Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Albania - Albania 2020 przez Rumunię, Bułgarię, Grecję lub Macedonię.

spanian - 2020-03-01, 15:01
Temat postu: Albania 2020 przez Rumunię, Bułgarię, Grecję lub Macedonię.
Powolutku rodzą się plany kolejnej podróży. Planuję przez Rumunię bo chciałbym pokazać załogantom i samemu zobaczyć trasę transfogarską C7. Również dlatego, że nie chcę dublować trasy. Czy warto? Którędy od Rzeszowa? Przejście graniczne Carea czy Oradea w kierunku Kluź Napoka i Carta, początek 150 km tranfogarskiej? Co potem? Co w Bułgarii jadąc tranzytem? Są tam parki narodowe. Może ktoś eksplorował i pamięta, poleci piękną widokowo trasę? Zabytków nie pozwiedzam bo dzieci będzie ciągnęło do wody. Potem albo od Halkidiki na Peloponez i zachodnim wybrzeżem do Albanii lub od Bułgarii przez Macedonię do Albanii od jej wschodniej granicy. Tam już sobie poradzę. Na chwilę obecną stoję na transfogarskiej i same dylematy. Grecja zależy jak się poukłada znajomym, którzy chcieliby z nami wypocząć tylko w Albanii. Jakkolwiek tutaj będę kontynuował plany i realizację. Jak zawsze liczę na pomoc CT mędrców. Odwdzięczę się relacją.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-03-01, 15:35

:?: są zwolennicy a ja polecam drogę 82 że Sparty do Kalamaty :kwiatek2
spanian - 2020-03-01, 15:45

Basiu, wiem, że ty do Grecji jeździsz przez Rumunię i Bułgarię. Może byś się wypowiedziała odnośnie tego odcinka do Grecji lub przez Macedonię do Albanii.
Outlaw - 2020-03-02, 08:32

Jak będziesz w Rumuni to polecam też trasę Transalpine. Odradzam zamek Drakuli... spend turystów a sam zamek szału nie robi.

Bułgarię lecieliśmy tranzytem z Grecji więc nic oprócz naszego przystanku na Trinity Rocks Farm Camping nie polecę. Swoją drogą, bardzo klimatyczny kamping, z miłym Panem właścicielem.
https://goo.gl/maps/nca73vboR5jfjcsf6

Kiedy planujesz wyjazd?

spanian - 2020-03-02, 15:57

Transalpina leży wyżej, ale ponoć transfogarska piękniejsza. Podobnie kaniony Pivy i Tary w Montenegro. Tary większy a Pivy piękniejszy. Tylko że tam nie było takiego dylematu. Chciałem oba kaniony a potem Albania i Góry przeklęte. Dało się to pogodzić planując wjazd od Bośni. Z Rumunią już tak nie jest obydwie trasy mają niekorzystne względem siebie położenie. Muszę wybrać jedną, a transfogarska bardziej do mnie przemawia. Nie mam koncepcji co w Bułgarii. Kontaktuję się z różnymi ludźmi w poszukiwaniu inspiracji. Wyjazd, ostatnie dni czerwca.
adaml61 - 2020-03-03, 07:50

Z dzieciakami polecam słone jeziora Ocna Sibiula , będą miały frajdę . Gps na parking 45.870787 24.061857
Jurek121175 - 2020-03-03, 08:15

spanian My się wybieramy (planujemy) Waszymi i valdesa śladami do Albanii przez Bośnię i Czarnogórę :mrgreen:
Mirekl61 - 2020-03-03, 09:05

W Bułgarii środkowej warto zobaczyć jaskinie np.Oczy Boga, niesamowitą Dewetaszkę, wodospady, np.kruszyniański, dolinę róż i Kazanłyk gdzie chyba właśnie w czerwcu jest festiwal róż, przejechać Starą Płaniną i zobaczyć niesamowite pomniki na szczytach gór: Arkę, Szibkę czy Bezludżę. A w Macedonii polecam Kanion Matka, Ohryd a stamtąd to już krok do Albanii.
yahoda - 2020-03-03, 11:49

Ja wolę transalpinę. Tam się ładny kawałek jedzie w najwyższej części gór. Niemal po graniach. Pięnke widoki. Transfogaraska to tylko podjazd, przecięcie grani i zjazd. Transfogaraska bardziej spektakularna, ale Transalpina bardziej różnorodna no i więcej pięknych widoków. No i na Transalpinie mniejszy tłok.
spanian - 2020-03-03, 14:58

Jurek 121175 gdybym nie jechał jeszcze tą trasą, a wiedział jak jest piękna, pięciu minut bym się nie zastanawiał. Przepiękna, bajkowa trasa. Kiedyś jeszcze tam wrócimy. Teraz korci mnie to mniej znane.
spanian - 2020-03-03, 15:06

Powolutku będę częściej zaglądał do map. Szukam koncepcji przejechania Transalpiny i Transfogarskiej za jednym razem. Pewnie trzeba by zacząć od Transalpiny, a potem pomiędzy tymi dwiema trasami wrócić do północnego początku transfogarskiej. Obydwie mają po około 150 km. Piszcie co pamiętacie, a ja te informacje będę przetwarzał i tworzył plan. Muszę jeszcze siły na zamiary mierzyć bo nie ja w załodze gram pierwsze skrzypce. Dzieci weryfikują plany nie pytając o zdanie.
Jurek121175 - 2020-03-03, 15:18

My przejechaliśmy Transalpinę od północy na południe , a Transfogaraską od południa. Mimo iż niektórzy pisali, aby jechać odwrotnie :shock: Tak nam bardziej pasowało ;) i polecam przejechać oczywiście obie trasy :mrgreen:
spanian - 2020-03-03, 15:26

Adaml61 Ocna pomiędzy dwiema trasami z błotkiem, ale zastanawia mnie czy w Sibiul (przy transfogarskiej) można się pociapać? Wygląda jak nasze zakopiańskie "Morskie Oko".
Jurek121175 - 2020-03-03, 15:28

A tak jeszcze podpytam o trasę w Czarnogórze. Czy jak jechaliście obok rzeki Pivy i przed Pluzine skręcaliście, aby przejechać tunelami w kierunku na Zabljak - to jechaliście drogą P14 przez miejscowość Tpca (Trsa) ? Bo wujek Google pokazuje jakiś skrót :shock:
spanian - 2020-03-03, 15:32

Jurek, tak piszą, że podjazd od północy ładniejszy. Czy zrobiłeś to za jednym razem? Ile ci to zajęło i czy nocowałeś na tych odcinkach?
spanian - 2020-03-03, 15:40

Tak. P14 to te przepiękne skróty aż do Zabljaka. Masz tu cały odcinek od skrętu do Zabljaka.
spanian - 2020-03-03, 15:43

6 minuta i 50 sekunda tej wirtualnej mapy zaczyna drogę p14 https://youtu.be/lJbSU8w5gJg
LukF - 2020-03-03, 17:21

yahoda napisał/a:
Ja wolę transalpinę. Tam się ładny kawałek jedzie w najwyższej części gór. Niemal po graniach. Pięnke widoki. Transfogaraska to tylko podjazd, przecięcie grani i zjazd. Transfogaraska bardziej spektakularna, ale Transalpina bardziej różnorodna no i więcej pięknych widoków. No i na Transalpinie mniejszy tłok.


Również jechałem obiema trasami. I też w tym samym kierunku co kolega Yahoda. Alpina z północy, Fogarska z południa. I również bardziej podobała mi się Alpina. Spory kawałek jedzie się graniami. I tam jest mnóstwo miejsc na wspaniały dziki nocleg, spacer i spoglądanie na piękno gór.... Dla mnie Fogarska na przełęczy fajna ale komercja spora. Tam nie staliśmy bo nie było pogody. Uważam, że trzeba zobaczyć obie. I taka pętla jest fajna. Jednak my byliśmy w 3-tyg.odstępie.
Transalpina z północy dłuuuuugo się rozkręca tzn. dojazd jest długi i nic się nie dzieje i to da się skrócić. Bo odcinek graniowy jest cudowny, ale ten wielodziesiąt-kilometrowy początek warto sobie skrócić. Następnym razem tak właśnie zrobię.


Zamek Bran ( niby od Drakuli) dla mnie był ładny. Ale może dlatego, że lubię ciekawą architekturę a tam wewnętrzny dziedziniec jest (dla mnie) ładny.

Jurek121175 - 2020-03-03, 17:36

spanian napisał/a:
Jurek, tak piszą, że podjazd od północy ładniejszy. Czy zrobiłeś to za jednym razem? Ile ci to zajęło i czy nocowałeś na tych odcinkach?


Przejechaliśmy te trasy z przerwą na nockę pod ruinami zamku "Draculi", ale tak akurat nam wyszło w trasie. Byliśmy od rana w kopalni soli w Turdzie i później pojechaliśmy na wspomnianą Transalpinę, aż po ruiny w Poenari i tam nas zastała ciemność :mrgreen:

tolo61 - 2020-03-03, 18:54

Hej
Jureczku droga P14 leci przed Durmitor, jedno z piekniejszych miejsc
Na szczycie można spokojnie spac przy kolibach
Wspaniali ludzie , pokazali nam piękno tych terenów wraz z jaskiniami do których mało kto zagląda
Podjazd od kanionu wąski i w tunelach skalnych ale tylko chwila
Póżniej na końcu / my lecieliśmy bokami wąskimi asfaltowymi drogami na jedno auto/
W pewnym momencie zobaczyliśmy leżące w dole mondeo ...
widoki fajne ale ....trochę monotonne
Było to na odcinku / przez Topce nie jechaliśmy skręciliśmy wcześniej w prawo i skróciliśmy sobie trochę drogę / warto było :-P , gdzieś to opisałem /
Apropo droga do granicy z Montenegro M20 była cała w remoncie tak ze przy kanionie jechaliśmy szutrem dobre 80km
:wyszczerzony:

adaml61 - 2020-03-03, 19:27

Przed Transfogarską jest rzeczka nad którą można się zatrzymać , dzieci będą miały raj , tylko nie planuj przejazdu w weekend ,korek jak na niemieckiej autostradzie , 2 lata temu jechałem z przyczepą w środku tygodnia , było fajnie , wszędzie można było stanąć bez problemu .W tamtym roku jechałem kamperem wypadło w niedzielę . katastrofa .Chcieliśmy zostać na noc na szczycie , nie było szansy . Transalpina jak dla mnie to tylko południowa część , północna jest nudna ,cały czas jedzie się w wąwozie i nic ciekawego niema , zapora taka sobie .
adaml61 - 2020-03-03, 19:32

miejsce nad rzeczką przed transfogarską
adaml61 - 2020-03-03, 19:50

A to transalpina
spanian - 2020-03-03, 19:57

Super, że myślisz o dzieciakach. Zauważyłem, że ta rzeczka będzie pewnie widoczna z głównej drogi. To może być moment na oddech. Chociaż nie wiem jeszcze jak rozplanować dni. Pewnie z rana podejmiemy jazdę. Jeśli dwie trasy, trzeba będzie zaplanować kolejny nocleg. Z opisów waszych i innych podróżników wynika że środkowa Transalpina najpiękniejsza. Dojazd po obu stronach mało atrakcyjny. Ale nie da się inaczej. Skróty ciężkie do opracowania. Główkuję nadal jak ogarnąć dwie, zobaczy i zabrać co najpiękniejsze, a potem kontynuować na południe.
adaml61 - 2020-03-03, 20:21

Ja zrobiłem tak , w jedną stronę transfogarska , na powrocie do domu transalpina . A w Bułgari masz słynne Rupite , takie bajoro z gorącą wodą , dla dzieci raj . tylko potem dużo wody na kąpiel potrzeba . Jedni się zachwycają , ja nie koniecznie, ale to tylko 10km od autostrady 41.45778, 23.26221












t

adaml61 - 2020-03-03, 20:27

spanian napisał/a:
Zauważyłem, że ta rzeczka będzie pewnie widoczna z głównej drogi
Przez nią przjeżdżasz , ten kamper co go widać stał 50 m od drogi , były nawet slady po ogniskach , Osobiście się moczyłem . Pierwszy raz byłem w drugiej połowie czerwca ,drugi na początku września ,
spanian - 2020-03-03, 21:47

Tutaj jest jeszcze alternatywa noclegu przy rzece. https://www.google.com/ma...b1d7c8943f41b78
yahoda - 2020-03-03, 22:23

https://www.camperteam.pl...pic.php?t=29518
Tu masz opis mojej rumuńskiej wyprawy. Już na pierwszej stronie jest Transalpina i parę ładnych fotek.

spanian - 2020-03-04, 06:22

Yahoda, dziękuję czytam (-:
adaml61 - 2020-03-04, 06:29

spanian napisał/a:
Tutaj jest jeszcze alternatywa noclegu przy rzece
Ja spałem w tym miejscu 46.5708333 23.66722222222222 , fajne , po drodze na transfogarską masz słone jeziora .A to miejsce z Twojej fotki to jest początek wodospadu , w tygodniu staniesz w weekend zapchane , na blaszaka nie było miejsca .
Jurek121175 - 2020-03-04, 09:40

tolo61 napisał/a:
Było to na odcinku / przez Topce nie jechaliśmy skręciliśmy wcześniej w prawo i skróciliśmy sobie trochę drogę / warto było :-P , gdzieś to opisałem /


No właśnie :wyszczerzony: gdzie to opisałeś, bo nie mogę znaleźć :-/

spanian - 2020-03-04, 12:50

Jurek, a gdzie ty chcesz z Durmitoru? Na Podgorice?
Jurek121175 - 2020-03-04, 14:44

Nie, tak jak Wy jechaliście: Zabljak - most na Tarze - Mojkovac - Berane i granica z Albanią i dalej SH20 w kierunku Szkodry :mrgreen:
spanian - 2020-03-04, 15:51

Nie przeocz skrętu na P14 i dalej na Zabljaka nie ma innej drogi.
Jurek121175 - 2020-03-04, 15:58

A jak droga prze Bośnię :?: Przejezdna :?:
Jurek121175 - 2020-03-04, 16:03

I już więcej nie zaśmiecam Twojego wątku :hide:
spanian - 2020-03-04, 16:56

Przed Sarajewem tunel budowali. Trzeba było przez bramki przejeżdżać o określonych parametrach wysokości i szerokości. Kamperem spokojnie. Masz tutaj film z dojazdu do granicy z Czarnogórą. Poza tym bardzo przyjemnie i przyjaźni ludzie i przyzwoite drogi. Do Sarajewa autostrada. Tania. Dlatego nie pamiętam kwoty za ten odcinek. https://youtu.be/3t9xQ5OKdBU
yahoda - 2020-03-04, 17:00

adaml61 napisał/a:
spanian napisał/a:
Tutaj jest jeszcze alternatywa noclegu przy rzece
Spałem w tym miejscu , fajne .


To mi wygląda na Wąwóz Turda. Zgadza się?

adaml61 - 2020-03-04, 18:20

Tak koło Turdy ,ale czy to wąwóz nie wiem , GPS 46.5708333 23.66722222222222
adaml61 - 2020-03-04, 19:13
Temat postu: Re: Albania 2020 przez Rumunię, Bułgarię, Grecję lub Macedon
A przejście ja polecam to 45.870787, 24.061857 Nyírábrányi Határátkelőhely , czynne tylko w dzień , przejazd 10 minut .Jadąc od Ciebie nie potrzebujesz winiety na Słowację i Węgry tylko 300 km z Polski do tego przejścia , drogi w dość dobrym stanie , z 30 km gorszej ,ale nie tragicznej , 60-tką da się jechać i garki nie wypadają z szafek . Osobiście jeżdżę przez Muszynkę , jechałem przez Oradę ,jechałem też przez Satumare , to jest najlepsze .
spanian - 2020-03-04, 19:29

Adam, czekałem na tę informację. Dziękuję. Tak analizowałem pod kątem opłat. Zawsze mi ten idiotyczny 30 km odcinek pseudoautostrady z Presowa do Koszyc za 10 EUR bruździł. Jadąc na Nyiregihaze nie ma dróg płatnych. Dobra opcja.
spanian - 2020-03-04, 19:36

To muszę na Debreczyn jechać.
adaml61 - 2020-03-04, 19:56

A tu masz u madziarów fajne miejsce na przerwę w podróży 48.3491667 21.679166666666667
spanian - 2020-03-04, 20:00

No to jest kolejny cel podróży. Warto. Są wszystkie praktyczne informacje. Dojazd, ceny, trasy. Można na parkingu przy wąwozie przenocować. https://www.gdziesloncedl...munia-atrakcje/
spanian - 2020-03-04, 20:09

Jest wąwóz, parking i kemping. Tuż przed.
adaml61 - 2020-03-04, 20:19

Wyżej Ci podałem gps na tę miejscówkę , dojazd troszkę trudny , trzeba uważać , zjazd z głównej drogi między domami na szutrówkę , we wrześniu automat był nie czynny. Automat do biletów z tyłu za kamperem ,Z Tęgoboża pod Nowym Sączem jechałem ok. 10h .Wjazd na parking darmowy .
spanian - 2020-03-04, 20:29

Może warto skorzystać z tego kempingu. Ponoć tani i wszystko jest. Dobre opinie ma. I są wyczytałem dwa dojazdy; szutrowy i asfaltowy. https://g.co/kgs/WGxuPp
adaml61 - 2020-03-04, 21:24

Kemping nic specjalnego , w Rumuni nikt się nie czepia jak gdzieś stajesz . Rozmawiałem z Rumuniskim kamperowcem , on nawet kampera nie zamyka . Ja gdzieś nieciekawa okolica to od razu widać . Jechałem z przyczepą , do Morza Czarnego i z powrotem , stałem nad plaży , spałem w polu kukurydzy ,żadnych nie przyjemnych sytuacji . Ludzie naprawdę pomocni i mili .Miałem awarię pomogli zdobyć części .Ja mam mały problem komunikacyjny , nie znam angielskiego , a po niemiecku i po rosyjsku troszkę ciężko w Rumuni , ale dało się . W Bułgarji pełen luzik jak u siebie , po rusku mówi co drugi .A tej drogi to może z kilometr . A na jak długo się wybierasz i kiedy .
spanian - 2020-03-04, 21:31

Koniec czerwca. Po zakończeniu roku szkolnego. Czas w podróży wyznaczają dzieci. Nie mam specjalnych ograniczeń.
adaml61 - 2020-03-04, 21:43

Jak byś jechał na półwysep Haldycki , warto zboczyćw stronę Kawali raptem 60km w dwie strony , uszczęśliwisz dzieci , bardzo dużo gorącej wody ok 40° ,40.7375 24.088333 , staniesz troszkę wcześniej , bo ty tam nie dojedziesz , to jest teren opuszczonego SPA ,wjazd tu 40.727312, 24.098814 .Nad morzem w tym rejonie się nie zatrzymuj kręcą się podejrzane typy .
adaml61 - 2020-03-04, 21:44

spanian napisał/a:
Nie mam specjalnych ograniczeń
Też bym tak Chciał .
spanian - 2020-03-04, 22:27

Adam, poprostu mam przymusowy urlop 2 miesiące wakacji. Ale za to w innym czasie wziąć nie mogę, a chciałbym poza wysokim sezonem. Na Chalcydyckim byłem w minione wakacje. Obecnie zamieszki na granicy z Turcją więc nie wiem czy tam się zatrzymam. Gdybym auto miał na widoku, pewnie tak. Ale twoje tam widać obok wody.
adaml61 - 2020-03-05, 06:40

Auto będziesz miał na widoku , bardzo bezpieczne miejsce , odwiedzane przez tubylców . Nikt podejrzany się nie kreci , stałem 2 dni . Kamper z Niemiec stał jak przyjechałem i dalej jak wyjeżdzałem . Tam gdzie ja stałem dużym kamperem nie dojedziesz , pochyłe drzewa . Z przeciwnej strony bez problemu .
gardamm - 2020-03-05, 08:20

adaml61 napisał/a:
Z dzieciakami polecam słone jeziora Ocna Sibiula , będą miały frajdę . Gps na parking 45.870787 24.061857


Tam na pewno dzieci będą bezpieczne pomimo 90 m głębokości :hura :szeroki_usmiech

adaml61 - 2020-03-05, 09:06

gardamm napisał/a:
Tam na pewno dzieci będą bezpieczne pomimo 90 m głębokości
Nie wszystkie są takie głębokie , a poza tym jest tak duże zasolenie(szczególnie w tym najgłębszym ) że unosisz sie na wierzchu .Nie widziałem żeby ktoś wyganiał dzieci , moja małżonka nie umie pływać i jakoś się kąpała .
gardamm - 2020-03-05, 10:23

adaml61 napisał/a:
gardamm napisał/a:
Tam na pewno dzieci będą bezpieczne pomimo 90 m głębokości
Nie wszystkie są takie głębokie , a poza tym jest tak duże zasolenie(szczególnie w tym najgłębszym ) że unosisz sie na wierzchu .Nie widziałem żeby ktoś wyganiał dzieci , moja małżonka nie umie pływać i jakoś się kąpała .


dokładnie to co napisałeś wyżej miałem na myśli ,pisząc o bezpieczeństwie dzieci nic innego nie sugerowałem :spoko

adaml61 - 2020-03-05, 11:35

Samo błoto którym się można wysmarować , dorośli mają uciechę , a co dopiero dzieci .
spanian - 2020-03-05, 16:43

Ciekawe to miejsce. Zakamuflowane. Pewnie odwiedzę jak zajadę z tej strony. Ale dzisiaj ponad 30 przypadków wirusa potwierdzonych w Grecji i rejon przy granicy z Turcją. A tam walka o powstrzymanie kolejnej fali uchodźców. Jakkolwiek gromadzimy wszystko co warte uwagi. Przecież to nie będzie trwać wiecznie.
spanian - 2020-03-06, 15:27

Adam, piwko dla ciebie, że ci się chciało wertować swoje zasoby. :pifko
spanian - 2020-03-06, 16:02

Yans, Bim, Waldi, Tomcio, wasze wskazówki do naszej poprzedniej wyprawy były nieocenione. Z pewnością macie doświadczenia w temacie. Jak z walutą w Rumunii i Bułgarii. Czy warto i gdzie wymienić. W Albanii można było swobodnie operować Euro i nie było dotkliwej różnicy. Revoluta nie chcę bo różnie z tym bywa. Ostatnio były przypadki blokowania kont.
Bim - 2020-03-06, 18:06

Ciężko będzie doradzić Waszej ekipie Rumunia ,Bułgaria to nie wasze klimaty :-P

Transfogarska to nie góry przeklete i w dodatku w sezonie :roll:

Zwiedzać się Wam nie chce .

Śpicie na kempingach.

Najlepiej czujecie się nad ciepłym morzem :lol:

Bułgarskie morze napewno Was nie zachwyci jak i jakość kempingów.

Musisz nakreślić coś co nam pomoże , czy na tym wyjeździe przestawiasz o 360 stopni tempo podróżowania , unikasz autostrad ,

Nie masz alergii na baseny termalne i "toto" co ostatnio jest modne w zastraszaniu ludzi 8-) 8-)

Z revoluta nie chcesz korzystać , możesz rozszerzyć temat może w osobnym wątku


To tak na początek :-P

spanian - 2020-03-06, 19:26

Nikt na tym forum nie rozczytał nas lepiej od ciebie. Śpimy też poza kempingami. Nie ma parcia na kempingi. Wybieramy je co drugi, trzeci dzień. Głównie z powodu bezpieczeństwa (ogrodzenie - dzieci ekspresywne (-:, pralka etc). No chyba, że trafimy na drugi Durmitor czy polanę na SH20. Cisza, spokój i jeden pojazd na godzinę czy dwie. Pomyśl coś od transfogarskiej do Albanii przez pn Bułgarię i Macedonię. Alternatywnie dla Grecji. Nie panikuję. Wiem, że Basia jest w drodze i czytuję też posty z Grecji. Zdecydujemy w dniu wyjazdu, którą wersję podróży zrealizować. Liczę na nieco dłuższą wyprawę. Wiesz jednak, kto determinuje decyzje (-:
Bim - 2020-03-06, 20:14

spanian napisał/a:
Liczę na nieco dłuższą wyprawę. Wiesz jednak, kto determinuje decyzje (-:


E tam .

Ty nadal jesteś kierownikiem całego zamieszania i pokazywania jak się to podróżuje,reszta to łyknie albo będzie bunt na pokładzie jak ostatnio.

Planuj jesteś w tym dobry ,ale wywal na początek autostarady i duże przeloty macie na podróż ponad miesiąc małe skoki dużo atrakcji to zależy od Was czy młodzież to zaakceptuje.
Naucz ich obcowania z naturą nie z przebywaniem w kamperze :spoko

Kiedyś mnie też tak uczono w miarę możliwości na uwczesne czasy podróżowałem z ojcem bez budżetowo i to mi pozostało.

Z punktu A masz po drodze np Bieszczady ,Sanok skansen jak już zaliczone to moze zapora a jak nie to

https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g799610-d2260482-Reviews-Andy_Warhol_Museum-Medzilaborce_Presov_Region.html
i dalej 200 km do nastepnego noclegu na dziko lub kempingu :spoko

spanian - 2020-03-06, 20:20

Ok. Dobre rady w cenie. Podziękował.
andrzej627 - 2020-03-06, 20:53

Bim napisał/a:
Z revoluta nie chcesz korzystać , możesz rozszerzyć temat może w osobnym wątku

Tutaj: Płatność kartą za granicą.

adaml61 - 2020-03-07, 10:32

Odnośnie płatności , ja mam konto walutowe w mbanku , wszędzie płacę przy użyciu karty przypisanej do konta , lokalną walutę wyciągam z bankomatów , przeliczniki są naprawdę dobre . Nawet na Białorusi używałem taj karty . Na nie przewidziane sytuacje kilka eur w kieszeni . Spredy są mniejsze niż w kantorach . Dla mnie jest ok. Raz na Węgrzech nie poszła użyłem innej , dobrze że tylko jedna transakcja , przelicznik wyszedł ok 4,8 z eur . Mogę to pomogę , dzięki za piwko .
spanian - 2020-03-08, 16:09

Jest wstępna koncepcja na pn Macedonię. Od Skopje przez Kanion Matka, Mavrovi z jeziorem i kościołem pod wodą, jezioro Ochrydzkie i Prespa. Potem do Albanii. Piękne jest też jezioro Goleni i Małe ale analizuję możliwości dojazdu tam.
ufolz - 2020-03-08, 17:07

@Spanian tutaj masz informacje bieżące na temat otwarcia tras.
Co sezon śledze temat Rumuni i zawsze coś nie tak..
Może Ci się przyda.

Zdziwiłem się że dopiero otwierają w 2020r. 1 Lipca.
https://www.transfagarasan.net/
http://transalpina.biz/

Kamera online : https://youtu.be/2Y0EltLF4Uw

Grzesiek-lbn - 2020-03-08, 17:12

W zeszłe wakacje jechaliśmy do Rumuni.
Trasę z Lublina do Oradey przejechaliśmy bez winiet drogami bezpłatnymi.
Z Barwinka na Vranov nad Topľou później Trebisov i Sarospatak.
Przed basenami nocleg a później dzień moczenia. Już kilka lat jeżdżę tą drogą unikając płatnej R4.
Później Debreczyn i Ordea omijając autostradę. Droga w sumie dobra.
Jadąc na Transfogarską jechałem przez Brad i Deve. Droga strasznie rozkopana. Malownicza, ale ciężko się jechało, trzeba było jechać na Turde.

spanian - 2020-03-08, 18:16

Ufolz, dokładnie tak. Dziękuję. Chyba by mi się udało bo wyjazd w ostatnich dniach czerwca. Po przetłumaczeniu

"W dniach 4 listopada 2019 r. - 30 czerwca 2020 r. DN 7C - TRANSFĂGĂRĂŞAN jest ZAMKNIĘTY na odcinku drogi między kilometrem 104 (Piscu Negru - okręg Argeş) a kilometrem 130,8 (Bâlea Cascada - okręg Sibiu). Zamknięta część zostanie ponownie otwarta od 1 lipca.

Droga pozostaje OTWARTA na ruch publiczny przez cały rok w następujących częściach:
- Jud. Arges - od Bascova do Piscu Negru (km. 104);
- Jud. Sybin - od skrzyżowania DN 1 z DN 7C (km. 151 + 955) do Cabana Bâlea Cascadă (km. 130 + 800)."

spanian - 2020-03-08, 18:21

Grzesiek, właśnie przy kanionie Turdy planuję nocleg i nie jadę przez Oradeę tylko wcześniejsze przejście graniczne. Też tym razem rezygnuję z winiet Słowacji i Węgier. Dzięki.
Bim - 2020-03-08, 19:39

Niedaleko masz kopalnie soli w Turdzie..

Co do trasy na Bułgarię to bym sobie odpuścił.
Kierował bym się na Drobete Turnu Severin na zaporę za darmo i jesteś w Serbi i dalej na Skopie, Ohryd ,dalej wioska na wodzie , Sw. Naum i jesteś w Albanii , a tu to zależy czy na dół do Sarandy czy do góry .
Jak na dół to masz fajne wyrypy 8-) Pogradec , Korcza ,Leskovik, albo z Ohryd na Prespe :spoko

adaml61 - 2020-03-08, 20:25

Transfogarska teoretycznie jest otwierana od 1 lipca, zależy to od tego czy jest śnieg u góry , w 2018 też widniało że jest zamknięta , nawet stał znak zakazu ruchu przy stacji kolejki .Wszyscy jechali . był 20 czerwiec . N szczycie po bokach było jeszcze trochę śniegu , sama droga była czarna ,
spanian - 2020-03-08, 20:57

Adam, super fota. Jeszcze Bim by się personalnie ujawnił (James Bond) (-; Bim, co masz na myśli "wyrypy"? Zła jakość dróg? Raczej bym się kierował na Rivierę Albańską, bo na północy nic ciekawego za Vlore nie ma.
Bim - 2020-03-08, 21:43

Cytat:
Jeszcze Bim by się personalnie ujawnił


Znaczy co?
Facjatę mam pokazac jak byłem piękny i młody ?
Skromny jestem ale wyśle Ci na priva jak o to chodzi :haha:

Cytat:
"wyrypy"


Dokładnie klimat Innej Albanii drogą bez mała po granicy szczytami przejezdna ,ale dla koneserów, zobaczysz inne miasteczka gdzie docierają tylko busiki . Poszukam zdjęcia z prostymi ludźmi którzy pozwolili nam zaparkować na swoim obejściu podczas załamania pogody i ugościli wieczorem dobrze się bawiliśmy bez znajomości języka .
Dużo by opowiadać :spoko

Poszukaj na YT SH 75

spanian - 2020-03-08, 22:28

Poszukaj i prześlij co masz. Facjatę też (-: Zawsze mi się kojarzyłeś z tym panem, któremu na widok atrakcyjnej kobiety opada brzuch. Sympatyczniej jest mieć bardziej rzeczywiste wyobrażenia (-; nawet jeśli poprzednie były bliskie prawdy.
Bim - 2020-03-08, 22:31

Ok tylko ja ten co siedzi po prawej oferma
spanian - 2020-03-09, 00:58

Bim... a dziękuję. Poczytałem.
spanian - 2020-03-09, 17:49

A co z winietą w Rumunii? Kupować? Jeśli tak to w sieci czy na granicy? Znalazłem piękną miejscówkę w Rumunii. Tylko muszę zweryfikować dojazd. Zagadka (-: Dojedziesz tam kiedy sucho, ugrzęźniesz kiedy mokro. Czerwone piękno naturą rzeźbione zachwyci cię swą bliskością. Będziesz mógł obcować z nim w bezpośrednim sąsiedztwie (-: Zagadka dla wyjadaczy. Miejsce na trasie podróży (-; Piękna miejscówka.
Bim - 2020-03-09, 18:09

spanian napisał/a:
A co z winietą w Rumunii? Kupować? Jeśli tak to w sieci czy na granicy?


Ja kupuje w internecie
https://www.roviniete.ro/en/

7 dniową za 3 ojro nie stoję w kolejce i nie szukasz zwłaszcza po nocy na której stacji ja zakupisz i jaką kategorie Ci wklepią :lol:

Jak staniesz przed witryną kamperem to masz murowane B bo do nich nie przemawia co pisze w dowodzie tylko pokażesz paluchem samochód
no chyba , że vorbeşti rromanes?

spanian - 2020-03-09, 18:32

To mam osobówkę kliknąć? No i przyjdzie jakieś potwierdzenie czy będę w systemie.
spanian - 2020-03-09, 18:41

Drugi pojazd jest do 3,5 tony. 6Eur 7 dni, oznaczony na pomarańczowo. Nie wiem czy warto ryzykować niepewność.
Bim - 2020-03-09, 18:45

Masz auto zarejestrowane jako do 3,5 t czyli osobówka i nie jest to pojazd zarobkowy.

Potwierdzenie przychodzi na maile do wydruku to masz w czasie kontroli dla siebie a i tak jestes w systemie jakupujesz np w piątek to możesz mieć potwierdzenie do wydruku np w poniedziałek dopiero po zaksięgowaniu przez bank i system.


Co się tyczy Twojej zagadki to pewnie trasa widokowa DN7 przełom czerwonej wieży :-P ?

spanian - 2020-03-09, 19:04

Dziękuję za link. Zagadki nie rozwiązałeś, ale miło że podniosłeś rękawicę. Swoją drogą przez takie zagadki mogą się pojawić nowe cele podróży (-: Coś czuję, że tam wielu z CT nie było.
adaml61 - 2020-03-09, 20:12

spanian napisał/a:
A co z winietą w Rumunii
Kup przez internet . Jak pojedziesz tym małym przejściem co Ci polecałem , tam nic niem i nie kupisz . Pierwszy raz kupowałem na granicy , jechałem przez Orade, kolejka była . Drugi raz taki głupi nie byłem ,Rumuńską i Bułgarską kupiłem przez internet . Do Bułgari przepływałem promem , tam też nie było możliwości kupna . Jak w trakcie zmienią Ci się plany odnośnie trasy ,nie będziesz zawracał sobie głowy winietami .
Tamtam - 2020-03-12, 13:39

W działach Rumunii i Bułgarii zamieściłem linki do map jakości dróg w tych krajach.
To będzie bardzo rzutowało na Twoją trasę i co zwiedzać.
Ja w zeszłe wakacje nie miałem mapy z jakością dróg w Bułgarii i po powrocie musiałem wymieniać zawieszenie z przodu.... taki peszek.
W Rumunii i Bułgarii kupuj winietkę przez internet, szkoda czasu na stanie w kolejce, poza tym jak dałem DR na rumuńskiej stacji to policzył mi winietę jak za TIR'a a nie za do 3,5 tony.
W górach w nocy odradzam jazdę, popełniłem ten błąd i był problem z zatrzymaniem się na nocleg-wszędzie zakazy na stacjach. Poza tym omal nie mieliśmy 2x czołówki z rumunami którzy wyprzedzali na podwójnej na zakręcie kolumnę TIR'ów. Na szczęście TIRy ich wpuściły bo nie było gdzie uciekać, jedynie w drzewa na poboczu... Odcinek Kluż-Napoka do Pitesti
Autostrada Pitesti-Bukareszt jest dziurawa, są znaki ograniczające nawet do 60km/h.
TIRy rumuńskie wyprzedzające mnie jak jadę z prędkością 110 km/h już pominę...
Generalnie Byłgaria i Rumunia swój koloryt mają, ale jak się to robi z głową to nic się nie stanie.
Co do wybrzeża Bułgarskiego to się nie zgodzę. Byłem na pieknej plaży i na bardzo dobrym kepmingu - niestety nie równocześnie :) Plaża Silistar w górach Strandża ( http://www.przewodniki-on...odowy-strandza) jest bardzo, bardzo ładna. Okolica dzika. Sam kemping, no cóż... Spędziliśmy na nim coś koło tygodnia, da się żyć, ale szału nie ma. Za to tanio. Właścicielka mówi świetnie po angielsku.
Za to bardzo dobry kemping to Atliman camp w Kiten, ale na plaży jest dużo ludzi. Plaża sama w sobie też nie powala. Obsługa mówi po angielsku że dogadać się idzie, ale trzeba dobrze liczyć przy płaceniu przy wyjeździe aby nie zapłacić za dużo...

Tutaj masz kopalnię wiedzy o dojeździe do Bułgarii, opłatach, drogach, co zwiedzać, jeść itd itp:
http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5
Ludzie bardzo pomocni, są także Bułgarzy którzy mówią/piszą po polsku

spanian - 2020-03-12, 17:34

Widziałem już mapy, które udostępniłeś. Są trochę mało czytelne, ale zerknę jeszcze raz. Generalnie zależy mi na transfogarskiej, a po drodze dwa wąwozy. Trochę mnie przeraziłeś stanem dróg bo zadbane auto mam technicznie. O wybrzeżu Bułgarii nie myślę. Po Rumunii kierunek Albania lub Grecja. Alternatywnie przez Serbię i Macedonię. Ale tam też straszą stanem dróg. W nocy nie zamierzam pokonywać dużych odcinków. Ale czy do tej transfogarskiej nie ma alternatywy normalnych dróg? Ja się nie muszę spieszyć. Ogólnie bardzo dziękuję. Stawiam piwo.
Tamtam - 2020-03-12, 17:52

spanian napisał/a:
Widziałem już mapy, które udostępniłeś. Są trochę mało czytelne, ale zerknę jeszcze raz. Generalnie zależy mi na transfogarskiej, a po drodze dwa wąwozy. Trochę mnie przeraziłeś stanem dróg bo zadbane auto mam technicznie. O wybrzeżu Bułgarii nie myślę. Po Rumunii kierunek Albania lub Grecja. Alternatywnie przez Serbię i Macedonię. Ale tam też straszą stanem dróg. W nocy nie zamierzam pokonywać dużych odcinków. Ale czy do tej transfogarskiej nie ma alternatywy normalnych dróg? Ja się nie muszę spieszyć. Ogólnie bardzo dziękuję. Stawiam piwo.


Ja jechałem E81 w nocy.
Mapy są czytelne, powiększ je a zobaczysz więcej szczegółów i dróg.
Granice R-Bg przekraczałem w Widyniu i potem Montana, Wraca do obwodnicy Sofii ze względu na jakość drogi.
Niestety miejscami była dziurawa, szczególnie na odcinku Montana - Widyń w kilku miejscach.
Na parkingach dużo potłuczonego szkła z szyb samochodów, przy drodze "panienki".
Generalnie da się przejechać ten odcinek.
Kierowcy TIR'ów śpią na przejściu granicznym Widyń na terenie ziemi niczyjej, zajmują pobocze i część jednego pasa. Niektórzy nawet rozstawiają anteny satelitarne :) Więc od razu się pakuj na lewy pas z osobówkami.
Taki koloryt.

adaml61 - 2020-03-12, 18:10

spanian napisał/a:
Trochę mnie przeraziłeś stanem dróg
Drogi nie są złe , takie same jak w każdym innym kraju . Jeżdziłem gorszymi w Niemczech . Trafiają się na odludziach byle jakie , ale tak jest w każdym kraju .A drogą Oradea Deva raczej nie będziesz jechał , bo w górach jest nie ciekawa . ale tylko około 10km, reszta z nową nawierzchnią .Z wąwozu do transfogarskiej jest dobra droga , zarówno autostrada jak i lokalne .
spanian - 2020-05-16, 11:25

Premier Albanii Edi Rama "Teraz plaże będą masowo publiczne." Nie będzie pozwoleń na prywatną inicjatywę na plaży (parasole i prywatny biznes pod dzierżawę). To chyba dobra informacja. Plaże będą publiczne poza hotelami. https://lm.facebook.com/l...1on2avnq25U&s=1 Tego lata na albańskich plażach nie będzie leżaków. Przestrzenie będą publiczne, a obywatele będą zakwaterowani swoimi pojazdami na plaży. Zostało to ogłoszone przez premiera Ediego Ramę, podczas gdy powiedział, że umowy na leżaki na plaży będą dozwolone tylko dla hoteli.

„Nie zezwalamy już na prywatne umowy na leżaki i namioty, z wyjątkiem hoteli. Hotele mają turystów, mają gości, mogą podpisywać umowy. Tymczasem pozostałe plaże będą publicznymi plażami, a mieszkańcy pójdą na plażę, tak jak to robiliśmy, kiedy byliśmy mali, nie mieliśmy leżaków i zostaliśmy zakwaterowani za pomocą tych okoliczności. Plaże będą publiczne.
Nie będzie już więcej ludzi ze złamanymi zębami lub zębami, mówiącym tym chłopcom i dziewczętom: zapłać 5 euro za wsiadanie i wysiadanie, 7 euro na ręczniki, dwa euro na poduszki. Plaże będą miały Albańczyków ”, powiedziała Rama.

Bim - 2020-05-16, 11:55

spanian napisał/a:
Plaże będą miały Albańczyków ”, powiedziała Rama.


W tym roku tylko Albańczyków :-P

Z roku na rok to już nie ta Albania coraz mniej miejsc wszystko powoli zabudowane hotelami

spanian - 2020-05-18, 19:29

Bim, Saranda tak, Vlore, Durres, ale wybrzeże długie. Ta decyzja, choć trudna dla dotychczasowych albańskich inwestorów leżakowych, dla turystów będzie korzystna.
PiciuM - 2020-06-11, 17:16

Jesli mozna, podepne sie pod temat.
Tez planujemy jechac w to lato do Albanii, ale od polowy lipca I wyjazd z Pragi, gdzie mieszkamy.

Jak wyglada w Albanii sprawa z nocowaniem na dziko przy plazach? Czy to prawda, ze nikt nie robi problemow?

Do trasy podchodzimy mniej metodycznie, bo ja niestety nie cierpnie planowania...Oznacza to, ze nie zobaczymy czesci fajnych miejsc, ale moze zobaczymy cos, czego sie nie spodziewamy :)

Tak, czy siak, bardzo chetnie bede sledzil przebieg Twojej trasy :) I moze gdzies tam sie spotkamy.

PS. Zaczynam lecture watku z 2019...

spanian - 2020-06-11, 20:30

Albania to raj dla "dzikusów". Nigdzie nie robią problemów. W granicach rozsądku rzecz jasna. Rząd stawia na turystykę, więc szanują naszą obecność. Myślę, że do czasu, kiedy tak jak w Chorwacji będzie zaczęsienie i będą mogli wypraszać "niechcianych".
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-06-12, 12:28

Bim napisał/a:
roku na rok to już nie ta Albania coraz mniej miejsc wszystko powoli zabudowane hotelami
potwierdzam
emek - 2020-06-19, 09:29

"PiciuM" 12 lipca ruszam jak co roku od 6 lat ;) kierunek Albania oczywiście trochę Grecji też, miejscowek trochę znam fajniejszych i mniej fajnych, gdzie ruszacie? od razu Albania czy coś po drodze? Czekam cały czas na info co do granic Macedonia pół.
xbartman - 2020-06-19, 11:04

Macedonia obecnie wymaga testu PCR nie starszego niż 72 godziny lub kwarantanna 14 dni. Chyba że interesuje Cię tylko tranzyt to możesz przejechać ale masz na to 5 godzin. "Foreign nationals can transit through the territory of North Macedonia and the transit time must be realized in a maximum of five hours and they need to fill in statement upon their entry and exit from the territory". Źródło
spanian - 2020-06-19, 12:28

Wyjeżdżam za dwa tygodnie przez Słowację, Węgry, Rumunię. Potem albo Macedonia albo Bułgaria. Następnie albo Grecja Albania, albo Albania Grecja.
gryz3k - 2020-06-19, 18:12

spanian napisał/a:
Węgry,


Węgry ponoć zamknięte dla Polaków...

spanian - 2020-06-19, 21:17

Węgry
Obywatele państw Unii Europejskiej, a także kilku innych krajów mogą od północy ze środy na czwartek 18 czerwca swobodnie wjeżdżać na terytorium Węgier.

spanian - 2020-06-20, 17:03

W minionym roku chcieliśmy tam wjechać kamperem. 10 EUR od osoby. Zrezygnowaliśmy. Kampera z dziećmi nie chcieli wpuścić nawet za opłatą. Teraz wiadomo dlaczego. https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ie=UTF8&langpair=auto%7Cpl&nv=1&oe=UTF8&prev=/language_tools&pto=aue&rurl=translate.google.com&sp=nmt4&u=https://himaranews.al/sq/njoftime/peticioni-ndertimet-ne-kakome-palase-dhe-dhermi-banoret-kundershtojne-vendimin-e-kkt-se&usg=ALkJrhiC3hB3CIQkYVtU1XTvrMt_K9CXoQ Pierwsza minuta i 15 sekunda filmu. https://youtu.be/cDrjj6j8dGI
spanian - 2020-06-21, 10:22

Kiepsko z Rumunią. Tylko tranzyt. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/rumunia
emek - 2020-06-22, 11:05

"spanian" byłem na tej plaży za bramą dwa lata temu, wartownik przyjął 10eur, za bramą już nie jest tak pięknie z dojazdem szuter, zjazd ok ale potem powrót tylko z rozpędu ;) ale plaża i miejscowość super jak by pandemia przeszła i nikogo nie było. Dobrze że dałeś info bo chciałem w tym roku zrobić powtórkę.
spanian - 2020-06-22, 15:46

Ja musiałem nawracać przed tą bramą (-: Przy tym nachyleniu terenu.
spanian - 2020-06-24, 09:56

Konflikt Greków z Albańczykami w Pn Epirze (Himara) W tle korupcja, rząd i mafia. Spór o nieruchomości i wpływy z turystyki. https://greekcitytimes.com/2020/06/23/tensions-rise-between-greeks-and-albanians-in-northern-epirus/?amp
Woj-tek - 2020-06-24, 10:13

Też mamy zamiar wybrać się w tamte rejony Bułgaria lub Grecja ale sytuacja jest coraz bardziej dynamiczna. Decyzja będzie w ostatniej chwili. :(
spanian - 2020-06-27, 17:24

Jeśli dostanę informację, że nie mam konferencji, jutro po południu wyjeżdżamy. Ubezpieczenie krótkoterminowe wykupiłem. Walutę wymieniłem, żona pakuje kampera, żywność porcjowaną zamrożona na obiady czeka na przeniesienie. Innymi słowy, siedzimy na walizkach. Słowacja, Węgry, Serbia i albo Macedonia, która od 26.06 miała być otwarta albo Bułgaria, a potem Grecja i ile czasu wystarczy, Albania. Dzisiaj już niczego nie można być pewnym. Chorwacja wprowadziła zakaz wjazdu od strony Bałkanów.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-06-28, 11:20

Dobrze , że piszecie na temat obostrzeń,my wprawdzie na jesien ale sprawy ważne.Chyba ja juz nie moge bez Grecji,a Zbyszek nie ma wyboru.Dla strarych ludzi nie ma nic lepszego jak pobyt w Grecji :haha: :Kiedyś byliśmy zakochani w Albanii i Bałkanach,jednak jedynie Grecja nie ma wybudowanych molochów hoteli.Owszem budują, ale specjalnie zwracałam uwage góra przyziemie i dwie kondygnacje.Moloch na plaży w Salanti zostal wrakiem budowlanym :!:
spanian - 2020-07-02, 13:05

Tutaj relacjonuję bo mi łatwiej ze zdjęciami https://www.facebook.com/...1395/?ref=share A tutaj post na tej grupie https://www.facebook.com/...1395/?ref=share
andrzej627 - 2020-07-02, 13:18

Cytat:
CARAVANNING TRAVEL ASSISTANCE SOS
Grupa dla osób, które mogą potrzebować pomocy w podróży lub same tej pomocy będą mogły udzielić. Sytuacje awaryjne i inne.

spanian, nie dajesz zdjęć poza tą grupą?

spanian - 2020-07-02, 15:39

Andrzeju, zdjęcia muszę tutaj notorycznie modyfikować, a tam wchodzą natychmiast.
andrzej627 - 2020-07-02, 21:43

Chodziło mi o to, czy koniecznie trzeba się zapisać do tej grupy, aby oglądać Twoje zdjęcia. Dajesz je tylko w tej grupie? A może wystarczy śledzić Twój profil na FB?
spanian - 2020-07-04, 18:12

Też, ale karawaningowo na grupie, bo na FB bardziej wypoczynkowo. Basiu, poznajesz to miejsce? Byłaś tutaj? Raj na ziemi. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2872087476250388&id=100003474917946
spanian - 2020-07-06, 17:09

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2876190919173377&id=100003474917946
yamah - 2020-07-06, 21:57

spanian napisał/a:
Też, ale karawaningowo na grupie, bo na FB bardziej wypoczynkowo. Basiu, poznajesz to miejsce? Byłaś tutaj? Raj na ziemi. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2872087476250388&id=100003474917946

Trochę szkoda że nie można tych pięknych zdjęć zobaczyć na tym forum :( ..przecież nie każdy ma festzbuka :bajer

andrzej627 - 2020-07-07, 00:58

yamah napisał/a:
Trochę szkoda że nie można tych pięknych zdjęć zobaczyć na tym forum

Szkoda, że na forum nie można wstawiać zdjęć w tak prosty sposób, jak można to zrobić na Facebooku. Zdjęcia z telefonu wymagają zmniejszenia i dodawania pojedynczo do postu na forum. W podróży nie każdy ma czas, umiejętność i chęć na żmudne manipulacje.

spanian - 2020-07-07, 07:43

Andrzej ma rację, ale będę się starał linkować. Na FB możesz założyć fikcyjne konto na potrzeby obserwacji. 5 min i po sprawie. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2877019702423832&id=100003474917946
spanian - 2020-07-07, 13:39

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2879136372212165&id=100003474917946
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-07, 22:32

No jesteśmy na fejsie,gdzie ten plac miał być :?: Pisz no gdzie jestes a nie co powiedzieli grecy,byłes na goracej wodzie a na jeziorku 32st nie, to frajda dla dzieci,w wakacjie młodzi siedza tam w wodzie i biesiaduja całą noc.Koło Koryntu :?: mape mam zawsze pod reką,dla żony :bukiet: Czy to jest Psatcha,czy plaża koło Aliki Agios Joanis :? :Co do zdjęć to ja mam specjalne fory u kolegów.Ale była to moja ostatnia relacja bo ja od siebie wszystko a inni :box
Myslalam,ze dopiero bedzie jazda październik ale myśle ,ze wczesniej namówię mojego kierowcę,by spotkać przy dobrej pogodzie greków koło Volos itd.Czekam na fejsie :kawka:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-08, 11:03

Jest to plaża w Nies,39.110556,22.937222,nie da sie wszedzie zboczyć,jechalismy tędy do promu w Glifie,jesienia jadac do Lami i Stalidy,była tez plaża polecona przez Spaxa,ale duzo meduz,w tamtym rejonie w 2012 spotkaliśmy Robolda z CT.
Ja posługuje sie maps me którego mnie nauczyła Basia z CT.dobrze mi słuzy,jak plaża ma żółty kolor to musi być dobrze.
Pozdrawiam i polecam trudny dojazd na Peloponezie do plaży Vychlada koło Richei,wschodnie wybrzeże Peloponezu :kawka: Barbara

spanian - 2020-07-08, 15:08

Tutaj jesteśmy dzisiaj. Grecka telewizja nas wypatrzyła. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2881694998622969&id=100003474917946
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-08, 22:44

Dla mnie to wszystko jedno gdzie jestes,ale koledzy moze chcą wiedziec zat.Koryncka,50km od Koryntu :?: Zat.Koryncka po stronie Itei czyli od Livadi jest najpiekniejsza,ale drogi nie powiem ja mam zawsze cykora.Najtańsza autostrada jest od Bitoli w Macedoni do Igumenisty,przez Joanine.Szkoda że nie zboczyliscie do Moni Osios lukas który jest pod Unesco,w mapach google masz dużo fot z monastyru,popatrzcie z żoną,a dziewczynką przyda sie do szkoły :oops:
Barbaraps jak odwrócisz mape to bedzie piwko :kwiatki:

spanian - 2020-07-09, 14:31

Droga do Koryntu była tragiczna. Osuwiska skalne, wąsko w górach i miasteczkach. Dwa razy się zgubiłem wylądowałem w ogrodach oliwnych. Pod most koryncki dojechałem około 2:00 nad ranem. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2884292901696512&id=100003474917946 Z tego miejsca na mapie miałem postój przed Koryntem. Dojazd tam też bardzo trudny. Kręte i wąskie drogi w górzystym terenie.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-09, 17:55

Kolego mapa odwrócona dalej Korynt ma być na dole.Tam gdzie byłes do Porto Germeno,przepiekna serpentyna/lepiej sie jedzie w dół w odwrotna strone.Do TiVi i piękna droga nr 3 kierunek Ateny i Korynt.Jechałeś z góry,tam mogły być uszkodzone drogi,potem serpentyna do góry Pisia nawet w dzień źle pojechaliśmy,potem Perachora i Loutraki,no a jeszcze kto jeździ noca,to jakaś nowa moda,przepiekna trasa w dzien,jeszcze jezioro Voulgomeni/pisze z pameci/, urocza zatoka z wykopaliskami no i Loutraki i Korynt,lub Isthimia,i do Naplio lub do Epidavros :haha:
:haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-09, 19:39

No mysle że teleon i razmowa troche pomogła :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-11, 21:19

Co słychać :?: gdzie jesteś i jakie plany :?: jutro odezwe sie na mesengerze,Barbara
spanian - 2020-07-12, 15:07

Przejechałem cały Peloponez do Kalamaty. Odnoszę wrażenie, że to nieco inna Grecja. Są uchodźcy, choć nie są groźni, pomijając aspekt, że się garną do człowieka. Rozmawiałem z trzema z Pakistanu. Do Kalamaty odbiłem się ze środka podstawy Peloponezu od zatoki korynckiej. Widoki owszem piękne, ale ciężka droga (serpentyny, podjazdy, zjazdy). Wąwóz nie dało się eksplorować jamperem. Były trzy podejścia z trzech stron. Nie dało rady (szrut, wąsko). Tylko kolejka. Nie polecam rodzinom z dziećmi plaż piaszczystych. Wyleczyłem się z nich. Najlepsze są ze średniej wielkości kamyczków. Nie ma problemu wszechobecnego piachu. W Kakamacie nie zostaliśmy bo była brudna woda. W Voidokirii nie zostaliśmy bo brak pryszniców publicznych (dla żony priorytet). Spaliśmy na parkingu przylegającego kurortu (sąsiednia wschodnia plaża, zatoka). Obecnie jesteśmy poza Prloponezem. Rano płynęliśmy promem w Patras aby dzieciom zrobić radochę. Jesteśmy na pięknej plaży kilkanaście kilometrów od mostu. Amen. Przepraszam za chaos, ale mały browar też mi się należy (-: Idę z dziećmi do wody. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2891472757645193&id=100003474917946
spanian - 2020-07-13, 09:59

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2894147567377712&id=100003474917946
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-13, 12:15

spanian napisał/a:
Są uchodźcy, choć nie są groźni, pomijając aspekt
Jak zapytasz tych co mają po 20 hektarów sadów,to powiedza ,że bez pakistanów którzy tu pracują od wielu lat nie da rady.
Urszula powiedziała 20 pakistanów zrywa pomarańcze i pakuje dużego tira przez cały dzień :!: :!:
Oni sa tam od lat dzieci chodza do szkoły,oni często mają swoje długie suknie jako ubranie.
Inni natomiast emigranci sa np koło Tivi,mieszkają w bungalowach,koło Thermopil też są całe rodziny emigrantów mieszkających w nieczynnym hoteli,ale to inni ludzie :?: :?:

spanian - 2020-07-13, 20:11

Basiu, zapiszcie sobie to miejsce. Obok prysznic publiczny. Plaża około 2 kilometry. Pięknie. Byliśmy tutaj rok temu. Nie wiem którędy wracać do Polski bo choć Czarnogóra otworzyła się na EU, nakazała tylko tranzyt przez kraje bałkańskie. Albanię mam z głowy w związku z tym. Nie wiem też czy mogę wracać przez Evzoni. Wjeżdżać nie można, ale nie wiem czy wyjeżdżać też. W ambasadzie nie odbierają. Na przejściu też. Za 4 dni rozpoczynam powrót. Mamy 3000 km za sobą i sporo materiału multimedialnego. Po powrocie zrobię film jak w minionym roku. Tym samym wątek powinien być przeniesiony do Grecji. Nie wiem jak to zrobić.
Spax - 2020-07-13, 21:21

spanian napisał/a:
Tym samym wątek powinien być przeniesiony do Grecji. Nie wiem jak to zrobić.

Należy poprosić Tadeusza o przeniesienie. »»» Tadeusz

andrzej627 - 2020-07-14, 00:00

Cytat:
Basiu, zapiszcie sobie to miejsce.

38° 40' 25''N 28° 58' 11''E
Mnie to wychodzi w Turcji.

Spax - 2020-07-14, 02:12

andrzej627 napisał/a:
Cytat:
Basiu, zapiszcie sobie to miejsce.

38° 40' 25''N 28° 58' 11''E
Mnie to wychodzi w Turcji.


38°40'25.0"N 20°58'11.0"E
38.673611, 20.969722

andrzej627 - 2020-07-14, 10:34

Teraz widzę dobrze. To był przykład typowego błędu przy przepisywaniu. Kopiując i wklejając takiego błędu się nie zrobi. Najlepiej jest podawać współrzędne "do zapisania sobie" tekstem, a nie obrazkiem. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-14, 17:23

Oj.kochani Andrzej i Darek :!: co by to za forum bez Was było.
Czy to jest ta plaża co o Samarejce i tej plaży pisał
uprzem :chytry B.M
mam tel do kolegi zobaczymy czy odczyta wiadomośc

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-14, 18:47

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Oj.kochani Andrzej i Darek :!: co by to za forum bez Was było.
Czy to jest ta plaża co o Samarejce i tej plaży pisał
uprzem :chytry B.M

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-14, 18:57

Już nie wiem gdzie mi napusałeś o powrocie,ale Lefkada Kathisima,a potem druga na K... nid dojechaliśmy kamperem.Czy bedziesz próbował na Egremi :?: :?:
Ostatnio bylismy w 2015 i dojechalismy do latarni morskiej,ale chyba jeszcze potem bylismy ale tylko na Agios nikitas,do niektórych na piechotke a nie kamperem :?: :?:

Jeszcze dawno temu byliśmy na pieknym wodospaadzie od Nidri.Porto Katsyki jaak jeszcze było niepłatne i nie było tyle parkingów i ludzi :haha:

ludzik - 2020-07-15, 13:46

To wyobraźcie sobie, jak sprawnie będzie można poruszać się na linii Bałtyku oraz Morza Śródziemnego, Morza Czarnego, gdy na całej długości powstanie via Carpatia.
Wówczas w dosyć krótkim okresie czasu będzie można dojechać samochodem do samej Grecji.
To o czym jedynie trzeba będzie pamiętać, to ubezpieczenie, ale patrząc na http://www.compensa.pl/ nie powinno być większego problemu z dostępnością ofert.

LukF - 2020-07-15, 14:23

ludzik napisał/a:
To wyobraźcie sobie, jak sprawnie będzie można poruszać się na linii Bałtyku oraz Morza Śródziemnego, Morza Czarnego, gdy na całej długości powstanie via Carpatia.
Wówczas w dosyć krótkim okresie czasu będzie można dojechać samochodem do samej Grecji.


Ludzik,

To jeszcze spooooro na to poczekasz. W PL się buduje bo wschodnia Polska to elektorat PIS. Natomiast Słowacy nic na wschodzie swojego kraju nie budują i długo nie będą bo u nich to niemal bezludne tereny. Na Węgrzech jest nieco lepiej lecz cudów na tej linii też jeszcze nie ma. Tak więc Panie spokojnie, to tylko obietnice...

spanian - 2020-07-16, 07:45

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2902073976585071&id=100003474917946
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-19, 16:04

Gdzie jesteście ,tel nie łaczy
ccsrally - 2020-07-19, 17:52

Witam
Czytam i czytam wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Więc pytam się na świeżo jak dojechać do Albanii z dolnego Śląska.

spanian - 2020-07-20, 22:34

Przez Serbię, Macedonię i Czarnogórę. Wjeżdżali i od strony Chorwacji.
spanian - 2020-07-21, 10:34

Kontynuuję wątek w Grecji. Z Albanii zrezygnowaliśmy. Link tutaj https://www.camperteam.pl...pic.php?t=35536
pplaw - 2020-07-26, 09:08

ccsrally napisał/a:
Witam
Czytam i czytam wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Więc pytam się na świeżo jak dojechać do Albanii z dolnego Śląska.

Jestesmy w Albanii, dojazd przez Wegry, Serbie i Polnocna Macedonie. Tak samo powrot. Przedwczoraj wracali znajomi i bez zadnych problemow, jedynie 1,5h na Roszke.
Pozdrowienia i szerokiej drogi!
Pawel

jarek49 - 2020-07-26, 13:32
Temat postu: Re: Albania
Pawle--prosze napisz jaka jest sytuacja w AL---oblozenie kampingow, wymiana waluty.
Gdzie jestescie ? Moze cos podpowiem---zwlaszcza na pld.
Grecja ---niepewny wyjazd---nie myslalem juz o AL--a tu masz ci los.
Pozdrawiam.

spanian - 2020-07-26, 16:01

Jarek, znajomi do mnie piszą, że nie ma problemu. Przepuszczają przez granice. Sam się zastanawiam czy jeszcze nie pojechać.
Zbyszek51 - 2020-08-07, 09:11

Planowałem Grecję, ale teraz też przyglądam się trasie do Albanii. Planowany wyjazd koniec sierpnia. Nocowanie głównie na dziko.
spanian - 2020-08-07, 21:10

Zbyszek 51 Ja bym się wstrzymał bo sytuacja się ogólnie komplikuje.
Bim - 2020-08-08, 20:37

spanian napisał/a:
Zbyszek 51 Ja bym się wstrzymał bo sytuacja się ogólnie komplikuje.


Post wyżej chcesz jechać teraz odradzasz .

Ty już byłeś w tym roku nie strasz innych co nie mają tak wielkiej załogi na pokładzie .

W waszym składzie to bym nie zaryzykował kwarantanny w kamperze :mrgreen:

spanian - 2020-08-11, 14:33

(-: Bim, ja ze szczerego serca. A wiesz, że odważny jestem (-;

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group