Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Moja pierwsza podróż kamperem - RUSZYLIŚMY Z KANAŁEM YouTube !!

maciejerasme - 2018-11-13, 19:03
Temat postu: RUSZYLIŚMY Z KANAŁEM YouTube !!
Witam wszystkich!
Spieszę do Was z radosną nowiną! A mianowicie, wraz z moją kobietą ruszyliśmy z kanałem na YouTube.
Vana kupiliśmy w Lipcu tego roku i od razu ruszyliśmy na WŁOCHY. Już tak żyjemy 4 miesiące i nie mamy zamiaru tego zmieniać.
Jeśli macie ochotę zobaczyć jak sobie radzą początkujący kamperowicze, jak się uczymy na błędach i jakie wspaniałe miejsca odwiedzamy to zapraszamy na nasz kanał.

Tutaj link do naszego zwiastunu:
https://youtu.be/nbIgti2DCmI

A już w tą niedzielę pierwszy odcinek. Zapraszamy do oglądania, subskrybowania i komentowania :) )

Pozdrawiamy,
VAN DREAMERS

PS. Mam nadzieję, że administratorzy nie mają nic przeciwko?

Bim - 2018-11-13, 19:26

Zapowiada się super :lol:

Jest na czym oko zawiesić no wiesz oczym mówię trzymaj ten trend

Ciekawe co się z tego urodzi :haha: :spoko

krzlac - 2018-11-14, 18:54
Temat postu: Re: RUSZYLIŚMY Z KANAŁEM YouTube !!
maciejerasme napisał/a:
...z moją kobietą ...


To żona, dziewczyna czy po prostu ją kupiłeś?

maciejerasme - 2018-11-14, 21:16

hahhaha :haha: :haha:

tak myślałem, że Margarita będzie budzić większe zainteresowanie niż sam kamper czy podróż :haha:

póki co dziewczyna. Ale już zaklepana :bigok

Bronek - 2018-11-14, 21:30

Myślę, że koledze w pytaniu chodziło o to samczo /złudnie/zaborcze określenie : "moja kobieta" bardziej, niż o samą niewiastę.
:mrgreen:

Trzeba być szarmanckim i dodać np "moja śliczna" , "kochana" , "piękna" itd... inaczej brzmi niż ten raczej epitet którym się posłużyłeś :bukiet: :spoko

My tak w kamperach mówimy, bo w domu to One gadają.

grzegorz_wol - 2018-11-14, 21:34

Kamper też pewnie by wzbudził ale np. moje oko na filmiku go nie zarejestrowało.

Następnym razem sfilmuj go choć z dwie sekundy bo my tu nie wszyscy tacy młodzi.... :spoko

J.Leboski - 2018-11-14, 21:58

Czekam na dalszy rozwój wypadków
krzlac - 2018-11-15, 08:14

Bronek napisał/a:
Myślę, że koledze w pytaniu chodziło o to samczo /złudnie/zaborcze określenie : "moja kobieta" bardziej, niż o samą niewiastę.


BINGO!!!

A swoja drogę ciekawe jak ON JĄ " zaklepał". Ja moja żonę już "klepię" 40 lat i jeszcze codziennie muszę się starać i popisywać.

Bronek - 2018-11-15, 08:34

Czasem kilku klepie i każdy myśli, że ma zaklepane
maciejerasme - 2018-11-18, 12:18

Dobra Panowie, już bez tych zbereżności :roll: :roll: :roll:

Dla zainteresowanych, na kanale właśnie pojawił się pierwszy Vlog, w którym opowiadamy trochę o tym co się działo do tej pory oraz pokazujemy naszego kampera 8-) 8-)

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA I WSPIERANIA
https://bit.ly/2Q83F0E

No i ciekawy jestem co myślicie o kamperze. W grudniu wracamy do Polski i chcemy trochę przeróbek porobić, więc chętnie wysłuchamy Waszych rad :aniolek

Woj-tek - 2018-11-18, 13:00

Coś dziwnie wygląda, bo w jednej części filmu mają kierownicę po prawej stronie (7'10") a w (2'40") po lewej stronie czyżby dwie kierownice. :shock: Może źle widzę to mne poprawcie.
Ogólnie ciekawie się zapowiada, młodzi, energiczni. :idea:

Bronek - 2018-11-18, 13:21

Jako zwiastun i autoprezentacja to OK. A tak...? zobaczymy. Montaż na montażu, to trochę przeszkadza.
Andrzej 73 - 2018-11-18, 14:12

Osobiście nie lubię takich zgrywów przed kamerą. Ale jak Wam to pasuje to oki.
Za duży chaos w tym filmiku i de facto wiem że Was okradli i byliście we Włoszech oraz na Sycylii. Zero konkretów.
Reszta to miszmasz. :spoko

KACPERKI 2 - 2018-11-18, 14:52

A ode mnie macie na zachętę piwko. Za pomysł, nakład pracy, uśmiech i dobry nastrój i fajny podkład muzyczny ;-)

Co do samej treści to zawsze komuś spodoba się bardziej a komuś mniej - normalka ;-)

Na tym forum macie o tyle trudno że tu podróżników przez duże "P" jest wielu, z wieloletnim stażem i "grubym Peselem" ... a ( jak zakładam ) Wasz vlog kierowany jest do młodszego pokolenia "jutubowych oglądaczy" i w tym targecie z pewnością ilość montaży i wodotrysków zrobi karierę.

Inicjatywę popieram. :spoko

Merytorycznie - postarajcie się bo tu na Camperteam taryfy ulgowej nie dostaniecie :spoko

Pawcio - 2018-11-18, 15:42

maciejerasme,
powodzenia w prowadzeniu vlogu i miliona subskrypcji :)
Fajna koncepcja na zarażanie młodzieży kamperowaniem.

Kamperowanie, szczególnie na południu europy posiada zarówno ciemną jak i jasną stronę mocy. Poznaliście obydwie. Niestety wśród CamperTeamowców znane są przypadki, gdzie zostali okradzeni z przedmiotów, pojazdów czy wręcz zagazowani. Przed tym trzeba się po prostu zabezpieczyć - jak poszperasz na forum znajdziesz opisy 'patentów' na złodziei. No i oczywiście podstawą jest zdrowy rozsądek :spoko

slawwoj - 2018-11-18, 17:59

w 2:25 podziękowałem. Nie lubię gapić się na rozwalonego gościa który smyra się po jajach.
maciejerasme - 2018-11-19, 09:11

Dzięki wszystkim za rady i opinie😉😉 na pewno weźmiemy to pod uwagę.
Co do samej treści vlogów, to na pewno w następnych odcinkach będzię tego więcej. W pierwszych chcieliśmy bliżej przedstawić nas samych oraz kamperka. Kolejny idcinek będzie już z konkretnego miasta😉😉
Co do montażu, dynamiki, chaosu - no to my wlaśnie tacy jesteśmy. Zawsze działamy bez planu i spontanicznie. Więc w sumie dobrze, że to widać na filmie😉😉

krzlac - 2018-11-19, 09:22

maciejerasme napisał/a:
....Zawsze działamy bez planu i spontanicznie. Więc w sumie dobrze, że to widać na filmie...


Szkoda tylko, że życie to nie film. Ja na ten moment kciuka nie podnoszę, mimo że też jestem fanem Vana.
Margarita to prawdziwe imię?

zefirwypasu - 2018-11-20, 09:55

Świetnie się ogląda - super montaż - widać duży nakład pracy - lubię takie blogi mobilizują do ruszenia d... z domu. Pozdr.
gryz3k - 2018-11-20, 15:03

maciejerasme napisał/a:
Co do montażu, dynamiki, chaosu - no to my wlaśnie tacy jesteśmy.


Musicie określić grupę docelową do której chcecie trafić. Jako osoba w wieku średnim /46 lat/ ale pracująca na co dzień z młodymi ludźmi rozumiem waszą motywację ale musicie sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo chcecie zawęzić grono odbiorców. Większość kamperowców dorastała w erze sprzed migających obrazków i stąd ta krytyka.
Jeśli ma vlog ma być dla fanu możecie krytykę olać. Jeśli upatrujecie w tym jakieś źródło dochodu to... cóż trzeba zaspokoić w części chociaż gusta tłumu. :oops:

Co do dziewczyny to rzeczywiście stanowi silny wabik do oglądania filmików. Jak w życiu. Wszyscy wolą oglądać Angelinę niż poseł Pawłowicz. :diabelski_usmiech

Powodzenia

Bronek - 2018-11-20, 15:10

:bigok Olać temat kampera.. itd Wszystko i tak kręci sie wokół... :mrgreen:
mischka - 2018-11-20, 15:15

Bronek napisał/a:
:bigok Olać temat kampera.. itd Wszystko i tak kręci sie wokół... :mrgreen:

SOGa :spoko

KACPERKI 2 - 2018-11-20, 16:08

mischka napisał/a:
SOGa :spoko


O! o! to to właśnie :szeroki_usmiech :spoko

tom-cio - 2018-11-20, 19:24

A ja uwazam ze to jeden z ciekawszych sposobow przedstawiania swoich podrozy. A nie flaki z olejem i godzinny film w ktorym sie nic nie dzieje. Macie piwo ode mnie i nagrywajcie dalej. Subskrybowalem :szeroki_usmiech
WODNIK - 2018-11-20, 20:04

Jest całkiem inny, może trochę zwariowany ale się fajnie ogląda. Czekam na dalsze.
Pozdrawiam :spoko

Wojciechu - 2018-11-20, 21:07

Obejrzałem i nie wiem, nie wiem. Tak jakoś – chyba sekwencja myśli Bronka - „Olać temat kampera.. itd Wszystko i tak kręci sie wokół... „ najbardziej w tym filmiku do mnie przemawia.
Z tą podróżą to trochę jak z tym myśleniem -”Nie myśl! A jeżeli już pomyślałeś to Nie mów! Ale jeżeli już powiedziałeś to Nie pisz! Jeżeli już napisałeś to Nie podpisuj! A jak podpisałeś, no to się potem k…. nie dziw.” Może gdy cdn. to będę miał lepsze postrzeganie. Na ten moment nie konieczne. ;)

Mirekl61 - 2018-11-24, 17:15

Łaaał fajne :ok
W końcu zapowiadasię żywa, pełna energii i radości relacja.
Mam nadzieję że nie zobaczę w niej kościołów, katedr i monastyrów :diabelski_usmiech
:pifko

krzlac - 2018-11-26, 09:02

Drugiego odcinka nie będzie?
J.Leboski - 2018-11-26, 12:40

Napięcie rośnie jak u Hitchcocka 8-)
maciejerasme - 2018-11-29, 10:52

krzlac napisał/a:
Drugiego odcinka nie będzie?


Był, był ;) ;) Zapraszamy do oglądania i komentowania.
https://www.youtube.com/watch?v=QVqyH_oU44U

Nowy odcinek w każdą niedzielę o 11.00

krzlac - 2018-11-30, 08:03

Obejrzałem. Do trzech razy sztuka.
KACPERKI 2 - 2018-11-30, 08:13

Ja też i choć ciągle staram się być "na tak" to jakoś teraz podobało mi się mniej...

Qrde mają ludziska pomysł. Są inni niż dziesiątki innych tego typu "relacji" a to przecież dobrze. Może mają właśnie przełomowy pomysł na program amatorsko-podróżniczy i osiągną sukces czego im życzę...

Może to ja już jestem skostniały w swoich światopoglądach? No nie wiem...

Będę oglądał dalej - zobaczymy po której stronie stanę :spoko

maciejerasme - 2018-12-02, 11:47

Tradycyjnie na naszym kanale pojawił się nowy film ;) ;)
https://youtu.be/JGNQWDeAEmo
Zapraszamy do oglądania i komentowania ;)

Miłej niedzieli :aniolek :aniolek

krzlac - 2018-12-02, 19:21

Ja już dziękuje. Watykan nie uratował mycia zębów przed kamerą. Nawet Margarita dzisiaj ziewała (8.23).
maciejerasme - 2018-12-02, 19:46

krzlac napisał/a:
Ja już dziękuje. Watykan nie uratował mycia zębów przed kamerą. Nawet Margarita dzisiaj ziewała (8.23).


Hahaha. Dzięki za wytrwałość :bigok

grzegorz_wol - 2018-12-02, 20:06

Sam prosiłeś o komentarz. Większość z tych 20000 ludzi przychodzi tam by podziwiać freski a wy to wszystko spłyciliście i to jeszcze w kiczowaty sposób.

Wydaje się mi że jesteście oboje ogarnięci takim samouwielbieniem, że chyba nie potraficie podziwiać już nic innego.

Przed odpowiednim obrazem a zwłaszcza freskiem można spędzić godziny przy zachowaniu ciszy i poszanowaniu powagi innych zwiedzających, próbując odgadnąć jego treść, relacje między postaciami, powiązania z historią zdarzenia które opisuje a dla Ciebie kolego ważniejszy akurat w tym miejscu był tyłek wybranej, pożarcie kanapki i infantylne komentarze do treści fresku.

To oczywiście moje osobiste zdanie.

maxtz - 2018-12-02, 20:14

Obejrzałem do mnie to jakoś nie przemawia niestety :spoko
tom-cio - 2018-12-02, 20:27

Ja tez zmieniam zdanie, mialo byc fajnie i taki byl pierwszy odcinek, teraz zgrywacie sie na sile, moze do pokolenia 30latkow i mlodszych to przemowi, mi juz sie przestalo podobac.mogliscie fajnie w inny sposob pokazywac swiat, robienie jaj z wszystkiego nie jest smieszne. Wywalam z subskrybcji
KACPERKI 2 - 2018-12-02, 20:28

Niestety i ja staję po stronie "nie".

Macie swoja formułę, pomysł i to realizujecie. Zapewne znajdziecie swoją grupę docelową ale ja do niej nie dołączę.

Oboje wydajecie się być osobami bardzo sympatycznymi. I to Wasza duża zaleta i mocna strona. Technika montażu filmów też mi pasuje ale... jednak treść nie dla mnie. Nie w tej formie. Za stary jestem... ( choć ciągle myślę że jeszcze nie tak bardzo :shock: )

Może to Wasz pomysł na cyber-biznes... Może się uda ale beze mnie...

Powodzenia w dalszej zabawie :spoko

Mazur - 2018-12-02, 20:44

Widać, że jesteście fajnymi i przyjaznymi ludkami, fajnie że Wam się chce :ok Niestety taki przekaz na tym forum to raczej się nie przyjmie bo jest zbyt mocno "na luzie" i jak zauważono , bardziej cieszycie się sobą ( to super :bigok ) niż poznawanymi miejscami.
Na youtube jesteście w stanie bardzo zaimponować osobom bardzo młodym i takim których jeszcze nie stać na kampera. Dla nich zazwyczaj ten sposób podróżowania to szczyt marzeń. Internet ma praktycznie każdy i może się jarać (lajkować, subskrybować, czy co jeszcze tam) podróżami niedostępnymi dla siebie. Niestety na tym forum ludzie od dawna mają kampera i już "w wielu miejscach byli" , większość widzieli. Myślę że to raczej nie grupa docelowa tego rodzaju vlogów. Niestety Wasz "lekki" przekaz odbiega też od tego co wytrawni kamperowcy oczekują , czyli informacji praktycznych np. gdzie nocować,gdzie obsłużyć kampera, jak trafić , ile kosztuje . Tak to działa :wyszczerzony:
Bardzo życzę powodzenia i miłych, udanych podróży. :kwiatki: (to nie sarkazm)

gryz3k - 2018-12-02, 21:15

Pisałem już o tym wcześniej. CT to raczej nie Wasza grupa docelowa. Mnie pierwszy odcinek zainteresował. Dwa pozostałe średnio. Tak jak napisał Mazur większość z nas takie wizyty ma daawno za sobą. Nie jestem wierzący ale uważam, że w miejscach takich jak Bazylika trzeba się pochylić przynajmniej nad ogromem dokonań twórców. Inaczej po co tam iść?
Tutaj to troszkę jakby przedszkolak zapoznawał nauczyciela z systemem działania przedszkola. Młodość i szaleństwo. Ja to wszystko rozumiem. Sam mając dwadzieścia kilka lat pojechałem samochodem do Rzymu na weekend 😀 Dlatego trzeba czegoś więcej żeby zrobić wrażenie. :spoko

KACPERKI 2 - 2018-12-03, 07:08

gryz3k napisał/a:
że w miejscach takich jak Bazylika trzeba się pochylić przynajmniej nad ogromem dokonań twórców.


Dokładnie - i samo nadanie przewrotnego tytułu "Jak NIE zwiedzać Watykanu" nie wystarczy :(

Ale działajcie. To że nam się nie podoba to nie znaczy że musicie się nami przejmować.

Bronek - 2018-12-03, 07:41

Co jest budujące, to że widać Wasze pozytywne wzajemne relacje. I może to jest najważniejsze? :kwiatki:

Natomiast, nie da się tego oglądać.....pewnie i . z zazdrości :mrgreen:


Poważniej : to w mojej ocenie, to jak 90%* produkcji, jest denerwujące i tym samym będzie oglądane, jak Siostry Godlewskie.
Taki to mamy teraz czas :shock:

krzlac - 2018-12-03, 09:09

Bronek napisał/a:
Co jest budujące, to że widać Wasze pozytywne wzajemne relacje. I może to jest najważniejsze? :kwiatki:


Oby na starość umieli sobie nawzajem podać kapcie.

krzlac napisał/a:
Nawet Margarita dzisiaj ziewała (8.23).


A swoja drogą, taki mistrz montażu mógł tą 1 sekundę wyciąć.

gryz3k - 2018-12-03, 10:01

Bronek napisał/a:
Poważniej : to w mojej ocenie, to jak 90%* produkcji, jest denerwujące i tym samym będzie oglądane, jak Siostry Godlewskie.
Taki to mamy teraz czas


Ok. Po raz kolejny zabrzmię jak pierdziel. Nie jesteśmy grupą docelową. 95% z nas jest wychowanych przed erą migających obrazków. To co dla naszych dzieci jest atrakcyjne dla nas jest żenująco płytkie i bez treści.
Obecnie panuje moda na oglądanie ludzi w sytuacjach codziennych. Nie trzeba zrobić nic nadzwyczajnego by znaleźć poklask na youtube. Wystarczy "rżnąć głupa" lub pokazać coś kontrowersyjnego. To takie "Pamiętniki z wakacji", "Szkoła" czy inne wiekopomne dzieła.
Żeby zaciekawić ludzi doświadczonych w podróżowaniu trzeba pokazać coś więcej niż podróżnicze przedszkole czyli Rzym plus mycie zębów w kamperze okraszone obrazkami kształtnej pupy partnerki

Bronek - 2018-12-03, 10:14

Gdyby zacytować tekst z Mistrzów , Ferdka czy Paździocha?: "Jadła oralnie banana"..

I to wystarczy by zaistnieć :bigok

gryz3k - 2018-12-03, 11:26

Bronek napisał/a:
"Jadła oralnie banana"..


Jako specjalista z branży nie sądzisz, że większe wrażenie zrobiłoby jedzenie banana waginalnie lub analnie? :diabelski_usmiech

Bronek - 2018-12-03, 12:06

Ja cytuję dialog fabularny , Ty zaś marzysz realnie :mrgreen:

Ps. Zrób to (w dwóch trzecich możesz sam zrealizować scenariusz) :oops: i daj na YT, idź z duchem czasu. Pokaż, żeś twórczy.... :bukiet: Bądź oryginalny.... weź kabaczek.
. Będzie łapka w górę :mrgreen:

J.Leboski - 2018-12-03, 12:42

gryz3k napisał/a:


Jako specjalista z branży nie sądzisz, że większe wrażenie zrobiłoby jedzenie banana waginalnie lub analnie? :diabelski_usmiech


Chyba nigdy nie osiągnę tego słynnego poziomu "który my tu staramy sie trzymać na tym forum" 8-) jak pisał pewien moderator...tylko czytać i podziwiać :roll: co za wysublimowane teksty :roll: jestem pod wrażeniem, aż udam sie miedzy "pracowników sezonowych" by ochłonąć...

gryz3k - 2018-12-03, 13:11

Pytanie Bronku był do Ciebie bo tylko Ty możesz rozwiać wątpliwość czy dojdzie do spożycia czy nie.. W technicznej możliwości dokonywania prób wszyscy wiemy. Tylko czy osiągniemy cel?

Znana była sytuacja milicjanta wpychającego kanapkę do odbytu ponieważ dentysta nakazał mu jeść drugą stroną :haha:



Bronek napisał/a:
Będzie łapka w górę


:haha: :haha: :haha:

Spróbuję. W razie co wrzucę linka. :haha: :haha: :haha:

Dzisiaj otwierałem pudełko z książkami i moi uczniowie stwierdzili, że otwieranie pudełka beż wrzucenia na YT to dramat...

gryz3k - 2018-12-03, 13:30

J.Leboski napisał/a:
"który my tu staramy sie trzymać na tym forum"


Przykre, że nie widzisz różnicy pomiędzy robieniem sobie jaj a obrażaniem innych. No chyba, że poczułeś się obrażony...

Bronek - 2018-12-03, 13:36

Ale, .... przyznaję, że korzystam tych celebrytów jutubowych... Chwała, że im się chce. A my mamy wybór.
Robią to z różnych pobudek ale innym czasem się to przydaje. Wystarczy, że jednemu :spoko
Jest w tym doza perwersji, takie rozpakowywanie pudła z odkurzaczem...

maciejerasme - 2018-12-03, 13:49

grzegorz_wol napisał/a:
Sam prosiłeś o komentarz. Większość z tych 20000 ludzi przychodzi tam by podziwiać freski a wy to wszystko spłyciliście i to jeszcze w kiczowaty sposób.

Wydaje się mi że jesteście oboje ogarnięci takim samouwielbieniem, że chyba nie potraficie podziwiać już nic innego.

Przed odpowiednim obrazem a zwłaszcza freskiem można spędzić godziny przy zachowaniu ciszy i poszanowaniu powagi innych zwiedzających, próbując odgadnąć jego treść, relacje między postaciami, powiązania z historią zdarzenia które opisuje a dla Ciebie kolego ważniejszy akurat w tym miejscu był tyłek wybranej, pożarcie kanapki i infantylne komentarze do treści fresku.

To oczywiście moje osobiste zdanie.


Tak, prosiłem i bardzo mnie to cieszy, że się wypowiadacie. No może z wyjątkiem tych "żartów" na temat oralnego jedzenia banana i innych.
Szczerze mówiac nigdy bym się nie spodziewał, że z tego nawiąże się taka dyskusja. Raczej moim celem była chęć podzielenia się z Wami naszą radością wynikającą ze stworzenia kanału i tyle. Oczywiście naszą grupą docelową są młodzi ludzie więc liczylem się z tym, że Wy możecie tego nie kupić. Druga sprawa jest taka, że sami do końca nie jesteśmy zadowoleni z tych dwóch odcinków ale wiemy, że jeśli byśmy odkładali to do momentu aż będziemy w 100% usatysfakcjonowani to byśmy to tak odkładali w nieskończoność. Chcieliśmy po prostu rzucić się na głęboką wodę i uczyć się wszystkiego w praktyce a nie tylko w teorii. Pewne jest to, że w przyszłości będzie więcej "treści". Będziemy więcej mówić o miejsach, w których się znajdujemy oraz o "patentach kamperowych" i darmowych miejscówkach. Teraz np. szykujemy odcinek z toskanii gdzie praktycznie codziennie nocowaliśmy na darmowych parkingach z prądem no i oczywiście wodą i miejscem do zrzucenia wody szarej.

Wracając do Twojego komentarza. My też, tak jak te 20000 przyszliśmy podziwiać kunszt dawnych twórców. Sam skończyłem architekturę i "coś tam" o historii sztuki wiem. Natomiast nie czułem potrzeby nagrywania mojego zachwytu nad każdym pojedyńczym dziełem, które tam widzeiliśmy. Wręcz przeciwnie nasza taktyka była inna. Chceiliśmy dotrzeć (głównie do młodszego pokolenia) i pokazać im, że zwiedzanie muzeum nie musi się tylko kojarzyć z nudymi wycieczkami szkolnymi - sam tak miałem. Wiedziałem, że prędzej zainteresujemy naszych młodszych widzów pokazując im fresk Rafaela wraz ze "śmiesznym" komentarzem, niż tylko przy akompaniamencie podniosłej muzyki czy, co gorsza opisując dany styl czy historię.
Oczywiście chcemy sprzedawać trochę historii czy faktów związanych z miejscem, w którym się obecnie będziemy znajdować ale raczej w formie luźnych ciekawostek. Na pewno będzie tego więcej niż w poprzednich dwóch odcinkach ale też nie mamy zamiru wyręczać przewodników turystycznych. Taki jest nasz pomysł na kanał i mamy nadzieję, że się spradzi i dotrzemy do wielu młodych ludzi, którym będziemy mogli pokazać kawałek świata i sprzedać trochę wiedzy (którą będą mogli pogłębiać w bardziej fachowej lekturze). Ale to wszystko na luzie i z poczuciem humoru.
Jeśli ktoś się poczuł urażony albo ma wrażenie, że jesteśmy ignorantami i nie mamy szacunku do historii sztuki, architektury czy miejsc świętych..to jest w dużym błędzie. To, że przy rzeźbie Rodina dałem komentarz o zmianie bielizny czy w bazylice św. Piotra powiedzieliśmy, że jest drugą co do wielkości..nie oznacza od razu, że nie mamy szaunku do tych miejsc czy artystów. Uwierzcie mi, że jeśli miałbym iść do muzeum po to żeby się pośmiać z obrazów rzeźb to wolałbym nie wydawać kasy na bilety, a zostać w kamperze i obejrzeć jakąś dobrą komedię.

A tak na marginesie, to czy właśnie nie to odróżnia sztukę od instrukcji obsługi pralki, że właśnie każdy może ją interpretować na swój własny sposób?

Sorki, że się tak rozpisałem ale patrząc na ilość negatywnych komentarzy poczułem chęc wyjaśnienia nieco naszego podejścia do tematu gdyż niestety zostało błędnie zinterpretowane. Mam tylko nadzieję, że z czasem nauczymy się jasno przekazywać nasze intencje w filmach, tak by nikt nie miał problemu z poprawnym ich odczytaniem :)
Najważniejsze, że dzisiejszy świat oferuje nam tak wielki wybór rozrywki, że każdy może oglądać to co mu się podoba, a to co nie - po prostu ignorować.

gryz3k - 2018-12-03, 14:28

maciejerasme napisał/a:
No może z wyjątkiem tych "żartów" na temat oralnego jedzenia banana i innych.


No widzisz takie jest właśnie poczucie humoru leśnych dziadków. :diabelski_usmiech

Ja będę jeszcze do Was zaglądał po to choćby, żeby przypomnieć sobie jak odbierałem świat zwiedzając go w Waszym wieku. :spoko

grzegorz_wol - 2018-12-03, 14:47

Fajnie, że podniosłeś rękawice i wszystko wyjaśniłeś.

Faktycznie odebrałem film nie tak jak byście chcieli. Nie mam nic do interpretacji sztuki tylko kurcze... to miejsce ... no wiesz. Nieświadomie możesz kogoś obrazić a przecież tego nie chcecie.

Tak sobie myślę może skoro masz wiedzę to podnieś poprzeczkę i powiedz coś więcej o tym z czego się nabijasz ( coś więcej niż można wyczytać z wiki) a potem se to zdeptaj jak chcesz ale przynajmniej nikt nie zarzuci ci bycia prymitywnym.

Cieszę się że jesteście na forum. :spoko

PS.

Przepraszam za Kolegów wyżej. Czasami trochę przeginają.

Powsinoga - 2018-12-03, 18:05

No, przyszedł czas aby cos napisać od siebie ponieważ przeczytałem ta dyskusje dwa razy i troszkę jestem zniesmaczony
Sugerowanie że taka właśnie aktywności i forma " może imponować tylko tym których nie stać na kampera " albo że " może obrażać uczucia ( w domyśle religijne ) innych" jest bardzo na wyrost i jakoś mi nie pasuje do forum skupiających "zwierzęta stadne" jak mysle. Nie jestem już młody więc wiem że taka bezinteresowna zawiść jest nasza cechą narodowa ale aż taka krytyka i TAKIE argumenty nie przystojną chyba na tym forum ....... ??
To młodzi ludzie którzy lubią podróże i dzielić się SWOIMI wrażeniami z innymi i chwała im za to że coś robia, że robią coś czego nie oczekuje ogół i nie poddają się schematom bo wtedy właśnie sa SOBA i odnajdują w tym radość .
Trzymam kciuki i nie poddawajcie się ;) bo nigdy nie uszczesliwicie wszystkich .

gryz3k - 2018-12-03, 18:17

Powsinoga napisał/a:
Sugerowanie że taka właśnie aktywności i forma " może imponować tylko tym których nie stać na kampera "


Czytaj dokładnie. Jeszcze nie stać co jest stwierdzeniem faktu. Większości 20 latków nie stać.

Powsinoga napisał/a:
że " może obrażać uczucia ( w domyśle religijne ) innych"


Nie bardzo wiem gdzie to znalazłeś.

Proponowałbym czytać z większym zrozumieniem a spotka Cię mniejszy niesmak. :spoko

Każda rzecz opublikowana w internecie nie jest do oglądania dla SIEBIE lecz dla innych i podlega ocenie innych. Materiały tego typu z założenia publikuje się dla poklasku /lików/ ponieważ im więcej lików tym większy zasięg/popularność i większa szansa na zarobienie na tym kasy. Żeby to osiągnąć należy produkować materiały akceptowalne dla jak największej ilości odbiorców. Ot i cała filozofia. Jak mi nie wierzysz to zastanów się dlaczego na końcu każdego filmiku jest prośbo o subskrypcję i łapkę w górę.

Wojciechu - 2018-12-03, 18:35

maciejerasme napisał/a:
z czasem nauczymy się jasno przekazywać nasze intencje w filmach, tak by nikt nie miał problemu z poprawnym ich odczytaniem


Trudna sztuka - to jak mówienie- tak, by rozmówca zrozumiał. Co do żartów o bananie i jedzeniu - bym nie przesadzał. Bronek fachowiec i wie co mówi - choć i on może mieć kłopoty mówienia ze zrozumieniem - przykład - Przychodzi baba do ginekologa na rutynowe badania: -Oj, widzę nadżerkę. -Kurde mówiłam, że ma ino polizać, a on zaraz nadżarł - nooo może to mało poetycki przekaz.
Natomiast Wasz vlog przemówił do mnie w zwiastunie - scena na skale -czytelne i ładne - ładniejsze niż przekaz historii sztuki.
Tak swoją drogą - nasze przekazy forumowe mogą być trudne, bywają jednak, również ciekawe - bo tu tyle opinii i porad, ilu userów - artystów - fachowców w każdej dziedzinie - dosłownie i w przenośni. Warto więc poświęcić chwilę - choćby z nudów. ;)

Bronek - 2018-12-03, 18:41

To nie ja powiedziałem, ale kto to zrozumie.? Cytat to cytat, nie cycki. Ale już przywykłem :spoko
xbartman - 2018-12-03, 18:43

Obejrzałem, z trudem. Nie wiem co to jest i o co chodzi. Chyba nie dla mnie.
Dla nastolatków może się nada, ja już za stary.

J.Leboski - 2018-12-03, 19:16

gryz3k napisał/a:
Przykre, że nie widzisz różnicy pomiędzy robieniem sobie jaj a obrażaniem innych. No chyba, że poczułeś się obrażony...


Nigdzie nie napisałem ze nie wiedzę różnicy... napisałem o rzekomym bardzo wysokim POZIOMIE tego forum... jezeli dla kogoś rechot o wsadzaniu banana w :dupa to szczyt savoir-vivre'u i dowcipu to... współczuje. Nie, nie czuje sie obrażony, chociaż sie starasz...daremny twój trud.

gryz3k - 2018-12-03, 19:40

J.Leboski napisał/a:
rechot o wsadzaniu banana w to szczyt savoir-vivre'u i dowcipu to... współczuje. Nie, nie czuje sie obrażony, chociaż sie starasz...daremny twój trud.


Widzisz, i znowu nie załapałeś bo nie o rechot z wsadzania chodziło tylko o to czy można jeść wyłącznie oralnie jak zacytował klasyka Bronek. Jedzenie oralne to tak jak organoleptyczne całowanie kogoś w doopę. No cóż, niektórym jednak słowo oralnie kojarzy się jednoznacznie...

Dla ścisłości nie starałem się Cię obrazić lecz pokazać, że uwaga zwrócona Ci przez administrację dotyczyła raczej stosunku do innych ludzi i obrażania ich.

Skoro jednak nie odpowiada Ci poziom to myślę, że niewielu będzie tęsknić jak zrezygnujesz z narażania się na takie szambo...

J.Leboski - 2018-12-03, 20:37

gryz3k napisał/a:
Widzisz, i znowu nie załapałeś bo nie o rechot z wsadzania chodziło tylko o to czy można jeść wyłącznie oralnie jak zacytował klasyka Bronek. No cóż, niektórym jednak słowo oralnie kojarzy się jednoznacznie...


gryz3k napisał/a:

Jako specjalista z branży nie sądzisz, że większe wrażenie zrobiłoby jedzenie banana waginalnie lub analnie? :diabelski_usmiech


widzisz...ponownie doskonale "załapałem", a Ty chyba nie za bardzo wiesz co piszesz :roll:

gryz3k napisał/a:
Dla ścisłości nie starałem się Cię obrazić lecz pokazać, że uwaga zwrócona Ci przez administrację dotyczyła raczej stosunku do innych ludzi i obrażania ich.



Wybacz ale to ja wiem najlepiej czego dotyczyła, a Ty to możesz sobie co najwyżej gdybać, albo włączyć tą swoją słynną "wyobraźnie"...

gryz3k napisał/a:
Skoro jednak nie odpowiada Ci poziom to myślę, że niewielu będzie tęsknić jak zrezygnujesz z narażania się na takie szambo...


"Szambo"? to Twoja ocena, nie oceniam forum, pisze to do Ciebie i o Twoim poziomie, nie jesteś nikogo rzecznikiem, a już na pewno nie dziesięciu tysiecy użytkowników tego forum. Jak sam widzisz Twój "dowcip" nie tylko mi sie nie podoba.

LukF - 2018-12-03, 21:37

Panowie, może już wystarczy tych osobistych "wycieczek" i przytyków. Bardzo proszę.... Źle się tego czyta :roll:
joko - 2018-12-03, 23:10

Pierwszy odcinek obejrzałem cały , drugi prawie ..... a z tego ostatniego pięć krótkich losowo wybranych fragmentów ......
Nie podoba mi się , mniej więcej z tych samych powodów z których nie znoszę serii "Transformers" ...... głównie sama rozpierducha :szeroki_usmiech
Oczywiście nic osobistego , a moja negatywna ocena dotyczy "dzieła" nie autorów :spoko

Filmy czy fotorelacje w podróży oglądam z dwóch powodów, aby zainspirować się do własnej podróży w miejsca w których jeszcze nie byłem , lub z ciekawości aby zobaczyć jak miejsca w których byłem , widzą inni. Wasze filmy dla mnie nie są ani o kamperze, ani o podróży nim, ani o miejscach , które w swej podróży odwiedzacie ...... to są filmy o Was ;) .
Trochę mi one przypominają , wszechobecne na Youtube recencje różnych produktów ........ z których o samych produktach za cholerę nic się nie dowiesz, bo "gwiazdą" jest nie produkt tylko "opowiadacz" :haha:

Kiedyś , jak ruszała transmisja TV SAT w HD, na jednym z kanałów podróżniczych , była taka seria pt: "Ziemia o wschodzie słońca". Przez godzinę pokazywany był statyczny obraz z jednego ujęcią kamery HD, przedstawiający wschód słońca w różnych miejscach na ziemi (codziennie z innego miejsca). Kurcze, nic się tam prawie nie działo , a można było z przyjemnością przesiedzieć godzinę , gapiąc się w TV ......
Wspominam o tym, bo to taka totalna przeciwwaga do Waszych filmów :bigok

gryz3k - 2018-12-03, 23:28

J.Leboski napisał/a:
gryz3k napisał/a:

Jako specjalista z branży nie sądzisz, że większe wrażenie zrobiłoby jedzenie banana waginalnie lub analnie?


widzisz...ponownie doskonale "załapałem", a Ty chyba nie za bardzo wiesz co piszesz


Ok, bo widzę, że niestety sam nie pojmiesz. A wystarczyłoby zerknąć do słownika. Otórz oralnie nie można jeść. Tak samo waginalnie czy analnie. Oralnie można się wypowiadać. Sprawdź znaczenie słów i może zrozumiesz,że każde z nich występuje samodzielnie poza kolokacją ze słowem seks. Jestem przekonany, że Bronek doskonale to rozumie, czego faktycznie nie mogłem spodziewać się po tobie. Tu właśnie może o ten poziom chodzić. Polecam więc Słownik języka polskiego.

Nasza rozmowa to tak jak w tym dowcipie. Słyszałam, że Kowalski jest bibliofilem. Oj, co też Pani wygaduje. To bardzo porządny człowiek :haha:

joko - 2018-12-03, 23:46

Choopy, dajcie se po razie .... oralnie, analnie, czy waginalnie, bez różnicy ... z tym, że niekoniecznie tutaj ....
marcinPK - 2018-12-03, 23:50

hmmmm... a ja to bym chciał częściej widzieć w koszulce bez stanika pod spodem....
będzie grzecznie, erotycznie itd..

wzorem mojej kochanej żonki, inne youtube'rki podróżnicze też tak robią... gdy stanik "zagubiać" się często gdzieś w praniu, szafce czy plecaku, a tu akurat trzeba... Youtubować ... mniam.....
a co....
przyjacielu do dzieła wszystkie staniki pochować, oglądalność wzrośnie...

dorzuciłem swoje 5groszy...

Bronek - 2018-12-04, 07:13

Miś; Alternatywy 4 ; Kariera Nikodema Dyzmy ; Życie według Kiepskich..

To tylko Polak potrafi zrozumieć te jaskółki.... zwiastujące...

Jeden cytat o jedzeniu ustami owocu, a tyle się zadziało...
:mrgreen:
Usta przedyskutowano, a o Bananie nic :( . :?:

Można się było np. od małp wyzwać?

Drodzy Autorzy.... zgodnie z zasadą :" Nieważne jak, byleby mówili" , macie sukces :roza:

Wojciechu - 2018-12-04, 08:47

J.Leboski napisał/a:
napisałem o rzekomym bardzo wysokim POZIOMIE tego forum...



Znów mamy przykład dyskusji – jak w Skaryszewie – chaos, rżenie koni, pijackie awantury – największa rzeźnia……..
Tak od pewnego czasu myślę – czy nie warto poprosić szefostwo forum, o wywalenie wszystkich postów społecznych. To forum miało chyba inny cel. Jest grupa userów, którzy nie posiadają kamperów i nie mają pojęcia o nich. O Teamie Campr-rowym, tym bardziej.
Chciałbym, by to nasze grono było w jakiś sposób zaprzyjaźnione, czy przyjaźnie ustosunkowane wzajemnie.
Niestety jest kilka osób, którzy to forum gwałcą, niczym żołdacy na froncie.
Nigdy nie sądziłem, że osoba której nie widziałem na oczy, wzbudzi we mnie tyle negatywnych emocji, niestety.
Nigdy nie sądziłem, że o tych emocjach napiszę bez pardonu – panie Leboski – nie lubię pana – za impertynencje, bucowatość i trollowanie.
Tym oto sposobem dostał się pan na „pudło” zajmując trzecie miejsce dla ignorowanych. :(

gryz3k - 2018-12-04, 10:11

xbartman napisał/a:
Obejrzałem, z trudem. Nie wiem co to jest i o co chodzi. Chyba nie dla mnie.
Dla nastolatków może się nada, ja już za stary.


Cały problem z dzisiejszym youtube i innymi mediami polega na tym, że "każdy śpiewać może". To tak jak z celebrytami. Nic szczególnego nie trzeba dokonać. Wystarczy dobrze wyglądać i być "kontrowersyjnym".

Staram się tłumaczyć mojej córce, że w życiu najpierw trzeba czegoś dokonać a dopiero potem ogłaszać to w internecie. Dzisiaj niestety dominuje bylejakość. Prosta rzecz może podbić internet w przeciwieństwie do wielkich wyczynów. Wbiegnięcie w kolorowych majtkach na górkę szczęśliwicką może dostać więcej lików niż zimowe wejście na K2.

Ubawiła mnie własna córka, kiedy podniecała się książką Neli małej reporterki. Moja córka była w takiej samej lub większej ilości miejsc na świecie ale to wszystko nic bo nie wydała o tym książki i nie pojawiła się w telewizji. :gwm

mischka - 2018-12-04, 11:20

gryz3k napisał/a:
Moja córka była w takiej samej lub większej ilości miejsc na świecie ale to wszystko nic bo nie wydała o tym książki i nie pojawiła się w telewizji. :gwm

Jeszcze nie jest za późno :spoko

gryz3k - 2018-12-04, 12:13

mischka napisał/a:
gryz3k napisał/a:
Moja córka była w takiej samej lub większej ilości miejsc na świecie ale to wszystko nic bo nie wydała o tym książki i nie pojawiła się w telewizji. :gwm

Jeszcze nie jest za późno :spoko


Nie, u nas jakoś nikt nie ma parcia na szkło.😀

J.Leboski - 2018-12-04, 18:10

prof-os napisał/a:
Znów mamy przykład dyskusji – jak w Skaryszewie – chaos, rżenie koni, pijackie awantury – największa rzeźnia……..

i tu bym sie także zgodził, o tym własnie pisałem...

prof-os napisał/a:
Niestety jest kilka osób, którzy to forum gwałcą, niczym żołdacy na froncie.

i tu bym też sie zgodził, o tym własnie pisałem...mój "gwałt" :shock: :roll: cie drażni? :shock: a żołdacki, frontowy dowcip już nie? :roll:

prof-os napisał/a:
– nie lubię pana – za impertynencje, bucowatość i trollowanie.


a i vive versa proszę pana...chociaż dodał bym do tego hipokryzje...

prof-os napisał/a:
Tym oto sposobem dostał się pan na „pudło” zajmując trzecie miejsce dla ignorowanych.

bardzo sie wzruszyłem, o mój ty prof-esorze! :(

***************************************************************************
gryz3k napisał/a:
...czego faktycznie nie mogłem spodziewać się po tobie. Tu właśnie może o ten poziom chodzić. Polecam więc Słownik języka polskiego.


a czego ja mogłem sie spodziewać po Tobie? ...ze znowu coś bedziesz kręcił, tym razem ze niby Twoje, hmm...dowcipy kojarzą się komuś z "seksem" :roll: daruj sobie tego rodzaju kolejna prezentacje swoich fantazji erotycznych...mi to rybka, co Ty z tymi bananami robisz i gdzie je wkładasz...tylko mi nie wkładaj... do ust słów, których nie powiedziałem.

gryz3k - 2018-12-04, 20:35

Skończyłem tłumaczyć. Nadal nie łapiesz. Trudno. Czasem trzeba się poddać.
robba - 2018-12-04, 20:53

joko napisał/a:
Pierwszy odcinek obejrzałem cały , drugi prawie ..... a z tego ostatniego pięć krótkich losowo wybranych fragmentów ......


Przez te Wasze hałasy obudziliście Joko... ;)

gryz3k - 2018-12-04, 23:48

TataLama napisał/a:
Bardzo się cieszę,że jesteście na tym forum.

Nareszcie powiew świeżości.

Niestety od iks czasu wali tu chryzantemami.


Ależ Oni nie są na forum. Zwyczajnie reklamują swój kanał.

Wyrzuć coś świeżego i zagłusz ten smród chryzantem. Nie pamiętam bym coś Twojego czytał.

Andrzej 73 - 2018-12-05, 00:06

TataLama napisał/a:
Nareszcie powiew świeżości.

Niestety od iks czasu wali tu chryzantemami.

No faktycznie stary już jestem i do piachu muszę się szykować.

Ja jednak odróżniam normalne zachowanie od robienia czegoś pod publiczkę.

:spoko

maciejerasme - 2018-12-06, 16:13

Dobra Panowie.. widzę, że niezłą burzę wywołaliśmy - totalnie nieświadomie.
Oczywiście dziękujemy za wszelkie rady. Dopiero startujemy więc wszystkiego się uczymy. Od wmyślania odcinków, przez kręcenie, występowanie przed kamerą, po montaż i wszystkie inne techniczne sprawy. Wiadomo, jednym się spodoba innnym nie;)) Ale też nie ma co z tego powodu iść na noże i się obrażać. Więcej luzu i dystansu;))
A tymczasem.. w naszej 'kamperowej' produkcji powstał nowy film. Zmieniliśmy nieco system i teraz będziemy wrzucać, krótkie filmy a częściej.
No ale nie ma co gadać, sami się przekonajcie czy wyciągamy jakieś lekcje. Zapraszamy na 4-minutową wycieczkę do Darmowych Term we Włoszech czyli VITERBO :) Oczywiście czekamy na komentarze - nawet te demotywujące;)

https://youtu.be/qOG7L1_DUHw

Bronek - 2018-12-06, 16:42

:pifko za asertywność , dystans i pozytywne myślenie. Resztę niech pokrywa milczenie :mrgreen: :spoko
J.Leboski - 2018-12-06, 17:58

maciejerasme napisał/a:
Dobra Panowie.. widzę, że niezłą burzę wywołaliśmy - totalnie nieświadomie.


to nie Wy, "awantura" nie na temat w waszym wątku, taka tu świecka tradycja...

:pifko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-12-06, 18:04

w 2012 i 2013 byliśmy w termach trochę widze się zmieniło.Niebezpiecznie w nocy bo młodzi baluja w ciepłych wodach.Ale powinniscie zwiedzić miasto mówi się że to miasto biskupów.B.M :roll: .Saturnia,Bagno di Viggnoni, Bagni di Petroli to naturalne termy w Toscani.,
grzegorz_wol - 2018-12-06, 22:08

Filmik OK. Można się dowiedzieć z niego o miejscu wszystko co potrzeba. Nie byłem tam i mnie zachęciliście by to naprawić. Miejsce jak miejsce fakt, że są ładniejsze we Włoszech ale i tak "sprzedaliście" je tak że nie przychodzi mi do głowy jak można by było zrobić to lepiej.

Wszystko co piszę to tylko moje osobiste zdanie. Nie znam się na kręceniu filmów ale zastanowiłem się trochę co w Waszych filmach mi nie odpowiada lub co bym zmienił. Pogląd na to jak są odbierane filmiki da wam dopiero wypadkowa z takich osobistych wrażeń więc...

Filmy prezentują Was kontra otoczenie może warto wprowadzić do filmu jakieś relacje wewnętrzne. Chodzi mi o sytuację np że mówisz jedno na filmie a myślisz głośno co innego.
Tą metodą można by sytuację kiedy dosiadasz się do Lubej szczebioczącej w wannie z obcym przerobić na jakiś samczy odruch obrony swego

( myśląc sobie głośno np. o następny się przykolegował ... może się jednak przemieszczę).

No ja tak przynajmniej odebrałem to co zrobiłeś.


Co do prezentacji sztuki. Dopiero jak sobie spróbowałem w głowie poukładać jak sam bym opisywał ( zinterpretował) obraz lub rzeźbę w jakiś szybki i wesoły sposób to stwierdziłem, że proste to to nie jest. Masz rację że przewodnikowy styl opisujący co widzimy i kiedy to to się działo itp jest bez sensu. Sam nigdy nie czytam za dokładnie co dany obraz przedstawia. Wolę oglądać pierwszy raz na surowo co mi się w głowie uroi to moje. Potem sobie można doczytać.
Kryterium podstawowe to tak jak ktoś napisał kogo chcesz zachęcić do obejrzenia obrazu. Może i mam swoje lata ale zaryzykuje pogląd, że nastolatków degustujących przed blokiem co popadnie to choćbyś na uszach stawał to nie zachęcisz. Pójdzie za wami ktoś kto jest ciekawy świata czyli ambitniejszy od średniej - tak mi się wydaje. Poziom dowcipu możesz śmiało przesunąć w stronę bardziej wyrafinowanego.

Może w prezentacji obrazu zamiast opisywać to co widać na obrazie pójść bardziej w skojarzenia sytuacyjne itp.
Opisując coś powiedział bym wpierw coś z sensem a zaraz potem coś odjechanego (taki kontrast).

Moje skojarzenie sytuacyjne do obrazu z poprzedniego filmu

Zamiast " nigdy nie lubiłem tej maski" przerobił bym na:

"Dobra panowie bank otwierają o 8.00. Ty młody stoisz na czatach. Wy dwaj ...itp."

Wiem że to też głupie ale co się komu skojarzy to jego sprawa a najważniejsze to pobudzić wyobraźnie.

:spoko

izola - 2018-12-06, 22:50

Obejrzałam 2,75 odcinka ... Magdzia "ta kobieta zaklepana" ratuje całą akcję :mrgreen: ...dobrze jej to idzie ... a cierpliwa jest słysząc ciągle :
"Kobieto co ty tam robisz"
"no kobieto już się ogień pali"
"choć kobieto kaszankę trzeba zrobić" ... a Magdzia robi bez mru mru a pasza siedzi i piwo pije :haha: ;)


Z filmików można wiele zrobić, nie rozciągać w czasie a podać więcej ciekawostek turystycznych , co rozluźni atmosferę.
Techniczne wyjaśnienia co do kampera, już inni zrobili dokładniej , więc bym nie traciła widza tymi informacjami np. wymiana okna ;)

Komentarze rozwinąć , zrobić bardziej z werwą i humorem bo to pasuje do was ...a będzie dużo lepiej ;)
Suma summarum , jak dla amatorów którzy znajdą oglądacza jest ok. :spoko

maciejerasme - 2018-12-06, 22:51

grzegorz_wol napisał/a:
Filmik OK. Można się dowiedzieć z niego o miejscu wszystko co potrzeba. Nie byłem tam i mnie zachęciliście by to naprawić. Miejsce jak miejsce fakt, że są ładniejsze we Włoszech ale i tak "sprzedaliście" je tak że nie przychodzi mi do głowy jak można by było zrobić to lepiej.

Wszystko co piszę to tylko moje osobiste zdanie. Nie znam się na kręceniu filmów ale zastanowiłem się trochę co w Waszych filmach mi nie odpowiada lub co bym zmienił. Pogląd na to jak są odbierane filmiki da wam dopiero wypadkowa z takich osobistych wrażeń więc...

Filmy prezentują Was kontra otoczenie może warto wprowadzić do filmu jakieś relacje wewnętrzne. Chodzi mi o sytuację np że mówisz jedno na filmie a myślisz głośno co innego.
Tą metodą można by sytuację kiedy dosiadasz się do Lubej szczebioczącej w wannie z obcym przerobić na jakiś samczy odruch obrony swego

( myśląc sobie głośno np. o następny się przykolegował ... może się jednak przemieszczę).

No ja tak przynajmniej odebrałem to co zrobiłeś.


Co do prezentacji sztuki. Dopiero jak sobie spróbowałem w głowie poukładać jak sam bym opisywał ( zinterpretował) obraz lub rzeźbę w jakiś szybki i wesoły sposób to stwierdziłem, że proste to to nie jest. Masz rację że przewodnikowy styl opisujący co widzimy i kiedy to to się działo itp jest bez sensu. Sam nigdy nie czytam za dokładnie co dany obraz przedstawia. Wolę oglądać pierwszy raz na surowo co mi się w głowie uroi to moje. Potem sobie można doczytać.
Kryterium podstawowe to tak jak ktoś napisał kogo chcesz zachęcić do obejrzenia obrazu. Może i mam swoje lata ale zaryzykuje pogląd, że nastolatków degustujących przed blokiem co popadnie to choćbyś na uszach stawał to nie zachęcisz. Pójdzie za wami ktoś kto jest ciekawy świata czyli ambitniejszy od średniej - tak mi się wydaje. Poziom dowcipu możesz śmiało przesunąć w stronę bardziej wyrafinowanego.

Może w prezentacji obrazu zamiast opisywać to co widać na obrazie pójść bardziej w skojarzenia sytuacyjne itp.
Opisując coś powiedział bym wpierw coś z sensem a zaraz potem coś odjechanego (taki kontrast).

Moje skojarzenie sytuacyjne do obrazu z poprzedniego filmu

Zamiast " nigdy nie lubiłem tej maski" przerobił bym na:

"Dobra panowie bank otwierają o 8.00. Ty młody stoisz na czatach. Wy dwaj ...itp."

Wiem że to też głupie ale co się komu skojarzy to jego sprawa a najważniejsze to pobudzić wyobraźnie.

:spoko


Wow. Dzięki.
Gdybyśmy częściej dostawali takie szczere rady.. byłoby pięknie.
Co do samych term to fakt, nic nadzwyczajnego. We Włoszech jest mnóstwo ciekawszych i piękniejszych miejsc. Ale my niestety kamerę dostaliśmy dopiero pod koniec naszej podróży po Włoszech, gdzie już te wszystkie TOP miejsca mieliśmy za sobą + pogoda nie rozpieszczała. Ale i tak chcieliśmy działać i robić materiał z tego co mamy (z drugiej strony myślę, że to też fajna okazja żeby pokazać miejsca mniej znane, a też warte odwiedzenia).
Co do Twoich dwóch pomysłów - kupujemy to na MAXA. Wewnętrzne relacje - no świetne, to może być dobry 'pobudzacz''. Myślę, że już niedługo to ujrzysz w naszych filmach ;)
Co do sztuki, no to masz rację. Mogło to być lepiej wykonane (przykład z napadem na bank - mega). Ale serio, idąc do tego muzeum priorytetem dla nas było zwiedzanie. Totalnie nie myśleliśmy, że zrobimy z tego film, więc nagrywane też było tak 'bez pasji'.
W każdym razie, dziękujemy jeszcze raz za Twoj komentarz i pozdrawiamy :spoko

gryz3k - 2018-12-07, 11:06

Konwencja ostatniego filmu również bardziej mi odpowiada. Kierunek dobry. :spoko
KACPERKI 2 - 2018-12-07, 11:44

gryz3k napisał/a:
Kierunek dobry


To prawda - jest lepiej ;-)

Bim - 2018-12-07, 17:51

Agat napisał/a:
gryz3k napisał/a:
Kierunek dobry


To prawda - jest lepiej ;-)


a gdzie będą nastepne jeziorka termalne za free kręcone ,żeby było prawie perfekt? :mrgreen:

marcinPK - 2018-12-07, 18:05

maciejerasme napisał/a:


Wow. Dzięki.
Gdybyśmy częściej dostawali takie szczere rady.. byłoby pięknie.


wow... a ja... a ja... też udzieliłem cennych rad... co więc z nimi???

maciejerasme - 2018-12-16, 12:07

Dzisiaj wrzuciliśmy nowy film na nasz kanał. Warto zerknąć bo miejsce nie jest tak znane, a robi OGROMNE wrażenie. Zapraszamy na wycieczkę do CIVITA DI BAGNOREGIO

https://youtu.be/0ZcQEJ4SCHI

Oczywiście jak zawsze czekamy na opinie :spoko :spoko

majsterus - 2018-12-16, 12:46

maciejerasme nie trafisz do 90% użytkowników tego forum :D
Nie da rady, mnie zlinczowali kiedyś, że chciałem zabrać koleżankę z Panamy i pokazać jej miasta w Europie moją T4 a nie kamperem w Polsce. Odniosłem wrażenie że ludzie nigdzie więcej nie byli poza granicami Polski i ta oto Polska była najcudowniejszym miejscem na ziemi.
A ja wziąłem swoje T4 obskoczyłem północ Francji, Paryż, Holandię i byłem mega zadowolony, a polskie morze bałtyckie zwiedzane kilka dni później okazało się po prostu "słabe" ale za to bardzo drogie:D
Tak więc rób swoje :D

Bronek - 2018-12-16, 13:08

No i pomijając ...powyższy post sfrustrowany ...z zaleganiem afektu z trafna jednak konkluzją .

To stwierdzam iż trening czyni mistrza . Ponoć 5% talentu reszta to praca .

Gratulacje Jeszcze raz za asertywność , dystans do siebie i duże, duże postepy.. :kwiatki:

grzegorz_wol - 2018-12-16, 18:38

Film mi się podobał. Tak nie do końca rozumiem dlaczego filmik ma nie trafić do większości na forum. Miejsce przecudowne. Słońce było kiepskie bo latem wygląda to inaczej ale efekt na filmie powala taką jakąś surowością.

Jak mnie się ktoś zapyta gdzie byłem w tym roku to odpowiem a weź sobie pooglądaj i dam namiar na ten filmik.


Życzę mega oglądalności. :spoko

KACPERKI 2 - 2018-12-16, 18:38

Oooooo tak!

Poważna zmiana na lepsze.

Już wcześniej pisałem że mi osobiście podoba się to jak robicie filmy ( technika, te przyspieszenia, zwolnienia, efekty i muzyka ) ale tym razem z chęcią zapoznałem się też z treścią którą chcieliście przekazać. Chciałoby się zadać pytanie: dlaczego tym razem tylko 5 minut filmiku?
A to chyba o czymś świadczy 8-)

Moim zdaniem - dobry kierunek zmian. :spoko

WODNIK - 2018-12-16, 21:25

:dobrarob
:pifko
Pozdrawiam :spoko :spoko

SZMUN - 2018-12-17, 09:29

Maciek i Margerita - fajne filmy! Szczególnie dobry wprowadzający w meandra Waszego VanLife'u.
Dobry montaż, muzyka świetna - zasubskrybowani.
Czekam na następne materiały.
P.S. Też z wielkopolski.

pasza - 2018-12-17, 22:43

Filmik ciekawy dobrze zmontowany ale po co te infantylne zajawki i golizna?
Mało materiału choć i tak przekonaliście mnie, aby tam zajrzeć.
https://www.youtube.com/watch?v=qOG7L1_DUHw


Wcześniejszy wpis usunąłem bo i tak mało kto zrozumie.

Andrzej 73 - 2018-12-17, 23:03

No i jest progres. :ok
Wygląda to dużo lepiej niż poprzednie odcinki.
Jak będziecie podążać tą drogą pewnie znajdziecie wielu oglądających.
:spoko

izola - 2018-12-17, 23:10

zajdą, znajdą ale czas trzeba mieć by pooglądać, zima jest dobry okres bo latem to kicha ;)
maciejerasme - 2018-12-23, 11:28

Bim napisał/a:


a gdzie będą nastepne jeziorka termalne za free kręcone ,żeby było prawie perfekt? :mrgreen:


Mówisz i masz! Kolejny film z kolejne jeziorka termalne. Tym razem miejscowość BAGNI SAN FILIPPO.
https://youtu.be/ZVYUFeYVIYc

I dziękujemy wszstkim za ten pozytywny odzew. Motywuje to do dalszej pracy, baaardzo :lol: :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group