Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - najlepszy przejazd do Salonik?

erikson - 2019-05-20, 07:41
Temat postu: najlepszy przejazd do Salonik?
witajcie,do tej pory moje trasy do Grecji przebiegały albo wzdłuż M. Czarnego,albo przez Wegry ,Serbie ,Macedonie, czy możecie polecić inna trase aby ograniczyć przejazd przez Serbie i Mc., myślałem polecieć troszkę przez Ru,granice z Sr, przekroczyć na zaporze, potem wskoczyć do Bułgarii,albo wzdłuż Dunaju po stronie RO i pierwszym mostem do Bułgarii i na dół do salonik, czy to dobry pomysł- jakiś prostsza trasa?, a moze ktos w tym kierunku juz wyrusza?. Pytam bo nie mam chęci na Serbie i Mc
Cyryl - 2019-05-20, 08:30
Temat postu: Re: najlepszy przelot do Salonik?
erikson napisał/a:
najlepszy przelot do Salonik?


najtańszy Rayanair, ale są też inne linie.

slawwoj - 2019-05-20, 09:09

A co jest nie tak z Serbią i Macedonią ?
erikson - 2019-05-20, 09:12

skoro pytam to mam nie chęć jechać ta trasa,i nie mam zamiaru tez lecieć,po co te głupie docinki i łapanie za słówka?
Andrzej 73 - 2019-05-20, 09:21

Przymusowo w 2008 roku omijałem Serbię. Nie mieliśmy ważnej zielonej karty na busa.
Nie wiem jak dziś to wygląda , ale wówczas to była ciężka droga. Teren górzysty , sporo miejscowości , czyli jedziesz wolno.
Jechałem trasą od Sofii , Montana , Widyń , Timisoara , Szeged , a dalej do Polski.
:spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-05-20, 09:25

erikson napisał/a:
przez Serbie i Mc., myślałem polecieć troszkę przez Ru,granice z Sr, przekroczyć na zaporze, potem wskoczyć do Bułgarii,albo wzdłuż Dunaju po stronie RO i pierwszym mostem do Bułgarii i na dół do salonik
Jeden i drugi pomysł dobry.
My wolimy mostem na elektrowni,jest tam kawałek Serbii,do Negotina,fajna mała granica,w Negotinie pełno mienialnic walut,kupisz burka lub pljesnianica,na targu fajne warzywa itp.Potem w Widim/tu spaliśmy,i nie trailismy by zobaczyć ten most nowy płatny/,i w dół na Sofie ,od Sofi nowa autostrada do Salonik.My lubimy Serbie ale nie autostrada/bo tez znajomi mieli tam przygodę o jakich pisza na forum/. :roll: Jak nie to tak jak piszesz mostem w Widyniu.Po drodze warto zobaczyć skalne miasto w Bielogradciku,no i czytaj nasza trase z 2019,katedra w Sofii.Polecamy barbara :oops: jeszcze jedno jeżeli lubicie termalne wody polecamy Rupite,blisko granicy z Grecja.My jeszcze zrobiliśmy "myk",na tankowanie w Macedonii.wszystko pisze na forum :!: :!:

erikson - 2019-05-20, 09:32

zobacze na miejscu,czy zapora czy most,dzieki za odp., a za most to płatność tylko gotówką?,nowy most to chyba oplata 6euro,a na zaporze ile chca?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-05-20, 09:37

[quote] a za most to płatność tylko gotówką?

/quote]nie jechaliśmy plaatnym mostem w Widimie. ale napewno wiecej,ktos pisał kilkanascie euro.Na zaporze moste jest bezłatny.Na Serbie nie potrzeba zielonej karty.

slawwoj - 2019-05-20, 09:41

erikson napisał/a:
skoro pytam to mam nie chęć jechać ta trasa,i nie mam zamiaru tez lecieć,po co te głupie docinki i łapanie za słówka?


Głupie docinki ??? Normalnie zapytałem.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-05-20, 09:46

Jeszcze jedno dla wszystkich kolegów :!: :!: W Serbii poza autostrada jest tyle fajnych miejsc do zobaczenia,pod Unesko wiele monastyrów,skalne miasto tak jak w Kapadocji,parki narodowe,wodospady itp.złe przypadki są właśnie na autostradzie ,a nie w całym kraju.Oczywiscie zwiedzjąc jedzie się wolno,kto chce gnać to jedzie w ciągu dnia autostrada. :haha:
erikson - 2019-05-20, 09:47

doskonale wesz o co mi chodziło, to nie forum lotu, chyba ze nie czytasz pozostałej treści lecz tylko wstępy-tytuły to wtedy mozna sie walnac
.,czyli w tytule byl -przelot a w opisie przejazd i inne wskazowki o co mi chodziło.Chodzi o Cyryla.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-05-20, 09:48

:kwiatek2
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-05-20, 09:53

Wracam do Waszych postów w tym temacie i zauważyłam ,ze prawie wszyscy koledzy nie podaja kontaktu telefonicznego do siebie :?: :?: :?: czy plotki ,ze można wtedy kogoś okraść sa prawdziwe :oops: Barbara Muzyk
Marta777 - 2019-05-26, 13:25

Barbara i Zbigniew Muzyk, Witam czy mozecie powiedziec jaka pogoda w Grecji 8-)
Bim - 2019-05-26, 13:32

Marta777 napisał/a:
Witam czy mozecie powiedziec jaka pogoda w Grecji


Oni już w domu :lol: pogoda w Grecji

andrzej627 - 2019-05-26, 13:57

slawwoj napisał/a:
A co jest nie tak z Serbią i Macedonią ?

Nie należą do UE. :lol:

LukF - 2019-06-01, 19:07
Temat postu: Re: najlepszy przelot do Salonik?
Cyryl napisał/a:
erikson napisał/a:
najlepszy przelot do Salonik?


najtańszy Rayanair, ale są też inne linie.



Super Ci wyszło... :haha:

KrzySówka - 2019-06-02, 11:18

Czy ktoś może mi napisać co jest nie tak w tym roku z Serbią i Macedonią gdyż chyba coś przegapiłem. Mam zamiar jechać końcem czerwca więc proszę o odpowiedź. W razie czego zawsze pozostaje droga przez Rumunię i Bułgarię- też tak jechałem. Za info dzięki:)
janus - 2019-06-02, 17:52

A co by miało być nie tak :shock:
Przejechaliśmy w maju spokojnie w obie strony bez problemów :wyszczerzony:

KrzySówka - 2019-06-03, 08:01

Tak myślałem ja też nie ma z tej trasy złych doświadczeń ale z poprzednich postów można było wywnioskować ,że kogoś coś niemiłego spotkała więc zapytałem. Dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam :spoko
andrzej627 - 2019-06-04, 08:59

erikson napisał/a:
za most to płatność tylko gotówką?

Można też kartą.

andrzej627 - 2019-06-04, 09:24
Temat postu: Re: najlepszy przejazd do Salonik?
erikson napisał/a:
Pytam bo nie mam chęci na Serbie i Mc

Google podsuwa taką trasę: https://goo.gl/maps/ewexZkuLrqn6Yv336
Trasa jest tylko nieznacznie dłuższa, ale wolniejsza niż przez Serbię i Macedonię: https://goo.gl/maps/pQQ3phr8Pa6xLMHi7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group