Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Pelion 2019

Access450 - 2019-04-03, 16:22
Temat postu: Pelion 2019
W tym roku nasz cel to Pelion - ilość informacji zamieszczona na forum jest dla nas wyznacznikiem zwiedzenie tego regionu .... ( szukamy dzikich plaż z dala od tłumów ) moje pytanie dotyczy kolejnego skrawka Grecji ...czy ktoś przeprawiał się promem z Glify do Agiokampos ??? ...czy warto tam płynąć i zwiedzić ten rejon ...czy lepiej autostrada ? Czas przeznaczony na tegoroczne wakacje to 5 tygodni .
KulkiDwie - 2019-04-04, 06:30

Prom Agiokampos Glyfa pływa mniej więcej co 2 godziny, przeprawa trwa pół godziny, koszt - 2,5 e za osobę i 3 e za metr kampera.
Więcej tutaj.

Z tego co się zorientowaliśmy to północna i środkowa część Eubei jest dość popularna wśród kamperowców. Południowa część jest trudna (kiepskie drogi).
Fajne miejsca na postój to:
- cypelek tuż przy Rovies 38.799994, 23.234296 (wg napotkanego Słowaka policja urządza tam naloty :? )
- plaża Kria Vrysi 38.838189, 23.467291
- plaża Dafnopotamps 38.802360, 23.530269
- plaża Agios Dimitrios 38.280685, 24.152271
Tranzytowy postój można też uskutecznić na odcinku Chalkida - Aliveri.
Termy Loutra Edipsou - jak dla mnie średnio atrakcyjne. Podobnie ruiny Eretrii.
Najfajniej jest na południu...w zatoce Karystos też można się gdzieś umieścić.
Zobaczylibyśmy pewnie trochę więcej, ale wygoniło nas załamanie pogody :?

salek - 2019-04-04, 07:39

My mielibyśmy we wrześniu 2 tygodnie... no i właśnie się wahamy czy w tamtym kierunku nie pojechać :)
Access450 - 2019-04-04, 12:16

Witam

Kulki Dwie dziękuję za pomoc ...i za namiary :) stawiam piwko :) Pozdrawiam

tom-cio - 2019-04-04, 17:02

Wg mnie najladniejsza plaza Evii jest Kalamos, zjazd do miasta kamperem jest koszmarny, ale plaza przepiekna, cala Evia pusta i bez turystow, prom tani, ja dwa dni balowalem na plazy w Glyfie pod tawerna, najpierw kupilismy piwo i pizze a potem wieczorem wlasciciel sam postawil i tak jakos mi tam zeszlo :mrgreen: , natomiast przejazd po samej wyspie juz po przeplynieciu promem dosc truny, krete drogi i podjazdy, ale da rade
Access450 - 2019-04-05, 07:26

Dla nas kręte wąskie drogi nie są problemem , podjazdy zjazdy serpentyny to część przygody :) - kamper nieźle sobie radzi ...kierowca tez :) ...załoga przyzwyczajona - widoki i przeżycia rekompensują chwilowe mękki
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-04-05, 15:47

Jeszcze jest plaza Kantadika/odkrył ja Aaffa,obecnie nie pisze na forum/.Na końcu najbardziej przypadło Lourea Edipson.Miejsce do stania pod szkola,4 miejsca obok siebie na plażkach z goraca termalna woda.Ładne miasteczko,bazar tez jest ,lidl tez jadąc do plaży Pefki/nie wiem czy dobrze pisze nazwy,ale pisze z głowy/.Z Glify tez płynęliśmy ale dawno,mostem w Halkidzie kilka razy,oraz poromem z L.E. :kwiatek2
tom-cio - 2019-04-05, 19:10

No to jesli lubicie serpentynki to droga z Agiokampos jest dla Was, ja tez lubie takie drogi, no i cala Evia jest fajna, kurde juz tez bym tam pojechal... Ale na majowke Albania, tylko o Meteore zachacze
Access450 - 2019-04-14, 11:34

Pilion cd pytań ..Czy ktoś był widział i wie co to zbiornik wodny ....pilion techniti limni karla ?
KulkiDwie - 2019-04-14, 17:01

Access450 napisał/a:
Pilion cd pytań ..Czy ktoś był widział i wie co to zbiornik wodny ....pilion techniti limni karla ?

Widzieliśmy... z dołu (przejeżdżając końcem września 2018 boczną drogą Achilleio-Kalamaki) oraz z góry (c.d. tejże drogi wspinającej się na zbocza gór w kierunku nadmorskiej wioski Rakopotamos).
Prawdę mówiąc nie wyglądało to zbyt imponująco, ot, jakieś zbiorniki wodne, przypuszczałem że wykorzystywane do nawadniania nieciekawej, płaskiej, rolniczej okolicy.
Ale potem sprawdziłem... wyczytałem najpierw TO, a potem jeszcze TO i TO.
Okazało się więc że to coś jednak innego, moja ciekawość została zaspokojona :) .

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-04-14, 18:32

Czy to jest ten rejon pełen drzew midgałowych,nawet trailismy na parking i punkt oglądania ptaków.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-04-15, 19:37

Na 100% sprawdziłam na mapa me jechaliśmy tamtędy co najmniej 3 razy i tam właśnie jest to miejsce do podglądanie ptaków.no i Zagłębie migdalowcow
Access450 - 2019-04-15, 20:12

wasze wypowiedzi robią nam coraz większy apetyt na przemierzanie tego regionu :) ....Zajrzałem również do encyklopedii podesłanej przez Kulki....wygląda to ciekawie
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-04-16, 07:58

Ale.to pusty rejon same krowy i kozy.Natomiast jedzie sie tam z rejonu pięknych plaż.moja trudna nazwa ja mówię plaża z kozami.luty kwitną migdały a we wrześniu są gotowe do jedzenia.jest tam dużo kiwi i kasztanów jadalnych.teraz będziemy tam od Larisy bo ciagniemy przez Bułgarię.przepraszam za błędy ale pisze z telefonu.
Spax - 2019-04-16, 09:11

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
plaża z kozami
»»» to Papakosta-Beach.
Podzielam zdanie Basi. Rejon typowo rolniczy. Brzegi jeziora przy temperaturach powyżej 30 C wysychają na dobre 200 m i śmierdzi to niesamowicie. Takie małe piekło na ziemi. Przejazd przez górki w stronę morza też nie należy do "naj, naj" Człowiek się nakręci kółkiem solidnie. Zwłaszcza po wschodniej stronie gór. :spoko

max111 - 2019-04-17, 07:33
Temat postu: Pelion
Kolega Access450 pyta o Eubea a tytuł wątku to Pelion.

Wracając wiec do Pelionu - na forum jest kilka wypowiedzi i namiarów na miejsca na półwyspie Pelion , są one jednak z poprzednich kilku lat.

Skoro temat wątku to Pelion to może zbierzemy tu informacje dla wszystkich chętnych odwiedzić to miejsce w tym sezonie.

Czy możemy od osób które były w zeszłym sezonie lub obecnym, otrzymać namiary na miejsca plaże, w których można zatrzymać się na dziko na kilka dni.
Chodzi mi o sprawdzone miejsca w miarę dostępne dla średnio większego kampera :-) oraz miejsca gdzie można uzupełnić zapas wody.

Może ma ktoś namiary na targi i dni kiedy się odbywają.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-04-18, 16:59

max111 napisał/a:
Może ma ktoś namiary na targi i dni kiedy się odbywają.


_________________Krzysztof
nie wiem czy ktoś Ci napisze.Szukaj BAWA była na targu w Algalasti,my byliśmy w 2014 ,Jarek49 jeździ,andrzej 267 , ale nie piszą relacji,poszukaj na forum ,nie to jedź w ciemno,piekne tereny,ale do plażek wąskie asfaltowe drogi,serpentyny,latem jeździ kolejka.Na yutubie masz filmiki plaże Pelionu.Nasz Pelion masz przy relacji z Krety.
max111 - 2019-04-18, 19:53
Temat postu: podziekowania
Dziękuję za na namiary.
Kuba L. - 2019-04-18, 22:03

max111, jeżeli chodzi o miejscowość z jakimś regularnym bazarem to na Pelionie chyba tylko Argalasti,
(masz to miejsce w googlach oznaczone koło Farmers Market), to jest największe miasteczko położone centralnie na płw., kilka skrzyżowań, szpital, policja, sklepy, knajpy, warsztaty samochodowe itp.. Miejscowość którą ja znam gdzie np. możesz nabrać wody to Platanias, jest tam kran z wodą przy krzyżówce nad samym morzem (przy tablicy z ogłoszeniami, widać to na zdjęciu w googlach) to było kiedyś popularne miejsce na dziko ale ostatnio pojawiły się tam tablice wymazane farbą z zakazem kempingowania.. można tam spokojnie na jedną/dwie noce stanąć (zawsze możesz powiedzieć jak by się ktoś spytał - odpoczywasz po podróży :wyszczerzony: ) Choć to wiocha jak wszystkie inne miejscowości w tamtym rejonie to w sezonie wakacyjnym stoi tam tyle samochodów po obu stronach drogi, że na jednego kampera nikt zbytnio nie będzie zwracał uwagi.. generalnie codziennie tam jakiś przytulony z boku kamper sobie stoi. Ja zawsze tam jestem na kempingu Louisa :spoko
Największą nadmorską miejscowością na płw. jest Agios Ioannis, jest tam bardzo duży wyasfaltowany parking na kilkadziesiąt aut, również w sezonie często tam jakiś kamper z gór zjedzie na jedną/dwie noce. Masz tam duży kemping Papa Nero i o takiej samej nazwie piękną plażę. W sezonie ta miejscowość jest bardzo zatłoczona (w weekend zjeżdża tam z pół Volos-u) ale z postojem na dziko wg mnie żadnego problemu nie będzie. Reszta płw. do objechania wg własnego gustu i uznania, może nie na wszystkie plaże/plażyczki da się zjechać kamperem - to jest nie możliwe, ale warto objechać go całego :spoko

Kiedy się tam wybierasz? Ja wyjeżdżam 18.06 na 3tyg. :spoko

max111 - 2019-04-19, 06:35

Kuba L., dziękuję za kolejna porcje informacji. Mysle ze ponowienie tematu przez autora tego wątku spowoduje ze w jednym miejscu zbierzemy aktualne informacje o tym rejonie Grecji.

Na tą chwile szukamy ciekawych miejsc Grecji, wcześniej 3 lata z rzędu objechaliśmy półwysep Halkidiki.

Myślę ze uda nam sie wyjechać 21 czerwca. Plany są na ten rejon (moze jeszcze Evia) w dwie załogi, ale chętnie gdzieś możemy si spotkać.

BaWa - 2019-04-19, 07:24

Opisałam tu nasz wyjazd na Pelion z namiarami poczytaj :ok
LukF - 2019-06-03, 20:30

Ruszam na Pelion 19 czerwca. Pytanie do tych którzy tam już byli: zabierać za sobą rowery czy nie zabierać??? Jedziemy w 3 osoby na ponad 3 tyg. Proszę o opinie i dziękuję :bukiet:
Bim - 2019-06-03, 20:44

LukF napisał/a:
Ruszam na Pelion 19 czerwca


Już wam zazdroszczę to takie Greckie Bieszczady
LukF napisał/a:
Pytanie do tych którzy tam już byli: zabierać za sobą rowery czy nie zabierać?


Odpuść sobie jak masz ADHD to motorek się sprawdza :lol:

Kuba L. - 2019-06-04, 05:08

Ja w tym roku zabieram, pierwszy raz, może się gdzieś uda podjechać.. :haha:
Też startujemy 19.06 :wyszczerzony:

LukF - 2019-06-04, 21:31

KubaL

To się gdzieś spotkamy :spoko
A gdzie chcesz na tym rowerze pojeździć? Napisz więcej bo widzę, że teren tam znasz


Bim
Motorka nie mam bo nas jest 3-ech w tym 8-mio latek...

Bim - 2019-06-04, 21:41

LukF napisał/a:
Bim
Motorka nie mam bo nas jest 3-ech w tym 8-mio latek...


:shock:

Jest parę opcji do przemyślenia no wiesz ty z dwoma synami czy z kolega :idea

Kuba L. - 2019-06-04, 21:56

Jest duże prawdopodobieństwo, że gdzieś na siebie trafimy :bajer Pelion jest chyba ostatnim miejscem na którym można swobodnie pojeździć na rowerze :haha: będziemy improwizować jak nas najdzie ochota.. Ale ja planuje później jeszcze zjechać trochę niżej a tam jest już bardziej płasko.
LukF - 2019-06-05, 07:51

Kuba L. napisał/a:
zjechać trochę niżej a tam jest już bardziej płasko.


Masz na myśli, że na samym Pelionie po wschodniej stronie z uwagi na ciągłe serpentyny nie da się na rowerze rekraacyjnie bo kolarzem nie jestem ???
Chodzi mi o to by nie ciągnąć rowerów 4000km a nie ma gdzie pojechać bo ciągle pod górkę???

Bim - 2019-06-05, 08:21

LukF napisał/a:
Chodzi mi o to by nie ciągnąć rowerów 4000km a nie ma gdzie pojechać bo ciągle pod górkę


Napisałem wyżej .
Odpuść sobie.
Pelion jest górzysty i nie pojezdzicie chyba że tylko w miejscu postoju przy plaży gdzie
będziecie stali. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-06-05, 13:41

No nawet tak się nie uda,np.w Potistice,chyba ze w Agia Kiriaki no i na początku w Kato Gatzea lub Kalo Nero to jazda droga głowną :haha:
Kuba L. - 2019-06-05, 15:19

Tak, wschodni Pelion zdecydowanie odpada na rower.
LukF - 2019-06-05, 20:04

I ja takie konkretne sugestie szanuję :bukiet:
Bim - 2019-06-05, 20:11

LukF napisał/a:
I ja takie konkretne sugestie szanuję


:haha: przynajmniej byś :pifko postawił bo klepie a Ty potrzebujesz konkreta :oops:

LukF - 2019-06-06, 18:48

Mówisz i macie :)

A dodatkowo dziękuję wylewnie :spoko

LukF - 2019-06-22, 10:30

Jesteśmy od wczoraj na Pelionie. Potwierdzam, że dojazd przez.Serbie i Macedonię cały po autostradzie - rewelacja. Cena ON w Macedoni na dziś to 60DEN, zrobiliśmy zakupy oraz odwiedziliśmy kantor w Kumanowie. 1 €=61,4DEN. Bim dzięki :spoko
W Grecji przejazd autostradą, cena w jedną stronę 37€. Po drodze wstąpiliśmy do Paleo Pantaleimonas - to stara grecka wioska, w której zobaczycie charakterystyczne dla greckich gór budownictwo regionalne, bardzo wąskie kamieniste uliczki, poukrywane klimatyczne kafeterie i tawerny. Z wioski rozpościerają się piękne widoki na morze...
Samo dotarcie do wioski da przyjemne wrażenia wizualne, bo trzeba kilka kilometrów wspiąć się na górę samochodem pokonując krętą drogę. Po drodze można podziwiać (zwłaszcza jesienią) lasy jadalnych kasztanów. Docierając na miejsce auto trzeba zaparkować przed Paleo Pantaleimonas, ponieważ w wiosce jest zakaz ruchu samochodowego.

Jak dojechać.
Koło zamku Platamonas, przejeżdżamy na drugą stronę autostrady i jedziemy w góre, będą nas prowadziły drogowskazy Παλαιο Παντελεήμονα. Na miejscu 2 parkingi. Dojeżdżają nawet normalne autobusy z turystami więc kamper da radę.
Ps. Za lokalny obiad w tawernie zapłaciliśmy 28,5€. Polecam to miejsce na 2-3 godziny by zrobić przerwę od jazdy na Pelion. Stamtąd do Volos jest już tylko 100km.

LukF - 2019-06-24, 13:52

Potistika plaża.
Jesteśmy tu od sobotniego wieczora. Stoimy pod drzewami koło skrzynki elektrycznej. W niedzielę na olbrzymiej plaży tłoku nie było a dziś czyli w pn. może z 100 ludzi. Normalnie szukać się trzeba. Czyli luz totalny. Czysto tu, brak śmieci. Dojechał jeden starszy kamper z Ausrii, rodzina Polaków na kwaterze osobówką. Innych kamperów brak. Naprawdę fajne miejsce :spoko Jak nam się skończy woda to jedziemy dalej na północ, pewnie Mylopotamos na dzień.

Access450 - 2019-06-25, 08:24

Witajcie my również niebawem wybieramy się na Pilon ...:) jaką drogą wjechaliście na Potisikę ?
LukF - 2019-06-25, 14:44

Główną jeśli tak można powiedzieć od Argalasti. Czyli z Volos zachodnim wybrzeżem do Argalasti i dalej na Potisikę. Droga przejezdna dla każdego rozmiaru kampera. Podobno plaże bardziej na północ są trudniejsze w dojeździe, sprawdzimy za.kilka dni jak nam się tutaj znudzi. Dziś wielkie fale, ludzi na plaży bardzo mało, oprócz nas jeden kamper z Austrii i dwie blaszanki. Na parkingu luzy. Wczoraj byliśmy na spacerze na sąsiedniej plaży Melani bo to z buta blizko a autem daleko. Plaża bardziej zwyczajna, mniej spektakularna, wieczorem tylko 7 samochodów i jedna blaszanka tam na parkingu. Do stania nie ma tam cienia a za parking robi ubity piasek na wjeździe do plaży. Nie wybieram się tam bo Potisika jest DUUUŻO ładniejsza i ten cień do parkowania jeśli się ma szczęście i nie ma alkowy (gałęzie schodzą dość nisko, mam 3m i mi starcza ). Pozdrawiam
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-06-25, 20:29

LukF napisał/a:
Stoimy pod drzewami koło skrzynki elektrycznej
to my tez tam staliśmy,My mamy psa to dużo spacerowaliśmy w prawo,lewo,oraz do góry gdzie były jakies bungalowy.
Access450 - 2019-06-26, 05:59

Czyli do końca jechaliście autostradą a potem na Volos ? My chcemy wbić się na Pelion od Kokino Nero ...i brnąć w dół :) ...Czy macie namiary na wodę żeby zatankować kampera ?
LukF - 2019-06-26, 08:14

Access450 napisał/a:
Czyli do końca jechaliście autostradą a potem na Volos ? My chcemy wbić się na Pelion od Kokino Nero ...i brnąć w dół :) ...Czy macie namiary na wodę żeby zatankować kampera ?


Jechaliśmy tak jak napisałeś. Wodę zatankowaliśmy jeden raz do tej pory. Na stacji benzynowej od Volos w kierunku na Argalasti na zachodnim wybrzeżu. Jest tam mnóstwo stacji, jedna za drugą i widziałem, że mają węże z wodą. Moje Żona blondyna się uśmiechnęła i chłopak lał wodę aż miło. :mrgreen: Następne tankowanie zrobimy w Argalasti na stacji BP- 230l. Może nas nie spławią ?

Basiu, dziękuję za zdjęcia bo sam nie potrafię :bukiet:

BaWa - 2019-06-26, 08:18

Argalasti - kran z wodą w centrum miasta N 39º 13' 32.55" E 23º 13' 13.75''
LukF - 2019-06-26, 09:10

BaWa
Bardzo dziękuję za koordynaty. Da się podjechać kamperem i tankować z węża czy tylko konewką?

Co do wody przy kapliczce koło plaży Potistika. Jest!!! W maju ktoś pisał na Park4night, że kranik został uszkodzony. I faktycznie taki leży sobie obok. Ale już nowy zainstalowany i wodę można nalewać. Jeśli ktoś ma 30m węża a w przeciwnym wypadku konewką lub baniakami. Jesteśmy ocaleni.

Ps. Bim
Dzięki za wszystko :kwiatki:

BaWa - 2019-06-26, 10:04

myślę,że się uda :ok
Access450 - 2019-06-26, 10:29

skoro woda jest :) czego chcieć więcej :) .....
LukF - 2019-07-02, 13:56

Wczoraj wieczorem zmieniliśmy plażę. Z Potistiki pojechaliśmy na plażę Mylopotamos, to ta z przejściem w.skale na drugą jej część. Jest wtorek, miejscowych sporo ale wielkiego tłoku na plaży nie ma. Chociaż takiego wrażenia pustki jak na.poprzednim miejscu to tu nie uświadczymy. Stoimy koło "wyższego" zejścia na plażę, możliwość ustawienia kampera tylko w godzinach wieczornych koło 19 lub wcześnie rano koło 8. Potem nie należy tu się zbliżać, nie ma możliwości postawienia tak tużego auta. Innych k amperow brak. Co do dojazdu: nie ma problemu. Można zjechać na parking prawie każdym kamperem (nie autobusem), warunek jazda to mniej niż 40km/h. Pobyt tutaj tak na dwa dni, bo tłok i brak cienia na parkingu oraz uzupełnienia wody na dłuższą metę męczy.
Nastepne będzie Papa Nero :spoko

Bim - 2019-07-02, 15:56

LukF napisał/a:
Nastepne będzie Papa Nero

Kemping?

Mnie Papa Nero nie powaliło może dlatego że trafiłem 2 razy na duży przypływ glonów na plaży z kempingu nie korzystamy, a stanie na parkingu :-/

Taka mała uwaga nie skręcaj na Mauresi na skróty w dół chyba ,że się nie boisz ciasnych serpentynek lepiej jest jechać drogą nr 34 na Ag. Dimitros i Ay Joanis :spoko

LukF - 2019-07-02, 16:47

Bim,

Kolejne podziękowania za info praktyczne.

Kemping nie, dziękuję.

Patrzę na mapę, że Agnis Ioannis a szczególne plaża Papa Nero jest długa, składa się z 2 dużych części (???). Więc myślałem, że znajdę tam fajną miejscówkę pod drzewami, na tydzień, tak fajnie jak było na Potistice. A Ty piszesz o parkowaniu parkingowym czyli marnym??? Jakieś sugestie ktoś coś? :bukiet:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-07-03, 10:29

LukF napisał/a:
Jakieś sugestie ktoś coś?
zerknilj co pisze Jarek 49.on jest stałym bywalcem Pelionu,lub napisz mu na Pw może przeczyta
LukF - 2019-07-03, 20:01

Dzięki Basiu.
Przyjechaliśmy wieczorem do Agnis Ioanis. Sporo turystów w miasteczku, wrażenie jak w...Bułgarii. Czyli nie bardzo się podoba. Stoimy narazie w centrum na ulicy, ze 100m od bramy wjazdowej na kemping Papa Nero (jest tablica koło recepcji z napisem, że NIE PRZYJMUJĄ KAMPERÓW!!!).
Na ulicy w cieniu wielkich starych drzew też może będzie fajnie. Stąd mamy bardzo blizko na plażę Papa Nero. Wielka, piaszczysta, nic na niej nie ma. Więc skoków do wody nie będzie. Szkoda. Żonka już chce stad uciekać.
Na Potistikę ponownie.
A ja się zastanawiam czy da się iść spacerem z buta przez plażę Papa Nero do zatoczki i plaży Domouchari (Ntamouchari)? Był ktoś? Warto?

I stąd wracać na Potistikę czy na inną plażę: Chorefto? lub Paltsi? Co wybrać? Ktoś poleci co może jeszcze konkurować z Potistiką??? :roll: Mamy jeszcze tydzień urlopu.

Bim - 2019-07-03, 20:04

LukF napisał/a:
Chorefto?


Oduść sobie
Takich klimatów ja na Potistce nie znajdziecie są inne ;)

Może wycieczka na Skiatos? :spoko

LukF - 2019-07-03, 20:28

[quote="Bim")
Takich klimatów ja na Potistce nie znajdziecie są inne ;)

Inne? Jak Papa Nero? :gwm Czyli: warto czy nie warto ?

Wycieczka na Skiatos? Czy ja wiem? Film bardzo lubię, ale wycieczka ? To dlatego chcę iść z buta na Domouchari.

Bim - 2019-07-03, 21:02

LukF napisał/a:
To dlatego chcę iść z buta na Domouchari.

Z buta to mogłeś iść z kocykiem i żonką przez gaje oliwne z Mylopotamos za małą przerwą na podziwianie uroków na domouchari nie chodziliśmy na podziwianie klifów :haha:

Może inni mają fajne wspomnienia

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-07-04, 20:39

LukF,co Ci radzić,my objechalismy od Kato Gatzea, /lubimy to miejsce/,tę niższą strone,i zajechaliśmy do Agia Kiriaki.Ładny parking ale bez prysznica,cos poprubój :!: :!: Odkryj dla nas cos nowego nie tylko powielanie starych zdjęć :?: Na yutubie masz beaches [Pelion mt.][b]Hellas Greece.Przepiekne plażki Pelionu.Mam to w ulubionych.Agioi Sarantaoglądam filmik i przypomniałam gdzie jeździ Jarek 49
LukF - 2019-07-05, 10:33

Basiu, dziękuję za info. Plaża Saranta nie dla kamperów, bodajże Jedrek49 pisał, że zjechał tam i nie poleca się pchać bo pięknie, ale nie chcę sobie kampera rozwalić.

Byliśmy, tak jak pisałem w Agios Ioannis. Dzień spędziliśmy na plaży Papa Nero koło samego kempingu. Wracamy na obiad do kampera a tu kartka za wycieraczką: "Free camping is forbidden. The police will be called immediately. Law 2160/93".
Dziękuję bardzo. Stoimy jeszcze troszkę bo poszliśmy na lody. I o 18.00 ruszamy gdzie?

LukF - 2019-07-05, 11:45

Różne były pomysły. Na pewno nie wybieramy Chorefto bo ze zdjęć wynika, że są inne ładniejsze. Wracamy 60km na południe. Do głównej drogi z Agios Ioannis wdrapujemy się nie przez Mouresi (stromo, kręto i wąsko) lecz wybraliśmy podjazd dłuższą drogą przez Agios Dimitrios. Tu się wygodnie jedzie, nawet ciężarówka da radę.
Wracamy na Potistikę. To jest miejsce na resztę urlopu. Chociaż chodzi mi po głowie by pojechać jeszcze w dwa miejsca. Agios Konstantinos w Paltsti. Tutaj podobno jest kartka umieszczona przez kogoś z tawerny, że nie dla kamperów . I plaża Mourtias koło Lyri. O tej drugiej chyba tu na forum nie czytałem? Spróbuję po niedzieli uderzyć w tamte miejsca :spoko

LukF - 2019-07-09, 09:59

Dziś rano opuściliśmy Potistikę. Przejechaliśmy kilkanaście kilometrów na południe. Jesteśmy teraz w Paltsi na plaży Agios Konstantinos. Bardzo ładna plaża, parking wzdłuż plaży pod niskimi tamaryszkami. Brak udogodnień oprócz koszy na śmieci. Ludzi bardzo mało pomimo środka sezonu. Ludzie z miejscowych pensjonatów dochodzą na tę plażę. Co do możliwości kamperowania: na tamaryszkach przyczepione na trytytkach zalaminowane kartki A4 z napisem po grecku, niemiecku i angielsku, że nie wolno kamperować a pokuta to 300€. Na razie nie kamperujemy tylko parkujemy. Zamierzamy zostać tu na noc do jutrzejszego ranka. Obok stoi alkowa z Włoch. Zobaczymy co będzie :spoko
Access450 - 2019-07-09, 11:32

Jakie macie wrażenia z plaż Pilonu oraz z samego poruszania się kamperem po tamtejszych drogach ?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-07-09, 12:59

LukF napisał/a:
Na razie nie kamperujemy tylko parkujemy
tak trzymaj jak taki zakaz.Nawet na dużej plazy jak Karathona w Nafplio wolno stać bez rozkładania parasolek itp.Kurort Tolo stoimy już na twardym piachu plaży ,2 razy pukali i kazali nam się przenieś bo im widok zasłaniamy.Polski grek powiedział na kołach możesz stać wszedzie :!: :!: oczywiście trzeba ocenic każda sytuację. Z tym,że my nie bywamy w wakacje,bo raz na Halkidiki doniesli czesi i policja dała nam czas do następnego dnia rano,no i przyjechali sprawdzić czy odjeżdżamy :?:
Mazur - 2019-07-09, 13:51

jak mogę podpowiedzieć to tam byliśmy dwa lata temu, cisza i spokój :

płw.Pelion, okolice Volos, miejsce: Agios Minas
Wąskie uliczki, ale bez większego problemu można dojechać. Cicha i spokojna okolica, prysznice blisko. Byliśmy sami.

Stopnie (D):
39.316215°, 23.025551°
N 39.316215°, E 23.025551°

Stopnie i minuty (DM):
39° 18.9729', 23° 01.5331'
N 39° 18.9729, E 23° 01.5331'

Stopnie, minuty i sekundy (DMS):
39° 18' 58.37", 23° 01' 31.99"
N 39° 18' 58.37", E 23° 01' 31.99"

LukF - 2019-07-09, 14:17

Mazur,
Ale to jest na zachodnim wybrzeżu a my jesteśmy na wschodnim. Ale dzięki, na pewno komuś się przyda.


Access450 napisał/a:
Jakie macie wrażenia z plaż Pilonu oraz z samego poruszania się kamperem po tamtejszych drogach ?


Poruszanie się nie stanowi żadnego problemu. Jeżdżą tu na plaże normalne śmieciarki oraz miałem się z ciężarówką taką do przewozu piachu. Więc kamper da radę i nie ma się czego bać. Prędkość podróżna na miejscu to mniej niż 40km/h.
Co do plaż na wschodnim wybrzeżu . Tu są cudowne plaże!!! Puste, piękne, ciepła woda, brak śmieci które mi tak przeszkadzają... Jeśli ten półwysep przez kolejne lata będzie taki jak obecnie to wspaniałe.
Ale szczerze w to wątpię. W tym świecie nic nie może być za darmo dla wszystkich.... :gwm
W poprzednich latach inni pisali, że nie widzieli tu innego kampera. A teraz nie ma dnia by nie zobaczyć kolejnych kamperów. Nawet z Włoch i Francji. A szczególnie z Francji to kaaawał drogi...
Obawiam sie, że za chwilę zamkną Pelion dla kamperowców. Tak jak w sąsiednim wątku o Portugalii...
Co do nas: zostajemy tu na noc i rano ruszamy na kolejną plażę. 10km dalej: Mourtias.

Mazur - 2019-07-09, 14:30

Luk, raptem 40 km , co to za odległość, a problemów z parkowaniem, noclegiem i wodą zero ;)
Access450 - 2019-07-09, 14:46

Dzięki za relację...jako ze my niebawem tez ruszamy na podbój Pilonu pierwszy raz każda opinia o tym regionie jest dla nas cenną wskazówka ...podobnie jak Wy szukamy cichych bezludnych miejsc ...
Access450 - 2019-07-09, 14:58

Jadąc tam macie po drodze POUNTA - POOL....jako atrakcję bardziej :) myślę ze wartą obejrzenia
Mazur - 2019-07-09, 15:10

ale że basen ? Grecja tylko bez campingów, basenów etc. po to się jedzie do Grecji 8-) W tym roku, czerwiec w GR zaliczony .
p.s. dla jadących z Peloponezu przez Patrę. Most 10E , a prom 11E , wrażenia bezcenne

Access450 - 2019-07-09, 15:15

nie basen tylko hmmmm ...wielka dziura w skałach z wodą morską ...wujek Google wam to pokaże …


39°12'57.5"N 23°19'54.0"E

39.215977, 23.331670

Mazur - 2019-07-09, 15:27

Znalazłem na google, ciekawe miejsce, LukF jest chyba niedaleko ...
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-07-09, 17:11

Mazur napisał/a:
Most 10E , a prom 11E , wrażenia bezcenne
ale w kwietniu most był 13,20,i zawsze tyle.Promem tez mielismy wycieczke :haha:
Mazur - 2019-07-09, 17:13

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Mazur napisał/a:
Most 10E , a prom 11E , wrażenia bezcenne
ale w kwietniu most był 13,20,i zawsze tyle.Promem tez mielismy wycieczke :haha:

To mam stare dane jak byliśmy w 2017 i jechaliśmy przez most. :roll: , tak czy inaczej lepiej płynąć , taniej i atrakcja

LukF - 2019-07-09, 17:17

Główna wada Pelionu i pewnie całej Grecji: Internet. By tu coś ściągnąć to trzeba godzinę mielić.
Czekam, aż Google pokażą tę atrakcję obok mnie... Ale już dziękuję z góry bo o takie coś mi chodzi. Po to jest to forum... :bukiet:

LukF - 2019-07-09, 17:27

Telefon przemielił. Faktycznie, to tuż obok i do tego jutro w tamtym kierunku jedziemy. Dam znać jak jest na miejscu. Jeszcze raz dziękuję.

Ps. Jest też zła wiadomość. Środa to ostatni dzień na Pelionie. W czwartek ruszamy do domu, musimy dojechać do Kumanowa na nocleg. I tu problem. W Park4night są współrzędne miejscówki koło samego Kumanowa, ale nawigacja ich nie znajduje. Przynajmniej moja cudna wbudowana w Malibu. Może W googlach będzie inaczej?

Edyta: oczywiście, że Google znajdują bez problemu...

Mazur - 2019-07-09, 17:40

Luk, a może tak jak my ostatnio i dwa lata temu ? Nocleg w Serbii jest bezpieczny, my nawet ostatnio (teraz w czerwcu ) trafiliśmy przy powrocie na Zlot Motocyklowy i też było bezpiecznie. Zobacz w linku , Baćka Topola w Serbii, a wcześniej , przed wyjazdem z GR zawsze spaliśmy w Katerini , polecam:

https://www.camperteam.pl...pic.php?t=28141

LukF - 2019-07-09, 17:47

Nie mam nic do Serbów, nie demonizuję. Po prostu logistycznie pasuje mi w pierwszym dniu nocleg w Macedoni a potem na Węgrzech. Dzięki temu do domu będę jechał przez 3 dni ale pierwszy i ostatni będzie krótki a środkowy długi. Taka logika :spoko
Mazur - 2019-07-09, 18:03

No tak, już się nie wtrącam :roll: tym bardziej, że my robiliśmy tylko jeden nocleg w Serbi. Spokojnego powrotu :bigok
Bim - 2019-07-09, 18:45

LukF napisał/a:
Co do nas: zostajemy tu na noc i rano ruszamy na kolejną plażę. 10km dalej:
Mourtias.

Tak to wygląda z drona jak jest pogoda

a tak jak wieje

Access450 dojechałeś do tej dziury?

"nie basen tylko hmmmm ...wielka dziura w skałach z wodą morską"

eler1 - 2019-07-09, 20:26

LukF napisał/a:
Nie mam nic do Serbów, nie demonizuję. Po prostu logistycznie pasuje mi w pierwszym dniu nocleg w Macedoni a potem na Węgrzech. Dzięki temu do domu będę jechał przez 3 dni ale pierwszy i ostatni będzie krótki a środkowy długi. Taka logika :spoko

- 41.410749N 22.225623E miejscówka na parkingu koło winnicy
- 42.157991N 21.861666E koło Kumanowej przy restauracji z mapy Stanka https://www.etnoselo.com.mk/

Access450 - 2019-07-09, 20:56

Nie widzieliśmy tej dziury :) ...ale mamy ją odznaczoną na tegorocznej trasie Pilonu ...podczas poszukiwań w necie znalazłem tą atrakcję opisywaną jako bardzo fajną ….

39°12'57.5"N 23°19'54.0"E

39.215977, 23.331670

POUNTA - POOL

LukF - 2019-07-10, 16:29

Ostatni dzień na plaży... Rano zebraliśmy się by przejechać z Paltsi na pd.do polecanej wielkiej dziury (Dzięki za polecenie Panowie) oraz plaży Mourtias koło wsi Lydio. Oczywiście mamy tylko 6km z Paltsi drogą przez wieś, potem w las, potem koniec asfaltu znaczy betonu na drodze. Do tego drzewa niziutko, że moje 2.9m ciągle o coś strasznie drapie... odwrót. Z Paltsi w dół jest tylko droga szutrowa, dla osobówek i motocykli :gwm
Czyli trzeba stąd wracać do Argalasti kupę kilometrów by następnie udać się ten rzut beretem na kolejną plażę. Bez sensu zważywszy, że rano ruszamy w kierunku PL.... Zostaliśmy na ostatni dzień w Paltsi.
Czyli kolejne atrakcje na kiedyś będą. :bukiet: I dobrze, tak jest nawet lepiej.
Trzy tygodnie szybko minęły. Kryzys na pokładzie też się pojawił. 8-mio latek bez TV przez taki czas... Poczytaj mi, pobaw się ze mną, zagrajmy w coś, nudzi mi się...znamy to :mrgreen:
Drugi kryzys o którym jeszcze nie pisałem, a który uwięził nas na prawie tydzień na Potistice to choroba.
Dostałem ospę... spodziewałem się tego trochę bo 8-latek zachorował 2 tyg.przed wyjazdem....Ale kto mógł jednak przypuszczać, że Pelion i ospa?
Pozdrawiam wszystkich czytających. :spoko
Bo mam wrażenie, jak BaWa, że klepię w klawiaturę a nikt tego nie czyta :-/
Pa

SlawekEwa - 2019-07-10, 17:15

LukF napisał/a:
że klepię w klawiaturę a nikt tego nie czyta
Pa

Czytają tylko języka zapomnieli w gębie z zachwytu :pifko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-07-10, 18:34

Czytaja zobacz na wyświetlenia,ale gro kamperowców nie odpisuje.Ja kocham Grecje ale niekoniecznie Pelion,mam już przesyt dróg gdzie serce chce mi wyjść z siebie.Teraz siedze w Sycylii,jutro założę temat :kawka:
Yans - 2019-07-10, 19:01

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
.Teraz siedze w Sycylii,jutro założę temat :kawka:

Już się loguję... :admin

izola - 2019-07-10, 19:10

LukF życzę żelaznego zdrowia i dziękuję za ciekawą relację, mimo że zaginęła w oftopach warto było szukać twoich wątków :-P :pifko
LukF - 2019-07-10, 19:55

SlawekEwa, Basiu,Izola, Bim, Jarek49, KubaL
oraz autor wątku Accsess450


DZIĘKUJĘ :bukiet:
Dzięki Wam (I nie tylko) te wakacje były super :spoko

Kuba L. - 2019-07-11, 05:19

LukF napisał/a:
Bo mam wrażenie, jak BaWa, że klepię w klawiaturę a nikt tego nie czyta


Czytamy, czytamy i cieszymy się, że wakacje się Wam udały czyli Pelion się spodobał? :bajer

Pawko - 2019-07-11, 07:51

LukF napisał/a:

Bo mam wrażenie, jak BaWa, że klepię w klawiaturę a nikt tego nie czyta :-/

Czyta i to uważnie, też jesteśmy zauroczeni Pelionem.

BaWa - 2019-07-11, 07:53

czytam czytam może z doskoku ale czytam- piwko poszło :ok
Access450 - 2019-07-11, 08:15

założyciel tego postu Pilon 2019 też z uwagą czyta :) i nawet czasami coś dołączy :ok
salek - 2019-07-11, 09:21

Ja też czytam i notuję miejscówki. :pifko
LukF - 2019-07-11, 13:04

Access450 napisał/a:
założyciel tego postu Pilon 2019 też z uwagą czyta :) i nawet czasami coś dołączy :ok


Access450

BARDZO CIĘ PRZEPRASZAM, ŻE WCIĄŁEM się do Twojego wątku. Nie miałem takiego zamiaru. Planowałem napisać coś krótkiego i praktycznego a wyszła prawie relacja. :kwiatki:

Przyjmij proszę kwiaty i piwo

Access450 - 2019-07-11, 13:51

:kawka: LukF miło wszystkim ze temat Pilon2019 został pociągnięty przez Ciebie dalej i zainteresował większe grono czytelników ...i o to tu chodzi :)
romanden - 2019-07-16, 11:16

LukF napisał/a:

Bo mam wrażenie, jak BaWa, że klepię w klawiaturę a nikt tego nie czyta :-/
Pa

Czytam wszystko co do Grecji. Dzięki! Planujemy wyjazd 24.08

darkus - 2019-07-16, 13:58

LukF napisał/a:

Pozdrawiam wszystkich czytających. :spoko
Bo mam wrażenie, jak BaWa, że klepię w klawiaturę a nikt tego nie czyta :-/
Pa

Czytamy, czytamy z wielkim zainteresowaniem bo też się wybieramy.

LukF - 2019-07-16, 14:40

Pogoda/ kataklizm z Chalkidiki też wtedy do nas dotarł. Wiało w nocy, że myślałem,.że nam kampera przewróci. Staliśmy koło tamaryszkow w Paltsi i na śpiącego nie było decyzji by coś ze sobą i kamperem zrobić...


Bardzo współczuje rodzinie małżeństwa Czechów którzy wtedy zginęli w kamperze i pozostałym rodzinom turystów z innych krajów też... :(

Wszyscy musimy na siebie uważać :bukiet:

Access450 - 2019-07-22, 13:13

Czy ktoś z was orientuje się czy za przejazd kamperem z przyczepą lekką sa dodatkowe opłaty jadąc przez Węgry Serbię Macedonię ?
jsaluga - 2019-07-22, 14:28

cCzytamy, czytamy i dziękujemy. Oczywiście zasłużone piwko.
:pifko

tomiy - 2019-07-22, 21:17

Access450 napisał/a:
Czy ktoś z was orientuje się czy za przejazd kamperem z przyczepą lekką sa dodatkowe opłaty jadąc przez Węgry Serbię Macedonię ?

Wegry winieta jak za osobówke, Serbia http://www.putevi-srbije....vnik-putarine-2

Access450 - 2019-07-23, 12:27

Dziękuję choć nie do końca mogę Serbskie opłaty zrozumieć - czy kamper + przyczepka należy do grupy 4 ?
Bim - 2019-07-23, 12:54

Access450 napisał/a:
nie do końca mogę Serbskie opłaty zrozumieć - czy kamper + przyczepka należy do grupy 4 ?


Nie do II
tomiy napisał/a:
Wegry winieta jak za osobówke,


Nie D2 :spoko

LukF - 2019-07-23, 20:41

Jsaluga,

Dziękuję bardzo za piwko :bukiet:

tomiy - 2019-07-23, 21:13

Bim napisał/a:
Access450 napisał/a:
nie do końca mogę Serbskie opłaty zrozumieć - czy kamper + przyczepka należy do grupy 4 ?


Nie do II
tomiy napisał/a:
Wegry winieta jak za osobówke,


Z rozpiski wynika ze do 3 kat. Chyba ze masz kampera ponizej 1,9m wysokosci - vans with two axles and total height exceeding 1.9 m, whose maximum allowed mass does not exceed 3,500 kg with trailer
przecież no oko nie stwierdza czy 3,5 przekraczasz

Access450 - 2019-07-24, 08:26

zgadza się :)
Tamtam - 2019-07-27, 18:50

Kuba L. napisał/a:
Choć to wiocha jak wszystkie inne miejscowości w tamtym rejonie to w sezonie wakacyjnym stoi tam tyle samochodów po obu stronach drogi, że na jednego kampera nikt zbytnio nie będzie zwracał uwagi.. generalnie codziennie tam jakiś przytulony z boku kamper sobie stoi. Ja zawsze tam jestem na kempingu Louisa :spoko



Dlaczego akurat ten kemping? Do plaży ma ładny kawałek ponad 500m.
Co w nim takiego szczególnego?
Pytam, bo możliwe że wybierzemy się za tydzień do Grecji i szukam informacji.
Pozdrawiam

Kuba L. - 2019-07-28, 07:49

Bo to jest jedyny kemping w tej miejscowości :bigok

My na plażę chodzimy jeszcze dalej.. na Mikro :wyszczerzony:

Jeżeli potrzebujesz mieć blisko do plaży to kilka kilometrów dalej na prawo od Platanias jest Camping Kastri Beach :spoko

Access450 - 2019-08-06, 11:48

Czy ktoś z was w okolicach Argalasti tankowal gaz do naszej polskiej butli lub wynajmowal tutejszą butlę? Pomimo wielu stacji LPG nie mieli końcówki do nabicia butli.
Bim - 2019-08-06, 12:17

Widzę że się nie przygotowałaś do wyjazdu pojechałeś z jedną butlą?

Nie zatankujesz na tym zadupiu . Nie daleko masz miejscowość Milina z restauracją Argentina .
Mieszka tam Polkaka Grażyna może ona pomoże ci zlokalizować w Volos gdzie możesz zakupić butle z ich reduktorem jak to pilne.
W Kato Gatzea jest kemping Sika może tam ktoś Cię poratuje przejściówką .
Na powrocie masz koło Salonik sklep z akcesoriami kempingowymi
40.502689, 22.970953)

Access450 - 2019-08-06, 12:26

Butlę zapasową mam. Ale miesiąc wakacji robi swoje. W okolicach Salonik i całe paluchy tankuja bez problemu, a tu niby mają tylko samochodowe końcówki.
zbyszekwoj - 2019-08-06, 13:03

Access450 napisał/a:
mają tylko samochodowe końcówki.


To trzeba się w takowe zaopatrzyć przed wyjazdem. :ok

Access450 - 2019-08-06, 13:13

Teraz to już wiem, nawet kupiłem czeka już w domu 🤣🤣🤣🤣😅😅
Access450 - 2019-08-07, 05:46

czy ktoś może ma numer telefonu do Pani Bożenki z Miliny z restauracji Argentina?
LukF - 2019-08-07, 13:04

Ja nie mam, nawet u niej nie byłem chociaż mi wszyscy polecali.
Wiem, nie pomogłem :mrgreen:
Ale Pelion powspominalem :spoko

Access450 - 2019-08-07, 16:45

Pelion jest niesamowity :roza: :roza:
jarek49 - 2019-08-08, 11:58
Temat postu: telefon do Bozenki w Milinie
Wyslalem Ci tel. do Bozenki na pw.
Pozdrawiam.

Access450 - 2019-08-08, 13:58

Dziękuję za pomoc...
Mizioł - 2020-02-23, 15:09

Trochę odgrzeję temat,
zamierzamy powrócić na Pelion po kilku latach,

1. czy na półwyspie jest gdzieś pralnia? i czy w ogóle w Grecji funkcjonują pralnie samoobsługowe?
2. czy jest możliwość dostać się na Skiatos? Wiem o promach z Volos, ale czy sa inne lokalne połączenia?

Bim - 2020-02-23, 15:49

Mizioł napisał/a:
Trochę odgrzeję temat,
zamierzamy powrócić na Pelion po kilku latach,

1. czy na półwyspie jest gdzieś pralnia? i czy w ogóle w Grecji funkcjonują pralnie samoobsługowe?
2. czy jest możliwość dostać się na Skiatos? Wiem o promach z Volos, ale czy sa inne lokalne połączenia?



Ad 1 Nie ma pralni

Mapa pralni firmy easywash

W sezonie letnim są rejsy wycieczkowe

Jak myślisz o kamperze na Skiatos to zapomnij bardzo ciasno .

Z Volospierwszy prom o godz 6 rano płynie z 2,5-3 godziny cena ok 45 euro za osobę w dwie strony ostatni odpływa o 17

Komunikacja skuter 15 euro doba lub autobus który kursuje od plaży do plaży.

To tak w skrócie

andrzej627 - 2020-02-23, 15:52

Mizioł napisał/a:
czy jest możliwość dostać się na Skiatos? Wiem o promach z Volos, ale czy sa inne lokalne połączenia?

Tutaj widać wszystkie połączenia promowe na Skiathos.

Mizioł - 2020-02-23, 17:24

te promy znam, w brew pozorom internet z grubsza ogarniam :wyszczerzony: , chodzi mi o jakieś połączenia lokalne.
Bim - 2020-02-23, 17:36

Cytat:
połączenia lokalne.


?

Nie bardzo rozumiem, wycieczki ?

jarek49 - 2020-02-23, 22:53
Temat postu: Prom na Skiatos
W scislym sezonie letnim plywa statek wycieczkowy z Platanias--prom tylko z Volos.
15.09 po ciezkiej rozmowie w j. ang. powiedzieli , ze juz jest koniec na ten rok --cena 20 E .

Mizioł - 2020-02-23, 23:41
Temat postu: Re: Prom na Skiatos
jarek49 napisał/a:
W scislym sezonie letnim plywa statek wycieczkowy z Platanias--prom tylko z Volos.
15.09 po ciezkiej rozmowie w j. ang. powiedzieli , ze juz jest koniec na ten rok --cena 20 E .


o to to, właśnie mi o to chodziło,
a płynąłeś nim może? o jakiej porze wypływa, kiedy wraca, ile czasu na miejscu?

jarek49 - 2020-02-24, 11:37
Temat postu: Skiathos
Niestety nie bylem i raczej tam juz nie poplyne---w czasie kiedy jestem w Grecji ten statek juz nie
kursuje, albo nie zaczal jeszcze plywac.
W scislym sezonie plywa kilka statkow wycieczkowych kpt. Kostasa--rejsy sa kilkugodzinne,
ale rowniez calodniowe---od rana do wieczora---niestety --tlok.
Duuze oblozenie---nie posiadam juz nr. telefonu--ale tel. z PL drogi---dlugo trwa rozmowa--
--a raczej poszukiwanie osoby z j. ang.
Wpisz w google rejsy wycieczkowe z Pelionu na Skiathos i tam znajdziesz tel.agencji turyst. z PL.

Kuba L. - 2020-02-24, 22:55
Temat postu: Re: Prom na Skiatos
o to to, właśnie mi o to chodziło,
a płynąłeś nim może? o jakiej porze wypływa, kiedy wraca, ile czasu na miejscu?[/quote]

Płynąłem kiedyś jak jeszcze mieli jeden statek Africana i bazę w Platanias na Pelionie, dzisiaj to już większy operator, pływają z innego portu po drugiej stronie płw. Pelion a tu masz linka:

https://elisabetcruises.net/pl/

jarek49 - 2020-02-24, 23:24
Temat postu: Skiathos
Bylem w 2018 r po 15.09--przejezdzajac obok do Aghia Kiriaki postanowilem wstapic do Platanias
Statek Africana kotwiczyl przy nabrzezu--ale biuro bylo zamkniete.
Firma sie rozrosla i faktycznie 4 statki sie tu nie zmieszcza.
Dzieki Kuba za ten stary telefon do Platanias.

Kuba L. - 2020-02-25, 06:31

:spoko

Łatwo nie było ich w necie znaleźć, zmienili nazwę, nie pozycjonują się..
W zeszłym roku (2019) nie było ich już w Platanias tylko około 18.00 codziennie ze Skiatos jeden ze statków podpływał rufą i wypuszczał parę osób na ląd które chciały tu wysiąść i ruszał dalej w drogę powrotną na drugą stronę Pelionu. Fajny widok 2 lub 3 statki ścigające się, niezły interes z tego zrobili 8-)

Mizioł - 2020-02-25, 18:46

Dzięki Panowie za info,
ja będę tam końcówka sierpnia/pierwsza połowa września (no cóż też wolałbym październik),
podjadę i jak się uda to popłyniemy a jak nie to trudno :spoko

a jeśli chodzi o pralnie to w Volos jest całkiem dobrze, w końcu raz na trzy tygodnie można podjechać do metropoli ;)

Camper Diem - 2021-07-20, 11:32

Kuba L. napisał/a:
Ja zawsze tam jestem na kempingu Louisa :spoko

szkoda, ze nie napisales ze kemping jest tak maly - ledwie znalezlismy miejsce na naszego kampera. jesli ktos by sie tutaj wybieral to proponuje zadzwonic przed przybyciem www.camplouisa.gr
wada kempingu jest odleglosc do zlewni sciekow/wc (i to pod gore), ale jak ktos nie korzysta w czasie pobytu na kempingu z wody i wc w kamperze to spoko. koszt z pradem dla 4 dorosłych osob 37 euro

Access450 - 2021-09-02, 05:44

Witajcie w 2021 roku :lol:
W drodze powrotnej z Evii wstąpiliśmy jeszcze na Pilion na obiad do Miliny do Bożeny... U niej wszystko w porządku ma się dobrze, uśmiechnięta i energiczna jak zawsze... Oczywiście tankowanie wody w Argalasti i kierunek plaża Paltsi.. I tu miłe zaskoczenie.. Zamontowali i działają prysznice przy plaży 😁

P.s o dziwo jest słaby ale jest zasięg Orange na całej plaży.. Dwa lata temu był tylko przy kamiennej ławce 😂

LukF - 2021-09-02, 06:57

Access450,

Dwa lata temu na plaży Paltsi były kartki samoróbki o zakazie kamperowania. Jak to.wyglada dziś?
Pozdrawiam

Access450 - 2021-09-02, 07:07

LukF napisał/a:
Access450,

Dwa lata temu na plaży Paltsi były kartki samoróbki o zakazie kamperowania. Jak to.wyglada dziś?
Pozdrawiam

... 😂😂😂😂.. Kartki dwa latemu sam osobiście zerwałem z tych drzew bo kolekcjonuje takie zdobycze 😂😂😂... Dziś stoją 3 kamery Niemców i dwóch z Austrii... Cisza spokój

P.s myślę że po mojej akcji zrywania kartek zrujnowałem ich budżet i nowych już nie wydrukowali 😂🇬🇷😂

LukF - 2021-09-02, 07:31

Access450,

Dobra robota, świetny pomysł :hello

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-09-02, 16:32

Ale jak my bylismy to nie było juz wody,za to była w Kato Gatzea które bardzo lubimy :spoko

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group