Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - Przedsionek-zabudowa do markizy

Janusszr - 2019-03-28, 14:53
Temat postu: Przedsionek-zabudowa do markizy
Czy mógłbym prosić o opinię na temat takiej zabudowy przedsionka:

https://www.zabudowaaut.p...stor-p-277.html

W komplecie nie ma podłogi.

kimtop - 2019-03-28, 17:06

Skontaktuj się z Jarkiem Papamilą.On ma fajne przedsionki
mischka - 2019-03-28, 17:17

Mam przedsionek firmy Fiamma, nigdy z niego nie korzystałem. Gdybyś był zainteresowany to pisz na PW albo dzwoń (numer w awatarze).
Bajaga - 2019-03-28, 17:51
Temat postu: Re: Przedsionek-zabudowa do markizy
Janusszr napisał/a:
Czy mógłbym prosić o opinię na temat takiej zabudowy przedsionka:

https://www.zabudowaaut.p...stor-p-277.html

W komplecie nie ma podłogi.

Polecam firmę z Łodzi przedsionki.pl. Robią na wymiar, kolory i wszelkie szczegóły do ustalenia, ceny atrakcyjne. Robiłem raz, niebawem będzie drugi raz (inny kamper)

Janusszr - 2019-03-28, 19:37

Pytam o konkretny model, bo mogę go nabyć za 50% ceny.
grzegorz_wol - 2019-03-28, 21:57

Tak niepewnie trochę dopytam. Widzę że coś się pojawiło w profilu ale nie wiem czy dobrze widzę.

Janusz czy ty masz już swojego kampera?

Agostini - 2019-03-28, 22:18

Trzeba mieć pewność potrzeby posiadania takiego przedsionka do kampera. Miałem w poprzednim i przez blisko 10 lat użyłem zaledwie kilka razy.

Ale wiem, że przydaje się np. jesienią, w brzydką pogodę kiedy jesteśmy w większym towarzystwie i chcemy razem sobie posiedzieć. Kolega ma taki przedsionek i chętnie w kilkanaście minut rozkłada go.

mischka - 2019-03-29, 09:10

Agostini napisał/a:
Trzeba mieć pewność potrzeby posiadania takiego przedsionka do kampera.
Słuszne stwierdzenie.
Ja swój nabyłem razem z kamperem. Raz z ciekawości rozłożyłem części na ogrodzie i śmiem twierdzić że poprzedni właściciel również go nie używał bo wygląda jak nowy. Mi mógł się przydać jeden raz ale nie miałem go ze sobą.

krzlac - 2019-03-29, 09:22

Agostini napisał/a:
...Kolega ma taki przedsionek i chętnie w kilkanaście minut rozkłada go.


Taaak, znacznie lepiej mieć takiego kolegę niż taki przedsionek. Mi zdarzało się przez tygodnie
objazdówki ani razu nie rozwinąć markizy, a co dopiero przedsionek. Toż to ze 30 kg szpeju.

Janusszr - 2019-03-29, 09:46

W moim przypadku jest tak.
Kamperek mały, na dwie osoby, ale podejrzewam, że od wielkiego dzwonu będą podróżować 4 osoby. Wtedy na 99% będzie to kierunek gdzie jest ciepło i większa powierzchnia mieszkaniowa będzie jak najbardziej przydatna.
Na razie nie mam jeszcze kolegów kaperowców z przedsionkami w realu. Może zanim kupię uda mi się z kimś zakolegować.
Córka ma przyczepę wielką z markizą i przedsionkiem i to Ona usilnie nas namawia do zakupu. Tylko, że Ona raczej postoje stacjonarne preferuje.

kimtop - 2019-03-29, 10:00

Janusszr napisał/a:
Wtedy na 99% będzie to kierunek gdzie jest ciepło i większa powierzchnia mieszkaniowa będzie jak najbardziej przydatna.


Jak będzie ciepło, to przedsionek zbędny.Przyda się bardziej osłona od słońca

mischka - 2019-03-29, 10:09

Janusszr napisał/a:
Córka ma przyczepę wielką z markizą i przedsionkiem

Przyczepa to inna para kaloszy. Kamperem trochę inaczej się podróżuje (przynajmniej ja tak mam) Raczej nie bywam w jednym miejscu dłużej niż dwa dni, jak już kolega wspomniał nie zawsze korzystamy z markizy. Przedsionek z założenia jest fajny ale w praktyce rożnie bywa... Podróżując jesienią lub wczesną wiosną na pewno będzie miał więcej zalet ale wtedy trzeba stawać w miejscach gdzie możemy go rozłożyć. Nie wszystkie kempingi otwarte cały rok a na dzikusa z przedsionkiem też nie wszędzie się da.

zbyszekwoj - 2019-03-29, 10:10

Ja swój wożę przez pół europy i tylko wozę. :gwm

A i częśc Afryki.

MAWI - 2019-03-29, 10:27

Janusz nie kupuj żadnych przedsionków. U mnie gdzieś garażu leży już któryś rok. A jak kupowałem to myślałem ,że to towar pierwszej potrzeby. :lol:
Janusszr - 2019-03-29, 11:09

No to mi pomogliście :spoko :spoko :spoko
Dam żonie do poczytania i niech Ona decyduje. A co? Wszystko ma być na mnie? :diabelski_usmiech

Bronek - 2019-03-29, 13:46

Miałem ...
Raz w ogrodzie swoim rozłożyłem. Fajny był :mrgreen: a potem go koty obce niekastrowane obsikały, jak leżał w budzie i czekał, czekał i czekał na zabranie na wyjazd....... I się nie doczekał..... wywaliłem

Ale fajny był :mrgreen: fakt.

Przedsionek izoluje, ani dzień dobry, ani pocałuj mnie.... Te plastikowe okna.....

Myślałem nawet o pompowanym, tylko żona się nie zgadza na żadne przedsionki. O psach nie wspomnę

Andrzej 73 - 2019-03-29, 14:32

Janusz , jak masz ochotę kup niech leży , może jak zajdzie potrzeba to się przyda. Wszystko zależy od kasy.
Jak przez dwa lata nie użyjesz ani razu , to sprzedasz z małą stratą i tyle.
:spoko

eler1 - 2019-03-29, 14:56

Andrzej 73 napisał/a:
Janusz , jak masz ochotę kup niech leży , może jak zajdzie potrzeba to się przyda. Wszystko zależy od kasy.
Jak przez dwa lata nie użyjesz ani razu , to sprzedasz z małą stratą i tyle.
:spoko

Jak kupi nowy to połowy nie odzyska .
Ja też kiedyś kupiełem używkę za 1200 a sprzedałem po 10 latach za 900 zł przez pół roku ogłaszałem.
Rozkładany był 3 razy - 1 po zakupie 2-na zlocie w Warce i 3 chyba brat w italy (potrzebne są 2 osoby 30-60 min aby go rozłożyć). Fajna rzecz przy małych dzieciakach ale przy pobytach nad bałtykiem na dłużej niż 5dni :spoko
Teraz kupiłem siatkę od słońca na wyjazdy do krajów południowych kilka razy użyłem.

janus - 2019-03-29, 15:09

A dla przeciwwagi, serdecznie polecam posiadanie przedsionka. Jeżeli kamper mały, tak jak nasz, to przedsionek jest z gatunku "must have" :lol:
Z tym, że akurat nie polecam dokupowanie czegoś do markizy. Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest zakupienie odpowiedniego przedsionka wykorzystującego tylko likszparę w markizie. Rozwiązanie nie tylko tańsze i lżejsze, ale także o wiele łatwiejsze w użytkowaniu.
Jeżeli ktoś jeździ tylko w sezonie ciepłym i do tego na południe to zapewne jest to zakup zbędny, ale my jeździmy cały rok, a wtedy już przy 4-5 dniowym postoju nie ma problemu z rozstawieniem przedsionka.
Oczywiście nie przy objazdach. Wtedy spokojnie leży sobie w piwnicy, ale np Sylwester na Węgrzech bez przedsionka - kiepsko :shock:
Przedsionek od Obelinka mamy dopiero 1,5 roku i to niecałe, a już był rozstawiony minimum 7 razy na około 8 tygodni w sumie :wyszczerzony:

A jutro znowu wyjazd na Węgry i przedsionek będzie rozstawiany 8-)

zbyszekwoj - 2019-03-30, 14:09

Te do markizy maja jedna zalete, sa cieżkie, :diabelski_usmiech
Janusszr - 2019-03-30, 16:35

Na razie dałem sobie na wstrzymanie. Po Waszych postach oczywista oczywistość.
Zainwestuję zaoszczędzoną kasę w poduszki powietrzne.
Jak okaże się w praniu, że obudowa markizy jest niezbędna, to wrócę do tematu.
Dziękuję wszystkim bardzo. :kwiatek2 :kwiatek2 :kwiatek2

Nemo72 - 2019-03-30, 18:20

U mnie żona chciała .....kupiłem i użyłem raz jednej bocznej ściany .Sprzedałem bez żalu z poprzednim kamperem . :-P :-P :-P
SlawekEwa - 2019-03-30, 18:53

zbyszekwoj napisał/a:
Ja swój wożę przez pół europy i tylko wozę. :gwm

A i częśc Afryki.

No Ty nawet markizy nie rozkładasz :haha:

forhend - 2019-03-30, 19:08

Ja mam przedsionek przy markizie w oplu vivaro,jesli jadę na tydzien stacjonarnie lub nawet 3 dni rozkładam i jest to super sprawa,jesli jeden lub dwa dni tylko markiza.
Grzegorz fest leniwy - 2019-03-30, 22:21

Ja mam miniminimini kampera z markizą którą rozkładam naprawdę często. Mam też przedsionek ale wolnostojący, rozkładam go tylko jeśli stoję w jednym miejscu 4-5 dni a pogoda jest kiepska albo bardzo zmienna ( np GP Węgier gdzie w jednym dniu trzy razy ulewa przechodzi i zaraz po niej skwar 35 stopni) Zaleta jest taka że można autem odjechać chociażby do sklepu albo na zwiedzanko zameczku 30 km dalej, a przedsionek zostaje i pilnuje kwatery :wyszczerzony:
Waga przedsionka 8 kg cena około tysiaka nowy. 8kg bo fabryczny ciężki stelaż zastąpiłem składanymi prętami z włókna węglowego.
Sumując, przydaje mi się raz, góra dwa razy w roku ale wtedy jest naprawdę niezbędny przy małym kamperku.

Janusszr - 2019-05-02, 08:08

grzegorz_wol napisał/a:
Tak niepewnie trochę dopytam. Widzę że coś się pojawiło w profilu ale nie wiem czy dobrze widzę.

Janusz czy ty masz już swojego kampera?

Sorki, nie zauważyłem Twojego wpisu. Tak mam nowego kamperka.
Jestem teraz z żoną (własną) w Jastarni na zlocie Camperfun. Pogoda jak na pierwszy mój wyjazd kamperem wprost wymarzona. Tylko śniegu brak :) Wiatr damski, że o mało kampera nie przewróci :) I tak sobie dumam, że jeżeli byłoby nas więcej, np. cztery osoby, to w taką pogodę, bez dodatkowej pow. mieszkalnej byłoby naprawdę ciężko.
Jednym słowem sprawa zabudowy wraca :)

Janusszr - 2019-05-16, 12:13

Mam następne pytanie.
Ile ścian ma zabudowa markizy? Trzy czy cztery? Chodzi mi o to, czy pomiędzy glebą, a samochodem również jest zabudowa? Coś na kształt i podobieństwo fartucha?

papamila - 2019-05-16, 15:19

w niektorych przexsionkach to standart, nawrt podloga jest w zestawie
jak budujesz z elementow to tylko 3 sciany, dół dokupujesz osobno

Janusszr - 2019-05-16, 16:08

A jak ten dół montuje się? Pewnie jakąś prowadnicę należy zamontować. Może masz rysunek, fotkę poglądową?
MisioKRAK - 2019-05-17, 12:10

Trzeba zamontować np taką listwę jak w przyczepach - po prostu szynę pod kedrę...


Co do przedsionków. Jak kamper stoi dłużej lub na "otwartej przestrzeni" to my używamy...



A co do safarii room - też mam i z chęcią sprzedał bym...

Janusszr - 2019-05-17, 13:01

Misiaczku.
Rozkładasz markizę i pod markizą rozstawiasz dodatkowo przedsionek? Przedsionek ma 4 ściany?
Powiedz mi na czym polega wyższość tego rozwiązania nad zabudową markizy. Oczywiście poza ceną :)

MisioKRAK - 2019-05-17, 13:14

Cena nie wiem...przedsionki można kupić tańsze ale i safari bywa tanie...jak pisałem mam i jedno i drugie :D
Ale...
To że mieszkam na 7 piętrze i ciężkich ścian nie mam gdzie wysuszyć...
A przedsionek jest z cieniutkiego ortalionu (mniejszy i lżejszy) i pod markizą jest w miarę suchy,..i łatwiej mi go dosuszyć w razie "w"...
Ma 3 ściany ale w upalny dzień w przedsionku z podwójnym dachem jest chłodniej, a w chłodny dzień cieplej...kiedyś myślałem nad fartuchem jak w przyczepie ale na razie odpuściłem temat...
Też podczas dużego deszczu ortalionek potrafi przepuszczaś deszcz, markiza zapewnia mi brak takich efektów...

Andrzej_Gdynia - 2019-05-17, 22:38

A co do safarii room - szukam... daj cynk na priv...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group