Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Spanie na dziko Saloniki

andreww - 2019-08-27, 13:14
Temat postu: Spanie na dziko Saloniki
Witam,
Będąc przejazdem chciałbym przenocować gdzieś na dziko w okolicach Salonik. Na dziko mam na myśli jakiś parking,plażę. Macie tam jakieś sprawdzone miejsca?

Bim - 2019-08-27, 13:35

Twoja lokalizacja
Dane mapy ©2019 Warunki 50 m

40°35'42.2"N 22°56'55.9"E
40.595056, 22.948861

Plac blisko centrum można tam spokojnie zanocować :spoko

adaml61 - 2019-08-27, 15:44

Za miejscówkę :pifko W piątek startuje w tamtą stronę może się przyda.
rjas - 2019-08-27, 23:54

Albo tutaj - 40.616009, 22.952324. Sprawdzone 3 tygodnie temu. Wjazd trochę koślawy takim jakby chodnikiem (na Googlach widoczny pod kątem poniżej placyku) ale daliśmy radę 7 metrowym wozem :)
W weekend jest ciasno, ale nam się udało w niedzielę późnym popołudniem. Obstawili nas dookoła tak, że szpilki nie wciśnie, a w poniedziałek rano było puściutko.
:spoko

andreww - 2019-09-09, 12:36

Dzięki wielkie, będę tam dopiero za około miesiąc, dam znać czy udało mi się dotrzeć na miejscówkę. :)
nowakdomin - 2019-10-09, 13:12

Witam wszystkich,
Podpinając się do tematu, macie może jakieś sprawdzone miejsca w okolicach Aten? Może nie w samym centrum,gdzieś gdzie można na "dziko" przekoczować. :)

jarekvolvo - 2019-10-10, 20:20

Pewnie już nie aktualne, ale gdy jestem w Atenach "na szybko", to zawsze zatrzymuję się tu:
37.918061, 23.702215. Cicha, jednokierunkowa uliczka, 200 metrów od morza, siedmiometrowe auto nikomu nie przeszkadza. 100 metrów do stacji benzynowej, między blokami po drugiej stronie rzeczki mały Carrefour... .
Miłego !!

jarekvolvo - 2019-10-10, 20:28

W Salonikach zaś - 40.546181, 22.980297 - na końcu parkingu za Lidlem, tuż przy śmiesznej, trawiastej plaży. Głębokość morza - do łydki przez 50 metrów w głąb... .
andrzej627 - 2020-02-17, 15:59

Pozwoliłem sobie wstawić te punkty do mapy Miejsca biwakowe w Grecji - camperteam.pl. :spoko
JanusS - 2023-02-19, 17:20

Pytanie jest podstawowe! Przeglądnąłem wpisy z P4N dla większości parkingów w Salonikach. Nie znalazłem wielu bez wpisu o kradzieży z włamaniem do kampera. To jakaś masakra. Okradają na potęgę!!! Dlatego szukam strzeżonego miejsca!!! Nie na dziko! Ktoś korzystał z takowego w Salonikach??? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi!!!
Track222 - 2023-02-19, 18:08

JanusS napisał/a:
Pytanie jest podstawowe! Przeglądnąłem wpisy z P4N dla większości parkingów w Salonikach. Nie znalazłem wielu bez wpisu o kradzieży z włamaniem do kampera. To jakaś masakra. Okradają na potęgę!!! Dlatego szukam strzeżonego miejsca!!! Nie na dziko! Ktoś korzystał z takowego w Salonikach??? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi!!!


Czytam i jestem pełen podziwu to co piszesz. W Grecji byłem sporo razy kamperem i nigdy nie spotkało mnie coś nie miłego. W tamtym roku 2022 byłem w październiku i wszystko było ok. Jak nie będziesz uważał na siebie i na swoje auto, to w każdym kraju jesteś narażony na coś nie fajnego. Miejsc do stania w Grecji jest sporo i jest bezpiecznie. W P4N co najmniej połowa wpisów jest bez sensu, a wiele sprawdziłem sam i nie jednokrotnie byłem bardzo zaskoczony, żę o takich miejscach można pisać. Najlepiej jest porozmawiać z kim kto jeździ do Grecji, bo zna miejsca postojowe i ma je sprawdzone. Wtedy można się do wyjazdu dobrze przygotować. Pozdrawiam

JanusS - 2023-02-20, 09:24

"Tracku" drogi - toż WŁAŚNIE w celu "uważania" na swoje auto i zostawiony w nim "dobytek" (tak jak piszesz) chcę "porozmawiać z kimś kto był, zna i ma sprawdzone". Ty masz "sprawdzone" w Salonikach??? Wyjaśniam, że chodzi mi o to bym nie był przykuty łańcuchem do auta w celu "uważania" na niego. Tak mogę robić na parkingu przy plaży czy jakichś dzikich termalach. Ja jednak nie po to chcę jechać do Salonik. Chcę spokojnie zwiedzać miasto zostawiwszy kampera na strzeżonym parkingu na cały dzień a wieczorkiem wrócić do "całych szyb i drzwi". Może ktoś zna również jakiś kemping w niedalekiej okolicy miasta bo wtedy sobie skuterkiem podjadę te kilkanaście kilometrów. Googlałem wczoraj pół wieczora i takowego kempingu nie było mi dane znaleźć. Twoja rada "Tracku" jest oczywiście bardzo dobra i rozsądna tylko, że dobrymi radami nie uchronię się przed złodziejem parkując w "takim" mieście przy ulicy. Napisałem, że chodzi mi o w miarę przyzwoity parking STRZEŻONY!!! Co zaś do komentarzy na P4N to oczywiście są różne, ale akurat te o okradzionych kamperach traktuję bardzo poważnie. Nie sądzę by ktoś okradziony napisał, że nie został okradziony i miejsce jest "cacy"! Aaaa no i za tak jak piszesz, dobrze się "przygotowuję" do każdego wyjazdu a trochę ich już w życiu uskuteczniłem choć akurat tych kamperowych to akurat niewiele.
Spax - 2023-02-20, 11:52

JanusS napisał/a:
Napisałem, że chodzi mi o w miarę przyzwoity parking STRZEŻONY!!!

Wydaje się, że jedyne rozsądne miejsca, to parkingi w pobliżu lotniska. Do miasta jakieś 15 km.

********************
Vladis

email: info@vasiliadismarine.gr
https://goo.gl/maps/xJnY5WSPmag41W446
https://en.mapy.cz/s/donodopegu

********************

MegaAirPark

https://goo.gl/maps/EarANrHA5Nt8K2qYA
https://www.megaairpark.gr/en/

:spoko

Sporo tego - trzeba się tylko dobrze rozejrzeć »»» https://www.parkme.com/pl/thessaloniki-gr-parking

JanusS - 2023-02-20, 12:51

SPAX - Z całym szacunkiem dla Ciebie ale czy myślisz, że jestem aż tak leniwy i się już nie "rozejrzałem"??? Jak poprzednio pisałem, sam dobrze się przygotowuję do każdej podróży. Mam to we krwi bo wiele, wiele lat podróżuję nie tylko jak się mówi u nas na Śląsku -"do Azot i nazot" a po świecie i w dodatku kiedyś o wiele mniej dogodnymi środkami lokomocji i nie tylko od plaży do plaży. Nie pytam bo chcę gotowca lub potrzebuję dobrych rad w rodzaju - "jest tego dużo i wystarczy się rozejrzeć" - tylko, że to co ja znalazłem nie do końca mi odpowiada. Pytanie było skierowane do tych co stali w Salonikach na strzeżonym parkingu i nie będą udzielać tzw. "dobrych rad" tylko powiedzą krótko i na temat - tu parkowałem, da się wjechać i jest strzeżony! Tylko tyle i aż tyle. To, czego się z tego tematu dowiedziałem w zupełności mi wystarczy - przynajmniej na razie. Pozdrawiam!
P.S. Na marginesie - na parkingach lotniskowych w Salonikach nie jest dozwolone przebywanie w w pojazdach w nocy.

Track222 - 2023-02-20, 13:56

JanusS napisał/a:
SPAX - Z całym szacunkiem dla Ciebie ale czy myślisz, że jestem aż tak leniwy i się już nie "rozejrzałem"??? Jak poprzednio pisałem, sam dobrze się przygotowuję do każdej podróży. Mam to we krwi bo wiele, wiele lat podróżuję nie tylko jak się mówi u nas na Śląsku -"do Azot i nazot" a po świecie i w dodatku kiedyś o wiele mniej dogodnymi środkami lokomocji i nie tylko od plaży do plaży. Nie pytam bo chcę gotowca lub potrzebuję dobrych rad w rodzaju - "jest tego dużo i wystarczy się rozejrzeć" - tylko, że to co ja znalazłem nie do końca mi odpowiada. Pytanie było skierowane do tych co stali w Salonikach na strzeżonym parkingu i nie będą udzielać tzw. "dobrych rad" tylko powiedzą krótko i na temat - tu parkowałem, da się wjechać i jest strzeżony! Tylko tyle i aż tyle. To, czego się z tego tematu dowiedziałem w zupełności mi wystarczy - przynajmniej na razie. Pozdrawiam!
P.S. Na marginesie - na parkingach lotniskowych w Salonikach nie jest dozwolone przebywanie w w pojazdach w nocy.


Byłem w tym miejscu w X/2022, miejsce spokojne, ciche, można zostawić kampera i na skuterku jechać zwiedzać czy na rowerach:

A+A Camper Parking Thessaloniki
GPS :
N 40°30’11.1348” E 23°0’16.2108”
40.503093, 23.004503

https://park4night.com/fr/lieu/381693/aire-camping-car-priv%C3%A9e/neo-risio-amparli/greece/#prettyPhoto

Luksusów w tym miejscu nie ma, ale jest bezpiecznie.

JanusS - 2023-02-20, 14:17

O i to jest "Tracku" drogi konkretna, fajna pomoc. Choć sprawdzę za chwilę czy już go nie wziąłem pod uwagę bo w Salonikach sprawdziłem wszystkie na P4N. Dziękuję i pozdrawiam!
W uzupełnieniu: widziałem go ale mając dwie miejscówki w samych Salonikach nie brałem go pod uwagę ze względu na odległość. No ale teraz wezmę bo ma dobre opinie. Dzięki jeszcze raz!!!

Track222 - 2023-02-20, 15:17

JanusS napisał/a:
O i to jest "Tracku" drogi konkretna, fajna pomoc. Choć sprawdzę za chwilę czy już go nie wziąłem pod uwagę bo w Salonikach sprawdziłem wszystkie na P4N. Dziękuję i pozdrawiam!
W uzupełnieniu: widziałem go ale mając dwie miejscówki w samych Salonikach nie brałem go pod uwagę ze względu na odległość. No ale teraz wezmę bo ma dobre opinie. Dzięki jeszcze raz!!!


W samych Salonikach do niektórych miejsc jest bardzo trudno dojechać kamperem. Odradzam jeżdżenie po Salonikach w sobotę gdyż jest targ, uliczki są pozastawiane autami i są wielkie korki.

JanusS - 2023-02-21, 09:43

Właśnie odpadł jeden z parkingów w sercu Salonik z dogodnym dojazdem. Otrzymałem odpowiedź:
Good morning
We are sorry to inform you that we cannot accept vehicles of these dimensions in our parking.
Best regards
Aristidis Grammenos
Technical Department
Director

Spax - 2023-02-21, 15:33

Nie wiem czy to już widziałeś hmm. Tu masz darmowy u handlarza z prawie pełnym serwisem (szarej nie spuścisz)

»»» https://stellplatz.info/wohnmobilstellplatz/camper-stop-service-station-thessaloniki-zampetas#%C3%9Cbersicht

»»» https://www.google.com/ma...76t4lv?hl=pl-PL

aviator - 2023-02-21, 23:10

Spac nie spałem ale staliśmy cały dzień na parkingu centrum handlowego Mediterranean Cosmos. Parking na samym końcu - dla autobusów (40.5528765, 22.9953349) 40°33'10.4"N 22°59'43.2"E za szlabanem, miejsce monitorowane. Zgodnie z sugestia obslugi na koniec zrobiliśmy nawet spore zakupy jedzeniowe i parking był za darmo -wyjazd po naciśnięciu domofonu przy szlabanie. O nocleg nie pytałem.
JanusS - 2023-02-22, 08:05

Spax i aviator - dzięki piękne. Oba parkingi są w znacznej odległości. Pierwszy mam na mapie a parkingu od awiatora nie widziałem. W założeniu szkoda mi czasu na dojazdy. Puki co rezerwa jest. Jeszcze raz pięknie dziękuję.
rjas - 2023-02-24, 15:04

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to taksówki w Grecji są tanie i odległościami bym się chyba nie przejmował. Ja pamiętam jak w nocy wracaliśmy taksówką w Atenach spod Akropolu na camping na obrzeżach (Camping Athens) to jakieś 7km i zapłaciłem 8EUR. Do centrum jechaliśmy autobusem + metro - dla 4-ch osób wyszło chyba nawet drożej i kombinacji trochę było.

Z parkingu od Aviatora pod białą wieżę masz 10km, więc przypuszczam, że koszt taxi będzie podobny.

Kuba L. - 2023-02-26, 23:23

W zeszłym roku parkowałem na tym parkingu:
https://www.google.pl/map...1pycyglv8?hl=pl
Jest na początku promenady, w budce jest cały czas pracownik który pomaga min obsłużyć automat do płacenia, ja byłem osobówką ale widziałem na nim zaparkowane kampery także parkowanie dla kamperów na pewno jest dozwolone, to było na przełomie Lipca i Sierpnia 2022r, fajne miejsce bo do ścisłego centrum - wszystkich głównych atrakcji jest 15min spacerkiem wzdłuż morza :spoko

Kuba L. - 2023-02-26, 23:25

No a pod Salonikami zaraz za lotniskiem masz centrum karawaningowe ZAMPETAS które jest też od kilku lat kamper-parkiem:

https://www.google.pl/map...1h4zr4k0l?hl=pl

JanusS - 2023-03-14, 20:49

Kuba L. napisał/a:
W zeszłym roku parkowałem na tym parkingu:
https://www.google.pl/map...1pycyglv8?hl=pl
Jest na początku promenady, w budce jest cały czas pracownik który pomaga min obsłużyć automat do płacenia, ja byłem osobówką ale widziałem na nim zaparkowane kampery także parkowanie dla kamperów na pewno jest dozwolone, to było na przełomie Lipca i Sierpnia 2022r, fajne miejsce bo do ścisłego centrum - wszystkich głównych atrakcji jest 15min spacerkiem wzdłuż morza :spoko

Tak tylko jest jeden problemik ! Parking jest dla niskopiennych - wys max 3 m bo jest tak taka stalowa konstrukcja. A ja mam 3,15 więc d.pa!!!

Kuba L. - 2023-03-15, 21:03

Oj, streetview to są stare zdjęcia.. zobacz pierwsze z tego linku z grupy "Wszystko" - jest z Lipca 2022r i nie ma tego ograniczenia - ja nie kojarzę tego ograniczenia w zeszłe wakacje, stała na tym parkingu duża alkowa i blaszaki Ducato. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-03-17, 12:03

A my podjechaliśmy pod markety przy plaży dożo miejsca i spanie dobre!
JanusS - 2023-03-17, 12:37

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
A my podjechaliśmy pod markety przy plaży dożo miejsca i spanie dobre!

A gdzież to one - te markety przy plaży???

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-03-17, 13:47

Koniec Salonik!!!!
Przechodzę do naszej trasy.Popadało sporo po obiedzie spakujemy się i niedaleko Bouka Messyna.Potem do góry w kierunku Patras.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-03-17, 13:53

JanusS napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
A my podjechaliśmy pod markety przy plaży dożo miejsca i spanie dobre!

A gdzież to one - te markety przy plaży???
,zobaczyliśmy Lidla a potem inne jadąc o tego znanego kościoła który musiałam zobaczyć.Wszystko wzdłuż nie za ładnej plaży jadąc na wschód.Świetne miejsce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group