Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Po Polsce - Szczyrk

Kamil Cz - 2018-02-07, 16:23
Temat postu: Szczyrk
Obecnie jesteśmy w Szczyrku.
Pod nowym wyciągiem jest bezpłatny ,duży parking ,bez problemu
można stanąć na noc.
Jest nowa gondola 10 osobowa ,nowa infrastruktura całkiem nieźle
jak na nasze warunki .
Cały dzień pada śnieg. Warunki dobre.
Polecam .

drwoy - 2018-02-07, 16:43

Przyjemności.
zbyszekwoj - 2018-02-07, 22:16

A do prądu gdzieś można się?
Kamil Cz - 2018-02-08, 08:36

Nie wiem.
Jak do tej pory nie mieliśmy potrzeby.
W zanadrzu mam agregat ,ale z samej ciekawości podpytam
w wolnej chwili.

KACPERKI 2 - 2018-02-08, 08:38

Cześć Kamil. :spoko

A jakie macie temperatury ? ( w nocy ?)

Dziś nad samym morzem o 7 rano było ( na moim oknie 1,5 m nad ziemią ) -12

duende - 2018-02-08, 10:09

Agat - od dwóch dni sypie, śniegu poza trasami min 20-30cm, na trasach tylko więcej. W zeszłym tygodniu śniegu nie było, więc podkład jest tylko na trasach, które były naśnieżane i powyżej 600mnpm.
Patrzę tutaj https://goo.gl/qybq6a i sprawdza się na 3-4 dni. Wczoraj (o świcie) było w dolinach przy gruncie ok -15, dzisiaj tylko -5.

juchas12 - 2018-02-08, 10:27

Byłem w Szczyrku z 3 tygodnie temu, wtedy warunki były niezłe. Powiedzcie czy macie pomysł skąd nabrać wody? Gdzie zrzucić szarą? Oraz gdzie wyprowadzić kota? Ja wylałem w tej toalecie przy dolnej stacji gondoli ale Pan sprzątający nie był zbyt zadowolony.
Kamil Cz - 2018-02-08, 18:20

Z wodą nie ma problemu. W toalecie męskiej
przy nowej gondolce jest kran ,bez problemu można
nalać w bańke.
Szarej jeszcze nie spuszczałem,kota też nie wylewałem korzystamy
z toalet pod wyciągiem.
Śniegu sporo ,drogi białe.
Warto nieć kartę GOPASS, z nią jest taniej o 20 zeta za dzień (79).
Temperatura w nocy ok.-5 w ciągu dnia 0,-4

zbyszekwoj - 2018-02-09, 16:34

Kamil Cz napisał/a:
Warto nieć kartę GOPASS,


Możecie dziadkowi wytłumaczyc z czym to się je, jak chłop krowie na miedzy? :roll:

izola - 2018-02-09, 16:39

Tu info:
https://www.gopass.sk/PL/...&showMore=false

zbyszekwoj - 2018-02-09, 18:07

izola napisał/a:
Tu info:
https://www.gopass.sk/PL/...&showMore=false


Wejść na stronę to ja jeszcze potrafię. Raczej chodzi mi jak to w praktyce sie korzysta. Gdzie się wsadza i gdzie wyjmuje.

duende - 2018-02-09, 20:01

zbyszekwoj napisał/a:
Możecie dziadkowi wytłumaczyc z czym to się je...
...Gdzie się wsadza i gdzie wyjmuje.

Rejestrujesz się na stronie https://www.gopass.pl/strona-glowna/registration i otwierasz konto GOPASS. Otrzymujesz kartę.
Z kartą masz zniżki tutaj https://goo.gl/LHfzqG i w zakładce "Ośrodki", nagrody, rabaty...Swoje punkty GOPASS wymienisz na zniżki na jedzenie i napoje w wielu restauracjach.
Z kartą możesz płacić online, lub jak w Biedronce przy kasie.
Zniżki np za skipass w Szczyrku http://www.szczyrkowski.p...-karnetow-1718/
Nic nie musisz wkładać ani wyjmować, działa zbliżeniowo na bramkach, karta to Twój bilet, a przy kasie np za kawkę zrobią to za Ciebie.
FAQ https://www.gopass.pl/pomoc/faq-s.html

zbyszekwoj - 2018-02-10, 10:17

Dzięki. :pifko
slawwoj - 2018-02-10, 10:34

Taka karta to dla ludzi o zdrowym sercu.

Bo można się na koniec zdziwić :Bojesie:

mcfly - 2018-02-11, 09:23

A macie może koordynaty tego nowego parkingu?
duende - 2018-02-11, 11:46

Parking nie jest nowy - fot z 2013 => https://goo.gl/EsCz9c
obecnie powstała tam dolna stacja gondoli na Halę Skrzyczeńską=> https://goo.gl/d3yPCZ
49.696129, 18.990356

mcfly - 2018-02-12, 10:04

No to pżyczam. Wrzuciłem tu http://miejscowkict.pl/de...s1.php?id=58445
Mogę skorzystać z pierwszego zdjęcia? Tego z ośnieżonym kamperem.

LukF - 2018-02-13, 21:11

Dzisiaj rano na parkingu pod gondolą stały sobie 4 kampery. Widać, że SMR stanie się naszą fajną nową miejscówką. Polecam serdecznie. ⛷
juchas12 - 2018-02-13, 21:24

Będę w Szczyrku od piątkowego poranka do niedzielnego popołudniu. Do zobaczenia
LukF - 2018-02-13, 21:43

Będziesz w Szczyrku czy będziesz na nartach? Bo jeśli narty to w weekend jest dramat, tragedia i szkoda nerwów, czasu i kasy... Szczyrk i narty NIE w weekend !!!!!!!!!😂😂😂
juchas12 - 2018-02-14, 12:19

Jedno i drugie. I wiem że jest dużo ludzi, ale nie ma tragedii.
LukF - 2018-02-14, 14:04

...nie ma tragedii ?
Hmm, mieszkam nie tak daleko od Szczyrku. W tym sezonie byłem tam 3 razy na nartach. Zawsze w środku tygodnia. Czas oczekiwania w kolejce do kolejki to ok.10 min. do gondoli i nawet 15 min. do kanapy żółtej. W weekend bywa, że ten czas mnożymy nawet razy dwa!!! Wystarczy poczytać tu:
https://www.skionline.pl/...arski/?page=201

Może faktycznie nie ma tragedi, kiedy nie jeździmy to odpoczywamy więc nie ma tego złego.... :roll:
Ale czy w narciarstwie o to chodzi? :oops:

juchas12 - 2018-02-14, 14:13

Drogi kolego, szanuję twoje zdanie ale jak się jedzie 7 godzin i ma się możliwość wyskoczyć tylko na przedłużony weekend to się nie wybrzydza to raz. Dodatkowo jak już wspominałem byłem z 3 tygodnie temu i wiem dokładnie co masz na myśli i akceptuję sytuację.
LukF - 2018-02-14, 15:22

I to rozumiem :)
Życzę miłego szusowania i do zobaczenia (gdzieś na stoku) :spoko

Koziołki - 2018-02-27, 15:19

Ponawiam pytanie:
Czy można na tym parkingu podłączyć się gdzieś do prądu? Planuję wypad na ten weekend.

LukF - 2018-02-27, 16:18

I to jest dobre pytanie. Jak byłem dwa tygodnie temu ponownie osobówką na nartach, to 4 kampery były pięknie ustawione na tyłach parkingu pod gondolą przy nowym budynku. Nie rozmawiałem z kamperującymi, ale widziałem, że jeden miał podłączony kabel do tyłu pojazdu. Myślę, że do agregatu? Nie pomogłem, ale przynajmniej wiem gdzie ustawiają kampery i że można spokojnie mieszkać :kwiatki:
Przypuszczam, że do tego nowego dużego budynku obsługi gondoli nie będzie można się podłączyć z kablem bo niby kto ma wyrazić zgodę: obsługa sprzedająca karnety w kasie, obsługa info centrum czy obsługa sklepu dla narciarzy??? :( Ale może sam to sprawdzisz i napiszesz :spoko

HENRYCZEK - 2018-02-28, 16:51

Pracuję 8-9 km od Szczyrku.Mamy prywatny parking gdzie można kamperem przenocować i podłączyć się na noc do prądu.Od 7-17 dostęp do wody i opróżnienie kota.Jak coś to proszę pisać na pw.
W odległości 200 m od wspomnianego parkingu,jest Biedronka i Netto.

Koziołki - 2018-03-02, 13:50

Dziękuję bardzo za propozycję, ale spróbuję ponocować na parkingu przy gondoli :spoko
juchas12 - 2018-03-03, 08:28

Ja byłem tam dwa razy po cztery dni i nie podłączałem się do prądu bo po prostu nie widziałem takiej opcji na tym parkingu.
GOMEZ - 2019-01-02, 11:41
Temat postu: aktualizacja 2018/2019r.
Byliśmy w okresie sylwestrowym na podawanym powyżej parkingu. Staliśmy 4 noce. Niestety sytuacja się zmieniła. Na pierwszym parkingu, tym bezpośrednio pod gondolą, na płocie zawieszona była tabliczka - zakaz wjazdu w godz. od 22:30-7.00. Biorąc powyższe pod uwagę przejechaliśmy ok. 50m dalej w kierunku Wisły i zaparkowaliśmy na drugim parkingu (też należącym do stacji narciarskiej). Gdy parkowaliśmy 28.12. parking nie był w żaden sposób oznakowany, stał też jeden kamper. 30.12. podszedł do nas parkingowy i powiadomił, że jest tu zakaz wjazdu kamperów i grozi nam opłata 1500zł. Podobno te informacje są na stronie interntetowej oraz w regulaminie (który pojawił się 30.12 na płocie - drobny druczek na dużej tablicy, tylko w jęz. polskim). Oprócz nas stało jeszcze z 7 kamperów. Przeczytaliśmy regulamin i istotnie wpisano tam zakaz wjazdu pojazdów typu camper (pisownia oryginalna) z dookreśleniem samochodów ciężarowych do 3,5t. Jest też opłata 1000zł za postój poza godzinami. Grożą też policją i odholowaniem pojazdów. Na pytanie gdzie ich klienci mają zaparkować nie udzielono nam odpowiedzi. Wygląda na to, że narciarzy, którzy przyjadą pojazdem typu camper nie obsługują. :-/
Chcieliśmy się dostosować i przeszliśmy się po okolicznych parkingach płatnych, ale i tam nas nie chcą. Na jednym Pan chciał nas wpuścić za opłatą 30zł., ale gdy zajechaliśmy to wyszła "gospodyni" i powiedziała że to za mało i pozwoli nam stać za 200zł. :stop:
Wróciliśmy więc na parking wyciągowy i bez problemów staliśmy jeszcze te dwie noce. Niby ostatecznie i my i inni stali, ale niesmak pozostaje. Chyba nasze pieniądze trzeba zostawiać poza Polską :roll:

GOMEZ - 2019-01-02, 11:45
Temat postu: cd
Pytaliśmy oczywiście o powody takich ograniczeń i jak zwykle stała śpiewka - że z kamperów to noszą śmieci (jakby z osobowych śmieci nie było), że kogoś widziano jak niósł wiaderko do toalety i wylał to do umywalki - podobno wiaderko ze ściekami z wc, ale raczej wątpię, jak już to szara była. A to Polska właśnie :stop:
pasza - 2019-01-02, 13:10
Temat postu: Re: aktualizacja 2018/2019r.
GOMEZ napisał/a:

Chcieliśmy się dostosować i przeszliśmy się po okolicznych parkingach płatnych, ale i tam nas nie chcą. Na jednym Pan chciał nas wpuścić za opłatą 30zł., ale gdy zajechaliśmy to wyszła "gospodyni" i powiedziała że to za mało i pozwoli nam stać za 200zł. :stop:


CamperStop to standardowo 10-12Eu z prądem ,prysznicem-ubikacją, miejscem na zlewanie nieczystości itd.
http://www.avtokampi.si/k...pe-camper-stop/

W Polsce z racji mniejszych zarobków powinno to być z maks 5Eu , a te 200zł to ona pewnie za 10dni chciała :) i oczywiście z wliczonym prądem, łazienkami,prysznicami itd. i jakimś dodatkowym skromnym śniadaniem ?

gryz3k - 2019-01-02, 13:42

Nam w Szczyrku też odmówiono stania na parkingu.
Pojechaliśmy do Istebnej na Złoty Groń. Parking darmowy, prąd 30 pln za dobę, sanitariaty. Miło i przyjemnie. Na Sylwestra było 14 kamperów, muzyka, Dj i miła atmosfera.

zbyszekwoj - 2019-01-02, 17:42

My na sylwestra na kempingu, pełna obsługa kamperowa, tankowanie wody , pranie z poczestunkiem za 12 zł dziennie od kampera i 2 osób. :mikolaj
Agostini - 2019-01-02, 20:48
Temat postu: Re: aktualizacja 2018/2019r.
GOMEZ napisał/a:
...Chyba nasze pieniądze trzeba zostawiać poza Polską
A na nie (na te pieniądze) wcale aż tak nie czekają.

Właśnie wróciliśmy z Austrii z nowymi doświadczeniami.
Tam, gdzie do tej pory bezproblemowo zatrzymywaliśmy się na noc na parkingach pod wyciągami, teraz wypraszano nas. Na jednym, choć było dużo miejsca, nie pozwolono nam stać nawet w dzień.
Za każdym razem wskazywano na lokalizację najbliższego kempingu lub "camperplatzu".

Obawiam się, że ta tendencja może już pozostać.
Niestety, kamperów jest coraz więcej i będziemy coraz mniej lubiani.

LukF - 2019-01-02, 22:41

Jak żyć?
Planuję pojechać kamperem do Szczyrku na dwie noce (i dnie :mrgreen: ) w najbliższą niedzielę. Gdzie się zatrzymać najbliżej gondoli ???????????? :(

GOMEZ napisz dokładnie gdzie staliście w obliczu opisanej przez Ciebie sytuacji? Czy mimo wszystko na tym parkingu drugim pod gondolą?

gryz3k - 2019-01-03, 00:20

Podobno można stać za opłatą na Solisku. Parkingi P1 i P2 pod wyciągami niedostępne.
gryz3k - 2019-01-03, 00:29
Temat postu: Re: aktualizacja 2018/2019r.
Agostini napisał/a:
GOMEZ napisał/a:
...Chyba nasze pieniądze trzeba zostawiać poza Polską
A na nie (na te pieniądze) wcale aż tak nie czekają.

Właśnie wróciliśmy z Austrii z nowymi doświadczeniami.
Tam, gdzie do tej pory bezproblemowo zatrzymywaliśmy się na noc na parkingach pod wyciągami, teraz wypraszano nas. Na jednym, choć było dużo miejsca, nie pozwolono nam stać nawet w dzień.
Za każdym razem wskazywano na lokalizację najbliższego kempingu lub "camperplatzu".

Obawiam się, że ta tendencja może już pozostać.
Niestety, kamperów jest coraz więcej i będziemy coraz mniej lubiani.


Przykro słyszeć. I jak sobie poradziliście?
W zeszłym roku sytuacja z toitoiem była dosyć nieprzyjemna, potem zasypane śniegiem kampery z Czech. To pokazuje nastawienie do kamperów. :gwm

GOMEZ - 2019-01-03, 07:29

My staliśmy na tym parkingu koordynaty 49.695417, 18.988903 Jest on ok 50m od samej gondolki (pod nią też parking). My ostatecznie spędziliśmy tam cztery noce i oprócz sugestii parkingowego i konieczności przestawienia się jednej nocy, aby pług mógł odśnieżyć parking (przyszli poprosić wieczorem) to ostatecznie akcji nie było. Należy jednak wjechać późnym wieczorem, tak aby były wolne miejsca. W dzień parkingowy stoi przy wjeździe, ale w sumie l to nie wiem czy wpuszcza kampery czy nie, bo dwa blaszaki typu "camper" :wyszczerzony: wpuścił. Ten parking na solisku to strasznie ciasny i chyba prywatny, ale tam nie sprawdzaliśmy.
JacekL - 2019-01-03, 08:22

A ja proponuję olać Szczyrk i jeździć w Tatry.

Górale beskidzy zawsze byli chytrzy i nawet jak zatrzymałeś się tylko na minutę, żeby zapytać o drogę już podbiegali z biletem za 5 zł (10 lat temu!!!). Przykro mi że tak jest bo w Szczyrku (a mam tu najbliżej) uczyłem się tu jeździć na nartach i mam sentyment do tego miejsca, ale od 20 lat jeżdżę tylko w Tatry, staję kamperem gdzie mi wygodnie. Tylko raz, w ubiegłym roku, w Kluszkowcach poproszono mnie o przestawienie kampera kawałek dalej na miejsce gdzie stają busy i autobusy.
Na przełomie roku byłem trzy dni w Bukowinie Tat. stałem na niedużym parkingu pod Turnią i nikomu to nie przeszkadzało, a facet z obsługi parkował swój samochód obok mojego nawet nieco dalej, żebym miał więcej miejsca na otwarcie drzwi do garażu.

Poza tym karnet całodzienny do godź 16 !!!!! to już kpina, jak na Słowacji, chcesz pojeździć wieczorkiem to zapłać kolejną kasę :gwm

majmarek - 2019-01-03, 11:10

Jestem tego samego zdania co Jacek
Piwko i yeba.. i tak dalej !

LukF - 2019-01-03, 19:48

Ale to nie do końca tak się da: olać Szczyrk. Mam do Szczyrku 100km a w Tatry 320km... W Szczyrku jest gdzie pojeździć a w Tatrach tylko Kasprowy. Drogo, brak sensownego parkingu, szczególnie dla kamperow, a trasy na Kasprowym dla mojego 7-mio latka za trudne...
Co do karnetów w Szczyrku do 16.00 to jestem pogodzony. NIGDY mnie nie ciągnęło do nocnego nartowania więc po jeździe od 8.30 do 16.00 mam dość. Nie muszę dopłacać bo nie potrzebuję tego produktu typu jazda nocna.

LukF - 2019-01-03, 20:03

GOMEZ napisał/a:
My staliśmy na tym parkingu koordynaty 49.695417, 18.988903 Jest on ok 50m od samej gondolki (pod nią też parking). My ostatecznie spędziliśmy tam cztery noce.


GOMEZ
Podsumowujac: parking o którym piszesz i zamieściłeś koordynaty jest też pod gondolą w Szczyrku tylko niejako następny "wjazd". Oba parkingi o których mówimy sąsiadują z sobą, po prostu się "stykają", prawda ?
Jeśli tak to spoko. Akcji nocnych nie było i możemy spokojnie jechać. Oczywiste dla mnie jest, że kamperem wyjeżdżam w nocy, koło 22.00 lub nawet trochę później. Wiem, że rano, tak od 9.30 oba parkingi pod gondolą są już pełne. Osobówka nie wjedzie a co dopiero kamper.
Wymyśliłem sobie, że jak pojadę na narty w lutym do Austrii to wjazd na parking na nocleg też dopiero po zamknięciu ośrodka. Myślicie, że dobrze myślę? :)

GOMEZ, piwo postawiłem :)

Agostini - 2019-01-03, 21:00

LukF napisał/a:
Wymyśliłem sobie, że jak pojadę na narty w lutym do Austrii to wjazd na parking na nocleg też dopiero po zamknięciu ośrodka.
...I jak dobrze pójdzie to przenocujesz...

A nad ranem obudzą Cię i poinformują, że tu nocować nie wolno. Wieczorem przypilnują żebyś odjechał. W gorszym wypadku, już rano będziesz musiał to zrobić.

Być może nie wszędzie zastanie Cię taka sytuacja, ale myślę, że w Austrii będzie to w tą stronę zmierzało. :(



gryz3k napisał/a:
Przykro słyszeć. I jak sobie poradziliście?

Po drugiej stronie kompleksu był kemping po wyciągiem i przylegający do niego spory parking. Kemping był cały zajęty a my mogliśmy gratisowo stać na tym parkingu i korzystać z infrastruktury kempingu. W sumie to układ, który nam odpowiadał najbardziej. Jedynie do pierwszej gondolki trzeba było w bucikach tak ok. 200-300 m. ;)

LukF - 2019-01-03, 22:33

AGOSTINI

Napisz proszę gdzie dokładnie to było? Tzn. nakaz opuszczenia parkingu? Oraz ten kemping z parkingiem gdzie 300m do wyciągu? Miasto i nazwa ośrodka narciarskiego. Proszę :bukiet:

GOMEZ - 2019-01-04, 12:33

Dzięki za piwko :wyszczerzony:
Podsumowujac: parking o którym piszesz i zamieściłeś koordynaty jest też pod gondolą w Szczyrku tylko niejako następny "wjazd". Oba parkingi o których mówimy sąsiadują z sobą, po prostu się "stykają", prawda ?

Tak, parkingi sąsiadują ze sobą. Oddzielone są tylko jednym domem. Odległość od gondoli - na butach ok.50-100m, w zależności gdzie postawisz. Parking ładny, oświetlony i utwardzony. Mam nadzieję że i dalej nie będą robić większych problemów i tylko marudzą.
Tak w zasadzie to zastanawiam się czy zapis odnośnie zakazu wjazdu pojazdem typu camper, nie narusza zbiorowych interesów konsumentów. To samo dotyczy tego zapisu w regulaminie o zapłacie 1000zł. Zdaje się że były już w tym zakresie wpisy do rejestru klauzul niedozwolonych. Następny mógłby być bowiem zakaz wjazdu wszystkimi samochodami w kolorze czarnym :idea , albo zapis że klientów bez krawatów nie wpuszczają.

JacekL - 2019-01-04, 12:57

LukF napisał/a:
W Szczyrku jest gdzie pojeździć a w Tatrach tylko Kasprowy. Drogo, brak sensownego parkingu, szczególnie dla kamperów, a trasy na Kasprowym dla mojego 7-mio latka za trudne...


To fajnie, że podoba Ci się w Szczyrku, ale gwoli sprostowania wymienię tylko kilka stacji narciarskich gdzie jeździłem w ciągu ostatnich kilkunastu lat, również ucząc swoich synów a każdy z nich miał 4 lata gdy zaczynaliśmy:
Kluszkowce;
Suche-ski
Jurgów;
Kotelnica;
Kaniówka;
Grappa Litwinka;
Koziniec-Ski
Rusin-ski
Witów-ski
Olczan-ski
Małe Ciche
Większość z tych ośrodków jest idealna dla dzieci, a przewagą są często duże karczmy w których można siebie i dziecko rozebrać i odpocząć, nie tylko zjeść w pośpiechu i wypad z baru. Z Rybnika na Kotelnicę lub Rusiński masz 3 godziny i 220 km - dokładnie tyle samo co ja.

Do Zakopanego nie jeżdżę bo tam śmierdzi i wiecznie są korki . Pozdrawiam :spoko

LukF - 2019-01-04, 14:19

JacekL
Dzięki, masz rację w tym co napisałeś. Przyzwyczajenia, przyzwyczajenia... są w głowie :spoko

JacekL - 2019-01-04, 14:29

Pozdrawiam. Do zobaczenia na stoku. :ski:

Dodam jeszcze, apropos Beskidzkich górali, że kiedyś w Istebnej pojechaliśmy całą rodziną, kupiłem po południu 4 karnety po 12 zjazdów a że było mało ludzi to po trzech zjazdach góral powiedział mi: "jutro se wyjeździta.!!!, i wyłączył wyciąg!!!! mam te niewykorzystane karnety do dzisiaj :wyszczerzony:

I od tamtej pory jeżdżę gdzie indziej. :ski:

LukF - 2019-01-04, 14:59

Różni klienci.
Jedni się obrażą inni przebaczą. Ale z drugiej strony ten góral był.... :bajer

Agostini - 2019-01-04, 23:32

LukF napisał/a:
... Proszę :bukiet:
Skoro tak ładnie prosisz... :wyszczerzony:

Zakaz postoju na parkingach pod wyciągami stał się cały region stoków Schladming.
Parking przy kempingu, o którym wspomniałem znajduje się na końcu kompleksu w miejscowości Gleiming (47.390074, 13.594459).

HENRYCZEK - 2019-01-04, 23:55

Odnośnie Szczyrku.W razie W,mój post z 2-giej strony aktualny.
LukF - 2019-01-05, 15:20

AGOSTINI, HENRYCZEK

Dzięki :bukiet:

J.Leboski - 2019-01-05, 20:00

Burmistrz Szczyrku ogłosił stan "zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej".





https://www.rmf24.pl/fakt...les,nId,2767666

MILUŚ - 2019-01-05, 21:11

Szczyrk nie chce kamperów ? :chytry To niech go śnieg zasypie :rip :dziadek:
JacekL - 2019-01-06, 00:52

Tak jest ! :brawo: :brawo:
Bazylek21 - 2019-01-06, 08:13

Może będzie tak jak 20 lat temu z deskami snowbordoawymi, kiedy zaczęły się pojawiać to obsługi wielu stacji zabraniały na nich jeździć, jednak szybko zorientowali się że długo tak nie pociągną.
Endi - 2019-01-06, 09:17

Bazylek21 napisał/a:
Może będzie tak jak 20 lat temu z deskami snowbordoawymi, kiedy zaczęły się pojawiać to obsługi wielu stacji zabraniały na nich jeździć, jednak szybko zorientowali się że długo tak nie pociągną.


Czy aby napewno ?

Jeszcze do niedawna stawanie na parkingu pod wyciągiem w Austrii i nie tylko, nie stanowiło problemu. A dzisiaj co ? Pogonili wreszcie towarzystwo, dzięki niewielkiej ale jednak grupie kampero-syfiarzy co oszczali i osrali dookoła co się dało.
I jeszcze o wodę prosili, najlepiej za darmo :szeroki_usmiech


Na narty wybieramy się bliżej Wielkanocy. Jak zwykle do Solden. A tym czasem na sobotę 12go mamy zaproszenie na kulig w okolice Gorlic. Łoj będzie prawdziwa sanna z końmi, ogniskim etc :mikolaj

stander - 2019-01-06, 11:07

Endi napisał/a:
Jeszcze do niedawna stawanie na parkingu pod wyciągiem w Austrii i nie tylko, nie stanowiło problemu. A dzisiaj co ? Pogonili wreszcie towarzystwo, dzięki niewielkiej ale jednak grupie kampero-syfiarzy co oszczali i osrali dookoła co się dało.
I jeszcze o wodę prosili, najlepiej za darmo :szeroki_usmiech


No niestety to prawda .Prowadzimy ośrodek ze stacją narciarską i mam swoje zdanie na temat turystów wymuszaczy wszystko za FRI ,wiecznie obrażonych i niezadowolonych .Jak nie udostępnisz za darmo to szara pod kampera.kaseta w krzaki ,śmieci pod śnieg i pod następny wyciąg.Jak wprowadzisz karnety dla dzieci ,to na stoku sami milusińscy ;) Jak karnety ulgowe dla rodziny ,to dzieciaki mają kilku ojców i niekoniecznie jedną mamę itd.itd.Sami sobie gotujemy ten los :!: :stop:
Ciekawe ilu pozwoliło by na pobyt na swojej posesji na takich warunkach .
Całe szczęście ,że to nieliczna grupa ale niestety rzuca światełko na wszystkich .
A ponieważ w strukturze klienta to zaledwie jakiś ułamek procenta ,to nie liczmy na cud przy takim zachowaniu.
Bałaganiarzy nie tolerują nawet na kwaterach w Zakopanym ,a płacą ciężkie pieniądze za pobyt
Niezależnie pozdrawiam narciarzy kamperujących i nie tylko :spoko

HENRYCZEK - 2019-01-06, 12:25

J.Leboski napisał/a:
Burmistrz Szczyrku ogłosił stan "zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej".





https://www.rmf24.pl/fakt...les,nId,2767666


Nie ma tak źle. ;)
https://natemat.pl/259717,andrzej-duda-na-nartach-szusowal-w-szczyrku-z-prezydentem-slowacji

ps
Paweł skomentował ;)

majmarek - 2019-01-06, 14:53

Prawda leży po środku!
O ģóralach i ludziach o mentalności górali tyle już napisane że zacytuję; nie lubię chamstwa i góralskiej muzyki . Ale jako folklor jest ciekawy!
A te wszystkie zakazy dla camperów wiadomo o co chodzi.
W Maroko też spotykaliśmy się z informacjami jedź do hotelu lub na camping bo właściciel chce zarobić! Reszta to dorabianie teorii i zamykane śmietniki na klucze- paranoja. To kładę worek ze śmieciami pod drzwiami a kupę pod zamknięta toaletą.
Gdyby tak każdy robił ( odradzam) może by do pustych łbów dotarło!

Endi - 2019-01-06, 16:44

majmarek napisał/a:
Prawda leży po środku! .........
W Maroko też spotykaliśmy się z informacjami jedź do hotelu lub na camping bo właściciel chce zarobić! Reszta to dorabianie teorii i zamykane śmietniki na klucze- paranoja. To kładę worek ze śmieciami pod drzwiami a kupę pod zamknięta toaletą.
Gdyby tak każdy robił ( odradzam) może by do pustych łbów dotarło!


Słuchaj co miejscowi radzą i daj im zarobić :mrgreen: A te śmieci i kupkę Majmarku to zabieraj ze sobą i pilnuj swego...łba. W przeciwnym razie możesz być kolejnym do zdekapitowania ;) czego naturalnie nie życzę Ci :spoko

stander - 2019-01-06, 17:02

majmarek napisał/a:

Prawda leży po środku!
O ģóralach i ludziach o mentalności górali tyle już napisane że zacytuję; nie lubię chamstwa i góralskiej muzyki . Ale jako folklor jest ciekawy!

NIe lubiąc chamstwa i góralskiej muzyki w taki sposób piszesz o bliżnich :shock:
Mniemam ,że to bielski bliski beskickiemu folklor przemówił :-/
Bez urazy miłego szusowania :spoko

WODNIK - 2019-01-06, 18:13

Gdyby tak każdy robił ( odradzam) może by do pustych łbów dotarło!

Musisz Marku wiedzieć że te puste łby muszą za te śmieci płacić.

Ty byś chciał tanio, dzikie postoje, darmowa woda, darmowe widoki no i darmowe słońce.
Natomiast produkty swojej obecności tzn śmieci i kupa to już podrzucasz tubylcom i jeszcze masz
pretensje że oni nie chcą takiej łaski od Ciebie.

Mam kolegę który ma kota, woła się Miko. Kupił kuwetę, piasek i problem ma z głowy. Tam u Ciebie piasku jest pod dostatkiem, załatw kuwetę, porozmawiaj z kotem może dojdziecie do porozumienia. :haha: :haha:

Pozdrawiam

MILUŚ - 2019-01-06, 18:17

majmarek napisał/a:
To kładę worek ze śmieciami pod drzwiami a kupę pod zamknięta toaletą.
Gdyby tak każdy robił ( odradzam) może by do pustych łbów dotarło!

janus - 2019-01-06, 18:19

Upss :shock:
To muzyka jest Twoim bliźnim :lol:
Tego jeszcze nie grali, podobnie jak tego, że majmarek po Saharze szusuje :lol:
No i masz folklor jest zkickiem, a nie bezkicka
:spoko

slawwoj - 2019-01-06, 18:46

majmarek napisał/a:
Prawda leży po środku!
O ģóralach i ludziach o mentalności górali tyle już napisane że zacytuję; nie lubię chamstwa i góralskiej muzyki . Ale jako folklor jest ciekawy!
A te wszystkie zakazy dla camperów wiadomo o co chodzi.
W Maroko też spotykaliśmy się z informacjami jedź do hotelu lub na camping bo właściciel chce zarobić! Reszta to dorabianie teorii i zamykane śmietniki na klucze- paranoja. To kładę worek ze śmieciami pod drzwiami a kupę pod zamknięta toaletą.
Gdyby tak każdy robił ( odradzam) może by do pustych łbów dotarło!


Podaj swój adres. Będąc przejazdem nie omieszkam żeby zajechać i pod bramą nasrac i zostawić śmieci. :bum:

grzegorz_wol - 2019-01-06, 19:44

Panowie spokojnie. Zerknijcie na wpis Kolegi majmarka w wątku " Jeśli masz kampera..." on nas prowokuje :wyszczerzony:

Ciepło u niego i chce podgrzać atmosferę i tu.
:spoko
To moja teoria

gryz3k - 2019-01-06, 21:38

stander napisał/a:
Endi napisał/a:
Jeszcze do niedawna stawanie na parkingu pod wyciągiem w Austrii i nie tylko, nie stanowiło problemu. A dzisiaj co ? Pogonili wreszcie towarzystwo, dzięki niewielkiej ale jednak grupie kampero-syfiarzy co oszczali i osrali dookoła co się dało.
I jeszcze o wodę prosili, najlepiej za darmo :szeroki_usmiech


No niestety to prawda .Prowadzimy ośrodek ze stacją narciarską i mam swoje zdanie na temat turystów wymuszaczy wszystko za FRI ,wiecznie obrażonych i niezadowolonych .Jak nie udostępnisz za darmo to szara pod kampera.kaseta w krzaki ,śmieci pod śnieg i pod następny wyciąg.Jak wprowadzisz karnety dla dzieci ,to na stoku sami milusińscy ;) Jak karnety ulgowe dla rodziny ,to dzieciaki mają kilku ojców i niekoniecznie jedną mamę itd.itd.Sami sobie gotujemy ten los :!: :stop:
Ciekawe ilu pozwoliło by na pobyt na swojej posesji na takich warunkach .
Całe szczęście ,że to nieliczna grupa ale niestety rzuca światełko na wszystkich .
A ponieważ w strukturze klienta to zaledwie jakiś ułamek procenta ,to nie liczmy na cud przy takim zachowaniu.
Bałaganiarzy nie tolerują nawet na kwaterach w Zakopanym ,a płacą ciężkie pieniądze za pobyt
Niezależnie pozdrawiam narciarzy kamperujących i nie tylko :spoko


Rozumiem Twoje przemyślenia ale to dotyczy każdego interesu. Wszędzie spotykamy buraków. W Austrii z Agostinim byłem w zeszłym roku. Stały kampery prawie z całej europy. Nikt nie lał po krzakach /no poza ludźmi z osobówek bo im się nie chciało do toalety latać po zdjęciu nart/ . Kupowaliśmy codziennie karnety, chodziliśmy do restauracji i robiliśmy w sklepach zakupy. Nawet odzież narciarską. Kempingi w okolicy wszystkie pełne. Co za korzyść dla właściciela wyciągu, ze NIE BĘDZIE NAS?
W tym roku Szczyrk wzbogacił się na nas w postaci opłaty za porcję frytek. Po otzrymaniu zakazu parkowania na parkingu udaliśmy się do Istebnej. Dostaliśmy prąd za 30 pln za dobę, dostęp do sanitariatów i bardzo miłe przyjęcie. Było 14 kamperów. Zarobili z wyciągu, knajpy, sklepu ski serwisu i aqua parku. Byliśmy 6 dni. Niczego nie chcieliśmy za darmo.
Czy Ty też wygoniłbyś takich klientów? Czy nie lepiej ich zatrzymać udostępniając miejsce za niewielką opłatą? We włoszech na parkingach pod stokiem są wyznaczone miejsca dla kamperów. Przy drodze między resortami kamer serwis przy barze. Płacisz 5 euro, tankujesz wodę, opróżniasz kota i wszyscy są zadowoleni.
Mnie osobiście wysyłanie na kemping wyłącznie odstraszy. Pojadę gdzie indziej.

stander - 2019-01-06, 22:21

gryz3k napisał/a:
Czy Ty też wygoniłbyś takich klientów? Czy nie lepiej ich zatrzymać udostępniając miejsce za niewielką opłatą?

Ja to rozumiem bo sam jestem raz z jednej raz z drugiej strony i to wcale nie chodzi o kasę ale o pewne standardy zachowania.Jak zauważyłeś w każdym biznesie należy szanować partnera ,ale to dotyczy obu stron.Jeden pracuje ,żeby drugi był zadowolony ,a drugi powinien to docenić i rozumieć ,że po stronie pierwszego przychody i koszty a po stronie drugiego przyjemność ale i koszty tej przyjemności ,które są przychodami pierwszego.
I tak to funkcjonuje na całym świecie :spoko

gryz3k - 2019-01-06, 22:54

To zrozumiałe. Nie rozumiem tylko wywalania jakieś grupy klientów zamiast pomyśleć jak na nich zarobić.
Rafał76 - 2019-01-07, 16:53

Kolego gryz3k,gdzie staliście w tej Istebnej?Na parkingu parku wodnego Olza? czy gdzieś indziej.
gryz3k - 2019-01-07, 17:06

Kawałek dalej jest Złoty Groń. Idziesz do biuta /z boku kas / i zgłaszasz, że chcesz prąd. Musisz stanąć nieopodal sanitariatów. Prąd jest z gniazdka na ścianie drewnianej szopy, na tyłach sanitariatów. teren pilnowany całodobowo. :spoko
Kiedyś były tam Mistrzostwa CT w narciarstwie. :spoko

Rafał76 - 2019-01-07, 17:29

Dzięki za szybką odpowiedź,
majmarek - 2019-01-08, 10:54

Sławoj
Ty tak na poważnie? Czy coś Ci doskwiera?
Będziesz przejazdem lub nie , zapraszam . Kosz na śmieci otwarty i z toalety można skorzystać, jest papier. Lepiej wcześniej zadzwoń Whats app +48534259879 , lub 665827231.
I nie podnoś sobie ciśnienie bo ci żyłka pęknie. A szkoda bo na Podlasiu przeważnie pożądni ludzie!

gryz3k - 2019-01-08, 11:10

majmarek napisał/a:
Będziesz przejazdem lub nie , zapraszam


Słąwoj chyba sam nie wie o co mu chodzi. Ja jak byłem w Szczyrku to mogłem stanąć za free na posesji mojego kolegi zlokalizowanej tuż przy parkingu wyciągu. Nie zrobiłem tego tylko pojechałem gdzie indziej. Jak nie chcą mnie i moich pieniędzy to nie zamierzam się napraszać. Wiadomo, że pod wyciągiem stoi klient wyciągu i okolicznych knajp a nie bezdomny szukający schronienia. Jeżeli chodzi im o to, że nie daję zarabiać właścicielom hoteli to mam propozycję, żeby sprzedając karnety żądali potwierdzenia zameldowania z hotelu na terenie Szczyrku bo przecież niektórzy mogą dojeżdżać z Wisły np i wyrzucać śmieci z samochodu i nasiusiać w toalecie. Jeden taki widziałem nawet umył ręce. :oops:

slawwoj - 2019-01-08, 11:24

:lol :lol :lol dobre gryz :mrgreen:

Majmarek - żartowałem nie przyjadę, możesz zamknąć kibel i schować papier toaletowy.

A ta informację to umieść na kamperze. Może komuś z Afryki się przyda. :haha:

MAZUREK - 2019-01-08, 11:48

Endi napisał/a:
Bazylek21 napisał/a:
Może będzie tak jak 20 lat temu z deskami snowbordoawymi, kiedy zaczęły się pojawiać to obsługi wielu stacji zabraniały na nich jeździć, jednak szybko zorientowali się że długo tak nie pociągną.


Czy aby napewno ?

Jeszcze do niedawna stawanie na parkingu pod wyciągiem w Austrii i nie tylko, nie stanowiło problemu. A dzisiaj co ? Pogonili wreszcie towarzystwo, dzięki niewielkiej ale jednak grupie kampero-syfiarzy co oszczali i osrali dookoła co się dało.
I jeszcze o wodę prosili, najlepiej za darmo :szeroki_usmiech


Na narty wybieramy się bliżej Wielkanocy. Jak zwykle do Solden. A tym czasem na sobotę 12go mamy zaproszenie na kulig w okolice Gorlic. Łoj będzie prawdziwa sanna z końmi, ogniskim etc :mikolaj

Mógłbyś podzielić się informacją - jeśli kamperkiem to gdzie stoicie - Camping Solden czy parking pod wyciągiem?

LukF - 2019-01-08, 17:15

Krotko:
Miałem być w weekend kamperem w Szczyrku pod gondolą a zamiast tego pojechałem dziś osobówką.
Około 9.00 pierwszy parking pod gondolą pełny (nie parkował tam żaden kamper) natomiast parking sąsiadujący (obok 50m) zapełniony już w 60 procentach. Stał tam jeden kamper "świńka morska" :mrgreen: z Łowicza i widać, że nocowali bo szyba czołowa i boczne zasłonięte od zewnątrz matą.
Obfite opady śniegu oraz silny wiatr wiec warunki do jazdy mało przyjemne ale na trasach mnóstwo naturalnego śniegu więc cały ośrodek działa i jest cudownie. Nie przyjeżdzajcie tu :haha: bo zrobi się tłoczno w najlepszym ośrodku narciarskim w Polsce :mrgreen:

gryz3k - 2019-01-08, 18:10

LukF napisał/a:
Nie przyjeżdzajcie tu


Ja nie mam zamiaru. wybiorę najlepsze ośrodki we Włoszech. :-P

Endi - 2019-01-08, 18:25

LukF napisał/a:
Nie przyjeżdzajcie tu bo zrobi się tłoczno w najlepszym ośrodku narciarskim w Polsce


I to jest właśnie to. Szczyrk widocznie ma wystarczające przychody aby chciał jeszcze zarabiać na klientach co to mieszkają w pięknych kamperach. Mają tylko z nimi kłopot i tyle. I tu nie chodzi o zazdrość tylko o kilku kampero-syfiarzy co załatwiło cały karawning na cacy, zmuszając nas tym samym na stawanie na zadupiu albo kampingu.

Pozostaje Złoty Goroń ? ... przytuli wszystkich, ale to już inna bajka .

LukF - 2019-01-08, 19:32

Endi napisał/a:


Pozostaje Złoty Goroń ? ... przytuli wszystkich, ale to już inna bajka .


To nie jest to samo :gwm

Problem: jedziemy na narty czy postać sobie kamperem na czyimś placu?
Wybieram to pierwsze :)

Endi - 2019-01-08, 19:33

MAZUREK napisał/a:
Mógłbyś podzielić się informacją - jeśli kamperkiem to gdzie stoicie - Camping Solden czy parking pod wyciągiem?


Nie , ani na Camingu Solden ani na parkingu.

Po pierwsze: Camping Solden jest ciasny, słabe sanitariaty i drogi. Trochę trzeba podejść do wyciągu na Gaislachkeogel Tal. Trasy zjazdowe na nim nie ciekawe a żeby dostać się do wyciągu na Giigijoch musimy wsiąść do skibusa a na przystanku zawsze fuell . Można też zjechać na nartach do stacji pośredniej ale jest to upierdliwe.

Po drugie: Na parkingu pod wyciągiem można stać ale nie nocować. W ciągu dnia jest taki natłok aut i autokarów, że naprawdę trzeba by przyjechać bardzo wcześnie aby stanąć kamperem.

Po trzecie: spacerki po Solden to nic specjalnego. Same sklepy narciarskie i kilka knajpek. Jak chce się coś kupić to można zjechać wcześniej.

My kamperujemy na https://www.camping-oetztal.com/ w Langenfeldzie. Jest trochę tańszy od tego w Solden, ma kapitalne sanitariaty, duże parcele, panuje rodzinna atmosfera, obok najładniejsze termy w Austrii, przystanek ski-busa do Solden (15 min jazdy ), z tyłu za campingiem trasa dla biegówek . I teraz, co bardzo istotne ski-bus zatrzymuje się przy wyciągu na Giigijoch Tal z którego w krótkim czasie dostajemy się na lodowiec. Piotr od razu smyr, smyr :ski: i w dół a ja z mamusią ligen na słoneczku ... no nie jestem już w stanie Piotra dogonić .. ;)

LukF - 2019-01-08, 19:33

gryz3k napisał/a:
. wybiorę najlepsze ośrodki we Włoszech. :-P


Co byś zaproponował by było fajnie na nartach i fajnie kamperem? :bukiet:

zbyszekwoj - 2019-01-08, 21:49

Mój kolega w podrózy z Niemiec od kilkunastu lat jeździ na narty do Livinio i mówi ze nie ma lepszego miejsca. Parking pod wyciagiem kosztuje 10 E i stoi sie w środku stacji narciarskich. Chyba ma doswiadczenie bo jeździ w alpy od 40 lat.
gryz3k - 2019-01-08, 22:06

LukF napisał/a:
gryz3k napisał/a:
. wybiorę najlepsze ośrodki we Włoszech. :-P


Co byś zaproponował by było fajnie na nartach i fajnie kamperem? :bukiet:


Ja lubię okolice Moeny - Passo san Pallegrino, Predazzo, Sella Ronda, Cavallese, Canazei. W okolicy mnóstwo resortów. W Canazei jest kemping pod wyciągiem. W Predazzo i Passo San Pellegrino stoją kampery pod wyciągiem. Między Moeną a Predazzo masz kamperpark do obsługi kampera i podładowania akumulatoŕów. W promieniu 30 km od Moeny jest wiele dużych ośrodków. Wszystkie dostępne pojedyńczo lub z Dolomiti Super Ski.

ZbigStan - 2019-01-09, 14:26

Na sylwestra bylismy kamperem w Istebnej. Spędziliśmy 3 noce, na dużym parkingu pod wyciagiem Zloty Gron. Stok raczej do nauki, ale dało się pojeździć. Jazdy plus sylwester miło wspominamy. Chcielismy sprawdzic jak po inwestycjach wygląda Szczyrk. Po 2godzinnym usilowaniu znalezienia miejsca dla kampera, zrezygnowalismy i pojechalismy do Korbielowa, pojeździć na Pilsku. Tam nie bylo problemow z miejscem na parkingu przy wyciągu, a i narciarzy znacznie mniej. Niestety czynny był tylko pierwszy wyciąg i na Hale Miziowa nie mozna się bylo dostać. Przyczyną prawdopodobnie były obfite opady śniegu. Ale Szczyrk nie dawal nam spokoju i na koniec jeszcze raz tam pojechaliśmy. Znaleźliśmy parking blisko gondolki, przy wypożyczalni nart, za 20 złotych doba. Czesc tras byla wyłączona, na innych wychodziły kamienie, a jeszcze dlugie kolejki do wyciągów sprawily, że mało było z tego przyjemnosci. Podsumowując, kampery nie są mile widziane, choć pojawia się ich nawet zimą coraz wiecej. W krajach "starej" Unii Europejskiej kamperowcow jest dużo i politycy się z nimi liczą, co widać po przygotowanych placach z mozliwoscia serwisu. Gdybyśmy jako Stowarzyszenie, ale też angazujac się indywidualnie, rozpoczeli lobbing na rzecz tworzenia parkingów z serwisem, lub nawet wydzielonych kilku miejsc dla kamperow, pod haslem "PARKING DLA KAMPERA W KAZDEJ GMINIE" to może sytuacja z parkowaniem uległa by zmianie na lepsze. Pozdrawiam
Jakubo - 2019-01-09, 14:36
Temat postu: Blog o Szczyrku
Witajcie,
poszukuję ciekawych katalogów, blogów o Szczyrku. Jeśli macie coś na oku to proszę podeślijcie, ja też podzielę się tym co mam http://www.eszczyrk.pl/ :)

LukF - 2019-01-09, 16:32

Tutaj kilka razy na tym blogu ukazała się relacja- recenzja o Szczyrkowskim, link do ostatniej:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/recenzja-z-jazd-wieczornych-gondola.html

Jak poszukasz na tym blogu to znajdziesz też wcześniejsze.




Jeśli wchodzi w grę forum to polecam:
https://www.skionline.pl/...arski/?page=308

Na forum, na tej np. stronie (308) dyskusja o kolejnych inwestycjach TMR w Szczyrku w kolejnym roku, o możliwej dzierżawie COS przez TMR od 2020r, o problemach komunikacyjnych w Szczyrku i inne pogaduchy (nie zawsze kulturalne niestety :gwm )



Polecam (się) :bajer

Andrzej 73 - 2019-01-09, 18:36

Kolega LukF, zmienił kampera i co? Gdzie prezentacja sprzętu?
:spoko

LukF - 2019-01-09, 21:33

Andrzej73
Bo ja taki skromny jestem :kwiatki:
A do tego nie wiem jak i gdzie to zrobić? I zdjęć nie potrafię wstawiać. Wiesz Andrzej73, to już ten rocznik...1973 :haha:

LukF - 2019-02-08, 22:11

Wczoraj byłem w Szczyrku na nartach.
Informacje praktyczne: na pierwszym parkingu pod gondolą stał Burstner z Katowic a obok na parkingu blaszanka z Czech.
Na moje pytanie gdzie mogę postawić kampera (przyjechałem osobówką), Pan parkingowy odpowiedział, że oficjalnie nie mogę. A nie oficjalnie mogę z boku, tak by nie zawadzać nikomu. I dodał, że kilka dni temu stało tam z 10 kamperów...
Czyli, aż tak nie gonią. Albo wcale nie gonią. Albo niektórzy mieli pecha :mikolaj

tosiek159 - 2019-02-10, 23:23

zbyszekwoj napisał/a:
Mój kolega w podrózy z Niemiec od kilkunastu lat jeździ na narty do Livinio i mówi ze nie ma lepszego miejsca. Parking pod wyciagiem kosztuje 10 E i stoi sie w środku stacji narciarskich. Chyba ma doswiadczenie bo jeździ w alpy od 40 lat.


Zbyszku potwierdzam, nie znam lepszego miejsca jak szusowanie w Livinio, trasy długie, super przygotowane a w przerwach na stoku "bombardino"..,parking 10 E doba, skibus pod wyciąg, jak braknie Ci gazu, właściciel dostarczy Ci butlę wraz z przejściówką , no i najważniejsze.., strefa bezcłowa.

Edward - 2019-02-11, 15:19

Livingo? tak to , cudowne miejsce , tylko ta strefa wolno clowa a zdrowie juz nie to.
gryz3k - 2019-02-11, 15:21

LukF napisał/a:
Czyli, aż tak nie gonią. Albo wcale nie gonią. Albo niektórzy mieli pecha


Napisałem, że jak byłem to też stał kamper ale zapytałem obsługę, która wyraźnie poinformowała mnie, że jest zakaz. Nie mam zwyczaju stawać "na zakazie" tylko dlatego, że inni stoją.

orkaaa - 2019-02-21, 12:19

Dla miłośników nart. Stałem w ub tygodniu dwie noce pod Kotelnicą w Białce . Jest darmowy parking zaraz za głównymi kasami. Jest też prąd ale limitowany tyko dwie wtyczki. Jest też parking obok koło term na Bani- podobno prąd 13 zł za noc. Z kolei na Rusińskim stałem na parkingu bez prądu . Prąd i miejsce oraz zrzut szarej właściciele wycenili na 90 zł za noc. Gdyby ktoś miał bieżące informacje ze stacji innych narciarskich to proszę coś napisać . Sam wybieram się do Istebnej aby pojeździć i zweryfikować informacje na forum.
janus - 2019-02-22, 13:52

Ostatnio, w piątek, spotkałem kamperka spod Kielc na Białym Krzyżu w Szczyrku. Nie zdążyłem pogadać, ale wyglądało, że tam nocował :ok
LukF - 2019-02-22, 21:21

Pytanie czy warunki do szusowania w Beskidach są jeszcze akceptowalne :confused
Śmiem twierdzić, że nie bardzo... Ale co kto lubi

Endi - 2019-02-22, 22:02

Warunki pogodowe ulegają dynamicznej przemianie. Chyba należałoby na bieżąco śledzić poszczególne regiony.
Zima nie odpuszcza ale już w kowulsjach ;)

janus - 2019-02-23, 09:08

Na trasach w Szczyrku śniegu mnóstwo, a po dzisiejszym 12 stopniowym mrozie i prognozach sądzę, że jeszcze sezon trochę potrwa :ski:
Endi - 2019-02-23, 16:48

janus napisał/a:
Na trasach w Szczyrku śniegu mnóstwo, a po dzisiejszym 12 stopniowym mrozie i prognozach sądzę, że jeszcze sezon trochę potrwa ?........


Z daleka zazdraszczam Ci tej bliskości :mrgreen: ... a jakże !! super warunków też :ski:


Po takim szusowaniu oj susy , mus :pifko napić się :spoko

janus - 2019-02-25, 08:16

Dzięki, dzięki za piwo, zachowam na cieplejsze czasy, bo zimą jakoś lepiej czerwone wchodzi. Niedawno skończyło się węgierskie z sylwestrowego wyjazdu, ale za to doszło domowe :wyszczerzony:

Do granic Szczyrku mam 15 km i co z tego jak ostatnio jechałem do góry 1h i 15 minut :-/

orkaaa - 2019-03-03, 20:49

Byłem w weekend w Istebnej. Nie opisuje warunków narciarskich bo te się z dnia na dzień zmieniają i pewnie każdy ma swoje preferencje. Złoty Groń raczej dla dobrze jeżdżących, Zagroń dla początkujących. Dwie noce stałem na dolnej stacji Złoty Groń. Duży parking- plus. Przy plusowych temperaturach trochę błota- mały minus. Jest toaleta 24 godziny -plus. Prądu pierwszej nocy nie miałem, bo nikt z obsługi nie potrafił wskazać. Potem już nie szukałem.Dwie noce zimą ,gdzie ogrzewanie i dmuchawa od ogrzewania pracuje non stop , akumulator wytrzymał. Ogólnie polecam miejscówkę. Zagroń -stałem na największym parkingu przed rzeką obok mostu - przyjechałem z rana . Dojazd po kostce brukowej od głównej drogi. Reszta parkingów za rzeką raczej ciasno. Teraz było jeszcze dużo śniego, który ograniczał parking. Drugi parking przed rzeką ten mniejszy , błoto po kolana. Gdy jest mróz może być ok, bo blisko do stoku. Generalnie w ferie i weekend trzeba być, albo wcześnie rano, albo około 20.00 wtedy można się dobrze ustawić. Potem już nie ma miejsca na manewry. Tak samo było jak byłem 2 tygodnie temu pod Kotelnicą w Białce. Albo rano przed 8.00 albo po 21.00 inaczej zablokują i stoimy, cały dzień.
LukF - 2019-03-04, 18:27

Fajne te informacje praktyczne :bukiet:
A te Gronie to jakaś dzielnica Szczyrku ? :mrgreen:


Fajnie, że napisałeś bo potrzebujemy tu info praktycznych :spoko

Ewa i Paweł - 2019-03-04, 21:06

Piszę właśnie ze Szczyrku :spoko Pogoda dzisiaj nas rozpieszczała, 15 st. i pełna lampa :oops: Narciarzy zdecydowanie mniej niż w ostatnich dniach, warunki narciarskie na górze dobre, ale czym bliżej dołu robi się miękko, aż nogi siadają :szeroki_usmiech Górale mówią,że do końca marca jazda będzie ! :shock:
O kamperach nic nie piszę bo jestem z dużą rodziną :mrgreen: więc na kwaterach niestety. :kwiatki:

Jutro też ma być ładna pogoda-przybywajcie !

orkaaa - 2019-03-04, 21:16

Gronie są w Istebnej. Czyli za Wisłą . Od Wisły łatwiejszy dojazd albo od Milówki i Żywca dużo trudniej przejechać i chwilami brak drogi. Do Istebnej od strony Wisły jechałem nocą i we mgle ale ok. Wracałem w dzień przez Milówkę - nie polecam. A w Żywcu muzeum piwa w starym browarze - polecam.
werka - 2019-06-02, 18:20

Ja dosyć często jestem w Szczyrku. Mam stosunkowo niedaleko, więc staram się być w górach w każdy weekend. Tam się najbardziej relaksuję.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group