Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Białoruski klub karavanerov - Propozycja zlotu w czerwcu 2019

KECZER - 2018-07-26, 12:21
Temat postu: Propozycja zlotu w czerwcu 2019
W 2019 roku w Mińsku na Białorusi będą organizowane [b]w dniach 21 – 30 czerwca II Igrzyska Europejskie. [/b]

JEST propozycja od Ministerstwa Turystyki i Sportu Białorusi i Białoruskiego Kluba Karavanierow.

Każda osoba która wykupi realnie bilet minimum na jedne zawody Europejskich Igrzysk,
otrzyma bezpłatna wizę wjazdową na Białoruś na okres 30 dni.


Nasi białoruscy koledzy proponują w tym okresie zrobić Międzynarodowy Zlot Camperowy.
Ale żeby życie nie była takie proste , koledzy proszą nas o wyrażenie swojego zdania na temat organizacji miejsca Zlotu:
Czy
w Brześciu na terenie Stadionu kartnigowego
http://www.caravaningclub...php?f=40&t=1016
w 2015 roku była juz tam na tym campingu organizowany Zlot.
Na kempingu sam byłem i mogę spokojnie polecić tą miejscówkę.

Czy
na kempingu Nr 1 nad Jeziorem Sielawa (Селява (Минская область Крупский р-н) http://www.caravaningclub...php?f=40&t=1348 w 2016 roku tu nad jeziorem też był Zlot


Koledzy z Białorusi proszą o Wasze opinię gdzie lepiej zrobić Zlot, a ponieważ czytają nasze forum więc będą mieli gotową odpowiedź.


Informacja ze strony Ambasady Białorusi w Warszawie
http://poland.mfa.gov.by/pl/visit_Belarus/EG2019/


Igrzyska Europejskie 2019 (Mińsk)
Od 21 do 30 czerwca 2019 r Republika Białorus przyjmie II Europejskie Igrzyska — międzynarodowe zawody multi-sport wśród sportowców kontynentu europejskiego, które odbywają się co cztery lata pod patronatem Europejskich komitetów olimpijskich. W ramach II Igrzysk Europejskich rywalizacje odbędą się w 15 dyscyplinach sportu, z których 10 zakwalifikuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio.
Pierwsze Igrzyska Europejskie odbyły się w dniach 12-28 czerwca 2015 r. w stolicy Azerbejdżanu — Baku. Białoruscy sportowcy zdobyli 43 medale, w tym 10 złotych, 11 srebrnych i 22 brązowych. W nieoficjalnym rankingu drużynowym Republika Białorusi zajęła siódme miejsce.
Podczas Igrzysk spodziewamy się, że do stolicy Białorusi przyjedzie około 4000 sportowców. 50 Europejskich komitetów olimpijskich będą reprezentowane przez oficjalne delegacje.
W zawodach będzie uczestniczyć około 650 międzynarodowych, a także 410 narodowych sędziów sportowych. W igrzyskach będzie uczestniczyć około 6 tysięcy wolontariuszy.
Zawody II Igrzysk Europejskich 2019 odbędą się w największych obiektach sportowych w Mińsku, w tym stadiony “Dynamo”, “Mińsk -arena”, “Czyżouka — arena”.

Brat - 2018-07-26, 21:17

Nie bardzo rozumiem ... czyli:
- najpierw wykupienie biletów na jakąś dyscyplinę (rozumiem - jako kibic a nie uczestnik ;) ) a potem wiza?
- Czy na skoordynowanie tych dwu procedur (wiemy, że urzędy działają niezbyt szybko) wystarczy czasu?
- Ja jestem zainteresowany, i uważam, że lokalizacja Селява (Минская область Крупский р-н) jest oczywiście lepszym rozwiązaniem,ale podany link dotyczy zlotu 2016, z ostatnim wpisem z maja 2016 ... Tam mamy się wypowiadać?

KECZER - 2018-07-26, 21:43

BRAT Marian
z tego co się dowiedziałem i zrozumiałem wynika- kupisz bilet na minimum jedne zawody w ramach Igrzysk Europejskich - i ten bilet będzie przepustką do uzyskania bezpłatnej wizy.

Natomiast to co piszesz o powolności urzędów zgoda, ale sama procedura na uzyskanie takiej wizy jeszcze nie jest ustalona, bo uznano że to jeszcze rok czasu, więc się zdąży.
Myślę że z czasem się dowiemy.

WYPOWIADAMY SIĘ TUTAJ co do sugestii miejsca zlotu.

Na razie oczekują naszej sugestii gdzie lepiej zrobić Zlot Brześć czy jezioro Sielawa
Twój głos jest za jeziorem !

przyznaję się bez bicia ze podane linki tylko skopiowałem z listu Viktora z Brześcia, :gwm

Jerzyk - 2018-07-27, 00:00

...miesiąc, to wystarczająco długo, aby zrobić zlot mobilny.... Wędrujący... Zaczynający się w Brześciu ze zwiedzaniem Twierdzy, później w drodze nad jezioro można poprowadzić przez wiele arcyciekawych miejsc drogich naszym sercom, przez kilka stacji benzynowych z pełną obsługą kamperów(to nie jest żart), przez kilka zaprzyjaźnionych agroturystyk, aż do celu nad jeziorem. Stworzenie mapki w pliku pdf z fajnymi miejscami np w trzech kolorach: zobacz koniecznie.warto zobaczyć, jak już i tak będziesz, to zobacz.
Byliśmy tam , więc mamy punkty trasy...
Po drodze można zdobyć jakiś dowód pobytu i po zaliczeniu np 9 na 10 punktów np nagroda od organizatora np piłka z dedykacjà piłkarza..., To tkk taki sobie pomysł na szybko, może pomocny dla tych, którzy nie wiedzą, że naprawdę warto tam jechać albo nie mają czsu na opracowanie trasy...

Brat - 2018-07-27, 10:31

Zlot mobilny - rewelacyjny pomysł!
KECZER - 2018-07-27, 21:57

Jak to dobrze Mądrego "Jerzyka" posłuchać !!!
pomysł przedni
myślę że kolegów z Białorusi taki pomysł zainteresuje
czytają nasze forum to poczytają
:spoko

Andrzej Maliński - 2018-10-08, 12:03
Temat postu: Zlot na Białorusi w 2019 r.
Zlot mobilny - rewelacyjny pomysł! Dołączam się z akceptacją pomysłu-złot mobilny począwszy od Mińska i kolejno ciekawe miejsca według indywidualnych życzeń i zamiarów do spotkania na centralnym zlocie w okolicy Mińska. Pozdrawiam - AM Płock
ekosmak.dabrowska - 2018-10-08, 17:05

Zlot mobilny - ciekawie się zapowiada. Wstępnie się piszemy. :spoko
JaWa - 2018-10-08, 17:40

Raczek "podlzoty" mobilne, tak jak już było w 2017 r.

Wtedy (2017) byłby zlot mobilny na jakieś 600 kamperów. :haha: :haha:

jb - 2018-10-09, 05:03

Dla tych co nie mają czasu na miesięczny zlot mobilny to chociaż finał nad jeziorem.
rosomak - 2018-11-18, 19:52

....coś takiego może ktoś:

Białoruś: Zamek w Krewie może zostać odbudowany

Dzisiaj, 18 listopada (12:
Ludzie z całej Białorusi zwożą kamienie do miasteczka Krewo, położonego niedaleko litewskiej granicy. Są one potrzebne do odbudowy miejscowego zamku. Jego rekonstrukcję rozpoczęto w ubiegłym roku. Jednak szybko skończyły się kamienie, potrzebne do naprawy ścian i wież.

Miłośnicy historii zaapelowali do ludzi o dostarczenie kamieni. Pierwsze przyczepy już przywieziono. Ponadto zebrano pieniądze na kupno 200 ton tego budulca. To prawdopodobnie pozwoli wykonać tegoroczny plan odnowy. W przyszłym roku na dalsze prace i kupno kamieni mają być przeznaczone nowe pieniądze z budżetu państwa.

Walery Kalinowski, dziennikarz rozgłośni Radio Swaboda powiedział Polskiemu Radiu, że wsparcie społeczne rekonstrukcji ruin zamku jest bardzo ważne. "Krewski zamek chyba jest jednym z najważniejszych w historii Polski, Białorusi i Litwy. To dobrze, że jest teraz odnawiany i ludzie włączyli się w ten proces. Bo kiedyś to była kompletna ruina" - mówi Walery Kalinowski.

Na zamku w Krewie w 1385 roku podpisano unię Litwy i Polski. Budowla, wykonana w znacznym stopniu z kamienia, szczególnie mocno ucierpiała w trakcie pierwszej wojny światowej. W dwudziestoleciu międzywojennym, gdy Krewo należało do Polski, władze polskie rozpoczęły tam prace konserwatorskie.

WODNIK - 2018-11-18, 21:58

rosomak napisał/a:
Białoruś: Zamek w Krewie może zostać odbudowany


To może w drodze na zlot nad jezioro Sielawa każdy weźmie po jednym lub dwa kamienie do kampera i podrzuci do Krewy. W końcu to tak trochę nasz zamek a potem na wieży będzie powiewać flaga ca....... :haha:

rosomak - 2018-11-19, 18:50

WODNIK napisał
...a potem będzie powiewać flaga ca...

Janku miałeś na myśli flagę CamperTeam.
Ja już przytaszczyłem kilka kamoli (Ty wiesz skąd), teraz pobawię się w grawera.
....i czekam na wizę do BY.

adaml61 - 2018-11-24, 06:45

Myślę że po publicznym zaproszeni , ze sceny na zlocie ( ci co byli to słyszeli) Białorusi do uni europejskiej możemy zapomnieć o zlocie .
adaml61 - 2018-11-24, 06:49

Ten moment jest na tym zdjęciu
adaml61 - 2019-01-08, 21:07

Widzę że moja teoria jest słuszna ,zero odzew ze strony białoruskiej .Dwa lata temu o tej porze prawie wszystko było ustalone .Szkoda bo było fajne spotkani . Ala ja i tak w czerwcu pojadę indywidualnie .
wbobowski - 2019-01-08, 21:20

Po wizycie na zlocie w Mińsku w 2017 i objechaniu wielu miejsc miłych sercu Polaka w ciągu 2 tygodni, zamierzaliśmy powtórzyc to w 2018. Nie wyszło.
Gdybyśmy zdecydowali się w tym roku na te Igrzyska, wolelibyśmy miejscówkę nad Jeziorem Sielawa.

adaml61 - 2019-01-08, 21:29

Ja po zlocie nie miałem zbyt wiele czasu ,no i ta pogoda ,i przyczepa a nie kamper . teraz jest już kamper będzie łatwiej , no i czerwiec , nawet jak mokro to i tak ciepło .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group