Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Turcja - Turcja -> Gruzja wrzesień/październik

pala - 2019-07-28, 22:41
Temat postu: Turcja -> Gruzja wrzesień/październik
Czołem kamperowi bracia i siostry :)

W połowie września chcemy wybrać się do Turcji i Gruzji w podróż poślubną + pierwszy wypad z naszym psiakiem. Na taką podróż przeznaczamy około miesiąca.
Powoli pracujemy nad trasą i punktami podróży, jednak nurtuje mnie jedna rzecz - mianowicie ubezpieczenie assistance poza granicami Europy. Moje ubezpieczenie assistance działa na terenie Europy, po przejechaniu do części Azjatyckiej niestety już nie. Czy orientuje się ktoś z Was na temat ubezpieczenia assistance w tamtych rejonach? Nasz busik ma już 30 na karku i trzeba jakoś się zabezpieczyć :D

koko - 2019-07-29, 08:43

zameldować sie w Niemczech i wykupić ADAC
pala - 2019-08-04, 13:29

koko napisał/a:
zameldować sie w Niemczech i wykupić ADAC

Troszkę niewykonalne :)

Halicz - 2019-11-03, 15:18

Cześć!
Ja niezupełnie w temacie, ale bardzo interesuje mnie, jak udała Wam się wyprawa?
W przyszłym roku 2020 planuję wyjazd do Gruzji przez Turcję i dlatego bardzo mnie to interesuje.
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz

eMKa - 2019-11-16, 10:17

Halicz napisał/a:
planuję wyjazd do Gruzji przez Turcję


Gruzja - obowiązkowe ubezpieczenie na granicy, brak to 100 zł kary (2018)
Armenia - nieobowiązkowe (2018) ale trzeba kupić też na granicy
Gruzja to królestwo Mercedesa a Armenia - Forda

Fiat śladowo w Armenii prawie wcale
Turcja bez obaw, drogi wyśmienite czego nie można powiedzieć o Gruzji. Krowy nawet na przedmieściach dużych miast.
W Armenii drogi - brak słów, na bocznych czasami tragedia to mało powiedziane.
Ale będąc w Gruzji warto zahaczyć o Armenie, To mimo sąsiedztwa inny kraj.
Obłędne kontrasty
Europejski Erywań (deptak nocą – powala z nóg) a kilkadziesiąt km dalej ludzie śpią w w ziemiankach jak za średniowiecza gdzie przejechanie 20 km zajęło 4 h

sweetek - 2019-11-19, 14:02

Hejka, napisz cos prosze więcej o tej podróży, bo w marcu chce tam jechac właśnie przez Turcję, choć może zrobię bardziej ekstremalnie i przez Rosję w jedną stronę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group