Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rosja i kraje poradzieckie - Białoruś - sentymentalnie

MAREKH - 2019-07-10, 19:00
Temat postu: Białoruś - sentymentalnie
Białoruś miło nas zaskoczyła :shock:
- czystością - stanem dróg - obwodnicami - czystymi przystankami,
oraz w miarę ładnie odnowionymi dawnymi budowlami, które świadczą o Polski na tych ziemiach panowaniu. :roll:
Należy wspomnieć, że prawie przy każdej takiej inwestycji jest umieszczona (raz w widocznym, innym razem trzeba jej dobrze szukać), tabliczka ze znaczkiem Unii Europejskiej.
Brawo Unia :brawo:

W miejscowościach typowo turystycznych pachniało mi trochę rozpustą, bo ławki, kosze na śmieci czy lampy są zrobione z mosiądzu. :gwm Może nie mam racji, bo tego nie trzeba malować, a i rdza nie ruszy, ale mam na uwadze nasze realia :haha: - u nas nie do pomyślenia. :lol:


w miarę jak mnie dopadnie wena będę wrzucał klipy filmowe - dziś PRUŻANA
Niech was nie znudzą cmentarze, ale tam szukałem polskości tych ziem!!!



rosomak - 2019-07-10, 20:45

....Marku, super fotki/ film. Będąc na BY przejeżdzałem przez Prużany ale nie skojarzyłem tej miejscowości. Mam dużo materiału i też coś pewnie wyprodukuję.
Narazie browar. I czekam na następne filmy.

MAREKH - 2019-07-12, 13:11

Dojeżdżamy do miejscowości Mir, znanej z historii i literatury. :lol:

Nie spodziewałem się zobaczyć coś tak pięknego, widziałem dużo zamków w całej europie, ale jest to drugi po Czocha, który mnie tak urzekł.
:)



Tadeusz - 2019-07-12, 15:03

Cieszy mnie Wasza podróż.

Cieszy bo macie frajdę z oglądania na żywo obiektów świadczących o wielokulturowości tych ziem, cieszy i dlatego, że potraficie pieknie to opisać.

Krysiu i Marku - głęboki ukłon. :ok

:pifko :spoko

MAREKH - 2019-07-20, 12:33

Tadeusz napisał/a:
Cieszy bo macie frajdę z oglądania na żywo obiektów świadczących o wielokulturowości tych ziem, cieszy i dlatego, że potraficie pieknie to opisać.


Dziękujemy :roll:

Dziś Różana gniazdo Sapiehów, które pomału podnosi się z ruin za sprawą środków U.E. i składek Polaków rozsianych po całym świecie.
:brawo:



rosomak - 2019-07-20, 16:26

....Marku, po piwie za kazdy film, aby Ci sie chcialo. To nasze wschodnie klimaty.
MAREKH - 2019-07-22, 17:12

Do Zaosia, miejsca narodzin Adama Mickiewicza, GPS chciał prowadzić nas polnymi drogami, ale nie daliśmy się. :gwm

Dopiero przemili gospodarze jednej z wiosek, w starszym wieku pokazali na mapie jak dojechać dobrą drogą. :hello

Można śmiało powiedzieć, że Zaosie leży na "końcu świata". :roll:

Obecne budynki (tamte pamiętające Adasia spłonęły w czasie I wojny) pochodzą z końca ubiegłego wieku, pomimo to oddają klimat i atmosferę dawnych lat, chodź nie ma tam żadnych pamiątek po państwu Mickiewiczach, ale jest ta sama ziemia i wyobraźnia - która ......................
:lol:



rosomak - 2019-07-27, 21:34

...piwko proszę przyjąć za film.....
Tadeusz - 2019-07-27, 22:36

Dziękuję Krysiu i Marku. :bukiet:

:pifko

MAREKH - 2019-07-30, 16:23

Czas pójść dalej śladami Adama Mickiewicza.

Po równinach jakimi do tej pory nasz kamperek się przemieszczał, dojeżdżamy do ciekawych pagórkowatych okolic Nowogródka. :szeroki_usmiech

Ta okolica z cudownymi widokami i to wzgórze na którym staliśmy dobrą godzinę, wpatrzeni na rozciągający się widok Nowogródka, wywołał we mnie tak daleką wyobraźnie, że musiałem
do tego klipu użyć kilku archiwalnych zdjęć pozyskanych z internetu. :bajer



rosomak - 2019-07-30, 18:16

....fotki fajne, treść opisu super, tylko Ci robić takie filmy. Browar za pracę ...
MAREKH - 2019-08-07, 17:57

Na Stare Wasiliszki moja żona czekała od początku wyjazdu. :roll:
Rozkochana w repertuarze Czesława chciała poczuć atmosferę, która towarzyszyła mu w latach młodzieńczych. :lol:

A wieczorem ksiądz proboszcz z kościoła św. Piotra i Pawła (gdzie spaliśmy) urządził nam kilku godzinną ucztę muzyki Niemena, puszczając jego piosenki przez nagłośnienie kościoła - wewnątrz i na zewnątrz.

Żona była prze szczęśliwa.
:haha:



bodzio71 - 2019-08-08, 09:39

Fajnie powspominać pobyt na igrach na Białorusi. Aż łza w oku się kręci. Przed St. Wasiliszkami zatrzymała nas milicja za prędkość zbyt dużą , jak powiedziałem że wracamy z igr i jedziemy do Niemena to towarzysz w wielkiej czapce uśmiechnął się i powiedział jeditie.
MAREKH- przeuroczy pokaz slajdów :brawo: :brawo:

JaWa - 2019-08-08, 16:35

Wszystko fajnie Marku, tylko czy wykupiłeś prawa autorskie w Zaiksie ? Bo możesz mieć kłopot. :-/
lepciak - 2019-08-08, 17:43

BRAWO
MAREKH - 2019-08-08, 23:26

JaWa napisał/a:
tylko czy wykupiłeś prawa autorskie w Zaiksie ? Bo możesz mieć kłopot.


Dobrze prawisz Jacku, ;) ale za korzystanie z piosenek płaci YouTube, gdyż ja żadnych tantiem za klipy nie biorę. :roll: (oni mają profity z reklam)
Gdybym zarabiał na nich ( uzależnione jest to od oglądalności) to jak najbardziej musiałbym takowe prawa wykupić, lub podkładać własną muzykę.
Robię to od 15 lat i mam na koncie około 400 klipów i nie miałem do tej pory żadnych problemów.
Dziękuję za zwrócenie uwagi i cieszę się że oglądasz moje wypociny :bajer - pozdrawiam :spoko

Wszystkim dziękuje za miłe słowa :bukiet: :spoko

MAREKH - 2019-08-09, 23:56

40 kilometrów od Mińska jest - polecana przez kamperowców - Linia Stalina.

Kompleks umocnień z lat 30 ubiegłego wieku, sięgający od Finlandii po Morze Czarne, wzdłuż dawnych granic ZSRR.
Nigdy te umocnienia jednak nie spełniły swej roli, bo w 1939 roku granice ZSRR zostały przesunięte na mocy zdradzieckiego paktu Ribbentrop-Mołotow.
Na granicach z 1939 r. wybudowano nowy kompleks umocnień zwanych Linią Mołotowa.

Dziś na Linii Stalina znajdują się ciekawe i zadbane sprzęty wojskowe, które były przedmiotem wyścigu zbrojeń, oraz zimnej wojny w latach 50 i 60.

Ja widziałem je tak:



bodzio71 - 2019-08-10, 11:36

Super fotorelacja. Jak myśmy tam byli to przyjechał oddział rosyjskiego wojska, chodzili jak pawie dumni ze swojej spuścizny. Niektórzy normalnie głaskali te maszyny , no i oczywiście robili sobie foty obok .Fajnie było stanąć obok i obserwować. Wcale nie ma się czemu dziwić że mają wmawiane że są niepokonani i ciągle gotowi do wojny...
slawwoj - 2019-08-10, 20:27

bodzio71 napisał/a:
Super fotorelacja. Jak myśmy tam byli to przyjechał oddział rosyjskiego wojska, chodzili jak pawie dumni ze swojej spuścizny. Niektórzy normalnie głaskali te maszyny , no i oczywiście robili sobie foty obok .Fajnie było stanąć obok i obserwować. Wcale nie ma się czemu dziwić że mają wmawiane że są niepokonani i ciągle gotowi do wojny...


A są pokonani?

lepciak - 2019-08-10, 21:41

slawwoj napisał/a:
bodzio71 napisał/a:
Super fotorelacja. Jak myśmy tam byli to przyjechał oddział rosyjskiego wojska, chodzili jak pawie dumni ze swojej spuścizny. Niektórzy normalnie głaskali te maszyny , no i oczywiście robili sobie foty obok .Fajnie było stanąć obok i obserwować. Wcale nie ma się czemu dziwić że mają wmawiane że są niepokonani i ciągle gotowi do wojny...

A są pokonani?
W Afganistanie
MAREKH - 2019-08-11, 23:36

Mereczowszczyzna to spory folwark, który należał do Sapiehów.
W 1733 r. jako zastaw objął go Ludwik Tadeusz Kościuszko, do momentu wykupienia czyli do 1764 r.

W międzyczasie bo w roku 1746 przychodzi na świat nasz późniejszy bohater Europy i Ameryki Północnej
Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko.

Pałac Pusłowskich stojący po wyżej Mereczowszczyzny, który przynależał do miasteczka Kosów, wybudowany w stylu neogotyckim w 1838 r. zachwyca wielkością fasad (120 m.) :roll:

Dziś gdy stoi się na schodach pałacu i patrzy na dworek i budynki folwarku Mereczowszczyzny, które są wierną kopią spalonych w czasie zawieruchy II wojny, to wydaje się że to jakieś zabudowania w których mieszkała służba dworska. :haha:





rosomak - 2019-08-18, 13:51

....Marku, browar za film, ogladam wszystkie i sa super. Pozdrawiam
MAREKH - 2019-08-23, 21:37

W drodze - stajemy na parkingu tuż przy Niemnie, podjeżdżają pracownicy sprzątający - podchodzą uśmiechnięci, nawiązuje się rozmowa z której dowiadujemy się o przepięknym miejscu na nocleg pięć km. dalej, tuż przy jeziorku. :lol:
Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. :roll:

W Mińsku podjeżdżamy pod Arenę w której mają odbywać się zawody, parkingi tylko dla prasy i vipów, nas milicja wygania na parkingi osiedlowe.
Wkurzony bo nie ma tam gdzie stanąć idę do nich i mówię, że pan Prezydent nas zaprosił, jedziemy świat drogi i nie ma gdzie zaparkować. :gwm
Popatrzyli po sobie i jeden z nich pyta " gdzie wasza maszyna?" - pokazuję - "to dawaj, tu staniesz koło mojej maszyny"
:haha:


rosomak - 2019-09-08, 17:18

...Marku za ,,bystre oko" i super montaż,browar się należy.
Tadeusz - 2019-09-08, 18:59

Krysiu i Marku! Jak ja Was kocham! :ok

:bukiet:

:spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group