Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rosja i kraje poradzieckie - Wjazd do Rosji z motocyklem na pace

kojot - 2020-01-01, 19:12
Temat postu: Wjazd do Rosji z motocyklem na pace
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku.
Czy może ktoś z Was ma wiedzę na temat podróżowania po, a zwłaszcza wjazdu do Rosji z motocyklem na pace kampera. Pytam o to ponieważ co i rusz słyszę że w Rosji jest tak - jeden pojazd, jeden kierowca. Z drugiej strony firmy oferują wyjazdy na motocyklach do Kazachstanu czy Mongolii w taki sposób, że przewożą motocykl z Polski na miejsce a klient leci tam i na zad samolotem. Później odwożą motocykl pod dom.
Proszę o informację

kojot - 2020-01-04, 09:32

No co tam ludziska? wszyscy na weekend do Zakopanego wyjechali czy co?
gryz3k - 2020-01-04, 11:02

Byłem w Rosji na motocyklu ale bez kampera. :diabelski_usmiech
Miałem jednak moto w kamperze jak jechałem na Białoruś. Tam zapisali kampera na żonę a moto na mnie. :spoko

kojot - 2020-01-05, 18:19

Dzięki za odpowiedź
eMKa - 2020-01-06, 23:09

Tylko nie zapomnij zgłosić motocykla w okienku, dostaniesz osobny papier (paszport) taki jak na samochód. Niech Ci nie przyjdzie do głowy byś go zgubił. Nie ma papieru na wjazd – nie ma wyjazdu
Janusszr - 2020-02-08, 20:28

eMKa napisał/a:
Tylko nie zapomnij zgłosić motocykla w okienku, dostaniesz osobny papier (paszport) taki jak na samochód. Niech Ci nie przyjdzie do głowy byś go zgubił. Nie ma papieru na wjazd – nie ma wyjazdu

Pewnie tak samo jest np. z silnikiem zaburtowym do łodzi i innymi droższymi rzeczami. Np. rowerami elektrycznymi.
Za czasów komuny, to nawet aparat fotograficzny trzeba było wpisywać.

Bajaga - 2020-02-08, 21:30

Ja słyszałem że w Rosji jest dużo mniej lub bardziej sensownych przepisów. Ale... jest na nie rada skuteczna. Łapówka. I mozna wjechać czołgiem a wyjechać transporterem opancerzonym. Więc te 100 dolarów zawsze lepiej mieć.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group