Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - do czego służy ten przycisk ?

d600 - 2018-09-30, 09:55
Temat postu: do czego służy ten przycisk ?
witam
czy może ktoś podpowiedzieć do czego służy ten przycisk (zaznaczony w czerwonym kółku) ?:P

Roberto - 2018-09-30, 10:06

Włącznik podgrzewania zbiornika wody szarej stosowany w kamperach w "wersji zimowej".
d600 - 2018-09-30, 16:14

Też tak mi się wydawało . Zastanawia mnie tylko ,że po włączeniu nic się nie dzieje tzn. wskaźnik amperomierza nie odchyla się. Jak sprawdzić czy w ogóle ten system działa ? Jest przy zbiorniku jakaś grzałka ?
DK-Tadeusz - 2018-09-30, 17:25

Jeśli nie działa to prędko jedz do zakopane-go albo do norwegi. Tam jest zimno i termostat powinien zadziałać. Albo wjedź do jakiejś chłodni i zostaw na kilka godzin. :ok
Roberto - 2018-09-30, 20:30

d600 napisał/a:
Też tak mi się wydawało . Zastanawia mnie tylko ,że po włączeniu nic się nie dzieje tzn. wskaźnik amperomierza nie odchyla się. Jak sprawdzić czy w ogóle ten system działa ? Jest przy zbiorniku jakaś grzałka ?

Powinna być mata grzewcza.
Ale nie musi :-P

Ja mam podobny przycisk w Chaussonie i oryginalnie został wykorzystany do zapalania zewnętrznego oświetlenia :chytry

kaimar - 2018-10-01, 09:49

d600 napisał/a:
Zastanawia mnie tylko ,że po włączeniu nic się nie dzieje tzn. wskaźnik amperomierza nie odchyla się. Jak sprawdzić czy w ogóle ten system działa ? Jest przy zbiorniku jakaś grzałka ?


W zbiorniku jest grzałka albo pod zbiornikiem mata grzewcza. Jest tam też zabudowany termostat który włączy prąd do elementu grzejnego gdy temperatura spadnie poniżej pewnej temperatury. Dlatego teraz element grzejny nie pobiera prądu.

d600 - 2018-10-02, 08:13

rzuciłem okiem na zbiornik i maty grzewczej nie widzę jedynie na przy dnie jest coś co może wyglada jak grzałka z kabelkiem . Poczekam w takim razie na niższą temperaturę i obadam czy to bangla. dziękuje za wyjaśnienia
nikita55 - 2018-10-11, 23:50

KAIMAR ma rację. Przeważnie montowana jest mata grzejna pod zbiornikiem ale wtedy najczęściej zbiornik jest obudowany izolowaną obudową więc maty nie widać. Czasem producenci pontują coś w rodzaju ..kabla podgrzewanego..i owijają tym zawór i rurkę od spustu wody szarej żeby nie zamarzła. Inne firmy dodatkowo montują też takie maty grzejne na obudowie tylnych nadkoli (od środka auta).Mata włączy się tylko jak jest zimno około 5st.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group