Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Płw. Iberyjski - Hiszpania zimą

CORONAVIRUS - 2018-02-11, 10:32
Temat postu: Hiszpania zimą
Podobno w tym roku jest bardzo ciasno , kempingi pełne a na dziko ciasno .... chyba plany o przezimowaniu na półwyspie nie są za różowe :)

materiał z fejsa

https://www.facebook.com/...63073177310856/

"Hejtuję Hiszpanię:-) W promieniu 100km od Malagi nie ma ani jednego miejsca na kempingu mimo tego że cena na najmarniejszym to 30 Euro doba. Parkingi jak na filmie i też nie za free jakieś 10 euro doba. Lasów nie ma, stanie po za parkingiem to kłopoty z Policja albo proszenie się o guza. Hiszpania 👎 Za to pozytwne jest to, że do Portugali mam 400 km a tam jeszcze wolno żyć na zasadach podobnych do naszych."

Mirekl61 - 2018-02-11, 13:09

Z linku widać 🤔
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-11, 17:03

Nic nie widać,a dla tych co nie chcą faceboka tez nic :?: Coś musi być na rzeczy :!: w zeszłym roku o tej porze /nie mówie o kempingach/ ,staliśmy w pięknych miejscach przy plażach. :-/ Tam też spotkaliśmy Dakotę. :) Teraz zaglądam na jego blog-zawsze jest tajemniczy,ale zaczyna łowic ryby i pisze o Portugalii .W dużym kurorcie Fuengirola był parking przy samej plaży/bez wody/za 1 euro.Cieć bral od kampera 2 euro.Niestety nie wiem co się stało,jak jest teraz.Ciekawa jestem jak pisze Biorca czy w Plaja de Aro dalej do 31 marca był bezpłatny parking z serwisem N 41° 48'37.94" E 03°03'26.94".Nie znam innych kamperów będących tam.Barbara
CORONAVIRUS - 2018-02-11, 17:17

Mirekl61 napisał/a:
Z linku widać 🤔



z linku widać wszystko co trzeba łącznie z filmikiem i relacją dźwiękową , niestety nie mogę z fejsa skopiować wielu rzeczy ponieważ właściciele materiałów sobie tego nie życzą odpowiednio ustawiając parametry swoich relacji . Niestety nie macie szans wygrać z własnym uporem nieposiadania fejsa przy jednoczesnym dostępie do ciekawych dla Was wiadomości , nie wygracie z tym, nie walczcie , na fejsie warto być by mieć dostęp , tam nie ma obowiązku obnażania się publicznie , możecie tylko patrzeć .

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-11, 17:38

BIORCA napisał/a:
Niestety nie macie szans wygrać z własnym uporem nieposiadania fejsa
, ja mam 72 lata to mi wystarczy co wiem z elektroniki.Cos jest nie tak bo Mirek ma wszystko a tez nie widział :!: No właśnie jest Fuengirola,tam gdzie my byliśmy.W zeszłym roku mówiono,że podrożało ubezpieczenie w Maroco i duża ilość kamperów została w Hiszpanii. :oops:
izola - 2018-02-11, 17:41

Cytat:
materiał z fejsa
https://www.facebook.com/...63073177310856/

jestem na fejsie , ale w.w link mi nie wyswietla...poszukam info inną furteczką ;)

CORONAVIRUS - 2018-02-11, 18:07

izola napisał/a:
Cytat:
materiał z fejsa
https://www.facebook.com/...63073177310856/

jestem na fejsie , ale w.w link mi nie wyswietla...poszukam info inną furteczką ;)


ok , macie rację , post jest w grupie zamknietej camper majstry , posty widoczne tylko dla członków grupy , zachęcam do kliknięcia bo się dzieje dla nas, kamperowców , ciekawie :)

Roberto - 2018-02-11, 18:17

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
"...w Plaja de Aro dalej do 31 marca był bezpłatny parking z serwisem N 41° 48'37.94" E 03°03'26.94"..."

Staliśmy na tym parkingu w ostatnie wakacje. Wszystko za darmo... :ok

EdwardB - 2018-02-12, 20:06

Jesteśmy w Hiszpani drugi tydzień dziś na wysokości Aguilas. Do tej pory tylko jeden stelpatz miał komplet. Za dwa dni będziemy w okolicy Malagi.
wizjoner - 2018-02-12, 20:15

a jak z pogodą chcieliśmy jechać do Grecji ale z prognoz nie za ciekawie się zapowiada
EdwardB - 2018-02-12, 21:26

Nocą 7 do 10 w dzień 16 do 19 stopni jedziemy w stronę słońca. Wczoraj plaża za Alicante dziś plaża w okolicy Aguilas. Z Malagi otrzymałem taką odpowiedź
Hello Edward,
We can not make reservations for less than 7 days.
Everyday people are leaving the area around 10h and 11h30,
if you come early I think there will be no problem to have a space in our area, but we can not assure you a space.

Thank you very much,
María

Fordek - 2018-02-13, 11:44

Witam . Za Almerią macie przyzwoity kemping
http://www.campingbalerma.com/invierno/ -kawałeczek za miejscowością Balerma . Nowy nie zniszczony . Da się chwilę odpocząć . Teraz obowiązują ceny zimowe . Tabelka w cenniku.

koko - 2018-02-13, 18:26

W Hiszpanii ceny głównie zależą od długości pobytu
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-13, 18:33

wizjoner napisał/a:
a jak z pogodą chcieliśmy jechać do Grecji ale z prognoz nie za ciekawie się zapowiada
Do Hiszpanii i Barcelony z Krakowa 2500km,tam pogoda jak w środkowej Grecji 2000km,dalej do Malagi jeszcze 1000 tam pogoda jak na Krecie.Hiszpania beż Portugali wyszło nam 10 000km,Kreta o objazdem całej Krety ok.8500km sama Grecja Peloponez ok.6500-7000km :oops: Anomalie pogodowe niestety wystepuja.W Barcelonie był śnieg,nie słyszałam komunikatu jak ze Śniegiem w Grecji.Śnieg 2 dni i koniec. :roll: W 2015 styczeń w górach na Krecie zaskoczył nas śnieg ale po 30km już było zielono.Twoje km oraz do którego kraju ma się większy sentyment :!:
toscaner - 2018-02-18, 13:14

Trochę nie chce mi się wierzyć w te braki miejsc w całej Hiszpanii. Za kilka dni sprawdzę. Na razie jeszcze plątamy się po południowej Francji. Wszędzie kampery, ale miejsc do stawania za darmo nie brakuje. Ważne, że ciepło i dużo słońca, to po co się śpieszyć. :mrgreen:
:spoko

CORONAVIRUS - 2018-02-18, 13:18

toscaner napisał/a:
Trochę nie chce mi się wierzyć w te braki miejsc w całej Hiszpanii. Za kilka dni sprawdzę. Na razie jeszcze plątamy się po południowej Francji. Wszędzie kampery, ale miejsc do stawania za darmo nie brakuje. Ważne, że ciepło i dużo słońca, to po co się śpieszyć. :mrgreen:
:spoko


bez fotek nie uwierzę :) i nie pisz może o cieple co :lol:

toscaner - 2018-02-18, 13:21

BIORCA napisał/a:
toscaner napisał/a:
Trochę nie chce mi się wierzyć w te braki miejsc w całej Hiszpanii. Za kilka dni sprawdzę. Na razie jeszcze plątamy się po południowej Francji. Wszędzie kampery, ale miejsc do stawania za darmo nie brakuje. Ważne, że ciepło i dużo słońca, to po co się śpieszyć. :mrgreen:
:spoko


bez fotek nie uwierzę :) i nie pisz może o cieple co :lol:


Masz rację, braki w relacji od grudnia chyba. Ale nadrobię. Obiecuję. I może FB znów zainstaluję w fonie :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-18, 17:50

toscaner napisał/a:



Masz rację, braki w relacji
,ale napisz gdzie jesteś w tej Francji,my tez jechaliśmy, ale z miejscem blisko morza były kłopoty.Tyle lat było Sette,a teraz kicha :roll:
wizjoner - 2018-02-18, 17:55

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
wizjoner napisał/a:
a jak z pogodą chcieliśmy jechać do Grecji ale z prognoz nie za ciekawie się zapowiada
Do Hiszpanii i Barcelony z Krakowa 2500km,tam pogoda jak w środkowej Grecji 2000km,dalej do Malagi jeszcze 1000 tam pogoda jak na Krecie.Hiszpania beż Portugali wyszło nam 10 000km,Kreta o objazdem całej Krety ok.8500km sama Grecja Peloponez ok.6500-7000km :oops: Anomalie pogodowe niestety wystepuja.W Barcelonie był śnieg,nie słyszałam komunikatu jak ze Śniegiem w Grecji.Śnieg 2 dni i koniec. :roll: W 2015 styczeń w górach na Krecie zaskoczył nas śnieg ale po 30km już było zielono.Twoje km oraz do którego kraju ma się większy sentyment :!:


od mnie z domu do Hiszpanii (okolice Alicante) a do Grecji (Peloponez) mam taką samą odległość +/- 3000 km a pogoda w Hiszpanii jednak lepsza szczególnie jak się jest z małymi dziećmi i nie będzie trzeba zakładać kurtek

izola - 2018-02-18, 17:58

Basiu, poszperam w moim archivum ;) i coś znajdę dla Ciebie - poza Sète, ale ogólnie poza sezonem jest miejsca - gdzie chcesz .( na postój ale nie na zimowanie)
...a mam za Sete nawet za free , okolice Grau d'Agde, :szeroki_usmiech

toscaner - 2018-02-18, 18:26

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
toscaner napisał/a:



Masz rację, braki w relacji
,ale napisz gdzie jesteś w tej Francji,my tez jechaliśmy, ale z miejscem blisko morza były kłopoty.Tyle lat było Sette,a teraz kicha :roll:


W Sète będę może pojutrze albo za tydzień. Nie wiem na ile zostanę w Montpellier i okolicy. Zobaczę jak z miejscówkami.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-02-18, 18:26

wizjoner napisał/a:
Peloponez) mam taką samą odległość +/- 3000 km a pogoda w Hiszpanii jednak lepsza szczególnie jak się jest z małymi dziećmi i nie będzie trzeba zakładać kurtek
ok,racja ,ale nasz sentyment do Grecji,a w ogóle to popłyniemy na Krete,tam musi być ok.
toscaner - 2018-04-03, 09:56

Mała aktualizacja. Po Hiszpanii szlajamy się już trochę ponad miesiąc. Zero problemów ze stawaniem gdzie chcę. No ale ja nie pcham się na kempingi, to może te płatne są oblegane na full, a darmowe puste. :shock:
No może nie puste, bo kamperów dużo, ale miejsca żeby stanąć jeszcze nigdy nie brakowało.
A stajemy gdzie chcemy, najlepiej ze ślicznym widokiem albo nad brzegiem morza. Najczęściej z widokiem "ogródkiem" na plażę i morze.

Z reguły z takim widokiem, chociaż skały nie pozwoliły podjechać tu bliżej brzegu:

Spax - 2018-04-03, 11:19

Śniadanie? Nieźle się odżywiacie! Zwłaszcza ta śmietana pełnotłusta. ;)
Pewnie jeszcze chłodno w Hiszpanii :spoko

toscaner - 2018-04-03, 14:49

Spax napisał/a:
Śniadanie? Nieźle się odżywiacie! Zwłaszcza ta śmietana pełnotłusta. ;)
Pewnie jeszcze chłodno w Hiszpanii :spoko


Co to za sos śmietanowy bez prawdziwej śmietany? :szeroki_usmiech
Im tłustsze tym zdrowsze. Boczki, golonki. Ale ja nie dotykam chleba od 15 lat. :ok
No może pół bułki albo jedną kromkę na rok :haha:

Spax, dla Hiszpanów pewnie chłodno, dla nas gorąco. Dziś +23C i ani chmurki. Jutro +24C.
To cieplej niż latem w Szkocji :haha:
Woda zależy od miejsca. Były miejsca gdzie miała +15C, ale są i miejsca gdzie ma pod 20C. Właśnie w takim jesteśmy i zostajemy z tydzień. Czekamy na znajomych ze Szkocji i jeszcze ktoś z Polski :mrgreen:
Zapowiada się imprezowy tydzień :shock:

Najważniejsze, że od paru miesięcy nie płacę za grzanie i prąd. Wreszcie znów kamper i moje rozwiązania pracują na siebie
Kamperowanie za free, a my się opalamy :spoko

SlawekEwa - 2018-04-03, 21:17

Robert to już pieska :bajer nauczyłeś pić winko :haha:
toscaner - 2018-04-03, 21:39

SlawekEwa napisał/a:
Robert to już pieska :bajer nauczyłeś pić winko :haha:


Pił jak był młodszy, teraz nie lubi :haha:

andream - 2018-04-03, 22:50

SlawekEwa napisał/a:
Robert to już pieska :bajer nauczyłeś pić winko :haha:
gdyby piesek popijał to stały by trzy porcje !!
pasza - 2018-04-03, 22:55

toscaner napisał/a:
sniadanko.jpg

Fotka za sto punktów bo fajnie tak wyszło, ta żywa pietruszka w kubku i te kolory, widać w kamperrze może być przytulnie i domowo.

Jak tą pietruszkę trzymasz hodujesz.

pasza - 2018-04-03, 23:09

Spax napisał/a:
Śniadanie? Nieźle się odżywiacie! Zwłaszcza ta śmietana pełnotłusta. ;)


A zauważyłeś że ostatnio cena pełnotłustej znacząco wzrosła , sam tłuszcz masło to już cenę podwoił .
Brednie o tłuszczu zwierzęcym zaczynają się walić w posadach bo inni też robią badania a nie tylko globalna mafia która widać steruje i twymi poglądami.

toscaner - 2018-04-03, 23:16

W UK kupowałem gotowe doniczki z pietruszką, rozmarynem, bazylią, szczypiorkiem itd. Starczały na 2-3 tygodnie.
Tu pęczek jak na fotce kosztuje ok. 50c, więc stoi sobie w wodzie. Muszę kupić jakąś doniczkę, gdzie będą sobie rosły takie roślinki i na postoju będą na boksie z tyłu, a na czas jazdy do środka. Ale w sklepach same duże doniczki. Nie znalazłem jeszcze niczego, co by mi idealnie pasowało.
Trzeba doniczkę zrobić samemu :haha:

Spax - 2018-04-04, 01:00

pasza napisał/a:
mafia która widać steruje i twymi poglądami.


Ale o co kaman? :haha:

MAWI - 2018-04-04, 08:30

Toscaner uważaj bo my ty w Polsce podganiamy z temperaturką U nas ponad 20 stopni. :diabelski_usmiech
toscaner - 2018-04-04, 09:32

MAWI napisał/a:
Toscaner uważaj bo my ty w Polsce podganiamy z temperaturką U nas ponad 20 stopni. :diabelski_usmiech


Mogłoby się utrzymać do okolic września, bo planuję wpaść po drodze, jadąc zimować na Bałkanach. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-04-04, 12:00

toscaner napisał/a:
jadąc zimować na Bałkanach
Niemozliwe,czyżbyś my się spotkali :?: :? :czy mogę sobie zamówić lekcje jezyków obcych :haha: Pozdrawiam barbara
toscaner - 2018-04-04, 19:59

Basiu, ja po grecku ani słowa. To bardziej ja u Ciebie sobie zamówię lekcje :spoko

Na razie to taki luźny plan, bo nie jest pewne czy ok. 8 miesięcy na Bałkanach plus Turcja, czy Afryka, Maroko, Mali, czyli plan z tego roku. Wtedy w Afryce ok. 4-5 najzimniejszych miesięcy, pozostałe znów w Hiszpanii i Portugalii.
W wersji Bałkany, najzimniejsze na Krecie lub południu Turcji.
Się zobaczy :ok
Do jesieni daleko. Na razie Bałkany - Afryka mamy 70% - 30%

Teraz uprawiam już zimowanie tylko na południu, a "latowanie" tylko na północy. Wtedy kamperowanie nie kosztuje mnie nic. Jedynie paliwo na pokonywane km i jedzenie. Ale ja mało jem :haha:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group