Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Bułgaria - Plaża Rusałka

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-10-31, 20:39
Temat postu: Plaża Rusałka
Kto był a wiem ze był wpis,prosze o napisanie jakie jego odczucia i jak jest z tym pobytem tam.Barbara
uhuprzem - 2018-11-17, 15:09

My podjechaliśmy tam w lipcu 2017 zachęceni opisami wyczytanymi w sieci (podobno jest tam fajna plaża fkk), ale okazało się że przy wjeździe jest brama ze strażnikiem który pobiera opłaty za wjazd. Nie mieliśmy pojęcia czego się spodziewać za bramą bo nie pozwolił nam wejść i rozejrzeć się. Chętnie poznamy relacje osób które tam bawiły.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-11-17, 15:52

Jest kilka plaz w prawo i lewo,my płaciliśmy 8 lewa/2 lata temu 6 lewa i nie wjechaliśmy,bo tak jak ty nie wiadomo o co chodzi/.Jest to wspaniałe miejsce jeszcze nie całkowicie odbudowane po przejeciu od francuzów w 2000roku.Portier mówił mi o atrakcjach ale nie zapytałam czy to w cenie wjazdu czy trzeba osobno za wszystko płacic.Nie ma innej możliwości tam wjechania. :!:
LukF - 2019-03-12, 13:36

Byliśmy na Rusałce kilka razy. Wjechaliśmy na parking naszym kamperem. Wjazd nie jest płatny. Dokładnie wejście na plażę tej po prawej stronie jest płatne - w budynku przy parkingu. Kupuje się bilet i sprawdza go strażnik w budce przed wejściem na teren ośrodka. Dojście na plażę to tak z 400 metrów. Ośrodek zawiera szereg sympatycznych domków z czasów Francuzów które można wynająć. Jest też restauracja i bar plażowy. W cenie biletu są parasole plażowe i leżaki. Plaża w kształcie rozciągniętego rogala jest sympatyczna i mi się bardzo podobała. Na plaży piasek, kilka głazów wchodzi w wodę a na skale punkt widokowy. Fajnie. Na terenie ośrodka przy domkach dostępne są w cenie biletu trzy odkryte baseny z pięknie smierdzącą wodą siarkową ( chyba ), o temperaturze sporo ponad 30st. i z bąbelkami oraz widokiem na morze. Woda w basenach ma brudny kolor ale może tak na być, są miejsca siedzące.
Natomiast po lewej stronie od wjazdu- parkingu jest plaża dzika, bez infrastruktury. Podobno jest bezpłatna i z niej korzystali miejscowi Bułgarzy. Nie byłem na niej więc nie mogę ocenić. Nie ma żadnej informacji na miejscu, że taka plaża się tam znajduje, kto wie to idzie. Kto nie wie to kupuje bilet na ładną plażę po prawej.

Wada Rusałki dla kamperowców: to nie jest kemping. Nie ma możliwości pozostania na parkingu na noc kamperem. My staliśmy kamperem, gotowaliśmy obiad, do zmroku byliśmy na miejscu a potem grzecznie wyjechaliśmy. Parking nie jest ogromny. Jak nie wjedzie się rano to potem kamperem nie zaparkujecie. I podobnie będzie z wyjazdem, w ciągu dnia jak parking się zapełni to szanse by wyjechać kamperem mogę być małe. Osobówką da radę ale wielkim pojazdem trzeba czekać na koniec dnia. Dla nas to nie wada, bilety wstępu są na cały dzień do wieczora. A nocowalismy nad morzem między Rusałką a Szableńską Tuzlą czyli na wybrzeżu które widać z drogi biegnącej przy morzu. Widać, że nocują tam ludzie w kamperach i przyczepach pomimo tego, że trafiają się tablice z zakazem.
Tak więc polecam Rusałkę tak jak kiedyś polecałem plażę Bolata która jest jednak zbyt zaśmiecona jak na nasze standardy :?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-03-13, 15:45

Bardzo dziekuje za informacje,ale cos mi się nie zgadza z tym płaceniem.Rampa jest przed wjazdem na parking i od razu cieć wzioł 8 lewa,Moje gapiostwo,poszlismy najpierw w lewo,nie widzac ,że nas szef wygoni,na fotach widziałam.Ciekawa jestem czy w kwietniu nas wpuszczą :?: :?: na pewno soróbujemy barbara
LukF - 2019-03-13, 16:38

Basiu,
To co Ty napisałaś nie jest sprzeczne z tym co ja napisałem.
Po prostu zapewne jest tak, że jak strażnik siedzi przy szlabanie to kasuje za wjazd/wstęp. A jak go tam nie ma to kupuje się bilet w budynku przy parkingu a pokazujemy opłatę idąc do ośrodka i na plażę po prawej.
Co do plaży po lewej to głowy nie dam. Według mojej pamięci z 2017r to miejscowi (moi znajomi z Bułgarii) wyjechali osobówką i poszli na dziką plażę nic nie płacąc. A może wcześniej zapłacili za parking a ja tego nie zauważyłem ???? Na pewno my zapłaciliśmy w budynku przy parkingu a nie podczas wjazdu bo szlaban był podniesiony

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-03-13, 23:37

LukF napisał/a:
szlaban był podniesiony
,tu się zgadzam,bo u nas był zamknięty,ale teraz łatwo nie podaruję.Do spania mamy tam taką plaże za
Kaliakrą w kierunku Warny.Pisalam o niej na forum gdzie ze skał po mchu wycieka woda pitna,a Kaliakra jest w dali po lewej stronie.Taki zaniedbany teren ze starymi przyczepami Bułgarów.Bedziemy również w Szabli ,no i jak się uda to południowe wybrzeże :!:Bolata jest bardzo brudna,zaraz po "sprzątaniu świata" 17 września, wrzucali śmieci w szuwary,a kontenery są ale przy drodze,nie mogę wszystkich pouczać.Chociaż 2 razy nie wytrzymałam,i Ci porządniejsi pokazywali mi Brawo :haha:

LukF - 2019-03-14, 14:23

Po poznaniu Bułgarów zaraz mówiłem, że wielu z nich to brudasy :gwm
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-04-29, 22:38

Całe Bałkany sa takie same,lącznie z Grecja :!: :!:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group