Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Porady dla kupujących kampera - Kupno nowego kampera ze stocku - szybka akcja, dużo pytań

soolek - 2018-06-01, 22:19
Temat postu: Kupno nowego kampera ze stocku - szybka akcja, dużo pytań
Koledzy i Koleżanki,
Jestem tu świeżakiem, kamper to też dla mnie nowość, ale ... lubię te klimaty, a z kamperem polubię jeszcze bardziej (nie wnikając w szczegóły).
Temat padł na podatny grunt i zaczynam szukać nowego kampera, więc będę miał pewnie dużo pytań.

Będę szukał czegoś ze stocku, bo muszę kuć żelazo póki gorące. Temat chciałbym zamknąć w 3 tygodnie (z kredytem,leasingiem), żeby na ostatni tydzień czerwca kamper mógł pojechać na mazury zamiast namiotu - luksusy jeszcze nie potrzebne. Potem mam jeszcze 3 tygodnie na ewentualne doposażenie golasa w najpotrzebniejsze "gadżety" przed 2-3 tygodniowym wyjazdem w Europę.

Zadam kilka pytań, ale wszelkie inne podpowiedzi mile widziane, bo pewnie sporo rzeczy jeszcze nie wiem.

Przejrzałem na razie allegro itp. Wykonałem ze dwa telefony. Ciąg dalszy nastąpi w poniedziałek, w miarę możliwości, więc pewnie pojawi się kolejna wiedza lub pytania.

Założenia + co zlecić na pierwszy montaż a co zostawić na kolejny czas:
1. Dostępność natychmiast
2. Kwota ok. 230 brutto (kredyt, leasing na firmę)
3. 6 osób - pasy, spanie mniej ważne. Najczęściej auto będzie bywało na Mazurach, gdzie można sobie rozłożyć namiot. Inne wyjazdy w Polskę/Europę w 4 osoby zapewne.
4. Najchętniej nie-alkowa, ale przy 6 osobach jestem na to skazany?
5. Gdzie, kto? Jakieś rabaty? Dobra obsługa?
6. Dodatkowo ok. 30 tyś. na dzień dobry na gadżety typu:
a) kamera cofania
b) klima stacjonarna - dometic 2200 jest OK?
c) bagażnik na 4 rowery
d) radio z android, karta sim, bluetooth, nawi, z widokiem z kamery albo kamer bocznych/przód ??? itd. - kombajn do wszystkiego
e) solary - wszelkie info, bo jestem zielony
f) GPS i inne namierzanie w razie kradzieży
g) czujki gazu i innych niepożądanych gazów usypiających
h) wyjścia/wejścia na gaz/wodę/prąd do grilla/zew. prysznica/zasilania laptopów i innych
7. Wszelkie inne, o których jeszcze nie mam pojęcia.

kaimar - 2018-06-01, 23:03

Zadzwoń do mnie jutro tzn w sobotę W przyszłym tygodniu z fabryki ściągam na stock kampera dla 6 osób we wspomnianym budżecie.
silny - 2018-06-02, 05:14

Stock :haha:

:chory :chory

MirekKliny - 2018-06-02, 20:02

3. 6 osób - pasy, spanie mniej ważne. Najczęściej auto będzie bywało na Mazurach, gdzie można sobie rozłożyć namiot. Inne wyjazdy w Polskę/Europę w 4 osoby zapewne.

np.półintegra z opuszczanym łóżkiem (niższy,mniejsze spalanie, naprawdę wygodny, fajnie sie prowadzi)

4. Najchętniej nie-alkowa, ale przy 6 osobach jestem na to skazany?

jak wyżej

5. Gdzie, kto? Jakieś rabaty? Dobra obsługa?

np mtm, zadzwoń zobaczysz

6. Dodatkowo ok. 30 tyś. na dzień dobry na gadżety typu:
a) kamera cofania- zazwyczaj jest na wyposazeniu
b) klima stacjonarna - dometic 2200 jest OK? - chlodzi :)
c) bagażnik na 4 rowery -dobra opcja
d) radio z android, karta sim, bluetooth, nawi, z widokiem z kamery albo kamer bocznych/przód ??? itd. - kombajn do wszystkiego - jeśli jest taka możliwość to jak najbardziej masz jeden monitor a nie kilka

e) solary - wszelkie info, bo jestem zielony - IMO min 100/150W z regulatorem 20A aby można było w razie czego rozbudować do 350 bez ponownej ingerencji tylko łączenie na dachu

f) GPS i inne namierzanie w razie kradzieży - firma która oferuje monitoring, zastanów się czy pozycjoner ci wystarczy czy chcesz się podpiąć pod szynę can i mieć wgląd we wszystkie parametry pracy, jazdy, przebytej drogi, zużytego paliwa etc

g) czujki gazu i innych niepożądanych gazów usypiających - warto a koszt nie wielki

h) wyjścia/wejścia na gaz/wodę/prąd do grilla/zew. prysznica/zasilania laptopów i innych
- gniazdek nigdy dosyć zazwyczaj i tak dokładasz jakieś extra a gdzie i jakie to wyjdzie w trakcie eksploatacji czy przy stoliku, blacie kuchennym, szoferce czy łóżku


7. Wszelkie inne, o których jeszcze nie mam pojęcia.-- GARAŻ najlepiej przelotowy jak już bierzesz kampera to bierz z garażem każdy kamperowiec ci to powie

I układ wnętrza, co najmniej jedno wielkie łózko (małżeńskie, francuskie, królewskie jak zwal tak zwał)

to tyle z mojej strony na co ja bym zwrócił uwagę

Powodzenia

soolek - 2018-06-06, 14:37

kaimar napisał/a:
Zadzwoń do mnie jutro tzn w sobotę W przyszłym tygodniu z fabryki ściągam na stock kampera dla 6 osób we wspomnianym budżecie.

Rozmawiałem chwilę temu z miłą Panią. Wysłałem maila z prośbą o Happy 440 i czekam na ofertę zwalającą z nóg :wyszczerzony:

Bajaga - 2018-06-06, 16:56

soolek napisał/a:
kaimar napisał/a:
Zadzwoń do mnie jutro tzn w sobotę W przyszłym tygodniu z fabryki ściągam na stock kampera dla 6 osób we wspomnianym budżecie.

Rozmawiałem chwilę temu z miłą Panią. Wysłałem maila z prośbą o Happy 440 i czekam na ofertę zwalającą z nóg :wyszczerzony:


Ponad 200 tys to nie są drobniaki (no dla niektórych może są, nie wiem) i jeżeli jesteś tzw "świeżak" to radziłbym z raz czy dwa wynająć kampera i popróbować. To wg mnie całkiem ważne i potem kupisz coś dokładnie pasującego do potrzeb...

wirefree - 2018-06-06, 19:49

Hmm pierwsze co rzuciło się w oczy to słownictwo rodem z wielkiego miacha i co dalej wsio co za tym idzie. Dam ci dobra rade podobnie jak przedpiscia nie jaraj sie jak murzyn blaszka mozliwoscia kredytu na firme bo twoi murzyni sie wkurza ze szef kupuje nowe auto a wyplaty od lat nie wzrosły . O tym że na kredyt nie wspomne bo na firme to sie chyba raczej liżing bierze coby sobie koszta zamortyzowac (nie jestem ksiegowym nie znam się mogE się mylić).

Idz do wypożyczalni wypożycz sobie alkowe, pozniej integre albo polintegre albo takiego z pietrowymi łózkami np KNAUS Sky Traveller 600 DKG .Sprawdz co jest dla ciebie dobre organoleptycznie bo kupno kampera to nie jest to samo co kupno jajek na jajecznice tego nie wywalisz do kosza jak sie okaze ze jest be. Badz poważny tym bardziej że nie kupujesz za gotówke. Przemysl sprawe ja swojego kupowałem rok, teraz jak sprzedałem szukam "nowego" już kilka miesiecy i nie moge sie jakos zdecydowac a budżet mam niewielki bo raptem 25 tysiecy euro a wymagania duże. :) :):)

stander - 2018-06-06, 21:43

wirefree napisał/a:

Idz do wypożyczalni wypożycz sobie alkowe, pozniej integre albo polintegre albo takiego z pietrowymi łózkami np KNAUS Sky Traveller 600 DKG .Sprawdz co jest dla ciebie dobre organoleptycznie bo kupno kampera to nie jest to samo co kupno jajek na jajecznice tego nie wywalisz do kosza jak sie okaze ze jest be. Badz poważny tym bardziej że nie kupujesz za gotówke. Przemysl sprawe ja swojego kupowałem rok, teraz jak sprzedałem szukam "nowego" już kilka miesiecy i nie moge sie jakos zdecydowac a budżet mam niewielki bo raptem 25 tysiecy euro a wymagania duże.

No przecie nie o to nie o to :shock:
Ma chłop taki kaprys :shock:bo akurat na imperzie ktoś coś i trzeba zeby było czym imponowc :haha:
To sobie wymyślił że jak firma idzie to trzeba lesing bo to podatki i coś tam jeszcze może nawet nie do kończ wie co.
Dajcie pokój niech się zabije o futrynę .Może kiedyś zacznie rozsądnie pisać na tym forum.
Niezależnie pwodzenia życzę i przepraszam ,że jestem taki nietolerancyjny :spoko

Bajaga - 2018-06-06, 21:56

wirefree napisał/a:
Hmm pierwsze co rzuciło się w oczy to słownictwo rodem z wielkiego miacha i co dalej wsio co za tym idzie. Dam ci dobra rade podobnie jak przedpiscia nie jaraj sie jak murzyn blaszka mozliwoscia kredytu na firme bo twoi murzyni sie wkurza ze szef kupuje nowe auto a wyplaty od lat nie wzrosły . O tym że na kredyt nie wspomne bo na firme to sie chyba raczej liżing bierze coby sobie koszta zamortyzowac (nie jestem ksiegowym nie znam się mogE się mylić)


To jest wszystko po Polsku? Cholera, mam już trochę siwych włosów ale nie bardzo rozumiem...

janus - 2018-06-07, 09:58

A dajcież chłopakowi spokój :evil:

Ma ochotę na kampera to kupuje i nikogo nie powinno obchodzić po co, za co i dla kogo,a tym bardziej kto go bedzie za to rozliczał :shock:

@soolek
Powodzenia w zakupie :spoko

soolek - 2018-06-08, 13:23

Ale, że co "stock" Was tak oburzył? Pracuję w logistyce, głównie w języku obcym i tego słowa używam aż nadto, fakt. Jednak do typowego korpoludka co to się fokusuje, trzyma lidtajmów i zap... na kejpijaje to mi raczej daleko.

Ale Wy wiecie lepiej po jednym słowie.

Rozczaruję Was panowie mocno, bo nie z wielkiego miasta, a z 13 tysięcznego (fakt, aktualnie mieszkam i pracuję w stolicy, ale kompletnie nie czuję się tutejszy). W każdy weekend wyjeżdżam po słoiki i bardzo dobrze mi z tym.
Nie pracują dla mnie murzyni. Wręcz przeciwnie, pracuję dla murzynów.
I nie, kaprys nie mój, tylko kogo innego, a ja ogarniam temat.
Pieniądze zarobione, nie kradzione i nie leasing.

Boli Was, że ktoś ma taki kaprys (jak to nazywacie)? To macie problem. Wy. A nie ja, bo mnie to zwisa i powiewa. A głównemu "inwesterowi" jeszcze bardziej.
Nie wasz interes (delikatnie ujmując), kto i na co wywala swoje, banku czy "tatusia" pieniądze.
A jak pupa boli, to gdzieś w necie podobno jest dostępna jakaś maść. Ale dokładnie nie wiem, bo nie używałem.

Zadałem konkretne pytania, ale widzę, że tutaj też można spotkać hejtującą gimbazę a nie tylko poważnych ludzi, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem i udzielić konstruktywnej odpowiedzi.

wirefree, stander - bądźcie tak mili i idźcie sobie trollować gdzie indziej, bo ja nie mam czasu gadać z dzieciakami.

Muszę "sobie" skonfigurować kampera na "dzień dobry".
A jak mi ten pierwszy raz nie wyjdzie, to w przyszłym roku zrobię drugie podejście, a ten pójdzie na wynajem, bo chyba można na tym zarobić.
Mam nadzieję, że Wam żyłka nie pęknie. Ale nie informujcie o tym. Będę żył bez tej wiedzy nadal dobrze.

sweetek - 2018-06-08, 13:52

Gościu.... następnym razem jak tu będziesz coś chciał napisać to przemyśl to, nie raz, nie dwa, ale pięć razy.
Udanego zakupu, pierwszego, drugiego, piatego.

Bronek - 2018-06-08, 14:08

Kur... a, przez Ciebie wróciły mi niemiłe wspomnienia, bo na stocku, to se gire raz złamałem :-/

Ps. Daj kasę to Ci kupię, bedzie szybciej :bajer

Tu taka tradycja :bigok Same Trole i tylko jeden Prawdziwy Kamperowiec się onedgdaj przewinął

soolek - 2018-06-08, 15:01

Bronek napisał/a:
Kur... a, przez Ciebie wróciły mi niemiłe wspomnienia, bo na stocku, to se gire raz złamałem :-/

Ps. Daj kasę to Ci kupię, bedzie szybciej :bajer

Tu taka tradycja :bigok Same Trole i tylko jeden Prawdziwy Kamperowiec się onedgdaj przewinął

Z takimi drobniakami, to byś nie wiedział co robić, czy łóżko z Ikei wstawić do Dacii Logan MPV, czy może szarpnąć się na Octavię.
Kasy jeszcze nie mam w skarbonce. Wujki dopiero przegłosowali 10 groszy na litrze (niby na electromobilność), więc Tata jeszcze musi chwilę poczekać aż skapnie :mrgreen:

Miłego weekendu Wszystkim a ja ruszam pomacać okazy.

MILUŚ - 2018-06-08, 15:28

soolek........wybacz im :mrgreen: .........oni moga tylko pomarzyć .....i dlatego się ślinią :diabelski_usmiech
stander - 2018-06-08, 16:37

soolek napisał/a:
2. Kwota ok. 230 brutto (kredyt, leasing na firmę)

soolek napisał/a:
I nie, kaprys nie mój, tylko kogo innego, a ja ogarniam temat.
Pieniądze zarobione, nie kradzione i nie leasing.

Drogi kolego przeprosiłem za moją nietolerancję , Po przeczytaniu twojego wpisu myślałem ,że po imprezie coś w głowie zostało ale po przeczytaniu następnych mam pewność ,że trzyma cały czas :shock:
soolek napisał/a:
bądźcie tak mili i idźcie sobie trollować gdzie indziej, bo ja nie mam czasu gadać z dzieciakami.

To nie my zaczęliśmy i w dodatku niegrzecznie.To Ty wlazłeś z całą swoją bufonadą.
Powiem Ci że po butnych to mój dziadek przed wojną na konia wsiadał,
NIe odpisuj proszę ,bo nie stać cię na polemikę z większością z tego forum ani finansowo ani tym bardziej intelektualnie.
powodzenia

Andrzej 73 - 2018-06-08, 16:50

Jak widzę wpisy o camperach stokowych , to dochodzę do wniosku jaki ze mnie słaby kamperowicz.
Dyche lat siedzę na tym forum , ale pierwszy raz słyszę takie określenie.
Mnie stoki kojarzą z końcówkami tkanin.
:spoko

slawwoj - 2018-06-08, 17:06

A mnie z wódka Stock. :pifko2 :pifko2 :pifko2
hubibo - 2018-06-08, 17:35

stander napisał/a:
soolek napisał/a:
2. Kwota ok. 230 brutto (kredyt, leasing na firmę)

soolek napisał/a:
I nie, kaprys nie mój, tylko kogo innego, a ja ogarniam temat.
Pieniądze zarobione, nie kradzione i nie leasing.

Drogi kolego przeprosiłem za moją nietolerancję , Po przeczytaniu twojego wpisu myślałem ,że po imprezie coś w głowie zostało ale po przeczytaniu następnych mam pewność ,że trzyma cały czas :shock:
soolek napisał/a:
bądźcie tak mili i idźcie sobie trollować gdzie indziej, bo ja nie mam czasu gadać z dzieciakami.

To nie my zaczęliśmy i w dodatku niegrzecznie.To Ty wlazłeś z całą swoją bufonadą.
Powiem Ci że po butnych to mój dziadek przed wojną na konia wsiadał,
NIe odpisuj proszę ,bo nie stać cię na polemikę z większością z tego forum ani finansowo ani tym bardziej intelektualnie.
powodzenia

Tak czytam i sobie myślę czy to forum jest tylko dla bogatych i bardzo bogatych, a zaglądanie komuś do kieszeni tez nie jest kulturalne bo nigdy nie wiadomo ile kto ma, i czyj dziadek po czyich plecach wspinał się na konia czy furmankę

wirefree - 2018-06-08, 18:10

Forum jest dla raczej normalnych osobnikow. Jezdzac po niemczech zastanawiałem sie dlaczego czesto za stare rocznikowo klamory kampery niemcy chca czesto po 15-20 tysiecy euro. Dzisiaj juz wiem oni kupuja czesto raz na całe życie i taki kamper wygląda jak mały pałac na kółkach ze lsniacym lakierem. Tak wiec warto sie zastanowic po pierwsze czy cie stac wydawac tyle kasiory na coś co za kilka miesiecy będzie w twoich kregach stockowo już niemodne.
Ewka B - 2018-06-08, 18:13

Ciągle nie kumam. Co to jest ten stock?
MILUŚ - 2018-06-08, 19:26

wirefree napisał/a:
Forum jest dla raczej normalnych osobnikow......


Przy jakiej sumie wedug Ciebie kończy się normalność :chytry

mischka - 2018-06-08, 20:15

hubibo napisał/a:
zaglądanie komuś do kieszeni tez nie jest kulturalne

i jak tu się nie zgodzić :pifko

Bronek - 2018-06-08, 20:23

Powiedzcie to w Urzedzie Skarbowym. :ok
mischka - 2018-06-08, 20:28

wirefree napisał/a:
Forum jest dla raczej normalnych osobnikow. Jezdzac po niemczech zastanawiałem sie dlaczego czesto za stare rocznikowo klamory kampery niemcy chca czesto po 15-20 tysiecy euro. Dzisiaj juz wiem oni kupuja czesto raz na całe życie i taki kamper wygląda jak mały pałac na kółkach ze lsniacym lakierem.

Normalny to ten co sprzedaje bo kupił na całe życie :spoko

wirefree - 2018-06-09, 08:58

90% tych sprzedawanych w niemczech to albo jakies miny z defektami albo zajechane auta po wypozyczalni. Okazje po 1 wlascicielu znikaja w ciagu kilku godzin. Jak ktos chce kupic nowego powinien sie zastanowic chyba troche bo to jest jak kupno domu. Dlatego najlepiej najpierw odwiedzic wypozyczalnie i przetestowac z dzieciarami jak to dziala.
Bronek - 2018-06-09, 09:39

cóż?.... Albo dostosujemy dom do swoich potrzeb, albo potrzeby do domu.

Na marginesie w więzieniach też ludzie żyją, a. wielu widocznie się tam podoba, bo wracają.

Nie da się.... w 100% wystarczy gdy nagle trafi nas lumbago/wysiłkowe nietrzymanie moczu/permanentna sraczka i .... alkowa, lub wyrko nad garażem staje się nie do zaakceptowania..

Nie przewidzisz... i tyle. A od ręki zakup... mnie nawet podnieca, tylko trzeba mieć kasę (niekoniecznie w gotówce) ale pod ręką, by mieć jakiś wybór.
Też tak chciałem... i czekam grubo ponad pół roku. :? .

silny - 2018-06-09, 18:25

Jeju , to ja rozpętałem te nagonkę :?: Tym moim postem o stocku :?: :roll:

:zimno

soolek - 2018-06-09, 23:29

Dla tych, co na prawdę nie wiedzą, to stock: magazyn, plac, dostępność od ręki. Zboczenie zawodowe. Każdy ma, tylko część się nie przyznaje, jak do tego, na kogo głosuje :szeroki_usmiech

A z konkretów:
dzisiejsza wycieczka na Śląsk bardzo owocna.
"Zabawka" zaklepana. Papiery + kilka dodatków do ogarnięcia i za jakieś 2 tygodnie ruszamy kaprysem/fanaberią w drogę.
PLA Happy 440 - na żywo spełnia więcej oczekiwań niż na folderach. Po doposażeniu będzie spełniał jeszcze więcej. A po sezonie, i zapewne kilku kolejnych aktualizacjach (update'ach dla tych bardziej wyczulonych) wyposażenia to już będzie w ogóle fajnie.
Campery MTM - dziękuję za miłe spotkanie. Oferta w mojej ocenie bardzo dobra. Do tego wchłonąłem sporo praktycznej wiedzy. Teraz tylko trzymam kciuki za terminy.

Co do testów i sprawdzania przydatności: najem to koszt 5-10 tyś. PLN za 2 tygodnie. Zadowalący test to 15-30 tyś. Wolę sprawdzić na własnych barkach przez rok czy dwa na nowej sztuce. jest taka możliwośc, to korzystam. A czy robię źle, czy dobrze ... who cares?!

No risk. No fun. A wydaje się, że ten biznes (wynajem/sprzedaż) dobrze rokuje, więc perspektywiczny. Temat do głębszej analizy.

Ze spraw przyziemnych:
- radio 2 DIN Android, chińczyk, z polskiej dystrybucji, czy może ktoś polecić konkretny model działający od dłuższego czasu?
- mechaniczna blokada drzwi kierowcy/pasażera od wewnątrz, drzwi zabudowy?
- TurboVent do ww. modelu

amples - 2018-06-10, 01:33

soolek napisał/a:
radio 2 DIN Android, z polskiej dystrybucji, czy może ktoś polecić konkretny model działający od dłuższego czasu?

Polecam ALPINE X901D-F ze stocku , idealnie będzie do Happy 440 , chińszczyznę zostaw dla ciułaczy i dusigroszów .
soolek napisał/a:
że ktoś ma taki kaprys

Jak mieć kaprys to mieć , nie "tandeta" od kitajców . :diabelski_usmiech

Bronek - 2018-06-10, 07:16

Mnie się to podoba. Też tak mam.

Jeździć, marudzić, pierd... ć się. Rach, ciach i jest zabawa.

Brawo. :pifko

Jedyne co nie "po mojemu", to wynajmowanie. Gaci, brzytwy itd... Ale to kwestia prywatna i z pkt widzenia ekonomicznego nawet uzasadniona.
Kamper to jak małżeńskie łoże, nie akceptuję w nim nawet cioci Kloci a co dopiero obcych ..... nie wiem jak żona? :(

mischka - 2018-06-10, 09:11

Kwestia radia była trochę dyskutowana na forum:

https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

Ci co bronili Chińskiej myśli technicznej teraz nazywają ją tandetą dla ciułaczy i dusigroszów :haha:

amples - 2018-06-10, 09:23

mischka napisał/a:
nazywają ją tandetą dla ciułaczy i dusigroszów

Może ty wczorajszy ? , cudzysłów to ty widzi? , a stocka i kaprys tu widzi? Nie zrozumiałeś przekazu . :haha:
napisał/a:

Nie wasz interes (delikatnie ujmując), kto i na co wywala swoje, banku czy "tatusia" pieniądze.
Po takim stwierdzeniu , pytanie o chińczyka nie jest na miejscu . :bajer
pasza - 2018-06-10, 10:06

amples napisał/a:

Polecam ALPINE X ze stocku ,, chińszczyznę zostaw dla ciułaczy i dusigroszów .


bUHAHAHAHA



Na każdej alpine "made in China"

amples - 2018-06-10, 10:17

pasza napisał/a:
bUHAHAHAHA
Następny nie do pity , nic nie zrozumiał . :haha:
Jeżeli ktoś ma takie podejście do innych
soolek napisał/a:

Boli Was, że ktoś ma taki kaprys ..........
Mam nadzieję, że Wam żyłka nie pęknie. Ale nie informujcie o tym. Będę żył bez tej wiedzy nadal dobrze.
a jednocześnie szuka porady , :?: :?:
to dostał stosowna dla niego odpowiedź. :diabelski_usmiech

Bajaga - 2018-06-10, 14:18

soolek napisał/a:

Ze spraw przyziemnych:
- radio 2 DIN Android, chińczyk, z polskiej dystrybucji, czy może ktoś polecić konkretny model działający od dłuższego czasu?
- mechaniczna blokada drzwi kierowcy/pasażera od wewnątrz, drzwi zabudowy?
- TurboVent do ww. modelu


Chińczyki "wszystkomające" są niestety gówniane. Miałem i więcej nie będę miał. Nawigacja taka sobie, czułość radia beznadziejna, tvbt nigdy nie zadziałał, bluethoot też nie, kamera cofania pokazywała coś co można było nazwać obrazem z dużą dozą dobrej woli.
Blokady można kupić z katalogów Reimo czy Frankana lub lepiej pogadać z kumatym ślusarzem.
Turbovent. Bierzesz wymiar i kupujesz, to żadna filozofia związana z modelem.

Ps. Ze spraw przyziemnych: my tutaj wiemy co to PLA i jego linia Happy więc ew. możesz zejść pięterko niżej w samozachwycie...

soolek - 2018-06-10, 22:56

Bronek napisał/a:
Mnie się to podoba. Też tak mam.

Jeździć, marudzić, pierd... ć się. Rach, ciach i jest zabawa.

Brawo. :pifko

Jedyne co nie "po mojemu", to wynajmowanie. Gaci, brzytwy itd... Ale to kwestia prywatna i z pkt widzenia ekonomicznego nawet uzasadniona.
Kamper to jak małżeńskie łoże, nie akceptuję w nim nawet cioci Kloci a co dopiero obcych ..... nie wiem jak żona? :(

Dokładnie 7 dni od momentu: może byśmy kupili takiego?!

Wynajmować tego nie mam zamiaru. Tzn. wynajmować i korzystać jednocześnie, ze względów o których wspomniałeś. Natomiast rynek robi się ciekawy, z tego co zauważyłem chcąc wypożyczyć kampera w tym roku, więc może to być dobry "dodatkowy" biznes. Do sprawdzenia w przyszłości.

soolek - 2018-06-10, 23:26

Bajaga napisał/a:
soolek napisał/a:

Ze spraw przyziemnych:
- radio 2 DIN Android, chińczyk, z polskiej dystrybucji, czy może ktoś polecić konkretny model działający od dłuższego czasu?
- mechaniczna blokada drzwi kierowcy/pasażera od wewnątrz, drzwi zabudowy?
- TurboVent do ww. modelu


Chińczyki "wszystkomające" są niestety gówniane. Miałem i więcej nie będę miał. Nawigacja taka sobie, czułość radia beznadziejna, tvbt nigdy nie zadziałał, bluethoot też nie, kamera cofania pokazywała coś co można było nazwać obrazem z dużą dozą dobrej woli.
Blokady można kupić z katalogów Reimo czy Frankana lub lepiej pogadać z kumatym ślusarzem.
Turbovent. Bierzesz wymiar i kupujesz, to żadna filozofia związana z modelem.

Ps. Ze spraw przyziemnych: my tutaj wiemy co to PLA i jego linia Happy więc ew. możesz zejść pięterko niżej w samozachwycie...

Radia przeglądam i próbuję zasięgnąć języka tu i tam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Najtańszej opcji za 500 PLN nie rozpatruję. Bardziej 1500-2000. Tu wchodzą markowe produkty, które w obecnych czasach już takie super na tle chińszczyzny nie są, w każdym segmencie elektroniki.
TurboVent rozeznany.

Odnośnie PSa: A koledzy PLA widzieli na własne oczy i dotykali? Nawet jeśli to taka "Dacia", to co, mam się wstydzić, że będę tym jeździł? Albo, że nie jestem godzien w takim aucie zaparkować w "centrum" biwaku?
Widziałem, dotykałem, kupiłem to. Być może z czasem znajdę jakieś wady. Ba. Na pewno znajdę, bo zwracam uwagę na szczegóły. Ale póki co mi odpowiada. A jak przestanie mi odpowiadać, to będzie mój problem, który rozwiąże w taki czy inny sposób.

Ile trzeba wydać, żeby móc być zadowolonym, pół bańki czy całą?
Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak zacznę ...ąć kasą, to sobie sprawię kampera jakiego będę chciał. Do tego z szoferem, żebym w czasie drogi mógł się pluskać w basenie ciągnętym z tyłu.
Póki co przesiadam się z: pakowania wieczorem kombi pod dach namiotami, śpiworami i innymi duperelami w: zajeżdżam w piątek do domu. Parkuję kombi. Wsiadam w kampera gotowego i jadę na weekend np. na Mazury, gdzie często bywam. Dla mnie luksus. I to się liczy.

mischka - 2018-06-11, 00:32

soolek, nie dziw się kolegom że są uszczypliwi. Wpadasz na forum, z marszu kupujesz kampera i to nowego :shock: Takie wybryki mogą się nie podobać :haha:
Urlop będzie tak samo udany w tańszym jak i droższym sprzęcie. Dacią też majątek.
Powodzenia :spoko

soolek - 2018-06-11, 00:56

Czyli jednak odstaję od normy w normie :szeroki_usmiech
Ja tam jestem mega pozytywnie nastawiony.
Na forum od paru dni, to fakt, ale temat zakupu kampera ciągnie się od jakiegoś czasu.
Najpierw chciałem złapać 30latka po wuju, ale uciekł za szybko w zeszłym roku. W tym rozważałem jakiegoś 10latka, bo wujki w zeszłym roku sobie pozmieniali na fajne sztuki i dobrze trafili, więc dla mnie też by coś znaleźli godnego uwagi.
Teraz pojawiła się okazja, żeby pójść w nowego, więc ... why not?
A że gwiazdy na masce nie ma, to ... se przekleje :mrgreen:

Bronek - 2018-06-11, 07:05

Co raz bardziej mi się podobasz.. Dla informacji - jestem hetero :spoko




ps. wracając do kwestii wypożyczalnia.... jeśli złapiesz bardziej bakcyla kamperowego od biznesowego, to po pierwszym urwanym zawiasie szafki, zarwanym wyrku lub pękniętym brodziku, awarii kampera wypożyczonego za granicą, itp zmienisz zdanie.

Z jednym kamperem, to jak z ogrodnikiem... w pojedynkę interesu nie będzie.

Bajaga - 2018-06-11, 19:31

soolek napisał/a:

Odnośnie PSa: A koledzy PLA widzieli na własne oczy i dotykali? Nawet jeśli to taka "Dacia", to co, mam się wstydzić, że będę tym jeździł?


Nie mówię o żadnym wstydzie. Chodzi tylko o to, że sporo ludzi tutaj bywało nie raz na różnych targach i zwiedziło całą kamperową ofertę. I wiedzą o czym mówią.

Osobiście uważam, że Dacia to fajne auto (no, może tylko Duster bo reszta to szajs) ale nie jest ona materiałem na pisanie poematów i niezdrowej ekscytacji...

wirefree - 2018-06-11, 19:42

Wstyd, wstydem a głupotą można nazwać wywalania kilkuset tysięcy na coś o czym nie ma się zielonego pojęcia sugerując się jedynie opiniami naganiaczy i wszelkiej maści specjalistów podwórkowych.
dlatego warto najpierw organoleptycznie stwierdzić co warto i co jest tobie potrzebne a dzięki temu zaoszczedzisz sobie troche kasiory i być może i nerwów.

koko - 2018-06-12, 07:33

Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.
Bronek - 2018-06-12, 07:50

koko napisał/a:
Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.


Obecny Twój , to trzeci ??? :)

MILUŚ - 2018-06-12, 08:23

Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.


Obecny Twój , to trzeci ??? :)


:haha: :haha: :haha:

hubibo - 2018-06-12, 09:58

wirefree napisał/a:
Wstyd, wstydem a głupotą można nazwać wywalania kilkuset tysięcy na coś o czym nie ma się zielonego pojęcia sugerując się jedynie opiniami naganiaczy i wszelkiej maści specjalistów podwórkowych.
dlatego warto najpierw organoleptycznie stwierdzić co warto i co jest tobie potrzebne a dzięki temu zaoszczedzisz sobie troche kasiory i być może i nerwów.

Soolek nie przejmuj się dogadywaniem i uszczypliwościami to pisze ta część forumowiczów
która wychodzi z założenia że ten co ma to zły, i najlepiej jak wszyscy by jezdzili kamperami z lat 90 i to najlepiej takimi samymi żeby nikt się nie wyróżniał.
Pytanie tylko czy czasami Ci wszyscy "zaawansowani","kombatanci" czy "doświadczeni pisarze",
z niewielkimi wyjątkami spoglądają na statystyki forum,a jeżeli nie to polecam.
Jak tak dalej początkujący forumowicze będą wyśmiewani i sprowadzani do poziomu zero,
to wyniki tego forum będą jeszcze słabsze,ale to takie moje refleksje a ty chłopie kupuj co Ci się
podoba i za tyle na ile Cię stać, ciesz się życiem i pieniędzmi i tak trzymaj.

MILUŚ - 2018-06-12, 10:16

hubibo napisał/a:
..................
Pytanie tylko czy czasami Ci wszyscy "zaawansowani","kombatanci" czy "doświadczeni pisarze",
z niewielkimi wyjątkami spoglądają na statystyki forum,a jeżeli nie to polecam.
Jak tak dalej początkujący forumowicze będą wyśmiewani i sprowadzani do poziomu zero,
to wyniki tego forum będą jeszcze słabsze......


Nie chce Cie urazić ale nawet ja z ponad dziesięcioletnim stażem nie widzę pikujacych w dół wyników tego forum :bajer Możesz rozwinąc myśl ? Bo może my stetryczali stali bywalcy coś nie dostrzegamy ? :chytry Przejrzyj swoje posty.......i zastanów sie ile Ty wnosisz do polepszenia rankingów tego forum . :-P

Ale w jednym przyznam Ci rację ..............to są jego pieniadze i jego decyzja w co zainwestuje :ok

A po za tym ......psy szczekają a :kamp2 :logo: .........jedzie dalej :bigok

amples - 2018-06-12, 11:05

napisał/a:
to są jego pieniadze i jego decyzja w co zainwestuje

Ale gdy się założyło temat w (porady dla kupujących kampera)
to niech się nie dziwi że padają odpowiedzi-porady które nie musza być zgodne z jego oczekiwaniami ,
każdy ma inne zdanie i z tego powodu nie powinien się unosić.
hubibo napisał/a:
nie przejmuj się dogadywaniem i uszczypliwościami to pisze ta część forumowiczów

Ty co obrońca uciśnionych , a możne sam nim jesteś? :haha:
Wychodzę z założenia że jeśli mi nie pasuje towarzystwo to unikam go , a nie "wkładam kij w mrowisko" by go skłócić.

Roberto - 2018-06-12, 11:10

amples napisał/a:
napisał/a:
to są jego pieniadze i jego decyzja w co zainwestuje

Ale gdy się założyło temat w (porady dla kupujących kampera)
to niech się nie dziwi że padają odpowiedzi-porady które nie musza być zgodne z jego oczekiwaniami ,
każdy ma inne zdanie i z tego powodu nie powinien się unosić.
hubibo napisał/a:
nie przejmuj się dogadywaniem i uszczypliwościami to pisze ta część forumowiczów

Ty co obrońca uciśnionych , a możne sam nim jesteś? :haha:
Wychodzę z założenia że jeśli mi nie pasuje towarzystwo to unikam go , a nie "wkładam kij w mrowisko" by go skłócić.

Lepiej bym tego nie ujął :haha:

hubibo - 2018-06-12, 15:59

MILUŚ napisał/a:
hubibo napisał/a:
..................
Pytanie tylko czy czasami Ci wszyscy "zaawansowani","kombatanci" czy "doświadczeni pisarze",
z niewielkimi wyjątkami spoglądają na statystyki forum,a jeżeli nie to polecam.
Jak tak dalej początkujący forumowicze będą wyśmiewani i sprowadzani do poziomu zero,
to wyniki tego forum będą jeszcze słabsze......


Nie chce Cie urazić ale nawet ja z ponad dziesięcioletnim stażem nie widzę pikujacych w dół wyników tego forum :bajer Możesz rozwinąc myśl ? Bo może my stetryczali stali bywalcy coś nie dostrzegamy ? :chytry Przejrzyj swoje posty.......i zastanów sie ile Ty wnosisz do polepszenia rankingów tego forum . :-P

Ale w jednym przyznam Ci rację ..............to są jego pieniadze i jego decyzja w co zainwestuje :ok

A po za tym ......psy szczekają a :kamp2 :logo: .........jedzie dalej :bigok


Drogi kolego zobacz ilość osób zarejestrowanych i porównaj to z ilością osób zarejestrowanych odwiedzających forum w danego dnia np dziś godz 16:35 zarejestrowanych uzytkowników 11281
obecnych na forum 77 z czego zarejestrowanych 9,wynik nie jest powalający i chodziło mi o to że mało merytoryczne uwagi lub wręcz uszczypliwe powodują że ludzie niechętnie biorą udział w dyskusjach spójrz na ostatnie zdanie swojego posta lub na post kolegi ampels, przeczytaj cały temat i odpowiedz sobie na pytanie czy wycieczki osobiste co do zasobności portfela itp. mają coś wspólnego z tym tematem.
Co do mojego uczestnictwa na forum to jako gość często czytałem relacje z podróży po różnych krajach i to pchnęło mnie do rejestracji a skoro już to uważam ,że mam prawo wypowiedzieć swoją opinię na temat mało merytorycznych postów a czasami wręcz chamskich i nie po to żeby włożyć kij w mrowisko ale po to żeby zwrócić uwagę na to co w/g mnie psuje wizerunek forum.
Myślę że wyjaśniłem Ci mój punkt widzenia.

amples - 2018-06-12, 16:11

hubibo napisał/a:
co w/g mnie psuje wizerunek forum

Mierzony twoja miarą ? a ona jest ta jedyna ?
weź pod uwagę że inni mogą inaczej to widzieć ,

Andrzej 73 - 2018-06-12, 16:15

hubibo napisał/a:
skoro już to uważam ,że mam prawo wypowiedzieć swoją opinię na temat mało merytorycznych postów a czasami wręcz chamskich i nie po to żeby włożyć kij w mrowisko ale po to żeby zwrócić uwagę na to co w/g mnie psuje wizerunek forum.


Myślę , że od tego na forum są inne działy. Np. "aby forum było lepsze" lub "co mnie wkurza"
:spoko

jarek73 - 2018-06-12, 16:22

co do radia do 1500 -2000 zł to kupisz przyzwoity produkt ,ale żeby się nim cieszyć pomyśl o głośnikach te fabryczne są do dupy za ok. 500 kupisz zestaw o niebo lepszy ( zwrotnica , gwizdek osobno ) co do przyjęcia Cię na forum no cóż to tylko ludzie piszą . Gratuluje zakupu
amples - 2018-06-12, 16:32

hubibo napisał/a:
na temat mało merytorycznych postów a czasami wręcz chamskich

Twój protegowany którego bronisz wypowiedział sie bardzo merytorycznie i kulturalnie ?
soolek napisał/a:

Boli Was, że ktoś ma taki kaprys (jak to nazywacie)? To macie problem. Wy. A nie ja, bo mnie to zwisa i powiewa. A głównemu "inwesterowi" jeszcze bardziej.
Nie wasz interes (delikatnie ujmując), kto i na co wywala swoje, banku czy "tatusia" pieniądze.
A jak pupa boli, to gdzieś w necie podobno jest dostępna jakaś maść. Ale dokładnie nie wiem, bo nie używałem.

Zadałem konkretne pytania, ale widzę, że tutaj też można spotkać hejtującą gimbazę a nie tylko poważnych ludzi, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem i udzielić konstruktywnej odpowiedzi.

wirefree, stander - bądźcie tak mili i idźcie sobie trollować gdzie indziej, bo ja nie mam czasu gadać z dzieciakami.


koko - 2018-06-12, 16:58

Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.


Obecny Twój , to trzeci ??? :)


Nie właśnie czwarty chociaż pierwszy to niewypał nie warto pamiętać

MILUŚ - 2018-06-12, 18:13

koko napisał/a:
....................

Nie właśnie czwarty chociaż pierwszy to niewypał nie warto pamiętać


I skąd ja to znam ? :chytry Mam nadzieje ; że mój już na złomie :mrgreen:

hubibo - 2018-06-12, 18:33

amples napisał/a:
hubibo napisał/a:
na temat mało merytorycznych postów a czasami wręcz chamskich

Twój protegowany którego bronisz wypowiedział sie bardzo merytorycznie i kulturalnie ?
soolek napisał/a:

Boli Was, że ktoś ma taki kaprys (jak to nazywacie)? To macie problem. Wy. A nie ja, bo mnie to zwisa i powiewa. A głównemu "inwesterowi" jeszcze bardziej.
Nie wasz interes (delikatnie ujmując), kto i na co wywala swoje, banku czy "tatusia" pieniądze.
A jak pupa boli, to gdzieś w necie podobno jest dostępna jakaś maść. Ale dokładnie nie wiem, bo nie używałem.

Zadałem konkretne pytania, ale widzę, że tutaj też można spotkać hejtującą gimbazę a nie tylko poważnych ludzi, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem i udzielić konstruktywnej odpowiedzi.

wirefree, stander - bądźcie tak mili i idźcie sobie trollować gdzie indziej, bo ja nie mam czasu gadać z dzieciakami.

Wybacz ale szkoda czasu i energii na komentowanie twoich zaczepek.


Bronek - 2018-06-12, 18:41

koko napisał/a:
Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.


Obecny Twój , to trzeci ??? :)


Nie właśnie czwarty chociaż pierwszy to niewypał nie warto pamiętać


Czyli jesteś spełniony :bukiet:

Czepki się nie liczą? :? Zdążę? :gwm :mrgreen: Może się uda?

amples - 2018-06-12, 18:54

hubibo napisał/a:
Wybacz ale szkoda czasu i energii na komentowanie twoich zaczepek.

To nie są zaczepki tylko fakty , mówiące o tym jak się sam się pogrążasz . :diabelski_usmiech
Łatwo komuś coś zarzucić , ale samemu przyznać się do błędu to nie łaska. :bajer

Bronek - 2018-06-13, 06:55

koko napisał/a:
Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.


Obecny Twój , to trzeci ??? :)


Nie właśnie czwarty chociaż pierwszy to niewypał nie warto pamiętać


Czyli piąty kupisz gorszy? :mrgreen: Albo zmienisz zdanie... :mrgreen:

A jak to jest z żonami?

HENRYCZEK - 2018-06-13, 11:21

Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.


Obecny Twój , to trzeci ??? :)


Nie właśnie czwarty chociaż pierwszy to niewypał nie warto pamiętać


Czyli piąty kupisz gorszy? :mrgreen: Albo zmienisz zdanie... :mrgreen:


Skrobnijcie zatem,jaki ma być ten pierwszy aby był jak czwarty :szeroki_usmiech
Planuje ucieczkę z blaszaka do integry.

Bronek - 2018-06-13, 11:53

HENRYCZEK napisał/a:


Skrobnijcie zatem, jaki ma być........ .



Skrobnę, ale tylko tu, bo gdzie indziej Prawo nie zezwala.

Jak może wiesz, czekam i zgodnie z umową lada chwila mam odebrać.
Wątek chyba odpowiedni? :?:
Założenia były :
Garaż, kiblel, oddzielny prysznic "dużo" podłogi w salonie, nie jak zwykle ( popularna "elka" mi nie pasi. wolę tzw salon panoramiczny czyli ławki jak w starych Hymerkach, naprzeciwko). I góra7m dł, integra w automacie. Inaczej nie zmieniam.

http://www.lemondeducampi...-de-retour.html


Spanie oddzielne 2x2, i przez te tylko 7 m i przez ten garaż, jedno śpi nad garażem, drugie nad fotelami kierowcy a "ruki i salon swabodnyje" :lol: . Oczywiście po negocjacjach możliwe inne konfiguracje.
Nawet piąte spanie da się wygospodarować.

Tym samym od wielkiego dzwonu, pięć osób ma miejsce. Gdyby nie daj Boże dzieci, lub co jest już bardziej Ok, wnuk się przypałętał.

ALE KAMPER JEST 2 OSOBOWY i kwita

Mi wyszedł w zw. z tym : Rapido 883f z 2018r w automacie.



https://www.google.pl/sea...Xgi0E8Dsf19UqM: Na plus to 140 litrów ma zbiornik wody itd.

Musisz się liczyć, że "stockowe", to raczej nie te z wymarzonym układem.

Gdyby był to mój pierwszy kamper i nie miałbym wcześniej przyczepy i kampera, to przy kasie jaką przeznaczyłem na zakup, pewnie bym brał tego co akurat dają i to nawet drogo (poprzeczkę ustawiłem do ok 450000, by zostało na waciki.

Ale ponieważ wiem co miałem i WYDAJE mi się, że wiem co teraz już chcę. :?: .. czekam od pażdziernika. Czy to ten? Zobaczymy

Zamawiałem szybko, decyzja to kilkanaście dni, ale myślałem intensywnie. Mnie tam marka wisi itd... I to nie by tym pokazywać swoje ego jak :-P .. Tak mam.. Nie jest to penis. :bajer a tylko samochód.
Układ to podstawa a reszta to tylko styropian na dostawczaku.

Nie kupuj na wariata. :roza: Chyba, że masz szczęście?

Ten mój poprzedni też był optymalny ale, w swoim czasie. Zaszły zmiany i już zrobiło się lekko ciasno..
Tofik sukinsyn przyczyną. Suki syn, 100% :bigok

Znaczy, można szybko ale nie tak by brać co leci, tylko dlatego, że jest. Założyciel wątku tak zrobił bo liczy na fart. i jak sam pisze nie zależy mu. I oby trafił.

Ale Tobie nie wypada :bigok

toscaner - 2018-06-13, 20:58

HENRYCZEK napisał/a:
Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Bronek napisał/a:
koko napisał/a:
Podobno dopiero trzeci camper jest TEN .U mnie dopiero czwarty.


Obecny Twój , to trzeci ??? :)


Nie właśnie czwarty chociaż pierwszy to niewypał nie warto pamiętać


Czyli piąty kupisz gorszy? :mrgreen: Albo zmienisz zdanie... :mrgreen:


Skrobnijcie zatem,jaki ma być ten pierwszy aby był jak czwarty :szeroki_usmiech
Planuje ucieczkę z blaszaka do integry.


Trzeba sobie zbudować na indywidualne zamówienie, aby był uszyty na miarę i idealnie pod właściciela/li.

Mi się trafił pierwszy idealny. Jest taki super, że jak w niego wlazłem w 2014, to do dziś nim jeżdżę bez przerwy i ni cholery nie chcę przestać. :haha: :haha: :haha:

Życzę każdemu takiego udanego jak mój, nie ważne czy pierwszy czy 5-ty czy 15-ty :ok

Bronek - 2018-06-14, 08:00

toscaner napisał/a:
Trzeba sobie zbudować na indywidualne zamówienie, aby był uszyty na miarę i idealnie pod właściciela/li.


Jak zacznę przerabiać coś na blaszance , to mam nadzieje ,że żona moja sama zrozumie ,że czas odejść. :wyszczerzony: , bo mam jej dość i chcę być sam na małej przestrzeni.

Chybaraczej budowa dotyczy blaszaków , a Henryczek takowego ma już dość.
:!:
No i następna kwestia, podobna jak z garniturem . Ten od ślubu, raczej nie nada mi się do trumny . ( skurczył się )

To co było idealne wczoraj , nie musi być już dobre dzisiaj . Jeśli są możliwości , to trzeba ten stan zmienić lub się z nim pogodzić .

Czasem przypadek daje impuls do zmian , bo często nawet nie zdajemy sobie sprawy ,że jest już źle.

Zgodnie z powiedzonkiem : "Wejść w gówno to można , ale w nim się zacząć urządzać "???? (dygresja a propos czego innego ale może też pasować do kampera ... :mrgreen: )

HENRYCZEK - 2018-06-15, 05:51

toscaner napisał/a:
Trzeba sobie zbudować na indywidualne zamówienie, aby był uszyty na miarę i idealnie pod właściciela/li.


Zgadzam się można,wszystko można,tylko przesiadka z blaszaka do blaszaka w poszukiwaniu przestrzeni :roll:

Co do zakupu gotowca ze stocku :) to jestem za.Oglądam to co mam nabyć,pasuje lub nie.
Pod zamówienie?Ok,nietypowe rozwiązania bo mamy coś sprawdzone a od ręki brak,wyjścia nie ma.Tu jednak widzę minus.Czekamy kilka miesięcy i teoretycznie musimy odebrać kamperka, nawet jak coś nas będzie w' d..ę gniotło lub w oko koleć"bo jakiś szczegół umkną przy składaniu zamówienia./taki trochę kot w worku/którego oczywiście nikomu nie życzę. :spoko

Andrzej 73 - 2018-06-15, 07:39

Henryczku , po to są targi. Jedziemy , oglądamy , macamy , negocjujemy cenę , dogadujemy szczegóły.
Ale to temat dla cierpliwych , a Ty do nich nie należysz. ;)
A zapomniał bym , gratulacje bardzo dobry wybór. :pifko
:spoko

Bronek - 2018-06-15, 09:10

To jedź do cywilizacji. A masz czym. Urlopik z shopingiem kamperowym.
Ja w takim wypadku nie wykluczał bym nowej używki dopasionej po zmarłym lub rozwiedzinym albo upadłym właścicielu.

Bo to racja, że zamawiając kupujesz wirtualnie. A w Polsce, to szkoda gadać. Jest jak jest. I nikt nikomu nie każe.

Nie daj się złapać na wieszak do kieliszków, gniazdo usb lub windę TV lub szkany zlew. To pierdoły dla gawiedzi :spoko

Generalnie czy się ma kasę czy nie i tak szczęście trzeba mieć :kwiatki:

Ps Andrzej :!: , gratulujesz, żony, kampera czy roweru? Bo... my niekumaci a Ty doinformowany...

HENRYCZEK - 2018-06-15, 15:17

Andrzej 73 napisał/a:
Henryczku , po to są targi. Jedziemy , oglądamy , macamy , negocjujemy cenę , dogadujemy szczegóły.
Ale to temat dla cierpliwych , a Ty do nich nie należysz. ;)
A zapomniał bym , gratulacje bardzo dobry wybór. :pifko
:spoko


Dziękuje bardzo :spoko

Fakt,w gorącej wodzie musieli mi pierwszą kąpiel zrobić.
Ok.Wyręcze Andrzeja i się pochwalę.
Miała być integra ale mi stanowczo odradzono.Może i dobrze,poprzeczka wisi dalej swobodnie.
Poszedłem w takie cuś.Żonce podoba się wnętrze a mnie ogromny garaż i bardzo wygodne łóżeczko :szeroki_usmiech

Andrzej doradził że ten będzie ok,a kolegów należy się słuchać :mrgreen:
Wtorek-środa odbiór. ;)

Bajaga - 2018-06-15, 15:36

HENRYCZEK napisał/a:

Andrzej doradził że ten będzie ok,a kolegów należy się słuchać :mrgreen:
Wtorek-środa odbiór. ;)

http://s-camp.pl/samochod...styczen-2018-2/


Wygląda bardzo zacnie, będzie Pan zadowolony :ok
A co do integry też mam ciut mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie bo taką chalupą można kierować ale z drugiej strony.. raz jechałem parę km integrą i hmmm nie było za fajnie. Tak jakby nadwozie i podwozie żyły własnymi życiami... To auto miało parę lat, nie wiem, może w nowych nie ma tego wrażenia..? (I do tego integry mające seryjną deskę np ducato mają dorobione te kawałki boczne i do przodu. Przeważnie wygląda to jakby pijany pan Kazio coś wystrugał z nudów. Kurcze, przy tych cenach mogliby się Porządnie postarać...)

Bronek - 2018-06-15, 19:32

:kwiatki: I o to chodzi, by robić sobie dobrze, a przy okazji inni będą szczęśliwi..



Ad integra... :mrgreen: droższa, trzeszczeć potrafi, szyba - cena itd... Ale.. jak szpilki... noga ładnie się prezentuje. .
Trzeci, przed Tobą :roza: O czwartym nie wspominam....

HENRYCZEK - 2018-06-16, 09:30

Bronek napisał/a:
:

Ad integra... :mrgreen: droższa, trzeszczeć potrafi, szyba - cena itd... Ale.. jak szpilki... noga ładnie się prezentuje. .
..


Porównywałem,bo mój stał tuż obok integry,która jak by nie patrzeć,przewyższała półintegrę swoją dostojnością. Było blisko,kat C mam,ale....może kiedyś?

Fajnie że będziesz miał integrę,zapewne dowiemy się jak faktycznie wygląda użytkowanie z poziomu doświadczonego i szczerego Kamperowca.
Czekamy na pierwszy news. :spoko

Bronek - 2018-06-16, 10:14

Racjonalnie podchodząc do życia, np byłbym, bezdzietnym kawalerem, skopcem wielkim, na urlopie w Sopocie w półintegrze. A do pracy dojeżdżał bym Passatem w 2.0 dieslu . :mrgreen:
Wersja na bogato.
Opcja B... księdzem. :diabelski_usmiech

Już widzę mankamenty ale świadomie je przyjmuję.
Do weryfikacji w boju.

Myślałem o Carthago, są lekkie i w moim guście , ale.... nie będę mącił..bo każdy ma swoje preferencje . Fajny ten Twój i klimatyczny :bukiet:

Simbus - 2018-06-16, 11:08

HENRYCZEK - graluluje! Piękny sprzęt. Miło patrzeć na to że mamy coraz fajniejsze kampery, że na kempingach nie musimy się już wstydzić przed niemiaszkami. Coraz częściej to oni się wstydzą😜
Życzę wielu wspaniałych wyjazdów !

HENRYCZEK - 2018-06-16, 11:19

Simbus napisał/a:
HENRYCZEK - graluluje! Piękny sprzęt. Miło patrzeć na to że mamy coraz fajniejsze kampery, że na kempingach nie musimy się już wstydzić przed niemiaszkami. Coraz częściej to oni się wstydzą😜
Życzę wielu wspaniałych wyjazdów !


Dziękuje i Vice Versa :bukiet:

Bronek - 2018-06-16, 13:22

Bajaga napisał/a:
...................... (...).... (I do tego integry mające seryjną deskę np ducato mają dorobione te kawałki boczne i do przodu. Przeważnie wygląda to jakby pijany pan Kazio coś wystrugał z nudów. Kurcze, przy tych cenach mogliby się Porządnie postarać...)


A i, zgadzam się z Bajagą w 100% :idea .
Integra z zewnątrz jest niepowtarzalna, charakterystyczna maska dla danen marki zabudowy... A w środku, mamy DHL, z mniej lub więcej udaną, dorobiną kabiną. :banan :gwm

O ile w półintegrze, to jest logiczne, to integrach wstyd i prawie obciach .
................

Siedziałem kilka razy w Carthago, zawsze mi się podobało wykończenie i "nobliwość" /prestiż marki. :idea: :roza:
Mój trzeci taki będzie o ile spełnią się warunki :
" Salon" panoramique,
3,5 DMC,
kibel oddzielny i...........jeśli dożyję, to odstąpię nawet od kryterium 7m długości.
no i, o ile, znajdę w końcu ten drugi słoik, co go kiedyś zakopałem. :-/

mischka - 2018-06-16, 14:11

Simbus napisał/a:
nie musimy się już wstydzić przed niemiaszkami. Coraz częściej to oni się wstydzą😜

Akurat Niemcom zwisa czym jeżdżą, tak że nie bardzo wiem czego mieliby się wstydzić.

Bajaga - 2018-06-16, 14:34

Bronek napisał/a:

no i, o ile, znajdę w końcu ten drugi słoik, co go kiedyś zakopałem. :-/


Ja jeżeli pierwszy znajdę ten Twój słoik :mrgreen: to niestety ale podziękuję europejskiej myśli kamperowej. Będzie amerykańska alkowa, max do 9 metrów, lepiej do 8,5m i dwa slajdy. Generator Onan (hmmm kontrowersyjna nazwa :lol: ), wielka lodówka, silnik v10 z gazem, wielkie zbiorniki wody i szarej, wydajne klimy (oni robią porządne, wiedzą że w Arizonie i Teksasie bywa "ciepło") i do tego podpory hydrauliczne do poziomowania. Fronty szafek a'la Ludwik XV pewnie bym wywalił ale to w sumie grosze. Do tego satelita, tv 40 cali i sobie stoję na greckiej plaży 20m od morza i oglądam Mistrzostwa Świata 2022 no albo 2026, mniam. Taki jest plan.

Bronek - 2018-06-16, 15:19

Plan zacny... Brakuje nam w Europie tego luzu, by móc go zrealizować i cieszyć się namiastką wolności.

Całkowitej wolności nie ma i być nie może, a tylko niektórzy mają takie poczucie, ale oni najczęściej biorą prochy lub leki. Generalnie to "ciasno" na kontynencie.

Prawka, drogi, zakazy itp... Już pisałem, że takie np. Morelo i tym podobne europejskie luksusy są dla mnie pomyłką. W tej lidze tylko amerykańskie kampery. :idea

Bajaga - 2018-06-16, 19:06

Bronek napisał/a:
Plan zacny... Brakuje nam w Europie tego luzu, by móc go zrealizować i cieszyć się namiastką wolności.


Zapewne za kierownicą "amerykana" będę klął nie raz z powodu braku miejsca. Ale z drugiej strony jeżeli generator da mi tv, oświetlenie i klimę to mam kemping w nosie i staję gdzie mi pasuje. Zobaczymy. Raz już takiego Forda oglądałem intensywnie, bardzo fajny i wcale nie taki drogi. (miał już gaz i instalację dopasowaną do 230v)

wirefree - 2018-06-16, 19:41

Amerykany sa Fajowe tylko brakuje u nas amerykanskich cen paliwa.
Bajaga - 2018-06-16, 20:09

wirefree napisał/a:
Amerykany sa Fajowe tylko brakuje u nas amerykanskich cen paliwa.


E tam, bez przesady jak pali 20-25 litrów gazu to wychodzi mniej więcej jak zwykły kamper z niedużym dieslem.

Bronek - 2018-06-16, 20:40

E tam. :spoko

U mnie w ostatnim amerykańcu, chwilowe spalanie dochodziło do 80l-90l/100km, ale to były "strachy na lachy" :mrgreen:

Niepotrzebnie się przejmowałem... :bajer ...... średnia rzadko dochodziła do dwudziestu. :mrgreen:

Zresztą, skoro wątek dotyczy stockowego kampera to mówimy setkach tyś złotówek a nie o wdowim groszu.

Oszczędzając kasę kupując amerykańca, wydajemy ją na paliwo ale mamy za to kawał budy i kampera a nie marne LKW jako karton (integra) lub z kartonem na pace (półintegra) plus pudło na szoferce (alkowa)

"Slajdów" w Europie chyba nie dożyję. Adria SLS, ma co prawda wysuwaną :dupa ę ale kibel jak ToyToy. Coś tam w Wielkiej Brytanii robią? i tyle.

wirefree - 2018-06-16, 21:33

Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.
Bajaga - 2018-06-16, 21:42

wirefree napisał/a:
Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.


Porsche na gaz przyznaję że wygląda idiotycznie. Ale kamper? Czy ja wiem? Osobiście nie posiadam żadnego auta na gaz i jest mi to temat obcy. Ale myślę, że przy kamperze 6.8 v10 bym się przełamał i tankował gaz :mrgreen:

Bronek - 2018-06-16, 22:57

Jeszcze tylko agregat na gaz i niemal jedno medium...

Moim zdaniem w amerykańskm kamperze zaletą jest nie luksus i szpan- nie mówimy tu o kamperach za milion dolarów, ale o zbliżonych cenowo do europejskiego poziomu. Zaleta to przestrzeń i...... każdy znajdzie coś przyjaznego i normalnego.
Fotele w tych "naszych" lipa. Te europejskie siedzisko dla dwojga pasażerów... Tylko dzieci, bo małe i wyjścia nie mają, lub Teściowa zniesie podróż. Ale kto lubi tam siedzieć? Nawet na postoju ?
Itd.

W kamperze nie widzę problemu zasilania gazem, prądem czy dieslem. Ma tylko jechać w miarę dobrze. A spalanie? Nie komentuję... niektórym tylko wybicie szyby, dyszel i koń przyniesie ukojenie.

I tu dygresja ad integra i jej prowadzenie... Miałem Syrenkę itp. więc o czym tu gadamy., po niej wszystko to limuzyna.
Automat, tempomat, przymykam oko i jadę, bo czego wymagać od domu na kołach?

Blaszak, to inna sprawa, on powinien być sprytny ., bo jego zaletą ponoć jest mobilność.

Na marginesie marginesu wg. mnie to nie kamper a ostatecznie kamperek , podobnie jak przyczepa. Podobnie pewnie amerykański autobus ze slajdami ma się do naszego 7/8 m styropianowca.
Ale to kwestia tylko nazwy a nie oceny co lepsze a co gorsze :spoko

koko - 2018-06-18, 06:08

Ja też lubię duże Tylko: struktura infrastruktury campingowo parkingowej o dojazdach nie mówiąc
w Europie nie pasuje do tych USA

RadekNet - 2018-06-18, 10:22

wirefree napisał/a:
Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.


Kilka lat temu mój szwagier śmiał się z człowieka, który miał LPG w sportowym klasycznym Jaguarze. Mój szwagier nadal tankuje BENZYNĘ do Pandy...kto biednemu zabroni nie oszczędzać.

Simbus - 2018-06-18, 10:55

RadekNet napisał/a:
wirefree napisał/a:
Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.


Kilka lat temu mój szwagier śmiał się z człowieka, który miał LPG w sportowym klasycznym Jaguarze. Mój szwagier nadal tankuje BENZYNĘ do Pandy...kto biednemu zabroni nie oszczędzać.


Dokładnie, tylko głupcy i biedni nie oszczędzają. Oczywiście mam na myśli oszczędzanie bez zmniejszenia komfortu życia.

Bajaga - 2018-06-18, 11:46

koko napisał/a:
Ja też lubię duże Tylko: struktura infrastruktury campingowo parkingowej o dojazdach nie mówiąc
w Europie nie pasuje do tych USA

To prawda, to znacznie ważniejszy czynnik niż spalanie. Kamperem powyżej 8m bardzo ciężko zmieścić się na kempingu. Niestety.

soolek - 2019-06-27, 12:47

Tak mi się przypomniało o tym wątku, więc pomyślałem, że napiszę jak tam stockowy kamper bieda wypas się sprawuje po roku.
Mianowicie:
- 7000 km zrobione, miałem plany na więcej ale dopiero w tym roku ogarnąłem lepsze miejsce parkingowe, więc kamper łatwiej dostępny
- Włochy w zeszłym roku odwiedził i się nie rozpadł
- klima dachowa życie ratowała, cicha na zewnątrz, więc czasami chodziła 20 godzin na dobę i nikomu nie przeszkadzała
- na pierwszym wyjeździe podokręcałem kilka śrubek, o których Włosi zapomnieli i wszystko trzyma się kupy; na serwisie hotelu po pół roku i po roku nie było co poprawiać
- dorzuciłem trochę półeczek w garażu, żeby był porządek, kolejne jeszcze dojdą
- dzisiaj/jutro wpadnie jeszcze kilka półeczek do środka, żeby był porządek

Generalnie po roku wszystko działa i nie brakuje mi niczego poza drobiazgami jak dodatkowe gniazdka 12v i lepsze audio podczas drogi, ale to się wszystko ogarnie powoli.
Aaaaa, no i mocy, a raczej momentu obrotowego, bo czasami pod górkę musiałem mocno redukować, a każda redukcja równa się poważnego spadkowi prędkości. Ale to się też rozwiąże za czas jakiś.

Przy okazji pytanie:
- jaki wiatr wytrzymuje markiza z dual shock absorber? Pasami oczywiście zabezpieczona, więc z gruntu nie wyrwie, ale sam materiał i mocowanie do dachu?
Można to jakoś określić, bo nie mogę się doszukać w necie informacji, a wolałbym limitu nie sprawdzać na własnej skórze. I tak przy każdym mocniejszym wiaterku mam wątpliwości, czy już zwijać, czy nie.

kimtop - 2019-06-27, 14:00

soolek napisał/a:
I tak przy każdym mocniejszym wiaterku mam wątpliwości, czy już zwijać, czy nie.

Jak obawy,to dodaj jeszcze jeden pas w poprzek markizy

mischka - 2019-06-27, 14:41

Markizy nie są takie delikatne jak by się mogło wydawać. Jak jest dobrze spięta pasami to zwykłe wichury jej nic nie zrobią.
soolek - 2019-06-27, 21:03

Pasem, sztormiakiem że sprężyna do markiz jest spięta po całej szerokości jak instrukcja nakazuje. Ale instrukcja nie mówi do jakiego wiatru, więc...
kimtop - 2019-06-28, 08:32

soolek,chodziło mi o dodatkowy pas założony w poprzek w połowie szerokości markizy.W ten sposób dodatkowo zabezpieczysz materiał przed rozerwaniem
Tak robią np.wszyscy stojący na wielikiej plaży za Ulcinij w Czarnogórze

mischka - 2019-06-28, 09:04

to też pomaga, ale czy jest niezbędne???
[/youtube]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group