Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Bezpieczeństwo - Prośba do wszytkich

Bazyli - 2018-05-10, 09:07
Temat postu: Prośba do wszytkich
Moi drodzy. Zdarzenie na ostatnim zlocie w Warce utwierdziło mnie w przekonaniu, że zastosowanie nawet najtańszego alarmu ma wielki sens. Kolega kupił takowy za marne 5 zł i sprzęt zadziałał ratując sprzęt a może nawet życie.
Moja prośba - kto nie ma niech kupi - kto ma - niech sprawdzi baterie- naprawdę warto :spoko

Bronek - 2018-05-10, 09:31

Bazyli napisał/a:
nawet najtańszego alarmu ma wielki sens.


Może bliżej Nie wszyscy są miłośnikami zlotów i ich opisów

Gaz usypiający , Ruch, Dym , CO ,LPG , Ogień itd ?????
Warto mieć wszystko :spoko

Kotek - 2018-05-10, 09:48
Temat postu: Re: Prośba do wszytkich
Bazyli napisał/a:
Moi drodzy. Zdarzenie na ostatnim zlocie w Warce utwierdziło mnie w przekonaniu, że zastosowanie nawet najtańszego alarmu ma wielki sens. Kolega kupił takowy za marne 5 zł i sprzęt zadziałał ratując sprzęt a może nawet życie.
Moja prośba - kto nie ma niech kupi - kto ma - niech sprawdzi baterie- naprawdę warto :spoko

A co się stało? :kwiatki:

Bazyli - 2018-05-10, 09:59

Kotek napisał/a:
A co się stało? :kwiatki:

Na szczęście nic wielkiego się nie stało. Skończyło się minimalnych stratach i konieczności porządnego wietrzenia kampera. Na szczęście byliśmy blisko i udało się w porę zareagować :mrgreen:

Piszę to tylko po to żeby przypomnieć tym którzy nie mają czujników żeby się w takowe zaopatrzyli. Dla bezpieczeństwa swojego i innych. :spoko

Bronek - 2018-05-10, 10:03

Bazyli napisał/a:
którzy nie mają czujników żeby


Drogą olbrzymiego wysiłku umysłowego ... dochodzę ,że był to gaz ... ? Czy dym ??? . itd ...

Bazyli - 2018-05-10, 10:05

Bronek napisał/a:
Bazyli napisał/a:
którzy nie mają czujników żeby


Drogą olbrzymiego wysiłku umysłowego ... dochodzę ,że był to gaz ... ? Czy dym ??? . itd ...


Szanowny Bronisławie
Doceniam wysiłek Waszmościa :-P
W rzeczonym wypadku zadziałał czujnik dymu :spoko

ZEUS - 2018-05-10, 10:15

Bazyli napisał/a:
W rzeczonym wypadku zadziałał czujnik dymu

trzeba było tak od razu... :szeroki_usmiech chociaż dawkowanie ... (wszelakie) też może być ciekawe... :-P

Kotek - 2018-05-10, 10:21

Dziękuję za wyczerpującą informację. :kwiatki:
Bronek - 2018-05-10, 10:21

:mrgreen:
Gdyby reagowali w stylu tego ostrzeżenia .............

A zapomniałem ,że mógł być to tez czujni wody !!!!!!

A wietrzenie potem bo zgnilizną waliło !!!!

Czy jest czujnik smrodu ??? Gdyby tak kaseta eksplodowała ???

drzevo - 2018-05-10, 10:53

Od dawna korzystam z czujek dymu Kidde - mam przekonanie do tej firmy.
Montuję je w kolejnych kamperach, są też w domu i w domku na działce, gdzie moja teściowa testuje je regularnie, przypalając kotlety.

Kupiłem jednak niedawno czujnik dymu w Jula, dokładnie taki:

https://www.jula.pl/catal...ik-dymu-442026/

Mimo wielu prób, nie udało mi się zadymić go na tyle skutecznie, żeby wydał z siebie alarm. Paliłem papier, karton, folię, chowałem się przed wiatrem, żeby dym spokojnie penetrował czeluście czujki... i nic.

Tak więc, podpisując się pod powyższym apelem, proponuję jednak korzystać ze sprawdzonych przez bliźnich rozwiązań, żeby przypadkiem nie udusić się i spalić w następstwie, pod bacznym okiem milczącej czujki ;)

bert - 2018-05-10, 17:24

jakoś nie mam przekonania do towarów z Juli, tak generalnie i po całości. Albo badziew albo jak coś porządniejszego to cena wyższa niż gdzie indziej
silny - 2018-05-10, 17:39

Ładnie -pięknie ale co się stało.

Co ? Rosół zalało :haha:
Widzę tu zaniedbania gazowe , Camperteemowcy z założenia ludzie dbający nie powinni dopuszczać sytuacji :pifko

Brodacz77 - 2018-05-10, 21:37

Żadnych zaniedbań gazowych. Co to - to nie. Zasnęło się koledze przed Tv chyba i międzyczasie zupa się wygotowała, garnek przypalił. A czujnik za kilka zeta narobił hałasu. Zrobiliśmy "wjazd na chatę" :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech i opanowaliśmy sytuację.
mrsulki - 2018-05-10, 21:43

Brodacz77 napisał/a:
Zasnęło się koledze przed Tv chyba
Pewnie strasznie zmęczyło go oglądanie TVP stąd ten twardy sen :haha:
toscaner - 2018-05-10, 22:07

Ja kiedyś przez roztargnienie nie nalałem wody do garnka ok 1-2 cm do gotowania warzyw na parze. Po chwili było trochę dymu, bo garnki z podwójnym dnem ale czujnik dymu zareagował piszczeniem. Fakt pomaga podnieść adrenalinę i szybciej zareagować :haha:
A zamontowałem, bo ktoś kiedyś zamówił ten czujnik i nie odebrał. Leżał w bagażniku z rok i miałem wyrzucić, ale w końcu zawisł u mnie na suficie w kuchni. :haha:
Przydatne :)

drzevo - 2018-05-10, 22:35

Brodacz77 napisał/a:
(...) Zasnęło się koledze przed Tv chyba i międzyczasie zupa się wygotowała, garnek przypalił (...)


Morał z tego taki - zupę pij zimną tylko z chmielu albo żyta - na dworze, z kolegami.
Zagryź śląską z biedry i idź spać.

Ciepła zupa - cichy zabójca ;)

Bazyli - 2018-05-11, 08:45

mrsulki napisał/a:
Brodacz77 napisał/a:
Zasnęło się koledze przed Tv chyba
Pewnie strasznie zmęczyło go oglądanie TVP stąd ten twardy sen :haha:

Mam wrażenie że wszyscy byliśmy ekhm zmęczeni :-P

ZEUS - 2018-05-11, 22:40

drzevo napisał/a:


Kupiłem jednak niedawno czujnik dymu w Jula, dokładnie taki:

https://www.jula.pl/catal...ik-dymu-442026/

Mimo wielu prób, nie udało mi się zadymić go na tyle skutecznie, żeby wydał z siebie alarm. Paliłem papier, karton, folię, chowałem się przed wiatrem, żeby dym spokojnie penetrował czeluście czujki... i nic.

ja również nabyłem taki czujnik, zamontowałem i było OK... do dzisiaj...
przeczytałem powyższe i postanowiłem go
przetestować, dymiłem, dymiłem a on milczał jak zaklęty :( przewietrzyłem kampera a on ... się namyślił i po ok. trzech minutach dał głos... :-P

Jednak pora kupić coś pewniejszego...

Skorpion - 2018-05-11, 22:46

https://www.jula.pl/moje-konto/


https://www.jula.pl/catal...ia-wody-550260/

MILUŚ - 2018-05-12, 10:15

toscaner napisał/a:
...... Fakt pomaga podnieść adrenalinę i szybciej zareagować :haha: ...


Moja żona ma zakaz używania w kamperze kosmetyków w sprayu..........mam zbyt czuły czujnik :-P :chytry :haha:

Mavv - 2018-05-19, 11:31

MILUŚ napisał/a:
Moja żona ma zakaz używania w kamperze kosmetyków w sprayu..........mam zbyt czuły czujnik


Mój reaguje podobnie :) Dezodorant, lakier do włosów... I daje czadu wtedy. Umarłego by obudził, skubany :)

forhend - 2018-05-19, 12:36

Taaaa,lepiej miec taki piszczyk ,niż nie miec,wiem co pisze....) i polecam.Dzieki chłopaki ,jeszcze raz).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group