Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Po Polsce - Nowa miejscówka na śląsku

pionier01 - 2018-01-28, 20:18
Temat postu: Nowa miejscówka na śląsku
Choć jestem najmłodszym użytkownikiem samochodu kempingowego na tym forum, użyłem swoich znajomości aby w mojej okolicy przygotować 1 stanowisko dla kamperów. Byłem na komisji Rady Miejskiej i przeforsowałem ten temat. Aktualnie trwają prace nad przystosowaniem miejsca.

Co będzie?
1. Jedno stanowisko - jeśli przyjedzie więcej kamperów nie ma problemu
2. Podłączenie pod prąd.
3. WC, prysznic.
4. Duży parking w pięknej scenerii parków, zamku i lasów
5. Duży plac zabaw dla dzieci
6. Kilka altan do grilowania itp.
7. Wszystko pod nadzorem monitoringu (oczywiście pod moim nadzorem)

Powalczę aby zwiększyć ilość miejsc.
Tutaj można zobaczyć jego otwarcie i kilka zdjęć:
PARKING>>>PARKING

Adres: Parking, Cysterska 3, 47-430 Rudy

Bronek - 2018-01-28, 20:30

Dla mnie dobre miejsce przy piątkowym pierwszym nocnym postoju, gdy wyjeżdzam na południe Europy.

Akurat tyle m/w jestem w stanie bez napinania zrobić z Kołobrzegu, wyjeżdzając po południu

pionier01 - 2018-01-28, 20:33

Bronek napisał/a:
Dla mnie dobre miejsce przy piątkowym pierwszym nocnym postoju, gdy wyjeżdzam na południe Europy.

Akurat tyle m/w jestem w stanie bez napinania zrobić z Kołobrzegu, wyjeżdzając po południu


Jak będziesz tak daleko daj znać. Załatwię wszystko i być może swoim podjadę. Będzie raźniej.

tom-cio - 2018-01-28, 20:35

I nie zapomnijcie wziac rowerow,w Rudach jest naprawde uroczo.Fajnie ,ze sie komus chce,piwko leci Pionier
MILUŚ - 2018-01-28, 20:39

Bronek napisał/a:
Dla mnie dobre miejsce przy piątkowym pierwszym nocnym postoju, gdy wyjeżdzam na południe Europy.

Akurat tyle m/w jestem w stanie bez napinania zrobić z Kołobrzegu, wyjeżdzając po południu


Chcesz być nad ranem ? Nastepnego dnia ? :shock: :chytry

A ze swojej strony gratulacje dla pomysłodawcy i inicjatora budowy :ok
Po powrocie z goracego czarnego lądu przyjedziemy sprawdzić . Wszak z Gliwic to rzut beretem :spoko Wielokrotnie byliśmy u Was rowerowo :mrgreen:

Bronek - 2018-01-28, 20:51

Cytat:
Chcesz być nad ranem ? Nastepnego dnia ?


To 8 h m/w ode mnie.
Zawsze stajemy na jakimś MOPie za Wrocławiem (WITOWICE to z godzinkę z hakiem do tej nowej miejscówki)
i mogę jeszcze trochę pociągnąć z 1,30h góra :spoko


Południe u Nas to godzina po 12.00 A nie jak to u Was po 1700... :mrgreen:

Prasiu - 2018-01-28, 21:32

Bardzo fajna miejscówka. Brawo za incjatywę kamperową :lol:
Z ciekawości, przyjadę na dniach zobaczyć ten nowy parking - mój kamper garażuje 10km od tego miejsca:)

BTW.
pionier01 napisał/a:
Choć jestem najmłodszym użytkownikiem samochodu kempingowego na tym forum

Są młodsi :mrgreen:

jacek stec - 2018-01-28, 22:28

Ale ten parking istnieje już od dawna,staliśmy tam naście razy,są kamery,wc,wiaty-nie bardzo rozumiem o co chodzi.
pionier01 - 2018-01-28, 22:48

jacek stec napisał/a:
Ale ten parking istnieje już od dawna,staliśmy tam naście razy,są kamery,wc,wiaty-nie bardzo rozumiem o co chodzi.


Parking jest od dawna ale dopiero teraz można coś na nim zrobić. Właśnie skończył się 5 letni okres projektu unijnego. Wcześniej jakiekolwiek zmiany wymagały pisemnej zgody Wojewody Dolnośląskiego. Jak ktoś oglądał 12 prac Asteriksa i wizytę w Urzędzie to wie o co chodzi.

Dopiero teraz można tam uruchomić stanowiska dla kamperów. Wcześniej nie było mowy o podłączeniu do prądu. Teraz to się zmieni. Radni byli zainteresowani i na najbliższej sesji uchwalą mój projekt.

Bajaga - 2018-01-28, 23:29

pionier01 napisał/a:
Teraz to się zmieni. Radni byli zainteresowani i na najbliższej sesji uchwalą mój projekt.

Niezależnie od lokalizacji/atrakcyjności miejsca super jest, że komuś się chciało i doprowadził temat do finału! Notabene powiem wam, że prawie w każdym mieście/gminie radni by klepnęli taki projekt. Oni po prostu nie wiedzą, że można ale jak im ktoś to przynosi na talerzu to poprą. I byśmy mieli sporo "stellplatzów"...)

Flag - 2018-01-28, 23:53

mam całe 10minut :) wpadne poogladać
pionier01 - 2018-01-29, 07:57

WC jest na karty, które można otrzymać od Pani która jest tam codziennie i obsługuje turystów. Po otrzymaniu zielonego światła od Radnych napiszę Regulamin i będzie wiadomo co i jak.
Na dzień dzisiejszy można tam podjechać i będzie dostęp do WC+prysznic. Natomiast prąd musimy zrobić.

drwoy - 2018-01-29, 08:49

Fajnie. Pewnie skorzystam.
Krystian - 2018-01-29, 11:22

pionier01 napisał/a:
Wcześniej jakiekolwiek zmiany wymagały pisemnej zgody Wojewody Dolnośląskiego


Ale co ma do tego Wojewoda Dolnośląski skoro miejscówka jest na Górnym Śląsku.

Bronek - 2018-01-29, 11:25

Krystian napisał/a:
pionier01 napisał/a:
Wcześniej jakiekolwiek zmiany wymagały pisemnej zgody Wojewody Dolnośląskiego


Ale co ma do tego Wojewoda Dolnośląski skoro miejscówka jest na Górnym Śląsku.


Zna Prezesa :mrgreen:

Krystian - 2018-01-29, 11:36

Bronek napisał/a:
Krystian napisał/a:
pionier01 napisał/a:
Wcześniej jakiekolwiek zmiany wymagały pisemnej zgody Wojewody Dolnośląskiego


Ale co ma do tego Wojewoda Dolnośląski skoro miejscówka jest na Górnym Śląsku.


Zna Prezesa :mrgreen:


Namaszczenie od Prezesa dostał też Wojewoda Górnośląski.

koko - 2018-01-29, 11:39

:pifko :kwiatki:
pionier01 - 2018-01-29, 12:48

Krystian napisał/a:
pionier01 napisał/a:
Wcześniej jakiekolwiek zmiany wymagały pisemnej zgody Wojewody Dolnośląskiego


Ale co ma do tego Wojewoda Dolnośląski skoro miejscówka jest na Górnym Śląsku.


Projekt dotyczył Szlaku Cysterskiego w Polsce. Obejmował województwo dolnośląskie i śląskie. Wyremontowano w ten sposób pół kraju i wybudowano sporo nowych obiektów. Nadzór nad projektem sprawował Wojewoda Dolnośląski. I właśnie dlatego aby coś zmienić na parkingu, potrzeba było do niego się zwrócić.

Ale dla człowieka obrotnego to nie żaden problem.

Dla dociekliwych: TUTAJ

Bronek - 2018-01-29, 13:21

Najważniejsze, że poświęcony, to kampera otwartego można zostawić, no grad mu nie straszny. Jeno manna, ta z nieba, się trudno zmywa..
:oops: I gitara
Co mnie to obchodzi. Dzięki dodałem do map, może się przyda :bukiet:

Krystian - 2018-01-30, 17:58

pionier01 -dziękuję za informację o tym Szlaku Cysterskim w Polsce.
Miejscówka bardzo fajna, znam to miejsce byłem tam kilka lat temu.

darol - 2018-01-30, 21:43

Fajna miejscówka na rowery. Polecam wycieczkę do położonej bardzo blisko stacji kolejki wąskotorowej. A potem lesną scieżką rowerową do baru smakosz na pyszny obiad ;)
pionier01 dobra robota :bigok

mcfly - 2018-02-01, 09:39

Dodałem miejscówkę też tu: http://miejscowkict.pl/de...s1.php?id=58432
vincent - 2018-02-06, 18:10

darol napisał/a:
Fajna miejscówka na rowery. Polecam wycieczkę do położonej bardzo blisko stacji kolejki wąskotorowej. A potem lesną scieżką rowerową do baru smakosz na pyszny obiad ;)
pionier01 dobra robota :bigok


Dzięki Darol,
przyda się bo wiosna już blisko :)

Drako - 2018-02-08, 12:52

Brawo za incjatywe
Super pomysl. Znam miejsce ( jestem z gliwic) i camperow zmiesci sie tam duzo wiecej. Ladne miejsce , dobra promocja naszego kraju/rejonu

czy bezdie jedno podlaczenie do pradu ? moze od razu zalatwic wiecej miejsc nawet z mozliwoscia zrobienia jakiejs oplaty za podlaczenie ?

MILUŚ - 2018-03-10, 17:55

tom-cio napisał/a:
I nie zapomnijcie wziac rowerow,w Rudach jest naprawde uroczo......


Jutro zawitamy z rowerami na pierwszy wiosenny rozruch i rekonesans okolicy :mrgreen:

MILUŚ - 2018-03-11, 21:23

Byliśmy ; widzieliśmy :mrgreen:
Parking rzeczywiście duży ; może pomieścić kilka kamperów . W pobliżu " Restauracja Cysterska" z skromnym menu ale za to smacznym i niedrogim :mrgreen: W pobliskich lasach Rowerowa Ściezka Dydaktyczna . Zrobiliśmy dziś na rowerach ponad 30 kilometrów .
Był kłopot z WC ......jest na karty magnetyczne dostepne w informacji turystycznej ale..........informacja nieczynna do odwołania :haha: Ale od czego kibelek w kampku :ok

pionier01 - 2018-03-21, 21:48

MILUŚ napisał/a:
Byliśmy ; widzieliśmy :mrgreen:
Parking rzeczywiście duży ; może pomieścić kilka kamperów . W pobliżu " Restauracja Cysterska" z skromnym menu ale za to smacznym i niedrogim :mrgreen: W pobliskich lasach Rowerowa Ściezka Dydaktyczna . Zrobiliśmy dziś na rowerach ponad 30 kilometrów .
Był kłopot z WC ......jest na karty magnetyczne dostepne w informacji turystycznej ale..........informacja nieczynna do odwołania :haha: Ale od czego kibelek w kampku :ok


Szkoda że nie daliście znać. Przyjechałbym z kluczami do WC. Następnym razem dzwońcie na komórkę to załatwię co trzeba.

pionier01 - 2018-03-21, 21:51

Kilka dni temu wezwano mnie na Komisję Rady Miejskiej i pytano o zdanie na temat stanowisk dla kamperów. Poinformowałem szanownych włodarzy, że stanowisko musi mieć dostęp do prądu + dostęp do WC z prysznicem. Zgodzili się ze mną. Poinformowałem także że można rozważyć zrzut wody brudnej na Wodociągach w Kuźni Raciborskiej.

Zobaczymy jak dalej potoczą się losy mojej propozycji. Myślę że wszystko będzie na korzyć dla właścicieli domków na kółkach.

Pozdrawiam

Bajaga - 2018-03-21, 23:03

pionier01 napisał/a:
Kilka dni temu wezwano mnie na Komisję Rady Miejskiej i pytano o zdanie na temat stanowisk dla kamperów. Poinformowałem szanownych włodarzy, że stanowisko musi mieć dostęp do prądu + dostęp do WC z prysznicem.


Bravo :ok Wszyscy powinniśmy w swych gminach zabiegać o takie miejsca! Co więcej, gdyby nocleg z prądem, wodą, zrzutem kota, wc i ciepłym prysznicem kosztował np 10-20 zł to byłaby to jedna z nielicznych gminnych inwestycji, które będą dochodowe :mrgreen: (chętni by byli).

jb - 2018-03-22, 04:19

Bravo :ok Wszyscy powinniśmy w swych gminach zabiegać o takie miejsca! Co więcej, gdyby nocleg z prądem, wodą, zrzutem kota, wc i ciepłym prysznicem kosztował np 10-20 zł to byłaby to jedna z nielicznych gminnych inwestycji, które będą dochodowe :mrgreen: (chętni by byli).[/quote]

Bajaga, sam siebie zacytuję z części II tego wątku:
Też myślałem o punkcie obsługi kamperów w swojej miejscowości i jak sądzę nie jestem w tym odosobniony. Jak jednak rozmawiać z ludźmi, decydentami, którzy nie tylko punktu obsługi ale i często samego kampera nie widzieli a już na pewno nie wiedzą co do takiej obsługi jest potrzebne? Marzy mi się by na stronach dostępnych dla nas umieszczona była specyfikacja techniczną, przykładowy kosztorys i ewentualne zdjęcia z realizacji typowego punktów obsługi kampera. Przydałby się też przykładowy regulamin. Każdy kto chciałby poruszyć temat punktu obsługi kampera z naszymi włodarzami uzbrojony w takie konkretne materiały miałby znacznie większe szanse.
Dalej wydaje się proste. Powinny być oferowane (już odpłatne) typowe projekty punktów obsługi kampera, do adaptacji przez miejscowych projektantów. Dobrze, jakby były wskazane firmy produkujące urządzenia - o ile są takowe ewentualnie też firmy oferujące wykonawstwo.
Kto mógłby się tym zająć, wyłożyć na początek pieniądze, zlecić wykonanie typowych projektów? Wydaje się że PTTCC, ostatnio wybuchła dyskusja o jej (jego) celach statutowych.

pionier01 - 2018-03-23, 09:53

Za pewien czas udostępnię wszystkie dane jak to u nas będzie zrobione. Będą słupki do ładowania, oraz karty magnetyczne do WC.

Natomiast uciekajcie od nazwy: "Miejsce Obsługi Kampera" lub "Kemping". Jeśli wejdziecie w Ustawę o Hotelarstwie to po zawodach. Wejdzie Sanepid i pozamiata.

U nas na Komisji Rady Miejskiej zaproponowałem nazwę: "Miejsce postoju dla Kamperów". Będą słupki z prądem oraz WC z prysznicem i to na początek wystarczy! Jeśli okaże się że wydzielona część parkingu nie wystarcza, gdyż cała Europa zjedzie się do nas to wtedy pomyślimy o rozbudowie. Musimy jednak pamiętać że nasz parking to duży obiekt przylegający do Bazyliki. Ludzie chodzą tam do kościoła i jeśli zrobimy typowy kemping to będą komplikacje, gdyż ludzie wychodząc z kościoła zobaczą leżące na leżakach obok kampera półnagie dziewczyny (co mnie osobiście nie przeszkadza - nawet jest zalecane). Dla nas to nie problem ale uważam że trzeba zawsze brać pod uwagę wszystkie sprawy tak aby nie strzelić sobie na początku w kolano.

Mamy ogromny parking. Część będzie wydzielona dla kamperów, przyczep i samochodów elektrycznych. Mamy parking górny i dolny. Dolny będzie wydzielony - na początek kilka stanowisk.

Kiedy zacznie się budowa słupków itp wyśle zdjęcia.

No i pamiętajcie że przed wyjazdem do nas najpierw telefon do mnie z datą przybycia. Załatwię wtedy karty do WC itp.

MILUŚ - 2018-04-07, 16:47

Dziś znów kampero-rowerowo zaliczyliśmy Rudy Raciborskie . Parking prawie pusty . Obok stał inny nieznany kamperek na numerach SRC :mrgreen:

I informacja turystyczna z wc czynna była :-P :ok

Stanek - 2018-04-08, 10:41

pionier01 napisał/a:
Kiedy zacznie się budowa słupków itp wyśle zdjęcia.


Wydaje mi się, że prąd to najmniej ważna sprawa. Istotne żeby była możliwość wyprowadzenia kota, zrzutu szarej wody i nabrania czystej wody. Wtedy karta do kibla nie będzie potrzebna, bo mając swoje zaplecze na pokładzie nikt nie będzie ganiał po publicznych toaletach czy prysznicach.

pionier01 - 2018-04-09, 09:05

KOLEJNE PRACE...

Informuję szanownych kolegów że w miesiącu maju b.r. zostaną postawione 3 słupki z prądem na stanowiskach do kamperów. Już został wyłoniony producent i trwają prace nad produkcją. W momencie montowania zrobię zdjęcia i podam kilka szczegółów dla chętnych. W swoich gminach będziecie mogli zobaczyć od czego zacząć.

Jeśli chodzi o zrzut wody brudnej!

W dalszej kolejności postaram się o takie miejsce. Mam już lokalizacje i rozmawiałem o tym z radnymi. Kiedy staną słupki będę drążył kolejny temat.

Myślę że podróżni udający się na południe Europy znajdą tutaj swój postój. Rudy znajdują się kilkanaście kilometrów od autostrady A4.

pionier01 - 2018-04-13, 10:24

Zamieszczam kilka fotek z prac przygotowawczych do wykonania 3 stanowisk postojowych dla kamperów. Przed każdym stanowiskiem będzie słupek z prądem.

Dodatkowo 1200 m od tego miejsca będzie zlokalizowany zrzut wody brudnej. Na razie ustalam szczegóły z Radnymi. Jak się uda dam znać.

Remek - 2018-05-06, 20:31

Byliśmy, korzystaliśmy, było super. Fajne trasy rowerowe, sympatyczni mieszkańcy. No i oczywiście " wąskotorówka"
wlodo - 2018-05-06, 20:59

Na tych miejscach postojowych to dwa camperki drzwi nie otworzą, przecież musi być jakaś odległość od sąsiada :shock:
Bronek - 2018-05-06, 21:09

Tu staje się w poprzek.
Strefy (wirtualne) oznaczają :
przód
środek
tył kampera

Mi brakuje tylko oznaczenia kierunku parkowania. Tylko gdzie środek jest dla mnie jasne. :mrgreen:

Ps. Toż to tylko orientacyjnie :mrgreen:

pionier01 - 2018-05-07, 10:19

I STAŁO SIĘ!

3 stanowiska z 230V. WC i prysznic. Opłata - jeszcze nie wiem ile.

Aktualnie trwają prace nad wymianą "błędnych" oznakowań. Stawać można szeroko. Nie będzie problemu z otwarciem markizy. Muszę tylko przygotować REGULAMIN miejsc postojowych i możecie przyjeżdżać.

Wcześniej telefon do mnie.

MILUŚ - 2019-08-31, 18:45

Dziasiaj ponownie odwiedziliśmy Rudy Raciborskie rowerami z Gliwic :mrgreen:
Zawitaliśmy oczywiście na stellplac pod Bazyliką i ......
Bardzo miłe panie w informacji turystycznej uraczyły nas kawa i lodami cysterskimi z....pieprzem :-P
Gotowe trzy miejsca pod postój kamperów z darmowym pradem 230 V
WC ; prysznic darmowe w godz. pracy informacji /10-17 /
Teren oświetlony i monitorowany .

Porobiłem troche zdjęć i dodam to miejsce do campercontakt

rjas - 2019-09-02, 14:20

Spaliśmy tam na początku lipca. Bardzo przyjemnie, czyściutko, cisza, nikt nie przeszkadza. Jako miejsce na nocną przerwę w podróży - idealnie.
Benton77 - 2019-09-04, 11:11

Fajna miejscówka ale parkują długim camperem wystajemy poza linie obrysowa wyznaczajaca miejsce parkingowe.😊
rjas - 2019-09-05, 22:26

Benton77 napisał/a:
Fajna miejscówka ale parkują długim camperem wystajemy poza linie obrysowa wyznaczajaca miejsce parkingowe.😊


Zadnią częścią przykryłem zieleninę przed chodnikiem i było OK. Można by było pół chodnika przykryć żeby nie wystawać, ale tu już ktoś mógłby mieć jakieś żale i mogłoby już nie być tak przyjemnie i cicho :szeroki_usmiech

MILUŚ - 2019-10-03, 19:32

Dzisiaj dostałem info od holenderskiego campercontakt nt. mojego dodania tej miejscówki :

Your entry has been reviewed and rejected by Campercontact.
:gwm :gwm :gwm

Czy oni w tych oparach marychy całkiem pogłupieli ?

Efekt taki ;że miejscówka nie będzie międzynarodowo znana :-/ przynajmniej na tamtym forum :-/

MILUŚ - 2019-10-04, 18:11

Sorry............

dzisiaj na spokojnie przejrzałem Campercontakt i......po prostu ktoś mnie uprzedził dlatego odrzucili moje dodanie miejscówki .

Tutaj link na Campercontakt do tej miejscówki :
https://www.campercontact...rking-cysterska

Tylko czemu komuś skojarzyło się to miejsce z Krakowem :wow :chory :niewiem:

dudusie34 - 2019-10-27, 20:37

witam. pozycję g.p.s. poproszę.
OldPiernik - 2019-10-29, 20:29

Czy te miejsca są całoroczne? Tzn dostęp do pradu i do pryszniców jest przewidziany na cały okrągły rok czy tylko w sezonie letnim?
Jarosław K - 2020-02-03, 22:51

Remek napisał/a:
Byliśmy, korzystaliśmy, było super. Fajne trasy rowerowe, sympatyczni mieszkańcy. No i oczywiście " wąskotorówka"


Też tam byliśmy i podpisujemy się pod powyższym :)

MILUŚ - 2021-02-21, 19:42

Dzisiaj wczesnowiosenny rozruch kamperka i .......wizyta w Lasach Raciborskich .
Oczywiście parking pod Bazyliką :ok
Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała ponad 20 kilometrowemu spacerowi :mrgreen: :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group