Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Grecja z Bałkanami,docelowo Kreta wrzesień 2018relacja

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-13, 11:45
Temat postu: Grecja z Bałkanami,docelowo Kreta wrzesień 2018relacja
Wreszcie otworzyłam dziś komputer przez ruter w teleonie :!: Zabiorę się pomału do pisania,w przerwach na gorące kapiele w Baile Herkulano-Rumunia :kawka:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-13, 20:23

Nie da się pisać z telefonu.zepsula się ładowarka 12v do laptopa.Rumuni są ok.wody i grajdoly wspaniałe.dla wymagających kemping z basenem 25 ronów za kampera.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-14, 09:44

Jedziemy do Serbii przez most na elektrowni
Elektronika nam się psuje.chcemy dojechać do Devolija Varos
.

bmalu - 2018-09-14, 10:02

Może za duże pole magnetyczne i elektryczne wokół elektrowni. Pozdrawiam. Powodzenia
andrzej627 - 2018-09-14, 11:27

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Elektronika nam się psuje.

Sprawdzaliście przed wyjazdem czy wszystkie potrzebne urządzenia działają?

jedrek49 - 2018-09-14, 18:40

Zycze Wam wspanialego wyjazdu ,spelnienia marzen,szerokiej drogi ,wspanialej pogody ,najlepszych miejsc do stania na dziko ,dobrych cen na jarmarkach,dobrych kompanow podczas wyprawy,dobrych cen na laikach
zyczy jedrek49 :roza:

koko - 2018-09-15, 14:00

pozdrowienia z promu do Hani
koko - 2018-09-16, 18:59

pozdrowienia z campingu Nopigia Drapanias koło Kissamos. Czekamy kiedy przypłyniecie.
Jak zaśmiecam to skasuję

andrzej627 - 2018-09-16, 19:42

koko napisał/a:
Czekamy kiedy przypłyniecie.

Nie jestem pewien, czy się doczekasz. :spoko Prowizorycznie umówiłem się z Basią na wspólne płynięcie promem na Kretę dopiero 12 października.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-17, 14:33

Witajcie,dzis 17 wrzesień poniedzialek :!: jestesmy na stacji benzynowej za Bitola w Macedoni.Plan wykonany ale gnamy do Uni,bo zablokował sie komputer i zepsula ładowarka na 12 v.Potem padła przetwornica stara i nowa tez.Telefony zablokowane nie unia.Nasze zwiedzanie:
1 Kapiele w Herkulano -Rumunia, mamy foty z dwóch aparatów jak sie uda z prądem to bede działac.
2.Przejazd mostem elektrowni na Dunaju bez autostrady do Korsumilji.oczywiście w necie źle pisze nie Prołom a Raca skreca sie do Devolija Varos.
3.Po nawrotach za tirem /wożą drzewo z lasu/dojechalismy 3km od skał.Rano niedziela 3km duzy parking opłata 350 dinarów serbskich wstęp.Ładne ale za daleko trzeba jechać aż droga do Kosowa.
4.Całe Tetowo poruszone taksówkarze wpisuja adres Dżami Pasza,ale i tak źle ale wszyscy w mieście wiedza czego szukamy.Jest :!: Chłopy modlą sie do wieczora.Gostek mówi mamy 5 minut i zapala światła.Pokazuje gdzie daje sie kase.Pozwala mi sie jeszcze chwilę nacieszyć.Tetovo piekne duże miasto prawie sami muzułmanie.

Spax - 2018-09-17, 19:24

6 godzin temu była Bitola, więc teraz to juz na pewno Grecja :) mam rację? :spoko

Edit : właśnie rozmawiałem z Basią - są już koło Larisy

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-18, 12:09

andrzej627 napisał/a:
Sprawdzaliście przed wyjazdem czy wszystkie potrzebne urządzenia działają
no wlaśniue ale ja nie jestem od tych spraw?.Jesteśmy nad ciepłym jeziorkiem,naprawila się nowa przetwornica i Z.uruchomił wreszcie TV.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-18, 12:29

cd.zwoedzania
5.Śpimy w Tetowie,200m.od meczetu/oni tu mówia dżami/,na dziedzińcu szkoły,w weekend otwarta brama i parkują auta.
6.Raniutko jedziemy do Negotino 3okm w dół od Tetova.Jest targ ogromny.idziemy na zwiady,potem jeszcze raz po sniadaniu,i jeszcze raz koło 12.tatg do 16 tej.Króluje papryka taka plaska.nawet ja jem na surowo taka smaczna słodkawa,nie z chłodni.Wielkie zakupy owocowo warzywne,no i słodki twarógorda.
7.Objechane jezioro Mavrovo,nie ma możliwości stania nad woda.
8.przejazd piękna droga przez Park Narodowy i wjazd na parking monastyru Bigorskiego,moni po spaleniu części drewnianej odbudowany.Droga dojazdowa poszerzona i duży parking.Czynny do wieczora bo nocuja turyści.głowny katolikumzwiedzony ,ale trzeba znaleźć mnicha by go otworzył.Male cudeńko.Pilnuje pop nie ma szans na Foto.
10,wyjazd rano do Bitoli,tankowanie,ostatni chleb i kapitalna buła składajaca się z 7 małych bułek.Zmiana planow,gnamy do samej Lami i jeziorka 520km.do 24 w nocy,tu plus 1 godzina

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-18, 12:32

Do Koko,napisz co oglądasz co zwiedzasz na jakiej plaży,kanionie itp.,a nie jaki keemping :oops:
Bim - 2018-09-18, 13:37

Widzę Basiu ,że Zbyszek dal radę z elektronikę i sufler nie będzie potrzebny. :spoko

W Korinos kolega spotkały dwa kampery z opolskiego które zmierzają na Kretę na półtora miesiąca podobno bywalcy forum ,może się odezwa jak czytają forum

koko - 2018-09-18, 13:58

Tutaj rowerami jest trudno byliśmy w Mithimna oraz Kissamos za naszym campingiem kończy się
droga zaczyna szutr .Basiu gdzie stałaś w Chani mamy zamiar zwiedzić to miasto.
Wieeeje

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-18, 17:30

Ano wieje jak na każdej wyspie ale przy morzu w głębi już.nie.na Balos wejźdźcie sobie wycieczkę promem
To nie droga na kampera
Pani gdzie płaci się opłatę mówiła słov słov7 km.my tam nawet spaliśmy ma parkingi razem z kozami.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-18, 17:44

Kto plynie na krete moj tel.w awatarze.w Grecji gratis
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-18, 17:47

Koko nie będę ślepić w tel.chcesz coś to dzwon
Ja dzwoniłam ale nikt nie oddzwonil

andrzej627 - 2018-09-18, 20:29

Basiu, piszesz na telefonie? Wygląda, jakbyś nadawała szyfrem. :wyszczerzony:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-19, 10:28

andrzej627 napisał/a:
Basiu, piszesz na telefonie? Wygląda, jakbyś nadawała szyfrem. :wyszczerzony:
nie bądź taki :roll: to i tak sukces.Dzwoniłam dwa razy i nie odbierasz tel.Czy na pewno płyniesz na Krete 12.X,bo specjalnie czekamy.Kiedy jedziesz z domu i kiedy odbiór osoby z lotniska w Atenach.to tyle może uda się z fotami.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-19, 10:49

Zobaczymy?foty z Baile Herkulane
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-19, 10:54

proba udana,przed wyjazdem usunieta usterka,komp stary :?: :?:
andrzej627 - 2018-09-19, 15:46

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Dzwoniłam dwa razy i nie odbierasz tel.

Wczoraj o 18:15 nie mogłem odebrać. Nr telefonu był inny niż ten, który podajesz na forum. Nie zorientowałem się, że to Ty. Wpisałem go już do kapownika. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Czy na pewno płyniesz na Krete 12.X,bo specjalnie czekamy.

Taki jest mój plan. Byłoby mi przyjemnie, gdybyśmy mogli płynąć razem, ale nie czekajcie specjalnie na mnie, jeżeli miałoby to Wam w jakiś sposób komplikować plany.

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Kiedy jedziesz z domu i kiedy odbiór osoby z lotniska w Atenach.

Ruszam w drogę w sobotę 22/9. Zacząłem już się pakować. Chcę być w Atenach najpóźniej w czwartek 27/9 wieczorem. Piątek i sobotę przeznaczam na zwiedzanie Aten. W sobotę wieczorem 29/9 przylatuje ekipa, która ma m.in. w planie wejście na Olimp. Towarzystwo odlatuje w piątek 12/10 rano. Zaplanowałem więc płynięcie na Kretę na 12/10 po południu.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-19, 18:34

Wystarczy moczenia ,jutro rano pod Leonidasa,tam jest woda,no i goraca rzeka,na kapiel :!: dalej kierunek Zat.koryncka,znane i nieznane miejsca. :haha:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-21, 12:12

Z Zatoki Korynckej udajemy się do Halkidy ,skracjając pobyt nad zatoka/,bo niespodzianka w grecji pojawił się gość/może sam napisze/,z którym musimy się wreszcie spotkać w REALU. :spoko po spotkaniu będą wreszcie zdjęcia z wyjazdu. :roll:
Spax - 2018-09-21, 15:40

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Z Zatoki Korynckej udajemy się do Halkidy ,skracjając pobyt nad zatoka/,bo niespodzianka w grecji pojawił się gość/może sam napisze/,z którym musimy się wreszcie spotkać w REALU. :spoko po spotkaniu będą wreszcie zdjęcia z wyjazdu. :roll:


Ten gość to Spax i właśnie stoi w takich oto okolicznościach przyrody. 10metrów od cieplutkiego morza. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-21, 20:15

Spax dzięki,jesteśmy w Steno,koło Antikiry,przed Itea przepiekna droga,stoimy przy plazy z niebieska flaga :kawka:
izola - 2018-09-21, 20:29

Miejcie się dobrze i zdrowo...reszta dookoła was i tak jest fajna :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-22, 16:22

Dzięki. Czekamy na tel
Od Spaxa.jedziemy na Evie czy nie.jutro pojawi się tez Robold z żona
Pogoda super ale woda chłodniejsza niż w termach :kawka:

jedrek49 - 2018-09-22, 16:44

Pozdrowienia dla Ciebie Basiu z mezem oraz jak spotkasz Robolda z zona ,to przekaz im zyczenia od jedrka49 z Sanoka,zycze Wam wspanialej wspolnej podrozy,szkoda ,ze mnie nie ma z Wami
Spax - 2018-09-22, 17:30

Pojawi się, pojawi :) Dzisiaj ulokowałem się koło Glify. Jutro przeprawa na Evię.
andrzej627 - 2018-09-22, 23:23

Jestem już we Włoszech. Myślę, że we wtorek wyląduję w Patras i mam nadzieję do Was gdzieś dotrzeć.
ZbigStan - 2018-09-23, 13:46

Jesteśmy od trzech dni na Krecie, w tej chwili w Elouunda N35. 25690,E25.73370, nad małą zatoczka przy grobli na Spinalonge. Pogoda ja w srodku lata, a woda idealna do pływania no i te widoki. W porcie toalety i woda. Pozdrawiamy
ZbigStan - 2018-09-23, 13:53

Po drodze na Krete bylismy na Evii. W Eretria miłe miejsce na postój, przy plaży N 38.39038, E 23.80228. Można z tamtad płynąć promem /12 euro/ w kierunku Aten. Pozdrawiam
ZbigStan - 2018-09-23, 18:20

Po zjeździe z promu w Soudzie /Chania/ możliwość noclegu w porcie jachtowym N 35.49165 E 24.06200. Prom dopływa ok. 22.30 i port jachtowy jest b. blisko. Jest tam cicho i spokojnie i można zaopatrzyć sie w wodę. Pozdrawiam
koko - 2018-09-24, 09:29

Pozdrowienia z Chani dzisiaj powolutku ruszamy na wschód
jurekf - 2018-09-24, 10:03

Śpieszcie
się powoli u nas jesień na razie zimno i deszczowo czekamy na ocieplenie i na jesienne grzybobranie

Pozdrawiamy cieplutko
:spoko

andrzej627 - 2018-09-26, 10:21

Spotkaliśmy się, się.
Spax - 2018-09-26, 10:22

TO PISZE BASIA :)

Halo,jestwsmy 2 kampery i busik Spaxa,oraz auto Andrzeja627,Agios Dimitrios na wyspie Evia.Wczoraj jeszcze trafiły sie przypadkiem Kulki Dwie.Pogoda chyba gorsza jak w Polsce.Wewtorek rano ewakuowalismy 2 kampery z nad zat.Korynckiej,tak wiało w nocy.Tu też bardzo wieje.Foty w przygotowaniu.Barbara

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-26, 13:25

Wieje i wieje jemy moja zupę i jedziemy dalej na płd.wyspy Evie
Kulki mówił że tam piękne plaże ale co z wiatrem.Takie to anomalie pogodowe?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-26, 21:00

Wieje tak że ja nie będę spać bo tak chwieje kamperem czy w całej Grecji też tak jest.ledwo znaleźliśmy miejsce między domami ale wg
mnie to niewiele pomaga :placze 😣

koko - 2018-09-27, 09:31

Koutsounari południe wyspy wczoraj wiało 50km/h dzisiaj postawiliśmy anteny trochę postoimy i pojeżdzimy na rowerach
staszek - 2018-09-27, 10:04

W Diakofto-zatoka Koryncka- wieje że głowę urywa.Robimy wycieczkę kolejką do wąwozu VOURAIKOS
Spax - 2018-09-27, 12:21

A w Agios Dimitros przestało wiać i jest 21 stopni. Uff.
Prom z Nea Stira nie chodzi do jutra.
Na zdjęciu widoczek - trafiony/zatopiony.

:spoko

gregu - 2018-09-27, 14:42

Od wtorku macie miec znow pieknie.
I niech tak zostanie, bo sie tam wybieram za trzy tygodnie na miesiac :)
Prom z Wenecji do Patras juz kupiony.

Na razie wyglada to hardcorowo.. trzymajcie sie..

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-27, 19:30

My z Roboldami jesteśmy koło Epidavros,czekamy do jutra na laiki. :lol: Przejechalismy z końca Evi do Isthmi 240km.Pogoda się poprawia,ale to co było w Karistos na płd Evi to po prostu makabra,jeszcze tak się nie bałam/ale baby już tak maja/. :bajer Najlepiej zadekował się Spax.Andrzej j Spax rozjechali się w wybrane przez siebie strony.Wreszcie piszę na swoim kompie i mamy TV.foty będą jak się zadekujemy gdzies na dłużej. Niestety nie udało mi się zrobić grilla dla wszystkich :oops:Pozdrawiam Barbara :kawka:
Kuba L. - 2018-09-27, 21:33

Poniżej cytat z dzisiejszej prognozy pogody dla obszaru Grecji, tak dla dokładniejszej informacji dla wszystkich załóg przebywających teraz w tamtym rejonie:

"Nad Morzem Śródziemnym tworzy się głęboki niż, który stanie się cyklonem. Żywioł może zagrażać szczególnie Grecji, Turcji i Włochom. We wszystkich krajach wydano ostrzeżenia przed wichurami i ulewami, które mogą prowadzić do powodzi.

W południowej części Morza Śródziemnego rozwija się popularnie nazywany medikanem cyklon niby-tropikalny Morza Śródziemnego (ang. mediterranean tropical-like cyclone), który w ciągu najbliższych dni może mocno namieszać w pogodzie w Grecji, Turcji, a także we Włoszech. Ten głęboki niż powstaje w wyniku napływu arktycznego powietrza na nagrzane wody morskie. Tworzy się się wtedy bezchmurne i bezwietrzne oko, które widać na przykładzie huraganów atlantyckich. Tego typu zjawisko w regionie Morza Śródziemnego zdarza się raz lub dwa razy do roku. "Medikan" przynosi wichury i ulewy.
Jak pokazują najnowsze zdjęcia satelitarne, w rejon Morza Śródziemnego, wlewa się właśnie arktyczne powietrze.

Uderzy w czwartek
Najnowsze aktualizacje modeli meteorologicznych pokazują, że cyklon rozwinie się w czwartek wieczorem. W sobotę może on uderzyć w grecką Kretę, a do zachodniej i południowo-zachodniej Turcji ma dotrzeć w niedzielę, zahaczając o Peloponez.

Eksperci zaznaczają, że dokładnej trasy cyklonu nie da się jeszcze wskazać, ale wiadomo już, że nie tylko Kreta może ucierpieć przez wichury i ulewy.

Alerty meteorologiczne
Służby meteorologiczne Grecji wydały ostrzeżenia drugiego stopnia w trzystopniowej rosnącej skali na czwartek i piątek przed wiatrem dla Krety, Cyklad, Wysp Egejskich, Grecji Środkowej i Zachodniej, Macedonii Środkowej, Attyki i Wschodniego Peloponezu. W pozostałych regionach Grecji: Macedonii Zachodniej, Tesalii, Epirze i Tracji wydano ostrzeżenia przed wiatrem pierwszego stopnia. Na Wyspach Jońskich i Peloponezie Wschodnim dodatkowo spodziewane są burze - wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Na kolejne dni ostrzeżenia nie zostały jeszcze wydane.

Jak podają lokalne media, w kolejnych dniach w Grecji w niektórych regionach prędkość wiatru może osiągać nawet 150 kilometrów na godzinę. Spodziewane są też ulewne deszcze o natężeniu do 100 litrów wody na metr kwadratowy. W regionach przybrzeżnych wiatr może wiać z siłą 12 stopni w skali Beauforta. Służby meteorologiczne przewidują jednak, że kiedy cyklon dotrze do greckiego lądu, zacznie tracić na sile."

(Źródło: TVN METEO)

Komplecik - 2018-09-27, 22:24

Basiu dziwi mnie wasz pośpiech w zdobywaniu przez Was Krety , mówiłaś że planujecie być może do wiosny , przecież wrzesień pażdziernik jest piękny na kontynencie i można wolno zjażdżac w dół a nie na złamanie karku pędzić na Kretę , czy nie zanudzicie się tam do wiosny ?
:) :spoko
Pozdrawiam.

qdlaty_78 - 2018-09-28, 17:06

Uważajcie bo zapowiadają medikan Zorbas który ma uderzyć w Krete i Peloponez. Siłą może dorównywać huraganom I stopnia. I to już jutro. Silne opady silny wiatr. Trzymajcie się
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-28, 18:24

Kuba L. napisał/a:
Uderzy w czwartek
tzn Ty pisałeś w czwartek, jak się to ma do niesamowitej wichury na płd.wyspy Evii :?: :?: już myslalam ,że wszystko za nami.moja pogoda podaje w Epidavros,opady /zaczelo padać,stoimy wm 5 kamperów/do niedzieli,a w poniedz temp,jeszcze 23 ale już słońce :bajerpiszcie ,piszcie aby udało nam się ewentualnie ewakuować.Mówiłam nie da się obecnie planować terminów wyjazdu bo takie sa anomalia pogodowe :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-28, 18:29

Komplecik napisał/a:
dół a nie na złamanie karku pędzić na Kretę
zależy czy jedziemy sami czy z osobami związanymi terminami.Wszystko się okaże :?:
Bim - 2018-09-28, 19:10

Basiu u nas pogodynka tak straszy
Komplecik - 2018-09-28, 21:14

Kefalonia się pali na Krecie cyklony, niebezpieczna ta Grecja, uważajcie :spoko
Spax - 2018-09-28, 21:19

Aktualnie - po burzy w Kiladzie spokój. Przeniosłem się do portu.

37°25'01.1"N 23°07'35.5"E
37.416967, 23.126535

koko - 2018-09-29, 08:42

Z tego co widzę to na wschodzie/południu krety najlepsza pogoda temp.24 dzień i noc anteny stoją głowy nie urywa słoneczko czyli TV znowu kłamie
Spax - 2018-09-29, 11:10

koko napisał/a:
Z tego co widzę to na wschodzie/południu krety najlepsza pogoda temp.24 dzień i noc anteny stoją głowy nie urywa słoneczko czyli TV znowu kłamie


Nie do końca kłamie »»» tu można sprawdzić co się dzieje »»» https://en.sat24.com/en/gr/infraPolair

kalinin - 2018-09-29, 12:17

Na wszelki wypadek uciekliśmy z Sitonii do Czerkeszolo.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-29, 16:48

My uciekamy z Epidavros do Koryntu.Rozstajemy się z Robertami i jesteśmy w Nafplio.Tu bratnia dusza wola nas w poniedziałek do
Tolo i elektryk musi sprawdzić alternator bo nie ładuje.Drogi zalane. czerwono rude rzeki płyna przez jezdnie.Tu w Naplio było już ładnie,teraz znowu leje.Stoimy w ładnej uliczce,w porcie dużo kamperow.W pon.ma być już ok :!:

Spax - 2018-09-30, 07:58

Ja również w porcie dwa dni przestałem. Dzisiaj w nocy spałem tak mocno, że nawet nie słyszałem jak kutry rybackie wypłynęły, a stoję dosłownie 20 metrów od redy. Teraz tylko troszkę kropi deszczyk i jest 22 C ciepełka. Zaraz jadę na plażę zobaczyć co z Niemcami, którzy zakopali się w piątek wielkim kamperem w błotnistym piachu.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-30, 14:34

Najnowsze wiadomości z Nafplio :!: Spacer z puszkiem i panem jego,bez sztormiaka i folji dla psa.Nawet przez moment słonko.Mirek 61 przyjedzie/ sa w Bułgarii na źródłach Rupite/,Spax jak pisze jeździ swoimi drogami,Andrzej 627 wyruszył na Delfy,Robold czeka na przyjazd córki.My do jutra co stwierdzi elektryk samochodowy,okazuje się że pomocny Polak to brat Eleni.Komplecik,oby Twoje słowa nie okazały się prorocze,straciłam ochote na płyniecie na wyspe,mówiłam najgorsze sa anomalie pogodowe których dawniej nie było.Wszystko w rękach Mirka 61 :oops: W porcie Nafplio Zbyszek nie spotkał polskiego kampera,tam chodza na spacer z Puszkiem. :kawka: druga dzisiaj z ekspresu wypita.
Bim - 2018-09-30, 15:09

Anomalie pogodowe grad w okolicach Trikali

Plaza Kiato beach okolice koryntu


Epidaurus wczoraj

Mirekl61 - 2018-09-30, 15:17

Jeszcze w błocie stoimy :szeroki_usmiech
koko - 2018-09-30, 16:20

Tutaj gdzie stoimy na Krecie nie spadła kropla deszczu mamy rozłożoną markizę, parasole i łóżka na plaży .Stoimy w pierwszej linii brzegowej.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-30, 18:21

koko napisał/a:
Tutaj gdzie stoimy na Krecie nie spadła kropla deszczu mamy rozłożoną markizę, parasole i łóżka na plaży .Stoimy w pierwszej linii brzegowej.
Czy to jest tajemnuica gdzie stoicie :?: :?: Wszystko bez nazw to po co piszesz :!: Taki madry facet,a taki tajemniczy,zastanów się komu to piszesz i po co :evil: trochę się wkurzyłam :box2 podpisuję się Barbara Muzyk
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-30, 18:25

Odwiedził nas Spax prosiłam o zajechanie do naszej ulubionej plazy/bez nazwy/ dostałam sms plaża zalana błotem,a to pech trzeba coś innego znaleźć :chytry
koko - 2018-10-01, 05:04

Camping Koutsounari Hrapetra Crete dużo jest krytyków stania na campingach dlatego nie chwaliłem się tym Nie wkurzaj się złość piękności szkodzi. :spoko
WWW.camping-koutsounari.gr

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-01, 12:16

koko napisał/a:
Camping Koutsounari Hrapetra Crete dużo jest krytyków stania na campingach dlatego nie chwaliłem się tym Nie wkurzaj się złość piękności szkodzi. :spoko
WWW.camping-koutsounari.gr
Konrad nie o nazwe kempigu chodzi,jezeli mnie pamięc nie myli jest to plaża za Ierapetra na płd.wsch Krecie i o to chodzi by każdy wiedział w jakim miejscu Krety jesteście,jak ktoś nie wie to po twojej wiadomości zerknie na mape.Ja znam to miejsce a czytelnicy nie :!: dobrze zgadłam, :?: naprawde objechałam Krete 2 razy naokoło.
koko - 2018-10-01, 16:07

Basiu Wiemy i podziwiamy
Mirekl61 - 2018-10-01, 18:08

Jesteśmy w Grecji

:hura

Przywitała nas gorąco piękną pogodą.

40°11′49.27″N 22°34′35.03″E

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-01, 18:47

My jesteśmy w Tolo.po mechaniku.kolega Polako Grek bardzo pomógł.Stoimy przy plaży podobno teraz nie gonią.sroda targ a potem na południe.Mirek czekamy na was.napisz w skrócie jak yjedziesz by nie było że my na wschodzie a Ty na zachodzie Peloponezu
Mirekl61 - 2018-10-01, 18:55

Jeszcze Pilion i do Koryntu, póżniej południowy wschód Peloponezu
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-02, 15:52

Mirekl61 napisał/a:
Jeszcze Pilion i do Koryntu, póżniej południowy wschód Peloponezu

ok,wschód pasuje.Spax jedzie jak błyskawica,Andrzej 627 tez pomyka.My od wczoraj na luzie,dziś woda i opalanko.Tolo,na piechotę do portu,tu sa same hotele,i waska plaza przy nich,troche ich podlało. :roll: My stoimy na szerokiej piaszczystej plazy,podobno wolno jak się nie rozkładamy z betami.Dzis wieczorem dla mnie koncert brata E....przyjdzie do nas na plaze.
Jutro Laiki w Naplio,i jakieś mniejsce na małe pranie,krecimy się i czekamy na Was Mirki :!:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-03, 15:26

Zakupy na targu dobre.melony gala/uwielbiam/,papryka cukinię pomidory marchewogorki
Grekpochwalil moje tzacyki.spacer wokół plaży Arvanita i do portu tankowanie wody i dalej szukamy czegoś fajnego.

Kompi - 2018-10-03, 16:43

Basiu śledzimy Wasze poczynania w Grecji i rozważamy też wypad w te strony ale obawiamy sie ze jak już dojedziemy to chłodno będzie. Zazdrościmy targu i tych pyszności. Pozdrawiamy.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-03, 20:00

Jest.juz ciemno.nauczylam się pisać do was na.telefonie.jestesmy w naszym Kiveri.spax nam mówił ale to co zobaczyliśmy to tragedia.kto był to mówię Wam porcik plaża miejsce dla kamperow wszystko rozwalanie.Smieci rzeczka sucha pełna wody.Wszedzie błoto.Spimy na asfalcie przy barze jutro ma Sambatiki lub coś jak nam się spodoba przy drodze.😃 wczoraj w Tolo byl polski dzień. Brat jak pisalam E....przynosl gitare.Jakie wspaniałe polskie i greckie melodie.nie śpiewałam już kilkanascie lat.Generalnie nie wolno tam stać bo jest kilka kempingow
To duży i piękny kurort Tolo.pogoda była super dziś gorzej.

Spax - 2018-10-04, 07:30

Dzisiaj ostatni dzień na południu Peleponezu (Mavrovouni) Czas wracać. Niestety przez wiatry, ulewy wypadł ponad tydzień z urlopu. Ale i tak był super. :spoko

PS
Temeratura wczoraj: 27 C
Temperatura dzisiaj rano: 22 C

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-04, 20:58

Spax nie połączył mnie Internet a pisało polaczono.przepiekne miasteczko z porcikiem i plaża z pięknych kamieni przez całe miasteczko.troche jestem przeziębiona bo długo siedziałam w wodzie.Mirekjak nas nie wygonia to już nie ruszamy się nigdzie.Turos.
Mirekl61 - 2018-10-04, 22:15

Dotarliśmy do Damasty.Jutro do Leonidasa zatankować wodę i w sobotę ruszymy w kierunku Koryntu.
Komplecik - 2018-10-05, 06:55

Basiu więcej fotek ;)
Spax - 2018-10-05, 10:58

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Spax nie połączył mnie Internet a pisało polaczono.przepiekne miasteczko z porcikiem i plaża z pięknych kamieni przez całe miasteczko.troche jestem przeziębiona bo długo siedziałam w wodzie.Mirekjak nas nie wygodnie to już nie ruszamy się nigdzie.T.... jutro nazwa bo odpisze z mapy.


Ta miejscowość nazywa się Tyros - pięknie tam, prawda?

»»» https://goo.gl/maps/w6kw5vkTwc62

Ja niestety za chwilę opuszczam ukochaną Grecję. Na północy temperatura słabiutka, coś koło 14 C.
Trzymajcie się zdrowo i ciepło. :spoko

koko - 2018-10-05, 12:58

Basiu czy będziecie płynąć na Kretę z Peloponezu?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-05, 17:29

Cytat:
z Peloponezu nie ma już promu.Ja jestem na nie Krecie, Zbyszek tez nie.Jednak wiek robi swoje,no i ten cyklon :!: Zobaczymy jak przyjedzie za kilka dni Mirek 61 z rodzina.Tu na Peloponezie jest tez dożo pięknych miejsc :!: Z mirkami pojedziemy całkiem wschodnim brzegiem,ekstremalne trasy,puste miasteczka z pięknymi plazami.Nie byliśmy jeszcze na płd.na wysepce Elaonisos.a wy nic nie piszecie lubicie zabytki,trzy pałace minojskie :?: :?: Knossos,fajstos i Zakros.W Zakros przy plazy można spac przy tawernach,mają swoje miejsca postojowe,oprócz ruin jest piękny wawóz umarłych.My dużo chodzimy nie zawsze chce się Z.ściagać skuter :spoko
Bim - 2018-10-05, 19:49

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Nie byliśmy jeszcze na płd.na wysepce Elaonisos.a wy nic nie piszecie


Basiu jest to miejsce ,które trzeba zaliczyć.
Ładnie wygląda na fotkach .

Prom od 18 ojro za 5,5 metra do 28

Kemping 24 ojro można wyjechać przed wieczorem w dniu kończącym pobyt po uzgodnieniu w recepcji.

Nie jesteśmy fanatykami stania na kempingu , ale z ogólnego zakazu spania na dziko na wyspie wybraliśmy ten wariant.

Sam kemping podzielony dwa place do parkowania bliżej plaży boksy , nam się trafiła parcela gdzie trąciło konkretnie moczem

Przeważającą klientelą w kamperach byli Włosi z porozkładanym całym majdanem jak do
zimowania.

Do plaży kawałek po deskach rozłożonych trzeba śmigać dla relaksu :-/
plaża w stylu Voidokilia.
Na powrocie widzieliśmy policję , która zjeżdżała z promu.
na pobyt jednodniowy jest plac za free przy kempingu lub dalej przy tawernie od drugiej stronie zatoki.

Wyspa kamienista bez dostepu do morza poza plażą .

Mnie sama wyspa zawiodła może za bardzo chciałem na nią jechać i wyobraźnia spłatała mi figla w zderzeniu z realem :)
To tak w telegraficznym skrócie

CORONAVIRUS - 2018-10-05, 21:09

Elafonisos .... szczerze to szkoda kasy na prom dla kampera , za nasz chcieli 27 euro w jedną stronę , zdecydowaliśmy się na pieszo i tam chcieliśmy wynająć skuter . Pieszo 1 euro osoba prom.

Na miejscu działa jedna wypożyczalnia skuterów , za skuter 125 cm stawka 25 euro ale za 15 spokojnie się kończyło negocjacje . Niestety nie mam prawka na motocykl więc po weryfikacji okazało się że nie ma żadnej możliwości wynajecia skutera bez wbitych uprawnień A , nie pomogły prośby i groźby , kobieta ma stracha , widocznie coś tam się kiedyś zadziało . Pomocna jej córka koło 8 lat , zajmuje się dokumentami , przepisami , weryfikacja i zna jezyk angielski :) Na imie ma MARYJA :)
można wypożyczyć za grosze rowery.

Super rozwiązaniem jest wjazd skuterem za 2 euro + 1 euro /osoba .

Teraz o wyspie , kamperem nie ma tam gdzie jechać , my zwiedziliśmy ją stopami , włosi w wypozyczonych autach bardzo pomocni i chętni za co szacun . Gdzie by nie pojechać od portu to za 3 minuty trzeba zawrócić bo koniec drogi . Na wyspę by ja zwiedzić godzina za dużo , fajny kościółek , warto w niedzielę w trakcie mszy , śpiewy z głośników na całą wyspę :)

Te całe rajskie plaże , karaiby Grecji czy jak oni tego nie nazywają ogólnie tyłka nie urywa , jadąc wzdłuż brzegów można natrafić na podobne , lepsze lub gorsze , chwyt marketingowy . Fakt nie kamyczki tylko piasek ale ten nie umywa się do piasku na Helu , powiedzmy to takie trochę pomieszanie Helu z budową w wawie :)

Plaża z katalogów oferuje leżaki pod parasolami za 20 euro w pierwszym rzędzie , w drugim po 15 euro. Na szczęście za dzień :)

Lody przed palżą w knajpie 3 euro gałka :)

Ogólnie wyspa droższa od Peloponezu w każdej kwestii . Jak ktoś się uprze że chce tam kamperem to miejsc do nocowania sporo , bujdy z tymi zakazami , pewnie gdzieś tam jakieś są ale to jednostkowe a nie wyspiarskie zwyczaje .

Przed promem na dużym lądzie po lewej wielki plac do nocowania za free , nad sama plażą z widokiem na wyspę i promy , obok knajpka ale teraz już zamknieta , byliśmy ostatnimi klientami w sobotę , w niedzielę mieli wesele i zamykali do wiosny.

Wyspa fajna , widoczki nie powaliły , drogo , zobaczyć , dotknąć i dalej ... nie ma co tam robić by nie było nudno :)

Camper Diem - 2018-10-07, 11:04

MECENAS napisał/a:
Wyspa fajna , widoczki nie powaliły , drogo , zobaczyć , dotknąć i dalej ... nie ma co tam robić by nie było nudno :)

Adamie trudno się nie zgodzić przynajmniej częściowo, ale powiem Ci ze kilka lat od naszego pobytu minęło i nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by tam wrócić. Też piasek z naszym porównywaliśmy, ceny uznaliśmy za wysokie (ale to wydało się oczywiste) i po trzech dniach pobytu (jeden na dziko, dwa na kempingu) też zapragnęliśmy ruszyć dalej...

Twoje uwagi o zwiedzaniu z własnym skuterem lub rowerem bardzo sensowne dla kogoś kto dysponuje taką możliwością... My jednak zawsze wolimy dom mieć ze sobą ;) No i dla rodziny z małymi dziećmi nie byłoby najlepszą z możliwych opcji. A kempingowanie na dziko w ścisłym sezonie (wakacje) z tego co widzieliśmy i słyszeliśmy może być jednak utrudnione.

Że nudno na dłuższą metę? Podobno tak właśnie jest w raju :diabelski_usmiech

koko - 2018-10-07, 14:12

Przed chwilą odjechał do domu Stasio Telma z Tereską My chyba w sobotę pogoda cud malina miejsce też .W restauracji co sobota wesele takie na 200 par w niedziele poprawiny .My możemy korzystać nawet w trakcie tych imprez
Robold - 2018-10-08, 09:58

Informacja dla odwiedzających Nafplio - znów można stać i nocować ( nie rozstawiając za bardzo gratów i markizy ) na plaży Karathona. Działają prysznice i są Toi Toi-ki. Pogoda super tylko woda jeszcze trochę mętna po opadach z zeszłego tygodnia.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 14:01

koko napisał/a:
korzystać nawet w trakcie tych imprez
,tak się zastanawiam po co Wy pojechaliście na tę Krete :?: :?: wesela i knajpy ogladać :haha: taka piekna wyspa do objechania naokoło,zabytki,wawozy ,plaże monastyry,piekne miasta i miasteczka,a Wy tylko o kempingach,nawet nie podajecie gdzie w jakiej części Krety się znajduja,az się nie mogę nadziwić jak wy to kamperujecie.Przykro mi Konradzie i Stasiu.Ps a miejsce na zimowanie wspaniałe :!: :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 14:10

MECENAS napisał/a:
Elafonisos .... szczerze to szkoda kasy na prom dla kampera
tak mielismy zrobic :!: ale nasze plany całkowicie ulegaja zmianie.Na razie Tyros,przepiekne miejsce z turkusami plazy TIGANO.Foty :?: nikt nie wkleja tym bardziej ja analfabeta kompa,zawiesil mi się system wklajania jaki mi założył zieć,a z aparatun tel. jeszcze gorzej kilka fot przeslal Spax,może cos się uda ,czekam na Mirka on ma foty i wszystko wie. :spoko
zbyszekwoj - 2018-10-08, 14:34

A mnie zawsze oblatywała krytyka za zwiedzanie kosciołów. Ka.zdy robi to co lubi. Właśnie wrócilismy ze zwiedzania kilku koscilów w Monachium.No i wyjazd na ratuszowa wieżę.Pozdrawiamy tych w nudnej Grecji.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 17:16

1.[/b]moderatorzy[b] :!: dlaczego odpowiadając raz jest skrót cytuj oraz cytuj,a czasami jest tylko cytuj :!: czyli przepisac cały tekst poprzednika :!: :!:
2.Prosze piszących i odpowiadających na dany post wkleić choć 1 fote z miejsca o którym pisze :!: myśle ,ze nie zaboli was ręka :haha: mnie może zaboleć bo ma już swoje lata :oops: Zmniejszyłam trochę fot ale z jednego aparatu,jeszcze mamy mały ap,z dawnych lat no i najlepiej robi się z teleonu :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 17:26

Serbia Devolija Varos
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 17:30

cd.dla bezpiecznego wkla\ejania daje nie po 10 fot
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 17:37

Meczet Paszy-Tetovo
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 17:42

Na oto Zbyszek myje nogi,a jak ja przyszłam pytac czy otwarte,to gościu mył nogi,to mówie Z.masz myć nogi a ten imam pyta mnie iśmieje się czy on też jest imamem :haha:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 17:50

Fota 713 to szkolny parking gdzie staliśmy 100m. od meczetu.Meczet oni mówia Dżami otwarty do późnego wieczora wtedy imam zwoluje na modlitwę.Coś pomyliłam
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 17:58

Macedonia monastyr Bigorski,tak jak pisałam nowa szeroka droga do góry i duży parking.Te drawniane balkony nowe po pożarze.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 18:11

Jezioro 32st,za Lamią 2 km od Damasty a 4 km od pomnika Leonidasa w Thermopilach gdzie jest nasza ulubiona gorąca rzeka.kiedys bywało tam dużo kamperow chyba ośrodek emigrancki wystraszył nas nie ,spaliśmy pod pomnikiem a na dzień nad rzeczka 40st.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-08, 18:20

Wydaje mi się ,że jeziorko mocno razreklamowałam,bo spotkaliśmy kilka kamperów z Polski.Na dziś wystarczy jeszcze tylko jedno z miejsca obecnego postoju.Jutro ma być bardziej słonecznie to wezme na Tigani aparat.Barbara :spoko
KulkiDwie - 2018-10-08, 18:36

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Wydaje mi się ,że jeziorko mocno razreklamowałam

O tak :wyszczerzony: , my jesteśmy zachwyceni...
16 września wczesnym popołudniem woda miała 36 stopni (zmierzyłem) i było pustawo.

Ciekawe co wymyślicie zamiast Krety :roll:

Czytamy :idea:
:kwiatki:

koko - 2018-10-09, 06:30

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
koko napisał/a:
korzystać nawet w trakcie tych imprez
,tak się zastanawiam po co Wy pojechaliście na tę Krete :?: :?: wesela i knajpy ogladać :haha: taka piekna wyspa do objechania naokoło,zabytki,wawozy ,plaże monastyry,piekne miasta i miasteczka,a Wy tylko o kempingach,nawet nie podajecie gdzie w jakiej części Krety się znajduja,az się nie mogę nadziwić jak wy to kamperujecie.Przykro mi Konradzie i Stasiu.Ps a miejsce na zimowanie wspaniałe :!: :!:

Jak przyjadę to trochę opiszę TĘ WASZĄ Kretę Czy zastanowiliście się dlaczego tak mało w stosunku n.p do płw.Jberyjskiego czy Maroka jest camperów???? Dlaczego hotele zamykane są w pżdzierniku a otwierane w kwietniu.Camping Hania zamykany jest z końcem pażdziernika.
W.g przewodnika jestem w najlepszym miejscu do zimowania.
Czy byliście na takim weselu?Czy to ciekawe czy nie?
A dlaczego campingi ,, Bo nie gonią'' śpię spokojnie nic nie zamykam i nie mam saperki.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-09, 12:16

Wiem jak gonia w Hiszpani zdarzlo to się nam raz,i to nawet nie nam a sąsiadowi,ale,ze dotyczyło to wszystkich. :lol: W Grecji nie gonia,przypadki jak się rozkłada parasole ,stoliki itp.bo racja nie stioimy na kempingu.Co do ilosci turystow z wypasionymi kamperami zwłaszcza francuzów.porównaj sobie odległości z Francji do Hiszpani a do Grecji promem z Włoch lub całymi Bałkanami,ktorych oni się boja :oops: .Zamykaja kempingi w październiku bo takich Koko można policzyć na palcach u rak,a jak sa np. Niemcy i Anglicy to tez stoja gdzie sobie umyśla,a jak jest knajpka do niej chodza. :roll: Jeden kemping na którym byliście wKoutsunari jest czynny bo mieszkają na nim właściciele.Porownaj ilość mieszkancow Grecji-Krety a Hiszpanów mieszkających w dużych miastach nas morzem :?: W Hiszpanii tez byliśmy 2 razy i nie było problemu.Za darmo bym nie chciała stać na kempingu 500 osób i jeszcze 500 metrow od morza.W Peniskoli poznaliśmy holendrow którzy za 300euro woleli wynająć apartament 100m.od morza zamiast być na kempingu 500metrow od morza.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-09, 12:31

koko napisał/a:

Jak przyjadę to trochę opiszę TĘ WASZĄ Kretę
czekamy na opisanie,ale teraz możesz w skrocie napisac gdzie byliście nie ważne czy to był kemping czy parking w miasteczku czy plazy.Czy objechaliscie ja naokoło,czuje niesmak u Was,przeciez pisałam Wam ,ze nie ma kempingów na zimowanie. :oops: Zostawiamy kampera i jedziemy na wycieczke pieszo lub skuterem,nigdy nic się nie stało,a w Hiszpani w miasteczku o mało co :? :Kreta nie jest nasza czytałeś relacje i zachwyt nią wg.Kulki Dwie,a and 123.Ja nie płyne teraz bo stwierdzam ,ze niestety czuje że się zestarzałam,a jeszcze nie mam motywacji drugiej połowy.Troche ten cyklon wyprowadził mnie z równowagi nabrałam pier.....ca. 8-) Hiszpania jest piekna co nawet moje wnuki stwierdzają ale cała Grecja jest kochana.Przykład,na prezenty mam kartom prince polo.W Grecji rozdam miłym ludziom,w Hiszpani zjadłam sama :haha: Myśle tez że te moje relacje i zachwyty spowodowały duża ilośc kamperow polskich w całej Grecji :kwiatek :roza: :kwiatek2
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-09, 12:55

c.d fot,perełki nad półn.zat.koryncka.mimo ,ze internet na ull słabo przechodzą oty czekam i czekam a to się caly czas kreci :oops:
Bim - 2018-10-09, 16:24

koko napisał/a:
Czy byliście na takim weselu?Czy to ciekawe czy nie?


My byliśmy :mrgreen:

W Grecji wesela są organizowane troszkę w inny sposób jak u nas często można spotkać ,że normalnie jest otwarta knajpka w jednej części bawią sie weselnicy a w drugiej siedzą goście . Wesela trwaja do 2 w nocy Można obserwować popisy panów w tańcu np

"taniec pijaka"

gdzie gość tańczy między poustawianymi w ogręgu szklankami z trunkiem wypija je z podłogi bez użycia rąk z podłogi.

Szukałem w sieci tańca, ale nic podobnego nie mogłem znaleść

Trafiła mi się taka perełka


albo taki zwyczaj

ZbigStan - 2018-10-09, 17:52

W znacznyn stopniu dzieki relacjom Basi Muzyk przyjechalismy na Krete. Wlasnie mija trzeci tydzień pobytu. Od 3 dni stoimy na, moim zdaniem, najladnieszej plaży Krety w Elafonisi. Bylismy w wielu miejscach na Krecie i w Europie i uważam, ze wlasnie tutaj są najlepsze warunki do swobodnego kamperowania. Lepsze niż we Francji, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Pozdrawiam Barbare i Zbigniewa Muzyków i żałuję, ze nie płyniecie na Krete , bo miałem nadzieję Was poznać
jedrek49 - 2018-10-10, 07:27

witam
Bylem kamperem na Krecie i stalem na plazy Elafonisi na samym koncu wsrod krzewow,bylo wspaniale ,wspanialy rozowy piasek ,piekna plaza,problem tylko z wodado kampera i zaopatrzeniem


jedrek49

koko - 2018-10-10, 08:27

W sobotę do 2-3 następnie w niedzielę od obiadu do póżnego wieczora też z orkiestrą i goście są obdarowani drobnostkami
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-10, 16:59

Fota z Tigani
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-10, 19:14

ZbigStan napisał/a:
W znacznyn stopniu dzieki relacjom Basi Muzyk przyjechalismy na Krete. Wlasnie mija trzeci tydzień pobytu. Od 3 dni stoimy na, moim zdaniem, najladnieszej plaży Krety w Elafonisi. Bylismy w wielu miejscach na Krecie i w Europie i uważam, ze wlasnie tutaj są najlepsze warunki do swobodnego kamperowania. Lepsze niż we Francji, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Pozdrawiam Barbare i Zbigniewa Muzyków i żałuję, ze nie płyniecie na Krete , bo miałem nadzieję Was poznać
i tu jest odpowiedź na pisanie koko.ja dodam od siebie 😎😎są kamperowcy,kempingowcy,oraz kamperowco-kempingowcy.Koko nie mam nastroju na Twoje merytoryczne pisanie.Zaloz sobie swój wątek.przepraszam Barbara Muzyk.woda na Elafonisos pogadać z obsługą toalet.przywiezc że sobą dużo wody jeszcze my braliśmy w monastyrze bo to był grudzień.na tej cudownej plaży byliśmy 3 razy.zbierajcie sobie pachnące oregano i inne zioła.spacery w trzech kierunkach.Balos to też cudeńko ale trudniej dostępne.
koko - 2018-10-10, 20:44

Basiu twoja recepta na camperowanie nie musi być pasująca wszystkim i nie musisz się denerwować.
Forum jest po to żeby się wymieniać poglądami jak nie chcesz żebym pisał to są dwie drogi pisz bloga
lub załóż własne forum :bukiet: :kwiatki:
10-10-2018 Kreta
P.S.jest nas 2 na Krecie

Bim - 2018-10-10, 21:22

koko napisał/a:
Forum jest po to żeby się wymieniać poglądami jak nie chcesz żebym pisał to są dwie drogi pisz bloga
lub załóż własne forum



Koko z całym szacunkiem dla ciebie nie prościej założyc swoja Kretę , a nie przypinać się do wątku do którego nic nie wnosisz :-/

Sławek mówisz i masz

SlawekEwa - 2018-10-10, 21:25

Bimku jak poprawiasz swojego posta to i popraw imię Koko :bajer
koko - 2018-10-11, 05:07

Bim napisał/a:
koko napisał/a:
Forum jest po to żeby się wymieniać poglądami jak nie chcesz żebym pisał to są dwie drogi pisz bloga
lub załóż własne forum



Koko z całym szacunkiem dla ciebie nie prościej założyc swoja Kretę , a nie przypinać się do wątku do którego nic nie wnosisz :-/

Sławek mówisz i masz


Dziękuję za szacunek ale ja o Krecie jeszcze nic nie napisałem zrobię to jak wrócę,byłem wręcz namawiany żeby to zrobić teraz Nie wiem skąd te nerwy :kwiatki: :bukiet:

Mazur - 2018-10-11, 08:32

koko napisał/a:
Nie wiem skąd te nerwy

Tak sobie myślę, że jest to wątek i relacja zarezerwowana dla Basi
"Grecja z Bałkanami,docelowo Kreta wrzesień 2018 relacja" A zamiast relacji robi się dyskusja...

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 10:53

Konrat kończymy niepotrzebną wymiane zdań,ja założyłam prawidłowo posta pod Grecja ,załóż sonie swój temat i wszystko będzie ok.przeciez ty wlasciwie nic nie piszesz o Krecie :?: :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 11:05

c,d relacji z Grecji,Jesteśmy dalej w Tyros,czyli pełny tydzień.Po co szukać czegoś innego jak tu mamy wszystko.Grecy przychodzą się z nami witac.Skuter mamy do dyspozycji.Jeździmy na plaże Tigani,a wczoraj objechaliśmy droga nie dla kampera,jest jeszcze plaża na której stoi kamper 4 x 4 z nakladka,droga taka ,że nawet skuterem nie podjechaliśmy do niego. :lol: Widoki wspaniałe z drugiej strony nieczynne 2 domy z wiatraków i plaża chyba z prywatnym dojściem.To wszystko widać z głownej drogi do Leonidio i Githio.Napewno każdy co był na Peloponezie jechał tędy. 8-) Mirek 61 był u nas ,oraz na moment wpadl Andrzej 627.Wieczorem dam pare fot.Mirek mnie uczył wkleiac foty z tel,ale jeszcze idzie mi to kiepsko.Pozdrawiamy wszystkich czytających :kwiatki: :kwiatek :roza: :kwiatek2
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 17:35

foty z nad zat.korynckiej,a pieski przy kanale orynckim duzy parking z kamperami
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 17:48

Tolo,Kiveri zniszczone i Tyros miejsce gdzie stoimy tydzień.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 17:55

Tyros,jest obok plaża Tigani ale foty w teleonie a nauka jeszcze nie weszła do głowy.Zobacze co mam w aparacie foto.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 18:16

Sprawdziłam temp.wody,mo program pokazuje tylko w stolicy,Ateny 23 st. a zawsze o tej porze 26 st.bywało.dlatego będąc długo w wodzie w Tolo plus wiatry cyklonu już prawie tydzień jestem przeziebiona,nawet miód z czosnkiem i ibuprom nie daja 100% rezultatu.Cały czas wieje wiatr północny.W sobote w Naplio na targu spotkamy 2 załogi.Potem my na północ tzn.gdzieś nad zat.koryncka.Jesteśmy poza domem już ponad miesiąc,coś nam się nie bardzo chce być jak pogoda nie taka jak zawsze. :lol: Dzwonili do nas tez inni,ze zamiast do grudnia tez skróca pobyt. :haha: a jeszcze jedno :!: nie możemy wracać przez Ukraine bo nie mamy w
ymaganych tam badań dla psa.Dzieki koleżance która o tym napisała. :roza:

Teraz foty z 2 wycieczek,na plaże tigani i w drugą stronę ,można ogladać tak jak pisałam jadac do Githio ,czerwona droga.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 18:48

cd,wszystko z okolic Tyros,samo miasteczko,no i gdzie stoimy
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-11, 18:54

c.d
Spax - 2018-10-11, 19:01

No to się doczekaliśmy wreszcie fotek
:spoko

Kompi - 2018-10-11, 20:09

Fotki Super. Tylko zmartwiliście tym opisem pogody. :shock: My się ciągle zastanawiamy jechać czy nie jechać. Jakoś się trochę chce i trochę nie chce ... :-/
Spax - 2018-10-11, 22:08

Pogoda (prognoza) na cały tydzień w Kokkinii
36°47'34.4"N 22°47'12.2"E
36.792887, 22.786717
»»» https://www.wunderground....n=localwx_10day

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-12, 08:18

Tak sobie myślę że trzeba było od razu płynąć na Kretę teraz są różne wątpliwości.No nic jeden wyjazd różni się od drugiego pomimo odwiedzenia tych samych miejsc.Zobaczymy czy Andrzej 627 zaakceptuje mój plan jechania na ciepłe wody.jedziemy do Nafplio.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-12, 08:27

Spax wczoraj przyjechały 2 wypasione kamery Belgowie.caly majdan rozłożyło na płycie portu.rano przyjechał portowy i przenieśli się do nas.z nami jak widać na zdjęciu gdzie stoimy tylko się wszyscy witali.wspaniale miejsce,ale nie wszystkim pasi szuter??./
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-12, 19:20

Spotkaliśmy się z Andrzejem na plaży Arvanita w centrum Nafplio.spacer do ruin twierdzy i do centrum po podpowiedzi winda z hotelu Palace.Male quzo w centrum.bedziemy tu spać.nie sezon może nikt nas nie ruszy.nie lubię dużej plaży Karthona jest ona na uboczu.jutro lalki.pisze z tel.Andrzej nas musztruje w sprawach elektroniki
Spax - 2018-10-12, 19:43

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Spax wczoraj przyjechały 2 wypasione kamery Belgowie.caly majdan rozłożyło na płycie portu.rano przyjechał portowy i przenieśli się do nas.z nami jak widać na zdjęciu gdzie stoimy tylko się wszyscy witali.wspaniale miejsce,ale nie wszystkim pasi szuter??./


Superowo, że udało mi się wyczaić dla Was to miejsce. :ok

andrzej627 - 2018-10-13, 18:26

Na żywo znad jeziora V...

andrzej627 - 2018-10-14, 12:32

Dzień odpoczynkowy nad jeziorem Vouliagmeni.
Spax - 2018-10-14, 13:43

Byliście obejrzeć ruiny sanktuarium Hera Akra? (to tylko jakieś dwa kilometry z buta)
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-14, 15:54

Oczywiście że byliśmy. My jako przewodnicy już drugi raz.bylismy tez pod latarnią oraz tam gdzie wpływa woda z zat.korynckiej.Dalej damski wiatr.Jedziemy na stare miejsce koło Aliki nie wiem z pamięci. Sprawdailam jest to agios Nikitas.Potem jak zwykle gorące wody.
klaudynka - 2018-10-14, 17:55

[quote="zbyszekwoj"]A mnie zawsze oblatywała krytyka za zwiedzanie kosciołów.
Pozwiedzaj koscioły na Słowacji ewentualnie Czechy!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:no i wegry oRBANA!!! :mrgreen: :mrgreen:

andrzej627 - 2018-10-14, 18:11

Wieczorem trochę się ochłodziło.
aviator - 2018-10-14, 19:17

Ooooo, to widzę, ze jednak dobrze zrobiłem, bo na Lefkadzie ciepło wcale nie odpuszcza ;) codziennie słońce 26-27 a w nocy 19-18 stopni.
Zamiast kilka dni temu zgodnie z planem jechać dalej na Peloponez właśnie ze względu na pogodę zostaliśmy tutaj, lenichujemy i wygrzewamy się na zapas. Na plaży Kathisma jest max 8 camperow i prawie brak miejscowych.

Kompi - 2018-10-17, 22:51

Jak tam w Grecji? Coś ucichliście. Jak tam pogoda? Jak tam spotkania?
Komplecik - 2018-10-17, 22:59

No właśnie Basiu piszcie, jesteśmy ciekawi , czytamy i śledzimy jak telenowele :) :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-17, 23:05

Jutro włączę komputer.Jestesmy nad jez.w Kato Damasta.pogoda Kolpi 3 dni wieje 2 dni pogoda.Andrzej jutro jeszcze z nami to wklei mi foty że starego aparatu ,a może i z teleonu,bo najszybciej robi się zdjęcia teleonem.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-18, 14:24

Nad jeziorkiem sa tez jedni warszawiacy.Andrzeja 627 nudzi taki pobyt,wymysliłam mu trase na wyspe Evia,prom z Gliki i powrót promem z Loutro Edipson.Moja releksja,kto nie odczuwa bóli reumatycznych i nie jeździ na cieple wody np.na Wegry to moczenie w cieplej wodzie nie sprawia mu żadnej frajdy :haha: poniżej kilka zdjęc z Naplio.Plaża Arvanita,oraz wejście na górę zamkową i spacer w centrum.
KulkiDwie - 2018-10-19, 06:57

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
wymysliłam mu trase na wyspe Evia

Niech płynie z Rafiny do Marmari (ok.30 euro) i pojeździ po okolicach Karystos 8-) . Terenówkę ma to dotarcie na extra plaże poniżej Platanistos nie będzie problemem :) .
A potem jeszcze okolice Kimi (można to i owo zwiedzić) i najwyższego szczytu wyspy Dirfi (można wejść), plaża Chiliadou i inne w okolicy... no i darmowy powrót mostem - też dobra opcja.
A jakby dotarł na plażę Agios Dimitrios (północno-wschodnie wybrzeże, na północ od Karystos) to niech podkarmi 4 kotki przy zamkniętej, przyplażowej tawernie (były kibelki i dostęp do wody)

:spoko

andrzej627 - 2018-10-19, 20:38

KulkiDwie napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
wymysliłam mu trase na wyspe Evia

Niech płynie z (...)

W sumie na wyspie byłem trochę ponad godzinę, między jednym promem a drugim .Trzeba było wracać do Basi na grilla. :wyszczerzony:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-20, 20:32

No i zostaliśmy sami.bardzo gryzly komary.Andrzej plynie do Włoch.My w Larisie spanie i targ.To dzięki warszawskim kamperowcom.Duzy Targ chyba największy jaki spotkaliśmy.Tu królowały granaty piękne po 1 euro.targuje 7 kg po 0.80centow.Stoimy teraz w Edessie tak mi się tu podobają kaskady.Jutro już Macedonia.Granica w Dorjan.
Bim - 2018-10-20, 21:34

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jutro już Macedonia.Granica w Dorjan.

Basiu zima idzie dużymi krokami ;)

Komplecik - 2018-10-21, 16:46

Bim napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jutro już Macedonia.Granica w Dorjan.

Basiu zima idzie dużymi krokami ;)

Basiu jeszcze nie nie wracajcie andy do Was się wybierają lada chwila , tu coraz zimniej :spoko

andrzej627 - 2018-10-21, 21:08

Komplecik napisał/a:
tu coraz zimniej :spoko

Basiu, potwierdzam. Do Ancony przypłynąłem z opóźnieniem 4 godzin. Daleko nie ujechałem. Zimno (10°C), deszcz. Pomyśleć, że jeszcze wczoraj przed wjechaniem na prom kąpałem się w morzu :roll:

gregu - 2018-10-22, 09:28

hehe a ja plyne w druga strone promem z Wenecji do Patras wlasnie.. pozdrowienia..

przy okazji: jak sobie radziliscie z internetem? na pakietach EU czy kupowaliscie karte lokalna SIM ? cos polecicie?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-22, 10:34

Komplecik napisał/a:
Bim napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jutro już Macedonia.Granica w Dorjan.

Basiu zima idzie dużymi krokami ;)

Basiu jeszcze nie nie wracajcie andy do Was się wybierają lada chwila , tu coraz zimniej :spoko
tu też zimniej,3 dni bez słonca 2 dni ze słońcem.może uda się dobic do 2 miesięcy.Ja jestem zdechlak :!: Myśle ze bez Krety nie ma zimowania.Nie ma stałych temperatur jak to dawniej bywało.Zaraz pakujemy wszystko i jedziemy do Macedoni,dołem,a potem zaraz Bułgaria podpowiedziane na forum Rupite z ciepłymi wodami.Edessa przepiekna,teraz mielismy czas pospacerować nie tylko być na wodospadach.Jedziemy przez urodajne tereny,kaki,granaty,wisza na drzewach i widać ,że ich nie zbierają.Jak się je kaki/owoc Szarona/do czego je dodawać.Ja dziś wymyslilam z tych dojrzałych dodac do płatków owsianych. :oops:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-22, 10:37

gregu napisał/a:
na pakietach EU czy kupowaliscie
mnie wystarczało z jednego teleonu jako ruter,drugi tel minimalne zużycie :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-22, 11:04

Edessa
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-22, 11:12

cd.Edessa,jest tu piękny parka oraz duży ichni kościół,Niedziela tlumy turystow ledwo wyjechaliśmy z parkingu na którym spaliśmy pod samymi kaskadami.
Spax - 2018-10-22, 11:17

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jak się je kaki/owoc Szarona/do czego je dodawać.Ja dziś wymyslilam z tych dojrzałych dodac do płatków owsianych. :oops:

Obrać ze skórki. Wspaniale smakują z białym serem - obojętnie jakim. Superowy jest również dżem z tych owoców.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-22, 11:24

Te bardzo dojrzłe wybrałam łyżką i dodałam do płatków zamiast dżemu.Muszą być miękkie bo inaczej nie da się ich obrać. :roll:
gregu - 2018-10-22, 12:11

Dzienx. Dojzale kaki pyszne samo, pyszte tez w salatce owocowej razem z granatem wlasnie.. Granat, kaki, mieta, orzechy i feta mi sie dobrze komponuja w dowolnej kombinacji ;)
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-24, 11:01

Wieczorem siądę do kompa.gnamy autostradą Burgas.
Bułgaria plusy i minusy w stosunku do Grecji.Spotkanie z koleżanka która ma tu dom.Stoimy samiusieńcy przy plaży w Szabli,nazywa to się Szablewska Tuzla.3 dzień włączamy ogrzewanie :roll:

andrzej627 - 2018-10-24, 11:57

Po 32 dniach podróży i przejechaniu ponad 7000 km (w tym 4500 km w Grecji) szczęśliwie wróciłem do domu.

Basiu, miło było Was poznać. Dzięki za wspólne grillowanie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów spotkanych w Grecji.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-26, 13:55

Gdzieś mi znikł wpis na skaypie ale doczytałam zrobimy wspólnie te miejsca w Grecji.
Mirekl61 - 2018-10-28, 11:38

Pozdrowienia z Elei :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-28, 17:14

zgadza się ale to jest gdzies przed,sama Elea jest po obu stronach asfaltu w lesie piniowym.Dzięki za wulkano.Ty jesteś taki biegły wkleił byś pare fot jak nie u siebie to pozwalam u mnie.Pokazcie tą Pounde.Dzieki za telefon.B :kwiatki:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-28, 17:30

3 dzień stoimy w Szabli z widokiem na morze.1 noc pod koleżanką,ale to nie to samo.Straszna dziadowizna.Moje plany same się zweryfikowały.Mam foty zmniejszone ale nic mi się nie chce.Przepis Mirki czosnek,miód,zastąpiłam przepisem bułgarki imbir cytryna i mód, w herbacie,chyba lepiej mi pomaga.Ze spacerów po plaży nie rezygnuję. :oops:
Mazur - 2018-10-28, 18:27

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
1 noc pod koleżanką,ale to nie to samo.Straszna dziadowizna.Moje plany same się zweryfikowały.Mam foty zmniejszone ale nic mi się nie chce

hehehe , chyba telefon coś sam podpowiedział :szeroki_usmiech
Basiu, pisz, pisz...zostanie żeby podążać Waszymi śladami. Grecja i pobyt na kempingach to dla leniwych :lol: , zazwyczaj na plażach jest woda, a resztę można opróżnić przy przemieszczaniu się np. MOP , albo inne "toytoye" :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-29, 10:30

Tylko pokaże jedno w rzeczywistości wygląda gorzej,ale jeszcze jest pusta działka,ale na razie brak dokładnego miejsca.jedziemy z plaży w Szabli pod latarnie morska na goracy prysznic siarkowy,potem do Rusałki.Czy uda nam się do niej dostac :?: raz nas nie wpuścili rampa i płacenie.maps-me pokazuje ,że tam jest kilka plaż.Wracamy z powrotem do Szabli oglądać działke i dalej do Rumuni na wulkany błotne.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-29, 10:46

Troche Fot:wodospadzik w Macedoni,blisko granicy z Bułgarią,jest tam ich kilka, wody gorące w Rupite Bułgaria,Obzor jeden z kurortów zabudowa :?: :?: nawet teraz pilnują strażnicy,jak dwoma nogami nie byłam na piasku a na ich promenadzie, to min zwrócili uwagę.Dziwne,że nikt nas nie przegonił jak tam spaliśmy,ale to trochę był neutralny grunt.Znowu psy oswojone przez ludzi ale jak zamykają to nie im kto dać jeść.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-29, 10:58

Jeszcze 2 foty z Rupite potem Obzor.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-29, 11:04

cd.Obzor i Szabla
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-29, 11:11

Z Szabli jest sporo fot ale tyle wystarczy,mozna iść plaża po kilka kilometrów w jedna lub drugą strone.
tom-cio - 2018-10-29, 14:29

Basiu, na Kaliakre sobie podjedzcie, twierdza taka sobie ale widoki super i delfiny da sie zobaczyc
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-29, 20:40

Ale mnie zachwyciła Rusałka.pomomo zapłaty szef nas wygnał
Bomba jutro wkleję foty

KulkiDwie - 2018-10-30, 06:31

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Tylko pokaże jedno

Fajna chatka 8-)

Nie byliście jeszcze przy rumuńskich wulkanach? . Ciekawe jest to miejsce, warto :)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 11:40

KulkiDwie napisał/a:
przy rumuńskich wulkanach
jeszcze nie byliśmy.Chata odpada za starzy jesteśmy na takie inwestycje z remontami.widze ile jeszcze do zrobienia u tej koleżanki a już ma do 4 lata.Robotnicy same paproki,na oko widać a co potwierdza Zbych. :oops: Natomiast zaczyna mi się krajobrazowo podobać Bułgaria,poza molohami hotelowymi.Może chociaz późna wiosna uda nam się na 3-4 tygodni tu przyjechać miedzy pracai w ogrodzie.Musze jeszcze raz w całości odkryć cały płw Kaliakra.Tam i z powrotem będzie góra 4 000km,a nie 7-8 jak robimy. :spoko teraz będzie ok.6 500
Musimy dziś wyjechać bo konczy nam się wineta,ale tu do granicy jest kilkanaście kilometrów.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 13:40

No to focimy:bedzie Szabla z wydmami,Rusałka lewa strona,bo niedouczonemu nie wychodzi,ale płacąc gostek nic nam nie powiedział.Na maps-me widać było po prawo i lewo po kilka plazyczek.Prawa strona jest wieksza piekniejsz i bogatsza ale co zrobić.Pan od biletow gonił mnie,bo jak Z.kazali się wrocic to ja pognałam i tak.Pam mówił ze francusi byli do 2000roku.Teraz doczytałam,ze obiekt budowano w czasach komuny dla francuzów.ale pracy tam jeszcze trzeba wiele,bo boiska,korty,pawilony sa niektóre w opłakanym stanie.Musze tam BYĆ
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 13:58

To już Rusałka ta lewa stronę i 3 foty na tę bogatszą stronę
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 14:03

Internet odmawia nawet przy 5 fotach,czy się uda :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 14:15

cd
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 14:21

Zeszłam jakoś do samego piasku,musialam napełnić kieszenie a czym :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 14:46

PaweL-Kulki te foty to dla ciebie ,za to że kochasz normalne kamperowanie z podrózowaniem,oraz pomoc w potrzebie.Barbara
koncze jemy moja zupe 3 w 1 i do miasteczka Szabla.nie wiem czy za 15lewa 7 dni czy 10,moze na poczcie powiedzą .Zakupy na prezenty moja ulubiona mastika w 200mil buteleczkach.no i nastawimy Vulkano.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 14:53

to z żółtym nalotem na kamieniach to Tiulenowo z drugiej strony
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-30, 20:33

No nie widze wpisu zadnego a tak się staram :oops: Na granicy nikt nie sprawdzał winety a gdyby :?: Po ciemku ale szukaliśmy do skretu szerokiej ulicy i okazało się ,ze ona jest zaraz przy plaży w V.V.Jutro rano sprawdzimy.Idziemy spac z kurami ,bo znowu Tv pokazuje ze karta nie działa a 2 dni temu ok.Zobaczymy co jutro przyniesie dzień i jaka da pogode ma być słonecznie teraz na zew.18 i w kam.23.zimne noce minely były 3 takie zimne.Do zobaczenia Barbara
Komplecik - 2018-10-30, 21:53

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
No nie widze wpisu zadnego a tak się staram :oops:

:) ja patrze jak by co Basiu :szeroki_usmiech

J.Leboski - 2018-10-31, 06:51

Czyta się :spoko
KulkiDwie - 2018-10-31, 07:13

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
PaweL-Kulki te foty to dla ciebie

:kwiatki: Dzięki :)
Nie byliśmy nigdy na bułgarskim wybrzeżu, tylko po górach połaziliśmy... i trochę w głębi kraju - Veliko Tyrnowo pamiętam że bardzo mi się podobało. No i słynny Pamiatnik Buzludża też 8-)
A nad Morzem Czarnym to tylko w Rumunii kiedyś, spaliśmy 2 noce na plaży Vadu jeszcze w namiocie a potem wygoniły nas makabryczne chmary komarów :? ... woda była ciepła ale pływały w niej roje malutkich meduz :?
W każdym razie to bułgarskie wybrzeże daje radę :) , pewnie latem wygląda gorzej (tłumy) ale tak końcem września przy fajnej pogodzie :roll: czemu nie.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-31, 10:39

Kolosalna różnica nawet w samym piachu miedzu plazami Bułgarii a Rumunii.Bułgaria na duży plus.Dodatkowo w Wama Weche przywitało nas ze 7 psów .Będą foty jak jedzą.apel zabierajcie z sobą lub kupcie na miejscu karme dla psów pozdrawiam.do wulkanów błotnych mamy 300km.Ale gdzies już w Rumunii snieg :?: :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-31, 20:09

Mirek 61jak czytasz to rano jedziemy już na wulkany,spimy w miasteczku.Z.idąc z psem odkryl do wulkanów drogowskaz sa tu 2 mijsca.Mam inna sprawę,zamek Peles,ale potem Bran,Braszow jak to zwiedzić by w miare było po drodze,co jest pod Unesco/pokazuje mi mapa Europy./Potem już chcemy gnać autostradą na Arad i Wegry.
Mirekl61 - 2018-11-04, 16:59

Dzisiaj przeczytałem :lol:
Pewnie już na Węgrzech jesteście.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-04, 20:25

Mirekl61 napisał/a:
Dzisiaj przeczytałem :lol:
Pewnie już na Węgrzech jesteście.
oczywiście w Berekfurdo.Ruminia super
Trochę różnych wpadek.musimy oszczędzać prąd,karta sie zablokowała.dobrze że zawsze mam kasę danego kraju to na paliwo styklo.moczenie super.dzis sporo ludzi jutro pewnie pustki🤣

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-06, 09:10

Mezokovesed,dobre,rozbudowane,ale bardziej na lato.duzo Polaków,bo tu sa same kwatery.Jeździlismy tu od dawna,jak jeszcze nie było słychać o kamperowaniu.bilety senior 1 800 ft.w Berek 1200t senior. :roll:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-07, 18:30

Witamy z domu,sprzety same się ponaprawiały w Polsce.Będa foty,mam czas i internet full,ale tego z teleonu tez nam wystarczało :kawka:Musze się spieszyć z tym zakończeniem,bo teraz będzie królować Hiszpania i Maroco :oops:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-16, 18:14

Znowu zanik wszystkiego,jeszcze raz wklejam foty,będe je podpisywać 8159,164,167to juzwulkany błotne,od rozstaju dróg w lewo.nie jest to duzy obszar ale parking na lato fajny.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-16, 18:24

cd,wulkany błotne,jedne nic nie płaciliśmy bo po sezonie,te drugie większe,płatny parking 5 lei,oraz po 10ciu min,spaceru jest kasa o której nie wiedzieliśmy.starczyło na 1 bilet bo nie ma seniorskich :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-16, 18:31

cd
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-16, 18:37

Po drodze przy niewielkim zboczeniu,stary i nowy monastyr ,zenski,nikt nie zwraca na nas uwagi.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-16, 18:41

no j już Pałac Pelesduzy ładny parking ze spaniem,płacimy 30 nowych ronów.Pałac w lesie wieczorem spacerując nie traiłam do niego.Chodzimy naokoło,nie widać kas i kolejki,nie wiemy może otwarty później,jestesmy rano,ale turystów dużo.Przygotowywałam się czytając Tripiadvisor,i naniosłam sobie do maps me w którym znalazłam parking koło pałacu.Sinaja to piękny kurort ładniejszy od Zakopanego.Wszedzie z góry lub pod gore wasko,a jeszcze jak przyjechaliśmy i było ciemno.








p

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-16, 18:59

Jeszcze 2 foty pałac,potem osiołki,jakies cerkwie,a na końcu przy podpowiedzi Aleksandra wracamy przez Nidzice,nie wyłaczajac już samochodu,Drugi raz kaput alternator.Dzis przesyłka i Zbych sam zamontowal nowy alternator.dziękujemy wszystkim za uwagę,ale po tym wyjeździe mam niedosyt Grecji i krajów tranzytowych.Barbara Muzyk :spoko :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-04-08, 11:14

Sprawdzam wifi
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-04-08, 18:30

Pomyliłam relacje :chytry
jsaluga - 2020-04-08, 21:07

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Pomyliłam relacje :chyt7ry


Królowa nigdy się nie myli. Widać, tak miało być.

andrzej627 - 2020-04-08, 21:20

Basiu, odświeżyłaś stary wątek. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-04-08, 21:52

Dlatego napisałam że się pomyliłam.Sorry :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-11-21, 13:48

Teraz Psatha znalazłam fajną drogę
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-11-21, 14:44

Grecja!Przepiękna Psatha a na drodze że 7 młodych psów a na plazý 2.Miasteczko wymarłe po sezonie :box
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-11-26, 10:44

Już Poprad,na granicy tylko samochód policji.
ZADNYCH dat godzin :?:
.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group