapce i w pierwszym katalogu 7 lat temu nie na karawaningowcu.eu tylko na karawaning.pl . Miejscówka została nadana przez niejakiego DARKA i długo się zastanawialiśmy wspólnie czy ją udostępnić ogółowi bo to jest jedna z tych TOPowych od lat , bywaliśmy tam wczesniej i zwyczajnie mieliśmy stracha by nie spalić miejsca udostępniając je tez hołocie , której nie brakuje też i wśród kamperowców, przyczepkowców i namiociarzy . Dzis z perspektywy czasu nasze rozterki były niepotrzebne , byłem tam tydzień temu , jest jak było a nawet lepiej bo gospodarze terenu się starają , inwestuja , dbają ....

Teraz jak się maja jakieś Twoje zdania w opisie po iluś tam latach ? Nijak ale byś chciał by napisać ,że to jedno zdanie napisał jakiś tam głąb co chce być celebrytą ... a figa z makiem .
Twój opis jest nikomu tam niepotrzebny , jak masz jakieś miejscówki na mapce nadane przez siebie to pisz , podaj numery , znikną ale TARDY nie wywalę bo miejscówka to Twoja jak mój most na Wiśle :) Korzystaj jak chcesz , dobro wspólne , ale pajacu jeden nigdy nic już nie dołożysz .

Do Administracji , jadę na miesiąc do Albanii , poproszę krawat od 07 - 29 lipca 2017 za nazwanie Krimara głąbem i dupkiem do potęgi a jak go spotkam to mu jeszcze osobiście nagadam do tej jego glacy bez mózgu ... a tak sobie pozwalam byście mieli lepsze uzasadnienie :)

SlawekEwa - 2017-06-22, 22:56

No i słoma wyszła z :but :but
krimar - 2017-06-23, 00:06

BIORCA napisał/a:
krimar napisał/a:

używaj takiego języka dalej to znowu Cię wywalą z CT
.


Głąbie cos Ci wyjasnię bo mam dobry humor , jak wywala to wywalą , wlezę bokiem .

a teraz merytorycznie .

Miejscówka Tarda o której piszesz była na dzikiej mapce jak Ty jeszcze jadłeś papkę , była na pierwszej mapce i w pierwszym katalogu 7 lat temu nie na karawaningowcu.eu tylko na karawaning.pl . Miejscówka została nadana przez niejakiego DARKA i długo się zastanawialiśmy wspólnie czy ją udostępnić ogółowi bo to jest jedna z tych TOPowych od lat , bywaliśmy tam wczesniej i zwyczajnie mieliśmy stracha by nie spalić miejsca udostępniając je tez hołocie , której nie brakuje też i wśród kamperowców, przyczepkowców i namiociarzy . Dzis z perspektywy czasu nasze rozterki były niepotrzebne , byłem tam tydzień temu , jest jak było a nawet lepiej bo gospodarze terenu się starają , inwestuja , dbają ....

Teraz jak się maja jakieś Twoje zdania w opisie po iluś tam latach ? Nijak ale byś chciał by napisać ,że to jedno zdanie napisał jakiś tam głąb co chce być celebrytą ... a figa z makiem .
Twój opis jest nikomu tam niepotrzebny , jak masz jakieś miejscówki na mapce nadane przez siebie to pisz , podaj numery , znikną ale TARDY nie wywalę bo miejscówka to Twoja jak mój most na Wiśle :) Korzystaj jak chcesz , dobro wspólne , ale pajacu jeden nigdy nic już nie dołożysz .

Do Administracji , jadę na miesiąc do Albanii , poproszę krawat od 07 - 29 lipca 2017 za nazwanie Krimara głąbem i dupkiem do potęgi a jak go spotkam to mu jeszcze osobiście nagadam do tej jego glacy bez mózgu ... a tak sobie pozwalam byście mieli lepsze uzasadnienie :)


no tak, teraz rozumiem Twoją frustrację - Twoje karawaningi.pl, czy karawaningowce.eu padają, a taki CT trwa i rośnie w siłę

myślisz, że krawat jest jak kara czasowego zatrzymania prawa jazdy w Niemczech, gdzie prawo jazdy oddaje się wtedy, gdy ukaranemu wygodnie?

TomekM - 2017-06-23, 07:59

I znowu zadziałał efekt polaczkowa. Nikt nie ustąpi ale chętnie wybije szpilę.
Kiedyś mi mówiono, że praca magisterska tym się różni od plagiatu, że w tej pierwszej podane są źródła. Czy umieszczenie jednego zdania na "miejscowkach" o tym, że opisy pochodzą z ogolnodostepnych for i stron internetowych stanowi tak wielki problem?
Po co wyzywać się od najgorszych? To nie sejm tylko forum, na którym jesteśmy dla PRZYJEMNOŚCI!

DI STEFANO - 2017-06-23, 08:10

SlawekEwa napisał/a:
No i słoma wyszła z :but :but

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :pifko :pifko :brawo: :brawo: :pifko :pifko :brawo: :brawo:

Rav - 2017-06-23, 21:40

Kręcimy aferę!!!!


Bartek PolskiCaravaning - 2017-06-24, 13:22

Dziękuję za odpowiedź.
Faktycznie, uzupełniając miejscówki i inne "darmowe" rzeczy na początku, gdy tworzyliśmy portal PolskiCaravaning od nowa, programiści z zewnętrznej firmy czerpali najwidoczniej "skąd popadnie".

Bardzo mi przykro, że taka sytuacja wystąpiła, ale nadal nie wiem, jak podpisać tekst (bo możemy to zedytować i podać źródło bez żadnego problemu).

Ale zgubiłem się lekko w tej dyskusji - kto jest autorem i gdzie pierwotnie opublikowano tekst/opis?

krimar - 2017-06-24, 14:59

Sądzę, że satysfakcjonującym dla wszystkich rozwiązaniem byłoby umieszczenie na końcu opisu każdej miejscówki zdania w stylu "Powyższy opis nie jest tekstem redakcyjnym, lecz kompilacją postów znalezionych na forach internetowych" -nikt by się prawdopodobnie wtedy nie czepiał natknąwszy się na swój tekst, a ponadto redakcja nie ponosiłaby żadnej odpowiedzialności w przypadku opisów fikcyjnych.
CORONAVIRUS - 2017-06-24, 15:11

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:


Ale zgubiłem się lekko w tej dyskusji - kto jest autorem i gdzie pierwotnie opublikowano tekst/opis?


Bartek ... ja wpisuję do katalogu miejscówki a teksty są autorstwa tych którzy chcieli do zbioru się dołożyć . Nie będę nic dopisywał bo jakiemuś Krimarowi coś wydaje się znajome bardziej niż mniej , zostanie tak jak jest do kiedy ja będe administrował katalog . Dyskusję i "PROBLEM" uważam za zakończony . Problemu nie było a treść tematu "Polski Caravaning - cytuje cudze teksty bez podania żródła" uważam za oszczerczy , niesprawdzony , wyimaginowany i co najważniejsze krzywdzący PC . Jest to zwyczajne kłamstwo stworzone przez Krimara .

krimar - 2017-06-24, 15:29

BIORCA napisał/a:
Problemu nie było a treść tematu "Polski Caravaning - cytuje cudze teksty bez podania żródła" uważam za oszczerczy , niesprawdzony , wyimaginowany i co najważniejsze krzywdzący PC . Jest to zwyczajne kłamstwo stworzone przez Krimara .

Dlaczego kłamiesz, byłeś chyba ściśle związany z forum karawaningowiec.eu i jeśli jeszcze masz dostęp do back-upów postów z tamtego (upadłego niestety) forum, to możesz sobie sprawdzić co tam napisałem i dziwnym trafem było to toczka w toczkę to samo co teraz można przeczytać na PC.

CORONAVIRUS - 2017-06-24, 15:38

Mam się Tobą zajmować ? szukać ? sprawdzać ? oszalałeś . Nic z tego , oczerniasz PC i będzie Ci to zapamiętane . Tym zdaniem zakończyłem konwersacje z pajacowem :) Chcesz oskarżać to sam przedstaw dowody , jak oczywiście jakieś masz a całe zamieszanie nie jest wynikiem zapomnienia zażycia codziennej dawki leków :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
krimar - 2017-06-24, 15:57

jak twoje forum karawaningowiec.eu wróci to Ci prześlę link - na fejsie piszą, że będzie reaktywcja forum w starej formie, czyli razem z moim postem (chyba, że go wykasują) https://pl-pl.facebook.com/karawaningowieceu/
brams - 2017-06-24, 16:18

Ja p.

I rób tu coś pożytecznego za free.

Krimar - chcesz wyręczyć (pomóc) Adamowi dopisując autorów tekstów?

Miło z Twojej strony.

krimar - 2017-06-24, 16:35

Brams - rozwiązanie satysfakcjonujące prawdopodobnie wszystkich i działające jednocześnie jako disclaimer dla redakcji zaproponowałem parę postów wcześniej.
Wojciechu - 2017-06-24, 19:35

Czytając te wszystkie wpisy, nie wiem, czy BIORCA jest takim wyjątkowym filantropem, czy ma jakieś parcie, a może jest tak cudownym kolegą kamperowcem. Pewne jest jednak to, że jeśli znajdzie się osoba, która dyskredytuje działanie w/w firmy prasowej i ma na to dowody, to może być bardzo ślisko. Chyba że wszystkie strony mają odpowiednie plenipotencje prawne w ręku.

Sądzę, że szefostwo powinno zamknąć wątek - robi się nieprzyjemnie.

SlawekEwa - 2017-06-24, 21:27

Nieprzyjemnie to było już parę postów wcześniej i co na to admini CT? :mop2 pod dywan :shock:
Bim - 2017-06-24, 21:40

SlawekEwa napisał/a:
Nieprzyjemnie to było już parę postów wcześniej i co na to admini CT?


Była deklaracja samoukarania się :haha: :haha:
W Albanii nabierze kultury i ogłady szkoda kopi kruszyć :spoko

Bartek PolskiCaravaning - 2017-06-25, 17:23

BIORCA napisał/a:
Dyskusję i "PROBLEM" uważam za zakończony .


BIORCA, skoro tak postanowione to również uważam temat za zamknięty.

W każdym razie proszę pamiętać, że nikt święty nie jest, oburzenie rozumiem i w żadnym wypadku autorowi tematu nie mam nic za złe. Dobrze, że reaguje :)

krimar - 2017-06-25, 21:37

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Dyskusję i "PROBLEM" uważam za zakończony .


BIORCA, skoro tak postanowione to również uważam temat za zamknięty.

W każdym razie proszę pamiętać, że nikt święty nie jest, oburzenie rozumiem i w żadnym wypadku autorowi tematu nie mam nic za złe. Dobrze, że reaguje :)


Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź.
Faktycznie, uzupełniając miejscówki i inne "darmowe" rzeczy na początku, gdy tworzyliśmy portal PolskiCaravaning od nowa, programiści z zewnętrznej firmy czerpali najwidoczniej "skąd popadnie".


Czyli teksty zaczerpnięte "skąd popadnie" w dalszym ciągu będą "udawać" teksty autorskie Polskiego Caravaningu (a przynajmniej tak mogą być odbierane) i to z pełną wiedzą i akceptacją takiej praktyki przez redakcję - oj nieładnie.

Pawcio - 2017-06-25, 22:05

Co na to?
Lato.. a dyskusje jak w zimie.

Proponujemy szybko zakończyć tą dyskusję, a rozejdzie się po kościach. :spoko

Ahmed - 2017-06-25, 22:12

krimar napisał/a:

od akapitu "Przestrzegam przed dojazdem trasą wyznaczoną przez google maps i nawigacje" to mój post, który kiedyś napisałem na forum karawaningowiec.eu.


Może jakaś ściepa na browara za te 9 słów załagodzi spór :bajer

silny - 2017-06-25, 22:28

Szkoda że biorca to c :-P ham , bo gdyby napisal to co napisał bez epitetów to byłoby krytycznie ale ok.

A argument o wyjeżdzie , krawaci i maniu gdzieś to już szczyt :(

CORONAVIRUS - 2017-06-25, 23:51

silny napisał/a:
Szkoda że biorca to ham , :(


z angielskiego to ? szynka ? no niech będzie jak już musi .... :haha:

Brodacz77 - 2017-06-26, 02:58

Tak sobie czytam ten (w sumie niepotrzebny wątek) i mam kilka przemyśleń. Nie stoję po żadnej stronie - Biorcy, Krimara ani PC. Ale uporządkujmy.

1. Biorca (Adam jak kojarzę) tworzy katalog miejscówek od dawna. Obecnie katalog miejscówek wylądował na stronie Polskicaravaning.pl - jest chyba bardziej dostępny, łatwiej go znaleźć a i PC z obecności miejscówek na swojej stronie nie czerpie finansowych korzyści. Wcześniej był chyba na jakiejś jego stronie bądź w wątku na forum - nie pamiętam dokładnie a jestem tutaj na forum od jesieni ubiegłego roku - i nawet nie chce mi się teraz tego szukać. Jeśli była to strona - to Biorca musiał zapłacić za domenę i jakiś hosting. Jeśli był to wątek na forum - to nie ponosił kosztów. Teraz odnośnie treści - Biorca od dawna (nieważne, gdzie to umieszczono) tworzy dla społeczności CT i pewnie nie tylko katalog polskich miejscówek, gdzie można przycupnąć, przenocować itp. Niejednokrotnie weryfikuje miejsca - wybierając się w nie, bo kojarzę kilka wpisów, gdzie Biorca opisał, skomentował. Wszystko to tworzy GRATIS, NIEODPŁATNIE, ZA FREE - poświęca swój czas.

2. Krimar - jeśli chodzi o opis miejscówki - dodałeś (na innym, nieistniejącym już forum) WAŻNE informacje odnośnie dojazdu do jednej, konkretnej miejscówki. Miejscówka, jako miejscówka była już znana i zarejestrowana w bazie miejscówek. Informacja ta trafiła do kamperowiczów z CT, PC i pewnie nigdzie więcej. Musisz pamiętać, że zasadniczo internet nie zapomina wpisów i komentarz odnośnie dojazdów mógł się jakimś sposobem kiedyś pojawić gdzie indziej. Zgodzisz się chyba, że Twojego komentarza nie możemy porównać do prac dyplomowych, naukowych itp. Nie ta ranga informacji. Nie róbmy z siebie amerykańców. Idąc tym tropem po informacji " Byłem w Żabce na Sienkiewce, była kolejka przy kasie - posypią się pozwy w sądzie o bezprawne rozpowszechnienie informacji, że była kolejka. Nie ten kierunek. Wyluzujmy, tym bardziej, że ani Biorca ani PC nie odnosi z tytułu tej informacji żadnej FINANSOWEJ korzyści.

3. Polskicaravaning.pl - trzymają niekomercyjnie darmowe miejscówki u siebie na stronie. Gazeta komercyjna, branża się zgadza, miejscówki się przydają ale nie zauważyłem, aby PC czerpało jakiekolwiek korzyści finansowe z obecności darmowych miejscówek autorstwa Biorcy. Cały zamęt zrobił się o zacytowanie w opisie jednej miejscówki opisu Krimara.

Podsumowując - Chłopaki - chyba nie warto kruszyć kopii, awanturować się, chyba nie od tego jest to forum. Pomagajmy sobie, podpowiadajmy miejscówki, wstawiajmy zdjęcia miejscówek i cieszmy się z życia.

PS. Jutro (jak znajdę czas) dokładam następną (dziś byłem) bez zastrzegania praw autorskich.

Johny_Walker - 2017-06-26, 07:07

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

Ale zgubiłem się lekko w tej dyskusji - kto jest autorem i gdzie pierwotnie opublikowano tekst/opis?

Powinieneś w następnym numerze wskazać precyzyjnie adres forum z którego korzystałeś i podziękować autorowi wymieniając go z pseudonimu.
To chyba nie trudne?

CORONAVIRUS - 2017-06-26, 08:44

Johny_Walker napisał/a:
Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

Ale zgubiłem się lekko w tej dyskusji - kto jest autorem i gdzie pierwotnie opublikowano tekst/opis?

Powinieneś w następnym numerze wskazać precyzyjnie adres forum z którego korzystałeś i podziękować autorowi wymieniając go z pseudonimu.
To chyba nie trudne?



Panowie , nie ma fizycznej możliwości by na dziś zidentyfikować 100% autorstwa zgłaszania miejscówek , kiedyś dopisywałem na końcu przesłanego opisu kto był autorem "donosu" :) na kawałek polskiej ziemi :) To było za czasów gdy katalog znajdował się na forach . Praktykę taka stosowałem by mieć jakiś ślad kto ziemie tą nadał , by ewentualnie zapytać w kwestiach niewiadomych lub kontrowersyjnych . Na przestrzeni lat okazało sie to zbędnym balastem informacyjnym . Często dostarczane mi wiadomości były podpisane nickiem lub wcale a te spływały od smsów do pokaźnych maili przez strony i tematy na forach . Jak wpisać autora jeśli mam tylko jego numer telefonu , którego przecież nie udostępnię w katalogu , nie będę się też w mailu pytał czy sobie ktos tego życzy . Ludzie w 99% chcą zostać anonimowi i jak dla mnie to tak ułatwienie jak i oczywista sprawa . Jeden procent zostaje dla zgłaszających swoja ziemię, ogród, kawał swojego pola nad jeziorem , chcą by podać namiar aby ludki sie umawiali bo nie zawsze są w swoim obejściu , jest brama , jest pies i miejscówka która udostępnia za free , zatankują wodę i pewnie nakarmią wędrowca .

Tak , robię to za zupełną darmochę co powtarzam często bo wyobraźnia niektórych jednostek nie jest w stanie tego zaakceptować , no tak się porobiło ,że akurat za to nie chcę i nigdy nie będę chciał żadnej kasy .

Dlaczego ? zaraz ktoś zapyta i często pyta ... odpowiedź krótka . Polska jest wszystkich , jak i wszystkich jest 99% miejscówek , nie moja ziemia , nie mój biznes to i ja z tego nic nie chcę .

Dziś , dzięki zainteresowaniu sprawą , katalog jak i zupełnie nowa mapka znajduje się na serwerze PC . Ktoś zapyta dlaczego ? Dlatego,że by mieć większe możliwości obsługi i przekazu informacji trzeba zaangażować większe środki , których ja z własnej kieszeni angażować nie chciałem . Zadowolony ma być odbiorca mapki , ma mieć wszystko co możliwe by z niej SPRAWNIE korzystać . Wcześniejszy zbiór był na ogólnie dostępnych serwerach a te jak wiecie maja jedną wadę , nigdy nie wiadomo kiedy się wyłączą i znikną razem z całym majdanem , trochę strach , trochę szkoda ... Teraz jest bezpiecznie a do tego jest sporo dodatkowych funkcji i ułatwień dla odbiorcy co było zawsze priorytetem tak jak i to,że mapka ma być zawsze z dostępem FREE . Tak jest ustalone i tak będzie zawsze gdy ja się tym zajmuję .

Jeśli są jeszcze jakieś pytania to proszę bardzo ale szczerze to drażni mnie niesamowicie i jadowi pisanie o swojej pracy z PC pod auspicjami OSZCZERCZEGO TEMATU Krimara , tak się nie godzi i jest to nieprzyjemne .

Wojciechu - 2017-06-26, 09:30

Brodacz77 napisał/a:
. Polskicaravaning.pl - trzymają niekomercyjnie darmowe miejscówki u siebie na stronie. Gazeta komercyjna, branża się zgadza, miejscówki się przydają ale nie zauważyłem, aby PC czerpało jakiekolwiek korzyści finansowe z obecności darmowych miejscówek autorstwa Biorcy. Cały zamęt zrobił się o zacytowanie w opisie jednej miejscówki opisu Krimara.



Nie ma większego sensu rozwodzić się nad wyjątkowością BIORCY i Krimara, bo nie tego dotyczy temat. Warto natomiast spojrzeć na firmę prasową. W dzisiejszych czasach nawet papier toaletowy w publicznej, czy komercyjnej WC ma umocowanie prawne. Dla znanej nam firmy prasowej taka mapka to dobry kąsek i nie prawdą jest, że nic z tego nie mają. BIORCA może udostępnić ją, ale pod pewnymi warunkami. Jest to jednak praca zbiorowa i ma swoje uwarunkowania.

Dobrze by było zamknąć temat, bo może się okazać, że będziemy mieli problemy w dotarciu do owej mapki.

Bronek - 2017-06-26, 09:58

Cytat:
" Powiedziała Pi.da , :dupa ie,
Nie możemy żyć tak w kupie !

Ty mi smrodzisz, popierdujesz
Apetyty ch (h).. jom psujesz :evil: !

Na to :dupa obrażona : :stop:
Och Ty Pi..o pier..na!!! :!:

Ciebie jeb..ą , Tobie płacą ,
A mnie kopią Bóg wie za co !!! :( "


Tak to jest jak dawno wojny nie było i się we wszystkich częściach ciała popierd... ło niektórym .
Gdyby była wojna to tacy patrzyli by , kto strzela i po kompocie .

Cytuje wierszyk , ale autora nie podaję . No i ten mnie pewnie poda ... :gwm .

Ale to pikus wobec WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH , tam dopiero sarmacja kwitnie . :mrgreen:

Bartek PolskiCaravaning - 2017-06-26, 11:03

Johny_Walker napisał/a:
Powinieneś w następnym numerze wskazać precyzyjnie adres forum z którego korzystałeś i podziękować autorowi wymieniając go z pseudonimu.
To chyba nie trudne?


W numerze? Dlaczego w numerze, skoro temat tyczy się informacji zamieszczonych na portalu? Co ma opis miejscówki do informacji branżowych publikowanych w piśmie? To raz.

Dwa - nie ja wstawiałem tę informację. Tak jak napisałem wcześniej: prawdopodobnie dodał ją ktoś, kto naszą stronę programował. Być może była to jednak zupełnie inna osoba, z naszej redakcji, osoba, która przeszukuje takie fora i uzupełnia treści po to, aby wszystkie były w jednym miejscu. Tak jest prościej i łatwiej.

Trzy - faktycznie, nie mam żadnego dodatku premiowego za to, że dodam miejscówkę na nasz portal ;) Powiem więcej: ostatnio rozdawaliśmy nagrody za to, że ktoś doda miejscówkę i się do nas zgłosi - tacy jesteśmy :diabelski_usmiech

Cytat:
Dobrze by było zamknąć temat, bo może się okazać, że będziemy mieli problemy w dotarciu do owej mapki.


Gwarantuję, że nie ma żadnych powodów do obaw. Co więcej, tak jak pisałem w dziale "Przywitaj się", członkowie tego forum do pewnych informacji będą zawsze mieli dostęp szybciej od innych. Taka nasza niepisana współpraca :)

Tadeusz - 2017-06-26, 14:55

Ot i problem sam się rozwiązał, nie chodzi bowiem o teksty artykułów ale o zgłaszane tzw. miejscówki na popas naszych domków na kółkach.
Od początku byłem i jestem gorącym zwolennikiem takiego koleżeńskiego współdziałania przy tworzeniu bazy danych służącej nam wszystkim.
Ja osobiscie nie widzę powodu dla którego mielibyśmy eksponować osoby zgłaszające owe miejscówki. Robimy to dla wspólnego dobra, zatem również dla siebie.

Myślę, że Krzysztof i Adam zakończą tę dyskusję przy stoliku z moim udziałem i przy nalewce, którą na tę okazję przygotujemy z Halszką.

Adam wyszedł z inicjatywą i ciągnie tę pracę poświęcając swój czas. Robi to bardzo dobrze za co ma moją wdzięczność.
Za jego zapalczywość w dyskusji zmyłem mu głowę osobiście bez nakładania krawata.
:spoko

Bronek - 2017-06-26, 15:28

Można?



Można!

:bukiet:

CORONAVIRUS - 2017-06-26, 16:15

Tadeusz napisał/a:

Za jego zapalczywość w dyskusji zmyłem mu głowę osobiście bez nakładania krawata.
:spoko


CO ZA NUDNE CZASY NASTAŁY :( nawet już nie potrafię zasłużyć na krawat , dziadzieję w strasznym tempie :oops: :oops: :oops:

Johny_Walker - 2017-06-26, 16:45

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

W numerze? Dlaczego w numerze, skoro temat tyczy się informacji zamieszczonych na portalu? Co ma opis miejscówki do informacji branżowych publikowanych w piśmie? To raz.
Dwa - nie ja wstawiałem tę informację. Tak jak napisałem wcześniej: prawdopodobnie dodał ją ktoś, kto naszą stronę programował. Być może była to jednak zupełnie inna osoba, z naszej redakcji, osoba, która przeszukuje takie fora i uzupełnia treści po to, aby wszystkie były w jednym miejscu. Tak jest prościej i łatwiej.

1. OK. Nie doczytałem. No to na portalu. Zaktualizować informację z podaniem źródła - linku do wątku na forum. Wasi czytelnicy będą mogli kliknąć i dodać swoje informacje. Wszyscy zyskają.
2. Każdy pracownik reprezentuje i odpowiada za firmę. Nie ma "nie ja".

CORONAVIRUS - 2017-06-26, 17:02

Johny_Walker napisał/a:
Zaktualizować informację z podaniem źródła - linku do wątku na forum. Wasi czytelnicy będą mogli kliknąć i dodać swoje informacje. Wszyscy zyskają.
.


powtarzam po raz któryś , zresztą na prośbę Tadusza by tłumaczyć zamiast zabijać :)


nie ma żadnego linku do wątku na forum ponieważ :

- fora były dwa z którego jedno jest zamknięte a na drugim może jest jeszcze katalog ale w wersji z przed 7 lat czyli nikomu do niczego
- informacje odnośnie każdej z miejscówek , jej aktualizacje , komentarze , uwagi , wskazówki można podawać w katalogu pod jej opisem .
- informacje nowe , o nowych miejscówkach , można przekazywać :

1.na CT w temacie miejscówki FREE
2. do mnie bezpośrednio na maila limo69@interia.eu
3. na serwerze PC " + ZGŁOŚ/DODAJ MIEJSCÓWKĘ "

krimar - 2017-06-26, 19:11

BIORCA napisał/a:
OSZCZERCZEGO TEMATU Krimara


jakiego oszczerczego - szczerą prawdę napisałem, co potwierdził

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
prawdopodobnie dodał ją ktoś, kto naszą stronę programował. Być może była to jednak zupełnie inna osoba, z naszej redakcji, osoba, która przeszukuje takie fora i uzupełnia treści


No proszę - to w redakcji jest nawet osoba, która przeszukuje fora, aby uzupełniać treści na PC - a informację o tym, że te treści nie wyszły spod pióra redaktorów PC jakoś trudno znaleźć.

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

Trzy - faktycznie, nie mam żadnego dodatku premiowego za to, że dodam miejscówkę na nasz portal ;) Powiem więcej: ostatnio rozdawaliśmy nagrody za to, że ktoś doda miejscówkę i się do nas zgłosi - tacy jesteśmy :diabelski_usmiech


Piekarz też piecze chleb dlatego, że ktoś jest głodny, a na poważnie mapka podnosi atrakcyjność PC i zwiększa ilość wejść, a tym samym wycenę portalu.

Tadeusz napisał/a:

Myślę, że Krzysztof i Adam zakończą tę dyskusję przy stoliku z moim udziałem i przy nalewce, którą na tę okazję przygotujemy z Halszką.


Tadeusz - z Tobą i Halszką przy nalewce przez nią zrobioną to ja jestem chętny zasiąść nie tylko z Biorcą/Kogutem, ale nawet z śmiertelnym wrogiem.

Dla mnie EOT - przedstawiciel PC przyznał, że portal jest pełen cudzych treści, które mogą być odebrane przez czytelników jako redakcyjne, miejmy nadzieję, że informacja ta będzie kiedyś łatwa do znalezienia na samym PC, a nie tylko na CT.


(a tak zupełnie na marginesie miejscówki za free na stronie głównej https://polskicaravaning.pl/ powinny mieć chyba ikonkę kampera, a nie przyczepy)

CORONAVIRUS - 2017-06-26, 19:22

krimar napisał/a:


(a tak zupełnie na marginesie miejscówki za free na stronie głównej https://polskicaravaning.pl/ powinny mieć chyba ikonkę kampera, a nie przyczepy)


ALE SPRECYZUJ ... alkowa , integra , półintegra, blaszak ???


:gwm :gwm :gwm

krimar - 2017-06-26, 19:31

alkowa oczywiście (która jest teraz ikonką campingów na str. głównej)
CORONAVIRUS - 2017-06-26, 19:41

krimar napisał/a:
alkowa oczywiście (która jest teraz ikonką campingów na str. głównej)


ale piszemy na CT gdzie ikonką jest półintegra , nie sądzisz ,że alkowa ugodzi tych innych w czuły punkt ? Że czytacze CT będą oburzeni takim oznakowaniem?

krimar - 2017-06-26, 19:58

jaka półintegra - to alkowa na L300, która pędzi, tak, że aż gubi "czapkę"
Bim - 2017-06-26, 20:01

Cytat:

Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.


Daj na luz

załóżcie osobny wątek co jest ikoną karawaningu dyszel, garb, i inne atrybuty.

Tadeusz pora na określenie się na forum czy podpis jest autoryzowany przez Ciebie ,że czepiacz ma zawsze rację :bajer


Wnioskuje jak wysoka komisja przenieśmy ten temat na osobny wątek :chytry

CORONAVIRUS - 2017-06-26, 20:17

krimar napisał/a:
jaka półintegra - to alkowa na L300, która pędzi, tak, że aż gubi "czapkę"



powiedz ,że to jeszcze Twój kamper i masz jakieś prawa do tego znaczka ?

z przodu gubi czapkę i gdzie niby ona jest jak z tyłu nic nie wystaje ??? słabo kombinujesz ...

krimar - 2017-06-26, 20:18

wątek o ikonie już kiedyś był - i wyszło, że to L300, albo VW LT (chociaż dla mnie jak na LT to jest za krótki)

a podpis to przecież cytat http://www.camperteam.pl/...p=445172#445172

CORONAVIRUS - 2017-06-26, 20:29

i dalej nie wiadomo jak pogodzić kamperowców z różnymi sprzętami by się na mapce free dobrze czuli ... o cycepkowcach nie wspomnę a namiotowcy to już mogą zapomnieć o korzystaniu ... jakie to smutne .
Bim - 2017-06-26, 20:33

krimar napisał/a:
wątek o ikonie już kiedyś był - i wyszło, że to L300, albo VW LT (chociaż dla mnie jak na LT to jest za krótki)

a podpis to przecież cytat http://www.camperteam.pl/...p=445172#445172


Cytat co do jednej sprawy :bajer

a w każdym innym poście to wychodzi na to ,ze ty cytaty i nie omylny bo tak jak mówi Tadeusz ;)

Ciekaw jestem co na to Tadeusz

jak stwierdzi ,że masz rację i nie będziecie tego rozkminiali przy nalewce to ok :haha:

Tadeusz - 2017-06-26, 21:28

Bim napisał/a:
Cytat co do jednej sprawy

a w każdym innym poście to wychodzi na to ,ze ty cytaty i nie omylny bo tak jak mówi Tadeusz

Ciekaw jestem co na to Tadeusz


Jacuś, jak widzisz trafiła kosa na kamień. Obaj chlopcy chcą dobrze i krzywdy sobie nie zrobią. Mają identyczny wrodzony upór, obaj lubią dociekać prawdy przyrodzonej i obaj są bliźniaczo podobni w dążeniu do celu - nie popuszczeniu ani krok ze swych racji. Ponieważ obaj mają rację po trosze, więć gaworzą sobie ku naszej uciesze i nie widzę powodu, żeby wkraczać z pozycji siły między nich.
Fajnie jest obserowować intelektualne zmagania kolegów którym przecież przyświeca szczytny cel jako, że obaj chcą dobrze.

I na litość boską, nie mówcie, że się czepiają. :szeroki_usmiech

Oni tylko uzgadniają stanowiska bardzo precyzyjnie. :bigok

Bim - 2017-06-26, 22:11

Tadeusz napisał/a:
Obaj chlopcy chcą dobrze i krzywdy sobie nie zrobią. Mają identyczny wrodzony upór,


Dzięki miód na moje skołatane serce teraz bedę mógł spokojnie iść spać i cytat ten że ma racje nie będzie mnie raził ma Twoją autoryzację :spoko

marekoliva - 2017-06-26, 23:26

Tadeusz napisał/a:
Fajnie jest obserowować intelektualne zmagania kolegów którym przecież przyświeca szczytny cel jako, że obaj chcą dobrze.

I na litość boską, nie mówcie, że się czepiają. :szeroki_usmiech

Oni tylko uzgadniają stanowiska bardzo precyzyjnie.


Tadeusz bardziej dyplomatycznie ująć tego nie można :szeroki_usmiech , oby tylko Krimar zgodził się z Tobą :ok

Bronek - 2017-06-27, 07:06

:wyszczerzony: Mi to się skojarzyło z sytuacją, gdy facet stoi na gzymsie a mediator (Tadeusz) stara go się odwieść od zamiru skoku.

Tłum na dole (post wyżej itp.) krzyczy : SKACZ!

Nomen omen, dolewając Oliwy do ognia :bigok :mrgreen:

krimar - 2017-06-27, 17:09

Bronek napisał/a:
Oliwy

nie Oliwy lecz z Rumi przez jedno i

Bajaga - 2017-06-27, 18:01

Tadeusz napisał/a:

I na litość boską, nie mówcie, że się czepiają. :szeroki_usmiech

Oni tylko uzgadniają stanowiska bardzo precyzyjnie. :bigok


Acha, czyli zdaniem administracji "głąb" i "dupek do potęgi" to uzgadnianie stanowisk? Gdzie zaczyna się więc szambo? Sukinsyn czy jednak musi to być skurwysyn ? Jak to admini mają ustalone ?

Wojciechu - 2017-06-27, 19:40

O kurcze :hide: - i słychać głęboką ciszę ;)
Tadeusz - 2017-06-27, 20:05

Bajaga napisał/a:
Gdzie zaczyna się więc szambo? Sukinsyn czy jednak musi to być skurwysyn ? Jak to admini mają ustalone ?


Wcześniej napisałem:
Tadeusz napisał/a:

Za jego zapalczywość w dyskusji zmyłem mu głowę osobiście bez nakładania krawata.


Spór między Adamem i Krzysztofem wygasł a Wy dalej swoje. Widać nudno bez takich emocji.

Bronek - 2017-06-27, 20:52

Skaaaaacz!! :bigok
izola - 2017-06-27, 20:57

Skacz ....! łatwo się mówi , a dupek ma stracha i nie skoczy ;)
pewnie z żyrandola by był gieroj ...

CORONAVIRUS - 2017-06-27, 21:30

Tadeusz napisał/a:


Spór między Adamem i Krzysztofem wygasł


niby kiedy Tadziu ? kiedy ? :haha:

izola - 2017-06-27, 21:36

takie spory to jak pieprz ...w kiepskiej zupie...a dawajcie sobie na k na d n h :-P
Tadeusz - 2017-06-27, 21:40

BIORCA napisał/a:
Tadeusz napisał/a:


Spór między Adamem i Krzysztofem wygasł


niby kiedy Tadziu ? kiedy ? :haha:


od kiedy napisałem:

Tadeusz napisał/a:


Spór między Adamem i Krzysztofem wygasł


Proste? :bigok

krimar - 2017-06-27, 22:24

Tadeusz napisał/a:
Spór między Adamem i Krzysztofem

Spór, a właściwie konstatacja z pierwszego postu dotyczyła portalu Polski Caravaning i jego przedstawiciel potwierdził w końcu, że Jest tak jak mówi krimar.

Adam włączył się aby nieco namieszać, albańska resocjalizacja dobrze mu zrobi.

CORONAVIRUS - 2017-06-27, 22:44

Krimar nie wk.....mnie człowieku swoimi radami dla mnie. Weź leki i wyzdrowiej.
Tadeusz - 2017-06-27, 23:07

A nie mówiłem, że spór wygasł? :szeroki_usmiech
:haha:

gino - 2017-06-28, 07:48

Nie jestem pewien czy formalnie,
krimar napisał/a:
Polski Caravaning i jego przedstawiciel potwierdził w końcu, że Jest tak jak mówi krimar.

bo temat jest jedynie poszlakowy
a Polski Caravaning potwierdza jedynie że takowy wpis jest...
podobnie jak wiele innych wpisów , do których, bez dowodów , każdy może się ''przypisywać'' , bo tak samo, bądź podobnie kiedyś się wypowiedział ...

ps. temat wyjątkowo zaskakujący ...
pomijam fakt , że ja, problem zgłosiłbym bezpośrednio do redakcji , a nie na forum...

korzyści z takiego tematu ,poza autorem, nikt nie będzie miał ..
a stratę może mieć wielu..

strona z miejscówkami należy do Adama , PC pomaga nam wszystkim, udostępniając ją na swoich-szybkich-serwerach , dzięki czemu obecnie z łatwością się z niej korzysta


szkoda że takie tematy powstają ....ani sam wpis, ani ten temat prawdę mówiąc nic (poza złymi emocjami) nie wnoszą
dodam, że w mojej ocenie ów ''tematyczny'' wpis jest niekompletny i wprowadzający w błąd...
jak sam Krimar wspomniał na pierwszej stronie , dotyczy utrudnionego dojazdu podczas deszczu,
Cytat:
Za pierwszym razem jak jechałem do tej miejscówki padał deszcz i utknąłem na drodze przed którą przestrzegam

o czym we wpisie w temacie mapek, nic nie wspomniał
Cytat:
"Przestrzegam przed dojazdem trasą wyznaczoną przez google maps i nawigacje"

a przecież po suchym piachu da się tam bez problemu dojechać , co wielu odwiedzających to miejsce już czyniło..

:spoko

janusz - 2017-07-02, 15:05

BIORCA napisał/a:
nie wk.....mnie człowieku

Ale o co chodzi bo ja na obczyźnie byłem i jestem zapóźniony w czytaniu forum.
A tak konkretnie to skojarzyło mi się, że wyraz "człowieku" w naszej polszczyźnie ma wydźwięk pejoratywny i często powoduje oburzenie. Czasami nawet odbierany jest jako inwektywa w czyimś kierunku. :haha:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group