Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Polityka Uczciwego Korzystania (FUP) w roamingu w UE

andrzej627 - 2020-03-04, 12:33
Temat postu: Polityka Uczciwego Korzystania (FUP) w roamingu w UE
Spax napisał/a:
No .... czas między wyjazdami za granicę. Tak zrozumiałem Basię. Dziwny ten Orange.

Orange tutaj wszystko wyjaśnia: Co to jest Polityka Uczciwego Korzystania (FUP) w roamingu w UE?. Jak rozumiem, to już po dwóch miesiącach używania telefonu w roamingu, mogą zacząć naliczać dodatkowe opłaty.


ZEUS - 2020-03-04, 12:41

te wyjaśnienia nie są klarowne i jednoznaczne :roll:
andrzej627 - 2020-03-04, 12:42

ZEUS napisał/a:
myślę, że to chyba nie tylko Orange tak ma... a jeżeli tak to pora od nich uciekać... :-P

Inni chyba też mają podobnie. Jakie są Wasze doświadczenia przy długich wyjazdach?

Przydałoby się, aby Basia jasno napisała, kiedy i jakiego SMSa dostała.

andrzej627 - 2020-03-04, 12:46

ZEUS napisał/a:
te wyjaśnienia nie są klarowne i jednoznaczne :roll:

Zgoda.

Jeżeli Basia napisze, kiedy była w roamingu i kiedy dostała jakiego SMSa, może się dowiemy, jak to w rzeczywistości działa.

Te dodatkowe opłaty nie są jednak wysokie. Nie zapominajmy, ile kosztowało korzystanie z telefonu zagranicą parę lat temu. :spoko

adaml61 - 2020-03-05, 11:53

Ja mam tel w play z takim przedpotopowym abonamentem , co tydzień pięć dni jestem za granicą , z internetu w telefonie korzystam tylko tam , 6,5GB , zero problemów ,nieraz się zdarzy rachunek o 5 zł wyższy . Nie wiem jak jest z nowymi taryfami .
Fordek - 2020-03-05, 16:57

Witam.
Mój abonament jest w Plusie .Przy każdym wyjeździe już po upływie jednego miesiąca za granicą straszą mnie podniesieniem opłat za połączenia i GB . tylko ,że raz ma być kilka złotych za 1 GB a czasami np. 27 zł za 1 GB. Czasami ta informacja przychodzi nawet po 4 tygodniach od przekroczenia granicy. Moje pobyty to góra dwa miesiące i jak dotąd nie zauważyłem zwiększonych rachunków. Ostatnio zastanawiałem się nad przejściem do PLAY (lepszy zasięg w moim domu) - czytałem ich regulaminy i znalazłem informację ,że dodatkowe opłaty będą naliczane po 3 miesiącach za granicą . Tylko czy później trzeba siedzieć ponad 3 miesiące w kraju , żeby się nie naliczały ? Może ktoś z was to rozgryzł ? Jak to jest w tym roamingiem w Play :?:

ZbigStan - 2020-03-06, 11:24

Mam telefon na kartę Orange i czasami się zdarza że blokują mi roaming po przekroczeniu limitu i po SMS do operatora znowu mam połączenia. Pozdrawiam.
joko - 2020-03-06, 12:21

Jeżeli telefon , choćby na chwilę zaloguje się do polskich nadajników to okres pobytu za granica się zeruje. Jak się korzysta tak jak Adaml61, czyli często przebywa za granicą ale cyklicznie wraca to tematu nie ma.
To całe zamieszanie z dodatkowymi opłatami przy długim pobycie za granicą miało na celu wyeliminowanie sytuacji, że z polskich telefonów będą korzystać ludzie , którzy stale przebywają za granicą , tam żyją , mieszkają, pracują. Nikt nie przewidział w tym sytuacji , że można być kilka miesięcy na wycieczce .
Z drugiej strony , tak jak pisze Andrzej627, wszyscy już zapomnieli ile się płaciło kiedyś ...... Poaza tym jak ktoś siedzi kilka miesięcy za granicą to tak jakby tam mieszkał :-P

adaml61 - 2020-03-06, 14:00

Nie wiem jak jest w nowych taryfach . Kiedyś do mnie dzwoniono z propozycją zmiany , spytałem czy mogą mi zaproponować lepiej niż mam , pani odpowiedziała że nie , moja odpowiedż była , proszę do mnie nie dzwonić do mometu lepszej oferty i tak mam spokój z 4 lata .
Dziabong - 2020-03-06, 18:00

Dla wszystkich, którzy mają własną firmę mam rozwiazanie bez FUP:)
Dziabong - 2020-03-06, 18:00

Dla wszystkich, którzy mają własną firmę mam rozwiazanie bez FUP:)
ZEUS - 2020-03-07, 21:34

Rozwiń temat 🤔... 🤗
Dziabong - 2020-03-10, 08:02

Tu nie ma co rozwijać , są taryfy bez FUPa alternatywne dla transportu i innych potrzebujących.
Transfery mniejsze, głos zabezpieczony, bezpieczne - czas nie ma znaczenia.

Spax - 2020-03-10, 08:51

Tu wyjaśnienia dość dokładne »»» https://antyweb.pl/roaming-w-ue-2019-doplaty/
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-03-10, 16:20

Cos napiszę ale na razie nie mam nastroju,Tomek,Bogdan są pierwszy raz w Grecji to chcą jechać pomału,a my gnaliśmy na południe Peloponezu.Moze dojada :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-03-10, 16:42

Spax napisał/a:
Tu wyjaśnienia dość dokładne »»» https://antyweb.pl/roaming-w-ue-2019-doplaty/
podaje tu moje dane tel.samsung SM-J6 10 FN,nr z karty sim 698 5013634.
Jak włączę tel.są dwie słuchawki sim1 i sim2

Spax - 2020-03-10, 19:25

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Spax napisał/a:
Tu wyjaśnienia dość dokładne »»» https://antyweb.pl/roaming-w-ue-2019-doplaty/
podaje tu moje dane tel.samsung SM-J6 10 FN,nr z karty sim 698 5013634.
Jak włączę tel.są dwie słuchawki sim1 i sim2


Basiu »»» zdjęcie poniżej wyjaśnia co i jak!

andrzej627 - 2020-03-10, 22:10

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Cos napiszę ale na razie nie mam nastroju,Tomek,Bogdan są pierwszy raz w Grecji to chcą jechać pomału,a my gnaliśmy na południe Peloponezu.Moze dojada :?:

Fajnie, że piszesz, nawet jak nie masz nastroju, ale co to ma wspólnego z tematem o roamingu? :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group