Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Czechy - Harrachov - parking przy wyciągu.

KACPERKI 2 - 2017-12-20, 08:00
Temat postu: Harrachov - parking przy wyciągu.
Bardzo dawno nie byłem w Harrachov i już nie pamiętam jak tam jest...
Mam na myśli stację narciarską tę bliżej skoczni. Czy ktoś z bywalców mógłby mi powiedzieć czy przy samym wyciągu jest parking na którym zmieści się kamper? Czy można stać w nocy? Czy i jak jest płatny? Oczywiście chodzi mi o czas zimowy/nartowy.
Dziękuję.

Kamil Cz - 2017-12-20, 09:18

Byłem tam przed dwoma laty. I z tego co pamiętam to jest tam zakaz kamperowania.
Chociaż z Twoim autem może nie będą się czepiać.
My w zeszłym roku w ferie byliśmy w Splinderowym Młynie i tam bez problemu bezpłatnie
staliśmy kilka dni.
Na początku miejscowości jest duży parking. Do stoków ok.500-800m.

DC - 2018-02-09, 10:16

Trochę po czasie ;) ale jak byliśmy przejazdem przez Harrachow tydzień temu to widziałem ładny kamping pod samą skocznią przy drodze i nawet kamperki stały :mikolaj
zefirwypasu - 2018-12-20, 09:41

Cześć

Przeszukałem internet i nie mogę znaleźć wzmianki o tym kempingu co mówisz. To normalny był "pełnowymiarowy" kemping? Czy jakiś zlot itp może? W Harrachovie tylko widać Camping Jiskra - ale to nie o ten chyba chodzi - stary kemping inna lokalizacja - https://mapy.cz/zakladni?x=15.4246564&y=50.7776768&z=15&source=firm&id=12937566&q=Camping%20Jiskra

Daj znać czy można jechać w ciemno.
Z góry dzięki!

zefirwypasu - 2018-12-27, 20:52

Jestem w Harrachowie zjechałem pod skocznie i kampingu nie widziałem :( Wróciłem się na kamping Jiskra - brak miejsc ale wybłagałem dwie noce na parkingu przy recepcji. Pełno Holendrów, Niemców, parcele porezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Dziwne że po Polskiej stronie w Jakuszycach nie ma kempingu - wydaje się to niezłym biznesem.
Bodi - 2020-01-16, 15:57
Temat postu: Harrachov
Po Polskiej stronie można stanąć na dużym parkingu przy Bieg Piastów - 15 zł za wjazd.
Na parkingu są Toj Toje więc jest gdzie zrzucić kota.

W Harachovie pod wyciągiem można stanąć jak jest miejsce, jest też duży parking przy wiadukcie do wodospadu Mumlava, gdzie spokojnie można stanąć kamperem - 100kć/ noc

zefirwypasu - 2020-01-17, 12:26

Dzięki za namiary.
Odnośnie tego parkingu biegu piastów tak mi odpisano.

"Witam, przykro mi, ale na noc nie ma możliwości postawienia kampera.
Nocą odśnieżane są parkingi, dlatego też nie ma takiej możliwości.
Proszę spróbować w Hotelu Biathlon w Jakuszycach."

To ich wersja oficjalna bo pewnie można się dogadać i zostać.
W Hotelu Biathlon też odpisali że kamperem nie można.

No cóż widać taka polityka ...

ZbigStan - 2020-02-04, 19:02

W Jakuszycach, w biegłym roku stałem obok wypożyczalni nart, płaciłem 10 zł. Pozdrawiam
suzu4x4 - 2020-02-04, 19:55

byłem w Harachovie i Jakuszycach tydzień temu.

W Jakuszycach było tak napchane że nie było możliwości nigdzie stanąć.
nie licząc leśnego parkingu w stronę Szklarskiej to dopiero miejsce było na parkingu przy wejściu na Kamieńczyk.
Mowa o weekendzie.

ZbigStan - 2020-02-05, 15:45

suzu4x4. Czy w Jakuszycach można pobiegać, jak wyglądają trasy biegowe? Pozdrawiam.
Wieluniak_1 - 2020-02-05, 19:27

Ja w Jakuszycach byłem 2 tyg temu. Warunki biegowe super.
krzysioz - 2020-02-05, 19:40

W ubiegły weekend bylo już cieńko w Jakucji ale w ciągu ostatnich dwóch dni spadło do 0,5 m śniegu . Jadę jutro sprawdzic :-)
suzu4x4 - 2020-02-05, 20:04

ZbigStan napisał/a:
suzu4x4. Czy w Jakuszycach można pobiegać, jak wyglądają trasy biegowe? Pozdrawiam.

sytuacja zmienia się z dnia na dzień, dwa tygodnie temu było super , a tydzień temu u nas we Wrocławiu temperatura 15 stopni więc nawet nie jechałem w góry bo ponoć wszystko płynęło.

Bodi - 2020-02-07, 19:25

ZbigStan napisał/a:
suzu4x4. Czy w Jakuszycach można pobiegać, jak wyglądają trasy biegowe? Pozdrawiam.


Warunki biegowe świetne. Na weekend zapowiadane ocieplenie i słonko, będzie mega. Od poniedziałku duże wiatry.

RoWeRs - 2020-02-07, 22:02

https://bilestopy.cz/ - stan przygotowanych tras :)
Bodi - 2020-02-16, 13:48
Temat postu: Re: Harrachov - parking przy wyciągu.
KACPERKI 2 napisał/a:
Bardzo dawno nie byłem w Harrachov i już nie pamiętam jak tam jest...
Mam na myśli stację narciarską tę bliżej skoczni. Czy ktoś z bywalców mógłby mi powiedzieć czy przy samym wyciągu jest parking na którym zmieści się kamper? Czy można stać w nocy? Czy i jak jest płatny? Oczywiście chodzi mi o czas zimowy/nartowy.
Dziękuję.


Wczoraj nocowaliśmy kamperem na parkingu przy wyciągu. Do Harrachova przyjechaliśmy ok godz. 16 i spokojnie znaleźliśmy miejsce. Nie było parkingowego który pobiera opłaty za postój więc staliśmy za "free" :lol: (rano wyjechaliśmy przed 7). Z naszych obserwacji wynika że najlepiej przyjechać po godz. 17 wtedy robi się luz na parkingu. Oprócz nas stał jeszcze jeden kamper z Niemiec.

Bodi - 2020-02-16, 19:51

Parking przy wyciągu z widokiem na oświetloną skocznię ❤️😁
suzu4x4 - 2020-02-16, 21:22

jak warunki , odwilż czy było na minusie ?
Bodi - 2020-02-16, 21:52

W ciągu dnia + 8'C, w nocy temp. powietrza około 0'C, ale jezdnia i chodniki zamarzały. Miejscami lodowisko że ciężko było przejść. Warunki narciarskie na pogodę jaką mamy super. Ratraki pracowały do późna, więc rano "sztruksik".
suzu4x4 - 2020-02-16, 22:50

rozważałem wyjazd na jeden dzień ale poszliśmy na rowery :mrgreen:

u nas dziś było +14

PS. ze dwa lata temu miałeś może przyczepę ?

Bodi - 2020-02-17, 07:34

Tak, przed kamperem były przyczepy😁
darek 61 - 2021-10-21, 10:22

Ostatnio byłem w Harrachovie i widziałem duże parkingi przed przed miasteczkiem.Niestety sporo oddalone od wyciągu.Jest tam jakiś transport?
Na parkingu pod skocznią zapłaciłem 80 zł za dobę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group