Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Portugalia - Portugalia agora !!!

swierzak - 2017-10-13, 18:54
Temat postu: Portugalia agora !!!
Wybieramy się na dniach z rodzinką do Portugalii
w składzie My oraz dwójka naszych maluchów oraz pies :)


Wybiera się ktoś o tej porze roku ?
A może juz ktoś tam z forumowiczów jest ?

pozdrawiamy i prosimy o kontakt 8-)

swierzak - 2017-11-01, 19:05
Temat postu: Re: Portugalia agora !!!
Dotarlismy do Portugalii po 6 dniach relaksacyjnej jazdy krajoznawczej unikając płatnych autostrad . Jesteśmy obecnie w górach w pobliżu Calde w ekowiosce Cabrum . Kamperek dał radę Do miejsca w którym jestesmy pierwszy raz zrobiłem nim taki downhill po lesie ze aż dzieciaki piszczały hehe . Tylko ze jak będziemy z tad wyjeżdżać to będziemy musieli być wyciągani pod górę przez las jakimś traktorem :) Jak ma ktoś doświadczenie w wyciąganiu przez traktor pod górę w lesie po krętej drodze to prosze o jakieś rady .
zbiegusek - 2017-11-01, 20:44

Traktor o dobrej trakcji (dociążony i z dobrym bieżnikiem opon) i krótki hol - im więcej agrafek (ciasnych zakrętów blisko 180st) tym krótszy. Powoli, nienerwowo do przodu. :)
Dogadać się z holownikiem, żeby nie szarpał i nie pospieszał.
W pojeździe holowanym niezbędny włączony silnik - możliwość reakcji, a przede wszystkim działające wspomaganie hamulców i kierownicy.
No i system sygnalizacji - dogadać sobie podstawowe sygnały "zatrzymaj się", "nie pędź tak", itepe.

swierzak - 2017-11-01, 22:45

Dzięki za dobre rady !!! :) trasa do holowania wygląda tak i jest co prawda tylko jeden ostry zakręt , ale mysle ze dam radę .

Czy samochód terenowy 4x4 albo stary kamper mercedes 4x4 tez może dać radę mnie wyciągnać pod tą górkę czy raczej musi być to traktor ?

pozdrawiam

Kilka fotek z wyprawy

Wszyscy gotowi pora wsiadać :) jeszcze w katowicach

Na szczeście podczas długiej jazdy najmłodsi członkowie ekipy się nie nudzili

Czas rozprostować kości na parkingu

a czasem dobrze jest się wyspać przed pokonaniem Francji


Mój najlepszy pilot

Jeszcze tylko żarełko i już prawie jesteśmy nad atlantykiem w okolicach Bordoux

I mamy ocean wszyscy szczęśliwi !!!





I taaaakie fale były

Nocleg przy plazy przed pokonaniem Hiszpanii

Viva espana !!!



najbardziej to cieszył się nasz hiszpański pies bo wraca na stare smieci :)

Jeszcze tylko tanie tankowanie do pełna w Hiszpanii i dalej do Portugalii

Witamy w Portugalii nocą

nocleg na darmowym kampingu nad rzeką ( nawet były krany z wodą i prąd za darmo )


I spotkalismy tam miłe panie z kamperkiem z Niemiec z dzidziusiem

Portugalskie pożary w okolicach Viseu

I wreszcie po niesamowitym downhillu dojechaliśmy na miejsce !!!! Cabrum opuszczona w latach 70tych wieś w górach a obecnie ekowioska






Ogólnie żeby łatwo jezdzić po Portugalskich górach trzeba mieć kampera 4x4 :) oto po jakiej drodze zjechałem na dół :)



posiedzimy tu jeszcze z 2 tygodnie ( jeśli uda sie wyjechać pod górkę )... i dalej na południe uciekać przed zimą :)

zbiegusek - 2017-11-02, 05:58

Fajnie! Jest radość. :)
Obejrzałem jedno zdjęcie drogi i może nie być tragedii - jeżeli nie będzie mokro (ślisko), to chyba dałbyś radę wygrzebać się o własnych siłach na jedyneczce. Ewentualnie dla pewności, na czas wspinaczki przerzucić wszystkie cięższe graty jak najbliżej przedniej osi.
Gdyby jednak było ślisko, to wspomaganie pojazdem 4x4 powinno wystarczyć. Ważne, żeby to było wspomaganie, a nie ciągnięcie bezwładnego klocka.

Misio - 2017-11-02, 09:35

Aż cieszy duszę i oczy kiedy się czyta takie wyprawy. Fajna załoga i opisy, będziemy śledzić Wasze wojaże i :pifko za atmosferę. :lol:
Hercer - 2017-11-02, 11:06

powodzonka i pozdrowionka dla całej załogi !! :spoko :ok :kwiatki:
swierzak - 2017-11-03, 00:25

dzieki za miłe słowa i piwka :)
dzieki dla admina za dobrą robotę ;)

mamy juz umowiony traktor wiec niedługo wyjedziemy z tej dolinki i znów ruszamy dalej na południe a jako ze bawimy sie w woofing i robimy objazd po Portugalskich eko farmach i wioskach bedziemy zdawac foto relacje z róznych takich miejsc które odwiedzimy
:)

Hercer - 2017-11-07, 19:03

superowo ja się przymierzam do objazdu Portugali śledzę więc wontek - powodzonka dla was :spoko
swierzak - 2017-11-16, 01:56

Witam wszystkich ponownie :) Udało się wyjechać z tej dolinki w górach . Znajomi Portugalczycy zadzwonili do znajomego lokalnego polityka z Viseu który to przysłał swojego pracownika leśnego z pickupem a on wyciągną nas pod górkę na łańcuchu bez żadnych problemow . nagrałem nawet filmik tylko ze trudno mi go uploadować teraz bez stałego łącza bo ma ze 300 mb .

ale znowu mam kilka fotek :)
Ucieczka przed zima trwa . jako ze w okolicy w której byliśmy wcześniej zachmurzyło się i temperatura spadła do 15 stopni więc postanowiliśmy uciekać dalej na południe .


Jechaliśmy aż zrobiło się ciemno wiec jako że nie korzystamy z płatnych kampingów wiec zjechaliśmy w polną drogę jakieś 5 kilometrów od głównej drogi w okolicy Castelo Branco i tam w środku pustkowia zatrzymaliśmy się na nocleg . Poranek przywitał nas słońcem i gajami oliwnymi


Co ciekawe ten mały kamperek resorak na pierwszym planie jest starszy od tego większego o 15 lat :)

Poranna Yoga na pustkowiu i dalej na południe

Mijaliśmy przepiękne wsie i miasteczka




Jako że dni krótkie także znowu zatrzymalismy się na nocleg w okolicach Portalegre


Potem dalej na południe przez wsie łąki i pola aż dotarliśmy do pieknego miasteczka Odemira
o uliczkach tak wąskich ze ledwo się tam mieściliśmy

Mały postój na jedzonko i odpoczynek nad rzeczką


I dojechaliśmy wreszcie w nocy nad ocean :)
Dzieki stronie http://ioverlander.com/ którą bardzo polecam wszystkim kamperowiczom lubiącym dzikie darmowe miejsca znalezlismy miejsce o nazwie Praia de Amado


Jest to miejscówka gdzie koczują surferzy z całej europy , jest bar , szkółka surfingu oraz ubikacje , miejsce spuszczania scieków oraz mozna sobie napełnić zbiorniki wodą pitną


Jest plaża jest radość









Posiedzieliśmy na tej plaży tydzień i wyruszyliśmy do naszych znajomych na ich ekofarmę w poblizu Aliezur gdzie właśnie sie teraz znajdujemy Góry , pyszne jedzonko i lasy korkowe oraz eukaliptusowe dookoła





Posiedzimy tu trochę a potem dalej na południe w okolice Faro :) w pogoni za słońcem

PS : podobno promy do Maroka są dosyć tanie więc możliwe że uciekniemy przed zimą do gorącej afryki :) Poza tym jak opowiadali mi znajomi surferzy jest tam mnóstwo darmowych dzikich miejsc do dzikiego kampingowania , ludzie są przemili a jedzenie i paliwo jest tańsze niż na starym kontynencie :) ]
Pozdrawiamy :spoko

Roberto - 2017-11-16, 07:42

Praia de Amado to jedna z ciekawszych plaż Portugalii jakie udało mi się odwiedzić :ok

Wracają wspomnienia z ostatnich wakacji :wyszczerzony:

Spoglądając w tej chwili za okno już Wam zazdroszczę :bigok

:pifko za relację dla Was i soczek dla dzieci :wyszczerzony:

Hercer - 2017-11-16, 18:38

:spoko superowe
krzlac - 2017-11-16, 19:15

Swierzak, chyba zmniejszanie zdjęć potraktowałeś zbyt dosłownie.
swierzak - 2017-11-16, 20:01

krzlac napisał/a:
Swierzak, chyba zmniejszanie zdjęć potraktowałeś zbyt dosłownie.
wystarczy kliknąć miniaturkę żeby zobaczyć duże foto
krzlac - 2017-11-16, 20:05

No tak, powinienem na to wpaść sam.
swierzak - 2017-11-18, 22:39

udało mi sie uploadować ten filmik z wyciąganiem moich 3 ton pod górke przez pickupa 4x4 :)
https://vimeo.com/243467483

szkoda ze silnik tego forum pozwala na wklejanie tylko filmików z tego przestarzałego jutuba
a przecież Vimeo jest lepsze i szybsze


[youtube]https://vimeo.com/243467483[/youtube]
no jak widać nie działa panowie admini - nie ma tu ani bbcode ani media url żeby to vimeo wkleic
link jako filmik a nie jako link do filmiku :( wina silnika forum php ? chyba ze jakos się da inaczej ?

swierzak - 2017-11-19, 02:16

A tu jeszcze jeden filmik z zeszłego tygodnia z Portugalskich bezdroży których nawet nie ma na mapach googla nie wspominając już o GPS :) Jak chce się dojechać w fajne miejsce to nawet nie trzeba mieć napędu na 4 koła ( choć przydał by się w kilku miejscach silniejszy silnik i napęd na tył a nie na przód przy tych 3 tonach i 89 konnym silniku w naszym stalowym lwie )

https://vimeo.com/243477954

zbiegusek - 2017-11-19, 08:27

No nie wiem... U mnie Vimeo nigdy nie chciało chodzić - tak jest i dziś. Więc jednak jutub jest bezpieczniejszy. W sensie, że na pewno da się obejrzeć.
swierzak - 2017-11-24, 02:27

Pierwszy listopadowy deszczyk 8-)


mała rodzinna wycieczka rowerowa :szeroki_usmiech



oraz samotne szaleństwa po górach

swierzak - 2017-11-28, 00:27

Ten weekend spędziliśmy w Barao Sao Joao na freemarkecie :) warto odwiedzić to miejsce bedąc w Portugalii kiedy odbywa się comiesięczny freemarket











Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-12-16, 20:47

Jak o się oglada,same reklamy :?: :?:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group