Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Płw. Iberyjski - Butla gazowa Hiszpania/Portugalia

siwa - 2019-12-12, 11:13
Temat postu: Butla gazowa Hiszpania/Portugalia
Pomóżcie, jestem od 10 dni w trasie (Hiszpania, zaraz Portugalia) i właśnie mi się skończyła butla gazowa. Trochę się spięłam, bo wracać planowałam na początku lutego, nie za 10 dni.

Skąd mogę wziąć gaz w Hiszpanii/Portugalii?

Jeździłam po PL miesiąc z jedną butlą.
Nie przewidziałam, że we wrześniu.
Dwie butle starczały mi na 4 tygodnie zawsze :(
Więc nie mam żadnych przejściówek, ale to jest do nadrobienia w Leroyu podobno.

andrzej627 - 2019-12-12, 13:11
Temat postu: Re: Butla gazowa Hiszpania/Portugalia
siwa napisał/a:
właśnie mi się skończyła butla gazowa

Napisz jaka to jest butla. Ci co są w tej chwili w Hiszpanii, będą mogli lepiej doradzić.

Dla butli Campingaz jest taka mapa.

siwa - 2019-12-12, 14:06

Zwyczajna 11 kg.
Taka co w PL na każdym rogu jest, ja mam konkretnie AmeriGaz.
Znalazłam nabijanie ale daleko, przed Malagą, a tam chciałam jechać dłużej niż 10 dni.

izola - 2019-12-12, 14:24

Najlepszym wyjściem ponoć,
tak piszą zimujący w Hiszpanii ludziska z D.
Iść na większej Stacji benzynowej np. REPSOL do biura i tam zrobić umowę kupna na hiszpańską butlę.
Oni robią umowę rejestrują cię na podstawie dowodu osobistego nast. kupujesz butlę płacisz kaucję którą przy wyjeździe, na podstawie kwitka /paragonu możesz w Hiszpanii oddać z powrotem ze zwrotem pieniędzy za kaucję.

Tak piszą inni.
Ja wymieniłam butlę firmy Campingaz 2.75 kg w sklepie gospodarstwa domowego "Fereteria" , sam gaz kosztuje 17.50 € Butla taka z gazem / Butan własnościowa kosztuje 44.50€

Ja tylko do gotowania potrzebuję gaz więc takie biorę, do ogrzewania raczej za drogo by było 😋

Fereteria ma na ogół też redukcje do butli gazowych.

Kompi - 2019-12-12, 17:24

Jeśli jesteś blisko Alicante to wpadaj. Mam przejściówkę i możemy podjechać i zatankujesz butle.
siwa - 2019-12-12, 19:35

Dokładnie po przekątnej, koło A Coruny :D
Ale jak tam dłużej będziesz, to może mi wystarczy druga butla :)

kubryk1 - 2019-12-12, 20:00

Dla jadących w późniejszych terminach - mam do sprzedania hiszpańską butlę wraz z głowicą przyłączeniową (polskie głowice zupełnie nie pasują).
Szczegóły i zdjęcia na OLX

andrzej627 - 2019-12-13, 23:12

Kompi napisał/a:
Mam przejściówkę i możemy podjechać i zatankujesz butle.

Myślałem, że tankowanie do butli jest niebezpieczne a w niektórych krajach po prostu zabronione.

zbyszekwoj - 2019-12-14, 08:49

andrzej627 napisał/a:
Kompi napisał/a:
Mam przejściówkę i możemy podjechać i zatankujesz butle.

Myślałem, że tankowanie do butli jest niebezpieczne a w niektórych krajach po prostu zabronione.


Jest tak jak mowisz Andrrzeju.
nasze tankowanie przy pomocy koncówek,to partyzantka. Jest zabronione, ale na niektórych stacjach udajemy ze mamy instalację gazową i jakos sie udaje zanim obsluga sie zorientuje.
Można równiez stacje wysadzić w powietrze.

Kompi - 2019-12-14, 08:53

...............................
wizjoner - 2019-12-14, 10:47

Tez mam dwie przejsciowki z wejściem do tankowania niemieckim i holenderskim jestem na granicy hiszpansko portugalskiej na samym poludniu. Co do butli to tez mam taka na sprzedaz nowa pelna tyle ze w domu wraz z nowym reduktorem sprzedam za 150

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group