Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Turcja - Opłaty w Turcji - wizy, winiety ? 2018

Pitt_M - 2018-03-04, 15:04
Temat postu: Opłaty w Turcji - wizy, winiety ? 2018
Czołem , kłaniam się kamperowiczom 😁
Czy ktoś z szanownego grona orientuje się gdzie, jak, za ile kupić wizy ( za moich czasów kupowało się na przejściu w budce po prawej stronie za ok 10$.)
Podobno wprowadzili winietki na autostrady ? Czy most w Stambule nadal płatny wyłæcznie ich specjalną kartą ? I w ogóle na jakie niespodzianki nastawić się na trasie Stambuł, Bursa, Izmir i ogólnie wybrzeże zachodnie. I na koniec polećcie jakiś fajny i bezpieczny parking/stojankę/camping w Stambule - stare podobno nie czynne.
Pozdrawiam
Pitt :kawka:

ZEUS - 2018-03-04, 15:28

Pitt_M napisał/a:
Czy ktoś z szanownego grona orientuje się gdzie, jak, za ile kupić wizy


wizy elektronicznie TU
cena 20,70 USD

Roberto - 2018-03-04, 16:23
Temat postu: Re: Opłaty w Turcji - wizy, winiety ? 2018
Pitt_M napisał/a:

Podobno wprowadzili winietki na autostrady ? Czy most w Stambule nadal płatny wyłæcznie ich specjalną kartą ?

Z tego co doczytałem to wykupując winietę i kartę, zarówno przejazd po autostradach jak i przez most jest z niej opłacany.

Pitt_M napisał/a:
I na koniec polećcie jakiś fajny i bezpieczny parking/stojankę/camping w Stambule - stare podobno nie czynne.

Podobno parking "pod radarem" dalej funkcjonuje.

Roberto - 2018-03-04, 16:25

ZEUS napisał/a:
Pitt_M napisał/a:
Czy ktoś z szanownego grona orientuje się gdzie, jak, za ile kupić wizy


wizy elektronicznie TU
cena 20,70 USD

Jak zrobiłem symulację na tej stronie to wyszło mi równo po 20 USD od osoby :ok

Pitt_M - 2018-03-04, 16:51
Temat postu: Re: Opłaty w Turcji - wizy, winiety ? 2018
Roberto napisał/a:

..........
Podobno parking "pod radarem" dalej funkcjonuje.


Ja słyszałem że pod radarem nie czynne bo coś w tym miejscu budują.
Co do winiet na autostrady do 3,5 t to nie było ale słyszałem że są 😒🤑.
Pitt

kajak - 2018-03-04, 19:12

Wizę trzeba kupić przez i internet. Ja zapisywałem plik pdf na smartfonie i pokazywałem na granicy. Co do opłat za autostrady to trzeba wykupić za minimum 50 lirów abonament. Dostajemy nalepkę na szybę HGS. Najlepiej nalepicie ja na dole szyby ze względu na alkowę, która może tłumić sygnał. Minimalna opłata 50 lirów w zupełności wystarczy na autostrady i mosty. Przy wykupieniu HGS założone zostanie konto na samochód i w razie zniszczenia nalepki zawsze można wykupić następną na to samo konto. Każde doładowanie konta można zrobić na dowolną kwotę wystarczy tylko podać numer konta zapisany na nalepce. Zatem nie zrywajcie nalepki bo nigdy nie wiadomo kiedy znowu wrócicie do Turcji. Obsługą systemu HGS zajmuje się obecnie poczta Turecka Ptt i tam możemy wykupić usługę, doładować konto i sprawdzić stan konta. Można to zrobić niestety tylko w dużych placówkach poczty. Na granicy widziałem placówki Ptt lecz nie wiem czy sprzedają nalepki HGS bo swoją mam kilka lat. Parking pod radarem w Istambule w czerwcu zeszłego roku był otwarty. Budowa była obok. Jak będą dodatkowe pytania to jestem do dyspozycji. Pozdrawiam.
ZEUS - 2018-03-04, 19:12

Roberto napisał/a:
Jak zrobiłem symulację na tej stronie to wyszło mi równo po 20 USD od osoby

ja kupowałem 11 lutego br. i "pobrało" mi z konta 20,70 USD :( dlatego tyle napisałem... :haha: :spoko

Pitt_M - 2018-03-04, 21:52

Dzięki koledzy :spoko
andi at - 2018-03-08, 22:57

Mało tego jest

https://park4night.com/carte_lieux

andrzej627 - 2018-11-30, 19:09

kajak napisał/a:
Obsługą systemu HGS zajmuje się obecnie poczta Turecka Ptt i tam możemy wykupić usługę, doładować konto i sprawdzić stan konta.

Doładować konto i sprawdzić stan konta można też na smartfonie za pomocą aplikacji HGS.

andrzej627 - 2019-05-23, 14:00

Używałem tej aplikacji w czasie podróży po Turcji. Trzeba podać nr rejestracyjny samochodu aby sprawdzić stan konta. Nie udało mi się zarejestrować mojej karty HGS ani doładować konta. Na szczęście przy wyjeździe z Turcji zostało na koncie 0.50TL.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group