Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

sat i internet - Antena satelitarna

Woj-tek - 2019-09-15, 17:38
Temat postu: Antena satelitarna
Chciałem kupić antenę satelitarną automatyczną fajnie wszystko wygląda, kamperki sobie śmigają jeden z taką drugi z inną.
Po połowicznym zagłębieniu się w temacie nie wiem którą wybrać.
Rozmawiałem z użytkownikami anten tak zwanych kopułkowych oraz talerzowych i jak to zwykle bywa każdy swoje chwali.
Wiadomo, że nie chcę wydać majątku ale by coś działało.
Co radzicie wybrać jakie są za i przeciw, pewnie nie jestem jedyną osobą z tym dylematem na forum.
Moje propozycje to

Andrzej 73 - 2019-09-15, 19:32

Proponuję talerz , czym większy tym lepiej. Chyba , że jeździsz tylko po Polsce , to antena DVBT
:spoko

andi at - 2019-09-15, 19:38

Sorki ale piszesz jak dupek .Gdzie bedziesz jeździł .To podstawa .Azja haha czy europa czy u nas .I ile osób bedzie oglądać program
Woj-tek - 2019-09-15, 20:02

Cytat:
Gdzie bedziesz jeździł
Europa
Cytat:
I ile osób bedzie oglądać program
nie widzę związku
Cytat:
piszesz jak dupek
bez przesady
Roberto - 2019-09-15, 20:57

Też kiedyś stanąłem przed takim dylematem.
Z tego co udało mi się wtedy ustalić to:
1.Te małe "kwadraciaki" z pierwszego obrazka są bardzo delikatne i awaryjne. Przynajmniej sporo takich informacji znalazłem w necie. Poza tym mimo iż mają niezłą czułość to mały rozmiar powoduje częste kłopoty z odbiorem :-/
2. Antena z drugiej fotki jest lepszym rozwiązaniem, ale dość kosztownym. Może lepiej kup antenę o takiej konstrukcji, ale tańszej firmy lecz o maksymalnej wielkości. Rozmiar 80-85cm nie będzie przesadą. Trzeba tylko pamiętać, że silny wiatr może jej zaszkodzić :chytry Myślę że za około 4.000zł dostaniesz nową tego typu. Zapytaj u Jarka Papamila.
3. Anteny kopułkowe (szczególnie te ze śledzeniem satelity) są fajne, bo można je używać podczas jazdy, ale kto tak robi :confused Poza tym (przynajmniej teoretycznie) są mniej podatne na uszkodzenia związane z zahaczeniem o gałązki. Celowo piszę "gałązki" :-P bo dużym gałęziom i tak się nie oprze, gdyż kopuła jest z tworzywa. Niestety tak jak w pierwszym przypadku z powodu małej powierzchni z reguły ma gorsze parametry. Pomijam już fakt, iż są zdecydowanie wyższe niż te rozkładane :bajer

Ja wtedy (w poprzednim kamperze) wybrałem kopułę Snipe Dome i nie narzekałem, ale czy znów bym taką wybrał - hmmm... nie wiem.
W nowym kamperze... no cóż... nie mam żadnej :haha:

MAWI - 2019-09-15, 21:49

Tylko Papamila.
Jakość super , cena dobra.

Zaradek - 2019-09-15, 22:09

Podrozujac po Europie dla kazdej szerokosci geograficznej sa inne parametry ustawienia anteny. Sa to trzy kąty: azymut, elewacja i skos konwertera. Pierwsza antena ze zdjecia (płaska) ustawia wszystkie te trzy kąty. Druga ustawia tylko dwa (bez skosu konwertera). Jak wazny jest to parametr wiedza ci co w Portugali pomimo duzych anten mieli problem z odbiorem.
Sam zastanawialem sie kiedys nad selfsat snipe 3 i nie wiem jak z jej trwaloscia ale problemy byly w pierwszej wersji. W drugiej podobno jiz to poprawiono. Malym rozmiarem bym sie nie przejmowal bo przy precyzyjnym ustawieniu bedzie odbierala co trzeba. Problem mozy byc jedynie na krancu Europy.

koko - 2019-09-16, 09:00

antena OYSTER SKIEW ustawia wszystko
Andrzej 73 - 2019-09-16, 09:24

Nie miałem tej Snipe 3 , ale z tego co mi wiadomo , to przeszkadza jej deszcz , w znajdowaniu sygnału.
Mam Giocamper od Jarka i działa. Jak nie wyłapie sama sygnału można zrobić to ręcznie. Niektóre anteny tego nie mają.
:spoko

MOPAR - 2019-09-16, 10:07

Często przy takich antenach jest dylemat...stoimy w lesie i cieniu czy na patelni byle sygnał był. To tak przykładowo...miałem takie rozwiązanie i czasem trzeba było kampera ustawiać w sposób dość dziwny bo to jakaś gałąź lub góra blokowała sygnał.
Teraz mam takie coś link i może samo się nie robi ale trwa to szybko. Oczywiście na jeden dzień to chyba by mi się nie chciało rozkładać. Wniosek jest taki, że najlepiej mieć dwie. :mrgreen:

Roberto - 2019-09-16, 10:15

Andrzej 73 napisał/a:
Nie miałem tej Snipe 3 , ale z tego co mi wiadomo , to przeszkadza jej deszcz , w znajdowaniu sygnału.

Z tymi Snipe (obojętnie czy małe kwadraciaki czy kopuły) problem jest taki, że im wszystko przeszkadza. Nie tylko deszcz, ale również małe gałązki na drodze sygnału. Często nawet drzewka w pobliżu są problemem :-P
Moja antena działała wyśmienicie, ale tylko wtedy gdy stałem jak na patelni i w pobliżu nie było nic wysokiego :(

Andrzej 73 napisał/a:
Jak nie wyłapie sama sygnału można zrobić to ręcznie. Niektóre anteny tego nie mają.

Snipe to automaty. Tam nic nie dostroisz :-/

Woj-tek - 2019-09-16, 10:45

MOPAR, przez ostatnie 15 lat używałem anteny na trójnogu, ale to było w przyczepie i dużo miejsca miałem. Teraz z uwagi na skromne przestrzenie wyrzucam wszystko na zewnątrz.
Andrzej 73 - 2019-09-16, 11:04

Luźna antena też ma swoje zalety. Jak stoisz kamperem pod drzewami możesz ją ustawić na wolnej przestrzeni.
:spoko

Bajaga - 2019-09-16, 14:16

W zeszłym roku na kempingu w Łebie sąsiad ustawiał taką na trójnogu ze dwa dni.. serio :lol:
MAWI - 2019-09-16, 18:27

Mam taką i często używam.
grzegorzalex - 2019-09-16, 20:49

http://kampingowe.pl/p/4/...litarna-m7-70cm
Mam taką I polecam

aviator - 2019-09-16, 22:29

Mam aldena 80 - działa w deszczu, przy wietrze, szybko łapie sygnał... w sumie to tylko drzewa jej przeszkadzają :gwm
Woj-tek - 2019-09-16, 22:57

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi jak zwykle użytkownicy forum nie zawiedli, ale niestety po pomiarach została tylko do wyboru kopułkowa lub trójnożna.
Na razie temat odkładam może coś jeszcze wymyślę lub popatrzę.
Jeszcze raz wielkie dzięki. :)

zbyszekwoj - 2019-09-17, 08:34

Woj-tek napisał/a:
kopułkowa


Sławwoj miał taką do zbycia.

slawwoj - 2019-09-17, 09:02

Czeka na demontaz albo na mądrego który mnie przeszkoli jak ją użytkować. :mrgreen:
zbyszekwoj - 2019-09-17, 09:08

slawwoj napisał/a:
Czeka na demontaz albo na mądrego który mnie przeszkoli jak ją użytkować. :mrgreen:


Nie wystarczy telefon do Eika?

MAWI - 2019-09-17, 09:41

slawwoj napisał/a:
mądrego który mnie przeszkoli jak ją użytkować


Boje się ,że to nie pomoże. Miałem taką kilka lat temu , i było ok. Ale po wprowadzieniu nowego sposobu nadawania . Zrobił się kłopot. Próbowałem różnych rzeczy. Tak jak przez zmianą działała nawet podczas jazdy . Tak potem ciężko było znaleźć sygnał nawet w szczerym polu. Sprzedałem ją koledze na łódkę , i tak jako tako.

Woj-tek - 2019-09-17, 09:42

slawwoj napisał/a:
Czeka na demontaz albo na mądrego który mnie przeszkoli jak ją użytkować. :mrgreen:

Aż tak źle z nimi jest 🤔

slawwoj - 2019-09-17, 09:58

Z jakimi - nimi ?
z tymi ?

slawwoj - 2019-09-17, 10:01

zbyszekwoj napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Czeka na demontaz albo na mądrego który mnie przeszkoli jak ją użytkować. :mrgreen:


Nie wystarczy telefon do Eika?


Wolę TV przez internet. Póki co darmową.

A wogóle to wole siedzieć pod markizą niż przed TV.

Woj-tek - 2019-09-17, 10:09

slawwoj napisał/a:
Z jakimi - nimi ?
z tymi ?

Antenami :lol:

ZEUS - 2020-12-11, 12:04

by nie tworzyć nowego tematu zapytam tutaj:

czy ktoś używa zestawu - antena ALDEN i dekoder WiFi Box+ / SAGEMCOM DSIW74?

chciałbym skonsultować "współpracę" tego zestawu,
po złożeniu anteny pozycjoner (tak to się chyba nazywa) ulega zablokowaniu i nie reaguje na żaden przycisk, dopiero odłączenie zasilania umożliwia ponowne uruchomienie anteny...
podobno antena tak reaguje na współpracę z tym dekoderem...

czy ktoś ma inne doświadczenia?
będę wdzięczny za wszelkie sugestie...

aviator - 2020-12-11, 12:35

Próbowałem jakieś 1,5-2 lata temu podłączyć jakiś wifi biało czarny (nie znam modelu) - nie udało się z powodu ciągłej blokady karty ale tez nie pasował mi rozmiarem do wnęki na tv, dlatego nie zgłębiałam nawet tematu. Wymieniłem na swoj stary domowy mediaBox+/PVR ADB 3740SX Działa bez problemu jedynie po długim nieużywaniu pałuje się z odłączeniem anteny lub jak pamietam to aktualizuje uprawnienia przez internet.
ZEUS - 2020-12-11, 12:52

doprecyzuję:
antena szybko znajduje sygnał, odbiór TV też nie budzi zastrzeżeń jedynie problem z tym, że po złożeniu anteny pozycjoner wymaga "ożywienia" poprzez odłączenie zasilania :-/

ZbigStan - 2020-12-12, 13:55

Od sześciu lat podróżuje kamperem i do tej pory nie odczułem potrzeby posiadania anteny, a co za tym idzie oglądania programów TV. Powiedzcie kiedy, podczas podróży, znajdujecie czas na oglądanie i co oglądacie. Chyba nie wiadomości TVP, w podróży lepiej się relaksować. Pozdrawiam.
@ndrzej - 2020-12-12, 21:50

ZbigStan napisał/a:
Od sześciu lat podróżuje kamperem i do tej pory nie odczułem potrzeby posiadania anteny, a co za tym idzie oglądania programów TV. Powiedzcie kiedy, podczas podróży, znajdujecie czas na oglądanie i co oglądacie. Chyba nie wiadomości TVP, w podróży lepiej się relaksować. Pozdrawiam.


Ja oglądam głównie ważne wydarzenia sportowe rangi mistrzostw Europy czy świata.
Będąc za granicą zaś, od czasu do czasu oglądam informacje z kraju, czekając na dobrą wiadomość zaraz na wstępie! :spoko

SlawekEwa - 2020-12-12, 22:29

@ndrzej napisał/a:
czekając na dobrą wiadomość zaraz na wstępie!

kampery rozdają za darmo :haha:

yamah - 2020-12-12, 23:21

ZbigStan napisał/a:
Powiedzcie kiedy, podczas podróży, znajdujecie czas na oglądanie i co oglądacie. Chyba nie wiadomości TVP, w podróży lepiej się relaksować. Pozdrawiam.

Zero TVP,TVN :stop: :szeroki_usmiech a na wypadek złej pogody i do snu mam na pendriwie przygotowane kilka interesujących filmów :ok .. 15min przed snem wystarczająco :spoko

ZEUS - 2020-12-13, 08:14

WOW... miały być (zgodnie z nazwą tematu) rzetelne informacje techniczne bez bajerowania... a póki co to dominuje bajer☹️
SlawekEwa - 2020-12-13, 10:37

ZEUS napisał/a:
rzetelne informacje techniczne bez bajerowania.

polecam https://www.elektroda.pl/...eny+satelitarne :haha:

ZEUS - 2020-12-13, 10:54

SlawekEwa napisał/a:

polecam https://www.elektroda.pl/...eny+satelitarne

CT bliższy memu sercu niż elektroda🤪

MAWI - 2020-12-15, 11:10

Czy to jest taki czarno,biały z canal +??
Pytam bo ja użytkuje taki zestaw kilka lat i jest ok. Mam jeszcze soliter na trzy tv.

ZEUS - 2020-12-15, 14:35

Wiesiu, dokładnie taki
Antoś - 2021-02-28, 16:43

ZEUS dopiero zobaczyłem posta i opisałem to wcześniej , dokładnie ten dekoder u nas w aldenie powodował gigantyczne problemy , blokował precyzer i bardzo słaby sygnał .Opcje dwie podłączyć dekoder dopiero po odnalezieniu satelity , lub opcja lepsza zabierać dekoder główny i działa system perfekt , a co ważne sygnał i jakość o 20% lepsze. Jak masz pytania to proszę dzwoń lub na privat.
ZEUS - 2021-02-28, 18:09

Antoś napisał/a:
Jak masz pytania to proszę dzwoń

chętnie zadzwonię, tylko nie wiem jak... :-P
(na jaki numer)

ZEUS - 2021-03-01, 22:19

Antoś napisał/a:
lub opcja lepsza zabierać dekoder główny i działa system perfekt

daj jakiś namiar do siebie (to zadzwonię)... bo nie bardzo to rozumiem :(

Antoś - 2021-03-02, 18:31

Proszę mój telefon 669777755

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group