Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Grecja 2018, objazdowo, szczegółowo marzec - kwiecień 2018

izola - 2017-12-08, 21:24
Temat postu: Grecja 2018, objazdowo, szczegółowo marzec - kwiecień 2018
Informacja dla czytających i mnie pytających :

ja nie zakładałam tematu, na pierwsze miejsce przesunięto mnie po wymazaniu wpisów usera "GOŚĆ"
...by nie odpowiadać do próżni wymazałam swoje odpowiedzi do usera "Alan"

Wpisy usera "GOŚĆ" alias Alan alias Arnold1 znajdziecie niżej na stronie.

koniec edyty sami se patrzcie dalej...

:spoko

papamila - 2017-12-08, 21:57

Alan napisał/a:
zy jest tam bezproblemowe dopelnianie gazu? (Mam 2x5 kg. butle).

jeśli będziesz się dogrzewał to te 2x5 szybko się skończy
z napełnieniem tam naszej butli mialem problemy
ja kupiłem (2008r) pełną grecką (cena podobnie jak u nas) i mi starczyło, potem "poszła w krzaki" - aha - gwinty pasowały
jak nie masz miejsca na duża 11 to musisz coś pokombinować- albo zbiornik albo zawór do napełniania

izola - 2017-12-08, 22:16

:spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-12-08, 22:29

Izola napisałam do Alana na PW on napisał pierwszy,podaje komunikat napisz w Pw o co chodzi
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-12-08, 22:40

Alan napisał/a:
. Każda inna porada również mile widziana
nie wiem czemu nie wyszło PW do Ciebie.Zatelefonuj,nasz tel.jest do dyspozycji. :roll: Odnowilam nasza relacjie kwiecień -maj 2016.wtedy nie byliśmy ma Peloponezie.Jezeli chcesz pogadać to weź tel w dłoń :oops: Barbara
Spax - 2017-12-09, 12:41

1. czy ten termin ma sens?
Ma sens - byłem w tym roku w takim terminie jaki podajesz w Grecji - temperatury na północy znośne - nie dogrzewałem. Na południu 27° C i więcej. Najgorzej było w drodze (Serbia, Macedonia), blisko zera bywało. O kąpielach w morzu raczej zapomnij, chyba że hardcorowo lubisz.
2. czy jest tam bezproblemowe dopelnianie gazu? (Mam 2x5 kg. butle). Trzeba się bedzie zapewne moco dogrzewać gazem.
»»» Poczytaj sobie tutaj »»»
3. Czy są otwarte campingi oferujące znizki na kartę cci?
Raczej dopiero od kwietnia (Peleponez stanowi pewien wyjątek - trzeba szukać info w necie. W Grecji stoi się na dziko. Dostęp do wody pitnej berdzo dobry. Gorzej z prysznicami - większość pozakręcana przed sezonem i znów Peleponez stanowi tu pewien wyjątek.
4. Każda inna porada również mile widziana Poczytaj, poczytaj - dużo tego w tym dziale. A jakby co to dzwoń. Służę poradą
:ok

wizjoner - 2017-12-09, 14:19

a jekie temperatury są w nocy ? w danym terminie 27 stopni to całkiem ciepło
Spax - 2017-12-09, 15:33

Różnica dzień/noc to około 5° C. Im dalej na południe tym różnica mniejsza. No ale, żeby nie było tak różowo - dwa dni było tylko 22° i silny wiatr chłodzący od Morza Egejskiego. Dodam jeszcze, że musiałem kupić sobie słomkowy kapelusik, bo mi czółko przypalało. :shock:
koko - 2017-12-09, 17:31

Na Allegro-adaptery
Spax - 2017-12-09, 17:48

»»» http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23191
Arnold1 - 2018-01-26, 14:29

I ja też wkrótce ruszam, wstępny plan gotowy - cel PELOPONEZ.
Za wszelkie propozycje zmian czy za nowe idee i pomysły będę wdzięczny :lol: :spoko

Dojazd

Objazd półwyspu Peloponez

Powrot

Comsio - 2018-01-26, 17:35

Może po drodze w PL polecam termy w Solcu Zdroju, pomoczyć cztery litery. :ok :mikolaj
Jak wam smakuje winko Tokaj to z Barwinka na Nowe Miasto i przez Tokaj. :ok

rakro1 - 2018-01-26, 18:17

Ciężka trasa.Ciekawe ile masz na nią czasu i kiedy wyjazd.Tuż przed granicą Buł/Gre polecam miejscowość Melnik.Piękna,klimatyczna i świetne,tańsze niż Węgierskie wino i mocniejsze trunki.Tereny od Bułgarii do Salonik nieciekawe.Później Riwiera Olimpijska - jeśli nie planujesz zdobywać masywu Olimpu chyba nie warto.Ok.2pln tańsze paliwo w Macedonii niż w Grecji.Jedzenie i picie minimalnie też.Policz a może pojedziesz w tamtą stronę przez Macedonię.Drogi przejazd autostradami od Salonik do Aten,chyba ze 100 euro - ktoś tu liczył ale nie pamiętam czy w jedną czy obie strony.Może więcej czasu na Peloponez jeśli nie masz urlopu powyżej 3 tyg.Jadąc tak daleko szkoda się rozdrabniać na to co po drodze.Same Saloniki też słabe.Tłok,hałas a te kilka zabytków - Biała Wieża i coś jeszcze - obejrzyj w internecie i wystarczy.Ale to subiektywna ocena.Mnie męczą miasta.Są piękne opisy na Forum ale widać,że już przygotowałeś się skoro masz trasy.To co tu pomagać.Cudownie jest w Elea obok Kiparyssi - cień przy plaży,woda i plaża super.Zębata kolejka do Kalawrity i Mega Spilon,gdzie hitlerowcy wymordowali Greków w czasie wojny metodą jak w Polsce.Doprecyzuj jaki to wyjazd.Powodzenia.
Endi - 2018-01-26, 18:30

rakro1 napisał/a:
hałas a te kilka zabytków - Biała Wieża i coś jeszcze - obejrzyj w internecie i wystarczy.


Dobre... już to gdzieś słyszałem... National, Discovery itd :spoko

Bim - 2018-01-26, 20:08

Podstawa to ,że jest plan :spoko
a co z niego uda się zrealizować to wyjdzie po drodze. :-/

Grecję możesz podzielić przynajmniej na 3 wyjazdy według tego planu mnie to zajeło już cztery :haha: a i tak nie dotarłem do końca na Peloponezie.

Saloniki też warto zaliczyć i to wieczorową porą :-P
Nie bęziesz sie nudził przejeżdżając w poszukiwaniu miejsca :lol:
Mozna by tak pisać co punkt na twojej mapie wyjazdu.


Jesteś tu nowym zajrzyj do działu Grecja i poczytaj o wyjazdach innych z forum

Basię Muzykową to musisz wziąść na deser bo jak zaczniesz od ich pierwszych wyjazdów to się nie połapiesz :dewil

Miłego ćzytania i planowania

Comsio - 2018-01-26, 20:12

Arnolt tym swoim klamotem :mikolaj w GR jedz stara drogą w kierunku Aten. Jak smakuje ci Metaxa, to w tych miasteczkach nap w Katarini popytaj gdzie to podkupisz taką z beczki,pierwszy sort. :mikolaj :ok
Są atrakcje, fajne mieśćiny przy Egejskim, Termopile naturalna cieknie ze skały :mikolaj jest parkowisko pomoczysz du.....o . :mikolaj
Na 261 km jest fajna tawerna ,wybierasz kozę ,baranka, pieczone na grilu. :ok
Ateny możesz ominąć. drogą E 962 piękna widokowa traska.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-26, 20:23

jak rakro 1 polecam z Bułgarii wjechać do Macedoni,zatankowac i Grecja.My tyle razy byliśmy ale bez Salonik.Peloponez,od Nafplion dół,nie na Sparte /tam możesz pojechać z Kalamaty/,tylko wschodnim brzegiem,przepiekne plaże,Fokiano/nowa droga/,Kiparisi,Richea,az do Monenwazji.Powrót od Patry nie na .... tylko na Astakos ,piekna droga wzdłuż plaż do samej Lefkady.To tyle ,reszta potem musze zerknąć posiłkowo na Tw :k oja trase,bo starsza pani nie wszystko zapamietała. :roll:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-26, 20:34

Przeczytaj kwiecień -maj moja relacje, :lol: jedziemy kolo wawozu Vikos,Konitsa można do Albani,lub od Pargi do Igumenizy i tam Plaża z ciepła woda Drepano,a wcześniej przepiekna

Karavostasi.Za blędy przepraszam pisze z głowy.Barbara.jak zweryfikujesz to co napisałam na mapie to zadzwon do mnie wezme mape i przejedziemy cala trasę :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-26, 20:41

Jeszcze jedno,jak pisze Comisio,Thermopilewodspad,goraca rzeka/40st./jezioro kolo Damasty cały rok 32st.Piękny duzy parking oświetlony cała noc,wg.Greków w jeziorze woda na wszystkie dolegliwości.Zawsze tam przeczekujemy jakąś niepogodę.Już bym jechała gdyby nie lekarze drobne remonty itp.ale późna jesien pewna :haha: nie wyłączyłam pogrubienia tekstu,przepraszam
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-26, 20:45

Bim napisał/a:
Grecję możesz podzielić przynajmniej na 3 wyjazdy według tego planu mnie to zajeło już cztery a i tak nie dotarłem do końca na Peloponezie
,Jacek my już 10 razy w Grecji i stale coś odkrytwamy nowego,pamietaj teraz wschodnie wybrzeże Peloponezu,ale dokładnie.Richea to cudeńko,ale 10 km dojazdu to dla mnie zawał serca :!:
Arnold1 - 2018-01-26, 20:51

Dziękuję Wam wszystkim za komentarze i rady. Ze wszystkich skorzystam na pewno :bukiet:
rakro1 napisał/a:
Ciężka trasa.Ciekawe ile masz na nią czasu i kiedy wyjazd..

Czasu rezerwujemy do 6 tygodni, generalnie bez stresu i pośpiechu. Wyjazd planujemy z końcem lutego :szeroki_usmiech .
Generalnie omijamy autostrady i duże aglomeracje.
Na dojeździe:
- moczymy się w wodach termalnych H, RO (Baja Herculanum), pijemy wino na H, zwiedzamy przełom Dunaju - Żelazne Wrota
- odwiedzamy znajomych z poprzednich wypadów w Serbii
W GR:
- głównie zamierzamy dokładnie objechac Peloponez i rozkoszować się "nic nie robieniem, piciem i jedzeniem greckim" :diabelski_usmiech
Na powrocie:
- Macedonia z Ochrydą
- Serbia, odwiedzamy znajomych z poprzednich wypadów
- H - znowu ciepłe wody.

:spoko

rakro1 - 2018-01-26, 20:58

Sześć tygodni !!!!!!!!!! To załatwia cały temat.Brawo.Zazdroszczę i gratuluję.Przy takiej ilości czasu cała reszta nie ma znaczenia. :bigok
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-26, 21:07

Arnold1 napisał/a:
(Baja Herculanum
żadne mecyje,3 grajdoły przy starej kopalni,do jeziora nie dotarliśmy.Posłuchaj się odnośnie Thermopili,tym bardziej ze,już jedziecie,na wyspie EVia tez w morzu wrzątek w Loutro Edipson.Troche kapieli się przyda w termalach. :roll:Ale mi się chce jechać w zeszlu o tej porze jechaliśmy do Hiszpanii na 3,5miesiaca.
Arnold1 - 2018-01-26, 21:10

Cytat:
polecam z Bułgarii wjechać do Macedoni,zatankowac i Grecja

Tak zrobię, dzieki :bukiet:

Arnold1 - 2018-01-26, 21:14

Cytat:
Posłuchaj się odnośnie Thermopil


Znam, znam, z przed wielu lat, co prawda. Też tam się zatrzymamy :ok

Arnold1 - 2018-01-26, 21:49

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Baja Herculanum
żadne mecyje,3 grajdoły


Bylem tam, w tych grajdolach w 2015, rzeczywiście, ale mają swój urok I temp. > 42 stopni :diabelski_usmiech . A do tego klimaty jak z dawnej komuny! Tego już w PL często się nie spotka :spoko

rjas - 2018-01-27, 15:18

Jak jedziecie praktycznie na koniec Peloponezu to jest jeszcze jedno fajne miejsce. Z Monemvasii macie 40 km (1,5h) do promu na Elafonisos (poszukaj Elafonisos beach) - fajna droga przez góry, dlatego taki czas dojazdu. Prom płynie 10 min i kosztuje chyba 15 EUR. Minus - nie ma tam słodkiej wody tylko częściowo odsalana, więc w celach pitnych trzeba się zabezpieczyć, bo prysznic to nie problem. W sezonie tylko kemping (zacienione miejsca, 4os/30 EUR), ale poza sezonem nie wiem. Od strony stałego lądu jest zatopione starożytne miasto (oznaczone bojami) które można oglądać pływając z rurką, ale jaka temperatura wody teraz :niewiemm
Miłej wyprawy :spoko

drwoy - 2018-01-30, 21:11

Wybieramy się dokładnie tą trasą, tyle że ok. 5-6 kwietnia na 2 miesiące lub dłużej. Powrót przez Chorwację.

Może się ktoś zdecyduje - byłoby fajnie.

windsta - 2018-02-07, 19:12

Cytat:
Z Monemvasii macie 40 km (1,5h) do promu na Elafonisos (poszukaj Elafonisos beach) - fajna droga przez góry, dlatego taki czas dojazdu.

Bardzo fajna droga, ale jest troszkę ciasno jak w lecie przejeżdżałem przez wioskę Elliniko, to miejscowi musieli wstawać z krzeseł żebym przejechał.

wizjoner - 2018-02-08, 09:48

Witam tez planujemy się wybrać do Grecji pod koniec Lutego może się spotkamy na trasie, chcemy jechać przez wegry, serbie, macedonie https://www.google.pl/map...d37.0422371!3e0 Jeszcze nigdy nie byliśmy w tamtych stronach, czy prrzejazd przez bałkany tzn granice jest ok są jakieś kontrole ? wystarczy sam dowód osobisty ?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-08, 10:07

Wizjoner,czyli najkrótsza droga.kontrole sa do Wegier, wystarczy dowod osobisty.poczytaj teraz jest dyskusja w temacie Grecja -nasze miejsca postojowe :!:
Spax - 2018-02-08, 10:22

wizjoner napisał/a:
wystarczy sam dowód osobisty ?

Nie zapomnij o ubezpieczeniu samochodu "zielona karta" (Serbia, Macedonia)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-08, 12:52

:brawo:
wizjoner - 2018-02-08, 20:52

dzieki za info
rjas - 2018-02-08, 21:15

windsta napisał/a:
Cytat:
Z Monemvasii macie 40 km (1,5h) do promu na Elafonisos (poszukaj Elafonisos beach) - fajna droga przez góry, dlatego taki czas dojazdu.

Bardzo fajna droga, ale jest troszkę ciasno jak w lecie przejeżdżałem przez wioskę Elliniko, to miejscowi musieli wstawać z krzeseł żebym przejechał.


No i już jest powód żeby nawiązać znajomości międzynarodowe :wyszczerzony: :spoko

windsta - 2018-02-09, 19:53

rjas napisał/a:

No i już jest powód żeby nawiązać znajomości międzynarodowe

No to powiem Ci że tej drogi już chyba więcej nie pokonam, ja i ma małżonka troszkę się baliśmy ciut ciut :spoko .

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-09, 23:03

windsta napisał/a:
Cytat:
Z Monemvasii macie 40 km (1,5h) do promu na Elafonisos (poszukaj Elafonisos beach) - fajna droga przez góry, dlatego taki czas dojazdu.

Bardzo fajna droga, ale jest troszkę ciasno jak w lecie przejeżdżałem przez wioskę Elliniko, to miejscowi musieli wstawać z krzeseł żebym przejechał.
,czy to jest droga do góry z Monenwazji do Neapoli :?: jeżeli to ta,to ja dostawałam zawału serca.Ale Grecja ma wiele takich asfaltowych dróg,że zapiera dech :haha:
Spax - 2018-02-09, 23:48

Dokładnie tak: »»» https://goo.gl/maps/KUe3CKkUHmH2
Nie wiem czego się strachacie :ok jechałem, przejechałem, dotarłem - było pięknie. Czasem ciasno, ale spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-10, 12:26

Sam mówisz,ze u Ciebie nie problem ze względu na wielkość,u nas 7,50m z rampa na skuter,naprawde było okropnie,widoki piękne,ale momentami zakręt do góry :shock: .Popatrzcie na mapie Krety płw.Akrotiri pow.Hani.Przepiekna plaża Seitan,nowy asfalt,ja szlam z psem w dół na piechotę,do góry już wsiadłam,ale słychać było szorowanie bagażnika motora. :wyszczerzony: Kto był na Lefkadzie w Porto Katsyki,na końcu dojazdu widać duże rysy zrobione przez długie auta. :haha:ps i tu mapa nie podaje współrzędnych GPS,tak jak na Maps-me
Arnold1 - 2018-02-10, 12:51

Już się nie mogę doczekać, ruszamy 26.2 :wyszczerzony:
Tyle wrażeń.... nasz czeka!

Arnold1 - 2018-02-10, 12:54

Cytat:

Wysłany: 2018-02-08, 09:48     
Witam tez planujemy się wybrać do Grecji pod koniec Lutego może się spotkamy na trasie, chcemy jechać przez wegry, serbie, macedonie


To prawie ta sama trasa, tylko chyba wjazd do Grecji odwrotnie, my z lewej wy z prawej :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-10, 13:01

Arnold1, myśleże relacja będzie na bieżąco,tel,jest ruterem do laptopa,jak ja to robiłam to Wy młodzi tymbardziej.Zazdroszczę wyprawy.Sezon pomarańczy w pełni,szukaj w Maps-me public markt,podaja dni kiedy targ.Jak już wjedziesz to się odezwij to podam ci gdzie sa targi :?:
andrzej627 - 2018-02-13, 18:32

rjas napisał/a:
Jak jedziecie praktycznie na koniec Peloponezu to jest jeszcze jedno fajne miejsce. Z Monemvasii macie 40 km (1,5h) do promu na Elafonisos (poszukaj Elafonisos beach) - fajna droga przez góry, dlatego taki czas dojazdu. Prom płynie 10 min i kosztuje chyba 15 EUR.

Prom na Elafonisos płynie z miejscowości Pounta. Rozkład jazdy jest tutaj.

Arnold1 - 2018-02-13, 18:38

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold1, myśleże relacja będzie na bieżąco,tel,jest ruterem do laptopa,jak ja to robiłam to Wy młodzi tymbardziej.Zazdroszczę wyprawy.Sezon pomarańczy w pełni,szukaj w Maps-me public markt,podaja dni kiedy targ.Jak już wjedziesz to się odezwij to podam ci gdzie sa targi :?:

Trudno Wam będzie dorównać (jesteście prawdziwymi pisarzami :szeroki_usmiech ) , postaram się choćby w wersji minimalistycznej. Podam przynajmniej swoje miejscówki, które uznam za warte polecenia. :ok :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-13, 19:37

Arnold1 napisał/a:
które uznam za warte polecenia.
na pewno będą godne polecenia,tyle jest miejsc do których się wraca,ale też sa miejsca w których się jeszcze nie było :?: Na początku jedź jak najdalej na płd do ciepełka,a potem do Góry.Co do Elafonisos.Staliśmy 2 dni w Poundzie przy promie czekając na poprawe pogody.Od osony 2-3 euro.Natomiast za dużego kampera jak nasz koło 20.Plaża jest od kempingu.A jak zamknięte :?: Takie plaże masz na Mani począwszy od plaży Pirgos Diru,a pusto będzie w Vojdokidzie/golden beach/.Boże jest tyle pięknych plaż.Od Pargi do Igumenisty :!: :!: :kawka:
Arnold1 - 2018-02-20, 13:04

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold1, myśleże relacja będzie na bieżąco,tel,jest ruterem do laptopa,jak ja to robiłam to Wy młodzi tymbardziej.Zazdroszczę wyprawy.Sezon pomarańczy w pełni,szukaj w Maps-me public markt,podaja dni kiedy targ.Jak już wjedziesz to się odezwij to podam ci gdzie sa targi :?:


Przykro mi, ale relacji na tym forum nie będzie. Rezygnuję z publikowania czegokolwiek na tym forum. Więcej info w tym wątku: https://www.camperteam.pl...er=asc&start=60

Mimo obecności tutaj wielu sympatycznych osób, swoją aktywność ograniczam do minimum. Pozdrawiam wszystkich miłych kamperowiczów. Do zobaczenia na trasie bądz w innych miejscach na internecie.

"Sorry, ten skansen po PRL-owski odpuszczam! Wolę bywać wśród bardziej sympatycznych ludzi. Nie znaczy to oczywiście, że Ciebie i wielu innych dyskutantów uważam za niesympatycznych, ale ten BIORCA, i paru innych jemu podobnych, włącznie z założycielem forum. Wszystkich, których mierzi miernota, chamstwo i arogancka postawa na tym forum zapraszam w inne miejsca, są takie. :spoko "

majmarek - 2018-02-20, 16:02

Arnold 1
Podpisuje się pod tym co napisałeś rękami i nogami!! Samo sedno bez obrazy nikogo bo każdy jest jaki jest.
Tu na campingu podszedł do nas Niemiec z pretensjami " co wy Polacy wyprawiają ,walczycie z Europą i z Rosją " itd tego typu pierdoły.
Ani nie powiedział dzień dobry ani jak ma na imię ani gdzie parkuje. Okazuje się że do 74r mieszkał w Opolu potem w Niemczech.
Ostatkiem sił powstrzymałem się żeby jak mówi F Kiepski nie zasadzić mu kopa! Inni jakoś są okej i nawet się skłaniają.
Mm

zbyszekwoj - 2018-02-20, 18:07

majmarek napisał/a:
podszedł do nas Niemiec z pretensjami "


To nie Niemiec , tylko ten co miał w rodzinie owczarka niemieckiego i wyjechał na pochodzenie. :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-20, 20:13

:box
majmarek napisał/a:
Arnold 1
Podpisuje się pod tym co napisałeś rękami i nogami!! Samo sedno bez obrazy nikogo bo każdy jest jaki jest.
co ma sprawa Arnolda do Twojej rozmowy z Niemcem.ForumCamper Team jest najfajniejszym forum,tak też jak ja uważa wielu,wielu kamperowców.Bardzo się zawiodłam na Tobie :oops: zobacz ile mamy czytających i ilu członków.Jak coś jest naprawdę nie tak to Janusz daje wpisy do graciarni.Podpisuje się Barbara muzyk :box
MILUŚ - 2018-02-20, 20:22

Arnold1 napisał/a:
.......... włącznie z założycielem forum. "


A ten co zawinił ? Że odwiesił bana KOGUTA ?

izola - 2018-02-20, 20:26

a to Kogut miał bana? ... pewnie za dobre sprawowanie :-P
SlawekEwa - 2018-02-20, 20:28

MILUŚ napisał/a:
Że odwiesił bana KOGUTA ?

A odwiesił? :chytry

MILUŚ - 2018-02-20, 20:28

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
..........Boże jest tyle pięknych plaż.Od Pargi do Igumenisty :!: :!: :kawka:


Po ostatnim naszym zeszłotygodniowym krótkim pobycie w Atenach i nad już ciepłym morzem pod Pireusem chyba damy sie jednak przekonać do poświęcenia trzech tygodni urlopu na ten kraj.
Czy w związku z tym i na jeszcze mocniejsze przekonanie do Grecji możemy prosić o namiar na jakąś miejscówkę w okolicach Igumenisty ? :-P

MILUŚ - 2018-02-20, 20:37

SlawekEwa napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
Że odwiesił bana KOGUTA ?

A odwiesił? :chytry


W sumie dobre pytanie :chytry

izola - 2018-02-20, 20:41

samo się odwiesiło ;)
SlawekEwa - 2018-02-20, 21:06

izola napisał/a:
samo się odwiesiło

Młoda jeszcze jesteś, żeby oceniać historię CT :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-20, 22:06

MILUŚ napisał/a:
miejscówkę w okolicach Igumenisty ?
plaża Drepano przepiekna,z ciepła woda w prysznicach bo rurka idzie po piachu i słonce ja ogrzewa.To jedno, ale jadąc w dól do Pargi najpiekniejsza Karavostasi.Inne musze wziąć przewodnik by wpisac dobrze nazwy.Zadzwonie do Ciebie i podam Ci nazwy ,ale jak po niedzieli zrobie okropne badania,niestety 72 daje o sobie znac :haha:
Arnold1 - 2018-02-20, 22:52

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Bardzo się zawiodłam na Tobie zobacz ile mamy czytających i ilu członków.

Basieńko, nie bądź zawiedziona mną! Nic złego na tym forum nie zrobiłem, ale to co tutaj widzę i czytam jest dla mnie poniżej wszelkich, możliwych poziomów. Może Ty tego nie widzisz albo może akceptujesz. Ja wolę bardziej przyjazne środowiska. Pozdrawiam i :spoko

izola - 2018-02-20, 22:56

Arnold1 nie bądz taki dramatyczny :haha:
tak na serio- Arnold , pojechali ci powiedzieli to i tamto ... mówisz że tu jest du... ale czemu tu siedzisz?

MILUŚ - 2018-02-20, 22:58

Arnold1 napisał/a:
...........

Mimo obecności tutaj wielu sympatycznych osób, swoją aktywność ograniczam do minimum. Pozdrawiam wszystkich miłych kamperowiczów. Do zobaczenia na trasie bądz w innych miejscach....
..........nie zapomnij wiesz o czym :chytry
Bronek - 2018-02-20, 23:05

:oops: XY? :?:

Drepano..... i okolice, dzięki Zbysiowi Rawickiemu, poznaliśmy 2x i fajne miejsce na wypady historyczne itd...

Arnold1 - 2018-02-20, 23:06

izola napisał/a:
Arnold1 nie bądz taki dramatyczny :haha:
tak na serio- Arnold , pojechali ci powiedzieli to i tamto ... mówisz że tu jest du... ale czemu tu siedzisz?

Dramatyczny? Jestem już jedną nogą na wyjeździe do Grecji na 6 tygodni. Wesoło mi i radośnie. Jutro kupuje jeszcze skuter i w trasę :diabelski_usmiech :spoko

Wcale nie siedzę, jestem tylko na stand by :szeroki_usmiech a zaraz się całkowicie pewnie odmelduję, a że znam tutaj parę fajnych osób to i pewnie czasem tu zajdę :spoko

MILUŚ - 2018-02-20, 23:07

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
...a pusto będzie w Vojdokidzie/golden beach/....


Próbowałem znaleźć na mapie........jakas podpowiedż ? :-P Please........ :mrgreen:

andrzej627 - 2018-02-20, 23:50

MILUŚ napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
...a pusto będzie w Vojdokidzie/golden beach/....


Próbowałem znaleźć na mapie........jakas podpowiedż ? :-P Please........ :mrgreen:

Chyba chodzi o plażę VOIDOKILIA, na mapie Google'a tutaj.

koko - 2018-02-21, 09:20

PUSTO to Tam będzie
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-21, 09:28

Arnold1 napisał/a:
a że znam tutaj parę fajnych osób to i pewnie czasem tu zajdę
teraz wiem dopiero,że Ty to Alan :!: rozmawialiśmy telefonicznie.jak coś to dzwoń do mnie,wezme mapę lub popatrze na maps-me i podpowiem Ci co i jak.W innych tematach raczej nie zabieram głosu,bo na końcu robi się zawierucha,a ja nie zrezygnuje z camper teamu.Napisałam w Twojej sprawie do Janusza i i jaki efekt :?: :kawka:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-21, 09:36

andrzej627 napisał/a:
Chyba chodzi o plażę VOIDOKILIA, na mapie Google'a tutaj.
ok.ale ja piszę z pamięci,a na te plażę popularnie mówia golden beach,a jeden spotkany z Polski kamperowiec nazwał ja plaża ksiezycowa,ale zorietowałam się o co chodzi.Zobaczył i uciekł,zreszia ja też,bo były tłumy,a jeszcze pierwszy raz zobaczyłam na brzegu trawy morskie. :oops: złe miejsce do stania.Ładniejsza była wycieczka spacerowa,od strony ruin zamku Nawarino,tam też staliśmy w 3 kampery :kwiatek2
andi at - 2018-02-21, 09:49

https://pl.tripadvisor.com/Search-qVOIDOKILIA%2C#&ssrc=a&o=0
https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g775855-d2663285-Reviews-Voidokilia_Beach-Gialova_Messenia_Region_Peloponnese.html
https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g775855-d2663285-Reviews-Voidokilia_Beach-Gialova_Messenia_Region_Peloponnese.html#MAPVIEW
https://park4night.com/carte_lieux

Arnold1 - 2018-02-24, 12:41

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
jak coś to dzwoń do mnie,wezme mapę lub popatrze na maps-me i podpowiem Ci co i jak.

Dzięki za gotowość do pomocy, jak będę w potrzebie to mam do kogo uderzyć, dobrze brzmi :roza:
Ruszamy w poniedziałek, wszystko gotowe. Pierwszy postój (1 dzień) na wodach w Hajduszoboszlo, dalej prosto na Peloponez, tam gdzie cieplutko, rezygnujemy z planowanych postojów w Rumunii i Serbii! Śnieg, mróz, zimno, brrr. Skuter kupiony, doposażony w kufer, nawigację i gniazdko 12v. Też go zabieram, będziemy na nim głównie zwiedzali okolice w promieniu do 100km od campera. Planujemy na jednym postoju spędzać po ok. 3 dni. Moze masz już jakieś dobre miejscówki na takie 3 dniowe postoje? Niestety do DMC zostało tylko 100kg :diabelski_usmiech . W tym musi się zmieścić małżonka (65kg), bagaże, wszelkie płyny, itp... :mrgreen:
Wygląda na to, że przekroczymy...
:spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-24, 16:15

Arnold1 napisał/a:
Wygląda na to, że przekroczymy
ten rejon nie powinien być kontrolowany wagowo,nie spotkaliśmy się z tym. :oops: Z Hajdu.....do Belgradu między 200-300km ,z Belgradu do Salonik ok,600.może Wam się uda przejechać,na raz .No niestety w Macedoni sa odcinki z pracami przy końcówce autostrady.Grecja od Salonik wybrzeżem olimpijskim winno być ciepło.Nocleg sam Ci wyjdzie w zależności pogody,długosci dnia i kondycji kierowcy.Grecja wszędzie jest bezpieczna. :kawka:
Arnold1 - 2018-02-28, 00:11

No to jedziemy...
Wiadomości z trasy, dla chętnych oczywiście dostępne pod linkiem https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=41&t=3369&p=61103#p61103

jedrek49 - 2018-02-28, 08:48

Arnold1
Bardzo Cie podziwiamy z zona ,My lubimy cieplo,sloneczko ,ciepla wode ,a Ty odwazny w tym okresie ,podziwiamy
Bedziemy z uwaga czytac Twe relacje ,jak mozesz to podaj namiary GPS w miejscach ciekawych ,w,ktorych nocujesz.My jedziemy do Grecji w polowie maja na jakies 6-8 tygodni i preferujemy stanie na dziko
Pozdrawiamy i zyczymy wspanialych wrazen ,szerokiej drogi ,zdrowka
jedrek49

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-01, 20:16

Arnold1 napisał/a:
No to jedziemy...
Wiadomości z trasy, dla chętnych oczywiście dostępne pod linkiem https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=41&t=3369&p=61103#p61103
przeczytałam my nie jesteśmy fanami Hajdu....wolimy blisko Berefurdo,małe fajne kryte i odkryte,wody takie same.Widać śniegu nie brakuje.Ale ten rok fatalny,w 2017 o tej porze nie było sniegu w Hiszpanii a teraz jest w Barcelonie i Rzymie.Pamietaj o gorących wodach w Thermopilach.barbara
JacekL - 2018-03-03, 08:47

:roll:
MILUŚ napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
..........Boże jest tyle pięknych plaż.Od Pargi do Igumenisty :!: :!: :kawka:


Po ostatnim naszym zeszłotygodniowym krótkim pobycie w Atenach i nad już ciepłym morzem pod Pireusem chyba damy sie jednak przekonać do poświęcenia trzech tygodni urlopu na ten kraj.
Czy w związku z tym i na jeszcze mocniejsze przekonanie do Grecji możemy prosić o namiar na jakąś miejscówkę w okolicach Igumenisty ? :-P


Po drugiej stronie Igumanisty jest miejscowość Plataria.
https://www.google.pl/map...56!4d20.2767293
(jak zrobić żeby nie wstawiać całego długiego linku tylko np słowo "Link")


Cudna zatoka ze spokojną i płyciutką wodą. Staliśmy tam w ubiegłym roku trzy dni. Kampery ustawiają się przy chodniku zaraz przy plaży, po południu przyjemny cień dają palmy z plaży. Fajne miasteczko i stosunkowo nie drogie. Woda i prysznice na plaży przy barach lub jeżeli poszukasz to można znaleźć kran w miejscu gdzie wcześniej stały leżaki, co prawda woda zakręcona, ale co to za problem gdy masz kombinerki :wyszczerzony:

Comsio - 2018-03-03, 09:56

Bajkowato ,poduszkowcem o tej porze. :kawka:
U nas - 8 :chytry i wstań Zenek wetań. :mikolaj :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-03, 14:57

Platariai owszem,ale Drepano sympatyczniejsze,stoisz faktycznie na plazy :oops: Troche dalej w dół,najpiekniejsza w tej okolicyKaravostasi,Sarakino/tu jeszcze nie byliśmy/,dalej Ammoudhia /dopiero wklejałam foty w Grecja 2018/Fotograficzne Alonaki.Odysseja/Kirenza//no i Loutsa-Vrachou,dalej aż do Prevezy :!:
Mirekl61 - 2018-03-03, 18:03

JACEKL
(jak zrobić żeby nie wstawiać całego długiego linku tylko np słowo "Link")

trybeus - 2018-03-03, 19:47

"Sorry, ten skansen po PRL-owski odpuszczam! Wolę bywać wśród bardziej sympatycznych ludzi. Nie znaczy to oczywiście, że Ciebie i wielu innych dyskutantów uważam za niesympatycznych, ale ten BIORCA, i paru innych jemu podobnych, włącznie z założycielem forum. Wszystkich, których mierzi miernota, chamstwo i arogancka postawa na tym forum zapraszam w inne miejsca, są takie. :spoko "[/quote]


Witaj w klubie :spoko ...ja właśnie z tego powodu skasowałem tutaj swoje teksty...jest tutaj grupa "starych wyjadaczy", którzy na wszystkim się znają, wszędzie byli i wszystko wiedzą...a ich namiętnym wręcz zoologicznie zajęciem jest obszczekać nowego, który pojawi się na forum...dlatego jak zaglądam tutaj od czasu do czasu, to widzę, że "już wszystko zostało napisane", a jak jaki młody nieśmiało zapyta o jakiś problem, to dostanie solidną reprymendę, że to przecież już było i że jest leń, bo się mu nie chce szukać na forum :ok ...tutaj się nie da publikować, bo grupa krytyków z towarzystwa wzajemnej adoracji praktycznie siedzi 24h/24 z kinolami przyklejonymi do ekranów wypatrując potencjalną ofiarę do obśmiania...dziecinada uprawiana przez starych pryków :wyszczerzony: ...pozdrawiam

daj znać na priv, gdzie relacjonujesz podróż...chętnie poczytam i poogladam

MILUŚ - 2018-03-03, 20:04

trybeus napisał/a:
..........
daj znać na priv, gdzie relacjonujesz podróż...chętnie poczytam i poogladam


https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=41&t=3369&p=61103#p61103

Bronek - 2018-03-03, 20:08

Dzisiaj o 19.47 pozwolili korzystać wszystkim podopiecznym z komputera.
MILUŚ - 2018-03-03, 20:17

JacekL napisał/a:
:.................

Po drugiej stronie Igumanisty jest miejscowość Plataria...........


Dzięki .........namiary zanotowałem :ok :piwo: sie należy :spoko

trybeus - 2018-03-03, 20:31

MILUŚ napisał/a:
trybeus napisał/a:
..........
daj znać na priv, gdzie relacjonujesz podróż...chętnie poczytam i poogladam


https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=41&t=3369&p=61103#p61103


Dzieki za link...pozdr

trybeus - 2018-03-03, 20:35

Bronek napisał/a:
Dzisiaj o 19.47 pozwolili korzystać wszystkim podopiecznym z komputera.


ha ha...widzisz Bronek, ważne jest, że tobie pozwalają siedzieć całą dobę :wyszczerzony: ...masz dużo lepszą lecznicę...naprawdę, zeszarpało mi gulem okrutnie :wyszczerzony: :wyszczerzony:

Arnold1 - 2018-03-03, 21:58

trybeus napisał/a:
"Sorry, ten skansen po PRL-owski odpuszczam! Wolę bywać wśród bardziej sympatycznych ludzi. Nie znaczy to oczywiście, że Ciebie i wielu innych dyskutantów uważam za niesympatycznych, ale ten BIORCA, i paru innych jemu podobnych, włącznie z założycielem forum. Wszystkich, których mierzi miernota, chamstwo i arogancka postawa na tym forum zapraszam w inne miejsca, są takie. :spoko "



Witaj w klubie :spoko ...ja właśnie z tego powodu skasowałem tutaj swoje teksty...jest tutaj grupa "starych wyjadaczy", którzy na wszystkim się znają, wszędzie byli i wszystko wiedzą...a ich namiętnym wręcz zoologicznie zajęciem jest obszczekać nowego, który pojawi się na forum...dlatego jak zaglądam tutaj od czasu do czasu, to widzę, że "już wszystko zostało napisane", a jak jaki młody nieśmiało zapyta o jakiś problem, to dostanie solidną reprymendę, że to przecież już było i że jest leń, bo się mu nie chce szukać na forum :ok ...tutaj się nie da publikować, bo grupa krytyków z towarzystwa wzajemnej adoracji praktycznie siedzi 24h/24 z kinolami przyklejonymi do ekranów wypatrując potencjalną ofiarę do obśmiania...dziecinada uprawiana przez starych pryków :wyszczerzony: ...pozdrawiam

daj znać na priv, gdzie relacjonujesz podróż...chętnie poczytam i poogladam[/quote]

Witaj, ładnie to ująłeś :szeroki_usmiech
Link do uporządkowanej relacji (było trochę nieładu w dwóch wątkach :szeroki_usmiech ) tutaj https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61210#p61210

Arnold1 - 2018-03-03, 22:05

Link do uporządkowanej relaciji pod linkiem https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61210#p61210.
Wątek w końcu jest założony przeze mnie, stąd jego aktualizacja :szeroki_usmiech

JacekL - 2018-03-04, 16:48

Dziękuję Mirkowil61 - za podpowiedź.

Milusiowi za piweczko ................... no i za ten link, też chętnie poczytam. :spoko

Arnold1 - 2018-03-07, 22:26

Dzień 10, temp. 26 stopni, zwiedzanie Mykeny, Argos, Sparta, Mistra, docelowo na
nocleg Monemvasia.

Po drodze znowu byliśmy na prawie 1000mnp. w Tripoli, zmiana klimatu i roślinności, brak sadów pomarańczowych! W Sparcie widać szczyty całe w śniegu. Ale dalej... coraz lepiej, od wys. ok. 200mnp. znowu mamy drzewa pomarańczowe!

Wg. kol. Mazura z CamperTeam jest to (cytat) "Monemvasia - bardzo fajne, spokojne miejsce z dostępem do wody, z widokiem na wyspę. Ostatnia noc w tym rejonie spędziliśmy na parkingu u podnóża Monemvasii . Oczywiście miasteczko na wzgórzu jak zaczarowane, bajka.
Plaża:
Stopnie (D):
36.729405°, 23.026946°
N 36.729405°, E 23.026946°

Stopnie i minuty (DM):
36° 43.7643', 23° 01.6168'
N 36° 43.7643, E 23° 01.6168'

Stopnie, minuty i sekundy (DMS):
36° 43' 45.86", 23° 01' 37.01"
N 36° 43' 45.86", E 23° 01' 37.01"

Link Google:
http://maps.google.com/ma...29405+23.026946 "
---

Przyjechaliśmy na podane koordynaty ok. 21.45. Ciemno, głucho, że aż straszno, GPS prowadził nas jakimiś bocznymi trasami. Nikogo na całym zalecanym odcinku nie ma! Dojechalismy do pierwszego światełka - hotel Annema! Tutaj się zatrzymaliśmy. Niezwykle uprzejmy (chyba właściciel) wskazał najlepsze miejsce do zatrzymania się i udostępnił kod do swojego WiFi. Jest ciemno nic nie widać, ale piękne gwiaździste niebo i greckie wino zadbały już o dobry nastrój. Dalej zobaczymy rano.

MILUŚ - 2018-03-07, 23:27

Pisz ; pisz...........jedziemy Waszymi śladami za pół roku :spoko
Arnold1 - 2018-03-07, 23:36

Piszę, ale wiesz gdzie... :spoko
andrzej627 - 2018-03-07, 23:39

To samo miejsce opisane (+zdjęcia) gdzie indziej:
Cytat:
Miejsce biwakowe z którego możemy wyruszyć na zwiedzanie Monemwazji. Sporo miejsca do kamperków i duża plaża, z udogodnień kosze na śmieci i prysznice plażowe.

MILUŚ - 2018-03-07, 23:54

Arnold1 napisał/a:
Piszę, ale wiesz gdzie... :spoko


Wiem..........i czytam :mrgreen: :spoko

JacekL - 2018-03-08, 07:54

[quote="

Link Google:
http://maps.google.com/ma...29405+23.026946 "
---
.[/quote]

A mnie ten link nie działa - wyświetla nie znaleziono?

andrzej627 - 2018-03-08, 08:19

JacekL napisał/a:

A mnie ten link nie działa - wyświetla nie znaleziono?

Zobacz oryginalny post. Tam działa. :spoko

andrzej627 - 2018-03-08, 08:58

Ta miejscówka jest też na park4night:
Monemvasia , Unnamed Road.

Spax - 2018-03-08, 09:40

Arnold1 napisał/a:

Przyjechaliśmy na podane koordynaty ok. 21.45. Ciemno, głucho, że aż straszno, GPS prowadził nas jakimiś bocznymi trasami. Nikogo na całym zalecanym odcinku nie ma! Dojechalismy do pierwszego światełka - hotel Annema! Tutaj się zatrzymaliśmy. Niezwykle uprzejmy (chyba właściciel) wskazał najlepsze miejsce do zatrzymania się i udostępnił kod do swojego WiFi. Jest ciemno nic nie widać, ale piękne gwiaździste niebo i greckie wino zadbały już o dobry nastrój. Dalej zobaczymy rano.


W zakręcie tu »»» 36.728775, 23.026154 ( 36°43'43.6"N 23°01'34.2"E ) jest zjazd na plażę przy takim "niby-lesie". Za daleko pojechaliście. A że w nocy nic nie widać to chyba normalne. Trzeba wypatrywać zjazdów jak sowa. Na miejscówki powinno zajeżdżać się przed zmrokiem.

andrzej627 - 2018-03-08, 10:02

Na Google Earth (Street View) zjazd widać tak:
Spax - 2018-03-08, 10:25

Andrzej - dokładnie tak jest. Zjeżdża się z górki od strony Agios Joannis. Tam gdzie widać puszkę na śmieci jest też prysznic. Trochę śmiesznie bo świeci się gołą doopą na drogę. W zeszłym roku była też budka, gdzie można było się przebrać. To jest bardzo fajne miejsce na stanie kilkudniowe. Jednak trzeba liczyć się z tym, że do najbliższego sklepiku albo rowerem albo motorkiem trzeba jechać.
Arnold1 - 2018-03-08, 12:48

Właśnie teraz tutaj jesteśmy :diabelski_usmiech
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61441#p61441

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-08, 23:05

Arnold1 napisał/a:
Właśnie teraz tutaj jesteśmy
Potem zaczynają się rejony pomarańczy,Arnold czytaj ok,13 str.relacji na Peloponez,tez byliśmy tu wracając z Richea.Do Monenvazji nie jechaliśmy bo już znamy ,byliśmy dwukrotnie.Polecam ci całe wschodnie wybrzeże,Od minenvazji do Leonidio.Targ duzy jest w Githio w piątek,w Kalamacie w środe i sobote,nazywa się laiki
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-08, 23:30

Arnold1 napisał/a:
Właśnie teraz tutaj jesteśmy :diabelski_usmiech
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61441#p61441
Zastanawiam się kto zawinił,ze taka fajna relacja jest na obcym forum,co się stało :?: :?: ktoś mnie źle poinformował ,ktos pisał jak pojawi się nowy,to trzeba dac mu nauczke :box
zibikruk - 2018-03-08, 23:43

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Właśnie teraz tutaj jesteśmy :diabelski_usmiech
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61441#p61441
Zastanawiam się kto zawinił,ze taka fajna relacja jest na obcym forum,co się stało :?: :?: ktoś mnie źle poinformował ,ktos pisał jak pojawi się nowy,to trzeba dac mu nauczke :box


Próbujesz dawać nawet "starym" :-/

Arnold1 - 2018-03-09, 08:37

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Właśnie teraz tutaj jesteśmy
Potem zaczynają się rejony pomarańczy,Arnold czytaj ok,13 str.relacji na Peloponez,tez byliśmy tu wracając z Richea.Do Monenvazji nie jechaliśmy bo już znamy ,byliśmy dwukrotnie.Polecam ci całe wschodnie wybrzeże,Od minenvazji do Leonidio.Targ duzy jest w Githio w piątek,w Kalamacie w środe i sobote,nazywa się laiki


Leonidio - to na północ, a jest w ogóle droga przy samym morzu?
Githio, Kalamata, to trzeci palec,
A co na południe od Monemwazji? Do samego ostatniego przyladka drugiego palca?
Właśnie jesteśmy przy kawce I za godzinę ruszamy na moto, na całodzienny objazd 2-go palucha, na południe! :spoko

zbyszekwoj - 2018-03-09, 09:27

Arnold1 napisał/a:
A co na południe od Monemwazji? Do samego ostatniego przyladka drugiego palca?


Może ci z karawaniera podpowiedzą? :diabelski_usmiech

Arnold1 - 2018-03-09, 15:54

zbyszekwoj napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
A co na południe od Monemwazji? Do samego ostatniego przyladka drugiego palca?


Może ci z karawaniera podpowiedzą? :diabelski_usmiech

Czyżbyś silił się na złośliwości?
Jeszcze się nie zorientowaleś, że radzę sobie sam znakomicie? A rady i pomocne uwagi przyjmuję od każdego życzliwego.
Sam prosiłeś o pewne namiary, dostałeś je ode mnie. Tak więc więcej pokory i empatii! :spoko

zbyszekwoj - 2018-03-09, 16:17

Arnold1 napisał/a:
zyżbyś silił się na złośliwości?


Prubowałem cię przekonać ,że to najlepsze forum kamperowe i nie ma co podskakiwać , bo nie jeden już się wypinał a potem wraca. W większości są tu ludzie życzliwi, ale nie tolerują jak przychodzi świeżak i od razu rozpycha się łokciami i jeszcze ubliża właścicielowi, który od 10 lat darmo użycza serwera. :ok

Arnold1 - 2018-03-09, 16:25

zbyszekwoj napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
zyżbyś silił się na złośliwości?


Prubowałem cię przekonać ,że to najlepsze forum kamperowe i nie ma co podskakiwać , bo nie jeden już się wypinał a potem wraca. :ok


Nie "prubuj dalej...", szkoda czasu. Skansen to skansen! Nic nie rozumiesz. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-09, 17:26

zibikruk napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Właśnie teraz tutaj jesteśmy :diabelski_usmiech
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61441#p61441
Zastanawiam się kto zawinił,ze taka fajna relacja jest na obcym forum,co się stało :?: :?: ktoś mnie źle poinformował ,ktos pisał jak pojawi się nowy,to trzeba dac mu nauczke :box


Próbujesz dawać nawet "starym" :-/
No wiesz co? że napisałam Ci koniec jezyka za przwewodnika?Przeciez Brindisi to nie Pireus że ma kilka bram wjazdowych,i tu byłby problem :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-09, 17:51

Arnold odnośnie plaz i drogi na wschodzie:Od Monenvazji,plaza na której spałeś,dalej piekna nowa droga Limni Geraki,dalej Richea i plaża Vlychada/ja ja nazywałam tak jak miasteczko richea/to najpiekniejsza plaża na Peloponezie :!: :!: :!: dalej przez wawóz Kiparisi i jeszcze 2 miasteczka,nastepnie nowa droga go Fokiano i do Plaka i Leonidio. :oops: Najbardziej urokliwa trasa z monastyrem Elonas,i szukaj naszą ulubioną plaża Sambatiki :!: .Masz takie auto ,że nie straszne Ci serpentyny i wawozy.Jezeli masz czas to jedź od zat.Korynckiej w dół do Kmalavrity,potem,Dhimitsana,Megalopolis i do Kalamaty.Przepiekne wawozy,monastyry i wykopaliska.Szczegóły niestety trzeba przeczytać w necie lub przewodniku.Koniec Mani jak piszesz,musi być Porto Kagio :!: :!: :!:
Arnold1 - 2018-03-09, 21:40

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold odnośnie plaz i drogi na wschodzie:Od Monenvazji,plaza na której spałeś,dalej piekna nowa droga Limni Geraki,dalej Richea i plaża Vlychada/ja ja nazywałam tak jak miasteczko richea/to najpiekniejsza plaża na Peloponezie :!: :!: :!: dalej przez wawóz Kiparisi i jeszcze 2 miasteczka,nastepnie nowa droga go Fokiano i do Plaka i Leonidio. :oops: Najbardziej urokliwa trasa z monastyrem Elonas,i szukaj naszą ulubioną plaża Sambatiki :!: .Masz takie auto ,że nie straszne Ci serpentyny i wawozy.Jezeli masz czas to jedź od zat.Korynckiej w dół do Kmalavrity,potem,Dhimitsana,Megalopolis i do Kalamaty.Przepiekne wawozy,monastyry i wykopaliska.Szczegóły niestety trzeba przeczytać w necie lub przewodniku.Koniec Mani jak piszesz,musi być Porto Kagio :!: :!: :!:


Dzięki za info, jutro mamy zaplanowany odpoczynek, tylko na nogach :diabelski_usmiech
Dzisiaj mieliśmy piękny dzień > wiesz gdzie szukać :szeroki_usmiech
Prześledzę Twoje propozycje, za które serdecznie dziękuję. :bukiet:

Spax - 2018-03-09, 21:59

Arnold, śmigaj, śmigaj - Peleponez obszarowo to tylko troszkę większy od woj. łodzkiego. Wszędzie blisko. :kamp
Arnold1 - 2018-03-11, 21:50

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold odnośnie plaz i drogi na wschodzie:Od Monenvazji,plaza na której spałeś,dalej piekna nowa droga Limni Geraki,dalej Richea i plaża Vlychada/ja ja nazywałam tak jak miasteczko richea/to najpiekniejsza plaża na Peloponezie :!: :!: :!: dalej przez wawóz Kiparisi i jeszcze 2 miasteczka,nastepnie nowa droga go Fokiano i do Plaka i Leonidio. :oops: Najbardziej urokliwa trasa z monastyrem Elonas,i szukaj naszą ulubioną plaża Sambatiki :!: .Masz takie auto ,że nie straszne Ci serpentyny i wawozy.Jezeli masz czas to jedź od zat.Korynckiej w dół do Kmalavrity,potem,Dhimitsana,Megalopolis i do Kalamaty.Przepiekne wawozy,monastyry i wykopaliska.Szczegóły niestety trzeba przeczytać w necie lub przewodniku.Koniec Mani jak piszesz,musi być Porto Kagio :!: :!: :!:

Basiu, dzięki za informację. 220km zaliczone na moto, piekne trasy, rewelacyjne widoki. Pogoda też super.
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61514#p61514

andi at - 2018-03-12, 08:18

Pięknie :spoko

Skuterek 125 czy coś mocniejszego .Jak daje sobie rade na górkach
Kombinezon musi być ?
Jak wklejasz pozycje na zdjęciach .Super to jest :spoko

Arnold1 - 2018-03-12, 09:28

andi at napisał/a:
Pięknie :spoko

Skuterek 125 czy coś mocniejszego .Jak daje sobie rade na górkach
Kombinezon musi być ?
Jak wklejasz pozycje na zdjęciach .Super to jest :spoko


125ccm, 9,5hp, 96kg wagi. Spisuje się rewelacyjnie, sam nawet na to nie liczyłem. Przywyklem do dużych sprzętów > 1200ccm. Pod górę 10%, w dwie osoby, ok. 165kg śmiało pomyka 40-50kmh.
Kominezon musi być, spodnie też. I zimowe rękawice!
Koordynaty na fotkach, są z aparatu.

Spax - 2018-03-12, 11:18

andi at napisał/a:
Jak wklejasz pozycje na zdjęciach .Super to jest

Nie polegałbym na tych współrzędnych ze zdjęć. Bezwładność ogromna. W terenie to jeszcze ujdzie. W mieście to już po ptokach.

Takie współrzędne są na zdjęciu: 36°43'37'',22°59'31'' - Zdjęcie od Arnolda1 z drogi nad morzem poniżej.
A teraz zobacz dokąd to prowadzi, jak podasz współrzędne ze zdjęcia Arnolda na mapie.
»»» http://tinyurl.com/yd5m93gj
A powinno być mnw. tu:
36°43'54.9",23°01'43.7"
»»» http://tinyurl.com/y9ebbw73

Arnold1 - 2018-03-12, 16:51

Spax napisał/a:
andi at napisał/a:
Jak wklejasz pozycje na zdjęciach .Super to jest

Nie polegałbym na tych współrzędnych ze zdjęć. Bezwładność ogromna. W terenie to jeszcze ujdzie. W mieście to już po ptokach.

Takie współrzędne są na zdjęciu: 36°43'37'',22°59'31'' - Zdjęcie od Arnolda1 z drogi nad morzem poniżej.
A teraz zobacz dokąd to prowadzi, jak podasz współrzędne ze zdjęcia Arnolda na mapie.
»»» http://tinyurl.com/yd5m93gj
A powinno być mnw. tu:
36°43'54.9",23°01'43.7"
»»» http://tinyurl.com/y9ebbw73


Rzeczywiscie, rozrzut kilkaset metrów :(

Spax - 2018-03-12, 18:12

Arnold1 napisał/a:
Rzeczywiscie, rozrzut kilkaset metrów :(

Raczej kilku kilometrów :(

andi at - 2018-03-12, 19:00

Dobra dobra to poczekamy trochę aż to się dotrze :haha:

Ale fajne to to

A moja Hondzia stoi i czeka na odebranie w geszefcie .Po niedzieli mam do przejechania 6 godz motorem i dostane uprawnienia do jazdy motorkiem do 125 cm .Takie tu wymogi :spoko

Arnold1 - 2018-03-13, 20:26

16 dzień. Tak jak planowaliśmy. Po noclegu przy jaskiniach Diros, przy pięknej, słonecznej pogodzie (28 stopni) ruszyliśmy na moto na objazd 3 palca, zgodnie z ruchem zegara, wpierw na północ, potem na południe wschodnim wybrzeżem i z powrotem zachodnim do campera. Zrobiliśmy 122 km, byliśmy na samym czubku, dalej już tylko Afryka. Zajęło to nam prawie 5 godzin. Piękne, rewelacyjne widoki! Pusto na drogach i wielu wioskach I miasteczkach. Widok przypominający film "Ostatni brzeg", jak po katakliźmie.
Trasa tutaj https://photos.app.goo.gl/JwLtY5dXmROMlBVh2
i fotki wkrótce...
Nocleg ponownie w tym samym miejscu... Jaskinia Diros, tym razem przy wzburzonej fali! :spoko

Arnold1 - 2018-03-13, 20:29

Arnold1 napisał/a:
Raczej kilku kilometrów


Pewnie to tak specjalnie, aby nie można było jednoznacznie zidentyfikować miejsca, ochrona danych, czy coś w tym rodzaju :)

Spax - 2018-03-13, 21:46

Arnold1 napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Raczej kilku kilometrów


Pewnie to tak specjalnie, aby nie można było jednoznacznie zidentyfikować miejsca, ochrona danych, czy coś w tym rodzaju :)

Z całą pewnością nie. To szerszy temat o GPS i A-GPS oraz o łapaniu sygnału przez telefon podczas robienia zdjęcia. Nie będę tu zaśmiecał tematu. Dla zainteresowanych odsyłam do »»» http://www.technologiagps.org.pl/agps.html oraz do wujka gugla.

Arnold1 - 2018-03-14, 15:38

17 dzień, zwiedzanie jaskini Diros I trasa przez Kalamate na 4 palec Peloponezu. Godz. 15.40 - 30 stopni, słońce.
Fotki z trasy https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?p=61549&sid=90345ea3c9a9867d838bc5aa0e4b7533#p61549

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-14, 22:18

Arnold1 napisał/a:
17 dzień, zwiedzanie jaskini Diros I trasa przez Kalamate na 4 palec Peloponezu. Godz. 15.40 - 30 stopni, słońce.
Fotki z trasy https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?p=61549&sid=90345ea3c9a9867d838bc5aa0e4b7533#p61549
Pieknie.Porto kagio poznałam bez podpisu,prawda ,że urocze mini miasteczko :?: zasłuzone :pifko Barbara Muzyk
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-14, 22:25

Kiparisi ,w porciku,na betonce Zbysiu wjechal z impetem,ale nawrócić i wyjechać to znowu był u mnie zawal serca.widze że słuchasz moich uwag widze to po fotach :spoko szkoda,że nie piszesz u nas
Arnold1 - 2018-03-14, 22:31

Tak Basiu, pilnie korzystam z Twoich rad i uwag. :spoko :kwiatki:
Spax - 2018-03-14, 23:41

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
szkoda,że nie piszesz u nas

Arnold się zawziął - nic z tego :haha:

Bim - 2018-03-15, 12:34

Spax napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
szkoda,że nie piszesz u nas

Arnold się zawziął - nic z tego :haha:



Basiu pisze pisze , tu reklamuje inne forum gdzie może błysnąć

bo jako Alan nie udało mu się na naszym forum ,

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-15, 14:06

Bim napisał/a:
bo jako Alan nie udało mu się na naszym forum
wiem i nie wiem,ale gość pisze fajnie,a na innych tematach też można się zapedzic w kozi róg,dlatego ja pisze o podróżach,czasami w innym temacie to zaraz mam niesmak i żaluję,że się odezwalam : :oops:
Arnold1 - 2018-03-15, 14:55

Bim napisał/a:
Spax napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
szkoda,że nie piszesz u nas

Arnold się zawziął - nic z tego :haha:



Basiu pisze pisze , tu reklamuje inne forum gdzie może błysnąć

bo jako Alan nie udało mu się na naszym forum ,


Camperteam-owiczu, do dzisiaj nie pojąłeś jeszcze, że poza kilkoma/kilkunastoma celebrytami z tego forum NIKT inny nie chce błyszczeć! A z tego skansenowatego forum, sam się zdystansowalem. Poczytaj moje posty, potem mów i pisz z sensem (chociaż u wielu na tym forum tego jak na lekarstwo). :bigok

Spax - 2018-03-15, 15:36

Arnold1 napisał/a:
A z tego skansenowatego forum, sam się zdystansowalem

Anoldzie - przestań nas wreszcie obrażać. Być może masz takie zdanie o tym forum. Twoja sprawa, ale nie wal tym w innych. Ja już któryś raz czytając takie lub podobne wypowiedzi w twoim wydaniu czuję się nimi urażony. :?
[EDIT]
PS
Przypomnę Ci, że korzystasz pełnymi garściami z naszych doświadczeń i podpowiedzi. Więc może jednak trochę wyluzuj. Jesteś teraz tam, gdzie wielu z nas już było - pamiętaj o tym.

Arnold1 - 2018-03-15, 17:22

Spax napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
A z tego skansenowatego forum, sam się zdystansowalem

Anoldzie - przestań nas wreszcie obrażać. Być może masz takie zdanie o tym forum. Twoja sprawa, ale nie wal tym w innych. Ja już któryś raz czytając takie lub podobne wypowiedzi w twoim wydaniu czuję się nimi urażony. :?
[EDIT]
PS
Przypomnę Ci, że korzystasz pełnymi garściami z naszych doświadczeń i podpowiedzi. Więc może jednak trochę wyluzuj. Jesteś teraz tam, gdzie wielu z nas już było - pamiętaj o tym.


Sorry, przepraszam wszystkich, którzy poczuli się dotknięci, a nie mieli tak naprawdę powodu. Nie taka była moja intencja. Swoje złośliwe, tak złośliwe uwagi kieruję do tych, którzy napastliwie odnoszą się do mnie, myśląc, że im tak wolno, bo.... no bo co?! :bukiet:
Wyluzowany jestem nad wyraz... :spoko

andi at - 2018-03-15, 17:59

To jest forum turystyczne i piszmy własnie o tym TURYSTYKA
Ja się nie czuje obrażony i sorki Spax ale jak już to pisz o sobie jak chcesz :spoko

Arnold dawaj dalej opisy i zdjęcia i nie zwracaj uwagi na podchody :spoko

MILUŚ - 2018-03-15, 18:57

Arnold1 napisał/a:
.............
Wyluzowany jestem nad wyraz... :spoko
Odpoczywaj ; odpoczywaj ......czeka Cie ciężka majówka :diabelski_usmiech

Śledzimy z Agnieszką Waszą podróż ...........pozdrowienia dla Ewy :bukiet:

andream - 2018-03-15, 19:28

Arnold1 pozdrawiam gorąco , pisz , nie zważaj na ''twardogłowych''
izola - 2018-03-15, 20:08

adreaem , jako nowicjusz - nie masz głosu...daj wyjadaczom się kłykać ;)
MILUŚ - 2018-03-15, 20:12

izola napisał/a:
adreaem , jako nowicjusz - nie masz głosu...daj wyjadaczom się kłykać ;)


Ocho.....uderz w stół :-P

izola - 2018-03-15, 20:16

no wiedziałałam ,że się odezwiesz jak masz zielony :mrgreen: - pisał i napisał :mrgreen:

jeszcze powiem ...nie profilujcie się w temacie nie mając nic do wniesienia o Grecjii- Arnold1 pisze nam , więc albo czytamy albo " trzymamy..."
Arnold1- powodzenia w drodze .

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-16, 13:14

Arnold :!: pisz,pisz,nie spierajcie się już bo to nie jest miłe do czytania.Gdzie jesteś,ty wiesz jak miło ogladać foty z miejsc w których się było.To samo miejsce ,ale widziane i focone inaczej.Nie wiem co ja zrobie bo aparat Nikon się zepsul,a nie myslimy kupować nowego.Czy wystarcza foty z tel.samsunga.Znowu Spax musi mnie nauczyc :haha:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-16, 13:18

To jest forum turystyczne jak napisał Andi at,popatrzyłam na Hiszpanie z twojej wklejki,no i jest cudowne Camino del Rej/ścieżka króla/.Dzieki Barbara
andi at - 2018-03-16, 20:14

Basia mam nadzieje ze gdzieś tam w Grecji na jesień spotkamy się ,bo my już z Zosią też emeryci :spoko
andrzej627 - 2018-03-16, 22:23

Też mam taką nadzieję. :spoko
Mirekl61 - 2018-03-16, 23:00

Dołączam do waszych nadziei :spoko
zbyszekwoj - 2018-03-17, 09:03

To i my od września. :hello
MILUŚ - 2018-03-17, 12:25

zbyszekwoj napisał/a:
To i my od września. :hello


A my przełom sierpnia / września :mrgreen:

andi at - 2018-03-17, 16:42

To robimy SCEPE i jedziemy razem :kamp
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-17, 19:40

To się nie uda,bo myslę że z Mirkami się spotkamy i gnamy na festwal Kasztana na Krecie :!:
jak Mirki się wycofaja to gnamy sami,Kreta, a inne potem,do maja dużo czasu.Powrót Albanią bo nie byliśmy tam 2 lata,a oni budują w rekordowym tempie. :haha:

izola - 2018-03-17, 19:49

...ta Gracja coraz bardziej mnie inspiruje ... do jesieni sporo czasu upłynie - można coś z tego zrobić?
zbyszekwoj - 2018-03-18, 12:10

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
gnamy na festwal Kasztana na Krecie


Możesz coś więcej o tych kasztanach?

Mirekl61 - 2018-03-18, 13:31

Radosnym lokalnym świętem na Krecie jest tradycyjny festiwal kasztanów odbywający się w miejscowości Elos, która znajduje się w niewielkiej odległości od Kissamos w zachodniej części Krety. W tym roku festiwal będzie odbywał się pod koniec października. Miejscowości Elos jest otoczona kasztanowcami, które tworzą malowniczą scenerię i przynoszą plon. Zatem aby podkreślić nadchodzącą jesień i lokalne tradycje, mieszkańcy dumnie prezentują swoje zbiory kasztanów. Ten niewielki, ale tradycyjny festiwal przyciąga nie tylko miłośników kasztanów, ale też ciekawych jego atrakcji gości, którzy rezerwują sobie czas dla tego niezwykłego wydarzenia. Goście mogą spodziewać się zorganizowanej zabawy przy muzyce i tańcach oraz biesiady pełnej znakomitego jedzenia i picia. Na miejscu można zakupić tradycyjne produkty.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-18, 15:35

Odświeżyłam Kreta 2014 str 10,11 Festiwal Kasztana :lol:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-18, 15:37

Mirek potraisz wkleic te moje strony z festiwalu kasztana do pytań z Grecji.Ja tego nie potrafie :haha:
Mirekl61 - 2018-03-18, 16:16

:ok
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-18, 16:23

zbyszekwoj napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
gnamy na festwal Kasztana na Krecie


Możesz coś więcej o tych kasztanach?
dla Was Mirek wkleil na moja prośbe :roza:
Mirekl61 - 2018-03-18, 16:26

:ok :ok
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-18, 18:35

Mirek :pifko
Mirekl61 - 2018-03-18, 18:39

:kwiatki:
Comsio - 2018-03-18, 19:15

zbyszekwoj napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
gnamy na festwal Kasztana na Krecie


Możesz coś więcej o tych kasztanach?


Po spożyciu owych kasztanów, częsciej się umawiasz z partnerką na randki. :szeroki_usmiech

zbyszekwoj - 2018-03-18, 20:04

Dzięki. :pifko :pifko Obojgu.
Arnold1 - 2018-03-20, 06:28

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold :!: pisz,pisz,nie spierajcie się już bo to nie jest miłe do czytania.Gdzie jesteś,ty wiesz jak miło ogladać foty z miejsc w których się było.To samo miejsce ,ale widziane i focone inaczej.Nie wiem co ja zrobie bo aparat Nikon się zepsul,a nie myslimy kupować nowego.Czy wystarcza foty z tel.samsunga.Znowu Spax musi mnie nauczyc :haha:


Witaj Basiu, czy polecasz coś na południe, a potem północ od Pylos (pod nocleg) ? Robimy dzisaj objazd zachodniego, czwartego palucha... :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-20, 22:57

Poniżej Pylos,Methoni,staliśmy nad samym morzem z widokiem na Twierdze.natomiast na północ,koniecznie nad zat.Navarino,z widokiem na Pylos i zatoke,niedaleko spacerem do plazy tzw.Golden beach,i pałacu Nestora.N 36°57'21.95" i E 21°40'18.98"tu staliśmy i spaliśmy w 3 kampery.
dalej do góry Neochori N 37°25'57.79" i E21°39'14.35"dobre miejsce z wodą i starym Wc do wylania kasety.Niedaleko Zacharo i targ

SlawekEwa - 2018-03-21, 07:41

Arnold1 napisał/a:
Robimy dzisaj objazd zachodniego, czwartego palucha..

Trochę pechowo wypadł ten objazd.

MILUŚ - 2018-03-21, 08:17

SlawekEwa napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Robimy dzisaj objazd zachodniego, czwartego palucha..

Trochę pechowo wypadł ten objazd.


Rzekłbym.........boleśnie :( .........dla obojga :-/

Andrzej 73 - 2018-03-21, 08:56

Bo jeździć na moto trzeba umieć... :mrgreen: To są dwa kółka , a nie cztery. Jedna nieuwaga i kończy się położeniem na boku. Na drodze zawsze cos leży , piasek ,olej itp. - trzeba uważać. I co mogę powiedzieć dobre opony to podstawa. Wymieniłem w naszym skuterku na wysokiej jakosci. W tym sezonie je przetestuję.
Alanowi/Arnoldowi i jego żonie życzę szybkiego powrotu do zdrowia. :spoko

Arnold1 - 2018-03-21, 10:33

MILUŚ napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Robimy dzisaj objazd zachodniego, czwartego palucha..

Trochę pechowo wypadł ten objazd.


Rzekłbym.........boleśnie :( .........dla obojga :-/


Oj tak było...., ale już jest ok. :spoko
Dajemy radę na dwie lewe ręce :szeroki_usmiech

Arnold1 - 2018-03-21, 10:34

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Poniżej Pylos,Methoni,staliśmy nad samym morzem z widokiem na Twierdze.natomiast na północ,koniecznie nad zat.Navarino,z widokiem na Pylos i zatoke,niedaleko spacerem do plazy tzw.Golden beach,i pałacu Nestora.N 36°57'21.95" i E 21°40'18.98"tu staliśmy i spaliśmy w 3 kampery.
dalej do góry Neochori N 37°25'57.79" i E21°39'14.35"dobre miejsce z wodą i starym Wc do wylania kasety.Niedaleko Zacharo i targ


Dzięki, skorzystamy na powrocie na północ. :roza:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-21, 11:33

Arnold1 napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Poniżej Pylos,Methoni,staliśmy nad samym morzem z widokiem na Twierdze.natomiast na północ,koniecznie nad zat.Navarino,z widokiem na Pylos i zatoke,niedaleko spacerem do plazy tzw.Golden beach,i pałacu Nestora.N 36°57'21.95" i E 21°40'18.98"tu staliśmy i spaliśmy w 3 kampery.
dalej do góry Neochori N 37°25'57.79" i E21°39'14.35"dobre miejsce z wodą i starym Wc do wylania kasety.Niedaleko Zacharo i targ


Dzięki, skorzystamy na powrocie na północ. :roza:
To ja szukam na mapie miejsc gdzie masz być a ty wlasnie tam jesteś :?: szukam wszędzie Petrochori,nie ma jest w rejonie natura 2000 koło Voidokilia.Koledzy inni byli szybsi i poczytali Twoje wpisy na tym innym forum.
Arnold1 - 2018-03-24, 21:40

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Poniżej Pylos,Methoni,staliśmy nad samym morzem z widokiem na Twierdze.natomiast na północ,koniecznie nad zat.Navarino,z widokiem na Pylos i zatoke,niedaleko spacerem do plazy tzw.Golden beach,i pałacu Nestora.N 36°57'21.95" i E 21°40'18.98"tu staliśmy i spaliśmy w 3 kampery.
dalej do góry Neochori N 37°25'57.79" i E21°39'14.35"dobre miejsce z wodą i starym Wc do wylania kasety.Niedaleko Zacharo i targ


Dzięki, skorzystamy na powrocie na północ. :roza:
To ja szukam na mapie miejsc gdzie masz być a ty wlasnie tam jesteś :?: szukam wszędzie Petrochori,nie ma jest w rejonie natura 2000 koło Voidokilia.Koledzy inni byli szybsi i poczytali Twoje wpisy na tym innym forum.


BASIU, o tej porze roku podawane przez Ciebie miejscówki są mało "przyjazne". Pusto, ciemno, brudno I głucho! Całkowite odludzie! Nawet psów nie ma. Odpuscilismy Neochori.
Więcej info:
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61684#p61726
pozdrawiam. Jutro Patras w planie...

Comsio - 2018-03-25, 09:05

:kawka: witaj przygodo :wyszczerzony: Andrzej ale że aż tak. :(
Zdrówka życzę, i bez niespodzianek powrotnych..
Do zobaczyska w realu. :spoko

Pozdrawiamy :spoko

Robold - 2018-03-25, 15:04

Witaj Arnold1 z zaciekawieniem śledzę Twoje relacje. Za ca. 3 tygodnie ruszam w tą samą stronę. Na drugim forum pisałeś "Poza tym, awaryjnie kupiłem grecka karte 5gb za 10€." czy mógłbyś podać gdzie kupiłeś tą kartę? w jakiej sieci? ...
Arnold1 - 2018-03-25, 17:19

Robold napisał/a:
Witaj Arnold1 z zaciekawieniem śledzę Twoje relacje. Za ca. 3 tygodnie ruszam w tą samą stronę. Na drugim forum pisałeś "Poza tym, awaryjnie kupiłem grecka karte 5gb za 10€." czy mógłbyś podać gdzie kupiłeś tą kartę? w jakiej sieci? ...


Vodafone

Pozdrowienia z Amfilochia

MILUŚ - 2018-03-25, 17:38

Andrzeju zdrowia życzę i tak oglądając Wasza relacje i Was w tymblakach zastanawiam sie .....jak Ty prowadzisz :-P :chytry ?
Arnold1 - 2018-03-25, 17:56

MILUŚ napisał/a:
Andrzeju zdrowia życzę i tak oglądając Wasza relacje i Was w tymblakach zastanawiam sie .....jak Ty prowadzisz :-P :chytry ?

:ok Reka nie jest złamana, tylko wyskoczył objczk, stąd niezbędna specjalna uprząż fiksujaca całą prawą rękę. Daje radę, no problem.
Pozdrawiamy z przepięknego, cieplego Pelopnezu. Teraz jedziemy na Lewkade, zimno i wietrznie. Temp. ok. 20 stopni.

Robold - 2018-03-25, 18:00

jakoś nie mogę znaleźć 5GB za 10,- EUR. Znajduję jedynie takie ceny
http://www.vodafone.gr/po...ion?pageId=8638

Robold - 2018-03-25, 18:03

Charges
Session time Charges (€) Fair usage data allowance
30 minutes** 2.02 € 500 ΜΒ
1 day 5.04 € 1 GB
3 days** 10.08 € 2 GB
15 days 20.16 € 2 GB
30 days 40.33 € 5 GB

Arnold1 - 2018-03-25, 19:28

Doradzila mi panienka w Vodafone


[img]

Robold - 2018-03-25, 19:33

Wielkie dzięki. Pozdrawiam
andrzej627 - 2018-03-25, 19:45

Robold napisał/a:
jakoś nie mogę znaleźć 5GB za 10,- EUR

Kiedyś przed wyjazdem patrzyłem na takie strony: Prepaid Data SIM Card Wiki Greece. Dzisiaj w UE nie widzę takiej potrzeby. :shock:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-25, 19:50

Arnold czytam twoje posty.radzisz sobie,ale wideze,ze bardziej lubisz kempingi.wiadomo przed sezonem pusto.Piekne Koroni,oczywiście Zbyszek jedzie pod samą baszte,nie patrząc ,ze wąsko.Powrót pilotowany przez greków bo inaczej nie dałoby się wyjechać :!: Jak Amiocha to jedziesz naokoło na Lefkade,ładniejsza trasa morzem przez ASTAKOS.Zobaczymy czy wracasz przez Albanie :?: warto,ale nie wiem czy tobie się spodoba :?: bo tam dopiero pusto,no i śmieci mogą być :haha:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-25, 19:56

[quote] Dzisiaj w UE nie widzę takiej potrzeby.


_________________Andrzej...Robert czy masz zamiar PISAĆ RELACJE NA BIEŻĄCO :?:

no to brawo :kawka: ale chyba powinno Ci wystarczyc ok.5 giga masz w 2 teleonach,ty mnie nauczyłeś jak tel.jest ruterem :pifko

Arnold1 - 2018-03-26, 15:52

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Arnold czytam twoje posty.radzisz sobie,ale wideze,ze bardziej lubisz kempingi.wiadomo przed sezonem pusto.Piekne Koroni,oczywiście Zbyszek jedzie pod samą baszte,nie patrząc ,ze wąsko.Powrót pilotowany przez greków bo inaczej nie dałoby się wyjechać :!: Jak Amiocha to jedziesz naokoło na Lefkade,ładniejsza trasa morzem przez ASTAKOS.Zobaczymy czy wracasz przez Albanie :?: warto,ale nie wiem czy tobie się spodoba :?: bo tam dopiero pusto,no i śmieci mogą być :haha:


Basiu, jest ok. O tej porze, kiedy cały Peloponez, jak i Lefkady są I tak jak wymarle jest o wiele przyjemniej trzymać się blisko zamieszkałych okolic. :szeroki_usmiech
Mam zasadę, że robimy postój z noclegiem w okolicy tawerny lub "bakery". Tak najlepiej bo I jest internet. Co 3-5 dni wpadamy na camping (na 2-3), aby się wyluzowac i zrelaksować.
Dalej ruszamy na Meteory, Ochrydę i przez Serbię, Wegry do domu. Albanię znam doskonale, z dwóch wypraw motocyklowych. Co do brudu (mówiąc delikatnie), to nic mnie nie zaskoczy, po tym co widziałem teraz w Grecji :diabelski_usmiech Pozdrawiamy.
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=61684#p61726

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-26, 16:17

Szcześliwego powrotu do domu :spoko
Arnold1 - 2018-03-28, 23:04

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Szcześliwego powrotu do domu :spoko


Dziękujemy. Pokręcimy się jeszcze przez 5 dni po Grecji, Pozdrowienia z Meteorow.

Arnold1 - 2018-04-14, 01:00

Podróż za nami, już szczęśliwie w domu. Dziękuję wszystkim tym, którzy udzielili mi rad i udostępnili wiele informacji, które wielokrotnie wykorzystałem. Wpisem podsumowującym wyprawę Grecja-Peloponez 2018 zamykam wątek. :spoko

https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=3393&p=62033#p62033


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group