Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Ameryka - Camper własny czy wypożyczony

andreww - 2019-08-26, 09:48
Temat postu: Camper własny czy wypożyczony
Witam,
Czy ktoś był na wyprawie w Ameryce camperem? Zastanawiam się co będzie się bardziej opłacać na wyprawę pół roczną, wynajem/kupno campera na miejscu czy przewiezienie swojego własnego?

MILUŚ - 2019-08-26, 10:21
Temat postu: Re: Camper własny czy wypożyczony
andreww napisał/a:
Witam,
Czy ktoś był na wyprawie w Ameryce camperem? Zastanawiam się co będzie się bardziej opłacać na wyprawę pół roczną, wynajem/kupno campera na miejscu czy przewiezienie swojego własnego?


Poczytaj "Busem przez świat" ..........tam sa opisane perypetie z transportem własnego kampera do Ameryki . :ok

kimtop - 2019-08-26, 15:21

Kupić - sprzedać
OMEGA - 2019-08-26, 16:06

andreww napisał/a:
Czy ktoś był na wyprawie w Ameryce camperem? Zastanawiam się co będzie się bardziej opłacać na wyprawę pół roczną, wynajem/kupno campera na miejscu czy przewiezienie swojego własnego?


Jeśli mogę coś radzić to najtaniej wyjdzie kupić kampera na okres 1/2 roku , wynajęcie kampera w sezonie jest drogie i to jeszcze trzeba z dużym wyprzedzeniem rezerwować ,
opcja transportu tam własnego jest ok. ale jak to wyjdzie finansowo to nie wiem , będąc tam spotykałem kampery na europejskich blachach , widocznie jest taka możliwość.

Andrzej 73 - 2019-08-26, 16:45

Kilka lat temu mój znajomy pojechał na niespełna rok do Stanów. Kupił kampera i objechał nim kraj.
Następnie zostawił swojemu znajomemu do sprzedaży i ten w dość krótkim czasie sprzedał kampera z niewielką stratą.
:spoko

Bajaga - 2019-08-26, 18:00

Pewnie lepiej kupić-sprzedać. Jest kwestia też ile możesz na to przeznaczyć. Bo kupienie czegoś taniego może być ciut ryzykowne, no jak tam dokonać jakichś niezbędnych napraw (gdyby były konieczne)?
Ew. Wynająć w jakimś martwym sezonie typu marzec na północy, w rejonie Chicago albo Seattle i gnać na południe. Może cena byłaby rozsądna...

Kuba L. - 2019-08-28, 20:08

Jest taka firma w Niemczech: https://www.seabridge-tours.de/

Wysyłają kampery po całym świecie, to nie jest jakieś wielkie nie wiadomo co.. z tego co się orientuje to już ktoś z polski skorzystał :ok

Wszystko zależy od budżetu na wyprawę, im dłuższa wyprawa tym bardziej może się opłacać.. to po prostu trzeba sobie dokładnie policzyć :spoko

Są na Youtube filmy gdzie widać jak na statek wjeżdżają kampery 25-letnie :bajer

Kompi - 2019-08-28, 21:22

Jeszcze zostaje kwestia przeglądu technicznego jeśli się jedzie na dłużej niż rok.
tomiy - 2019-08-28, 22:37

Kompi napisał/a:
Jeszcze zostaje kwestia przeglądu technicznego jeśli się jedzie na dłużej niż rok.

Na dłużej niż rok to już sa problemy. Dlatego z Busem przez Świat kupili vana w USA i tam go trzymają.

nowakdomin - 2019-10-14, 13:48

Przy okazji zapytam, jak wygląda opłacalność sprzedaży campera, którego zakupiłbym na ponad pół roku? Dużo można stracić?
Torresminers - 2019-10-18, 10:41

pewnie jest tak jak ze wszystkim, jezeli sam nie przeplacisz a przy sprzedazy nie bedziesz celowal w zysk…
W stanach nie bylem ale wiem jak jest tu gdzie mieszkam, cos jest warte tyle ile ktos chce za to zaplacic.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group