Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Budujemy kampera - Kolejne wyzwanie???L3H2

tolo61 - 2018-10-10, 22:23
Temat postu: Kolejne wyzwanie???L3H2
Hej
Przyszedł czas i na mnie ...
Obecny przygotowywany do sprzedaży,/ jeszcze jeden, dwa wyjazdy i....../ w związku z tym szukam normalnej bazy
Oczywiście Ducato L4H2 ,silnik 2,3 diesel, lub benzyna
Nie na resorach ,tylko wahaczach, z oryginalnym pneumatycznym zawieszeniem .
Oryginalna kamera cofania , i mokre webasto silnikowe .
Klimatyzacja silnikowa i tempomat... to warunek
Minimum to co posiadał obecny, w momencie kiedy został kupiony jako baza.
Projekt w głowie i na papierze . Łóżko wzdłuż.
Ocieplony pianką zamknięto komorową ,tak jak obecny .
Gdyby ktoś coś słyszał to proszę na PW
:spoko

KASZUB - 2018-10-11, 21:10

tolo61, długa droga przed tobą albo fart. Powodzenia. :spoko
tolo61 - 2018-12-23, 23:39

Hej
Zmieniłem tytuł bo już od jakiegoś czasu jestem posiadaczem bazy L3H2
Ducato z 29.12.2006 przebieg 170tys stan ogólny ...jak by był zły to bym nie kupił :-P
Tak że z Nowym Rokiem zaczynam zabawę z L3H2 / i może równocześnie z L4H3 :-P /
Pozdrawiam
I WSZYSTKIM Miłych rodzinnych, radosnych Świąt , Sukcesów w zakupach, sprzedażach, przebudowach , remontach,no i oczywiście w budowach ,swoich wymarzonych domków na kółkach
A na fotkach, ostatnia podróż z następcą na lawecie...
:mikolaj
:mikolaj :mikolaj :spoko

MAWI - 2018-12-23, 23:44

E Jarek widzę , że seriami jedziesz :spoko :spoko :spoko
tolo61 - 2018-12-23, 23:52

EEE Wiesiu ..
Dążę do ...idealnego / jak dla nas wariantu / czy się uda ???
Zobaczymy :ok
Ten L3 to pikuś ...ten drugi to ogień dym :wyszczerzony:
Ale, ale , nie zapeszając ,wszystko w swoim czasie .
Zbieram części na dwa auta .Ktoś ma coś zbędnego to na PW proszę .
Obecnie jestem, wraz z kolegą ,na etapie testów lodówki kompresorowej 12v własnej produkcji .
Dumnie brzmi ale ....
Jak pomyślnie przejdzie testy, to jest pole do popisu
Tak że, jak by ktoś był zainteresowany, to od początku nowego roku wdrażamy temat .

MAWI - 2018-12-24, 00:12

Życzę Ci powodzenia ,a co do kolegi od lodówki to też ostro się wziął. Do zobaczenia w nowym roku w nowych wozidłach. :spoko
skoli - 2018-12-24, 00:36

Ile takie cacko € ?? +/-
Piotruś - 2018-12-24, 06:53

I znów nie przespane noce :spoko
Jarku byłeś grzeczny to Mikołaj :mikolaj się postarał.
Powodzenia ,

gmart - 2018-12-24, 08:01

A czy w Polsce kupiony? Chcemy kupić też L3H2, ale nie mamy sprawdzonego sprzedawcy....
MAWI - 2018-12-24, 09:01

Jarek ma dwa . To chyba można, a czy on s Polski czy nie .Co to za różnica?? A pewnych i sprawdzonych sprzedawców nie ma. Nie licz na to ,że ktoś Ci całą prawdę powie . Albo będzie chciał coś zataić , bądź z niewiedzy.Największym stopniem zaufania w używanych autach ( i nie tylko) jest kontrola. Zasada jest jedna
WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY. :shock: :shock:

gmart - 2018-12-24, 11:11

Wolałabym z zagranicy, ale problem jest jak się dostawczaka przekwalifikuje na kampera, bo trzeba wysoką akcyzę płacić.
KASZUB - 2018-12-24, 11:36

gmart napisał/a:
Wolałabym z zagranicy, ale problem jest jak się dostawczaka przekwalifikuje na kampera, bo trzeba wysoką akcyzę płacić.


Że co? Jaka wysoka akcyzę? :shock:
Sprowadasz i rejestruje dostawczy tak? Czyli akcyzy brak. Tak właśnie rejestrujesz. Później zmieniasz przeznaczenie i przeresjetrowac musisz na specjalny kempingowy.
I tyle w tym temacie. Koszt dodatkowy to przegląd i rzeczoznawca(nie wszędzie potrzebny) i przerejestrowanie.

Pozdrowienia! :spoko

jarko_66 - 2018-12-24, 12:35

Jarek .Trzymam kciuki . Powodzenia . Jak dojdziesz do wprawy to dwa w miesiącu. :spoko
CORONAVIRUS - 2018-12-25, 10:59

tolo61 napisał/a:

Dążę do ...idealnego .


a dąż sobie dąż :) Ty wiesz jak idealny powinien wyglądać :) I od razu rób jak na sprzedaż , Jolka Ci to wytłumaczy .

Powodzenia Jarek :bukiet:

wirefree - 2018-12-25, 11:53

KASZUB napisał/a:
gmart napisał/a:
Wolałabym z zagranicy, ale problem jest jak się dostawczaka przekwalifikuje na kampera, bo trzeba wysoką akcyzę płacić.


Że co? Jaka wysoka akcyzę? :shock:
Sprowadasz i rejestruje dostawczy tak? Czyli akcyzy brak. Tak właśnie rejestrujesz. Później zmieniasz przeznaczenie i przeresjetrowac musisz na specjalny kempingowy.
I tyle w tym temacie. Koszt dodatkowy to przegląd i rzeczoznawca(nie wszędzie potrzebny) i przerejestrowanie.

Pozdrowienia! :spoko


I w tym momencie urzad celny powinien naliczyc akcyze. W Cywilizowanej czesci europy tak to sie odbywa.

U nas nie wiem czy za kilka lat ktos sie nie obudzi i kaza zaplacic. W kazdym badz razie ja znam takie przypadki jak to wlasciciel kilkunastu sprowadzonych aut bez akcyzy nagle musial ja zaplacic z odsetkami i kara. A inny mial sprawe karna sadowa za unikanie placenia akcyzy.

SlawekEwa - 2018-12-25, 12:02

wirefree napisał/a:
W Cywilizowanej czesci europy tak to sie odbywa.

Gdzie tak jest? Przykłady poparte faktami poproszę.
wirefree napisał/a:
W kazdym badz razie ja znam takie przypadki jak to wlasciciel kilkunastu sprowadzonych aut bez akcyzy nagle musial ja zaplacic z odsetkami i kara.

Tak jak były sprowadzane jako ciężarowe, a sprzedawane jako osobowe.

amples - 2018-12-25, 12:46

SlawekEwa napisał/a:
sprowadzane jako ciężarowe, a sprzedawane jako osobowe.
W dodatku przez handlarza-firmę ,
a nawet prywatnie jeżeli sprowadzimy i sprzedamy w ciągu roku kilka szt. , podciągane jest pod działalność-handel i dostajemy po uszach ,

KASZUB - 2018-12-26, 02:29

Nie wiem już czy dobrze was odczytuje... Sprowadasz jako ciężarowy czy tam dostawczey. I tak rejestrujesz. Tak? Bo to np dostawczy. Przerabiam busa na kempingowy. Ponosząc dodatkowy wkład. I zmieniając go za pomocą firmy i częściowo własnych sił i nakładów finansowych w kempingowy specjalny. (dokumentując to oczywiście) mam obowiązek cofnąć się do historii i zapłacic dodatkowo akcyzę???? Niby dlaczego? Bo postanowiłem zmienić jego przeznaczenie? Co wy chłopaki piszecie za bzdury? Nic nie zwalnia nas od logicznego myślenia. Nic... Przemyslcie jeszcze raz i odpiszcie. Bo może się mylę. Może... Ale nie sądzę... :roll:
KACPERKI 2 - 2018-12-26, 07:58

KASZUB napisał/a:
Co wy chłopaki piszecie za bzdury? Nic nie zwalnia nas od logicznego myślenia. Nic... Przemyslcie jeszcze raz i odpiszcie. Bo może się mylę. Może... Ale nie sądzę... :roll:


Oj Kaszub Kaszub... Taki duży chłopak a taka argumentacja? :wyszczerzony:
Logika? Co to za powód?
Ustawodawca będzie realizował swoje interesy a nie Twoje czy moje - niestety...

Co do meritum nie będę się wypowiadał bo nie mam sprawdzonej wiedzy jednak jest tak jak piszesz. Jest tu na forum już wiele wypowiedzi że US ma info z WK o każdym przypadku zmiany przeznaczenia i US w czasie do 5 lat od tej daty ( i najczęściej pod koniec tego terminu ) wzywa OBECNEGO właściciela auta ( a nie tego co przerabiał ) do dopłaty akcyzy.
Mało tego - jeśli kupisz ( tak jak ja ) sprowadzonego dostawczaka ale już zarejestrowanego w PL i go przerobisz to też stajesz się "zobowiązany" do dopłaty akcyzy i to Ty a nie ten co go sprowadził i dokonał pierwszej rejestracji... .

Czy to tak jest? Nie wiem - ale tak to Koledzy opisują.

Tolo - sorki za OT :spoko

SlawekEwa - 2018-12-26, 09:23

Oj Agat, Agat taki duży a .............................................................
właściwie to nie chce mi się odpowiadać na to co piszesz a merytorycznie akcyzę pobiera UC a nie US :diabelski_usmiech

KACPERKI 2 - 2018-12-26, 09:51

SlawekEwa napisał/a:
a merytorycznie


Sławek no OK - masz oczywiście rację - mój błąd.
Weź jednak pod uwagę, iż wyraźnie napisałem żeby nie traktować mojej wypowiedzi jako podbudowaną merytorycznie a jedynie jako przypomnienie wypowiedzi kilku z Kolegów które padały tu na forum :spoko

Zerkam i staram się zapamiętywać tego typu wątki, bo sam mam przerabianego busa i nie wiem co mnie czeka...

Swoją drogą jeśli masz pełną wiedzę na ten temat to byłbym wdzięczny... :spoko

mischka - 2018-12-26, 09:58

SlawekEwa napisał/a:
Oj Agat, Agat taki duży a .............................................................
właściwie to nie chce mi się odpowiadać na to co piszesz a merytorycznie akcyzę pobiera UC a nie US :diabelski_usmiech

Akcyza to urząd skarbowy, w życiu wszystko się zmienia :spoko
Wesołych Świąt

gmart - 2018-12-26, 10:04

Właśnie to chciałam napisać. http://www.dolnoslaskie.k...-i-celne/akcyza
mischka - 2018-12-26, 10:06

wirefree napisał/a:

I w tym momencie urzad celny powinien naliczyc akcyze. W Cywilizowanej czesci europy tak to sie odbywa.

W Cywilizowanej części Europy nie ma akcyzy na samochody sprowadzane z Unii Europejskiej. :spoko

CORONAVIRUS - 2018-12-26, 11:00

Dzieci .... do szkoły .

Pierwsza rejestracja w PL jako ciężarowy , potem przeróbka i zmiana na specjalny kempingowy . UC nie ma nic do tego i żadna akcyza w takim przypadku nie ma miejsca nawet po 5 latach , jesli ktoś mówi inaczej niech poprze to faktami albo zamilknie bo się ośmiesza , proste . Tyle razy o tym było na forum ,że aż ręce opadają jak takie bzdury się czyta a i zawsze można zadzwonić do UC i zwyczajnie zapytać zamiast siać ferment i wywoływać sraczkę u nowych :)

Akcyzę oblicza US a pobiera UC , tak mam u mnie , w jednym budynku załątwiam kwity , potem kilometr dalej w UC muszę wpłacić kasę a potem znowu wracam do US gdzie odbieram zaświadczenie o zapłacie akcyzy w UC , porypane to na maxa i się cieszę,że nie mam daleko :)

joko - 2018-12-26, 11:22

Typowy przejaw wprowadzania dezinformacji i zasiewania niepewności.
Teraz co by nie napisać i jak by tego nie wyjaśnić to i tak każda następna nowa osoba, którą temat będzie interesował i będzie na tym forum szukała informacji , a trafi na ten wątek, bankowo zapyta po raz kolejny , jak to naprawdę z tym jest ........ i rozpęta się kolejna bezsensowna dyskusja.

Opodatkowaniu akcyzą podlegają wyłącznie samochody osobowe niezarejestrowane na terytorium kraju, tym samym usługa przerobu samochodu ciężarowego na samochód osobowy podlega akcyzie jedynie wtedy, gdy przebudowy dokonuje się przed pierwszą rejestracją takiego samochodu.

Jeżeli jednak najpierw dojdzie do rejestracji pojazdu (samochodu ciężarowego) na terenie kraju, a dopiero później dojdzie do jego przebudowy na samochód osobowy, to czynność taka NIE podlega opodatkowaniu akcyzą.


Przy rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy , pierwszą czynnością jaką zrobi Pani w okienku WK, będzie sprawdzenie czy samochód podlega akcyzie i jeżeli tak, to pierwszym papierkiem o który zapyta będzie potwierdzenie jej zapłaty ........ a to dlatego, że bez tego nie ma prawa zarejestrować pojazdu .
Gdyby zmiana przeznaczenia (już zarejestrowanego pojazdu) podlegała pod zapłatę akcyzy, to ta sama Pani , w ten sam sposób , jako pierwsze poprosiła by o odpowiedni papierek ....... bo bez tego nie miała by prawa dokonać zmiany w dowodzie rejestracyjnym.

Jeżeli sprowadza się samochód ciężarowy , po to aby wykonać na nim zabudowę kamperową i docelowo zmienić mu przeznaczenie na Specjalny Kempingowy, to pierwszą czynnością jaką trzeba wykonać, jest zarejestrowanie go tak jak jest czyli jako "ciężarowy" ........ i temat akcyzy jest zamknięty raz na zawsze.

KACPERKI 2 - 2018-12-26, 11:26

Mecenas, Joko

Wreszcie konkrety - dzięki. :spoko Piwko poleciało :spoko

joko - 2018-12-26, 11:32

No i na tym pasuje zamknąć wywód na temat akcyzy i "zwolnić" wątek dla Tolo, aby mógł pisać o swojej przebudowie ........ będzie na pewno ciekawiej :spoko
SlawekEwa - 2018-12-26, 12:13

mischka napisał/a:

Akcyza to urząd skarbowy, w życiu wszystko się zmienia


Przyznaję się do błędu /nie UC , a US
"Gdzie zapłacić?

Od marca 2017 roku weszły w życie przepisy zmieniające miejsce dokonywania opłaty akcyzowej od aut osobowych. Wcześniej należność tę opłacało się w Urzędzie Celnym. Obecnie podatek akcyzowy uiszcza się w Urzędzie Skarbowym. Formalności można załatwić online korzystając z Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC)."

CORONAVIRUS - 2018-12-26, 13:21

SlawekEwa napisał/a:
[ Wcześniej należność tę opłacało się w Urzędzie Celnym. Obecnie podatek akcyzowy uiszcza się w Urzędzie Skarbowym. Formalności można załatwić online korzystając z Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC)."



może gdzieś tak jest , w Gdyni akcyzę opłaca się w UC na konto UC , operację przeprowadza umundurowany funkcjonariusz UC w siedzibie UC . Formalności sprawdzające i zatwierdzające załatwia urzednik US w siedzibie US .

Ten sam urzędnik wymaga opłaty 17 zł na konto urzędu miasta w Gdyni ale tej opłaty nie można uiścić w UC ani w US by było fajniej, trzeba to zrobic nz poczcie lub internetowo wcześniej lub w US udostępniają stanowisko komputerowe gdzie taka opłatę można przelać i wydrukować sobie potwierdzenie na kartce która przekazujesz urzednikowi US .... problem się zaczyna jak w niektórych systemach bankowych wygenerowanie potwierdzenia wiąże się z długim oczekiwaniem aż system przeładuje dane :)

Pikanterii dodaje fakt ,że w US jako cywilny urzędnik siedzi pani która do niedawna siedziała w UC w mundurze , TERAZ POLSKA.

tolo61 - 2018-12-27, 00:35

Hej..
Ale się fajnie wątek rozwija :mikolaj
Auta generalnie wyszukuję sam i sam je sprowadzam./ cena ...czasami wyższa niż w Polsce z danego rocznika /
Najchętniej w niemcowni.Nie wierzę w przebieg dlatego też, nie zwracam na niego większej uwagi .
Interesuje mnie stan faktyczny blachy , podzespołów i historia / najlepiej jak jest bogata :wyszczerzony: /Wolę sprowadzić niż kupić u nas ...dlaczego??? prozaiczna sprawa ...mają więcej autostrad
Auta serwisowane na bieżąco i doglądane jako porządne narzędzie pracy.
Bo nie ukrywajmy , blaszakiem do kościoła się nie jezdzi . Tym bardziej 3,0 z hakiem :wyszczerzony:
Wtedy nie należy się bać. Oczywiście wszystko się może zdarzyć .
Co do akcyzy po raz nnnnnnnnnttttyyyy
Po raz kolejny zarejestrowałem jako ciężarowy , przerabiam i.... było, jest, tak jak napisał Mecenas i Joko Jak będzie nie wiem.
Dodam tylko z własnego doświadczenia, że w przypadku sprzedaży takiego auta / zresztą każdego / przed upływem pół roku od rejestracji na siebie, należy się urzędowi skarbowemu podatek od wzbogacenia, który płacimy z różnicy,pomiędzy zakupem i sprzedażą .
Dlatego też, wskazane jest ,porobienie zdjęć przed ,w trakcie i po , załączenie faktur, rachunków ,umów ,paragonów ...każdej dupereli na którą wydaliśmy pieniądze, w celu przeróbki, by kwota różnicy, była jak najmniejsza, a co za tym idzie i kwota podatku.
Mamy na to chyba 14-21 dni / nie wiem dokładnie tak że mogę się mylić /
Jak nie zapłacimy, to możemy mieć pewność ,że US o swoje się upomni z odsetkami ...
:spoko

tolo61 - 2019-01-05, 00:27

Hej
Właśnie skończyłem testować lodówkę na 12v 80l
Działa ...i to jak...
Moge powiedziec ze teraz to juz tylko do przodu
Zamrażalnik srednio -14 lodówka +3
Chodzi od dwóch dni .
W niedziele napisze jaki pobor itp
Teraz na tapete biore....elektryczne otwieranie drzwi bocznych :-P
:spoko

KASZUB - 2019-01-05, 06:56

tolo61, a co ty tam masz za lodoweczke co? Gdzie zdjęcia? :chytry :kawka:
KACPERKI 2 - 2019-01-05, 16:05

Ja też jestem ciekaw i czekam na więcej informacji :spoko
tolo61 - 2019-01-05, 21:00

Hej
Fajnie chłodzi i mrozi
Jak ktoś jest zainteresowany posiadaniem takiej / lub innej , wiekszej , mniejszej /w swoim domku, zapraszam na PW
Więcej zdjęć wkrótce...
:wyszczerzony: :spoko

tolo61 - 2019-01-13, 00:58

W zwiazku z ....zakupem nowej bazy..... tym razem dla siebie :wyszczerzony:
biore sie za budowe podwojna ...nawet powiedzialbym ...potrojna
Baza Fiat Ducato L4H2 pierwsza rej 03.2011 drugim wlascicielem jestem silnik 3,0 158 km 137,tys na liczniku przeglad do 04.2020
przetarty prawy bok
Zapie...a jak kuna patagonska przy spokojnej jezdzie... tempomat 90...120 ...7,9 l na 100km
przyjechalismy dzisiaj w nocy :wyszczerzony:

tolo61 - 2019-01-13, 01:08

W zwiazku z tym L3H2 bedzie po zabudowie mi ...zbedny :-/
:spoko

SlawekEwa - 2019-01-13, 09:10

tolo61 napisał/a:
Nie wierzę w przebieg dlatego też, nie zwracam na niego większej uwagi .
tolo61 napisał/a:
Bo nie ukrywajmy , blaszakiem do kościoła się nie jezdzi . Tym bardziej 3,0
tolo61 napisał/a:
Baza Fiat Ducato L4H2 pierwsza rej 03.2011 drugim wlascicielem jestem silnik 3,0 158 km 137,tys na liczniku

:haha:
żartowałem :spoko

tolo61 - 2019-01-13, 10:54

Hej
Dobry żart tynfa wart....
Sławeczku, wiem dlatego też ,odnoszę się do tego tak, jak się odnoszę :-P :wyszczerzony: :spoko
Kupiłem bo jest, taki jak jest :wyszczerzony:
Dla mnie super stan wewnętrzny , a zewnętrzny widać / mnie nie przeraża / jak reszta ....resztę jak będzie potrzeba wymienię
/ w najbliższym czasie drzwi bo ciut wieje na skrzyni :szeroki_usmiech /
Poza tym Jarko66 powiedział że jego 3.0 którego kupił , mniej pali niż ten stary 2,3
Z racji oszczędności .....dla siebie kupiłem, bo z Poznania jestem :-P :wyszczerzony:

Ale niestety, nie ma haka :-/
Ma za to w zakamarkach skrzyni, nasiona fasoli i ryż
:-P
woził żarełko dla kuchni azjatyckiej czy co....
:wyszczerzony: :wyszczerzony: :wyszczerzony:

SlawekEwa - 2019-01-13, 14:59

tolo61 napisał/a:
Poza tym Jarko66 powiedział że jego 3.0 którego kupił , mniej pali niż ten stary 2,3

Zawsze mówiłem tylko 3.0 i jest moc. a nie pierdzielenie, że kamper to nie wyścigówka i 1.9 TD wystarczy :haha:

decumanus - 2019-01-13, 23:27

Mieliśmy 3.0 w wypozyczonym Bursteinie w zeszle wakacje. Samochód zdecydowanie cięższy od mojej blaszanki, jechał jak rakieta, rozpedzal się pod górkę i jeszcze spalił mniej niż moje 2,3 z ok. 2.8tony ....ja tego k...a nie pojmuje... gdzie tkwi sekret? Chip tuning coś pomaga?
R

tsaconsult - 2019-01-20, 21:19

tolo61 napisał/a:

...Teraz na tapete biore....elektryczne otwieranie drzwi bocznych :-P
:spoko


Hej,
Jak zrealizowałeś el. otwierane drzwi? Skąd i jaki mechanizm?

tolo61 - 2019-01-20, 23:43

Kopiuję z Turka..
:spoko

groniar - 2019-01-24, 20:12

tolo61 napisał/a:
Hej
Fajnie chłodzi i mrozi
Jak ktoś jest zainteresowany posiadaniem takiej / lub innej , wiekszej , mniejszej /w swoim domku, zapraszam na PW
Więcej zdjęć wkrótce...
:wyszczerzony: :spoko
.
Pisałem na PW ale nie dostałem odpowiedzi. Interesuje mnie taka lodóweczka, jle trzeba zabulić? :lol:

tolo61 - 2019-02-20, 00:15

Hej
Trochę odpuściłem pisanie ,bo choroba mnie zmogła i generalnie prawie nic nie zrobiłem.
W tym czasie, doszło jeszcze jedno auto, które rozpoczynam jako pierwsze.
W autach zrobione przeglądy, wymiany , oleje, płyny , rozrządy , prace blacharskie etc.
Czas nie ubłagalnie pędzi do przodu.
Jako bezdomny, miałem rozpocząć od mojego domku, lecz pozmieniało się trochę .
Rozpocząłem prace od ...największego który jest ...jak skończę zobaczycie.
Cztery osobne miejsca do spania , osobne wc ,osobny prysznic itp itd...
Oczywiście, wszystkie ocieplane pianą / innej opcji, ja już nie biorę pod uwagę, meble z lekkiej sklejki kamperowej okleinowanej okleiną 0.8mm nie tą papierową / w każdym aucie na dachu po dwa ,trzy solary 195W,nowe lodówki kompresorowe własnej produkcji / w jednym gazowa / ogrzewanie Truma 3002 z nawiewem, bojlery do wody Truma 10l okna dachowe 50x70 Heki boczne różne ale kamperowe z moskitierą i roletą , plus w każdym turbovent nad łóżkami, itp itd / stawiam na jakość i niezawodność.
Nie będę opisywał na bieżąco, bo pracy od ch...y i siedzę w autach ,do późnego wieczora.
A poniżej rodzinka w całej okazałości.
:spoko

Mavv - 2019-02-20, 01:01

mischka napisał/a:
wirefree napisał/a:

I w tym momencie urzad celny powinien naliczyc akcyze. W Cywilizowanej czesci europy tak to sie odbywa.

W Cywilizowanej części Europy nie ma akcyzy na samochody sprowadzane z Unii Europejskiej. :spoko


Irladnia jest w Unii, ma akcyzę na sprowadzony każdy samochód z innego kraju Unii :) Ten podatek nazywa się VRT (Vehicle Registration Tax) i nawet trzeba go zapłacić, gdy się zmienia klasyfikację pojazdu, czy liczbę siedzeń. No ale czy Irlandia to cywilizowana część Europy, to mozna polemizować :haha:

Podobno ten podatek jest nielegalny i Unia nakłada na Irlandię kary za jego pobieranie, ale zyski z tego podatku są tak wysokie, że ponoć rząd irlandzki płaci te kary do kasy Unii.

tolo61 - 2019-05-11, 09:12

Hej Po dosyc dlugiej nieobecnosci powoli wracam do krainy zywych Rozpoczalem pare projektow i trudno sie wyrwac . Wracam poniewaz duzo zapytan mam o ocieplenie Wstawie zdjecia jak tylko znajde chwilke oraz przedstawie bohaterow Napisze tutaj po raz kolejny Jezeli zalezy komus na solidnym ociepleniu wygluszenou i usztywnienou konstrukcji to TYLKO piana zamknieto komorowa twarda Probowalem na jednym projekcie testowo pianki rozne od Polynormu do budowlanrj taniej Nomen omen najlepsza Niestety nic nie zastapi pod kazdym wzgledem piany dwuskladnikowrj twardej Paru kolegow forumowych za moja namowa zglosilo sie do firmy w ktorej ja piankuje / kolo Srody Wlkp namiary w moim watku o budowie granatowego blaszaka apropo nie mam w niej udzialow :szeroki_usmiech ale chlopaki nie oszczedzaja na pianie Zapianuja wszystko to co chcesz :wyszczerzony: / I sobie chwala Welna w workach ??? Porazka Kazdy wie ze welna spelnia swoje zadanie jak jest rozprezona a nie zbita Mata silikonowa kauczukowa lub tym podobne Alufox folia na aluminium etc Tak oczywiscie jak nie zalezy na calorocznym uzytkowaniu wygluszeniu i sztywnosci Sorki za bledy ale pisze z telefonu CDN :spoko ....aaaa to tylko moje zdanie Gdyby ktos chcial dotknac sprawdzic organoleptycznie to zapraszam do siebie Mam pare sztuk zapianowanych i jeden testowy Testowy w przyszlym tygodniu zamykam scianami
CORONAVIRUS - 2019-05-11, 09:58

Ty się nie zarób na śmierć :) Olej to , sezon jest , wypady i dłuuuugie weekendy :) :kwiatki:
tolo61 - 2019-05-12, 21:40

Hej
Jako ze chwila wolna przedstawiam bohaterów
nr 1 L4 H3 nazwa robocza "Cruiser"
Dla 4 osób łóżka piętrowe osobne dla każdego
Osobna kabina prysznicowa osobne wc
Mistrz elektryki jak nazywają go ci którzy widzieli :-P :lol:

CORONAVIRUS - 2019-05-12, 21:45

tolo61 napisał/a:
nazwa robocza "Cruiser"
:


ta nazwa jest zarezerwowana już :-P

tolo61 - 2019-05-12, 21:45

Nr 2
"Mołdawska wiosna"
L3H2
Łóżka wzdłuż łazienka wspólna z wc z boku tyłu auta
Dla 3 osób

tolo61 - 2019-05-12, 21:54

Nr3
"Ukrainiec"
L3H2 Środek tradycyjnie, łóżko w poprzek
Dwa fotele do jazdy z zintegrowanymi pasami od Renault.
Jedyne auto ocieplone piankami z puszki .
Masa odpadu , pianka do doooopy w porównaniu z dwuskładnikową zamkniętokomorową
Koszt o 300 zł niższy od "MW" ale pracy więcej
Nigdy już mnie nikt nie namówi do tego typu rozwiązania
Pianki kupowałem od 15 zł za puszkę 750ml do 45zł / POLYNORM ....szkoda kasy /
Najtańsze okazały się najtwardsze .
Pracy od groma odpadu masa . Szkoda czasu nerwów i własnej ciężkiej pracy

jarko_66 - 2019-05-12, 22:10

Jarek.Jestem pod wrażeniem :pifko . Roboty do oporu. Ale do ogarnięcia. A tą łąkę z agregatem pianotwórczym to kojarzę :spoko
tolo61 - 2019-05-12, 22:11

Nr 4
"Chorwat"
L4H2
Łóżka wzdłuż osobne wc osobny prysznic ogrzewanie tak jak w pozostałych truma 3002
oprócz Ukraińca tam Trumatic 6003
Okna dachowe Turbowenty i duże 700x500 tylko w Ukraińcu i Cruiserze w Chorwacie i MW tylko Turbowenty .
MW i Ukrainiec butla gazowa tradycyjna Chorwat i Cruiser zbiorniki LPG ok 40-60 litrów
Zbiorniki wody od 100-150 l
Zbiorniki na szarą od 60-80l z zaworami elektrycznymi kulowymi
Lodówki we wszystkich autach kompresorowe na 12 volt / oczywiście nowe /
Okna kamperowe z roletami i moskitierami. Meble z lekkiej sklejki kamperowej
Baterie umywalkowe i zlewowe z Leroya Kuchenki 2-3 palnikowe z pokrywą szklaną nowe .
Podłoga sklejka plus wykładzina / min 4klasa scieralności o powłoce nie mniejszej niż 0.8mm/ lub panel / Ukrainiec /
Fotele przednie obrotowe / od Sharan Galaxy Alhambra/
Na dachu panele
Cruiser 4x195W
MW 2x195W
Ukrainiec 1x150W
Chorwat 2x195W
Markizy nie ma tylko Ukrainiec / nie ma też klimy silnikowej /
pozostałe mają
Chorwat 3,0 l pozostałe 2,3
Bojlery ciepłej wody Truma 10l gazowe
Cruiser i Chorwat dodatkowo grzałka na 220v oraz Modifiero do drzwi bocznych.
Prysznice zewnętrzne jak i gniazda zewnętrzne gazowe we wszystkich autach
Toalety nowe z kasetami na kółkach / oprócz Ukraińca .
Wszystkie brodziki nowe

tolo61 - 2019-05-12, 22:17

5 . "Słonik" :wyszczerzony:
L4H2 Najmłodszy z grupy, silnik 2,3 150 KM klimatronik, wielofunkcyjna kierownica, kamera cofania, webasto .
Środek...jeszcze rozpatrywane warianty / jak zostanie podjęta decyzja to napiszę i przedstawię gościa :wyszczerzony: /
CDN :spoko

tolo61 - 2019-05-12, 22:20

Tak Jareczku
Ostatnio robiliśmy u niego od razu dwa :lol:
Dobrze ze pogoda była fajna bo siedzieliśmy 10 godzin
Ale za to na koniec dostaliśmy po dewolaju z jakiegoś baru ze Środy Wlkp
Był zaje....

KASZUB - 2019-05-13, 07:00

No to pojechałes z tematem... Jak ty się z tym ogarniesz.... ? :shock:
voice - 2019-05-13, 17:41

KASZUB napisał/a:
No to pojechałem z tematem... Jak ty się z tym ogarniesz.... ? :shock:

Tolo firmę chyba założył choć robota hurtowa wychodzi zawsze taniej.
Może w tym jest zysk ??
Powodzenia i czekam na relacje.

CORONAVIRUS - 2019-05-13, 17:56

przyjadę na odbiór , spróbuj fuchę odwalić :pifko
tolo61 - 2019-05-14, 00:02

Hejka
Adaś
przyjeżdzaj przyjeżdzaj...
Agata bedac u mnie stwierdzil że Cruisera podpitolą ze względu na miedź z kabli
Lepszy będą mieli zysk niż z części
:wyszczerzony:

CORONAVIRUS - 2019-05-14, 01:15

Już pisałem ,że cruiser to zarezerwowana nazwa :-P
m4in77 - 2019-05-14, 09:39

Oj niezły hurt :shock:
Panie to zachwieje rynkiem handlu kamperami. Ceny pójdą na łeb w dół :wyszczerzony:

tolo61 - 2019-05-14, 10:14

Adasko :wyszczerzony:
Bijesz piane łajzo bo boisz się konkurencji z nazwa :lol: . Nie mam żółtego i nie jest to Ivona :szeroki_usmiech . U mnie nazwy jak napisałem na wstępie są robocze i oznaczają konkretną historie samochodu dlatego tez tak to wygląda. To ona nie ja, wytycza drogę :haha:
Apropo Właściciel Cruizera i tak ma już dla niego inną . Jednak dla mnie ,ta nazwa robocza dla tego auta, pozostanie aż do jego lub mojego końca :-P

tolo61 - 2019-05-14, 10:38

Wracając do tematu
Oprócz Ukraińca / który jedzie do mechanika na totalny przegląd jutro / wszystkie auta są już po przeglądach, naprawach i wymianach tego co było potrzebne
Rekordzistą wygenerowanych kosztów był jak do tej pory, samochód o nazwie roboczej Mołdawska Wiosna ,w skrócie MW i nie pytajcie ile, bo suma powala.
Napiszę tylko, że auto rocznik 2009 w chwili obecnej, jest prawie jak nowe, mogę z czystym sumieniem napisać że ma wymienione praktycznie wszystkie części ,które można wymienić , poza nadwoziem ,skrzynią biegów i silnikiem ,one były w stanie bardzo dobrym .
Ukrainiec 2006, rok Cruiser 2010, Chorwat 2011,Słonik 2012
Najmniej kosztów wygenerował Chorwat , pozostałe auta porównywalnie .
Przebiegi aut ,licznikowo od 140-190 tys Jakie faktyczne, tego nie wie nikt .
Średnie zużycie paliwa, bez zabudowy, w momencie sprowadzenia , jazda autostradą 120-140km/h do 10l/100km
Najmniej Chorwat, z trzylitrowym silnikiem ,prędkość średnio bez wysiłku, 140-160 zużycie ok 9l/100km
Ruszanie z miejsca na pierwszym biegu, nie możliwe bez uślizgu kół
Z drugiego ,już normalnie . Byłem sceptyczny do silnika 3,0, ale teraz myślę, ze innego już nie chcę :wyszczerzony:
Auto zadbane, serwisowane na bieżąco, wymieniane to co do wymiany . Chodzi dużo lepiej ,niż nie jedna osobówka klasy średniej .
To tak na marginesie .
Spadam do roboty, bo czas nagli i jak napisał Mecenas ...weekendy, sezon się zaczął a ja w czarnej dooooopie CDN
:spoko

jarko_66 - 2019-05-14, 20:13

Jarek miałem silnik 2,3 120 KM i teraz mam 3,0 180 kucy.Ten drugi jest oszczędniejszy. Ostatnio zrobiłem na jednym zbiorniku 1200 km zostało mi zasięgu 200km. Srednia zużycia jaką pokazał komputer to 8,3 od razu powiem że dwie setki zaniża sprawdzałem. :spoko
tolo61 - 2019-08-09, 10:16

Hej
Trocheęnie miałem czasu z wypocinami swojej pracy ,ale pomysłów pełno i ręce pełne roboty.
W miedzy czasie male remonty typowych kamperów naprawy itp
Postanowiłem do blaszanki zrobić swój brodzik i zastosować w obecnie przerabianych autach
Myślę ze powoli na bieżąco będę / jak czas pozwoli / wklejał zdjęcia
:spoko

tolo61 - 2019-08-09, 10:19

Zarys budowy był inny , praktyka inna
tolo61 - 2019-08-09, 10:49

trochę fotek
tolo61 - 2019-08-09, 11:01

to jeszcze parę bez ładu i składu :mrgreen:
MAWI - 2019-08-09, 19:40

Jarek . Fabryki produkujące kampery mogą się od Ciebie uczyć. Super . Jestem pełen podziwu. :spoko
atamtakitam - 2019-08-12, 08:23

Brawo Ty, czy ten Twój brodzik jak bardzo będzie miał wysokie boki?
Milki - 2019-09-14, 00:38

Podziwiam kolejną przebudowę.
Można prosić o kolejne fotki i krótki opis?
Mam nadzieję że wszystko idzie zgodnie z planami :)

tolo61 - 2019-12-04, 23:22

Hejka
Sprawy zdrowotne pokrzyżowały plany ,ale w miarę sukcesywnie bedę starał się odkopać zarówno w tym wątku jak i w tym o Chorwacji na dziko
Niektóre budowy zakończone , niektóre wkrótce.
Zdjęcia powiedzą więcej niż opis tak że po kolei .
W tym tygodniu przedstawiam auto praktycznie skończone / syna /
Jesteśmy po wyjeżdzie na wakacje / to w wątku Chorwacja na dziko cdn wkrótce /
Auto sprawdzone , reszta też i jest super
Myślę ze zrobiliśmy dobrą robotę :szeroki_usmiech

tolo61 - 2019-12-04, 23:35

cd
tolo61 - 2019-12-04, 23:43

Kurde nie wchodzą fotki tak że na razie tyle...
:spoko

KASZUB - 2019-12-05, 10:32

Klasa :bajer
skoli - 2019-12-05, 15:16

Piękna robota :ok
Milki - 2019-12-05, 20:07

To co weszło i tak jest super.
Powiem że ładne to to ci wychodzi :)
Zazdraszczam.

Poszedłem na łatwiznę i teraz cierpię :(
Ech zachciało się klasyka...

CORONAVIRUS - 2019-12-06, 00:12

Jarek wyrabiasz się , brakuje tylko doniczek z kwiatkami i kalendarzy z g...babami :haha:
tolo61 - 2019-12-17, 23:49

Hej
Miałem wstawić zdjęcia ale to za chwilę :wyszczerzony:
Dzisiaj skończyłem papierologię z OSKP pozostaje rejestracja / 3 z czterech /
Ale ale dlaczego piszę ...hmmm
Ciekawostka.....
na sucho paliwa ok 30lt wyposażenie podstawowe
Ducato L4H2 3.0 łóżko wzdłuż panele 2x190W markiza hak holowniczy waga 3020 kg
L3H2 2.3 łóżko wzdłuż panele 2x 190W markiza 2860kg
L3H2 2.3 łóżko w poprzek bez paneli i markizy ale ma hak holowniczy 2560kg
generalnie oczy wyszły mi na wierzch / przy tym ostatnim /
jutro lub pojutrze będę znał wagę ostatniego L4H3 to dam znać
:spoko

andi at - 2019-12-18, 06:22

:roza: Gotowe płyty są fajne .Skuter na hak ? :spoko
sienek - 2020-01-11, 17:43

tolo61 napisał/a:
(...)jutro lub pojutrze będę znał wagę ostatniego L4H3 to dam znać
:spoko


Jak tam z wagą ?

atamtakitam - 2020-01-15, 16:20

Hej, jak zrobiłeś brodzik taki ładny? Może go kupiłeś? Jak tak to proszę o info gdzie :)
tolo61 - 2020-01-17, 10:02

Witam
Jako że od 15.01.2020 weszły nowe przepisy ,dotyczące zmiany miejsc i przekształceń z ciężarowego na osobowy, lub specjalny, oraz miejsca mocowania siedzeń, informuję że diagności, właśnie czytają obecne przepisy i będą się "ustosunkowywać " co jest ,jakie pismo i od kogo by było dobrze. To co było to już przeszłość ,,,,to se nie wrati :wyszczerzony: tak mówią
Ważne jest, że jedno z siedzeń musi posiadać ISOFIX
Po drugie, co do wagi L4H3 ...masakra ...w aucie które przerabiałem ,lekką sklejkę, mało tego było, ale co innego biło w wagę
Butla LPG markiza i.... brak solarów / w planach 4 sztuki 190W , mocowania już są / podwójna podłoga bez płynów 3140 kg .... myślę że gotowy do wyjazdu ok 4000kg
Po trzecie dla tych co myślą o zakupie lodówki kompresorowej ...lub przeróbce
Odpowiadając na pytania które pojawiają się w rozmowach telefonicznych co najlepiej wybrać
Wg mnie
Nie ważne czy ma być na 12 czy na 220v ważne żeby lodówka była przystosowana do pracy w jak najwyższej temperaturze otoczenia / klasy klimatyczne /
Oznaczenie T będzie najlepszym jakie jest obecnie produkowane ./ oraz jednokomorowa ...zawsze więcej zimna idzie mimo woli na lodówkę z zamrażalnika który jest w środku w lodówce /
Ciężko taka gdzieś kupić ,ale ostatnio w Aldim Pod Berlinem za 123eurasie byłą z oznaczeniem ST T
Przy przeróbce z 220 na 12 v jest to bardzo ważne / nie użytkowałem na 220v z przetwornicą to się nie wypowiadam /
Użytkowaliśmy SN dwukomorowy 80 l MPM w zamrażalniku -28 lodówka +10 temperatura otoczenia +34
SN jednokomorowy 80 l MPM w zamrazalniku -10 lodówka +4 temperaturo otoczenia +34
N ST T jednokomorowy 80 l Ravanson -7 zamrażalnik +3 lodówka temperatura otoczenia +34
Zrobiłem parę sztuk i każdy jest generalnie zadowolony , mało kto testuje .
Zużycie prądu ...hmmmm nie do opisania / w zależności ile razy w ciągu doby jest otwierana :-P
To tak w skrócie :wyszczerzony: / i jeżeli ktoś potrafi to określić to jest dy best ... ja nie potrafię , zbyt dużo czynników wpływa na ten element/
Od stopnia schłodzenia towaru wkładanego do lodówki, po ilość wyciąganych piw na godzinę :-P
Wydajność lepszą przy przeróbkach mają zamrażarki , / zwykłe ,szufladkowe etc , są bardziej " uzwojone " co wpływa na wydajność ./
Prąd rozruchu ,w przypadku tych które ja zrobiłem ,jest w okolicach 3.1-2,75 A / kompresory nieoryginalne z różnych firm ,ale myślę że producent ten sam ...oczywiście Chiny /
Po paru sekundach spada do 2,1-1,8 i dalej stopniowy spadek.
Pozdrawiam
:spoko

groniar - 2020-01-17, 10:47

Cytat:

Wydajność lepszą przy przeróbkach mają zamrażalki , / zwykłe ,szufladkowe etc , są bardziej " uzwojone " co wpływa na wydajność

Myślałem o przeróbce zamrażarki, nawet kupiłem ale stwierdziłem że szuflady to słaby pomysł a po drugie to jak odprowadzić skropliny z nad każdej szufladki? kapie do szuflad.

tolo61 - 2020-03-13, 17:24

A ...Hej
Wstawię jeszcze parę fotek kolejnego "dziecka "w klasycznym rozwiązaniu
Notabene będę wystawiał na sprzedaż :-P

tolo61 - 2020-03-13, 17:43

Nie mogę wysłać fotek...wywala mnie ...
będę próbował...

tolo61 - 2020-03-13, 17:52

..
tolo61 - 2020-03-13, 18:02

..
tolo61 - 2020-03-13, 18:08

..
tolo61 - 2020-03-13, 18:12

To nie na moje nerwy...
spróbuję później

CORONAVIRUS - 2020-03-13, 18:37

Tolo ...butla gazowa luzem w bagażniku ? osłabiasz mnie :zimno :zimno :zimno Leć majstrować wentylowana szafkę i to już :haha:
tolo61 - 2020-03-13, 18:48

Tylko tyle zobaczyłeś ???
Wiedziałem że mnie nie zawiedziesz ALE...
Liczyłem że więcej....
Szukaj :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

tolo61 - 2020-03-13, 18:50

Później wstawię więcej zdjęć będziesz mógł się wykazać...
:wyszczerzony: :szeroki_usmiech

CORONAVIRUS - 2020-03-13, 21:37

tolo61 napisał/a:
Później wstawię więcej zdjęć będziesz mógł się wykazać...
:wyszczerzony: :szeroki_usmiech


w bagażniku horror :szeroki_usmiech ale zmartwiły mnie te foteliki z tyłu i przejście między kuchnią , da się przechodzić normalnie czy trzeba bioderkami kręcić i ptakiem ocierać ? :bajer :kawka: :-P

tolo61 - 2020-03-17, 23:43

hej
Ptakiem nacierac :-P

tolo61 - 2020-03-17, 23:47

...
sienek - 2020-03-19, 19:19

Co masz na ścianach w łazience??
tolo61 - 2020-03-19, 20:37

Sienek...Sklejka laminowana Pcv-ką ..
Adaś ...szukałem przepisu że musi być skrzynka na butlę gazową ...
Jest napisane ,że musi być otwór na ewentualny wyciek gazu w podłodze ale o skrzynce nie znalazłem nigdzie . A tego o otworze też nie mogę znaleźć :shock:
Jak masz coś to podrzuć proszę . I nie dla tego bym się naumiał / bo z doświadczenia wiem , wiem też inne rzeczy z doświadczenia ale one nie ten tego :lol: /..ale bym był świadom że gdzieś jest ...
Bo chcę być świadom i wiedzieć gdzie i o co kaman . o mocowaniu też nic nie ma konkretnego . W tym wypadku mam mocowanie na pasku pionowym na 4 podkładkach .
Jeżeli ktoś coś ma na ten temat, to bardzo bym prosił .

sienek - 2020-03-19, 20:45

Sam laminowaleś czy kupiłeś gotowe? Mógłbyś dać jakiś namiar/wskazówki?
Piotruś - 2020-03-19, 23:32

Jarku :dobrarob
A Adam gdzie się pcha do sypialni z bioderkami :szeroki_usmiech
grunt że w salonie dużo miejsca :spoko

tolo61 - 2020-03-20, 01:06

Dzięki Piotruś
Gruby się pyta, :haha: bo z jego BIODERKAMI , nawet jak ptaka położy, to się nie zmieści :haha:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group