Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

IVECO - Pisty kół

casper - 2019-06-20, 10:19
Temat postu: Pisty kół
Jaka jest średnia wytrzymałość piat kół w samochodzie? W sensie, jak często powinno się wymieniać i co jaki przebieg mogą wystapić jakieś problemy natury technicznej?
jarekvolvo - 2019-06-20, 14:44

Praktycznie we wszystkich ciężkich samochodach dostawczych, czy to Master, Ivonka czy trojaczki czy Mietek można przejechać bez problemu ponad 500kkm. Jeżeli mamy auto bardziej obciążone, można zajrzeć i wcześniej, zbadać łożyska, uszczelniacze etc., Myślę, że w kamperach może być podobnie i dopuki nie pojawi się jakiś wyraźny objaw, nie będzie to źródłem zmartwień....
kimtop - 2019-06-20, 16:49

casper napisał/a:
W sensie, jak często powinno się wymieniać


Jak zaczną być słyszalne

jarekvolvo - 2019-06-20, 18:08

kimtop napisał/a:
casper napisał/a:
W sensie, jak często powinno się wymieniać


Jak zaczną być słyszalne


...lub pojawi się "tłustość" w okolicy czopu nosi... .
Ogólnie to jeden z trwalszych elementów układu jezdnego... . Na moje przejechane wiele/wieleset tysięcy kilometrów jedynie raz musiałem szukać serwisu w Rumunii bo padło łożysko prawego tyłu w Materce. A to auto nigdy nie miało lekko (chłodnia MW 3200kg i nalot 480kkm...) . W żadnym innym - a jeździłem chyba wszystkimi - nigdy nie było problemu.

ludzik - 2019-06-24, 13:28

Mam znajomego, który już to przerabiał wcześniej. Bagatelizował trochę usterkę związaną z piastem kół - i co? Koło mu się urwało podczas jazdy. Bardzo niebezpieczna sprawa. Trzeba uważać i nie można bagatelizować.
Rzuć jeszcze okiem tutaj pod linka: https://www.przeguby.pl/kategoria/100/piasty-kol/

MAWI - 2019-06-24, 13:44

Nie jest to nagminne. Ale się zdarza. Ale nie słyszałem o takim przypadku w ksmperze. Bo jakie my mamy te przebiegi?
Opony też wymieniamy że starości . A nie z zużycia. Ja opony wymieniam co rok , i potem dalej do busa.

Krystian - 2019-06-24, 22:02

kimtop napisał/a:
casper napisał/a:
W sensie, jak często powinno się wymieniać


Jak zaczną być słyszalne


Albo kiedy odczujesz to na kierownicy.

jarekvolvo - 2019-06-26, 09:30

ludzik napisał/a:
Mam znajomego, który już to przerabiał wcześniej. Bagatelizował trochę usterkę związaną z piastem kół - i co? Koło mu się urwało podczas jazdy. Bardzo niebezpieczna sprawa. Trzeba uważać i nie można bagatelizować.

Oczywiście, jak najbardziej. I takie "mniejważne" usterki powinno się wyłapać podczas "Obsługi Codziennej" samochodu, która jak zauważyłem - dawno odeszła w niepamięć i wielu kierowców o niej nie pamięta. Gdzie się podziała stara szkoła "chodzenia wokól samochodu" :-/ :?:
Miłego dnia z Holandii !

amples - 2019-06-26, 13:44

jarekvolvo napisał/a:
Gdzie się podziała stara szkoła "chodzenia wokól samochodu"
Odeszła w raz z autami z czasów komuny , gdzie nie wiadomo kiedy i co się odkręciło-urwało :diabelski_usmiech
Yans - 2019-06-26, 15:16

amples napisał/a:
jarekvolvo napisał/a:
Gdzie się podziała stara szkoła "chodzenia wokól samochodu"
Odeszła w raz z autami z czasów komuny , gdzie nie wiadomo kiedy i co się odkręciło-urwało :diabelski_usmiech

Taa... Bo dziś to same nieprzeładowane nówcie hulają po pięknych drogach bez dziur...
Po prostu niektórzy mają taki nawyk .A drugi to zaciąganie hamulca na postoju... :chytry
Niecały miesiąc temu jadąc starą 2 widziałem pięknego ,kilkuletniego mietka na poboczu z urwanym kołem... :haha:

amples - 2019-06-26, 17:13

Yans napisał/a:
mietka na poboczu z urwanym kołem...
A to nie wiesz ? , że ta kiedyś solidna Niemiecka robota zeszła obecnie na psy , :haha:
Yans - 2019-06-26, 17:41

amples napisał/a:
Yans napisał/a:
mietka na poboczu z urwanym kołem...
A to nie wiesz ? , że ta kiedyś solidna Niemiecka robota zeszła obecnie na psy , :haha:

A komuny nie widział... To co z tą teorią... :haha:

amples - 2019-06-26, 18:20

Yans napisał/a:
. To co z tą
Komunę widział , macał , jeździł , od siekiery ciosane , to była nie zbyt udana próba naśladowania zachodu .
co do to :
obecnie jest trend że , ma wytrzymać okres gwarancji ,
później co to kogo - kup sobie nowy :haha:

Yans - 2019-07-02, 21:46

:gwm
amples napisał/a:
co do to :

Szyfr? :gwm

amples - 2019-07-02, 21:53

Nudzi ci się :wyszczerzony:
Yans - 2019-07-02, 22:07

amples napisał/a:
Nudzi ci się :wyszczerzony:

Absolutnie. Jak coś takiego czytam to... :haha: :haha: :haha: :haha:

amples - 2019-07-02, 22:21

Yans napisał/a:
Jak coś takiego czytam to...
To nic nie rozumiesz ? za trudne dla ciebie :?: :haha:
Yans - 2019-07-02, 22:22

:chory :chory :chory :chory :chory

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group