Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Jugosławia* - Płatne parkingi/strzeżone na trasie Serbia (Z PL do Grecji)

Harry - 2020-01-14, 08:10
Temat postu: Płatne parkingi/strzeżone na trasie Serbia (Z PL do Grecji)
Witajcie znacie może płatne miejsca parkingowe na głównej trasie probiegającej z Węgier przez Serbię do Grecji. Chodzi mi głównie o Serbię bo tam pewnie będę robił przerwę. Dojazd późnym wieczorem a odjazd wcześnie rano.
eler1 - 2020-01-14, 10:34

My Serbię jednym dniem i nocleg w Macedonii z tyłu hotelu przy autostradzie

N41.684746 E21.830231 Macedonia kampig k/Wełes

Harry - 2020-01-14, 12:26

Dzięki za info, ale trochę daleko jak na jeden dzień z Poznania :) . Tak czy siak się przyda :)
LukF - 2020-01-14, 12:41

A może spróbujesz inaczej. Wyjazd z Poznania i dojeżdzasz za Budapeszt np.w okolice Kecskemet = 800-ileś km. Nocleg, na Park4night jest sporo propozycji. Kolejnego dnia bez problemu przeskakujesz Serbię na raz i nocleg w Macedonii. A potem wyjeżdżasz już do Grecji. Ja mam taką właśnie metodę. Bez stresu i bez zbędnej napinki :spoko
Harry - 2020-01-14, 12:54

Znowu za wolno :) . Musze znaleźć płatny w Serbii :)
jarek49 - 2020-01-14, 13:14
Temat postu: parking platny
Jadac autostrada nie znajdziesz platnego parkingu.
Musisz z niej zjechac do pobliskiej miejscowosci i tam zapewne znajdziesz.

MILUŚ - 2020-01-14, 13:39

A jak byś dojechał do kampingu przy termach Halasthermál Kiskunhalas :

https://www.campercontact...21/halasthermal

A potem rankiem puścił sie przez Serbię do Macedoni ?

eMKa - 2020-01-14, 14:19

Polecam kamping (pamiętający czasy komuny) na samej granicy Węgry Serbia, tani, spokojny z fajną knajpką.
"Minusik ujemny" w soboty zawsze imprezy :)

46.198667, 20.013013

z płatnymi parkingami czy kempingami raczej ciężko. W razie "W" proponuje zjechać ok 20 km z autostrady i jest blogi spokój

Mazur - 2020-01-14, 14:43

eMKa napisał/a:
z płatnymi parkingami czy kempingami raczej ciężko. W razie "W" proponuje zjechać ok 20 km z autostrady i jest blogi spokój


Co prawda nie jest strzeżone, ale bezpieczne moim zdaniem. Nocowaliśmy tam już cztery razy (ostatnio w czerwcu 2019) i zawsze bez stresu. Wydaje mi się, że po temacie "napadów w Serbii" grozą powiało :) , ale najprędzej właśnie przy autostradzie i większych miastach coś się przydarzyć może ...w Polsce też ;)
Z Krakowa mam ok 700km , to dla mnie połowa drogi do GR

Baćka Topola.
Miejsce nad jeziorkiem, w weekend namioty, ale bardzo spokojnie i cicho się zachowywali - nie to co "u nas" widać jak towarzystwo przy grillu :roll: Obok prysznice na zewnątrz oraz możliwość pobrania wody.

Stopnie (D):
45.835294°, 19.634803°
N 45.835294°, E 19.634803°

Stopnie i minuty (DM):
45° 50.1176', 19° 38.0882'
N 45° 50.1176, E 19° 38.0882'

Stopnie, minuty i sekundy (DMS):
45° 50' 07.06", 19° 38' 05.29"
N 45° 50' 07.06", E 19° 38' 05.29"

Link Google:
https://goo.gl/maps/7AkrRVZ6whbL7G4s8

xbartman - 2020-01-14, 16:07

Popieram przedmówcę, nie bójcie się tak Serbii. Poza autostradą jest naprawdę spokojnie i jest wiele ciekawych miejscówek. A ta proponowana przez Mazura jest naprawdę przyjemna i nie tylko w lecie. Spaliśmy tam dwa dni temu, z soboty na niedzielę. Cisza i spokój.
t_rapido - 2020-01-14, 22:39
Temat postu: Płatne parkingi Serbią
Polecam parking obok hotelu Predejane 10€ woda na miejscu kot w HOTELU. 42 49’45”. 22 07’52” obok nowej autostrady. Około 70km od NISZ
rjas - 2020-01-15, 10:03

Tak jak koledzy powyżej napisali - wystarczy zjechać z autostrady kilka kilometrów (czasem 2-3) i znajdziesz parking pod ichniejszą kafaną (restauracją). Jak jeszcze zjesz u nich kolację to z otwartymi ramionami będą witać. 3 lata z rzędu w drodze do i z Grecji tak robimy i nigdy nie było problemu. Mniej więcej planuję dokąd dojadę w porze kolacji, szukam na googlowej mapie zjazdu z autostrady i kafany. Czasami na gorąco - zjeżdżam i już. Zawsze jest ich kilka w niedużej odległości. Gdzieś już w jakimś wątku pisałem, że ze względu na serbską kuchnię, którą bardzo lubię nie wyobrażam sobie tylko "przelotu" przez Serbię. Zawsze tu śpimy na trasie.
Powodzenia :spoko

Harry - 2020-01-15, 17:41

Wielkie dzięki za przydatne informacje :) . Teraz już jestem spokojny :) . :spoko
MILUŚ - 2020-01-16, 07:12
Temat postu: Re: Płatne parkingi Serbią
t_rapido napisał/a:
Polecam parking obok hotelu Predejane 10€ woda na miejscu kot w HOTELU. 42 49’45”. 22 07’52” obok nowej autostrady. Około 70km od NISZ


Pisali na campercontakt ,że skomplikowany jest zjazd/wjazd na autostradę :chytry
Prawda to ? Też brałem ta miejscówke pod uwage ..........

jarek49 - 2020-01-16, 11:35
Temat postu: Parking Predajne
Nie ma problemu z wjazdem i wyjazdem--troszke dluzszy wyjazd anizeli z parkingu autostradowego.
Problem jest inny---duze obciazenie.
Praktycznie na calej dlugosci aut. w Serbii // ok. 580 km // nie ma miesca aby spokojnie stanac
na troche dluzszy odpoczynek---pomijam w/w Backe Topole // blisko gr. wegierska.
Predajne --motel , parking, sklep spozywczy // dlatego tu sie zatrzymuje na krotko //, stacja
benzynowa i warsztat samochodowy.
Parking polozony wyzej -dalej od aut.--zapewne ciszej, ale ja bedac tam maj/ czerwiec i wrzesien
pazdziernik mam problemy z zaparkowaniem ---dolny parking to tiry i autobusy wycieczkowe--
--ruch b. duzy. Nie wiem jak wieczorem.
Z tego miejsca do granicy z Macedonia to zaledwie 90 km --ale na granicy nie ma warunkow
do noclegu // duzo zebrzacych dzieci i doroslych //----pozostaja stacje benz.---tez duzy ruch.
To jest problem--dlatego ja spie na parkingu w Morahalom -przy kosciele-cisza i spokoj --rano
wjezdzam na puste przejscie gr. i ...780 km i Gevgelija--motel Vardar--parking w towarzystwie
czeskiej policji // ich baza //
Mozna przekroczyc gr. Grecji i tu spokojnie stanac na wielkim parkingu--na nocleg.
Pozdrawiam.

Harry - 2020-01-17, 16:02

Dzięki za cenne wskazówki.
smok_wawelski - 2020-01-19, 04:17

eMKa napisał/a:
Polecam kamping 46.198667, 20.013013 z płatnymi parkingami czy kempingami raczej ciężko. W razie "W" proponuje zjechać ok 20 km z autostrady i jest blogi spokój
Foro Forgado ok dojazd fajny ale praktycznie wymusza przekroczenie granicy przez zwykle zakorkowany kołchoz Roszke/Horgos Autoplaya - no chyba że jest czynne stare Roszke tu bywało lżej


MILUŚ napisał/a:
A jak byś dojechał do kampingu przy termach Halasthermál Kiskunhalas :

https://www.campercontact...21/halasthermal

alternatywne małe kempingi w poblizu
46.41431, 19.61102 Zsana - www.oazistanya.com
46.37638, 19.40055 Kunfehértó Tó Kemping https://www.campercontact...erto-to-kemping

dalej na Serbii kawałek za Backą Topolą praktycznie przy A1
45.65798, 19.70693 camp przy hotelu
www.pipacs.rs

z tych małych kempingów można dawać przez Bajmok-Bačalmaš to jest przejście dla ruchu lokalnego i obywateli UE do 3,5T i w godz 7-19 - tłoku korka raczej nigdy tu nie było obecnie jest już chyba cała nowa droga zrobiona ze środków UE i nie ma już wiatki na 4 rech rurkach, można również też z tych kempingów dawać przez całodobowe Tompa/Kelebia wydaje mi się że mniejsze zatwardzenia niż na Roszke
o Bajmok
https://www.subotica.com/...as-id34204.html
https://www.youtube.com/watch?v=vNYNUbfO6ww

Obłozenie przejść i możliwości możesz sprawdzić na bieżąco na:
http://www.police.hu/hu/h...rb+határszakasz
lub
http://www.police.hu/en
i widze że stare Roszke działa 7-19 nie wiem czy idzie tam więcej niz 3,5T

Harry - 2020-01-19, 09:16

Czyli omijać przejście graniczne to główne Węgry/Serbia :) . Dzięki za wyczerpujące info.
kimtop - 2020-01-19, 09:57

Nie pamiętam dokładnie,ale na starym przejściu jest ograniczenie wysokości .Chyba 3,10
smok_wawelski - 2020-01-19, 12:27

Harry napisał/a:
Czyli omijać przejście graniczne to główne Węgry/Serbia . Dzięki za wyczerpujące info.
Bardzo proszę jak jeszcze sa pytania pytaj śmiało co wiem podpowiem chętnie :)
Tak proponowałbym olać Roszke/Horgos Autoplaya to najpopularniejsze przejście autostradowe , Przed wyjazdami własnie patrzyłem na stronkę co podałem aby wyrobić sobie pogląd gdzie zwykle najtłoczniej , moja metoda to pitstop przed Kecskemet i lookniecie na stronkę i decyzja na które przejście jechać. Jak Roszke zatkane to w Kecskemet odbicie na Baja kawałek podlecisz looknięcie jak jest na Tompie jak kicha masz jeszcze Bajmok - Podobnie po noclegu na którymś z w/w kempingów masz Tompe i Bajmok do wyboru :)
Nowy Bajmok otworzono w lutym 2019 - nie dam łba sobie uciąć że ludzie nie nauczyli się tamtędy jeździć jak drogę i przejście zrobili ale w ubiegłym roku było spoko droga jeszcze kawałkami pozostawiała trochę do życzenia ale nie był to offroad stara droga również nie była tragiczna choć niewątpliwie była to to wąska lokalna patatajka :)
Na linkowanej stronce policji (węgierskojęzycznej) pomimo ze linkowałem od razu do granic z Serbia być może będziesz musiał wybrać u góry z listy rozwijanej SZERB HATÁRSZAKASZ i kliknąć MEHET

kimtop napisał/a:
na starym przejściu jest ograniczenie wysokości .Chyba 3,10
Piszesz sądzę o starym Roszke ? Dzis to sie oficjalnie wabi Röszke - Horgoš közút , mówia na nie również Roszke II i stare Roszke :)
Tak chyba było tam ograniczenie wysokości ale Traffic raczej powinien przejść - tam latałem dawno osobówka, przez Bajmok na pewno wysoki idzie - zobacz sobie stary i nowy Bačalmaš-Bajmok - sorry pokłamałem wiatka miała więcej niż 4 rurki ale też wysoki szedł a przejcie piękne było luz blues znudzeni pogranicznicy a największy korek ze 2-3 serbskie rowery warto kilka km nadłożyć nawet taka drogą jak była kiedyś :)
https://www.zamiedzaidale...-wskazowki.html

rjas - 2020-01-19, 12:48

kimtop napisał/a:
Nie pamiętam dokładnie,ale na starym przejściu jest ograniczenie wysokości .Chyba 3,10


Ograniczenie jest do 3,20 ale nasz wóz ma 3,20 nominalnie i na żyletki przechodzimy ( jakieś 20 cm luzu zostaje) w obydwie strony. Musiałem głowę przez okno dachowe wystawić żeby mieć pewność, że przejdziemy :)
Na głównym przejściu duże korki są w zasadzie w okresie wakacyjnym jak Turcy jadą do/z domu. Poza tym jest raczej OK, ale dla świętego spokoju zawsze można na to stare przejście zjechać i mieć w zasadzie 99% pewności, że będzie luźniej.

smok_wawelski - 2020-01-19, 12:50

rjas napisał/a:
korki są w zasadzie w okresie wakacyjnym jak Turcy jadą do/z domu. Poza tym jest raczej OK,
zgadza sie wakacje i weekendy - to apogeum korków, poza sezonem i w dni robocze znacznie lżej
dzisiaj oba Roszke podają 1h oczekiwania, Tompa osobówki idą, Bajmok też :)

ZbigStan - 2020-02-04, 19:15

Harry. Naczytałem się na forum, że Serbowie są groźni. W ubiegłym roku w październiku wracając z Grecji byliśmy pod wieczór na wysokości Niszu i zjechaliśmy do miasta na parking na osiedlu. Było cicho i spokojnie. Serbowie normalni ludzie, a źli mogą się znaleźć wszędzie. Parking w Niszu 43.3389024, 21.892752. Pozdrawiam
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-02-04, 20:05

Kłopoty bywały od Belgradu do Niszu.My wybraliśmy sam Belgrad koło monastyru.Było ok.Racja jest na przejściu w Reszke,stoi się długo,nawet jak jest tylko kilkanście aut. :kwiatek2

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group