Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - Co sądzicie o współczesnych Maluchach dla 2 osób?

Janwil - 2018-04-06, 06:26
Temat postu: Co sądzicie o współczesnych Maluchach dla 2 osób?
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6zKQnH.html
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDsNL6D.html
Może Ktoś znajdzie więcej ofert?

A zalety Maluchów są? No np. niższe opłaty za promy, drogi...
Mobilność, parkowanie, dobre osiągi, przyspieszenie, prędkość. niższe zużycie paliwa, duże przebiegi dzienne dla ,,podróżników". CENA...

No właśnie, co o tym myślicie?
Warto teraz kupić Malucha?
Jest on konkurencją dla kampervanów, czyli blaszaków?

wirefree - 2018-04-06, 06:50

Ty jeszcze malego kampera nie widziales, to co podales to normalne rozmiary.


Bronek - 2018-04-06, 07:06

Byłem bardzo zadowolony o ile 6m to maluch w Twoim pojęciu.
Warunki sobie postaw.
Było ale wiem to umyka...
Kibel, prysznic, garaż, spanie...
Moim zdaniem pomijając cenę, odrębnym kryterium wyboru, jest czy alkowa może być? To kamper dla wybrańców z koniecności, lub miłośników "pięterka".

Krótki kamper to ma tylko jedną ewidentną i istotną zaletę , jest mobilniejszy i milszy w parkowaniu.

Promy itd to takie gadanie, by się utwierdzić... Bo ile tych promów będzie?

Tak dla info.... nigdy bym nie kupił kampera, obojętnie jakiej długości i typu, bez garażu.

"Rób sobie dobrze, bo innym i tak nie dogodzisz"

Elwood - 2018-04-06, 07:37

Zasadnicze pytanie brzmi: Jak będę spędzał czas podróżując kamperem. Te które pokazałeś to zero swobody wewnątrz. Bo albo wszyscy śpicie, albo jecie albo siedzicie przy stole. Innej możliwości nie ma. Brakuje w nich także przestrzeni ładunkowej
Plus - parkowanie.
Najlepiej wypożycz kampera na pierwszą podróż i zobaczysz co Ci wadzi a co pasuje :spoko :spoko

Janwil - 2018-04-06, 08:00

Trochę ogólnie potraktowałem na początek te Maluchy /do 6 m długości/.Na razie entuzjazmu dla nich nie ma, a mnie przez parę godzin zawróciły w głowie....
Macie rację. Powinienem przedstawić swoje byłe i aktualne preferencje.
Była duża przyczepa kampingowa TEC 560K 250 cm szerokości, 7,5m długości. Była ona w Gibraltarze, choć ledwie się tam mieściła... Ale po co kawalerka na kołach dla 2 podróżników?
14.000km 2 m-ce.
Cdn

andi at - 2018-04-06, 08:39

Ja mam coś takiego i jesteśmy zadowoleni ,ale chce wymienić bo podobno ten 3 to jest dopiero to co chce się mieć :haha: Dł. 5,99m motor super 2,3 -130 ps. Często jeste w Alpach i nie grzeje się ,a pod górkę idzie bosko . Na parkingu się mieści w 50% .Zależy jak inni stoją .

https://www.google.at/sea...SreOrYyUvbf0OM:

Nowe technologie https://www.youtube.com/watch?v=Ef8oCBuQHkI
https://www.youtube.com/watch?v=UYer7YViTz8

Co chce mieć i takiego szukam
Garaż - jak wejdzie skuter to fajnie
Spanie -prawo ,lewo
Lodówka - fajnie jak większa
Natrysk oddzielny
2 spanie opuszczane albo alkowa (Jako szafa na ciuchy )
3.5 t ,fajnie jak 6,5 m dł. Prawie nowy :haha: :spoko

Jak jedziemy to zwracamy uwagę na inne kamperki i bardzo dużo jest takich około 6,5m (emeryci )

A jeszcze zapomniałem o spalaniu
Jazda na GPS do 115 km/h około 11,5 l
Teraz odłączyłem egr to wyszło 10 l
Już mam zaślepki do egr i zakładam :spoko

ZEUS - 2018-04-06, 13:18

no i trzeba jeszcze pamiętać (oczywistą oczywistość 😋) że miejsca w kamperem się nie dokupi... :)
Janwil - 2018-04-06, 20:57

ZEUS napisał/a:
no i trzeba jeszcze pamiętać (oczywistą oczywistość 😋) że miejsca w kamperem się nie dokupi... :)


...popatrz a zaczynaliśmy poszukiwania od L2H2. Tylko krowa nie zmienia poglądów.

ZEUS - 2018-04-06, 21:07

Janwil napisał/a:
..popatrz a zaczynaliśmy poszukiwania od L2H2.

to prawda... :) Forum uczy a życie... weryfikuje... :-P

joko - 2018-04-07, 19:28
Temat postu: Re: Co sądzicie o współczesnych Maluchach dla 2 osób?
Janwil napisał/a:

Jest on konkurencją dla kampervanów, czyli blaszaków?


Małe kampery łączą w sobie wady większych braci i blaszaków.
Są równie ciasne i nie praktyczne jak blaszaki ..... i mają te badziewne, brzydkie i wrażliwe na wilgoć budki.
Mają też zalety ..... te same co blaszaki, więc jakbym uznał , że tańszy prom (w porywach raz do roku) i dyskusyjna lepsza mobilność są dla mnie ważniejsze od tego aby jeden drugiemu po głowie nie chodził ....... to bym kupił, albo zbudował blaszaka, przynajmniej budka jak należy z blachy i pokryta lakierem, a nie plastikowe pudło z tartakiem w środku :spoko

Bronek - 2018-04-07, 19:43

ciut szersze.. No ale czy na tyle, by były warte? .. czytaj post wyżej :-P

I... konkluzja jedna - małe i szerokie ! . Takie potrafią zadowolić lepiej , niż długie wąskie....
Czyli blaszaki.. rozsuwane !
Z Elcampu mi odpowiedzieli, że po co? Jak sprzedają zwykłe bez problemu. Może kiedyś?

Klient w krawacie jest mniej... wymagający. ;)

pasza - 2018-04-07, 22:12

Gdyby on miał alkowę to zupełnie inna liga ale bez to to blaszak.
Alkowa to moim skromnym zdaniem podstawa kampera to fantastyczny wynalazek, nie wydłuża pojazdu a daje dużą sypialnie gratis nad kabiną i to stale dostępną.
Widziałem starego b.wygodnego forda forda i tylko 5,4 metra!!! z wielką wysoką alkową naprzeciwko stolików wygodna sofa ,wygodna kuchnia, mieści się na miejscach aut osobowych a jest przestronniejszy i wygodniejszy od nowych 6m bez alkowy jest znacznie lżejszy i mniej pali.

Normy eu sprawiają campery cofają w rozwoju , niby spaliny mają być czystsze ,dpf, katalizatory, sktzynie 7 biegowe,lekkie materiały i co i gw. palą coraz więcej i są coraz cięższe a żywotność ich coraz krótsza.
Nowe nie wytrzymają połowy tego co stare, aby mieć tyle samo miejsca co w "Dużym starym" trzeba przejść na kategorię c.

ZEUS - 2018-04-13, 06:43

Janwil napisał/a:
Macie rację. Powinienem przedstawić swoje byłe i aktualne preferencje.
Była duża przyczepa kampingowa TEC 560K 250 cm szerokości, 7,5m długości. Była ona w Gibraltarze, choć ledwie się tam mieściła... Ale po co kawalerka na kołach dla 2 podróżników?
14.000km 2 m-ce.
Cdn

będzie deklarowany ciąg dalszy? 😎

LukF - 2018-04-13, 20:26

Po co mi alkowa. Jest szkaradna, ochydna, a jak ubrania chcę schować to pakuję je do szafy a nie alkowy. Po kiego pchać przed sobą masę powietrza by szmaty tam trzymać???? Zaraz pojawią się obrońcy jedynie słusznego nadwozia kamperowego by mnie zlinczować. Wtedy wam powiem jeszcze: za waszą alkowę płacicie na stacji benzynowej oraz przy wietrze na drodze. Tak więc nie mam 5 dzieci i alkowie mówię stanowcze :stop:
LukF - 2018-04-13, 20:30

Bronek napisał/a:


Z Elcampu mi odpowiedzieli, że po co? Jak sprzedają zwykłe bez problemu. Może kiedyś?

Klient w krawacie jest mniej... wymagający. ;)


Bronek, a mógłbyś czasami po polsku ? Bo miło by było gdybym Cię rozumiał :bukiet:

slawwoj - 2018-04-13, 20:30

A kogo to...
LukF - 2018-04-13, 20:40

Tego co pytał....
ZEUS - 2018-04-13, 21:00

a kto pytał? :-P
wlodo - 2018-04-13, 21:01

LukF, To klasyka.. :spoko
https://www.youtube.com/watch?v=7sLiAebWM7U

LukF - 2018-04-13, 21:15

Wlodo dzięki :bukiet:

ZEUS pytał ten co pytał :ok

Panowie, odbiegamy od tematu. To takie klasyczne dla tego forum... :stop:

Bronek - 2018-04-13, 21:26

Nie odbiegamy.
Gruby i krótki. To blaszak ze slajdami.
Marzenie nie tylko kobiet, bo i moje.
Gdyby takie "firmowe" były w DMC 3,5t, to bym kupił takiego 6m, a nie dłuższego o metr tradycyjnego kampera

Elcamp robi kamperki.. i nie e chce innowacji bo po co? Jak zchodzą konstrukcje tradycyjne. Ciasne wąskie blaszanki.

Pytałem samego twórcę Marki Voyager... no i :Po co? Póki co.... usłyszałem.

PS. Posiedzisz, tu to nauczysz się grypsery :spoko

ZEUS - 2018-04-14, 06:49

LukF napisał/a:
ZEUS pytał ten co pytał :ok

:shock: wydawało mi się, że pytał Autora tematu (vide: cytat) oraz, że nie pytał o opinię nt. alkowy... ;) ale... co tam, żadnej wiedzy za dużo... :-P :spoko

Andrzej 73 - 2018-04-14, 08:17

Bronek napisał/a:
Gruby i krótki. To blaszak ze slajdami.
Marzenie nie tylko kobiet, bo i moje.


A nie czasami obwód się liczy? :mrgreen:
Kamper wyższy poprawia troszkę komfort poruszania się w nim.
Osobiscie nie lubię wąskich i niskich , można przywalić głową w szafeczkę czy inny kant. :gwm
:spoko

Johny_Walker - 2018-04-14, 10:31

Mam półintegrala. 2,9 wysoki 7,2 długi. Mogę normalnie stać w środku.
Pali średnio 7,6 przez cały przebieg od nowości. Mam zanotowane każde tankowanie od wyjazdu z salonu.
Bez problemu wjeżdża na góry i pokonał rumuńskie Karpaty.
Prom do Maroka kosztował 250 euro czyli tyle samo co dla małego. Inne promy były jak dotychczas gratis.
Parkuję tam gdzie jest dużo miejsca. Nie wciskam się tam gdzie jest go mało i unikam parkingów z mała ilością miejsca, bo tam jest duże ryzyko poobijania przez inne pojazdy. Jeżeli na parkingu jest za mało miejsca na dużego kampera, to znaczy że nie powinienem na nim stawać nawet małym.

Jakie zalety ma mieć krótki kamper albo alkowa?
Gdyby nie to że chcę się zmieścić w 3,5 aby wjeżdżać do miast i limit finansowy to bym brał coś na podwoziu autobusu.

krimar - 2018-04-14, 10:51

Johny, to Ty chyba 70 km/h nie przekraczasz (zresztą szybciej kamperem nie wolno jeśli zarejestrowany jako specjalny) mi ostatnio zwykły ducato blaszak zużył prawie 14l/100km
https://www.camperteam.pl...p=715566#715566

chemik - 2018-04-14, 12:32

My mamy krótkiego -alkowa. Do Maroka płynęliśmy promem, w którym długi kamper by się nie zmieścił. Prawie zaraz za nami było obniżenie sufitu, a i tak staliśmy prawie nosem na wyjeździe. Przed nami zmieścił się jakiś maluszek. A płaciliśmy tylko 120 euro, a nie 250! Przy powrocie z Sardynii do Włoch - - też 115 euro. Stajemy na parkingach dla osobówek. Jeździmy we dwoje, choć kamper jest dla 6.
Wszystko ma swoje zalety i wady, zależy , co kto lubi i do czego jest przyzwyczajony.

jarko_66 - 2018-04-14, 18:40

Cytat:
chemik napisał/a:
Wszystko ma swoje zalety i wady, zależy , co kto lubi i do czego jest przyzwyczajony.
. Dodam jeszcze- i na co go stać :spoko Kiedyś człowiek jechał pod namiot, czasem go podmyło ,czasem zmarzł i potrafił się z tego cieszyć , obecnie jedzie wypasionym kamperem i nie potrafi się tym cieszyć , coś mu do szczęścia brakuje. :bigok A problem zazwyczaj tkwi nie w wielkości kampera lecz w naszej głowie :spoko
Martin B - 2018-04-14, 21:03

Hallo!Przeczytalem wszystko :)
jezeli ma byc "maluch" to moim zdaniem kampery marki Wingamm :ok
najmniejsze malo ponad 5 metrow pozadna lazienka ,spanie, kuchnia jednak najwieksza zaleta tej marki jest zabudowa w 100 %GFK od podlogi do dachu bez drzewa ,bez aluminium,bez bez sklejania elementow ,,,cala zabudowa jest jak jajko z drzwiami i oknami)
Moim zdaniem zaden blaszak nie ma szens..tutaj starszy model tejmarki

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=260607123&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=30040&pageNumbe
pozdrawiam :spoko

Johny_Walker - 2018-04-14, 21:43

krimar napisał/a:
Johny, to Ty chyba 70 km/h nie przekraczasz (zresztą szybciej kamperem nie wolno jeśli zarejestrowany jako specjalny) mi ostatnio zwykły ducato blaszak zużył prawie 14l/100km
https://www.camperteam.pl...p=715566#715566

Zwykle jadę 90. Po kiepskich drogach 60-70 ale wtedy spalanie spada nawet do 6.

Johny_Walker - 2018-04-14, 21:46

chemik napisał/a:
My mamy krótkiego -alkowa. Do Maroka płynęliśmy promem, w którym długi kamper by się nie zmieścił. Prawie zaraz za nami było obniżenie sufitu, a i tak staliśmy prawie nosem na wyjeździe. Przed nami zmieścił się jakiś maluszek. A płaciliśmy tylko 120 euro, a nie 250! Przy powrocie z Sardynii do Włoch - - też 115 euro. Stajemy na parkingach dla osobówek. Jeździmy we dwoje, choć kamper jest dla 6.
Wszystko ma swoje zalety i wady, zależy , co kto lubi i do czego jest przyzwyczajony.

Zaoszczędziłeś 130 euro. Po dalszych 4000 km Twoje oszczędności znikły w wyniku większego spalania. Mój kamper na Maroko wychodzi taniej po uwzględnieniu paliwa i promu.

A na dodatek jest WIĘKSZY. :mrgreen:

Bronek - 2018-04-15, 07:34

"Co sądzicie o maluchach....?"
A Johny chwali się dużym..

W " Szwejku" bodajże padło m/w takie pytanie :
" Czy jadłeś już śliwki?...
Nie ale kąpałem się w Wełtawie"

A gdyby tak wybić przednią szybę, wstawić dyszel i zaprząc konia.... z kupy końskiej plus słomy, dom można nawet wtedy postawić.
Nie pali...
Na koniec zeżreć tego konia m :gwm
:bigok

SlawekEwa - 2018-04-15, 11:20

Maciej S. napisał/a:
na bazie Ducato L1H2

Taki model Ducato :shock: to chyba nie bazowy
Jednak jest Ducato IIFL

ZEUS - 2018-04-15, 13:07

Maciej S. napisał/a:
L1H2 ma 2,6m długości

:?:

ZEUS - 2018-04-15, 13:14

o podaną długość 2,6 m
ZEUS - 2018-04-15, 13:34

mea culpa...
:oops:
nie dopatrzyłem tego
Maciej S. napisał/a:
w środku

zasugerowałem się rozpatrywanym pierwotnie wymiarem długości samochodu... :-P :spoko :)

LukF - 2018-04-15, 17:10

:mikolaj Czy ja nie pisałem, że odbiegacie od tematu?
Przecież autor wątku nie pytał o blaszankę tylko o półintegrę (tyle, że krótką) :haha:
A doszliśmy do L cos tam i H coś tam .... :bukiet:
Czy ja nie pisałem, że to takie normalne na tym forum? :wyszczerzony:

Johny_Walker - 2018-04-15, 21:40

Bronek napisał/a:
"Co sądzicie o maluchach....?"
A Johny chwali się dużym..

Sądzę że maluchy są do doopy.
Uzasadnilem powyżej.

Bronek - 2018-04-16, 06:20

Johny_Walker napisał/a:
Bronek napisał/a:
"Co sądzicie o maluchach....?"
A Johny chwali się dużym..

Sądzę że maluchy są do doopy.
Uzasadnilem powyżej.


"Mały ale wariat", to stwierdzenie pozwala przytłumić kompleksy :mrgreen:

Jako były posiadacz 6m malucha w półintegrze, chyba wiem teraz trochę więcej.Na pewno jako kamper dla dwojga, nam się sprawdził. Ale to raczej kwestia układu wnętrza i preferencji życia i kamperowania, powoduje to, czy będziemy zadowoleni, czy też nie.

Małe kampery, są mniejsze :bajer na ogół tańsze same w sobie i eksploatacji , mobilniejsze nieznacznie.... sympatyczniejsze dla innych :roza:

Nie są całkiem do :dupa y a nawet jak są, to mniej jest bolesne niż blaszaki :oops:

Dla kogoś, kto kamperem pcha się w miasta, trudne drogi, parkingi, są prawie jak dostawczaki, wjadą wszędzie.

Ale jest ciasno, zresztą każdy kamper europejski jest jedynie dla dwojga. :)
Maluch w półintegrze szczególnie. Alkowa tu, pomimiając fakt wspinaczki itd... ma sens.

Blaszaki, to pojazdy kamperopodobne, ewidentnie najsprawniejsze w przemieszczaniu, parkowaniu i przyjazne kierowcy. Generalnie w 80%tach, powodem ich istnienia jako kamperów, jest ich możliwośc samodzielnego wykonania i tym samym niższa cena. .

Dla "domatorów" w maluchach jest za ciasno, np. przebieranie się jednoczesne jest niemal niemożliwe. Ciągłe przeciskanie się jak w autobusie. Czasem układ wnętrza ratuje nieznacznie sytuację.

Jak mantrę, będę powtarzał swoje marzenie :Kamperek 6 do 6,5 m z rozsuwanymi ścianami z osobnym kiblem i natryskiem i małym garażem w automacie. To maluch do którego bym powrócił. :roza:

Dla każdego coś innego.

Po 6 metrowej póintegry dla dwojga z psami, nie kupiłbym ponownie, na pewno, było minęło .
Podobnie blaszaka nawet dłuższego. Jest wąski.
Nie kupiłbym też alkowy, ale to inny temat.



Ale Integra 6m z "moim" rozkładem, czemu nie? Nie jest klaustofobicznie.

Czyli wg mnie maluchy bywają dobre. :spoko ...... do czasu :spoko

yans1 - 2018-04-16, 12:17

Johny_Walker napisał/a:
krimar napisał/a:
Johny, to Ty chyba 70 km/h nie przekraczasz (zresztą szybciej kamperem nie wolno jeśli zarejestrowany jako specjalny) mi ostatnio zwykły ducato blaszak zużył prawie 14l/100km
https://www.camperteam.pl...p=715566#715566

Zwykle jadę 90. Po kiepskich drogach 60-70 ale wtedy spalanie spada nawet do 6.


Jak złapiesz dobry wiatr to pewnie zejdziesz do 3,5 litrów :haha: :haha: :haha:

LukF - 2018-04-16, 15:24

Bronek napisał/a:


Dla "domatorów" w maluchach jest za ciasno, np. przebieranie się jednoczesne jest niemal niemożliwe. Ciągłe przeciskanie się jak w autobusie. Czasem układ wnętrza ratuje nieznacznie sytuację.


I tu się zgadzam. Miałem 6 metrowego kampera Hymer Van z łóżkami z tylu po bokach, kibelkiem połączonym z prysznicem i lodówką podblatową. I co? Niby fajnie? Nigdy więcej!! Ciasnota a w deszczu to ciągle myśli w głowie, że może lepiej wracać do domu... Teraz mam półintegrę 7,4 metra z tylnym łóżkiem typu Queen, oddzielnym prysznicem, duźą lodówką, drugim łóżkiem opuszczonym elektrycznie z sufitu dla dziecka, salonem w litererę L. I wiem jedno. Ten układ, ta długość to jest dla mnie to co potrzebuję . Będę zmieniał kampery na młodsze roczniki, ale układ pozostanie ten sam. Może być do tego integra :bukiet:

Johny_Walker - 2018-04-16, 18:19

yans1 napisał/a:
Johny_Walker napisał/a:
krimar napisał/a:
Johny, to Ty chyba 70 km/h nie przekraczasz (zresztą szybciej kamperem nie wolno jeśli zarejestrowany jako specjalny) mi ostatnio zwykły ducato blaszak zużył prawie 14l/100km
https://www.camperteam.pl...p=715566#715566

Zwykle jadę 90. Po kiepskich drogach 60-70 ale wtedy spalanie spada nawet do 6.


Jak złapiesz dobry wiatr to pewnie zejdziesz do 3,5 litrów :haha: :haha: :haha:

Przy dobrym wietrze zapewne paliwa w baku będzie przybywać. :)
Średnie spalanie z całego przebiegu 7,6.

Johny_Walker - 2018-04-16, 18:21

LukF napisał/a:
rerę L. I wiem jedno. Ten układ, ta długość to jest dla mnie to co potrzebuję . Będę zmieniał kampery na młodsze roczniki, ale układ pozostanie ten sam. Może być do tego integra :bukiet:

Wystarczająco duży kamper to mniejsza presja na wyciąganie stołów i leżaków. My już półtora miesiąca w podróży i ani razu ich nie używaliśmy. Markiza też niepotrzebna.

orys - 2018-04-18, 21:05

Kurde, jeśli to są "małe kampery" to jak nazwać to, co u mnie pod domem parkuje?



:haha:

My to nazywamy "kamperem hobbita"... ;-)

zbyszekwoj - 2018-04-19, 16:30

Johny_Walker napisał/a:
my. Markiza też niepotrzebna.


...dlatego na razie nie zakładam. :diabelski_usmiech

LukF - 2018-04-19, 18:38

Moja markiza ma możliwość zamocowania nóg podporowych do boku kampera. Dzięki temu mogę ją np. tylko trochę rozwinąć by tworzyła daszek nad wejściem i osłoniła bok kampera gdzie jest lodówka przed słońcem nawet wtedy gdy stoję na dziko. Dlatego uważam że warto mieć markizę. Bo spełnia swoją rolę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group