Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Azja - Indie Nepal

gryz3k - 2018-02-12, 13:07
Temat postu: Indie Nepal
Tak niekamperowo ale może ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia i coś podpowie.

Mój plan to samolot do Delhi, zakup tam motocykla, najchętniej z koszem lub Tuc Tuc /jako mini kamper/ i wycieczka w Himalaje. W planach Nepal. Nie rozgryzłem jeszcze tematu czy da się przejechać motocyklem granicę. Marzy mi się Buthan ale z tego co czytałem indywidualna turystyka odpada.

Dopiero zgłębiam temat więc wszelkie sugestie mile widziane. :spoko

majmarek - 2018-02-12, 14:25

Od razu planuj atak na k2
A tak na serio zacznij od tupcal, też jest ośnieżone itp!
Zazdroszczę stanu umysłu
Mm

matro - 2018-02-12, 14:51

:spoko
Miałem sposobność obcowania z podróżnikami którzy na rowerach/motocyklach objechali cały świat - nazywają się Marta Owczarek oraz Bartek Skowroński - autorzy książek "ByleDalej - w 888 dni dookoła świata" oraz "Pod Stopami Słońca". Z tego co wiem to około 6 miesięcy byli w Indiach gdzie przeżyli różne przygody - z leczeniem złamanej nogi włącznie.
Nawet z nimi robiliśmy spotkanie w naszej Bazie PCT ;)

https://www.youtube.com/watch?v=vgnZBXqyLt4

https://www.youtube.com/watch?v=dlO_4OAyMxI

Oni też twierdzą że jedyna bariera jaką jest to "stan umysłu" - który po pierwszym kroku zmienia swoje nastawienie :spoko
W tej chwili spodobał im się kampering i podróżują po Ameryce Południowej ...kamperem 4x4 :)

Mają założonego bloga i konto na FB ale odpowiadają w miarę możliwości ;)

http://www.byledalej.com/

gryz3k - 2018-02-12, 15:07

matro napisał/a:
Mają założonego bloga i konto na FB ale odpowiadają w miarę możliwości

http://www.byledalej.com/


Dzięki, Odwiedziłem ich bloga ale niestety nie piszą nic o Indiach ani Nepalu :-/ :spoko

Johny_Walker - 2018-02-12, 15:18

Byłem tam w latach '90 z plecakiem. Fajnie ale ciężko. Teraz się zrobiłem wygodny.
mischka - 2018-02-12, 15:32

Johny_Walker napisał/a:
Byłem tam w latach '90 z plecakiem. Fajnie ale ciężko. Teraz się zrobiłem wygodny.

Toś mu pomógł :haha:

matro - 2018-02-12, 16:23

gryz3k napisał/a:
matro napisał/a:
Mają założonego bloga i konto na FB ale odpowiadają w miarę możliwości

http://www.byledalej.com/


Dzięki, Odwiedziłem ich bloga ale niestety nie piszą nic o Indiach ani Nepalu :-/ :spoko


Przejrzałem na szybko ich książkę " Byle Dalej - 888 dni dookoła świata" i jest kilkanaście stron poświęconych Nepalowi oraz Indiom. Jak już Ciebie chwyci coś więcej niż marzenia to może warto nabyć, wypożyczyć - albo inaczej! - jeżeli myślisz poważnie o takiej podróży to powinieneś zobaczyć czy w okolicy nie ma jakiś festiwali podróżniczych - warto poprzebywać z tego typu podróżnikami i poszukać wspólnego mianownika :spoko

Suliki - 2018-02-12, 19:50

Cześć, byłem wiele razy w Indiach i tak: lot do Delhi - OK :) , tuk-tuk - tym to pod himalajską górkę nie podjedziesz na 100%, a i prędkość po płaskim nie zachwyca, motor miałem wynajęty w Ladakhu ( Royal Enfield - to jest w zasadzie jedyny większy motor ogólnie dostępny w Indiach ) dał radę do wysokości około 6000m ale było ciężko z braku powietrza :) . Nie wiem jak jest z zakupem i wyjazdem poza Indie ale poszukaj po blogach są pewnie tacy co próbowali. Generalnie to jest to do zrobienia, ale weź pod uwagę, że jazda po Indyjskich drogach to jest prawdziwa 'jazda' - brak jakichkolwiek reguł - indyjscy przyjaciele doradzili, ze jak jakiś wypadek to lepiej wiać niż czekać na policję bo często wioska sama rozstrzyga kto był sprawcą. Powodzenia !
gryz3k - 2018-02-13, 13:09

Kupić sprzęt można. Ludzie to robili. Nie można nowego. Używkę już tak.
Nie wiem czy ruch w Indiach jest gorszy niż np w Wietnamie. Mam doświadczenie z kilku azjatyckich krajów więc mam nadzieję dać radę.
Co do motocykla to pewnie Enfield byłby najlepszy tym bardziej, że plan jest jeździć we trójkę. Tańsze są ichniejsze Bajaje ale chyba dużo słabsze. Czytałem o dziewczynie co była w Himalajach na Pulsarze 150, który tam kupiła. 150 cm może daje radę z jedną osobą ale 3 plus bagaż może być słabo. :spoko

Johny_Walker - 2018-02-15, 10:38

mischka napisał/a:
Johny_Walker napisał/a:
Byłem tam w latach '90 z plecakiem. Fajnie ale ciężko. Teraz się zrobiłem wygodny.

Toś mu pomógł :haha:

Należy kupić przewodnik Lonely Planet i żadna dodatkowa pomoc nie będzie potrzebna. To dosłownie biblia dla plecakowiczów w Indiach.

Johny_Walker - 2018-02-15, 10:43

gryz3k napisał/a:

Co do motocykla to pewnie Enfield byłby najlepszy tym bardziej, że plan jest jeździć we trójkę. Tańsze są ichniej

Wypożyczyłem sobie jakiś skuter będąc w Goa i jeździłem po okolicy. Skrzyżowania były często równorzędne. Wieczorem, nawet po zmroku nikt nie używał świateł, bo zwykle były zepsute. Przed skrzyżowaniem wszyscy trąbili i jechali bez zwalniania dalej. Po ciemku. Szalony kraj.
Raz mi krowa weszła do bungalow i nie chciała wyjść.
Warto raz spróbować jazdy najtańszym lokalnym pociągiem. Niezapomniane przeżycie.
Popływać łódką Gangesem w Varanasi.
Ogólnie polecam. Ale należy po powrocie solidnie odpocząć.

gryz3k - 2018-02-15, 11:12

Przewodnik Lonely Planet jest rzeczywiście ok tylko, że ..... wszyscy go używają. Skutkuje to tym, że wszyscy działają wg tego samego schematu. Śpią w tych samych miejscach i jedzą w tych samych barach. Czasem warto zapytać innych o własne doświadczenia.

Goa to troszkę inna bajka. Indie są duże i bardzo zróżnicowane. Czym innym jest wypożyczenie skuterka w kurorcie a czym innym podróżowanie motocyklem 150 cc w Himalaje. Jest sporo relacji ludzi, którzy byli na zorganizowanych przejażdżkach wyznaczonymi trasami. Trudniej znaleźć porady osób, które samodzielnie rozgryzły temat. :spoko

Johny_Walker - 2018-02-15, 13:51

Trzeba zatem poświęcić czas na czytanie forów albo pobyt na miejscu.
gryz3k - 2018-02-15, 16:59

Johny_Walker napisał/a:
Trzeba zatem poświęcić czas na czytanie forów albo pobyt na miejscu.


Przeszukuję net. Jest kilka ciekawych relacji. Czuję, że skończy się jak zawsze. Pojedziemy "na pałę" i rozeznamy się na miejscu.

Czy widziałeś Johny motocykle z koszem?

Qcyk - 2018-02-16, 00:45

Moi znajomi pojechali do Indi kamperem :wyszczerzony: zobacz ich relacje na facebooku jako dadaje.pl. Piszą też bloga więc sporo się możesz dowiedzieć obecnie są na Goa.
martini44 - 2018-02-16, 08:58

Piotruś gdzie Ty tam jedziesz ??? a tak wogóle to trzymam kciuki życzę powodzenia i czekam na info o indyjskich smakach :wyszczerzony: :spoko
gryz3k - 2018-02-16, 09:57

martini44 napisał/a:
Piotruś gdzie Ty tam jedziesz ??? a tak wogóle to trzymam kciuki życzę powodzenia i czekam na info o indyjskich smakach :wyszczerzony: :spoko


Dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam kilka niewiadomych. Macam temat i chęć jest. Jak dojdzie do realizacji to pewnie coś skrobnę. :spoko

gryz3k - 2018-02-16, 09:59

Qcyk napisał/a:
Moi znajomi pojechali do Indi kamperem :wyszczerzony: zobacz ich relacje na facebooku jako dadaje.pl. Piszą też bloga więc sporo się możesz dowiedzieć obecnie są na Goa.


Dziękuję :roza:

Endi - 2018-02-16, 13:13

Kolega na przełomie kwietnia i maja leci do Katmandu via Delhi. Preferuje podróże rowerem . Zabiera ze sobą MTB . Jego celem jest wjechać na Mount Everest do first camp na wysokości około 5000 m npm. Z Katmandu w ten rejon ma 200 km. W sumie , przez m-c chciałby przejechać jakieś 1000 km. Pytałem go o motocykl z bocznym wózkim . W Nepalu i w Indiach był kilkakrotnie i jak twierdzi , nie spotkał i zupełnie nie kojarzy aby widział taki pojazd. Może jakieś samoróbki ??

Ale to tylko tak na marginesie . ;)

Gryzk , jak wyprawa dojdzie do skutku...a napewno dojdzie ... życzę szczęśliwej podróży :spoko

gryz3k - 2018-02-16, 13:32

Endi, dzięki. Twój kolega wróci pewnie przed moim wyjazdem to może udałoby mi się zadać Mu kilka pytań. :spoko
Endi - 2018-02-22, 17:48

gryz3k napisał/a:
..kolega wróci pewnie przed moim wyjazdem to może udałoby mi się zadać Mu kilka pytań.


Pytałem...dam Ci nr jego telefonu na PW, możesz zadzwonić ... i przed i po ;)

gryz3k - 2018-02-22, 17:55

Endi napisał/a:
gryz3k napisał/a:
..kolega wróci pewnie przed moim wyjazdem to może udałoby mi się zadać Mu kilka pytań.


Pytałem...dam Ci nr jego telefonu na PW, możesz zadzwonić ... i przed i po ;)


Super, dziękuję. :roza:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group