Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nasze opinie i pytania, - Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!

KamperManiak - 2019-01-01, 12:16
Temat postu: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!
W Nowym Roku życzymy Wszystkim caravaningowcom wszystkiego najlepszego i publikujemy nasze noworoczne przemyślenia.

Twój wymarzony dom na kołach stoi już na podjeździe i nadchodzi ten moment kiedy wybierasz się nim na pierwszą przygodę. Niesie Cie fala poczucia wolności, kultywowana już przed zakupem. Tylko czy ktoś wcześniej wspominał, że o tą wolność trzeba będzie prosić?

https://www.kampermaniak....zyc-sie-prosic/

Bajaga - 2019-01-01, 12:59
Temat postu: Re: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!
Zajrzałem nieopatrznie w link. Same Bezsensowne Pierdoły.
Brat - 2019-01-01, 13:24
Temat postu: Re: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!
Bajaga napisał/a:
Zajrzałem nieopatrznie w link. Same Bezsensowne Pierdoły.
Też zajrzałem. I postawiłem piwo ... To, co uprzejmie raczysz tak spostponowować, to podstawowe co prawda informacje, ale dla początkujących ważne.
Więcej szacunku dla ludzi, którym się chce.
Ja, przez szacunek dla ciebie, nie napiszę tutaj, że to, co napisałeś było chamskie ...

moskit - 2019-01-01, 13:39

jak nieopatrznie tu trafiłeś to forum dla malkontentów jest;
prosto potem w lewo następnie długo prosto dwa razy w prawo i w piz...u

Bronek - 2019-01-01, 14:36

Najpierw próbowałem sie wkur... , potem mi przeszlo, nie znalazłem powodu, bo konkluzja jedna jak z wieloma sprawmi w tym Kraju : "Kraju Węgla i Stali Wódy i Konwalii" jest jak jest
A ja tego doświadczam dodatkowoz ladowaniem elektryka . Podobnie jest jak w kamperze, z wodą itp.

A mianowicie, po prostu : brak infrastruktury i.? . I nasze kołtuństwo narodowo/żarówkowe

Ludzie nie wierzą ,że 100 l wody, to są grosze a prąd do auta, to raptem kilka zlotych za ładowanie np 4 godziny. .. Niemozliwe !!!! Podejrzane i dlaczego tak mało ??? Itd..

Brakowalo nam 20 lat by dogonić tych lekko z przodu , teraz robimy ten krok w przód ......jak MJ tancząc"moon walk" :mrgreen:
Cytat z tekstu:
Cytat:
Mam nadzieję, że po takiej lekcji nie pozostanie Ci nic innego, jak spakować swojego kampera i ruszać w podróż, z mniejszą obawą o to, co może Cię spotkać po drodze. Ruszaj na podbój natury,

Cytat z komentarza
grom napisał/a:

1 stycznia 2019 o 00:32
Od 2016 roku żyjemy w małym kamperku, wszelkie opisane trudności po prostu zmusiły nas do wyjechania z kraju. ( w Niemczech jest o wiele łatwiej a wystarczy wjechać do Francji i mamy raj pond 8000 punków do zrobienia serwisu z wodą i nieczystościami i to prawie wszystkie za darmo w najgorszym wypadku 2 E za serwis 🙂


Wolność ??? Przesada . Ale na pewno wlasne roztocza i wydzieliny a nie francukie czy niemieckie lub krajowe jak to hotelach bywa .... :spoko .
Zawsze byliśmy " wesołym barakiem w obozie " ,kiedys to był powod do chwały, a teraz .... Barak to w końcu tylko barak ... Niestety, ale to bolesna prawda.

Cyryl - 2019-01-01, 19:01

z tekstu: "Twoja wolność w kamperze trwa tyle ile masz w nim czystej wody, miejsca na brudną oraz w kasecie wc."

inaczej mówiąc Twoja wolność w normalnym życiu trwa tyle ile wytrzymasz bez jedzenia i picia oraz zależy od pojemności Twojego pęcherza moczowego i kiszki stolcowej.

janusz - 2019-01-01, 19:28

Mocno staram się doszukać celu, albo powodu powstania tego artykułu.
Jeśli ma zachęcać do kamperowania i rozwoju naszego sposobu uprawiania turystyki to chyba średnio to robi.
Jeśli ma zniechęcać to może odnieść jakiś niewielki sukces. Nie podejrzewam jednak żeby maniak kamperowania popełnił taki tekst wbrew swojemu hobby.
Może szukam za głęboko, może chodziło o to żeby coś napisać bo autora dopadł bardzo popularny wśród nas, kamperowców, syndrom zimowego odstawienia kampera. :haha:

Bronek - 2019-01-01, 20:42

A ja zazdraszczam tych 30 litrów, na kupę i siki . Ale w tym widze tez klopot , bo 30 litrow niby dużo a jednak ???? To nie sto ! :spoko

Niemniej nie widzę w tym tekście niczego złego < BO TO PRAWDA>
Ale wiadomo ,że w oczy kole :shock:

Bo problemy są szczegolnie dla mniej zaradnych , wprawnych lub doświadczonych . Wstydliwych , niskich , rudych i gender....i dla mnie :mrgreen:

xbartman - 2019-01-01, 20:52

janusz napisał/a:
Mocno staram się doszukać celu, albo powodu powstania tego artykułu.

A ja widzę. Wyświetlają się na górze strony, pośrodku i na dole też. :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :spoko

janusz - 2019-01-01, 20:58

Bronek napisał/a:
Bo problemy są szczegolnie dla mniej zaradnych , wprawnych lub doświadczonych . Wstydliwych , niskich , rudych i gender....i dla mnie :mrgreen:

I tu pozwoliłby sobie nie zgodzić się. :haha:
Myślę, że w Polsce jest "circa about" przynajmniej tysiąc albo i więcej miejsc gdzie legalnie można "oporządzić" kampera. Ci wszyscy których wymienił Bronek mają je jak na dłoni w rożnych internetowych zestawieniach. "Problem" zaczyna się dopiero gdy nie chcemy za obsługę zapłacić albo kamperowa klauzula sumienia zabrania nam korzystania z komercyjnych możliwości, ale to już jest wyższy stopień wtajemniczenia kamperowego, który przeważnie zdobywa się wraz z kamperowym stażem. :haha:

Maxior - 2019-01-01, 21:06

Lekkie bzdury ten artykuł autor chyba nigdy nie podróżował.

Na Podlasiu w Grajewie w muzeum Mleka nawet nam kawę zrobili jak się dowiedzieli ze 600km do nich zajechałem :diabelski_usmiech

Bronek - 2019-01-01, 21:10

Ad Janusz

Właśnie o tym myślałem... o tym płaceniu. BO to jak z tą żarówką, bez paragonu...
Kurcze, a może można np. na stacjach paliw, taką stwożyć " Serwis auta turystycznego".

Inaczej, to po uważaniu. A to zalezy od humoru i dobrej woli pracownika.



Ad kawa: trzeba rozmawiać , a jak kamperowiec nieśmiały jest?

Maxior - 2019-01-01, 21:40

Jak nieśmiały to wozi swoją albo kupuje na orlenie
SlawekEwa - 2019-01-01, 21:48

Maxior napisał/a:
ten artykuł autor chyba nigdy nie podróżował.

Podróżował i to T-4 :bigok

CORONAVIRUS - 2019-01-02, 01:04

Niestety ale ten artykuł to stek pierdół i bzdetów .

zacznę może od saperki

" Jeśli stoisz daleko w dziczy może być to jedynym rozwiązaniem, ale nie traktuj tego jako normalną zasadę usuwania nieczystości. Sposób ten wykorzystuje się tylko w nadzwyczajnych przypadkach"

w jakich nadzwyczajnych ??? Ptaki , sarny , słonie , kobiety /każda / zostawiają po sobie syf bo ja nigdy nie widziałem słonia z saperką albo wybiegającej z auta niewiasty która zakopuje w przydrożnym rowie swoją podpaskę albo papierek po obtarciu od przodu do tyłu bo bakterie itp , nigdy kobieta z saperką nie wybiegła ale jak zobaczę to powiadomię i fotę strzelę dla potomnych. Co za bzdury ,że zakopanie kasety coś nadzwyczajnego ? To raczej norma , nadzwyczajne to jest wylać goowno do studzienki kanalizacyjnej albo do kosza na śmieci . Już starczy bo to żenada takie bzdury .


dalej lecimy

"120 litrów wody czystej
40 litrów wody brudnej
30 litrów na nieczystości z wc"

Zapytam kto to projektował ? Jakiś głab i niech lepiej nie buduje takich kamperów bo obciach . 120 litrów leci do spłuczki , załóżmy że 20 litrów wody tam wleci i 10 sików , 40 do brudnej i zostaje 60 litrów które wypadało by wypić i odparować , gdzie bilans by serwis robić wtedy jak trzeba a nie jak najwęższe gardło się zapcha? A słyszał o tym,że maszyna tyle warta ile jej najsłabszy punkt ? nie słyszał...szkoda .

Wiecie co , jak słyszę ,ze trzeba się prosić o czystą wodę to zapytam grzecznie kogo pytać na cmentarzu? pierwsze dwa groby z prawej to poborcy czy wartownicy bo na każdym cmentarzu jest normalna woda i to przeważnie przy samej bramie i śmietnikach , cmentarzy tyle co kościołów a tych wszędzie po kilka , każda wieś ma cmentarz a jak jedziesz na dziko to przez wiochę każda droga prowadzi ... po co to marudzenie ?

Kiepski ten artykuł i ten co to pisał , tyle wie o kamperowaniu na dziko co normalnie nic , szkoda czasu , niedorajda jakaś życiowa i tyle , może inne hobby będzie fajniejsze ? Pomyśl chłopie i się nie ośmieszaj.

Bronek - 2019-01-02, 07:19

:mrgreen: Adam brawo, ale ja dostrzegam jak zwykle dobro płynące z drogiego jasnego papieru itp., a zużytego i pozostawionego ! :mrgreen:

To działa jakby saper odznaczył zagrożenie, gdzie jest mina.!

Drugą sprawą, to jest prozdrowotne ,gdyż idąc w las "ruchem konika szachowego" poprawiamy swoją kondycję, spostrzegawczość . :mrgreen:

Ps. Ale i tak infrastruktury kamperowej nigdy za wiele.

Maxior - 2019-01-02, 07:53

sytuacja kamperowa sie poprawia i coraz wiecej jest miejsc przeznaczonych dla kamperów

nie tylko dla kamperów bo podróżują ludzie osobówkami i tirami i dla nich też są bazy porobione

można zapytać kierowców ciężarówek gdzie jest fajny parking i bar i sprawa załatwiona

no tak trzeba CB używać :P i prosić :D

Ps.wiedzę ze autor dopiero zaczyna przygodę od niedawna kamper-wozem , i medialnie się mocno nastawia
z mojej strony popieram go aby mu dobrze szło ale po roku czy dwóch pisać już artykuł jak znawca ... trochę go poniosło.

ps2... mi starcza 20litrów wody jak mało to dokupuje 5l. na każdej stacji .

niebieski-n2 - 2019-01-02, 08:22

Maxior napisał/a:
wiedzę ze autor dopiero zaczyna przygodę

A mimo to chce uczyć ojców (lub niejednokrotnie dziadków) dzieci robić. :haha:

SlawekEwa - 2019-01-02, 09:06

Jak zwykle polskie piekiełko gdzie nawet diabłów nie trzeba przy kotle ze smołą :diabelski_usmiech
Cyryl - 2019-01-02, 09:30

każdy podróżuje jak mu się podoba.
faktem jest, że kupując pierwszego kampera nie bardzo wiem co sami chcemy (najczęściej), czego oczekiwać i jak wygląda turystyka w ten sposób.

jak podróżuję w mało uczęszczane miejsca (agroturystyka itp.) cały rok (te Święta oraz ten Sylwester w kamperze) jednak nim doszedłem do tego jak i gdzie chcę jeździć oraz co mnie ogranicza, wykrystalizowało się po roku może dwóch od kupna pojazdu.

moim zdaniem ten tekst jeżeli jest potrzebny, to osobom dopiero zastanawiającym się nad zakupem kampera.

natomiast w moim przypadku i większości kolegów jest bezużyteczny, ale powiedzmy sobie szczerze nikt nie wymaga od małżeństwa z 30-letnim stażem, aby uczęszczać na nauki przedmałżeńskie.

slawwoj - 2019-01-02, 09:51

tiaaa
Mysza - 2019-01-02, 10:42

Niestety ale ten artykuł to stek pierdół i bzdetów .

zacznę może od saperki

" Jeśli stoisz daleko w dziczy może być to jedynym rozwiązaniem, ale nie traktuj tego jako normalną zasadę usuwania nieczystości. Sposób ten wykorzystuje się tylko w nadzwyczajnych przypadkach"

w jakich nadzwyczajnych ??? Ptaki , sarny , słonie , kobiety /każda / zostawiają po sobie syf bo ja nigdy nie widziałem słonia z saperką albo wybiegającej z auta niewiasty która zakopuje w przydrożnym rowie swoją podpaskę albo papierek po obtarciu od przodu do tyłu bo bakterie itp , nigdy kobieta z saperką nie wybiegła ale jak zobaczę to powiadomię i fotę strzelę dla potomnych. Co za bzdury ,że zakopanie kasety coś nadzwyczajnego ? To raczej norma , nadzwyczajne to jest wylać goowno do studzienki kanalizacyjnej albo do kosza na śmieci . Już starczy bo to żenada takie bzdury .


dalej lecimy

"120 litrów wody czystej
40 litrów wody brudnej
30 litrów na nieczystości z wc"

Zapytam kto to projektował ? Jakiś głab i niech lepiej nie buduje takich kamperów bo obciach . 120 litrów leci do spłuczki , załóżmy że 20 litrów wody tam wleci i 10 sików , 40 do brudnej i zostaje 60 litrów które wypadało by wypić i odparować , gdzie bilans by serwis robić wtedy jak trzeba a nie jak najwęższe gardło się zapcha? A słyszał o tym,że maszyna tyle warta ile jej najsłabszy punkt ? nie słyszał...szkoda .

Wiecie co , jak słyszę ,ze trzeba się prosić o czystą wodę to zapytam grzecznie kogo pytać na cmentarzu? pierwsze dwa groby z prawej to poborcy czy wartownicy bo na każdym cmentarzu jest normalna woda i to przeważnie przy samej bramie i śmietnikach , cmentarzy tyle co kościołów a tych wszędzie po kilka , każda wieś ma cmentarz a jak jedziesz na dziko to przez wiochę każda droga prowadzi ... po co to marudzenie ?

Kiepski ten artykuł i ten co to pisał , tyle wie o kamperowaniu na dziko co normalnie nic , szkoda czasu , niedorajda jakaś życiowa i tyle , może inne hobby będzie fajniejsze ? Pomyśl chłopie i się nie ośmieszaj.

MECENASIE
Niestety, ale Twoja wypowiedż to stek pierdół i bzdetów

Zacznę może od kobiety
Cytat:
kobiety /każda / zostawiają po sobie syf

nieprawda
-ja nie zostawiam, wiec mnie nie obrażaj


Cytat:
Co za bzdury ,że zakopanie kasety coś nadzwyczajnego ? To raczej norma ,
nieprawda
-dla cywilizowanego kamperowca to raczej wyjątek

lecimy dalej

Cytat:
cmentarzy tyle co kościołów

nieprawda
- nie ma takiej zasady, że do każdy kościół posiada własny cmentarz

Cytat:
ze trzeba się prosić o czystą wodę
nieprawda
-nie trzeba się prosić, wystarczy poprosić, a to jest różnica
Cytat:
każda wieś ma cmentarz

nieprawda
- w mojej okolicy jest jeden cmentarz na co najmniej kilkanaście wsi

Kiepska ta wypowiedż
Pomyśl chłopie i się nie ośmieszaj.


p.s.

MECENASIE CO TY WIESZ O KOBIETACH....... :diabelski_usmiech

CORONAVIRUS - 2019-01-02, 11:15

Mysza napisał/a:


MECENASIE CO TY WIESZ O KOBIETACH....... :diabelski_usmiech


wiesz... tyle wiem co muszę z racji upodobań , śmiecą jak cholera .

https://nto.pl/mieszkancy-nie-chcemy-prostytutek-policja-stanie-przy-drodze-nie-jest-karalne/ar/4584161


http://polskabiega.sport....-smiecenie.html

Cyryl - 2019-01-02, 11:28

nie dość, że jesteś wulgarny i nie masz szacunku do innych, to sam przytaczasz argumenty jakie nie są argumentami.

po co prostytutki stoją przy drodze?
bo jest na nie zapotrzebowanie i to przez mężczyzn.

we wspomnianym artykule pan na spacerze natknął się na prostytutkę uprawiającą seks, ale chyba sama ze sobą, bo nie wymieniono innych osób obecnych przy tym, więc w jaki sposób ta pani miałaby się sama z tego utrzymać i jeszcze opiekuna?

w czym jest lepszy od kobiety sprzedającej swoje ciało, facet który z niej korzysta i facet który ją do tego nakłania oraz czerpie korzyści.

natomiast co do higieny, czy wiesz jakby wyglądałoby mieszkanie przeciętnego faceta bez kobiety tylko przez kilka tygodni?

więc nim coś napiszesz zastanów się czy ma to sens, a nawet czasami jak ma, to czy nie jest obraźliwe dla innych.
okaż przynajmniej minimum szacunku dla innych użytkowników, nawet jak są innej płci.


czy śmiecenie jest gorsze od takich zachowań?
https://www.pudelek.pl/ar...cia_s/foto_1#s1

Mysza - 2019-01-02, 11:35

[quote="MECENAS"]
Mysza napisał/a:


MECENASIE CO TY WIESZ O KOBIETACH....... :diabelski_usmiech


wiesz... tyle wiem co muszę z racji upodobań , śmiecą jak cholera .

https://nto.pl/mieszkancy-nie-chcemy-prostytutek-policja-stanie-przy-drodze-nie-jest-karalne/ar/4584161

To może zmień upodobania, a dowiesz się, że nie wszystkie kobiety śmiecą.

Krystian - 2019-01-02, 11:41

Mysza napisał/a:


Kiepska ta wypowiedż
Pomyśl chłopie i się nie ośmieszaj.

p.s.

MECENASIE CO TY WIESZ O KOBIETACH....... :diabelski_usmiech



Jak to tak, do MECENASA "chłopie"? :hide:

Mysza - 2019-01-02, 11:46

Krystian napisał/a:
Mysza napisał/a:


Kiepska ta wypowiedż
Pomyśl chłopie i się nie ośmieszaj.

p.s.

MECENASIE CO TY WIESZ O KOBIETACH....... :diabelski_usmiech



Jak to tak, do MECENASA "chłopie"? :hide:





Takich to mecenasów teraz mamy, że ich kobiety zużyte podpaski zostawiają w lesie

Mysza - 2019-01-02, 11:58

[quote="Bronek"]:mrgreen: Adam brawo

a lekarze biją im brawo :ok

Bronek - 2019-01-02, 13:16

Boksy tzw w akademikach gdzie mieszkaly kobitki były lekko "balaganirskie delikatnie określając" i np. pełne klaków w brodzikach, wiem bo się tam kapałem :mrgreen: ...
sorry poprawka moich też :oops: :-P

Mysza - 2019-01-02, 14:47

Bronek, a jak myślisz

Twoja żona to zostawia po sobie ten syf czy nie?

janusz - 2019-01-02, 15:02

Ale temat nam ewoluował.
Niemcy znaleźli na to sposób, zalegalizowali trzecią pleć i bałagan można na nią zganiać. :haha:
Ciekawe, czy gdyby ta pani z lasu wdepnęła w krater po zakopanej kasecie to by się zdenerwowała? :hide:

bert - 2019-01-02, 15:36

Bronek napisał/a:
Boksy tzw w akademikach gdzie mieszkaly kobitki były lekko "balaganirskie delikatnie określając" i np. pełne klaków w brodzikach, wiem bo się tam kapałem :mrgreen: ...
sorry poprawka moich też :oops: :-P


skoro dobrowolnie ;) korzystałeś z zabagnionych damskich, można sobie wyobrazić jak zagrzybiałe były męskie

Bajaga - 2019-01-02, 16:46
Temat postu: Re: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!
Brat napisał/a:

Więcej szacunku dla ludzi, którym się chce.
Ja, przez szacunek dla ciebie, nie napiszę tutaj, że to, co napisałeś było chamskie ...


To, że komuś się chce pisać pierdoły nie oznacza, że nie można mu o tym powiedzieć lub tak to ocenić. Zwłaszcza na forum ludzi znających temat nie od wczoraj. I to żadne chamstwo. Nie wszystko co ktoś gdzieś kiedyś wydał na świat jest warte czytania oraz stawiania piwek za pierdoły.

aviator - 2019-01-02, 17:10

zmieniono automatycznie na - opowiadaj zmieniono automatycznie na - opowiadaj, forum nie składa się w 100% ze starych kamperowych wyjadaczy... Ja mam tylko za sobą dwa wyjazdy krótki po Polsce i dłuższy do Grecji - sam wiem więcej i z artykułu kompletnie nic się nie nauczę (może poza jakiego kampera nie kupować) ale kupno wody kranowej w sklepie, to już niezła komedia.
Mysza - 2019-01-02, 17:15

Cytat:

ja nigdy nie widziałem słonia z saperką albo wybiegającej z auta niewiasty która zakopuje w przydrożnym rowie swoją podpaskę albo papierek po obtarciu od przodu do tyłu bo bakterie itp

Janusz, jako Szeryf, jak myślisz

czy takie wypowiedzi o kierunku podcierania to są już seksistowskie czy jeszcze nie?

Bronek - 2019-01-02, 17:18

Cytat:
czy takie wypowiedzi o kierunku podcierania to są już seksistowskie czy jeszcze nie


Podoba mi się pytanie. Znam nawet jedynie słuszy kierunek . :bukiet:

CORONAVIRUS - 2019-01-02, 17:34

janusz napisał/a:

Ciekawe, czy gdyby ta pani z lasu wdepnęła w krater po zakopanej kasecie to by się zdenerwowała? :hide:


Najwyżej by miała gówno po kolana , przy jej profesji gdy jest w gównie po uszy to raczej mały problem z kraterem :)

Ja nigdy nie kopię głębiej jak na długość łyżki , nie chcę by sarenki sobie giry połamały .

Komplecik - 2019-01-02, 19:24
Temat postu: Re: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!
KamperManiak napisał/a:
W Nowym Roku życzymy Wszystkim caravaningowcom wszystkiego najlepszego i publikujemy nasze noworoczne przemyślenia.


:-P

KamperManiaku

Primo
1. Nie wytrzymam, to juz lepszego nicka wymyślec sobie nie mogłeś tu kolego tu na naszym forum za kamprmaniaka normalnie sie wylatuje albo w najlepszym wypadku jest sie malo lubianym
poczytaj besz wiedział

Primo
2. Byś se wiedział no, tu sie o religji gada polityce i ortografi a nie karawaningu w dodatku tak niepozbieranym jak w Twoim wydaniu

Primo
3. Ty wogole masz sracz w tym Twoim dostawczaku, forum jest uczulone na kampery bez bardaszki to nie są kampery tylko sam nie wiem jak je nazywac

Primo
4. Nikogo no może bardzo mała grupkę interesuje ze Tobie sie pic chce i nie wiesz gdzie zwykłą najzwyklejszą wodę nabrac, zadajesz pytania jak małe dziecko , to forum jest powazne i wiemy chyba jak woda wygląda.

Primo
5. Na takich jak Ty sarenkach by brzydko nie powiedziec tu sie statystyki nabija by ktokolwiek jeszcz chciał tu zazierać bo 90% tych ktorzy zaglądali już się znudzili i nie zaglądają .

Primo
6. To akurat cała prawda i tylko prawda jak Bronka zabraknie niech chłopina 102lata zyje ;)
całą merytoryke tego forum szlak trafi w 99% pisze merytorycznie bym powiedzial finezyjnie :) nawet + dodatnie w Twoim temacie widział,
ktoś go zbałamucił pewnie, jakaś kobieta one lubią Bronka bałamucic :) i zmienil zdanie nie podoba sie brak wody występujący u Ciebie w dostawczaku.

Primo
Trzymaj się, nie przejmuj wypocinami, mniej wody , tu się MIĘSEM handluje :haha:

Bronek - 2019-01-02, 19:47

Kompleciku Drogi jam jest za , a nawet przeciw. :mrgreen:
Prawda jest ,że bida infrastrukturalna , mentalna i charakterologiczna
I Prawdą jest ,że na wszystko są sposoby .

Najwięcej gorzały w kredensie matka miala jak byla na kartki , a w lodówce mięcha pod sam lód w zamrazalniku.
Tym samym "trzeba umić potrafiać" jak powiedzial Nikodem Dyzma.
:mrgreen:

CORONAVIRUS - 2019-01-02, 20:50

wężykiem wężykiem :lol:
MILUŚ - 2019-01-02, 21:10

Autor bloga zapomniał jeszcze o jednej intencji w prośbach..........

Jak widać po lekturze innych tematów musimy zacząć prosić ......o możliwość postawienia kampka na parkingach :gwm :gwm :gwm

Maxior - 2019-01-02, 23:12

a tam ja staje i od 3 lat nikt nic nie mówił.
społeczność się zmienia , ludzie chcą podróżować i wiedzą ze taki kamping chce przenocować do tirów stających nocą na poboczach tez idzie się przyzwyczaić

ps. ostatnio tirowca zaprosiłem na kawę do garażu bo zakotwiczył obok naszych garaży : :mikolaj

ZEUS - 2019-01-04, 11:48

Maxior napisał/a:
ze taki kamping chce przenocować

co autor ma na myśli? :?:
w zasadzie cały post jest napisany jakoś tak... mało czytelnie :( ... może trochę więcej staranności a będzie łatwiej czytającym zrozumieć (bo chyba nie piszesz wyłącznie dla siebie... :-P ) :spoko

kalinin - 2019-01-04, 12:07

"Pisarz musi się tak długo męczyć, żeby czytelnik nie musiał"
gryz3k - 2019-01-04, 12:30

Mysza napisał/a:
Bronek, a jak myślisz

Twoja żona to zostawia po sobie ten syf czy nie?


Proszę, nie prowokuj Bronka by rozpisał się o higienie NIEKTÓRYCH kobiet. Mam koleżankę o tej samej specjalizacji. Po kilku historiach z życia wziętych niemal zostałem abstynentem seksualnym. :diabelski_usmiech

A co do meritum to jeśli chodzi o artykuł to zgodzę się z twierdzeniem " ale o so choci?"

Mysza - 2019-01-04, 13:36

Dlatego zapytałam Bronka o jego żonę, a nie o jego pacjentki, ponieważ uważam, że jeżeli ma honor to powinien milczeć na ten temat, choćby go torturowali.

Niestety Bronek przemilczał moje pytanie.

Sam Szeryf również schował głowę w piasek.

Ty natomiast podkreśliłeś słowo NIEKTÓRE i o to właśnie chodzi. O higienie NIEKTÓRYCH mężczyzn też można by dużo powiedzieć.

Rzecz w tym, że MECENAS stwierdził, że każda z nas zostawia po sobie syf, do tego ma jakieś obiekcje do kierunku podcierania a w odpowiedzi przesyła załącznik o prostytutkach.

A Bronek bije mu brawo.

:-/


ps

gryz3k, a Ty jak myślisz
Twoja żona zostawia po sobie ten syf czy nie? :diabelski_usmiech

CORONAVIRUS - 2019-01-04, 14:08

i o to chodzi ...
gryz3k - 2019-01-04, 14:58

Mysza napisał/a:
gryz3k, a Ty jak myślisz
Twoja żona zostawia po sobie ten syf czy nie?


No moja to raczej irytująco porządna jest. Ty wiesz jak potrafi nawrzeszczeć jak nasiusiam do zlewu w kuchni? :diabelski_usmiech Że niehigienicznie, że emalia z garnków obłazi itp, itd. :oops: :haha:

Co do higieny mężczyzn to radzę poczytać na forum dywagacje czy w kamperze potrzebny prysznic i czy wypełnia swoją funkcję gdy trzymamy w nim sprzęt narciarski... :-P

gryz3k - 2019-01-04, 14:59

MECENAS napisał/a:
i o to chodzi ..


Adam, trzymaj poziom. Z kobietą rozmawiasz. Chciałbyś żeby Twoją Jolę ktoś pytał czy ona 69 i gotowanie? :oops:

CORONAVIRUS - 2019-01-04, 15:42

gryz3k napisał/a:
MECENAS napisał/a:
i o to chodzi ..


Adam, trzymaj poziom. Z kobietą rozmawiasz. Chciałbyś żeby Twoją Jolę ktoś pytał czy ona 69 i gotowanie? :oops:


wczoraj jej zapytałem , wymieniła do 19 pozycji i skończyła , nie spodziewała się że aż tyle można potrafić .... no co ja mogę , lubię jeść , maruda z podpisu potwierdzi :)

A ten memik to odpowiedź na pytanie szanownej kobiety co ja wiem o nich :)

Socale - 2019-01-04, 16:28

O czystych kobietach gadacie...
Też sądziłem że Ewa jak anioł do dnia, gdy musiałem po pijanemu poszukać kluczy w Jej torebce.
Jadowite coś palce mi pogryzło, ponoć to bajzel się zwie i żyje w każdej torebce.

Bajaga - 2019-01-04, 16:34

janusz napisał/a:
Ale temat nam ewoluował.
Niemcy znaleźli na to sposób, zalegalizowali trzecią pleć i bałagan można na nią zganiać. :


Niestety obawiam się że wiem dlaczego.... Nie zamontują pisuarów w damskich wc (co byłoby nawet ciekawe czasem...) tylko pozwolą im-kobietkom robić te cholerne kolejki w męskich wc :mrgreen:
Zawsze w kinie cieszyłem się że nie muszę w kolejce stać ale niebawem i to chłopom będzie zabrane. Na pewno jakiś lewak z P.E. już smarzy taką ustawę... :evil:

Bronek - 2019-01-04, 17:38

ODPOWIADAJĄC MYSZY: zacytuję klasyka Ferdka , gdy żona pyta go o wizytę w Pośredniaku itd :

Cytat:
" Nie o mnie tu się mówi- Halinka !"
:roza:

To primo a secundo , to wynikiem czystości ciała , jest bałagan ogólny

Toż kobieta po ablucji brudzić rąk, sprzątaniem nie będzie .! Od tego ma .......lub powinna mieć ... !! :spoko


Zaraz przypomnę tu już cytowaną przeze mnie anegdotę, :kwiatki: o zgwałconej pożądanej sprzataczce w Sądzie !

Komplecik - 2019-01-04, 17:51

Potwierdzam :wyszczerzony:
Mysza - 2019-01-04, 18:48

Bronek

Jesteś mistrzem owijania w bawełnę. :wyszczerzony:

Rozumiem, że w imię męskiej solidarności zastosowałeś zasadę - nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Przypomnę tylko, że rozmawiamy o zostawianiu przez kobiety po sobie syfu /czytaj: podpasek w lesie/ a nie o higienie osobistej bo to są dwie różne rzeczy.

Bronek - 2019-01-04, 19:00

Kobieta czysta ,a nawet niepokalana , może być "syfiarą poza cielistą ( nowomowa) " Nie mówimy tu o duszy nieczystej onej niewiasty, ale o jej otoczeniu .

Im bardziej dama będzie dbała o siebie, tym więcej podpasek w lesie :mrgreen:

Mysza - 2019-01-04, 19:37

Bronek napisał/a:


Im bardziej dama będzie dbała o siebie, tym więcej podpasek w lesie :mrgreen:



Złota Myśl Noworoczna

Brawo TY :wyszczerzony:

bert - 2019-01-04, 20:54

świat się stacza coraz bardziej, kiedyś człek wyedukowany, zawodu powszechnie poważanego (wówczas jeszcze) był szacownym ważącym słowa (bo opiniotwórczym) mężem.
Dziś fircyk na fircyku, fircykiem pogania(?)
A może tak trzeba? Może ten przebrzmiały świat konwenansów, hierarchii społecznej, savoir vivre'ów był zbyt sztywny jak na potrzeby mas?
Jak by nie było...
najgorzej mają Ci co wychowaniu w starym, dożywać muszą w nowym.

Bajaga - 2019-01-04, 20:56

Mysza napisał/a:
Bronek napisał/a:


Im bardziej dama będzie dbała o siebie, tym więcej podpasek w lesie :mrgreen:



Złota Myśl Noworoczna

Brawo TY :wyszczerzony:


Co Wy z tymi podpaskami i higieną w lesie?? Pogieło was? Jakiś nowy fetysz? Żenada lekka...
Nie znam się zbytnio na kobiecej higienie jako chłop ale i też nie chcę tego rozpatrywać publicznie...

ps. Dla mnie kobieta to istota piękna, 1000000000 razy fajniejsza od faceta. I rozpatrywać jakieś głupoty podpaskowe? Fuj...

Bronek - 2019-01-04, 21:59

To nie ja...

Po za tym nie przesadzaj :mrgreen:

Maxior - 2019-01-05, 08:54

Temat był o wodzie a tu ciach przeszło na podpaski itd...

Ludzie są normalni i sprzątają po sobie ,... no chyba ze prostak janusz z grazynom sie trafi .

Ale tak było zawsze ze jakiś brudas się trafia i nic się nie poradzi.

Moim zdaniem jest dobrze i coraz lepiej :diabelski_usmiech

Pozdrawiam czyste i uśmiechnięte kobiety :D :roza: :bukiet: :spoko

Andrzej 73 - 2019-01-05, 11:42

Przeczytałem kilka stron i stwierdzam że ten temat to zbiór bzdur.

Pierwszy to artykuł kampermaniaka. Powinien być zatytułowany poradnik dla nowicjusza kamperowego bez rozumu.

Co do higieny i czystości , to nie ważna jest płeć osobnika , a jego kultura osobista.
:spoko

majmarek - 2019-01-06, 15:57

Jak karnawał to karnawał a co myślicie o podwiązkach ?
No dalej że!

Mysza - 2019-01-06, 17:11

Maxior

Dziękuję :)

Mysza - 2019-01-06, 17:13

majmarek

To samo co o podpaskach, niewygodne :diabelski_usmiech

janusz - 2019-01-06, 19:56

Mysza napisał/a:

Sam Szeryf również schował głowę w piasek.

Bo ja dyskutowałem gdy była mowa o artykule, dalej dyskusja wymsknęła mi się i nie "nadanżam" za jej tokiem.

koko - 2019-01-06, 20:56

Ponieważ z nudów do kompletu piszących na TYM forum to się zalogowałem i już literówek dość i chwatit
Cyryl - 2019-01-07, 11:34
Temat postu: Re: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!
KamperManiak napisał/a:
...Tylko czy ktoś wcześniej wspominał, że o tą wolność trzeba będzie prosić?...


widzę, że kolega ma problem z nabraniem wodzy.

a jakbyś kolego zareagował, gdyby w drzwiach Twojego domu stanął gość ze szlauchem i bez proszenia zażądał podłączenia do wody?

proszenie o udostępnienie czegoś co jest własnością innego człowieka jest wyrazem kultury, wychowania.
dla nie których to oczywiste, dla innych bolesne.

gryz3k - 2019-01-07, 13:25

Cyryl napisał/a:
proszenie o udostępnienie czegoś co jest własnością innego człowieka jest wyrazem kultury, wychowania.
dla nie których to oczywiste, dla innych bolesne.


Z jednym muszę się z kamperomaniakiem zgodzić. W krajach gdzie turystyka kamperowa jest rozwinięta np. Francja o nic nie trzeba prosić. Zwyczajnie podjeżdża się do automatu, wrzuca monetę i nabiera wody i wylewa ścieki. We Włoszech wystarczy podjechać na stacji na autostradzie i ogarnąć kampera. Ot i cała filozofia. :-P

slawwoj - 2019-01-07, 13:53

gryz3k napisał/a:
Cyryl napisał/a:
proszenie o udostępnienie czegoś co jest własnością innego człowieka jest wyrazem kultury, wychowania.
dla nie których to oczywiste, dla innych bolesne.


Z jednym muszę się z kamperomaniakiem zgodzić. W krajach gdzie turystyka kamperowa jest rozwinięta np. Francja o nic nie trzeba prosić. Zwyczajnie podjeżdża się do automatu, wrzuca monetę i nabiera wody i wylewa ścieki. We Włoszech wystarczy podjechać na stacji na autostradzie i ogarnąć kampera. Ot i cała filozofia. :-P


Jeśli jadę w Polsce na kemping lub tym podobne to nie muszę o nic prosić. Ale jakbym chciał jechać pod biedronke.... 😀 to nie oczekuję że ktoś mi udostępni swoje WC. Myślę że prosperita dla cwaniakow się kończy.

gryz3k - 2019-01-07, 14:46

slawwoj napisał/a:
Myślę że prosperita dla cwaniakow się kończy.


Nie bardzo rozumiem. Czy każdy kto nie jeździ na kemping to cwaniak? Czy stanie pod stokiem gdzie nie ma kempingu to cwaniactwo? Litości...
Czy korzystanie z bezpłatnych czy niskopłatnych serwisów kampera we Francji to cwaniactwo? :shock:

slawwoj - 2019-01-07, 15:32

Tak. Stanie pod stokiem na zwykłym parkingu gdzie nie ma w pobliżu ogólnie dostępnego zrzutu kota i śmietnika to jest cwaniactwo. A jeśli nie ma na to przyzwolenia od właścicieli to chamstwo i buractwo.

Chyba że kota i śmieci zabierzesz że sobą.

amples - 2019-01-07, 15:41

slawwoj napisał/a:
zwykłym parkingu gdzie nie ma w pobliżu ogólnie dostępnego zrzutu kota i śmietnika to jest cwaniactwo
Jeżeli jest znak zakaz parkowania-wjazdu sam. kempingowych ,
w innym przypadku normalka . :spoko

gryz3k - 2019-01-07, 15:44

Cytat:
Chyba że kota i śmieci zabierzesz że sobą.


To chyba jest zrozumiałe dla każdego normalnego człowieka. :shock:

Zostawianie śmieci i szamba na parkingu nie jest cwaniactwem lecz zwykłym chamstwem i brakiem wychowania.
Tak jak napisałem. właściciel wyciągu zabraniając stania kamperów pozbywa się klientów. Coraz większej rzeszy klientów. Jedni to rozumieją a inni nie. Od nas zależy czy będziemy zachowywać się jak ludzie czy jak świnie. W krajach gdzie nie ma śmietników jest brudno na ulicach. W krajach gdzie jest infrastruktura nikt nie wylewa kota w krzaki. We Francji nie musisz stać na kempingu by przeserwisować kampera. Wystarczy niewielka opłata.

amples - 2019-01-07, 15:48

slawwoj napisał/a:
Chyba że kota............... zabierzesz że sobą.

Kota miałbym zostawić u kogoś na parkingu (mam litość nad zwierzętami) :haha:

KamperManiak - 2019-01-26, 13:20

Ooooo widzę, że temat popłynął jak rzeka

Dzięki Wszystkim, którzy przeczytali artykuł ze zrozumieniem :ok

Mam nadzieję, że nasza wspólna karawaningowa świadomość będzie rosła na tyle, aby w przyszłości zaznaczyć naszą obecność w Polsce, co doprowadzi do sytuacji, w której będę mógł napisać o jakości wody w punktach obsługi kamperów ;)

Pozdrawiam :spoko

izola - 2019-01-26, 14:25

;) nauki nigdy za dużo ...choć o wodzie już :bylo
aviator - 2019-01-26, 16:48

KamperManiak napisał/a:
.....
Mam nadzieję, że nasza wspólna karawaningowa świadomość będzie rosła na tyle, aby w przyszłości zaznaczyć naszą obecność w Polsce....

Taaaak, na razie zaznaczasz swoją obecność swoimi naklejkami - jak pies obsikujesz każde drzewo? Chociaż nie , ten np na wieże widokowa po drabince nie wejdzie.... :-/

SlawekEwa - 2019-01-26, 17:23

aviator napisał/a:
Taaaak, na razie zaznaczasz swoją obecność swoimi naklejkami

gdzie widzisz te naklejki?

aviator - 2019-01-26, 17:56

Dzisiaj po raz kolejny wpadła mi w oko tym razem na szczebelkach drabinki na wiezy widokowej na Ślęży... dla mnie takie oklejanie jest na równi z wszechobecnym grafiti lub śmieceniem....
CORONAVIRUS - 2019-01-26, 18:47

Kamperowiec brudas ? oj nieładnie , beeeeee :roll:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group