Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kamperowanie - Co mnie wnerwia w moim kamperze,

brams - 2018-01-14, 23:28
Temat postu: Co mnie wnerwia w moim kamperze,
Nie wiem, nie znalazłem podobnego tematu.

Zacznę od tego, że muszę pizgać drzwiami, by je zamknąć.

Tak samo było w poprzednim kamperze, podobny sposób zamykania. Przy najbliższej okazji zapodam zdjęcia drutów, które służą jako zamknięcie drzwi w aucie za niemaluśkie pieniędzory. :evil:

CORONAVIRUS - 2018-01-14, 23:35

A kiedy ktoś w kampach wymysli elektryczne domykanie ? przecież to proste , mechanizmy są gotowe , zamki od mercedesów dadzą się zaadoptować :) Taki zamek wstawiłem sobie do iveco i jak ktoś trzaśnie drzwiami to go gonię po placu :)
Bronek - 2018-01-14, 23:55

BIORCA napisał/a:
A kiedy ktoś w kampach wymysli elektryczne domykanie ? przecież to proste , mechanizmy są gotowe , zamki od mercedesów dadzą się zaadoptować :) Taki zamek wstawiłem sobie do iveco i jak ktoś trzaśnie drzwiami to go gonię po placu :)



Brams mówi o tych styropianowych, gów... nych drzwiach wejściowych budy. chyba?

I w czepkach i w kamperach, to nagminny problem.

I tego inaczej jak z buta, w wielu przypadkach nie domkniesz.
Po ustawieniu potrafi powracać ten problem.

Stare zamki, i te lubiane przez niektórych się do tego też dokładają.

Teraz montują pręty (skoble) od strony framugi i te lepiej niby zaskakują i są bardziej tolerancyjne " na niedokładności i zabezpieczają pewniej , taki mi tłumaczono. :?:
W czepce i poprzednim miałem normalne i też kicha, co jakiś czas.

Czyli w tych nie drucianych też lipa. Chyba cała buda się paczy (temp, wilgotność)

CORONAVIRUS - 2018-01-14, 23:57

a ja właśnie myślę o styropianowym gównie bo w blaszankach to już norma :)
Bronek - 2018-01-15, 00:00

BIORCA napisał/a:
a ja właśnie myślę o styropianowym gównie bo w blaszankach to już norma :)


Jak to domknąć? Jak naprawdę trzeba czasem pizdnąć zdrowo. Z zamachem..

CORONAVIRUS - 2018-01-15, 00:10

Bronek napisał/a:
BIORCA napisał/a:
a ja właśnie myślę o styropianowym gównie bo w blaszankach to już norma :)


Jak to domknąć? Jak naprawdę trzeba czasem pizdnąć zdrowo. Z zamachem..


bolec w drzwi a w ścianę czy szafkę mechanizm , dopychasz pierwszy ząbek , reszta sama się robi .

Bronek - 2018-01-15, 00:15

Ciekawe.

Zobaczę jak w tym nowym. Tam ma być centralny na wszystkie ..

I tak kluczyk dodatkowy schowam w miejscu ogólnie wiadomymn :spoko

CORONAVIRUS - 2018-01-15, 00:41

ja nic nie wiem, nic nie pamietam i nawet rezerwy nie mam :( spontan :aniolek
Bronek - 2018-01-15, 09:32

BIORCA napisał/a:
............rezerwy nie mam.........


Rezerwa musi być i jako kluczyk w razie zatrzaśnięcia i rezerwa jako paliwo gdy samochód stanie lub nie staje a chce stawać . :spoko


Ad drzwi , to jak raz trzasnąłem ( przy autozamykaniu kabiny) , to potem ADAC mi otwierało auto, dlatego polecam "kluczyk rezerwa" schowany w wiadomym sobie miejscu na zew kampera.

Andrzej 73 - 2018-01-15, 10:45

Brams , ile masz zamków w drzwiach? Dwa czy jeden.
W Laice mam dwa i trzaskac nikomu nie pozwalam , bo zamykają się lekko.
W poprzednim kampie był jeden zamek i trza było pierdutnac aby je zamknąć.
Drzwi jak to mówicie styropianowe przy jednym zamku po środku lubią się wyginać i to jest powód , że trza nimi walnąć by się zamknęły. :spoko

zbyszekwoj - 2018-01-15, 13:45

Bronek napisał/a:
Ciekawe.

Zobaczę jak w tym nowym. Tam ma być centralny na wszystkie ..

I tak kluczyk dodatkowy schowam w miejscu ogólnie wiadomymn :spoko


Akurat w Rapido zamek chyba nie jest mocną stroną. Trochę inny ,trzeba regulować. Choć jest centralny i zamyka się lekko to pokazuje się szpara. Jak pisał kiedyśDiStefano trza regulować.

Bronek - 2018-01-15, 13:58

Ja po latach.... i doświadczeniach z wieloma różnymi współczesnymi produktami, zdaję sobie sprawę, że nie wrócą te lata.....solidnej stolarki np.

Jeden czy dwa blaciki czy fronty z drewna to taka podpucha i oko puszczone do mnie.

Z cztery, pięć lat, może wytrzyma? Potem się zobaczy.

Rapido chwali się m. in :mrgreen: haftem Rapido na wyrku, kranem z metalu i półką na przyprawy ze światełkiem led i podobną lampeczką w garażu i dzi7rą w nim w którą dmucha Truma ciepłem. :mrgreen:
No i, że ma elektryczne szyby :mrgreen:
Wybrałem go dlatego, że nie ma wieszaka na kieliszki... :mrgreen: i nie wspomina o gniazdach USB jako przejawu postępu.

kubryk1 - 2018-01-15, 15:40

Sorry Biorca!
ZaadOptować można dziecko - to jest adopcja. Zamek czy mechanizm można zaadAptować - i to jest adaptacja.
Reszta się zgadza.

brams - 2018-01-15, 20:05

Obiecane zdjęcia. Proszę o porady, co z tym zrobić., czy dasie zamienić na coś normalnego?

Próbowałem już regulacji...

ps - jak ktoś w ogóle wpadł na takie idiotyczne rozwiązanie? Jakiś fetyszysta seksualny.

W poprzednim kamperze było to samo. :evil:

Andrzej 73 - 2018-01-15, 20:36

Pisałem masz jeden zamek stąd ten problem.
Możesz pobawić się z regulacją za pomocą dwóch nakrętek. Z pierwszej fotki. :spoko

Andrzej 73 - 2018-01-15, 20:40

Nie doczytałem że już próby robiłeś.
:spoko

CORONAVIRUS - 2018-01-15, 20:41

W jednym z kamperów jakie naprawiałem z takim samym zamkiem framuga drzwi była podgnita stąd ten pręt regulacyjny razem z podstawą zwyczajnie się uginał przy zamykaniu i trzeba było walić , wymiana belki , wszystko sztywne i zaczęło być normalnie co nie znaczy fajnie .
Andrzej 73 - 2018-01-15, 20:46

Ja twierdzę że drzwi są wygięte. Może się mylę , ale pierwsze to obstawiam.
MisioKRAK - 2018-01-15, 20:48

A apropo drzwi to ja mam drzwi połówkowe i zawsze ta dolna połówka się tak wykrzywia że po jakimś czasie mam "światło" na dole...też wkurzające - szczególnie zimą ;)
Bronek - 2018-01-15, 20:49

U mnie zamek, ale "normalny" to wtórna sprawa.
Drzwi się przestawiają i paczą ponieważ , to co pisze Andrzej i post wyżej, plus regulacja na zawiasach i do tego zamek..

U mnie wszyskie te rzeczy miały miejsce.

Gdy ustawiłem drzwi bez zamka było dobrze.
Założyłem zamek wyregulowałem, potem blachę we framudze.
7 dni... spokoju.
I po kolei.
Najczęściej wina ustawienia samego zamka. On się przesuwa., bo cały czas pracuje (klamka, pociąganie...)
Miałem inny ale on się przesuwa i do tego gdy się za bardzo skręci to też nie łapie.

U mnie na drugim miejscu zawiasy.
Na końcu framuga.

Andrzej 73 - 2018-01-15, 22:22

Jak front górnej szafki się wypaczył gdzie ma 90 cm to drzwi tym bardziej się wykrzywia , ale można wyprostować. :spoko
zbyszekwoj - 2018-01-16, 11:36

W 18 letnim kamperze stare zamki były ok i nic się z drzwiami nie działo latami, a te nowsze :gwm
marekoliva - 2018-01-16, 18:04

Mam identyczny zamek, wystarczy przesunąć zaczep do przodu i drzwi zamykają się leciutko. U mnie przynajmniej pomogło.
brams - 2018-01-16, 18:11

Ech....

Po pierwsze - drzwi są PROSTE, nic nie jest mokre, zgnite, ani ociupinkę spaczone. Tak samo, niestety, miałem w poprzednim kamperze. Trzeba walić drzwiami, a dokładniej: mocno nimi trzasnąć, by je zamknąć.
Po drugie.
Czy można wymienić obecne rozwiązanie na inne, lepsze?

McGali - 2018-01-16, 18:16

Niejeden chciałby mieć takie problemy :shock:
Andrzej 73 - 2018-01-16, 18:36

brams napisał/a:
drzwi są PROSTE,

Sprawdzałes?
:spoko

janusz - 2018-01-16, 20:01

Ten zamek ciężko się zamyka wtedy gdy ściana, futryna przy której jest zamontowany ugina się albo dokładniej sprężynuje. U mnie jest tak samo. Za tym drucikiem przechylanym i za stałą częścią zamka masz jakąś szafkę, u mnie to jest lodówka. Spróbuj dopasować między szafkę a zamek jakiś kawałek czegoś, np kawałek drewna, na próbę. Tak żeby ta wstawka usztywniła zamek i spróbuj czy lepiej będzie się zamykać. To druciane jarzmo jest dosyć długie i na zasadzie dźwigni odchyla całą obudowę tej części zamka i żeby zamek zatrzasnął się drzwi muszą głębiej wcisnąć się w futrynę niż później zostają. Wystarczy, że zapadka zamka popchnie to druciane jarzmo o 3-4 mm i zamykanie jest utrudnione. Usztywnienie pomaga.
zbyszekwoj - 2018-01-16, 22:31

janusz napisał/a:
Usztywnienie pomaga


Jak w życiu. :ok

Flag - 2018-01-16, 22:39

Bronek napisał/a:
BIORCA napisał/a:
............rezerwy nie mam.........


Rezerwa musi być i jako kluczyk w razie zatrzaśnięcia i rezerwa jako paliwo gdy samochód stanie lub nie staje a chce stawać . :spoko


Ad drzwi , to jak raz trzasnąłem ( przy autozamykaniu kabiny) , to potem ADAC mi otwierało auto, dlatego polecam "kluczyk rezerwa" schowany w wiadomym sobie miejscu na zew kampera.


tez to polecam :)

KACPERKI 2 - 2018-01-16, 22:45

Flag napisał/a:
Bronek napisał/a:
BIORCA napisał/a:
............rezerwy nie mam.........


Rezerwa musi być i jako kluczyk w razie zatrzaśnięcia i rezerwa jako paliwo gdy samochód stanie lub nie staje a chce stawać . :spoko


Ad drzwi , to jak raz trzasnąłem ( przy autozamykaniu kabiny) , to potem ADAC mi otwierało auto, dlatego polecam "kluczyk rezerwa" schowany w wiadomym sobie miejscu na zew kampera.


tez to polecam :)


Ja w to "sekretne miejsce" prócz kluczyka wkładam jeszcze przed "wyjazdem na południe" 200EUR żeby w razie draki mieć na paliwo do PL.

Komplecik - 2018-01-17, 00:14

brams napisał/a:
Ech....

Po pierwsze - drzwi są PROSTE, nic nie jest mokre, zgnite, ani ociupinkę spaczone. Tak samo, niestety, miałem w poprzednim kamperze. Trzeba walić drzwiami, a dokładniej: mocno nimi trzasnąć, by je zamknąć.
Po drugie.
Czy można wymienić obecne rozwiązanie na inne, lepsze?

Stasiu nie przejmuj się ja tak nap...łem drzwiami że się wzieło i pękło zamczysko, trza nowe kupić
taki urok :spoko

martini44 - 2018-01-17, 09:33

a mnie wkurza że są znikome pochylenia oparć kanap przy stoliczku a powinny być większe..... :bajer
zbyszekwoj - 2018-01-17, 11:41

Agat napisał/a:
Flag napisał/a:
Bronek napisał/a:
BIORCA napisał/a:
............rezerwy nie mam.........


Rezerwa musi być i jako kluczyk w razie zatrzaśnięcia i rezerwa jako paliwo gdy samochód stanie lub nie staje a chce stawać . :spoko


Ad drzwi , to jak raz trzasnąłem ( przy autozamykaniu kabiny) , to potem ADAC mi otwierało auto, dlatego polecam "kluczyk rezerwa" schowany w wiadomym sobie miejscu na zew kampera.


tez to polecam :)


Ja w to "sekretne miejsce" prócz kluczyka wkładam jeszcze przed "wyjazdem na południe"
200EUR żeby w razie draki mieć na paliwo do PL.




A to sekretne miejsce to wnęka kasety kiblowej, wszyscy tam klucze zostawiają. :diabelski_usmiech

Bronek - 2018-01-17, 12:04

Ja miałem gdzie indziej... Ale zdradziłem już gdzieś na forum.
Kiblowe drzwiczki, garaż u mnie były otwierane tym samym kluczem. :mrgreen: więc do kitu to miejsce.

KACPERKI 2 - 2018-01-17, 13:01

zbyszekwoj napisał/a:
A to sekretne miejsce to wnęka kasety kiblowej, wszyscy tam klucze zostawiają. :diabelski_usmiech


A właśnie że nie 8-)

Wiem... ale nie powiem :spoko

p.s. Swoją drogą to mało roztropne tak napisać bo np. ja ( jak i pewnie liczne grono złodziejaszków ) o takim "sekretnym" ale popularnym miejscu nie wiedziało. Teraz będą wiedzieli ... No chyba że zedytujesz posta :-/

MILUŚ - 2018-01-17, 14:32

Agat napisał/a:
.... No chyba że zedytujesz posta :-/
lub zastawi łapkę na szczury :mrgreen: :chytry
silny - 2018-01-17, 14:55

zbyszekwoj napisał/a:
wszyscy tam klucze zostawiają. :diabelski_usmiech


a gdzie tam wszyscy :!: ja na ten przykład od dziś już nie :haha:

brams - 2018-01-17, 16:17

zbyszekwoj napisał/a:
to sekretne miejsce to wnęka kasety kiblowej,

Kurcze, ja nie, ja nie, ja jestem nazbyt obrzydliwy na takie schowki. :shock:
Już prędzej do rury wydechowej, choć to też służy do defekacji. :mrgreen:

Pora na kolejny wqrw.
Pod koniec stycznia jadę do Darka z Lubonia wymienić wkręty spod listwy na dachu.

Uprzedzająco - nie, nic nie leci, nie zacieka. Jeno woda spływająca z dachu nie ma oryginalnego koloru.
Te fabryczne papudroki pożałowali kilkadziesiąt eurocentów na nierdzewki!

Bronek - 2018-01-17, 16:24

Gdzie Ty zaglądasz ??
:mrgreen:
U mnie było kiedyś różowo od pyłków jakiejś egzotycznej rośliny . To normalka .
Czy rdza czy inny syf w tych konstrukcjach to standard.


Chciałem dach bez jeziora ale akurat w tej wersji nie ma .

Andrzej 73 - 2018-01-17, 17:47

brams napisał/a:
Te fabryczne papudroki pożałowali kilkadziesiąt eurocentów na nierdzewki!

Jakisć XGO nie powala , to kamper pod wypożyczalnie , więc max na pięć lat. :-P Prawda jest taka , że jakosć spada , a ceny kamperów ciągle rosną. :gwm
:spoko

silny - 2018-01-17, 18:10

Brams - te gile i baboki :shock: to orginał :?: :roll:
brams - 2018-01-17, 18:28

Andrzeju, nie gniewaj się. Jak do tej pory w tym temacie autorytatywnie wypowiedziałeś się kilka razy, i ani razu celnie. :-P

Póki co, założyłem wątek w którym - kto będzie chciał - może opisywać to, co mu się nie do końca podoba w jego kamperze, co chciałby zmienić. Licząc przy tym, że ktoś wskaże jakieś lepsze rozwiązanie od fabrycznego.

Jak słusznie McGalli był łaskaw zauważyć
McGali napisał/a:
Niejeden chciałby mieć takie problemy :shock:

Dla mnie to nie problem, ale czuję dyskomfort przez takie niedoróbki.

Silny - tymi gilami i babokami chciałem zlikwidować rdzawą wodę, zanim nie odkryłem rzeczywistej przyczyny. :mrgreen:

Andrzej 73 - 2018-01-17, 19:27

A sprawdziłeś drzwi? Nie odpowiedziałeś mi. Ja taki przypadek miałem w poprzedniku. Wiem tego gołym okiem nie widać trzeba sprawdzić czymś prostym , najlepiej długą poziomica.
Podaj w czym się pomyliłem?
Cytat:
Prawda jest taka , że jakosć spada , a ceny kamperów ciągle rosną.

To się zgadza na sto procent. :spoko

Bronek - 2018-01-17, 19:42

Tośta se pogadali... :lol:

Jeden ma gluty na dachu pomieszne z glonami z bakteriami rdzą pędzonymi.

Drugiemu się szafka super na bogato fornirowana wypaczyła.

Drzwi, kontrolki , gówniane fotele........

Panowie, ja jeszcze nie mam a już wiem, że też gó..no, będzie.
Z syfem na dachu 100%, bo nie myję raczej częściej niż raz na parę lat.. :spoko . Z kretyńsko wyjmowanym kotem przez garaż i deską rozdzielczą rodem z DHLun :mrgreen:

W cenie M3 z cieciem na portierni :bigok

No ale ledy i usb.....

brams - 2018-01-17, 20:21

Gdy
Andrzej 73 napisał/a:
Ja twierdzę że drzwi są wygięte. Może się mylę , ale pierwsze to obstawiam.

bramsio odpowiedział:
brams napisał/a:

Po pierwsze - drzwi są PROSTE

bo by tak nie odpowiedział, gdyby nie sprawdził. Użył do tego swojej ulubionej, budowlanej dwumetrowej libelli, a precyzyjniej poziomicy.
Andrzej 73 napisał/a:

Brams , ile masz zamków w drzwiach? Dwa czy jeden.
W Laice mam dwa i trzaskac nikomu nie pozwalam , bo zamykają się lekko.
W poprzednim kampie był jeden zamek i trza było pierdutnac aby je zamknąć.
Drzwi jak to mówicie styropianowe przy jednym zamku po środku lubią się wyginać i to jest powód , że trza nimi walnąć by się zamknęły. :spoko

My, nieposiadacze Laik mamy jeden, kurde, jeden zamek! :shock:
Pewnie dlatego trza pierdutnąć..... :?
Andrzej 73 sam się cytując napisał/a:

Cytat:
Prawda jest taka , że jakosć spada , a ceny kamperów ciągle rosną.

To się zgadza na sto procent. :spoko

Andrzeju, kolego sympatyczny.
W takim przypadku (cytowania samego siebie dla poparcia racji) ja wymiękam i pozwól, że też przyznam Ci rację. :spoko

brams - 2018-01-17, 21:08

izola, mówisz o .....piesku? :mrgreen: :spoko
Andrzej 73 - 2018-01-17, 21:10

Bramsik , nie chodzi o rację , a o to czy mogę pomóc czy nie. Niestety jak widzę się myliłem.
Nic nie pisałem , że tylko w Laice są dwa zamki to tak dla wyjaśnienia.
Już stąd znikam i nie odzywam się. Życzę rychłego rozwiązania usterek. :kwiatki:
:spoko

mischka - 2018-01-18, 00:33

izola napisał/a:
nie o piesku , pies boi się złego spojrzenia ;)

Musisz się częściej uśmiechać ;)

WINNICZKI - 2018-01-18, 00:48

Nie pojmuję dlaczego koniecznie chcecie zamknąć drzwi przez zamachnięcie sie lekkim skrzydłem. Prawdą jest ,że blaszki sprężynują i pierdulnięcie zazwyczaj nic nie daje. Ale wystarczy zamknąć drzwi do momentu styku zamka z blaszką i dopchnąć je delikatnie dociskając w miejscu montażu zamka otwartą dłonią. Drzwi robią klask i są zamknięte, I tak najczęściej zamykamy zamek na kluczyk czyli musimy pozostać w niewielkiej odległości od drzwi. :idea :spoko
silny - 2018-01-18, 06:19

Bronek, będziesz miał kota przez garaż wyjmowanego :shock:
Bronek - 2018-01-18, 07:21
Temat postu: TO MOZE TEZ LEKKO WNERWIAĆ
silny napisał/a:
Bronek, będziesz miał kota przez garaż wyjmowanego :shock:


No. :-/
Drzwi są do garażu z obu stron, ale jest to pewna komplikacja, gdy ten będzie zawalony gratami.

Taka konfiguracja jest po to , by w 7 m zmieścić kibel i prysznic i cofnąć je na maksa do tyłu, aby "kuchnia i salon" były jak największe.
Nadkole pewnie koliduje, aby zrobić normalne drzwiczki kota. Do tego gdyby kibel był w "bok" to bardziej by wystawał do środka komplikując przestrzeń WC....
Na zdj w modelu starszym

:-/ Niestety jak zwykle za prawie cztery stówy, cudów się nie spodziewajmy, zresztą za milion też ich nie ma :mrgreen:


Kompromis i tyle dla przestrzeni życiowej, a nie znalazłem takiego układu w innych modelach w ramach takiej założonej siedmiometrowej długości kampera :spoko

Układ salonu zwanego panoramicznym jest wg mnie zarąbisty ,z kuchnią otwartą na ten salon, daje inną zupełnie przestrzeń. :bukiet:
Tu "mój" salon
:!:
https://youtu.be/GG4z8J21oHs?t=44 :!:


JAK NAJBARDZIEJ TO MOŻE WNERWIAĆ! zobaczymy.
A wszystko dla tych przestrzeni :bigok

PS. Zamek w drzwiach jest w 883F podwójny, przynajmniej to , jak i kibel po słusznej jedynie stronie :mrgreen:

brams - 2018-01-18, 08:55

Bronek napisał/a:

silny napisał/a:
Bronek, będziesz miał kota przez garaż wyjmowanego


No.

:shock:
To ja Was bardzo przepraszam, wolę se popizgać drzwiami. :mrgreen:

Bronek, pokombinuj z tą przepompownią. :szeroki_usmiech

zbyszekwoj - 2018-01-18, 09:15

Bronek , masz u mnie plus za wybór wersji meblowej. Na dachach bez rantu tez zbiera się jeziorko zaraz za czapką.Nie ma ideałów.
Bronek - 2018-01-18, 09:33

:spoko
http://www.ebay.fr/itm/40...sYAAOSw7I5TvPzw



400 Euro z Francji lub Włoch ebay bez problemu


https://youtu.be/DdZSZmPuFLw?t=67


Lub dla lubiących kombinować https://www.amazon.com/SH...p/dp/B000FQ78P4

Tu nawet tańsza ponoć samozasysająca :!: :!:

https://www.amazon.com/dp...=A2YBTPAREKMDLA

O Alliekspresie nawet nie wspominam :mrgreen:

Ta z Amazona 3 minuty na sucho może i to plus :!: Zaprojektowana specjalnie dla odpadów sanitarnych i ewakuacji skrzynek rybackich, pompa Macerator SHURFLO posiada wyjątkowy projekt wirnika z funkcją "run-dry"

Socale - 2018-01-18, 10:21

Ja w kiblu nie sram, mnie by to nie przeszkadzało bo wole nogę podnosić ;)
Widzę zaletę, schowek odseparowany zawsze się przydaje, choćby chemię i srajtaśmę w nim wozić.
A co jest nad schowkiem?

Bronek - 2018-01-18, 10:36

Szafa i dalej do tyłu wyrko.

Jak dla nas dwojga, to przestrzeni bagażowej aż nadto. Kubatura mniej istotna, waga jak zwykle bardziej.

brams - 2018-01-18, 12:12

A to ciekawe, dlaczego nie zrobili schowka na kasetę od zewnątrz.

Ale imprezowy będzie ten Twój kamper. :mrgreen:

Socale napisał/a:
Ja w kiblu nie sram

:shock:
Kurde, znowu wytrzeszczam gały.
Ja to staram się robić tylko tam.

Bronek - 2018-01-18, 12:29

Socale ma stomię lub pampersa :mrgreen:
No właśnie, a o papierze gada w schowku? Nos wyciera?
:mrgreen:
To tak ja z tym pytaniem : "dlaczego kura pije, a nie sika?" :mrgreen:

Myślę że nie zrobili jak "normalnie" , bo by odstawał od ściany o te kilkanaście cm.? To nie będzie problem. Garaż będzie 2x większy niemal od poprzedniego, a tam miałem miejsce.

Wylewka jest jak gdyby za wnęką na kasetę., czyli to nie nadkole a kiblowa konfiguracja. Widocznie taka koncepcja? Made France :shock:
Zawsze jest o czym pogadać :mrgreen: jak z tym kiblem pod markizą. :mrgreen:

Flag - 2018-01-18, 12:30

Bronek napisał/a:
:spoko



https://youtu.be/DdZSZmPuFLw?t=67




czy ta pompa zostaje na stałe? i czy przez ten cienki wylot oczysci zbiornik i z "gęstego" kota?

Bronek - 2018-01-18, 12:45

Magiczne słowo : Macerator :mrgreen:

To nie tylko pompa, działa jak macerator np pod zlewem.

Opis maceracji g... na może. być ciekawy :bigok


Tak na stałe wylewka.
Można przepłukać wodą, po prostu wlewając ją do kibla.

Można przepompowywać hardcore do innego szamba większego zbiornika np pod kamperem? itd.

Tu już było, "jeden z naszych tworzył" ale cisza.... nic nie pisze.

Mnie to korci dla ciekawości, tym bardziej, że tylko fajkę /wylewkę się wymienia.

Dla nas dwojga to gadżet raczej zbędny. Wożę zawsze drugą kasetę rezerwową.



Ps :oops: Koresponduję z Włochem w sprawie kasety c250 /260 , i tej aukcji na Ebayu...

vIrek - 2018-01-18, 14:49

Mam, polecałem i nadal polecam.
Były początkowo problemy z "ciężkim" obracaniem się gumowego wirnika pompy, ale po wyregulowaniu jest OK.
Od czasu zamontowania, nie wyciągam kasety w trakcie sezonu, pompuję do 5l pojemnika po płynie, który szczelnie zakręcony mogę wygodnie opróżnić np. w WC stacji paliw.
Instalację mam na pilota dwukanałowego, na jednym kanale jest załączanie pompy, a na drugim mam pięciosekundowe przepłukiwanie wylotu czystą wodą.
Ja mam zainstalowaną pionowo pompę bo tak było mi wygodnie, ale wykorzystując oryginalne kolanko, myślę że bez problemu można by zrobić w poziomie (tak, żeby zmieściło się u Ciebie Bronek).

Bronek - 2018-01-18, 16:22

Zasysa na sucho?
Ty masz chyba samą pompę? Bez noży?

Tu ich jest trochę https://pl.aliexpress.com/item/Macerator-Pump-SEAFLO-12-GPM-12V-Waste-Pump-for-Macerating-Toilet-Marine-RV-Unlike-Jabsco-Shurflo/32717571266.html

vIrek - 2018-01-18, 16:48

Mam taką:
http://allegro.pl/macerat...6204651845.html
Ma noże, zasysa na sucho.
Tak jak pisałem po pewnym czasie użytkowania wymagała regulacji (myślę, że było to spowodowane niewielkim "spuchnięciem" gumowego wirnika pod wpływem chemikaliów).

janusz - 2018-01-18, 17:49

vIrek,
Zamontowana jest do kasety?

Bronek - 2018-01-18, 18:10

No gdzieścsą zdjęcia ... znajdę.
Sle pionowo, ma miejsce "do góry"


szybszy od :mrgreen: https://www.camperteam.pl...er=asc&start=90


CORONAVIRUS - 2018-01-18, 23:05

WINNICZKI napisał/a:
Nie pojmuję dlaczego koniecznie chcecie zamknąć drzwi przez zamachnięcie sie lekkim skrzydłem. Prawdą jest ,że blaszki sprężynują i pierdulnięcie zazwyczaj nic nie daje. Ale wystarczy zamknąć drzwi do momentu styku zamka z blaszką i dopchnąć je delikatnie dociskając w miejscu montażu zamka otwartą dłonią. Drzwi robią klask i są zamknięte, I tak najczęściej zamykamy zamek na kluczyk czyli musimy pozostać w niewielkiej odległości od drzwi. :idea :spoko


jeśli chodzi o drzwi wejściowo wyjściowe to ten sposob sprawdzi się tylko w połowie :(

pozostaje jeszcze nieszczęsne 50% gdy trzeba pizdnąć od środka :(

Socale - 2018-01-18, 23:11

Do zamykania drzwi to bardziej Nm potrzebne niż RPM.
Chyba.

Bajaga - 2018-01-19, 01:59
Temat postu: Re: TO MOZE TEZ LEKKO WNERWIAĆ
Bronek napisał/a:

JAK NAJBARDZIEJ TO MOŻE WNERWIAĆ! zobaczymy.


Gratulacje nowego nabytku! Ale pomysł mozolnego wyciągania kota przez garaż jest wg mnie, hmm... gówniany :haha:

Bronek - 2018-01-19, 08:02
Temat postu: Re: TO MOZE TEZ LEKKO WNERWIAĆ
Bajaga napisał/a:
Bronek napisał/a:

JAK NAJBARDZIEJ TO MOŻE WNERWIAĆ! zobaczymy.


Gratulacje nowego nabytku! Ale pomysł mozolnego wyciągania kota przez garaż jest wg mnie, hmm... gówniany :haha:


Dzięki. Czekam... czekam... maj? :-/
Zdam relację z procedury.
I powiem szczerze, zaślepiony wnętrzem jego, dla mnie idealnym rozplanowaniem w zadanej wielkości kampera {do 7m}, tego mankamentu nie zauważyłem.
Ale po nieprzespanych nocach... :mrgreen: pogodziłem się z tym. Nie ma innego z panoramicznym salonem i 7m!

Bardzo mnie zaczyna ponownie podobać się "przepompownia" g.... na. . Tym bardziej, że po domem mam co trzeba by wypróżnić kampera luksusowo :bigok

Socale - 2018-01-19, 10:58

Kompromis zawsze jest trudny, a wiele spraw załatwia.
zbyszekwoj - 2018-01-19, 11:06

Kurcze, niektórzy do niedawna za stodołę chodzili , a teraz po kasete nie chce im sie sięgnąć. :haha:
Bronek - 2018-01-19, 11:32

zbyszekwoj napisał/a:
Kurcze, niektórzy do niedawna za stodołę chodzili , a teraz po kasete nie chce im sie sięgnąć. :haha:


Ja już ćwiczę, to z półobrotu będzie. Jestem praworęczny, to bonus.. Gdyby drzwiczki mnie wku..., to mam gdzieś pozostałości rolet/żaluzji, co drzwi w poprzedniku przerabiałem (Rechau).

Mam pewne już doświadczenie i raczej nie zapełnię tego bagażnika/garażu. Co raz mniej gratów zabieramy.

Ta strona będzie jak zwykle u mnie "serwisowa". : kable, Efoy, rezerwowa kaseta, węże, na dole Fiamma niebieski transporter na kołach wody ; składany kanistetek, kliny itp

Den-tal - 2018-01-21, 00:10

Bronek nie narzekaj ! W wielu kamperach do butli gazowy tez mozna sie dostac tylko przez garaz.Toa kaseta to pikus.Pomysl z pompa i wirnikiem przy kasecie jest stary i "ukradziony" z jachtow.W latach 80-tych wirnik byl zrobiony z gumy i czasami sie psul i wtedy pojemnik(staly) trzeba bylo oprozniac recznie :diabelski_usmiech . Czy masz w Rapido rowniez gorne lozko ?
Bronek - 2018-01-21, 06:36

Tak miałem w McLuisie.
Nie narzekam. Ja tego nie zauważyłem nawet, ale już nie będę pisał kto, bo się boję. :oops:

Rzut z góry na rysunek wnętrza w 7 m kamperze! (ilość wolnej podłogi ad psy)
Zobaczenie tej przestrzeni na żywo plus oddzielny natrysk i tyle było potrzebne do decyzji.
Reszta, do ogarnięcia, bo nie jestem specjalnie wybredny.

Wyrka są dwa, tylne poprzeczne nad garażem i z przodu drugie opuszczane. To przednie wg mnie fajne bo bez trumienngo obicia i tym samym higieniczne
To dla nas OK, bo my w separacji jesteśmy. :wyszczerzony:

A CO MNIE WKURZA? póki co....

Chyba to piękne wielkie okno na środku kampera.
Wg mnie tylko po to by je zasłaniać, bo to naturalny ogrzewacz kampera i do tego za wielkie aby wstawić klimę. Gdyby miało standardowe 40x40cm, to są klimatyzacje z oknem i byłby wilk syty i owca cała.
Ładnie wygląda i tyle....

Rawic - 2018-01-21, 19:24

Bronek napisał/a:
A CO MNIE WKURZA? póki co....



Chyba to piękne wielkie okno na środku kampera.
przydaje się w pochmurne dni :spoko
Bronek - 2018-01-21, 20:12

W pochmurne dni to sobie światło zapalę., wolałbym zwykłe okno , czterdziestkę
Wsadziłbym sam klimę z oknem Dometica.

A tak jest problem, bo trzeba dach wycinać i o ile ja nie mam oporów, to Diler tak ,bo nie wie gdzie.
Ma popytać producenta , ale pyta już chyba, z rok go pyta?

Czuje, że sam to załatwię , bo tam są jakieś kłopoty komunikacyjne.
Bierze się kogoś kto gada w języku innym niż nasz i się dzwoni, pisze. Nie kumam tej opieszałości.

Może się wstydzą albo impulsów szkoda :mrgreen: Bo to Poznań. :oops:

Jak się jeszcze bardziej będę nudził niż teraz, to wysmaruję pismo i to w języku Napoleona.
Albo poproszę francuskojęzyczną koleżankę, za zgodą Moniki oczywiście.... :oops:

MOPAR - 2018-06-07, 19:20

Dziś byłem u tego "dilera"...kurczę sprzedają Rapidio i inne a wygląda to słabo. Jedne Pan był mało rozmowny, drugi troszkę bardziej. Tak naprawdę nie ma tam za bardzo co oglądać. Wszystko tylko z katalogu. Szacunek dla Ciebie Bronku za zakupy tam. Stoi Tam też Rapidio 883f i czeka na odbiór. Może to Twój :mrgreen:
zbyszekwoj - 2018-06-07, 20:06

A ja zastanawiam się czy nie wywalić klimy i wstawić turbowenta, no ale ja nie mam psa ani kota. :diabelski_usmiech
slawwoj - 2018-06-07, 20:32

Klima przydaje się... ale do lansu.
Bronek - 2018-06-07, 21:40

MOPAR napisał/a:
Dziś byłem u tego "dilera"...kurczę sprzedają Rapidio i inne a wygląda to słabo. Jedne Pan był mało rozmowny, drugi troszkę bardziej. Tak naprawdę nie ma tam za bardzo co oglądać. Wszystko tylko z katalogu. Szacunek dla Ciebie Bronku za zakupy tam. Stoi Tam też Rapidio 883f i czeka na odbiór. Może to Twój :mrgreen:


Dwa mieli ściągać.
Było by ciekawie, gdyby to miałbyć ten mój, za moją kasę w tajemnicy. :mrgreen:

Toż to Pyrlandia, kwintesencja z Małopilską, Kraju Naszego Jedynego... tak Nam Dopomóż.... :mrgreen:

W automacie? Bo to dla mnie. Manulal dla innego członka z CamperTeam.

Może walnięty wstępnie w transporcie? Albo wymontowują co lepsze kąski, zamieniają, bo to wypożyczalnia... Teorie spiskowe są w modzie.

Sory za tą Pyrlandię, bo ja kundel z Ziem Wyzyskanych, pomiotOjca Ślązaka i Matki z Scyzorykowni.

Niestety jest, jak jest. :( Pomimo pozorów bidy z nedzą, interesy raczej konkretnie idzie załatwić. Bez słodzenia merytorycznie ale boleśnie. Drugiego tam kupuję. :!:

MOPAR - 2018-06-07, 21:53

Nie wiem czy automat.Nie zbliżałem się zbytnio bo jeszcze bym się zaraził, zachorował. Oglądałem jakąś biedę z nędzą na tfu Fordzie. Fiatów brak mieli. Człowiek z w kropce co kupić lub nie kupić.
Bronek - 2018-06-07, 22:05

Ten drugi kupiec, też nic nie wie.

Może chcą pokazać innym ? Przygotowanie to też trochę trwa. W końcu sam oglądałem sprzedany egzemplarz, bo miał identyczny układ przodu.

Nie jestem aż takim snobem i wrażliwcem aby nie pozwalać innym na oglądanie ....... to tylko auto. Dam się nawet przejechać. :spoko

Na pewno to 883f, bo mają jeszcze dwa z serii osiem?

Ps. Stał na placu? Czy byłeś w hali/namiocie? Bo pewnie tam drugi stoi i jest picowany?

I kurna, tak mi dobrze było jak sobie czekałem :?

Mazur - 2018-06-08, 07:22

:offtopic:
Bronek napisał/a:
Toż to Pyrlandia, kwintesencja z Małopilską,

:mrgreen: Spotkał się poznaniak z krakusem i znaleźli złotówkę...tak powstał drut :haha:
Bronku, widzę że ciśnienie rośnie ...już jest w ogródku, już (prawie) wita się z gąską :bigok

Bronek - 2018-06-08, 08:51

Dramaturigia jest większa, czekanie to moja nowa specjalność.

Taka np. hulajnoga, po ponad 50dniach zawitała w końcu do Eindhoven, Holandia..I jedzie UPSem.
Chinka na moje monity nie dość, że obiecała 50€ rabatu, to jeszcze preferencje przy ponownych zakupach... pewnie poszła by dalej, na wirtualny sex nie wyraziłem zgody.

Czekam.... o Leafie wiadomo wstyd mówić. Sierpień (6mcy)

Czekam.. Jakuzzi jedzie i jedzie..
Czekam.. elektryk, też zajęty
Czekam..... kamper 7 mcy
Przywykłem :spoko

Gdybym był kobietą, pewnie bym czekał na miesiączkę :?:

Istvan - 2018-06-08, 09:50

Wożę teraz kampery. W fabryce Rapido byłem już nie raz . Może przywiozę Twojego.
Bronek - 2018-06-08, 11:42

Istvan napisał/a:
Wożę teraz kampery. W fabryce Rapido byłem już nie raz . Może przywiozę Twojego.


Masz piwko jak przywieziesz wcałości.

zbyszekwoj - 2018-06-09, 11:50

Istvan napisał/a:
Wożę teraz kampery. W fabryce Rapido byłem już nie raz . Może przywiozę Twojego.


To może mnie przywieziesz chociaż ten znaczek Rapido co jest zamiast Fiat na przodzie?

Istvan - 2018-06-09, 18:48

zbyszekwoj napisał/a:
..

..... chociaż ten znaczek Rapido...


Może się uda. :spoko

zbyszekwoj - 2018-06-09, 19:01

Istvan napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
..

..... chociaż ten znaczek Rapido...


Może się uda. :spoko



:spoko

Bronek - 2018-06-09, 21:11

Obawiam się, że wymontuje z mojego :shock: A mój na gwarancji, to mus uzupełnią braki.. Polak potrafi.
MILUŚ - 2018-06-10, 00:34

Bronek napisał/a:
Istvan napisał/a:
Wożę teraz kampery. W fabryce Rapido byłem już nie raz . Może przywiozę Twojego.


Masz piwko jak przywieziesz wcałości.


A drugie Bronek Ci postawi jak .........przywieziesz mu pod chatę :-P :haha:

Bronek - 2018-06-10, 08:10

Wolę dmuchać...... i już póki co.. :pifko
Istvan - 2018-06-10, 10:07

A to był taki piękny plan. Tyle ludzi mogłem uszczęśliwić :haha:

Jeden dostałby emblemat.
Drugi kampera, może z emblematem.
I ja zapisałbym sobie dobre uczynki.

Ale zawsze mogę sprawdzić szczelność kasety i sprężystość materacy :haha:

Bajaga - 2018-06-10, 15:29

Mnie w kamperze i obecnym i poprzednim i zapewne następnym wkurza rozmiar łazienki i wc. Prysznic to mniejszy problem ale szkoda że w zasadzie w każdym kamperze nie można sobie zasiąść "na tronie" wygodnie jak w domu. Tu producenci jak dla mnie nomen-omen dają dupy :mrgreen: Wolałbym większe wc niż 3 czy 4 palniki w kuchni (co ja kur.. 3 zupy na raz gotuję? !)
Socale - 2018-06-10, 16:59

Bajaga napisał/a:
...
w każdym kamperze nie można sobie zasiąść "na tronie" wygodnie jak w domu.
...
Wolałbym większe wc niż 3 czy 4 palniki w kuchni (co ja kur.. 3 zupy na raz gotuję? !)

Dlatego niektórzy nie srają a co do kuchni to masz rację, też mnie to wnerwia/ło i brak powierzchni, dlatego mam za sobą już 2 demolki (foto niżej) i szykuje się kolejna.
1: https://www.camperteam.pl...pic.php?t=21179
2: https://www.camperteam.pl...pic.php?t=24058

pasza - 2018-06-10, 22:30

Bronek napisał/a:
Istvan napisał/a:
Wożę teraz kampery. W fabryce Rapido byłem już nie raz . Może przywiozę Twojego.

Masz piwko jak przywieziesz wcałości.


Ale przecie Bronka kamper stoi porzucony na stocku-placu w Trieście 20m od mojego, niedługo służby komunalne zabiorą go na inny "stock" jak to w nowomowie używają nowi Polacy.

Tylko Bronek znając jego wypowiedzi wkleił by taki napis na kamper, coś tam kombinował z k zrobił c dla zmyłki ale to on na 100% on bo za to dodał jedynkę :) (to już z rok jak o rapido tu rozprawia będzie? czy może i dłużej?)

:) :) :)

Tego vw razem bronowozem niedługo służby komunalne zabiorą na stock zwany szrotem.

Bronek - 2018-06-10, 23:12

Co w tym jest. Nie kamper ale ksywka się zgadza

"Bronco" 2 ( dla ściemy) się niedawno sprzedał. Tu tuż przed oddaniem w inne dobre ręce.

pasza - 2018-06-10, 23:26

Bronek napisał/a:
Co w tym jest. Nie kamper ale ksywka się zgadza
"Bronco" 2 ( dla ściemy) się niedawno sprzedał. Tu tuż przed oddaniem w inne dobre ręce.


Oj Bronku trzymaj się tematu toć to przecie nie kamper, ja z swej strony poproszę a by go nie zabierali ale poczekali na Istvan-a aż ci go dostarczy :)

Trzeba było dać napis jak w Janosiku "Pan Bronek" by było bardziej tajemniczo i skomplikowanie :)
Dobranoc.

Bronek - 2018-06-11, 07:33

To co stoi u Ciebie w okolicy, to też nie kamper. To był kamper. A na czerwońcu można fajnego "boksa na pace postawić z tego szrota np
Socale - 2018-06-11, 19:28

Jest też prawdziwy Bronco.
Ford Bronco w którym szanowana Pani Alma Gates pokazała konkurencji gdzie raki zimują.
Wówczas wycisnęła bodaj 166dB
Dla porównania, mój rekord wiele lat później we Wrocławiu to zaledwie 152,2dB
.
Każde 3dB to relatywnie o 100% wzrost głośności, więc...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group