Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - Roller team 284 TL

gorkagrz@gmail.com - 2019-12-19, 00:13
Temat postu: Roller team 284 TL
Cześć!
Mam zamiar kupić kampera Roller Team 284 Tl na podoziu forda 170 KM automat. czy ktoż użytkuje i może podzielić sie spostrzeżeniami? czy te prawie 7,5m to nie za duzo?

papamila - 2019-12-19, 06:18

przestrzeń to jedyna rzecz jakiej nie dokupisz do kampera.😁
to bardzo wygodny układ

emkacar - 2019-12-19, 07:04

Z doświadczenia wiem, że warto dopytać o masę własną pojazdu gotowego do drogi z wyjaśnieniem ile w tych wyliczeniach przyjęto wagi kierowcy i ile przyjęto litrów paliwa w baku. To wszystko jest ważne, by nie przekroczyć 3,5t. Sprzedawcy często ten fakt zatajają i sami o nim nie wspominają przy sprzedaży. Później okazuje się, że dołożysz bagażnik rowerowy, solat i markizę i..........masz 3,5 tony bez pasażerów. A to już istotne..... Kiedyś sprawdzałam z mężem na targach w Poznaniu Roller Teama i właśnie taka sytuacja miała miejsce......
ZEUS - 2019-12-19, 10:26

od dwóch lat jeżdżę bliźniakiem Roller Team 284 TL, t.j. CI Elliot 84XT, z tym, że z manualną skrzynią biegów... samochód b. wygodny, dobry układ wnętrza, dużo przestrzeni bagażowej, silnik bardzo dynamiczny i ekonomiczny, ogrzewanie wydajne, trzeba tylko pamiętać, że zwis tylny to ok. 2,5 mb i zamontowana kamera nieprecyzyjnie odzwierciedla obraz z tyłu kampera, zważyłem go po zakupie i wyszło ok. 3050 kg (pełny bak paliwa, zamontowana markiza i antena sat. oraz kierowca)...
fokaok - 2020-01-12, 12:09

niesety ale na to się prtazry przy zakupie ;p
LukF - 2020-01-12, 19:41

fokaok napisał/a:
niesety ale na to się prtazry przy zakupie ;p


A gdyby to tak przetłumaczyć na PL ???

thelv - 2020-05-31, 00:49

i co kupiony? bo też się zastanawiam
Cyryl - 2020-05-31, 05:09

emkacar napisał/a:
Z doświadczenia wiem, że warto dopytać o masę własną pojazdu gotowego do drogi...


po co pytać?
nie ma możliwości, aby kamper o długości ponad 7m załadowany w trasę na dwie osoby zmieścił się w 3,5t.

moskit - 2020-05-31, 08:16

Cyryl napisał/a:
emkacar napisał/a:
Z doświadczenia wiem, że warto dopytać o masę własną pojazdu gotowego do drogi...


po co pytać?
nie ma możliwości, aby kamper o długości ponad 7m załadowany w trasę na dwie osoby zmieścił się w 3,5t.


Musisz nie tylko pytać ale i sprawdzić na wadze Niestety zdarzają się jeszcze rozbieżności między wagą a dokumentami nowego pojazdu
Jeżeli są rozbieżności między dokumentami a wagą rzeczywistą to jest jednoznaczne że pojazd ma "trwałą wadę prawną" i poruszanie się takim pojazdem jest przestępstwem.
Pojazd gotowy do jazdy 95% paliwa 100% wody , 25 kg rzeczy osobistych na osobę , 25 kg sprzętu wspólnego na osobę, przewód zasilający 4 kg oraz jeszcze parę pozycji , oczywiście wszystko mnożymy przez ilość osób w dokumencie
Tyle przepisów i treści na niedzielny poranek.

Bim - 2020-05-31, 09:35

LukF napisał/a:
fokaok napisał/a:
niesety ale na to się prtazry przy zakupie ;p


A gdyby to tak przetłumaczyć na PL ???


Optodyslektyk zapewne :-/ :spoko

ZEUS - 2020-05-31, 11:59

Cyryl napisał/a:
emkacar napisał/a:
Z doświadczenia wiem, że warto dopytać o masę własną pojazdu gotowego do drogi...


po co pytać?
nie ma możliwości, aby kamper o długości ponad 7m załadowany w trasę na dwie osoby zmieścił się w 3,5t.

pozwolę sobie zaprotestować...🤪
w moim przypadku nie miałem z tym problemu: kamper 7,45 mb, woda i paliwo - full, markiza 4 mb. antena sat., panel 130W, bagażnik na 4 rowery, dwa rowery, cztery fotele, dwa stoliki, agregat, i jeszcze sporo różnego rodzaju "gadżetów"😞, do tego ok. 130 kg załogi (kierowca + pilotka) 😀

(być może przy "obfitszych" załogantach😜 może pojawić się mały problem)🤔

LukF - 2020-05-31, 14:44

ZEUS napisał/a:
Cyryl napisał/a:
emkacar napisał/a:
Z doświadczenia wiem, że warto dopytać o masę własną pojazdu gotowego do drogi...


po co pytać?
nie ma możliwości, aby kamper o długości ponad 7m załadowany w trasę na dwie osoby zmieścił się w 3,5t.

pozwolę sobie zaprotestować...🤪
w moim przypadku nie miałem z tym problemu: kamper 7,45 mb, woda i paliwo - full, markiza 4 mb. antena sat., panel 130W, bagażnik na 4 rowery, dwa rowery, cztery fotele, dwa stoliki, agregat, i jeszcze sporo różnego rodzaju "gadżetów"😞, do tego ok. 130 kg załogi (kierowca + pilotka) 😀

(być może przy "obfitszych" załogantach😜 może pojawić się mały problem)🤔


Zeus to wszystko razem zważył i wyszło mu... 4 tony 300kg :haha:

ZEUS - 2020-05-31, 17:21

LukF napisał/a:
Zeus to wszystko razem zważył i wyszło mu... 4 tony 300kg

wiesz coś więcej niż ja :?:
dziwne, bo nie widziałem Cię przy wadze :?

chyba jednak czytałeś nieuważnie :-P zatem przeczytaj raz jeszcze, ale tym razem dokładnie, łącznie z moim wpisem z dn. 19 grudnia...
jeżeli nadal uważasz inaczej to wskaż w którym miejscu rozmijam się z prawdą...

wszystko za wyjątkiem wagi załogi jest do zweryfikowania, domyślam się, że Ty i Twoja załogantka celujecie w przedział wagowy 250-300 kg a to wówczas masz rację, 3500 kg jest zagrożone :diabelski_usmiech

Cyryl - 2020-05-31, 20:57

kamper powyżej 7,5m ma masę własną około 3050-3010kg.
130kg załogi, cholera chyba jesteś niedożywionym Wietnamczykiem (u mnie jest więcej - 200kg dwie osoby, 260kg trzy),
50kg rowery + bagażnik,
10kg markiza,
5kg panel z okablowaniem i sterowaniem,
25kg fotele,
8kg stół,
20kg agregat,
10kg pościel, ciuchy,
10kg jedzenie picie,
10kg TV, komputer i inne gadżety,
100kg wody

to już dobijamy do 3500kg.
nie policzyłem płynów do mycia, środków czystości, sztućców, garnków, talerzy, szklanek, kieliszków, butów, ręczników, konewki, węża do wody, kabla elektrycznego itp.

mi podobnie wychodziło liczenie, ale na wadze ponad mimo, że w dwie osoby.

inaczej, można byłoby zmieścić się w 3,5t ale na krótkich wyjazdach i po każdym wyjeździe trzeba byłoby wynosić z kampera to co nie będzie przydatne, a na to jestem za leniwy.
podejrzewam, że inni też tak mają.

LukF - 2020-05-31, 21:21

Cyryl,

Czyli jak się zważysz to masz 4 tony 300kg.
Dokładnie tyle samo co Zeus :haha:

Dobra, żartuje sobie. Się nie obrażajcie :bukiet:

Andrzej 73 - 2020-05-31, 22:09

Nasz kamper załadowany waży 3860.

Trójka załogantów 210 kg. , skuter 86 kg , graty w postaci stolików i krzeseł oraz innych dodatków do wypoczynku 40 kg. , hulajnoga elektryczna 12 kg.
Żywność i napoje oceniam na 50 kg. Woda ok. 35-40 kg. , ubrania i sprzęt kuchenny 30 kg.
Drugi aku 30 kg . solary 3 szt plus sata 20 kg , klima ponad 30 kg
Telewizory , przetwornica ekspres do kawy , konsola do gier , laptopy , tablety 20 kg.
No i to czego jeszcze nie policzyłem razem załadunku powinno wyjść 700 kg.
:spoko

Cyryl - 2020-05-31, 22:19

LukF napisał/a:
Cyryl,

Czyli jak się zważysz to masz 4 tony 300kg.
Dokładnie tyle samo co Zeus...


nie,

jak się zważę to wychodzi przeważnie 80kg.

ZEUS - 2020-05-31, 23:17

Cyryl napisał/a:
kamper powyżej 7,5m ma masę własną około 3050-3010kg.
130kg załogi, cholera chyba jesteś niedożywionym Wietnamczykiem (u mnie jest więcej - 200kg dwie osoby, 260kg trzy),
50kg rowery + bagażnik,
10kg markiza,
5kg panel z okablowaniem i sterowaniem,
25kg fotele,
8kg stół,
20kg agregat,
10kg pościel, ciuchy,
10kg jedzenie picie,
10kg TV, komputer i inne gadżety,
100kg wody

to już dobijamy do 3500kg.
nie policzyłem płynów do mycia, środków czystości, sztućców, garnków, talerzy, szklanek, kieliszków, butów, ręczników, konewki, węża do wody, kabla elektrycznego itp.

mi podobnie wychodziło liczenie, ale na wadze ponad mimo, że w dwie osoby.

inaczej, można byłoby zmieścić się w 3,5t ale na krótkich wyjazdach i po każdym wyjeździe trzeba byłoby wynosić z kampera to co nie będzie przydatne, a na to jestem za leniwy.
podejrzewam, że inni też tak mają.

skoro już tak dokładnie wyliczamy to zacytuję:
ZEUS napisał/a:
zważyłem go po zakupie i wyszło ok. 3050 kg (pełny bak paliwa, zamontowana markiza i antena sat. oraz kierowca

(na kamperze był wówczas również fabrycznie zamontowany bagażnik na 4 rowery a na dachu panel)

- moja pilotka :wyszczerzony: - waga circa 60 kg (w ubraniu :-P ),
- woda 100 kg,
- rowery 2x20 kg = 40 kg,
- fotele 2 małe oraz 2 większe = 25 kg,
- 2 stoliki 3 kg + 2 kg = 5 kg,
- agregat 19 kg,
---------------------------------------
razem circa 250 kg

kamper 7,45 mb

zatem sumując: podana w wyżej opisanej konfiguracji rzeczywista waga kampera - 3050 kg + 250 kg = 3300 kg
pozostaje ok. 200 kg na pościel, ubrania, elektronikę, żarcie i jeszcze trochę drobiazgów... jak też kosmetyki mojej pilotki :oops:

z Wietnamem nie mam nic wspólnego, swoją wagę 73-73 kg trzymam od k...dziesięciu lat i jest mi z tym dobrze (nie chodzę głodny :szeroki_usmiech )

niestety nie udowodnię tego organoleptycznie bo Elliot 84 XT sprawia radość nowemu właścicielowi... :spoko

i mam nadzieję, że to wszystko wyjaśnia i zamyka temat... kto nie chce nie musi wierzyć...

Andrzej 73 - 2020-05-31, 23:41

ZEUS napisał/a:
- woda 100 kg,

To macie wody do pełna?
Sam się sprawdzam i widzę , że trochę mało wpisałem wodę, powinno być 50-60 kg.
Przy ubraniach też mocno zaniżyłem, żona zabiera z 30 kg samych ubrań. :haha:

Cyryl - 2020-06-01, 02:46

ZEUS napisał/a:
- moja pilotka :wyszczerzony: - waga circa 60 kg (w ubraniu :-P )...


Bez kości?

ZEUS - 2020-06-01, 14:58

Cyryl napisał/a:

Bez kości?

to co napisałem wyżej musi Ci wystarczyć🤣
:spoko

ZEUS - 2020-06-01, 14:59

...
Rav - 2020-06-01, 20:51

Ten sam temat w wielu odsłonach.

Też wielokrotnie pisałem, że ok. 7 m kamper z podstawowym doposażeniem, 4 załogantami i bagażami wychodzi w okolice 3,7-3,8t.

Mój, jako golas wyjechał z masą 3100kg.
Dorzucasz markizę, koło zapasowe, klimę, 2 pełne butle gazowe, dywaniki, przetwornicę, TV i kilka innych pierdół i masz na luzie +200 kg.
Zalewasz zbiornik wody do pełna +100 kg.
Czyli 3.400kg bez kierowcy, załogantów i bagaży.

U mnie przygotowany do jazdy, wraz ze mną to 3.480 kg (zważone).
Mogę wyrzucić z 50 kg gratów (w tym koło zapasowe) i zlać w 80% wodę. W efekcie mogę zejść max. do 3.350 kg.

Wsiada Żona z dwójką pociech i ... mamy okolice 3.500kg. A gdzie bagaże? Gdzie lodówka? Gdzie woda pitna w bańkach? Jaki zasięg bez wody? O rowerach nawet nie wspominam.

Może są wyjątki, ale nie ma się co łudzić. Bezpieczna jazda w 3,5t to chyba tylko max. 6m z oszczędnym doposażeniem.

blue60 - 2021-07-05, 22:12

Ja użytkuję ten model od 1,5 miesiąca.Na razie nie ważyłem.
Potwierdzam, samochód dynamiczny i baaaaardzo dużo miejsca.
Wykonanie ok.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group