Klub mi³o¶ników turystyki kamperowej - CamperTeam

PTTC - Dyskusja wydzielona z tematu zlotu na Bia³orusi

slawwoj - 2018-02-13, 13:02

Pod koniec naszej wycieczki po Bia³orusi by³o ju¿ ciep³o. Pamiêtam ¿e w³±cza³em klimê podczas jazdy.
adaml61 - 2018-02-13, 14:07

Ja w ¶rodê po zlocie , je¿dzi³em rowerem po Gi¿ycku w krótkim rêkawku . Na zdjêciach z wtorku widaæ opady ¶niegu na Bia³orusi .W Augustowie by³o s³oneczko.
salut - 2018-02-13, 16:38

slawwoj napisa³/a:
Pamiêtam ¿e w³±cza³em klimê podczas jazdy.

Bo lodówka przesta³± Ci dzia³aæ ..... :haha: :haha: :haha: :haha:
:spoko :spoko

slawwoj - 2018-02-13, 17:07

salut napisa³/a:
slawwoj napisa³/a:
Pamiêtam ¿e w³±cza³em klimê podczas jazdy.

Bo lodówka przesta³± Ci dzia³aæ ..... :haha: :haha: :haha: :haha:
:spoko :spoko


Nie przesta³a bo dobrzy ludzie pomogli. W³±cznik na start i zadzia³a³a. :haha:

slawwoj - 2018-02-14, 18:59

PTTC odbiera³o podziêkowania i dyplom.

Mo¿e o to oni powinni co¶ w tym temacie uczyniæ?

kalinin - 2018-02-15, 08:43

slawwoj napisa³/a:
PTTC odbiera³o podziêkowania i dyplom.

Mo¿e o to oni powinni co¶ w tym temacie uczyniæ?


No w³a¶nie, po to zosta³o miêdzy innymi PTTCC powo³ane, by nas reprezentowaæ przed ro¿nymi instytucjami. Poza zbieraniem sk³adek nie przypominam sobie innych dzia³añ.

slawwoj - 2018-02-15, 14:11

Tu siê nie ma co ¶miaæ. Tylko mo¿na poinformowac niezrzeszonych.

Chyba ¿e to wojenno tajne. Albo takie informacje s± nie dla blebsu.

Je¶li plebs zobaczy ¿e PTTC co¶ dzia³a to mo¿e poprosi o dopuszczenie do tego grona.

wbobowski - 2018-02-15, 14:37

slawwoj napisa³/a:
Tu siê nie ma co ¶miaæ. Tylko mo¿na poinformowac niezrzeszonych.

Chyba ¿e to wojenno tajne. Albo takie informacje s± nie dla blebsu.

Je¶li plebs zobaczy ¿e PTTC co¶ dzia³a to mo¿e poprosi o dopuszczenie do tego grona.

S³awciu, PTTC zawsze chêtnie przyjmie w swe szeregi ka¿dego, któremu nie s± obojêtne problemy dotycz±ce turystyki kamperowej. A jeszcze chêtniej, gdy ten kto¶ daje od siebie wiêcej ni¿ tylko cz³onkostwo. To np. dotyczy równie¿ Ciebie i dziwiê siê, ¿e siê jeszcze zastanawiasz.

Jako cz³onek PTTC bêdziesz mia³ dostêp do forum cz³onków PTTC, z którego dowiesz siê wiêcej o dzia³aniach stowarzyszenia.
Wybacz ale trudno forum cz³onków PTTC powielaæ tutaj. Tutaj jest forum cz³onków camperteam. I choæ podstawowe cele s± chyba wspólne, to dzia³ania cz³onków PTTC i camperteam ró¿ni± siê.
Np. z najbli¿szego mi podwórka: to, ¿e w sklepie CT mo¿esz dzisiaj kupiæ wiele gad¿etów reklamuj±cych CamperTeam (a nie PTTC) to przede wszystkim zas³uga PTTC, bo jako¶ nie ma innego chêtnego, aby inwestowaæ w towary, które zalegaj± pó¼niej magazyn przez 2-3 lata lub d³u¿ej. I nie wynika to z nietrafionych zakupów, tylko z ilo¶ci zakupowanych towarów w celu utrzymania jak najni¿szej ceny.

A o dzia³aniach i kontaktach z Bia³orusi± tez na forum cz³onków PTTC mo¿na siê wszystkiego dowiedzieæ.
Mam nie¶mia³± nadziejê, ¿e troszkê rozja¶ni³em problem. Je¶li nie - jestem otwarty.

slawwoj - 2018-02-15, 14:44

Jakby¶ móg³ dwa zdania - jak wst±piæ w szeregi PTTC? :bukiet:

Ju¿ znalaz³em
http://www.pttcc.pl

wbobowski - 2018-02-15, 15:18

slawwoj napisa³/a:
Jakby¶ móg³ dwa zdania - jak wst±piæ w szeregi PTTC? :bukiet:

Ju¿ znalaz³em
http://www.pttcc.pl

Zajrzyj do Statutu i zapraszamy.

zbyszekwoj - 2018-02-15, 22:44

jerry Gdansk napisa³/a:
Kuratorem wydarzenia bêdzie wicepremier Kalinin.


Znam cz³owieka , gra³ na pianinie Niemena w Wasiliszkach. :gra:

wbobowski - 2018-02-15, 23:48

slawwoj napisa³/a:
PTTC odbiera³o podziêkowania i dyplom.

Mo¿e o to oni powinni co¶ w tym temacie uczyniæ?

S³awciu, tak jeszcze w celu dok³adnego wyja¶nienia. Odebra³em z Jackiem (JaWa) (bo nie mia³ kto) 3 dyplomy dla klubów polskich obecnych na zlocie. Po jeden od razu zg³osili siê przedstawiciele jakiego¶ ¶l±skiego klubu, chyba PZM. Z dwóch pozosta³ych jeden zosta³ wrêczony Januszowi jako w³a¶cicielowi camperteam.pl - i to mo¿e tutaj powiniene¶ apelowaæ.

CORONAVIRUS - 2018-02-16, 00:08

W³odek , dlaczego by dowiedzieæ siê o dzia³alno¶ci faktycznej PTTC / nie statucie / trzeba najpierw siê zapisaæ i zap³aciæ sk³adkê by mieæ dostêp do informacji na forum PTTC ?
wbobowski - 2018-02-16, 11:44

BIORCA napisa³/a:
... by mieæ dostêp do informacji na forum PTTC ?

To chyba oczywiste, ¿eby mieæ dostêp trzeba byæ cz³onkiem.

BIORCA napisa³/a:
... by dowiedzieæ siê o dzia³alno¶ci faktycznej PTTC

Nikt Ci nie broni dowiadywaæ siê.

CORONAVIRUS - 2018-02-16, 11:51

wbobowski napisa³/a:


BIORCA napisa³/a:
... by dowiedzieæ siê o dzia³alno¶ci faktycznej PTTC

Nikt Ci nie broni dowiadywaæ siê.


gdzie mogê o tym poczytaæ ? My¶lê ,¿e wielu z nas taka publikacja interesuje .

wbobowski - 2018-02-16, 12:27

BIORCA napisa³/a:
wbobowski napisa³/a:


BIORCA napisa³/a:
... by dowiedzieæ siê o dzia³alno¶ci faktycznej PTTC

Nikt Ci nie broni dowiadywaæ siê.


gdzie mogê o tym poczytaæ ? My¶lê ,¿e wielu z nas taka publikacja interesuje .

Ada¶ nie udawaj naiwnego.
Jak wejdziesz na stronê www.pttcc.pl lub www.pttc.eu i klikniesz w zak³adkê "Kontakt" to dowiesz siê kto jest Rzecznikiem prasowym PTTC, u którego wszystkiego mo¿esz siê dowiedzieæ.

zbyszekwoj - 2018-02-16, 12:54

Tadeusz ¼ród³em info. :aniolek
CORONAVIRUS - 2018-02-16, 12:54

W³odek ... internet to potêga a on dzia³a literkami a nie s³owami .

Opowie¶ci przez telefon i rzecznicy to jakie¶ takie ma³opostêpowe , nie obra¼ siê ale tak to jest w dzisiejszym ¶wiecie ,¿e jak kto¶ ma siê czym pochwaliæ to o tym pisze by ka¿dy móg³ sobie poczytaæ na kiblu albo w poci±gu jak siê nudzi a jak nie ma o czym poczytaæ to i pogadaæ nie ma o czym .

Nie jestem naiwny i ten temat jest od¶wie¿any co jaki¶ czas z tym samym skutkiem czyli z informacja niejawn± , nic mi do tego jak prowadzicie t± firmê , macie sukcesy lub ich nie macie , chcecie lub nie chcecie siê rozwijaæ , na dzi¶ i nie tylko wygl±da na to ,¿e najlepiej czujecie siê w swoim towarzystwie i sosie , nie moja to sprawa . Ja tylko pisze o tym co widaæ z zewn±trz . Kiedy¶ i tak dojrzejecie do stworzenia informacji publicznej tylko jakos wolno Wam to przychodzi :) Ja mam czas , bêdê dopytywa³ jak to ja :spoko

zbyszekwoj - 2018-02-16, 13:11

BIORCA napisa³/a:
bêdê dopytywa³ jak


Mo¿e do pani Prezes. :ok

wbobowski - 2018-02-16, 13:15

BIORCA napisa³/a:
Ja mam czas , bêdê dopytywa³ jak to ja

To akurat nic nowego.
A co do reszty Twojego wywodu to ja osobi¶cie ca³e doros³e ¿ycie dzia³am spo³ecznie.
Po prostu robiê i nie lubiê siê tym chwaliæ.
A podziwiam takich co gadaj± albo pisz±, ¿e robi±... tylko tej roboty w rzeczywisto¶ci nie ma.
I zawsze bardzo chêtnie przyjmowa³em do swojej roboty takich, którzy chcieli co¶ robiæ, a nie tylko gadaæ co trzeba by zrobiæ.

Zapraszam Ciê serdecznie do tej roboty, któr± ma do zrobienia PTTC.

BaWa - 2018-02-16, 13:49

No i SUPER bo tam niepotrzebnie za¶miecony w±tek :ok
CORONAVIRUS - 2018-02-16, 18:27

[quote="wbobowski"] tylko gadaæ co trzeba by zrobiæ.



akurat ja kamperowcom trochê dogadzam poza PTTC i czasu na wiêcej brak a efekty ka¿dy mo¿e zobaczyæ i oceniæ , wykrêci³e¶ siê od odpowiedzi :) no trudno , nikt zatem niczego siê przy okazji nie dowie jakie sukcesy przypad³y PTTC w np. ostatnim roku :) Chyba ,¿e zadzwoni i osobi¶cie wys³ucha pogadanki :szeroki_usmiech


A mo¿e faktycznie zadzwoniê i nagram wypowied¼ rzecznika a potem udostêpniê innym , rzecznik przygotowany ??? :)

slawwoj - 2018-02-16, 19:53

Jako ¿e sta³em siê za³o¿ycielem w±tku zadam pytanie - czy Polacy je¼dzili na zlot w Miñsku jako CT czy PTTC czy ot tak sobie.

Zw³aszcza chodzi mi o Jawe w czy im imieniu odbiera³ dyplom CT, PTTC czy Polaków bêd±cych na zlocie.

wbobowski - 2018-02-16, 23:43

slawwoj napisa³/a:
Jako ¿e sta³em siê za³o¿ycielem w±tku zadam pytanie - czy Polacy je¼dzili na zlot w Miñsku jako CT czy PTTC czy ot tak sobie.

Zw³aszcza chodzi mi o Jawe w czy im imieniu odbiera³ dyplom CT, PTTC czy Polaków bêd±cych na zlocie.

Skoro by³e¶ to powinienie¶ pamiêtaæ.
Wywo³ano Polskê po odbiór dyplomu. Jako¶ nikt siê nie kwapi³. Koledzy, którzy byli wokó³ prawie mnie wypchnêli. Ruszaj±c do sceny spojrza³em w bok, kto by jeszcze ze mn± poszed³. Zauwa¿y³em niedaleko Jacka (JaWa) i za³owa³em go aby¶my razem odbierali. Czy to Ci wystarczy?

A co do pierwszego pytania... to czê¶æ Polaków pojecha³a jako PZM (niewielka czê¶æ), czê¶æ jako CT, a czê¶æ pojecha³a jako CT i PTTC.

Jak wrêcza³em suweniry Wujkowi Micha³owi, które by³y reklam± CT... ale ufundowane przez PTTC... to kogo ja reprezentowa³em ?... sam sobie odpowiedz na tak m±drze postawione pytanie.

slawwoj - 2018-02-17, 06:08

Akurat Ty by³e¶ (jeste¶) odpowiedni± osob±. To nie podlega jakiejkolwiek ocenie.

A JaWa trafi³ tam przez przypadek. Sprawa jasna nie draze dalej tematu.

CORONAVIRUS - 2018-02-17, 07:57

slawwoj napisa³/a:

A JaWa trafi³ tam przez przypadek. .



no nie taki zupe³ny przypadek bo faktycznie Jacek te¿ nadawa³ siê idealnie do reprezentowania nas , nikt nie bêdzie dyskutowa³ nad jego zas³ugami ,¿e nie wspomnê jedynej w CT cyklicznej imprezy w Grudzi±dzu organizowanej przez Wandziê i Jacka , zapewnianie tam i nie tylko tam nag³o¶nienia i atrakcji . Pisze ¶wiadomie jedynej cyklicznej imprezy pomijaj±c organizowane przez dyrektorstwo urodziny CT co jest inn± par± kaloszy .


W³odek to kogo Ty tam reprezentowa³e¶ wed³ug Ciebie ? Nas czy Was ??? :)

a tak na marginesie to Jacku co z solankami ??? :roza:

wbobowski - 2018-02-17, 14:49

BIORCA napisa³/a:
Nas czy Was ???

A kto to jest Was ???

Przecie¿ wcze¶niej pisa³em, ¿e niektórzy reprezentowali CT i PTTC... nie doczyta³e¶ ???

CORONAVIRUS - 2018-02-17, 17:01

wbobowski napisa³/a:
BIORCA napisa³/a:
Nas czy Was ???

A kto to jest Was ???

Przecie¿ wcze¶niej pisa³em, ¿e niektórzy reprezentowali CT i PTTC... nie doczyta³e¶ ???


Was dla mnie znaczy PTTC

doczyta³em , oczywi¶cie .


Je¶li ka¿dy z PTTC jest z CT / no innych chyba nie ma / to ka¿dy z PTTC reprezentuje z automatu CT .

Natomiast nie ka¿dy z CT reprezentuje PTTC bo cz³onkiem nie jest .


Wychodzi na to ,¿e nie da siê reprezentowaæ PTTC nie reprezentuj±c CT .

dobrze kombinujê ? :)

Tadeusz - 2018-02-17, 17:05

Cytat:
Wychodzi na to ,¿e nie da siê reprezentowaæ PTTC nie reprezentuj±c CT .

dobrze kombinujê ?


Dobrze kombinujesz.
To w³a¶nie dlatego wszystko co robimy jest dla CamperTeam. Taki by³ zamys³ i taka jest realizacja.

:spoko

CORONAVIRUS - 2018-02-17, 17:38

Tadeusz napisa³/a:
Cytat:
Wychodzi na to ,¿e nie da siê reprezentowaæ PTTC nie reprezentuj±c CT .

dobrze kombinujê ?


Dobrze kombinujesz.
To w³a¶nie dlatego wszystko co robimy jest dla CamperTeam. Taki by³ zamys³ i taka jest realizacja.

:spoko


no w³a¶nie , wracamy do punktu wyj¶cia ...

co robicie ? :)

Tadeusz - 2018-02-17, 18:13

BIORCA napisa³/a:
no w³a¶nie , wracamy do punktu wyj¶cia ...


To Ty wracasz.
Gdyby¶ ruszy³ g³ow±, to nasze dzia³ania sam by¶ zauwa¿y³.

Zauwa¿y³by¶ dzia³alno¶æ w rozprowadzaniu strojów, naklejek, gad¿etów CT.
Zauwa¿y³by¶ cykliczne zloty przy Motor Show oraz w Uniejowie a tak¿e inne, gdzie wsparcie PTTCC mia³o znaczenie istotne.
Zauwa¿y³by¶ wiele wyró¿nieñ dla Kole¿anek i Kolegów którzy dla CT zrobili znacznie wiêcej ni¿ tylko uczestniczenie w gadu³ach, a które PTTCC finansowa³o i finansuje.
Zauwa¿y³by¶ nasze dzia³ania papierkowe, gdzie bez wystosowywanych przez PTTCC pism nie da³oby siê za³atwiæ istotnych dla nas spraw ( miedzy innymi kontakty z turystami karawaningowymi zza wschodnich granic).
Zauwa¿y³by¶ nasze dzia³ania na rzecz budowy punktów obs³ugi karawaningu na MOP-ach, gdzie wraz z kolegami z TV i "Gazety Wyborczej" uda³o siê ju¿ ruszyæ sprawê do przodu.
Zauwa¿y³by¶ nasze uczestnictwo w potyczkach z fiskusem i s±dami o akcyzê na kampery.
Zauwa¿y³by¶ nasze spotkania z bankowcami maj±ce na celu u³atwienia dla otwieraj±cych kamperparki i punkty obs³ugi kamperów.-
Zauwa¿y³by¶ nasze potyczki z Radami Miast, które wymy¶li³y, ¿e kampery nie maj± prawa zatrzymywaæ siê na parkingach lecz wy³±cznie na kempingach.
Zauwa¿y³by¶ nasze wystawy i spotkania tematyczne na wybranych zlotach (np. w Poznaniu i Uniejowie- Romuald Koperski.
Zauwa¿y³by¶ nasze dofinansowania wcze¶niej wrêczanych Camperteamków, nagród i dyplomów.

Wreszcie, drogi Adasiu, zauwa¿y³by¶ nas w radio i telewizji w audycjach równie¿ przygotowywanych pod auspicjami PTTCC.

To s± dzia³ania dla nas wszystkich, nie tylko dla CT.

Mo¿e skromnie, ale przecie¿ spo³ecznie, czasem z po¶wiêceniem ogromnej ilo¶ci czasu, staramy siê co¶ zrobiæ dla Kolegów.

Niektórzy z Kolegów bardzo nam w tym pomagaj±, inni nawet nie wiedz± o tym, ¿e istniejemy, jeszcze inni maj± to w nosie, a my po prostu staramy siê byæ u¿yteczni. Na tyle na ile wystarcza nam pomys³ów i entuzjazmu.

Problemem jest w³a¶nie ten entuzjazm, którego ubywa z czasem, gdy ci, którym siê chce, nie maj± ¿adnego wsparcia.

Mnie entuzjazmu ostatnio wyra¼nie ubywa. Mo¿e jestem za stary?

CORONAVIRUS - 2018-02-17, 18:37

Tadziu , z ca³ym szacunkiem , chcesz powiedzieæ ,¿e tylko ja tych wszystkich punktów nie zauwa¿am / czytaj dos³ownie : nie domy¶lam siê o ich istnieniu / ??? Jakim cudem tylko do mnie te wie¶ci nie dochodz± a inni w ca³ej Polsce doskonale o nich wiedz± ... jestem tym zmartwiony . Widocznie za daleko mieszkam od Pajêczna .
janusz - 2018-02-17, 18:55

BIORCA napisa³/a:
za daleko mieszkam od Pajêczna

Eee, chyba nie. :hide:

Tadeusz - 2018-02-17, 19:00

Ada¶, po co te kpiny?

Na poczatku informowali¶my o naszych dzia³aniach a potem, gdy stwierdzili¶my, ¿e zainteresowanie nimi jest minimalne, przestali¶my.

Wyszli¶my z za³o¿enia, ¿e brak zainteresowania wynika st±d, i¿ nie bardzo koledzy maja ochotê po¶wiêcaæ swój czas na pracê spo³eczn±, a skoro tak, to niech inni to robi± a nasza chata skraja.

Tak by³o.

Niektórzy nawet wykazywali zainteresowanie, ale bez ochoty wspó³pracy.

Bywa³o jeszcze gorzej - proponowano rozwiniêcie dzia³alno¶ci finansowej z uzyskaniem dotacji w³±cznie. My nie chcieli¶my i nie chcemy mieæ do czynienia z tak± dzia³alno¶ci±. Ograniczamy siê do finansowania zakupów dla CT.

Przyznajê Tobie racjê, ¿e mo¿e powinni¶my wiêcej mówiæ o naszej pracy, pomys³ach i dzia³aniach tu, na stronach forum. Có¿, pocz±tki nas chyba troszkê zniechêci³y. Chyba ciut przykro¶ci sprawia³o niektórym z nas, tym, którzy naprawdê po¶wiêcali sporo czasu aby co¶ zrobiæ, to, ¿e poza patrzeniem na rêce i ¿±daniem sprawozdañ nie oferowano pomocy. Ba! Nawet w¶ród cz³onków PTTCC wielu nie interesowa³o siê tym co robimy, lub staramy siê robiæ.

Moja rola rzecznika pcha³a mnie do kontaktów z radiem, TV, w³adzami, instytucjami.

Zapewne wiesz, Ada¶, z w³asnego do¶wiadczenia, jak destrukcyjnie dzia³a na cz³owieka ¶wiadomo¶æ, ¿e jego starania s± nie zauwa¿ane.

Ja, osobi¶cie, czujê siê zmêczony i chyba troszkê zniechêcony.

Póki co, mamy z Kolegami jeszcze pomys³y nowe i mo¿e co¶ nam z nich wyjdzie.

Mo¿e. :spoko

CORONAVIRUS - 2018-02-17, 20:08

Tadeusz napisa³/a:
Ada¶, po co te kpiny?



Tadziu , jestem ostatnim który by kpi³ bo widzê jak to wszystko od lat siê krêci ale jak chcesz to do rzeczy by by³o wszystko jasne .

pocytujê trochê :


Gdyby¶ ruszy³ g³ow±, to nasze dzia³ania sam by¶ zauwa¿y³.

ROZUMIEM ,¯E NIE MY¦LÊ - dziêkujê , mocne stwierdzenie , mocne ....

Zauwa¿y³by¶ dzia³alno¶æ w rozprowadzaniu strojów, naklejek, gad¿etów CT.


W³odek rozprowadza to na CT , widzê , dla obserwatora nigdzie tam nie ma PTTC.

Zauwa¿y³by¶ cykliczne zloty przy Motor Show oraz w Uniejowie a tak¿e inne, gdzie wsparcie PTTCC mia³o znaczenie istotne.

Uniejów odbywa³ siê bez PTTC , te¿ dawa³ radê a w Poznaniu tylko baner widujê i co¶ jeszcze ale publicznie nie chcia³bym o tym pisaæ , mogê prywatnie do Ciebie .

Zauwa¿y³by¶ wiele wyró¿nieñ dla Kole¿anek i Kolegów którzy dla CT zrobili znacznie wiêcej ni¿ tylko uczestniczenie w gadu³ach, a które PTTCC finansowa³o i finansuje.

szczerze ? zauwa¿y³em rozdawanie znaczków zrobionych przez Kolegê z za po³udniowej granicy i medali okoliczno¶ciowych bez i w futera³ach , co pomin±³em ?

Zauwa¿y³by¶ nasze dzia³ania papierkowe, gdzie bez wystosowywanych przez PTTCC pism nie da³oby siê za³atwiæ istotnych dla nas spraw ( miedzy innymi kontakty z turystami karawaningowymi zza wschodnich granic).

nie zauwa¿y³em , to jest nie do zauwa¿enia bez jednoznacznej deklaracji o istnieniu tego faktu , jak mia³bym to zauwa¿yæ ?

Zauwa¿y³by¶ nasze dzia³ania na rzecz budowy punktów obs³ugi karawaningu na MOP-ach, gdzie wraz z kolegami z TV i "Gazety Wyborczej" uda³o siê ju¿ ruszyæ sprawê do przodu.

nie zauwa¿y³ bym sam z siebie , podobnie jak i wcze¶niej , tylko wró¿ka ma takie moce . Widocznie nie ogl±dam TEJ TV i nie czytam wyborczej , przyznaje siê , tam pewnie o tym pisano .

Zauwa¿y³by¶ nasze uczestnictwo w potyczkach z fiskusem i s±dami o akcyzê na kampery.

o to jest ciekawe choæ te¿ o tym nigdzie nie tr±biono , prosze daj wiêcej wiadomo¶ci w tej sprawie , jaki stan , jakie efekty ?

Zauwa¿y³by¶ nasze spotkania z bankowcami maj±ce na celu u³atwienia dla otwieraj±cych kamperparki i punkty obs³ugi kamperów.-


a niby jak jak nawet maj±c konto w tym samym banku z którym rozmawiacie oni nie informuj± o tym swoich klientów .

Zauwa¿y³by¶ nasze potyczki z Radami Miast, które wymy¶li³y, ¿e kampery nie maj± prawa zatrzymywaæ siê na parkingach lecz wy³±cznie na kempingach
.

Fakt , obi³o mi siê o uszy w jakim¶ mie¶cie ale nie wiem w jakim , nie pamiêtam , nie ma tej informacji przynajmniej nie by³o w 2017 roku , mamy dzis w Polsce 930 miast , Tadziu zmi³uj siê , jak to obserwowaæ i ogarn±æ by "zauwa¿yæ " ?


Zauwa¿y³by¶ nasze wystawy i spotkania tematyczne na wybranych zlotach (np. w Poznaniu i Uniejowie- Romuald Koperski.

no zauwa¿y³em wystawy ale nigdzie tam nie by³o o PTTCC , to by³y wspomnienia ludzi z wypraw wakacyjnych na fotkach , ludzi z CT ... Pttcc powiesi³o nad tym baner , nad tym banerem by³ jeszcze wiêkszy coca coli albo Dunlopa , oni te¿ maj± jaki¶ udzia³ w wyprawach ludzi z CT ?

Zauwa¿y³by¶ nasze dofinansowania wcze¶niej wrêczanych Camperteamków, nagród i dyplomów.

o tym juz by³o kilka punktów wy¿ej


Wreszcie, drogi Adasiu, zauwa¿y³by¶ nas w radio i telewizji w audycjach równie¿ przygotowywanych pod auspicjami PTTCC.

Tadziu ... drogi ... pod auspicjami ??? CZYM? Ponownie b³agam o powagê ... jak s³ysze co¶ w radio to hymny na temat niezale¿no¶ci kamperowca bo ma ³ó¿ko , kibel i kuchniê ze sob± i za ka¿dym razem ma to byæ NEWS dla ludu pracuj±cego , nic innego w takich audycjach siê nie dzieje , to odkrywanie gór dawno zdobytych :) Faktem jest ,¿e w ostatnim sezonie na drogach kamperów na polskich tablicach pojawi³o siê du¿o wiêcej ni¿ w latach poprzednich ale to ewolucja naszego rynku , który goni ¶wiat a nie zas³uga "pod auspicjami " .

To s± dzia³ania dla nas wszystkich, nie tylko dla CT.

Podobnie my¶lê sk³adaj±c dzik± mapkê , niech wszyscy korzystaja , nawet z³e pisiory , nie moje , wspólne .

Mo¿e skromnie, ale przecie¿ spo³ecznie, czasem z po¶wiêceniem ogromnej ilo¶ci czasu, staramy siê co¶ zrobiæ dla Kolegów.

Nie nowo¶æ dla mnie , nie zastrzelisz mnie takim argumentem , chcesz robiæ co¶ dla innych nie licz na nic , rób jak chcesz , nie licz na hymny , rób dla siebie , dla swojego spe³nienia ... to moje zasady .

Niektórzy z Kolegów bardzo nam w tym pomagaj±, inni nawet nie wiedz± o tym, ¿e istniejemy, jeszcze inni maj± to w nosie, a my po prostu staramy siê byæ u¿yteczni. Na tyle na ile wystarcza nam pomys³ów i entuzjazmu.

ci co nie wiedz± ,¿e istniejecie nie cierpi± , ci co maj± w nosie tacy s± i tacy bêd± , nie rozumiem po co o nich pisaæ je¶li "To s± dzia³ania dla nas wszystkich, nie tylko dla CT. "


Problemem jest w³a¶nie ten entuzjazm, którego ubywa z czasem, gdy ci, którym siê chce, nie maj± ¿adnego wsparcia.

Fajnie i trafnie to uj±³e¶ , w samo sedno ... powiedz jak dawaæ wsparcie je¶li prawie wszystkiego trzeba siê domyslaæ , przepraszam , zauwa¿aæ na podstawie wró¿enia z fusów , przegl±dania wszystkich TV i tytu³ów gazet bo mo¿e siê trafi na co¶ w temacie dzia³alno¶ci PTTC ? No powiedz jak to zrobiæ by¶ TY nie traci³ entuzjazmu ?




napisa³e¶ "To Ty wracasz. "


To prawda mimo tego ,¿e nie ja temat zacz±³em ale ja co roku siê pytam co w poprzednim okresie siê zadzia³o w PTTC/C ?? Nigdy nie dostajê rzeczowej odpowiedzi , same ogólniki na pograniczu obra¿ania siê za moje pytanie ze sk³onno¶cia ju¿ dzi¶ bym u¿ywa³ my¶lenia jak napisa³e¶ .

Jako nie cz³onek tej organizacji ale ewentualnie chêtny do wstapienia chcia³bym ¶wiadomie z pe³n± wiedz± siê zaanga¿owaæ nie jako kolejny z listy BYCIA dla bycia . Chcia³bym wiedzieæ jakie s± sukcesy i jakie pora¿ki , jakie s± plany , zwyczajnie czy warto siê anga¿owaæ ... niestety tej wiedzy nikt i nigdy nie mo¿e posi±¶æ i ¶wiadomie zadecydowaæ , poniewa¿ jest to wiedza tajna , s±dze ,¿e dla wielu cz³onków PTTC te¿.

Tadeusz - 2018-02-17, 21:29

Ada¶, masz racjê od pocz±tku do koñca.

Mówiê to serio.

Tylko pojedyncze osoby s± zaanga¿owane spo¶ród cz³onków PTTCC i rzeczywi¶cie wielu nawet nie wie co robili¶my i próbujemy robiæ.

Widz±c to nie starali¶my siê informowaæ o naszym dzia³aniu.

Mnie najbardziej zniechêca³o wydawanie opinii bez jakiejkolwiek wiedzy o nas. Uznawanie, ¿e jeste¶my jak±¶ zamkniêt± kast± podczas gdy ka¿dy mo¿e siê przy³±czyæ i dzia³aæ.

Ada¶, nie chce mi siê drobiazgowo rozwijaæ odpowiedzi na Twój bardzo d³ugi i sensowny post. Wynika z niego, ¿e rzeczywi¶cie z niektórymi dzia³aniami trudno jest powi±zaæ PTTCC na pierwszy rzut oka, ale...

Wyt³umaczê to na przyk³adzie sklepu CT:

Aby móc zamówiæ koszulki, polary, kurtki, naklejki i wiele innych gad¿etów, trzeba wy³o¿yæ ¶rodki finansowe. To w³a¶nie jest zadanie PTTCC jako, ¿e CT pieniêdzy nie posiada.

I tak jest w innych sprawach, gdzie PTTCC nie widaæ a ono jest i pomaga CT.

My¶lê, ¿e co nie co wyja¶ni³em. Je¶li to nie wystarczy to trudno. Nie umiem inaczej.

Mo¿e jeszcze tylko dodam na koniec, ¿e:

BIORCA napisa³/a:
chcesz robiæ co¶ dla innych nie licz na nic , rób jak chcesz , nie licz na hymny , rób dla siebie , dla swojego spe³nienia ... to moje zasady .


i w³a¶nie dlatego niektórzy robili i na nic nie liczyli. Ale te¿ nie chwalili siê tym co robi±.

Tylko dlatego zabra³em g³os w tej sprawie, ¿eby po¶rednio podziêkowaæ tym, którym siê chcia³o. I mo¿e jeszcze nadal siê chce.

:spoko

wbobowski - 2018-02-17, 23:42

Tadeusz napisa³/a:
i w³a¶nie dlatego niektórzy robili i na nic nie liczyli. Ale te¿ nie chwalili siê tym co robi±.

Czyli dok³adnie postêpujemy wg Twoich zasad Ada¶... o których sam wspomnia³e¶ wy¿ej.
To sk±d ta niecierpliwa dociekliwo¶æ ???

Tadziu, wydaje mi siê, ¿e ju¿ nic dodaæ nic uj±æ z tego co napisa³e¶, dlatego stawiaj±c Ci piwo koñczê jak±kolwiek dyskusjê w tym temacie.

CORONAVIRUS - 2018-02-17, 23:53

wbobowski napisa³/a:

To sk±d ta niecierpliwa dociekliwo¶æ ???

.


co takiego ?

ja jestem cierpliwy jak ma³o kto , od kilku lat pytam w odstêpach 12-to miesiêcznych :)

janusz - 2018-02-17, 23:56

BIORCA napisa³/a:
od kilku lat pytam

To nazywa siê upierdliwo¶æ :haha:

CORONAVIRUS - 2018-02-17, 23:59

trudno , nic z tym nie zrobisz
grzegorz_wol - 2018-02-18, 08:32

Ja trochê w innej sprawie ale skoro tu Adam rozpêta³ t± dyskusjê (i dobrze bo przy okazji rozja¶ni³y siê mi niektóre rzeczy) to akurat zrobi³ siê odpowiedni klimat na zadanie tego pytania.

W dzisiejszych czasach wszystko kosztuje. Kosztuje utrzymanie, konserwacja serwera na którym chodzi forum, nie wiem programy antywirusowe itp.

Kosztuj± wszystkie czynno¶ci o których pisa³ Tadeusz.

Kto¶ kto po¶wiêca swój czas dla forum lub generalnie karawaningu i robi to spo³ecznie robi to ze swojego wyboru ale jest jeszcze kwestia finansowa.

Sytuacja gdy kto¶ kto robi co¶ dla mnie ma ponosiæ koszty (nawet drobne) np. paliwa by pojechaæ samochodem i co¶ za³atwiæ itp. a ja mu jako¶ tego nie oddaje jest dla mnie trochê dyskomfortowa.

St±d moje pytanie:

Czy wp³acaj±c sk³adki w tym stowarzyszeniu o którym siê tu mówi do³o¿ê siê choæby po¶rednio do zwrotu kosztów utrzymania tego forum?

janusz - 2018-02-18, 11:54

grzegorz_wol napisa³/a:
Czy wp³acaj±c sk³adki w tym stowarzyszeniu o którym siê tu mówi do³o¿ê siê choæby po¶rednio do zwrotu kosztów utrzymania tego forum?

Do³o¿ysz siê do propagowania kamperów i tej formy turystyki. Przez to spowodujesz, ¿e bêdziemy jako kamperowcy bardziej widziani przez organizacj± zlotów, ubrania i gad¿ety klubowe i widoczno¶æ nas przy ro¿nych imprezach takich jak na przyk³ad targi turystyczne czy motoryzacyjne. Na forum mo¿e to skutkowaæ promowaniem i nagradzaniem aktywnych forumowiczów i ciekawych ludzi których tu mamy.

Tadeusz - 2018-02-18, 16:34

Dodam jeszcze do naszych informacji tê chyba najwa¿niejsz±, bo uzasadniaj±c± nasz pomys³ powo³ania stowarzyszenia.
Otó¿ PTTCC ma osobowo¶æ prawn± co pozwala nam wystêpowaæ w roli równorzêdnego partnera przy podpisywaniu umów, organizowaniu imprez o wiêkszej skali wraz z firmami pañstwowymi i prywatnymi gdy zachodzi potrzeba obracania wiêkszymi ¶rodkami finansowymi za pomoc± operacji bankowych.
Jeste¶my równie¿ partnerem dla urzêdów pañstwowych centralnych i samorz±dów.

Jako CT niewiele mogliby¶my zdzia³aæ, gdy¿ jeste¶my tylko forum spo³eczno¶ciowym.

Dla przypomnienia Kole¿ankom i Kolegom:

Pomys³ powo³ania PTTCC zrodzi³ siê wówczas, gdy pojawi³y siê pierwsze próby zakazania kamperom postoju na parkingach miejskich z ostrym nakazem wjazdu na kemping.
Zaprotestowali¶my wówczas ostro. Dosz³o do szerokiej dyskusji, która wykaza³a jak ró¿ne s± interesy Federacji Campingu i Caravaningu oraz nasze, turystów karawaningowych.

Mam nadziejê, ¿e naszemu stowarzyszeniu uda siê, przy doskona³ej wspó³pracy z zaprzyja¼nionym pismem "Polskim Caravaningiem", przyczyniæ siê do dalszego, sensownego rozwoju naszego hobby.

:spoko :spoko :spoko

Flag - 2018-02-18, 16:57

Cytat:
Zaprotestowali¶my wówczas ostro. Dosz³o do szerokiej dyskusji, która wykaza³a jak ró¿ne s± interesy Federacji Campingu i Caravaningu oraz nasze, turystów karawaningowych.


móg³by¶ proszê rozwin±æ temat?

Tadeusz - 2018-02-18, 17:19

Flag napisa³/a:
móg³by¶ proszê rozwin±æ temat?


Dyskusja mia³a miejsce u nas i w "Polskim Caravaningu". Dotyczy³a zaganiania nas na si³ê na kempingi. Dotyczy³a równie¿ unikania przez PFCC tematu kamperparków jako nie pasuj±cych w³a¶cicielom kempingów.
By³ równie¿ problem z nie wpuszczaniem kamperów na kempingi je¶li mia³by to byæ krótki pobyt w celu tylko obs³ugi kampera.
Temat by³ szeroki, dotyczy³ równie¿ cen za takie krótkie pobyty.

kalinin - 2018-02-27, 14:04

Ada¶, paragraf 22

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group