Klub miło¶ników turystyki kamperowej - CamperTeam

Włochy - Przyczep± w Dolomity - Cortina, Canazei, Alleghe

kixof - 2019-08-07, 13:34
Temat postu: Przyczep± w Dolomity - Cortina, Canazei, Alleghe
Cze¶ć

Za tydzień wybieram się z przyczep± (Nissan X-trail + Wilk Stern) w Dolomity - Cortina, Canazei, Alleghe. Byłem tam już wielokrotnie ale tylko autem. Zupełnie nie zwracałem uwagi na zakazy dotycz±ce przyczep czy kamperów. Czy kto¶ z Was ma może jak±¶ mapkę - gdzie wjadę a gdzie
nie przyczep± ?

Jakie s± Wasze do¶wiadczenia z poruszaniem się przyczep± po stromych serpentynach.

W temacie przyczepy jeste¶my newbie i nie ukrywam, że trochę się boimy. Z drugiej strony nie zabardzo chcemy nadkładać drogi (o ile to będzie możliwe). Dojazd z Polski do Cortiny nie jest problemem. Natomiast Cortina - Canazei to już chyba wyzwanie ?

Będę wdzięczny za każdy komentarz.

Mazur - 2019-08-07, 13:58

Oczywi¶cie dzień dobry, jak miło Cię poznać , tak od razu z pro¶ba o receptę :roll: :bukiet: ;) ;) ;)
Oto recepta: https://forum.karawaning.pl/

kixof - 2019-08-07, 14:29

Wiem, że temat nie jest prosty. Nie proszę o receptę - pytam czy kto¶ nie ma mapy gdzie w Dolomitach nie wjadę przyczep± ze względu na zakaz. Fora i googla przeszukałem i nie znalazłem ;(
zbyszekwoj - 2019-08-07, 14:56

kixof napisał/a:
Wiem, że temat nie jest prosty. Nie proszę o receptę - pytam czy kto¶ nie ma mapy gdzie w Dolomitach nie wjadę przyczep± ze względu na zakaz. Fora i googla przeszukałem i nie znalazłem ;(


Z tego forum raczej nikt nie jeĽdzi przyczep±, czę¶ciej rowerem, hulajnog± lub skuterem.

Track222 - 2019-08-07, 15:18

zbyszekwoj napisał/a:
....................................Z tego forum raczej nikt nie jeĽdzi przyczep±, czę¶ciej rowerem, hulajnog± lub skuterem.


:brawo :brawo :brawo

lechd - 2019-08-07, 19:37

W atlasie drogowym Schell - s± zaznaczone drogi gdzie nie wolno jeĽdzić z przyczep±.
Spróbuj popatrzeć też na Googlemap.

LukF - 2019-08-07, 21:50

Tydzień temu wróciłem z Dolomitow. Kamperów tysi±ce, przyczep raczej nie widziałem. 12 lat temu byłem tam swoj± przyczep±. Od Cortiny w stronę Bolzano ni± przejechałem wszędzie gdzie chciałem. Zakazów nie widziałem. Przyczepy od tego czasu też
kixof - 2019-08-08, 10:18

Lechd i LukF - dziękuję za jedyne rzeczowe komentarze. Pozostałym gratuluję "błyskotliwo¶ci" i "dowcipu". Zamykam temat.
Mazur - 2019-08-08, 12:50

Kolego , podałem Ci rzeczow± odpowiedĽ, aby zajrzeć na forum typowo "przyczepowe" jakim jest karawaning.pl . Tutaj, jak chyba nie zd±żyłe¶ zauważyć, 99% to kampery , więc ciężko udzielić informacji o jeĽdzie z przyczep± w Dolomitach.
Po drugie , zwróciłem uwagę, że wstępuj±c gdziekolwiek, wypada się przywitać i może kilka słów o sobie, a Ty nawet nie masz uzupełnionego profilu i wystartowałe¶ od razu z problemem. Tutaj ludzie s± naprawdę pomocni, ale żeby wymagać od innych, należy zacz±ć od siebie.
Pozdrawiam :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group