Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Laika - Niezidentyfikowany pstryczek przy dzwiach

birdy - 2018-05-06, 23:08
Temat postu: Niezidentyfikowany pstryczek przy dzwiach
Witam, kupiłem kampera Laika, jako ze to mój pierwszy, dopiero rozpracowuje to ustrojstwo jak na razie stanąłem na jednym przełączniku koło drzwi do zabudowy. dwa dolne są od schodków górne podpisane "luce" czyli światło pierwszy jest od światła w kuchni, drugiego niestety nie udało mi się rozgryzc poczekałem dziś do wieczora włączyłem go i obszedłem do okoła sprawdziłem kazdy zakamarek ale nic nigdzie się nie swieci. moze ktoś sie orientuje od czego to?
zbyszekwoj - 2018-05-07, 09:21
Temat postu: Re: Niezidentyfikowany pstryczek przy dzwiach
birdy napisał/a:
Witam, kupiłem kampera Laika, jako ze to mój pierwszy, dopiero rozpracowuje to ustrojstwo jak na razie stanąłem na jednym przełączniku koło drzwi do zabudowy. dwa dolne są od schodków górne podpisane "luce" czyli światło pierwszy jest od światła w kuchni, drugiego niestety nie udało mi się rozgryzc poczekałem dziś do wieczora włączyłem go i obszedłem do okoła sprawdziłem kazdy zakamarek ale nic nigdzie się nie swieci. moze ktoś sie orientuje od czego to?


Rezerwowy przełącznik np do schodka.

Mazur - 2018-05-07, 09:50

po Włosku chyba światło , u mnie w tym miejscu jest jeden z włączników światła wewnątrz zabudowy (halogeny na suficie). W sumie logiczne, włącznik po otarciu drzwi jest w zasięgu ręki. Działa wtedy gdy załączony jest główny włącznik światła na zabudowie.
Krzysztof M - 2018-05-07, 10:16

U mnie natomiast zapala się światło zewnętrzne na drzwiami
Andrzej 73 - 2018-05-07, 10:52

W naszej Laice jest przy wejściu zestaw przełączników do różnych świateł zabudowy i stopnia wejściowego.
Zapraszam do zapisania się na listę poosiadaszy kamperow Laika. :spoko
https://www.camperteam.pl...t=liczymy+laiki

leszekk - 2018-05-07, 18:09

Może śwwiatło na zewnątrz .Hm :roll:
birdy - 2018-05-08, 01:02

To chyba będzie rezerwowy bo obszedłem w nocy całego kamperka (łącznie z dachem i spodem) i nic się nie świeci...
Krzysztof M fajny patent z tym światłem nad drzwiami, nie omieszkam sobie cos takiego zmajstrować :)

Bronek - 2018-05-08, 04:53

A wymontuj i zobacz, czy w ogóle dochodzą kable?

Jeśli nawet, to zakładając, iż rozłączany jest plus, sprawdź czy jest napięcie. Czyli masa kabelek z "lewa lub prawa" :spoko

Hercer - 2018-05-08, 06:36

witaj

przy swietle zwenętrznym w szafce jest u mnie dodatkowey wyłącznik światła zewnętrznego i jak on jest wyłączony to włącznik prz drzwiach nie działa (podwójne zabespieczenia abyś w dzień nie zaświecił światłą zewnętrznego i nie rozwalił aku)powłączeniu tego w szafce ten przycisk na dole ożywa !!!

pozdrawiam

birdy - 2018-12-04, 17:56

Dziś się wyjaśniło, kabelki od tego pstryczka wychodziły pod kampera ale były na końcu były obcięte i zaślepione taśma,
krzlac - 2018-12-04, 18:10

Gradini to po włosku: schody, stopnie...
Mazur - 2018-12-04, 18:12

krzlac napisał/a:
Gradini to po włosku: schody, stopnie...

birdy napisał/a:
dwa dolne są od schodków górne podpisane "luce" czyli światło pierwszy jest od światła w kuchni, drugiego niestety nie udało mi się rozgryzc poczekałem dziś do wieczora włączyłem go i obszedłem do okoła sprawdziłem kazdy zakamarek ale nic nigdzie się nie swieci. moze ktoś sie orientuje od czego to?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group