Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Afryka - Visa w Maroko 2018

majmarek - 2018-01-27, 12:29
Temat postu: Visa w Maroko 2018
Witam
Wkrótce MIJAJĄ 3 m-ce w Maroko trzeba przedłużyć vizę pobytu.
Czy ktoś już to robił?
Wszelkie informacje mile widziane
Pozdrawiam z Maroka
Mm

Bim - 2018-01-27, 14:47

Nie ma takiej możliwości poczytaj
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-27, 18:40

Bim skąd Ty wyszukujesz takie fajne blogi,przeczytalam z przyjemnością.Poszukaj mi o Sycylii,znalazlam tylko blog Natalii, :pifko Barbara
zbyszekwoj - 2018-01-29, 12:30

Bim napisał/a:
Nie ma takiej możliwości poczytaj


Coraz bardziej pociąga nas Maroko. Tu dowiadujemy sie ,że są ludzie bardziej zwariowani od nas.

majmarek - 2018-01-29, 13:13

Bim
Nie pisz głupot które ktoś z wrodzonym sobie talentem opisał! Potrzebne są rzetelne info.
Jest kilka sposobów na przedłużenie pobytu w Maroku powyżej 3mce! Jednym z nich jest pobyt na campingu od 2 tyg do1,5 m-ca (zależy od campingu)inne potrzebne dokumenty i w 2 tygodnie odbiór prolonge visa . Są oczywiście inne sposoby ogarnięcia tego tematu jak by ktoś potrzebował to na pw.
Mm

Spax - 2018-01-29, 14:15

majmarek napisał/a:
Jest kilka sposobów na przedłużenie pobytu w Maroku powyżej 3mce! Jednym z nich jest pobyt na campingu od 2 tyg do1,5 m-ca (zależy od campingu)inne potrzebne dokumenty i w 2 tygodnie odbiór prolonge visa . Są oczywiście inne sposoby ogarnięcia tego tematu jak by ktoś potrzebował to na pw.

Wielu z nas czyta tematy o Maroku i pewnie wielu chciałoby tam pojechać na dłużej niż 3 miesiące - może jednak podzieliłbyś z nami Twoją wiedzą dotyczącą wizy tu ogólnie na forum. :idea:

andi at - 2018-01-29, 18:53

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Bim skąd Ty wyszukujesz takie fajne blogi,przeczytalam z przyjemnością.Poszukaj mi o Sycylii,znalazlam tylko blog Natalii, :pifko Barbara


Proszę i jest https://www.google.at/sea...cJPOA8QfLvZOgCw

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-29, 19:30

andi at napisał/a:



Proszę i jest
bardzo dziekuje,Barbara :pifko
majmarek - 2018-01-30, 14:41

Spax The dog
Nie chcę "zaśmiecać "tematu patrz wyżej.
O innych sposobach trzeba by dużo pisać. Oficjalne info są na stronie ambasady- bardzo ogólnikowe.
A diabeł zawsze tkwi w szczegółach! Tutaj inne prawa obowiązują w Tanger inne w Merzouga a jeszcze inne w Agadir (gdzie aktualnie jesteśmy),a jeszcze jeszcze inne w Sahara zachodnia. Dlatego pw!
Gdyby mnie ktoś na pw nauczył jak pokazać foto?
Mm

Bim - 2018-01-30, 15:00

majmarek napisał/a:
Bim
Nie pisz głupot które ktoś z wrodzonym sobie talentem opisał!


Przepraszam tylko powieliłem link :-/

Dzięki temu talentowi zobaczyłem jak można podróżować z pasją innaczej nie tylko kamperem od campingu do campingu :lol:

majmarek napisał/a:
Wszelkie informacje mile widziane


Wystarczyło dopisać dla REZYDENTÓW CAMPINGÓW i by było całkiem miło :haha:

Spax The Dog napisał/a:
Wielu z nas czyta tematy o Maroku i pewnie wielu chciałoby tam pojechać na dłużej niż 3 miesiące - może jednak podzieliłbyś z nami Twoją wiedzą dotyczącą wizy tu ogólnie na forum.


Spax pisz na priv może Ci będzie dane się dowiedzieć jak....
a potem znająć Ciebie podzielisz sie tym na ogólnym forum :spoko

Tak się zastanawiam głośno?

Po co kolega założył ten temat :haha:

majmarek napisał/a:
Są oczywiście inne sposoby ogarnięcia tego tematu jak by ktoś potrzebował to na pw.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-30, 17:57

Bim napisał/a:
Spax pisz na priv może Ci będzie dane się dowiedzieć jak....

a potem znająć Ciebie podzielisz sie tym na ogólnym forum
,Spax,myślę,że to dla ciebie komplement.zła jestem :diabelski_usmiech ,bo na forum sobie pomagamy :!: :!: spax,andi at,nie pamiętam kto jeszcze, bardzo im dziekuję za to. :kawka: Tak jak pisze Bim :!: dwa tematy o Maroko założył Majmarek,po to by mu udzielać pomocy i porad :!: Sam natomiast pisze na PW,po co :?: czy to są tajemnice.Wiem ,że razem z nim jest nasz zaprzyjaźniony, a zarazem nasz uczeń w kamperowaniu po Grecji Kaziu P.,czy naprawdę taki problem abyście na zmiane z mm od czasu do czasu coś napisali :?: a nie jak coś wiecie to wielkie aj waj tajemnice :box .teraz za późno na nauke fot.Dawno, dawno temu całe forum mnie uczyło,ale i tak dopierto zięć mnie nauczył i wklepał program.To tyle ,kto chce niech się gniewa,a kto chce niech zabierze głos,z poważaniem barbara Muzyk :roza: :kwiatki:
Spax - 2018-01-30, 19:42

Basiu :bukiet:
Bim :ok

Podpytałem podróżników... o tych »»» https://herman-unterwegs.de/wohnmobil-reiseberichte/
I taką dostałem odpowiedź:
W Maroku możesz przebywać przez 90 dni. Jeśli chcesz zostać dłużej niż trzy miesiące, możesz spróbować przedłużyć wizę o kolejne 90 dni. Chociaż prawo nie przewiduje tego w celach turystycznych, możesz mieć szczęście i po prostu ten myk przejdzie ... albo i nie. :lol:
Problemem jest to, że nie możesz złożyć wniosku na policji wcześniej niż 4 dni przed wygaśnięciem aktualnej wizy. Na posterunek trzeba zabrać ze sobą kilka egzemplarzy ksero ważnych stron paszportu i kilku zdjęć paszportowych.
Ponadto trzeba przebywać na kempingu lub w hotelu, aby urzędnik lub policjant mógł się z tobą skontaktować. Dopóki nie dowiesz się, czy twój wniosek został zatwierdzony może się okazać, że ważność twojej aktualnej wizy jest już na styk!!! Jeśli nie dostaniesz nowej wizy, a jesteś na przykład w Al-Dachla, to czasowo na opuszczenie Maroka robi się naprawdę ciasno.
Najlepszym więc sposobem jest wyjazd poza granicę kraju i ponowny wjazd. Najbezpieczniejsza i bezproblemowa opcja. W Ceucie nowe zapasy żarcia, picia i nowe pozwolenie na pobyt na kolejne 90 dni.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-01-30, 20:04

Darek,na Tobie można polegać :!: dzięki za wpis bez tajemnicy no i telefon :pifko ps,a w Hiszpani jest tyle fajnego żarcia w Lidlu,Merkadonie i na targach,taniej na 100% sprawdzone przez nas tańsze żarcie jak w Grecji.To co pokazywala chuda to dla mnie nie jedzenie/nie kocham ryb ani im podobnych/.Warzywa owoce ok.Natomiast Zbyszek jada wszystko. :spoko
majmarek - 2018-02-03, 01:10

Nikt się nie gniewa bo i o co? Każdy ma swoje za kołnierzem. Po co komu zawracać głowę visą po 3 mc jak nikt nie będzie z tego korzystać-gro uważa że tu odcinają głowę. No proszę o deklarację przyjazdu to zaraz zacznę pisać. Na kolegę z Irlandii czekamy już dwa m-ce!
Co do cen to będę bronił Maroka;mandarynki 2dh, udziec jagnięcy 50dih, jajko 1 dh , bagietka 1dh a szczególnie jakość i świeżość produktów- to nieporównywalne.
Mm

wirefree - 2018-02-03, 09:13

A paliwo w jakiej cenie?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-03, 11:44

mm trochę pomogło nasze burczenie :!: to w końcu przedłużacie te wizy czy piekna Hiszpania w tle. :oops: dla zachęty :pifko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-03, 11:47

wirefree napisał/a:
A paliwo w jakiej cenie?
przeczytaj dokładnie co pisała Chuda,podawała ceny paliwa w różnych regionach i ceny jedzenia też :!:
majmarek - 2018-02-03, 13:11

No właśnie wszytko mu podaj na tacy-a gdzie własny wkład?
Dlatego PW bo trzeba napisać, zadać konkretnie pytania i ujawnić się kto pyta! A nie każdy otrzyma dobrą wiadomość .mam w pamięci paru takich co to za (tu się mówi"lebeshuja")nie odpowiem.
Jest południe 25 stopni w cieniu pełne słońce- żeby co niektórzy się nie martwił.
Madame Basia i inni
Przyszła mi nad ranem pomysła w temacie fotografii. Mogę posyłać do kogoś na Whats app a ten dobry człowiek w ramach własnego wkładu wyłoży na camperteam .
Mm
Ps.a toskaner nadal nieobecny w Maroku?

Bim - 2018-02-03, 14:22

majmarek napisał/a:
Dlatego PW bo trzeba napisać, zadać konkretnie pytania i ujawnić się kto pyta! A nie każdy otrzyma dobrą wiadomość .mam w pamięci paru takich


MM nie przesadzasz

Po co pisać i pytać jak sie nie będzie z tej opcji :wyszczerzony:

Jest to forum ogólne jak już piszesz to pisz po imieniu co i kto albo zachowaj to sobie na PW :-P

majmarek napisał/a:
(tu się mówi"lebeshuja")


Mam nadzieje ,że nieobrażasz Madame Basi i innych :diabelski_usmiech

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-03, 15:14

majmarek napisał/a:
Ps.a toskaner nadal nieobecny w Maroku?
Toscaner coś się zawiesił w kamperowaniu,dużo pisał i co :roll:
izola - 2018-02-03, 18:39

nie zawiesił się...po prostu zakochał się :szeroki_usmiech
Bim - 2018-02-03, 18:55

izola napisał/a:
po prostu zakochał się


Izola skąd to wiesz z PW? :-P

Zdrać rąbek tajemnicy :ok

OMEGA - 2018-02-03, 18:59

Izola , nie przypadkiem Ty zaprosiłaś Toskanera na sernik w drodze do Hiszpanii???? :haha: :haha: :haha:
Bim - 2018-02-03, 19:09

OMEGA napisał/a:
Izola , nie przypadkiem Ty zaprosiłaś Toskanera na sernik


Chciałem dozować napięcie a Ty rozwaliłeś temat :mrgreen:

izola - 2018-02-03, 19:20

OMEGA napisał/a:
Izola , nie przypadkiem Ty zaprosiłaś Toskanera na sernik w drodze do Hiszpanii???? :haha: :haha: :haha:

nie, mój jast na tyle alfa samiec, że sernika se nie da zjeść...ale wiem co wiem

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-03, 19:53

Wystarczy tych informacji,piszę- czekamy na jakieś malutkie wiadomości Majmarka :spoko Madame Barbara
izola - 2018-02-03, 20:15

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Wystarczy tych informacji,piszę- czekamy na jakieś malutkie wiadomości Majmarka :spoko Madame Barbara

majmarek ci pośle :diabelski_usmiech

OMEGA - 2018-02-03, 21:38

Czyżby Madame Barbara wybierała się do Maroka w następny sezon zimowy??? :spoko
Zazdroszczę tych wyjazdów zimowych w ciepełka.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-03, 22:30

OMEGA napisał/a:
Czyżby Madame Barbara wybierała się do Maroka w następny sezon zimowy
na 100% nie, za dużo tam różnych dziwnych rzeczy do załatwienia,nie ma to jak Europa.Muzyk Zbigniew tam by mnie nie zawiózł :!: :!:
majmarek - 2018-02-04, 11:52

Na terenie campingu są dwa bungalow do sprzedaży-czy jest ktoś zainteresowany mogę pomóc w zakupie?
Pośle foto ale do kogo?
Mm

majmarek - 2018-02-23, 16:23
Temat postu: Visa
Pas Andre mon amis - odpowiedź z recepcji na moje pytanie o przedłużenie visa.
Podejrzewam że już dawno jest tylko on przetrzymuje żebyśmy byli na campingu, wiadomo Casablanca.
Kusi mnie żeby opuścić kemping bez visa ale z drugiej strony jest to super miejsce.
Mm

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-23, 18:52

Cytat:
Kusi mnie żeby opuścić kemping bez visa ale z drugiej strony jest to super miejsce.

Mm
to ile płacicie dinarów o kampera +2osoby
majmarek - 2018-02-23, 19:17

135dh z prądem na dzień w tym imprezy integracyjne gratis, np w niedzielę wesele marokańskie.
Tak niestety jest ale następnym razem będzie za Free.
POZDRAWIAMY z Kazikami
Mm

izola - 2018-02-23, 19:47

dobra cena, za free jest też ok ale nie masz tego spokoju jak na CP?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-23, 20:39

135dh.to ok.13 euro.
pamiętam jak pisał Janusz to było kilkanaście złotych.Napisze tutaj bo cos mi się zacina komputer.
piszesz,na post Izoli,że diabeł tkwi w szczegółach :!: a wy płyneliscie z Motril i było tanio.Pierwszy płynąl and 123.Koło Motril jest nasze ulubione Salobreno z Lidlem,targiem,Merkadona dla Kazia tankowanie gazu i tez automat paliwowy,/paliwo najtańsze/ i da się spać przy samej plaży w uliczce.Hiszpania jest przepiekna,ale ma tez minusy.

majmarek - 2018-03-05, 18:59

135dh to nie 13€
1€ - 11dh
Ale i tak czuć po kieszeni. No ale już wracamy na ziemię , na dziko . Jedzenie jak już pisałem za pół darmo. W sam raz dla emeryta!
Mm

Mizioł - 2018-03-29, 13:11

majmarek napisał/a:
Jedzenie jak już pisałem za pół darmo.


to nie jest tak do końca,
wszystkie produkty pochodzące z Maroka, zwłaszcza nieprzetworzone są bardzo tanie i przede wszystkim znacznie lepsze niż te europie (Hiszpanii też!), natomiast wszystko co przetworzone często pochodzi z europy, głównie z Francji np sery żółte, czekolady (prawdziwe) itp.

Codziennie używamy oliwy przywiezionej z Maroka i wspominamy te pyszności które są nam już niedostepne :(

Arnold1 - 2018-10-22, 00:17

Witajcie,
Oto informacja na temat przedłużania wiz, którą otrzymałem od wieloletniego bywalca w Maroku:
"Mozna przyjechac na cala zime, tak jak robi wiele osob. Przyjezdzaja w pazdzierniku i zostaja do marca. Auto moze spedzic w maroko tylko 180 dni w roku kalendarzowym, turysta moze byc jednorazowo 90 dni, zostawiasz auto na lotnisku na parkingu strzezonym, dokumenty i kluczyk zostawiasz w depozycie celnym i lecisz za 49 euro do madrytu lub barcelony i wracasz nastepnego dni.a i masz kolejne 3 mce pobytu.w Maroku:
"Mozna przyjechac na cala zime, tak jak robi wiele osob. Przyjezdzaja w pazdzierniku i zostaja do marca. Auto moze spedzic w maroko tylko 180 dni w roku kalendarzowym, turysta moze byc jednorazowo 90 dni, zostawiasz auto na lotnisku na parkingu strzezonym, dokumenty i kluczyk zostawiasz w depozycie celnym i lecisz za 49 euro do madrytu lub barcelony i wracasz nastepnego dni.a i masz kolejne 3 mce pobytu."

Ja wybieram się w połowie stycznia 2019 na ok. 90 dni. Z przyjemnością czytam informacje od Was. Zapewne wiele z nich wykorzystam...

majmarek - 2018-10-28, 17:43

bogatemu wszystko wolno ?
dodaj cenę parkingu na lotnisku koszty pobytu w hiszpanii X ilość osób i podaj kto ten "news" wymyślił ty sam?
są tańsze i prostsze i przyjemniejsze sposoby.
mm

majmarek - 2019-02-12, 22:13

Zrobiłem 1podejście w gandarmerie po visa. Zapytałem jakie są wymagane dokumenty.
Odp. Szef pojechał do tan tan, a ja nic nie wiem. I nikt nic nie wie. Zostawiłem telefon nikt nie zadzwonił.
To jest Maroko

majmarek - 2019-02-20, 16:11

Drążymy dalej temat visa
Wczoraj młody gendarm nic kompletnie nie wiedział. Po południu był inny napisał mi na kartce potrzebne dokumenty w tym zaświadczenie z campingu i dziś być u szefa.
Dzisiaj radość o poranku; przyjęte dokumenty bez domicille i bez karty bankowej.
Radość podwójna bo to nie my opuszczamy maroko ale jak mówią na wschodzie, jeszczio nie wieczer.
Zostawiłem nr telefonu zobaczymy za kiedy zadzwoni. Ale spokojnie mamy czas do 10 marca.
Pozdrawiamy na dziko
Mm

majmarek - 2019-03-07, 21:35

Dzisiaj odebraliśmy przedłużenie wizy na trzy miesiące! Dziwne to jest bo nic nie płaciliśmy i na urzędowym piśmie z urzędową pieczątką. Napisano że dwa tygodnie temu złożono wniosek o przedłużenie wizy i zostało to wszystko przekazane do systemu i skrót duże 3 litery?
Na pytanie czy z tym można jechać do Tanger Med i dalej odpowiedział po arabsku że to wszystko?
Przyjąłem to za oczywista oczywistość i zobaczymy co będzie dalej!
W ubiegłym roku trzeba było zabulić za miesiąc na campingu w Agadir i autoryzować w urzędzie płacąc za znaczki skarbowe.
To jest Maroko-no comend
Pozdrawiamy na dziko mm


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group